Zwolnienie chorobowe - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-10, 06:51   #31
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
dni wolne a zwolnienie lekarskie

Witajcie.

Od 3 miesięcy pracuję na pełnym etacie. Teraz dostałam kolejną umowę na 3 miesiące, a następna bedzie juz na czas nieokreslony.

Wg pracodawcy przysługuje mi poki co 1,66 dnia za kazdy kolejny przepracowany miesiąc. No więc zbieram sobie dni wolne na wakacje Nie wiem czy nie bede musiala od jutra isc na zwolnienie lekarskie bo jakies chorobsko mnie łapie. Czy jesli pojde na zwolnienie np na 3 dni, to pracodawca moze mi zabrac te 3 dni z urlopu wypoczynkowego?
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:00   #32
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: dni wolne a zwolnienie lekarskie

Nie może.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:14   #33
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: dni wolne a zwolnienie lekarskie

Pomysł co najmniej dziwny . A z jakiej racji?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 11:20   #34
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
Dot.: dni wolne a zwolnienie lekarskie

Zastanawiałam się tylko czy umowa na tak krótki czas okreslony nie rządzi się przypadkiem innymi prawami
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 11:49   #35
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: dni wolne a zwolnienie lekarskie

Nie potrzebnie się martwisz. Pracodawca nie ma prawa odliczyć Ci dni wolnych, jeżeli będziesz miała zwolnienie od lekarza.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 12:21   #36
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: dni wolne a zwolnienie lekarskie

Cytat:
Napisane przez fascinata Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się tylko czy umowa na tak krótki czas okreslony nie rządzi się przypadkiem innymi prawami
Nie, rządzi się takimi prawami jak umowa na czas określony, bo taką właśnie jest. I to też nie tak, że masz 1,66 dnia urlopu co miesiąc. W pierwszym masz proporcjonalnie 1,67 czyli 2 pełne dni, po drugim 3,33 czyli 4 pełne dni, i tak dalej, miejsca po przecinku zawsze w górę do pełnego dnia.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 12:52   #37
charming21
Raczkowanie
 
Avatar charming21
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 54
Odprawa, zwolnienie kogoś z pracy

Znalazłam już odpowiedź na swoje pytanie.

Edytowane przez charming21
Czas edycji: 2011-10-30 o 12:55
charming21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 16:30   #38
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Zwolnienie a L4 i nagrane rozmowy

Witam,

nie chcę się rozpisywać, ale generalnie sytuacja wygląda tak:
było zebranie w firmie ze względu na brak niektórych pracowników na nadgodziny kierowniczka powiedziała że zwolni każdego kto w tym roku pójdzie na L4. poszłam ja ponieważ mam zapalenie oskrzeli, na L4 powinnam wylądować 2 tyg temu. Rozmowę nagrałam, podobnie jak kilka innych w podobnym tonie które były wcześniej. Mam pytanie, co mi radzicie jak dostanę wypowiedzenie ???
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 18:56   #39
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Zwolnienie a L4 i nagrane rozmowy

Cytat:
Napisane przez shaphire Pokaż wiadomość
Witam,

nie chcę się rozpisywać, ale generalnie sytuacja wygląda tak:
było zebranie w firmie ze względu na brak niektórych pracowników na nadgodziny kierowniczka powiedziała że zwolni każdego kto w tym roku pójdzie na L4. poszłam ja ponieważ mam zapalenie oskrzeli, na L4 powinnam wylądować 2 tyg temu. Rozmowę nagrałam, podobnie jak kilka innych w podobnym tonie które były wcześniej. Mam pytanie, co mi radzicie jak dostanę wypowiedzenie ???
jaką masz umowę?
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 22:39   #40
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Zwolnienie a L4 i nagrane rozmowy

Ja bym wtedy taką sprawę zgłosiła do sądu pracy lub jeżeli jest to większa firma, a kierowniczka zarządza tylko jedną z filii zgłosiłabym sprawę do centrali. Oczywiście oni nie koniecznie muszą coś z tym zrobić, ale zawsze można próbować.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 14:10   #41
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: Zwolnienie a L4 i nagrane rozmowy

mam umowę o pracę na pełny etat, firma średniej wielkości. Zastanawiam się czy nie poprosić jakiejś firmy prawniczej o bezpłatną pomoc, zrobiłaby ona tak żeby koszty sądowe pokryła ta moja firma.


aktualizacja:

dzwoniłam do jednej z najlepszych kancelarii, poprowadzą mi sprawę za darmo, tylko muszę poczekać aż mi dadzą wypowiedzenie.

Edytowane przez shaphire
Czas edycji: 2011-12-19 o 20:00
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 14:47   #42
Niutella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Zwolnienie a L4 i nagrane rozmowy

Zależy jaką masz umowę. Jeżeli na czas określony, to pracodawca może ją wypowiedzieć (ale nie w czasie trwania zwolnienia lekarskiego) bez podawania jakiejkolwiek przyczyny, więc prawdziwy powód nie będzie miał przed sądem żadnego znaczenia. Jeżeli zaś masz umowę na czas nieokreślony, to pracodawca będzie musiał podać w wypowiedzeniu prawdziwy i konkretny powód wypowiedzenia umowy. Nie może nim być korzystanie ze zwolnienia lekarskiego. Zatem będzie musiał wymyślić jakis inny. Jeżeli da Ci wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony z nieprawdziwą przyczyną, masz 7 dni na odwołanie się do Sądu Pracy, który bedzie badał, czy odana w dokumencie przyczyna jest prawdziwa. Jeśli uzna, że tak otrzymasz odszkodowanie lub przywróci Cię do pracy (badź uzna wypowiedzenie za bezskuteczne). W udowodnieniu nieprawdziwości tej przyczyny mogą pomóc nagrania. W sądzie zgłasza się konkretne roszczenia - nie interesuje go, ze pracodawca nieładnie postepuje, więc dopóki się nie odwołasz od wypowiedzenia nagrania nie mają żadnego znaczenia. Jedna
k tak jak juz napisałam wyżej - przy umowie na czas określony w ogóle nie mają znaczenia, bo w wypowiedzeniu nie trzeba podawać jego przyczyny.
Niutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:26   #43
nadia060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 28
Question zwolnienie lekarskie a szkoła

Hej mam pytanie od kwietnia mam prace (umowa o pracę) . W listopadzie miałam miały wypadek w zakładzie, zabrało mnie pogotowie i do dnia dzisiejszego ciągne zwolnienie. Chodze na rehabilitacje i ciagle się lecze, jednak jestem osobą młodą, mam 20 lat i z racji tego, że nie udało mi się zdać matmy na maturze zapisałam się do szkoły policealnej, żeby bezczynnie nie siedzieć. Prace mam dość ciężką, po wypadku nie mogę dźwigać ani siedzieć zbyt długo pochylona ale przecież nic mi się nie stanie jak będę mogła swobodnie siedzieć na wykładach Jednak zaświeciła mi się czerwona lampka. Mam skierowanie na badania do szkoły, wszystko jest ok ale co z ZUSem? Jestem ubezpieczona w pracy, (ZUS wypłaca mi teraz chorobowe) dodatkowo w szkole będe ubezpieczona. Na zajęciach musze mieć 50% frekwencji co jak jest napisane na broszurce kontroluje ZUS. Czy nie będe miała jakiś problemów, że w czasie kiedy jestem na L4 zapisałam się do szkoły? Czy mogę mieć z tego powodu jakieś nieprzyjemności? Proszę o odpowiedź bo jestem w tym temacie zielona
nadia060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:59   #44
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: zwolnienie lekarskie a szkoła

To chyba zależy czy l4 jest "leżące" czy nie. Na leżącym raczej nie można podejmować się niczego.
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 23:17   #45
nadia060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 28
Dot.: zwolnienie lekarskie a szkoła

zwolnienie jest "chodzace" ale boje sie, ze moga mi odebrac pieniadze czy cos. Orientujesz sie moze kto moze udzielic mi dokladnej informacji?
nadia060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 23:30   #46
diploma
Raczkowanie
 
Avatar diploma
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 318
Dot.: zwolnienie lekarskie a szkoła

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
To chyba zależy czy l4 jest "leżące" czy nie. Na leżącym raczej nie można podejmować się niczego.
Tak wszystko zależy od tego jakie jest L4.
diploma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 09:17   #47
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: zwolnienie lekarskie a szkoła

Cytat:
Napisane przez nadia060 Pokaż wiadomość
zwolnienie jest "chodzace" ale boje sie, ze moga mi odebrac pieniadze czy cos. Orientujesz sie moze kto moze udzielic mi dokladnej informacji?
Najlepiej dowiedzieć się u źródła, czyli w ZUSie
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 13:07   #48
Vacancess
Raczkowanie
 
Avatar Vacancess
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 43
Zwolnienie lekarskie a własna działalność POMOCY !!!!!!!

Proszę Was o pomoc, bo już się zdołowałam

Od 20 października prowadzę własną, jednoosobową działalność gospodarczą. Niestety na początku miesiąca złamałam rękę i od 13 listopada jestem na zwolnieniu lekarskim. Niestety przez ten uraz nie mogę wykonywać swojej pracy więc moje miejsce pracy jest zamknięte.
I TU pytanie :
Czy to prawda, że jeśli prowadzę działalność krócej jak 3 miesiące to nie dostanę ANI GROSZA mimo, że nie mogę pracować?!

Błagam niech mnie ktoś oświeć, bo oszaleje
Vacancess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 14:43   #49
Akkaaa155
Przyczajenie
 
Avatar Akkaaa155
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: gd
Wiadomości: 12
Dot.: Zwolnienie lekarskie a własna działalność POMOCY !!!!!!!

Na Twoim miejscu podskoczyłabym do najbliższego UP po poradę. Na pewno nie zjedzą, ale mogą wszystko jasno przedstawić
__________________
Nie oczekuj wiecej, oszaleć można przez presję."
Akkaaa155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 16:22   #50
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zwolnienie lekarskie a własna działalność POMOCY !!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Akkaaa155 Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu podskoczyłabym do najbliższego UP po poradę. Na pewno nie zjedzą, ale mogą wszystko jasno przedstawić
A co ma do tego UP? Jedynie kwestię dotacji, jeżeli była brana na jednoosobową działalność, można ich o tym poinfomować.

Za co Ty chcesz dostać pieniądze i od kogo?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2012-11-30 o 16:26
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 16:48   #51
Vacancess
Raczkowanie
 
Avatar Vacancess
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 43
Dot.: Zwolnienie lekarskie a własna działalność POMOCY !!!!!!!

Chodzi mi o zwolnienie lekarskie czyli pieniądze z ZUSu za czas mojej niedyspozycji.
Pierwszą składkę już opłaciłam a pieniędzy za czas kiedy jestem na chorobowym jak nie było tak i nie ma
Vacancess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 16:51   #52
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zwolnienie lekarskie a własna działalność POMOCY !!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Vacancess Pokaż wiadomość
Chodzi mi o zwolnienie lekarskie czyli pieniądze z ZUSu za czas mojej niedyspozycji.
Pierwszą składkę już opłaciłam a pieniędzy za czas kiedy jestem na chorobowym jak nie było tak i nie ma
To życzę powodzenia w tej kwestii.
Jeżeli wypadek zdarzył się w pracy, to szanse na jakieś pieniądze tam masz, ale aby się o to ubiegać, to sporo papierków jest i czekania. Inaczej- marne szanse.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 17:23   #53
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: Zwolnienie lekarskie a własna działalność POMOCY !!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Vacancess Pokaż wiadomość
Chodzi mi o zwolnienie lekarskie czyli pieniądze z ZUSu za czas mojej niedyspozycji.
Pierwszą składkę już opłaciłam a pieniędzy za czas kiedy jestem na chorobowym jak nie było tak i nie ma

niestety jest 3 miesiące karencji jeśli opłacasz składkę i nic się nie da z tym zrobić :/
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 11:52   #54
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
zwolnienie lekarskie na 1/2 etatu

Hej Mam pytanie, a nigdzie w necie nie moge znaleźć odpowiedzi
Pracuje na 1/2 etatu, umowa o prace. Jesli dostane zwolnienie lekarskie na okres 1 tygodnia, a w tym czasie powinnam byc w pracy np 3 dni a reszta wedlug grafiku mam wolna, to czy dostaje pieniadze tylko za te 3 dni, w ktorych mialam byc wpracy czy za pozostale dni wolne tez? Orientuje sie ktos?
Pozdrawiam
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 12:11   #55
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: zwolnienie lekarskie na 1/2 etatu

wydaję mi się, że kasę na l4 dostajesz za cały tydzień wg kodeksu pracy czyli 5 dni po 8 h nieważne czy pracujesz tak czy np co drugi dzień po12h. Ale mogę się mylić.
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 19:59   #56
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: zwolnienie lekarskie na 1/2 etatu

grafik nie ma tutaj nic do rzeczy masz 7 dni zwolnienia, a 24 pracujące to za 7 dni dostaniesz 80% a za pozostałe pracujące 100% wynagrodzenia. Bynajmniej u mnie tak to wygląda.
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:17   #57
Karolajn93
Raczkowanie
 
Avatar Karolajn93
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 103
Zwolnienie i nowa praca

Cześć!
Byłam przed dłuższy okres na zwolnieniu chorobowym z poprzedniej pracy.
Miałam je mieć do 23 maja 2014. (dostawałam na 2 tyg) Akurat zaczełam się dobrze czuć i zaczełam szukać nowej pracy. Dostałam ją i podpisałam kolejną umowę od 22 maja 2013.
Czy z tego powodu mogę mieć jakieś nieprzyjemności w Urzędzie Skarbowym lub ZUS?

Pozdrawiam
Karolajn93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 13:32   #58
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Zwolnienie i nowa praca

w tym momencie masz podpisane dwie umowy o pracę na raz? w trakcie zwolnienia nie wolno Ci pracować i możesz mieć z tego powodu kłopoty.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:09   #59
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Zwolnienie i nowa praca

Sprawa wyda się (=będą kłopoty ) już niedługo, bo podczas składania raportów do ZUSu za maj...
Każdy pracodawca co miesiąc "informuje" ZUS o pracy swoich pracowników - ile zarobili (wysokość składek, itd) i czy mieli jakieś nieobcności - zwolnienia chorobowe, urlopu bezpłatne, itd.
W jednej firmie będziesz 22 i 23 maja na zwolnieniu chorobowym, a w drugiej będziesz wykazana tego dnia jako osoba pracująca...
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 11:06   #60
Kasiaa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Zwolnienie lekarskie a wypłata

...............

Edytowane przez Kasiaa22
Czas edycji: 2014-10-18 o 11:10
Kasiaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-27 23:10:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.