Gospodarka nieruchomościami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-12, 15:37   #1
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061

Gospodarka nieruchomościami


Hej mam pytanie do absolwentow/studentow kierunku "Gospodarka nieruchomosciami". Czy moglibyscie powiedziec jak wygladaja te studia, mozliwosc pracy i zarobki?
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 15:55   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka nieruchomościami

Studiuję GP o specjalności "rynek nieruchomości" i robię podyplomówkę z wyceny nieruchomości. Nadaję się do wystawienia opinii?

Trudno napisać coś nowego o tym jak wyglądają studia, bo wszystkie te informacje można wywnioskować patrząc na plan studiów i spis przedmiotów.
Na pewno pojawiają się informacje dotyczące pośrednictwa, zarządzania i wyceny nieruchomości, doradztwa na rynku nieruchomości, mam przedmiot o katastrze nieruchomości, w przyszłym semestrze będzie trochę prawa opartego na kodeksie cywilnym i ustawach związanych z nieruchomościami.

Możliwość pracy. Kilka wykładów prowadzą u mnie rzeczoznawcy, pośrednicy i zarządcy i wszyscy mówią, że to trudna praca Ale kto powie, że jego praca jest lekka i przyjemna?

Można się dość łatwo wkręcić w pracę związaną z nieruchomościami, szczególnie w pośrednictwo choć trzeba wiedzieć, że zacznie się od zarobków z prowizji, która pojawia się tylko, gdy uda się dokończyć transakcję. Więc zarobki są bardzo niepewne i nieregularne. Później, jak się jest starym wyjadaczem, założy się firmę to można mówić o jakiejś regularności w zarobkach

Zarobki - zależy gdzie się będzie pracować, bo skoro zależą one od prowizji, która jest związana z ceną nieruchomości, a ceny nieruchomości w różnych miejscach są różne, no to

Stabilniejsza praca to praca zarządcy, choć może być uznana przez niektórych za nudną. Ale tu już jest comiesięczna wypłata.

Rzeczoznawca, który działa już jakiś czas na rynku też nie ma źle, ale żeby nim zostać potrzeba więcej wysiłku niż w wymienionych wyżej zawodach
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 16:37   #3
daria077
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Gospodarka nieruchomościami

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Rzeczoznawca, który działa już jakiś czas na rynku też nie ma źle, ale żeby nim zostać potrzeba więcej wysiłku niż w wymienionych wyżej zawodach
Teraz, po zmianie przepisów i deregulacji zawodów pośrednika i zarządcy nie trzeba mieć żadnych uprawnień aby pracować w tym zawodzie. Warto jednak pomyśleć chociaż o jakimś kursie, który trochę nas przygotuje do pracy i da "papierek" bez którego jak wiadomo ciężko znaleźć pracę.
<reklama>

Zarobi pośrednika w dużej mierze zależą od jego talentu do sprzedaży. Znam osoby które miesięcznie wyciągają po 8-10 tys ale trzeba pamiętać że są to już starzy wyjadacze z mnóstwem kontaktów i stałych klientów, którzy prowadzą własną działalność. Zarządca nieruchomości z pewnością może liczyć na większą stabliność zatrudnienia i zarobków.

Z kolei rzeczoznawcy majątkowi nie muszą pracować tylko na własną rękę. Mogą oni znaleźć zatrudnienie w urzędach, w bankach lub prowadzić własną działalność. Z pojedynczych zleceń na wycenę mieszkania ciężko będzie się utrzymać przy obecnych cenach za operat natomiast wielu z nich łapie większe zlecenia startując np w przetargach ogłaszanych przez urzędy. Wtedy taki rzeczoznawca ma 2 miesiące wyjęte z życia .

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-08-25 o 17:36 Powód: link z reklamą
daria077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-25 16:37:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.