Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-12, 13:24   #4591
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A mi się nie chce nic kręcić ostatnio, nawet prostego toniku
Potrzebuję chyba porządnego kopa na rozruch ...
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:34   #4592
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A ja wręcz przeciwnie - chciałabym już coś ukręcić... Niestety brakuje mi kilku składników, więc muszę cierpliwie czekać na paczki z Mazideł i ZSK.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:48   #4593
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witaj, Mmaggiee, w tym zacnym gronie

Cansado, mamie na pewno nie zaszkodzi olej z HA. Dobierz tylko coś przeciwzmarszczkowego - róża będzie dobra także dla pani w tym wieku. Warto dodać granatu, a jeśli mama na suchą cerę - może awokado...
Jeśli nie masz dostępu do mazideł, poszukaj dobrze olejów zimnotłoczonych w sklepie spożywczym albo jakimś teneryfowym zielarskim

Confused, mąka owsiana, mówisz? Kupujesz w spożywczym? Nie znam tego produktu
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:54   #4594
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
...

Confused, mąka owsiana, mówisz? Kupujesz w spożywczym? Nie znam tego produktu
W sklepach ze zdrową zywnością - w "normalnych" jeszcze nie spotkałam , choć Leclerc zaskoczył mnie ostatnio gryczaną (ale to już temat na Gotujące wątki )...
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:57   #4595
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
W sklepach ze zdrową zywnością - w "normalnych" jeszcze nie spotkałam , choć Leclerc zaskoczył mnie ostatnio gryczaną (ale to już temat na Gotujące wątki )...
Dzięki wielkie
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 17:22   #4596
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mam takie techniczne pytanie... odnośnie alkoholu cetylowego
Jaki jest ciężar właściwy tego produktu? Bo zgodnie z tym co jest podane na stronie Mazideł ciężar ten wynosi 0,95g/ml a na stronie ZSK jest napisane że ciężar właściwy alkoholu cetylowego wynosi 0,4g/ml To duża różnica... a ja nie posiadam wagi i nie mam jak tego zweryfikować.

edit: A i może orientujecie się, jaki jest ciężar właściwy MGS, bo na stronie ZSK nie jest podane (coś mi się zdaje, że będę musiała napisać do Pani Kasi).

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-02-12 o 17:29
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 17:53   #4597
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

Confused, mąka owsiana, mówisz? Kupujesz w spożywczym? Nie znam tego produktu
W zwykłym spożywczym nie widziałam, ale w sklepach ze zdrową żywnością można dostać. Albo oczywiście w internecie Bardzo fajna do maseczek, zwłaszcza do peelingu z bromelainą
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 19:25   #4598
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
W zwykłym spożywczym nie widziałam, ale w sklepach ze zdrową żywnością można dostać. Albo oczywiście w internecie Bardzo fajna do maseczek, zwłaszcza do peelingu z bromelainą
Dziękuję bardzo, poszukam
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 19:55   #4599
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1094907 5]Mam takie techniczne pytanie... odnośnie alkoholu cetylowego
Jaki jest ciężar właściwy tego produktu? Bo zgodnie z tym co jest podane na stronie Mazideł ciężar ten wynosi 0,95g/ml a na stronie ZSK jest napisane że ciężar właściwy alkoholu cetylowego wynosi 0,4g/ml To duża różnica... a ja nie posiadam wagi i nie mam jak tego zweryfikować.

edit: A i może orientujecie się, jaki jest ciężar właściwy MGS, bo na stronie ZSK nie jest podane (coś mi się zdaje, że będę musiała napisać do Pani Kasi).[/quote]

MGS - 0,6 g/ml

A o ciężar alkoholu cetylowego z ZSK kiedyś pytałam i nie wiem, czy nie zapisałam, czy jest taki jak wersji z Mazideł (chociaż mają inna postać), ale w tabelce mam 0,95 g/ml. 0,4 g/ml to prawdopodobnie ciężar nasypowy niepokruszonych listków. Ale listki różnią się wielkością, więc lepiej jednak zapytać o ciężar pokruszonych.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 20:06   #4600
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Rzeczywiście lepiej upewnię się co do tego alkoholu cetylowego. A Tobie Lorri dziękuję za pomoc
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 12:29   #4601
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

mam pytanie odnośnie maseczki morskiej z perłami z BU: czy wchodzące w skład zestawu mleko krowie w proszku mogę zastąpić kozim w proszku? jestem na krowie uczulona a mam w domu kozie. nie zepsuję chyba maseczki?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 12:32   #4602
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie maseczki morskiej z perłami z BU: czy wchodzące w skład zestawu mleko krowie w proszku mogę zastąpić kozim w proszku? jestem na krowie uczulona a mam w domu kozie. nie zepsuję chyba maseczki?
Chyba nie powinno być problemu - może poza zapachowym Mleko kozie jest dużo bogatsze w składniki odżywcze niż krowie.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 15:37   #4603
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezmienna dzieki za rady dla mamy ale na mazidlach i BU nie olejku z granatu czy tez avocado, czy w sklepach ze zdrowa zywnoscia kupujecie? Mam ochote zrobic mamie duza paczke na urodziny, a to powinno sie jej spodobac. Farmakologie i ziololecznictwo ma w jednym palcu.

Ja mam olejki do salatek przerozne czyli jak kupowane w sklepach ze zdrowa zywnoscia to tez moge je sobie machnac na twarz?

Donosze roza pod filtrami wchlania sie slabo, tzn wolno, a ja nie mam czasu rano.....

Confused ten ekstrakt z banana mnie zainteresowal, do czego on wlasciwie sie nadaje? To wersja spozywcza? Chyba glupie pytanie ale dzisiaj mam glupawke
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 15:49   #4604
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Chyba nie powinno być problemu - może poza zapachowym Mleko kozie jest dużo bogatsze w składniki odżywcze niż krowie.
ale kozie mleko ma piękny zapach
w takim razie zmieszam maseczkę z kozim
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 17:54   #4605
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Niezmienna dzieki za rady dla mamy ale na mazidlach i BU nie olejku z granatu czy tez avocado, czy w sklepach ze zdrowa zywnoscia kupujecie? Mam ochote zrobic mamie duza paczke na urodziny, a to powinno sie jej spodobac. Farmakologie i ziololecznictwo ma w jednym palcu.

Ja mam olejki do salatek przerozne czyli jak kupowane w sklepach ze zdrowa zywnoscia to tez moge je sobie machnac na twarz?
Olej z granatu jest w EcoSpa,w ZrobSobiekrem i (chyba) w Naturalisie. Awokado w EcoSpa i ZrobSobieKrem. W pewnym wieku warto też zainteresować się olejami z nasion owocowych, np. z żurawiny, maliny, jeżyny, truskawki - mają dużo antyoksydantów. Takie oleje mają w ofercie przede wszystkim Mazidła i ZrobSobieKrem, Naturalis chyba też coś ma.
Oczywiście, że oleje ze sklepu spożywczego możesz nakładać na twarz - radziłabym tylko spojrzeć, czy są tłoczone na zimno i nierafinowane. Innych nie warto stosować w celach kosmetycznych, bo nie mają wielkich wartości pielęgnacyjnych - poza natłuszczającymi, rzecz jasna.

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Donosze roza pod filtrami wchlania sie slabo, tzn wolno, a ja nie mam czasu rano.....
Spróbuj na wilgotną twarz. Może za dużo go nakładasz? Naprawdę wystarczą dwie-trzy krople.

Loss, kwestia gustu z tą kozą Ja uwielbiam mleko kozie, ale nie wąchać...

Dzisiaj wreszcie znalazłam trochę czasu, żeby coś ukręcić - ostatnio obijałam się strasznie, pryskając się tylko hydrolatem lipowym i smarując zrobionymi kiedyś mieszankami olejowymi z HA. Ale odbiłam sobie przed chwilą. Popełniłam:
1. najprostszy tonik z kwasami PHA na hydrolacie neroli;
2. żel algowo-witaminowy z Mazideł na hydrolacie oczarowymi eko;
3. serum z kwasem ferulowym na hydrolacie neroli;
4. olejek BHA 2% na olejku nagietkowym Weledy, maceracie herbacianym, oleju z pestek dyni (dałam go chyba trochę za dużo, bo aż 2,5 ml na 22 ml olejku, i ten ostatni wyszedł ciemnozielony...) i oleju tamanu; poperfumowałam to olejkiem rumiankowym z EcoSpa.
Namieszałam się i od razu mi lepiej na duszy
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 18:11   #4606
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Confused ten ekstrakt z banana mnie zainteresowal, do czego on wlasciwie sie nadaje? To wersja spozywcza? Chyba glupie pytanie ale dzisiaj mam glupawke
Ja banana dodaję głównie do maseczek, bo Tworzy taką śliską powłoczkę (jak świeżego banana rozbełtasz widelce to też jest taki trochę lepki ). Do kremów i ser raczej się nie nadaje. Dokładny opis znajdziesz na mazidłach - jest w dziale ekstrakty.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 21:21   #4607
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A ja w szale mazidłowania zrobiłam dziś maseczkę z granatu - dodałam białej glinki, łyżeczkę naturalnego jogurtu i kilka kropelek oleju z granatu (bardzo oryginalnie ). Efekt fajny, choć o aromatoterapii trudno tu mówić Dotychczas wypróbowałam truskawkę, ananas i granat i maseczki z tymi cudami bardzo mi się podobają, choć nie wiem, czy odróżniłabym poszczególne ekstrakty po rezultatach Po wszystkich mam gładką skórę z domkniętymi porami.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 10:36   #4608
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witajcie! Rzadko tu piszę, ale czytam na bieżąco i oczywiście wykorzystuję wszysko w praktyce. Chciałabym się poradzic - jakie ilości nowych ekstraktów owocowych z Mazideł zamówić? tzn. czy 10g to jest objętościowo duża ilość czy raczej skusić się od razu na wiecej-np.30g?
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-14, 11:41   #4609
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dziewczyny..ja mam kolejne zwatpienie mazidłowo-mineralne...Uzywalam "chemicznych "produktow i nic sie nie dzialo...teraz uzywam mineralów+wczoraj zrobiłam maseczke morska a tu dzis na jednym policzku czerwone plamy..na jednym w dotyku ( szorstkie) na drugim tylko czerwone plamki..Juz pytalam na innym watku mazidłowym o prosty krem ,ktory mogłabym ulepszyc ale odzew był nikły a te propozycje ktore zostaly podane sa dosc ciezkie..Na chwile obecna "odkurzyłam" swoj Avene-Creme pour peaux intolerantes i kocham jego konsystencje+ukojenie jakie mi daje ale plamy sa..Zaraz pedze do apteki moze Panie wspomoga...

PS przepraszam za ten OT ale musialam sie wyzalic..
PS 2 czy ten krem był analizowany...nie moge znalezc...zreszta jak przegladam analizy to czesc nie chce mi sie wyswietlac..-napisane jest "błąd 404 albo nie mozna odnalezc pliku" czy cos w tym stylu..
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 10:44   #4610
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Magratko, napisz coś o cytrynowym drzewku herbacianym, kiedy już go dostaniesz dobrze?
Napisze, jak tylko wyprobuje. Niestety wysylka w BU nie jest zbyt szybka, a listonosz z paczka przyszedl zaraz po moim wyjezdzie, wiec paczke odbiore dopiero jutro lub pojutrze. Chyba hydrolatom nic sie nie stanie, jak poleza na poczcie, prawda?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 20:58   #4611
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mam takie małe pytanko w kwestii hydrolatów
Czy można je stosować do każdego typu skóry,czy one są tylko do tłustej??Czytam,czytam i doczytać się nie mogę
Mam suchą skórę,a zainteresował mnie hydrolat różany i oczarowy,mają dużo pozytywnych opini. Czy te hydrolaty będą dobre do mojego typu cery??
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 21:25   #4612
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Beato - to zależy, co chcesz z tymi ekstraktami zrobić. 10 gramów to takie standardowe opakowanie z ekstraktami - mnie pewnie wystarczy na jakieś 5-6 solidnych porcji maseczkowych.

Milena, bidulko Długo masz te plamy? Może przedawkowałaś spirulinę obecną w maseczce morskiej? Ja też mam czerwone plamy po spirulinie, kiedy ją za długo trzymam...

Magratko, pewnie, że nic się nie stanie, zwłaszcza że teraz ciepło nie jest...

Sensuel, hydrolaty można stosować przy każdym typie cery. Różany jest bardzo dobry dla suchych cer, oczarowy służy raczej tłuścioszkom, ale możesz poszukać i innych hydrolatów polecanych dla Twojego typu skóry. np. zielonej herbaty, aloesu, migdała, lipy.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-15, 22:25   #4613
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Beato - to zależy, co chcesz z tymi ekstraktami zrobić. 10 gramów to takie standardowe opakowanie z ekstraktami - mnie pewnie wystarczy na jakieś 5-6 solidnych porcji maseczkowych.

Milena, bidulko Długo masz te plamy? Może przedawkowałaś spirulinę obecną w maseczce morskiej? Ja też mam czerwone plamy po spirulinie, kiedy ją za długo trzymam...

Magratko, pewnie, że nic się nie stanie, zwłaszcza że teraz ciepło nie jest...

Sensuel, hydrolaty można stosować przy każdym typie cery. Różany jest bardzo dobry dla suchych cer, oczarowy służy raczej tłuścioszkom, ale możesz poszukać i innych hydrolatów polecanych dla Twojego typu skóry. np. zielonej herbaty, aloesu, migdała, lipy.


Oooo,dziękuję za podpowiedź Nie ma to jak dobra rada
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 06:29   #4614
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam ! Czytam ten temat z niejakim zainteresowaniem. I... postanowiłam :
czas zacząć ! Trochę zakupów poczyniłam. Mam problem : naczytałam się o zbawiennym działaniu żelu hialuronowego w temacie nawilżania. Jestem ekstremalnym sucholcem - istna Sahara, naczynkowcem, wrażliwcem i alergikiem,
do tego : trądzik różowaty {pierwsze stadium}. Ot, zdarza się !
Walczę z tym żelem już około dwóch tygodni. Używałam go na wszelakie, znane mi sposoby : na wilgotną twarz {na hydrolat}, połączony z olejem itp. Reakcja - przeciwna do obiecywanej : skóra sucha, ściągnięta {aż czuję jak się nowe zmarszczki robią }, brak jakiegokolwiek komfortu. Moje pytanie - znacie jakieś inne sposoby stosowania tego żelu ?! Mam zaprzestać prób, bo - po prostu : preparat nie dla mnie ?!
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 06:52   #4615
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Heroldin, też tak miałam do niedawna (w sensie preparat nie dla mnie)- już chciałam kwas HA odstawić na dobre, bo nie mogłam znieść uczucia ściągnięcia po nim;
jako że w ogóle mam ostatnio taki mazidlany "back to basics", do ostatniego olejowego serum z witaminami dolałam HA (proporcje tak mniej więcej 70% olei + 30% HA) i wreszcie to jest to - nawilża, lekko natłuszcza, ale bez świecenia, ładnie się rozprowadza i przede wszystkim nie ściąga
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 08:21   #4616
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
nawilża, lekko natłuszcza, ale bez świecenia, ładnie się rozprowadza i przede wszystkim nie ściąga
Dzięki wielkie za podpowiedź. Niestety nie mam serum olejowego. Mam jedynie oleje : kokosowy, jojoba i z migdałów. Czy to wystarczy ?! Czy mam ukręcić to serum olejowe, o którym piszesz ?! Składniki ????
Będę niezmierne wdzięczna za podpowiedź .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 08:36   #4617
Opersia
Raczkowanie
 
Avatar Opersia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 107
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Walczę z tym żelem już około dwóch tygodni. Używałam go na wszelakie, znane mi sposoby : na wilgotną twarz {na hydrolat}, połączony z olejem itp. Reakcja - przeciwna do obiecywanej : skóra sucha, ściągnięta {aż czuję jak się nowe zmarszczki robią }, brak jakiegokolwiek komfortu.
Ale wiesz, mnie też się nie udało z nim zakumplować. Dawałam "kapkę" i rano czułam taką plastyczną warstwę na twarzy, która chyba utrwalała wszelkie zagięcia nocne. Bo ja na boku sypiam.

Jak zaczęłam dawać mniej to było juz lepiej ale pojawiały mi się zaskórniki. Za pierwszym razem myslałam, ze to ktorys z olejów mnie tak załatwił. Ale teraz zmieniłam zupelnie zestaw olejowy i znowu mam pory pozatykane. Bez HA nic takiego się nie dzieje. Ale HA podobno nie zatyka zupełnie.

Więc też na ten żel warczę.
Opersia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 08:41   #4618
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Heroldin, witaj Serum olejowe najlepiej robić ekspresowe - wystarczy olej, kwas HA i ewentualnie (ale niekoniecznie) inne dodatki nawilżające albo witaminy. Myślę, że powinnaś po prostu zwiększyć ilość HA w mieszance, może nawet dość znacznie. Olej jojoba może być dla Ciebie za chudy, ale migdał powinien być ok.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 09:01   #4619
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

skoro jojoba za chuda, to wnoszę, że podobnie jak ja, Heroldin jest przynajmniej z lekka sucharkiem..
ostatnio wielbię taką oto mieszankę:
olej z czerwonych malin
skwalan
kapka śliwkowego (gł. ze względu na zapach)
wit. A, C, E
mix kwasów HA
wlewam to razem do jednej buteleczki i mocno wstrząsam przed każdą aplikacją; używam głównie na noc, choć ostatnimi czasy i rano często się zdarza
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 10:16   #4620
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

witojcie
wróciłam, ledwo bo ledwo ale jednak

co do olejów, to ja zimowo sobie bardzo chwalę żurawinkę, avocado, malinkę i śliwkę

spędziłam tydzień w górach z miksem maliny i żurawiny + kapka HA, na to w zależności od aury filtr i puder lub sam puder - buźka zadowolona, mrozu, wiatru nie odczuwałam
a, i mazidełko do ust na bazie masła mango i sorbitolu z ekstraktami mango i banana bardzo dobrze się sprawowało
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.