Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 189 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-02, 11:38   #5641
Marichuana222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jukaba, Marichuana - proszę odpowiedzcie na mój kwestionariusz, który powinien być gdzieś na poprzednich stronach.

Proszę was też o zapoznanie się z podanymi tam paletami. Naprawdę trzeba się nad tym trochę zastanowić, bo nie zawsze kolory, które lubimy i w które się ubieramy są naprawdę naszymi najbardziej twarzowymi kolorami.
Dziękuje bardzo już sie zapoznałam. Oto moje wnioski:

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Zdecydowanie bardziej podoba mi się jak wyglądam w czerni i bieli. Ostrzejsze kolory bardziej mi pasują niż brąz czy szary. Wyglądam w nich niewyraźnie.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Pasują mi kolory jaskrawe, ale z umiarem. Nie "ekstremalnie" jaskrawe.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?

Pasują mi kolory takie jak , pastelowy róż czy też zbielony żółty. W mięcie też wyglądam dobrze. Ale zabielone niebieskie barwy nie pasują mi. Źle wyglądam w bardzo łagodnych barwach.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Słabo wyglądam w kolorach brązowych, żółtych, ale za to dobrze w pomarańczu i czerwieni. Jeśli chodzi o zimne barwy to niezbyt dobrze wyglądam w jasnych niebieskich, ale ciemne barwy niebieskiego wyglądają na mnie korzystnie.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Dobrze robi mi zestawienie ze sobą ostrych kolorów. Ale wyglądają na mnie lepiej gładkie tkaniny bez wzorów.
Marichuana222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 18:58   #5642
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez polee Pokaż wiadomość
Wampierz mogę Cię prosić o pomoc w analizie?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Nie opalam się ogólnie bo wychodzą mi znamiona ale jeśli już to ciężko, najpierw mnie spieka raczek a potem raczej na brązowo

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy piwne. Brązowo - zielone z ciemniejszą obwódką. Kolor nie jest czysty. Oprawa oczu jest ciemna, zdecydowana

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów chwilowo brak ale jak się opalę to wychodzą, niestety nie wiem jakiego koloru są, brązowe?

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasna, blada, taka żółtawa trochę. Nie rumienię się.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny brąz, naturalny kolor jest mysi, siwe włosy są srebrzyste.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Taki średnio ciemny, łady koral

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubię nasycone kolory: korale, róże, czerwienie. Brzydko wyglądam w granacie ciemnym, spłowiałych kolorach - takich przygaszonych.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
W intensywnej czerni ładnie wyglądam, wydaje mi się że lepiej w kremowym niż białym ale to trudno mi określić, brąz tak sobie a granat odpada.
-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Raczej tak, nie nosze jaskrawych - odblaskowych ale takie dosyć mocno nasycone
-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Nie, raczej w ogóle
-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Raczej kolory ciepłe : różowy, koralowy, pomarańczowy, czerwony, bordowy nasycony
-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Wydaje mi się, że nie wyglądam dobrze w kontrastowych dużych wzorach

Będę wdzięczna za wszystkie sugestie z palet, które podałaś najbardziej podchodzi mi Bright Winter
Z koloru i opisów najbardziej prawdopodobna wydaje się wiosna, jest też pewna możliwość że zima. Radziłabym ci poprzymierzać kolory wiosny i kolory zimy, zwróć szczególną uwagę na czystą biel vs ecru i złamaną biel.

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyElfiee Pokaż wiadomość
Hej, jeszcze ja! Mam problem z moją urodą, bo jest trochę azjatycka, ale nie wiem do końca czy ciepła czy zimna.
1. Jak się opalasz
Opalam się średno szybko, na złoto-oliwkowy odcień. nie spalam się nigdy na słońcu, tzn. nie opalam się na czerwono.

2. Kolor oczu
Oczy piwne, taki orzech laskowy z ciemna obwódką. Brwi i rzęsy ciemne, prawie czarne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie mam piegów.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Jasna, nie umiem właśnie do końca określić odcienia. Wydaje mi się żółtawo-oliwkowa. Rumienię się bardziej na czerwonawo.

5. Naturalny kolor włosów
Bardzo ciemny brąz, prawie czarny. Teraz mam troche cieplejszy odcień, ale było mi lepiej w takim neutralnym, troche chłodniejszym brązie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasno/średnio różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najleopiej w czerni, szarościach, bieli, granacie, brudnym beżu, czasami bordo.


-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Pasuje mi i czysta biel i czysta czerń, lubię się obierać w te kolory. Bardzo ciemny szary też mi pasuje, ale brązy nie.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Moim zdaniem nie pasują i nie lubię ich nosić. Ani w makijażu ani w ciuchach.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Zgaszone, blade kolory mi nie pasują, bo wyglądam jakoś trupio, pastele i bardzo łagodne kolory odpadają.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wydaje mi się, że i jedne i drugie, ale bardzo ciepłych nie lubię. Lepiej wygląda na mnie złota biżuteria, ale lubię też srebrną i nie jest źle :P

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie zestawiam ze sobą wzorów, bo źle wyglądam. Wole tkaniny monochromatyczne. Ale np. mam koszulkę w czarno-białe pasy i wygląda dobrze. Ale jeśli już wkładam coś wzorzystego, to reszta elementów jest jak najbardziej stonowana.
A z palet, która najbardziej pasuje do kolorów, które nosisz?

Jeśli dobrze zrozumiałam, to nosisz tylko biel, czerń, szarość, granat i ew. czasami bordo? Wiesz, sporo osób tak robi, ale to nie znaczy, że nie możesz nosić innych kolorów. Jak widzisz po paletach, każdy typ ma swoją wersję w sumie każdego koloru, nie trzeba nosić wszystkich.

Jeśli faktycznie jest ci świetnie (a nie tylko ok) i w bieli, i w czerni, to pewnie jesteś zimą. Zimy dobrze wyglądają w kolorach, chociaż czasem robią tak jak ty - tzn. unikają ich, bo w mdłych wyglądają brzydko a intensywne wydają im się zbyt rażące. W sumie osoba unikająca kolorów może należeć do każdego typu, bo kolory które podajesz to klasyka. Bardzo trudno jest powiedzieć coś na takiej podstawie. Jakbym miała zgadywać, obstawiałabym zimę, ale mogę się mylić. BTW czy przymierzałaś kiedyś bardzo chłodne kolory albo próbowałaś takich w kosmetykach? Srebro, chłodna szarość, lila róż, bardzo chłodny róż itp.?

Powinnaś poprzyglądać się paletom i poprzymierzać kolory różnych pór roku. Polecam też test szminki.

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
Dzieki Wampierz oto moje przemyslenia
-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Tak, zdecydowanie biel, jesli zakładam biały T-shirt to nie ważne co jeszcze bo i tak jest dobrze, bardzo podobnie z czarnym. Jeśli chodzi o brąz to nie jest zle ale jakos to wszystko sie bardziej zlewa, co do szarości to taka posrednia nie może być ani za jasna ani zbyt ciemna

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

owszem ale tak tylko "w miarę"

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?

hmm no i tu mam dylemat bo niektóre tak np beże ale chyba raczej chlodne, im jasniejszy tym może byc cieplejszy, ale już zielen taka oliwkowa, zgniła, khaki to zdecydowanie nie

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

nie umiem zdecydowanie odpowiedzieć, co do zlota i srebra to oba mi pasuja ale złoto chyba bardziej(ale nie takie żółte czy czerwonawe), chyba bardziej mnie "rozświetla"

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

kontrasty dobrze mi robią, całośc wtedy nabiera wyrazu nie jest taka rozmazana (co prawda nie mysle raczej o wzorach, pasach, kratach bo tego raczej nie lubie)
To zdecydowanie brzmi jak zima, skoro możesz nosić złoto, to raczej nie chłodna.
Poprzymierzaj kolory z różnych palet i polecam też test szminki.

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Marichuana222 Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo już sie zapoznałam. Oto moje wnioski:

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Zdecydowanie bardziej podoba mi się jak wyglądam w czerni i bieli. Ostrzejsze kolory bardziej mi pasują niż brąz czy szary. Wyglądam w nich niewyraźnie.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Pasują mi kolory jaskrawe, ale z umiarem. Nie "ekstremalnie" jaskrawe.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?

Pasują mi kolory takie jak , pastelowy róż czy też zbielony żółty. W mięcie też wyglądam dobrze. Ale zabielone niebieskie barwy nie pasują mi. Źle wyglądam w bardzo łagodnych barwach.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Słabo wyglądam w kolorach brązowych, żółtych, ale za to dobrze w pomarańczu i czerwieni. Jeśli chodzi o zimne barwy to niezbyt dobrze wyglądam w jasnych niebieskich, ale ciemne barwy niebieskiego wyglądają na mnie korzystnie.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Dobrze robi mi zestawienie ze sobą ostrych kolorów. Ale wyglądają na mnie lepiej gładkie tkaniny bez wzorów.
Myślę, że w twoim przypadku warto by się zawahać między zimą a wiosną. Najlepiej poprzymierzać kolory z kilku palet - szczególnie jasnej wiosny, intensywnej wiosny, intensywnej zimy i ew. chłodnej zimy.

Test szminki też nie zaszkodzi.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 19:23   #5643
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
A z palet, która najbardziej pasuje do kolorów, które nosisz?

Jeśli dobrze zrozumiałam, to nosisz tylko biel, czerń, szarość, granat i ew. czasami bordo? Wiesz, sporo osób tak robi, ale to nie znaczy, że nie możesz nosić innych kolorów. Jak widzisz po paletach, każdy typ ma swoją wersję w sumie każdego koloru, nie trzeba nosić wszystkich.

Jeśli faktycznie jest ci świetnie (a nie tylko ok) i w bieli, i w czerni, to pewnie jesteś zimą. Zimy dobrze wyglądają w kolorach, chociaż czasem robią tak jak ty - tzn. unikają ich, bo w mdłych wyglądają brzydko a intensywne wydają im się zbyt rażące. W sumie osoba unikająca kolorów może należeć do każdego typu, bo kolory które podajesz to klasyka. Bardzo trudno jest powiedzieć coś na takiej podstawie. Jakbym miała zgadywać, obstawiałabym zimę, ale mogę się mylić. BTW czy przymierzałaś kiedyś bardzo chłodne kolory albo próbowałaś takich w kosmetykach? Srebro, chłodna szarość, lila róż, bardzo chłodny róż itp.?

Powinnaś poprzyglądać się paletom i poprzymierzać kolory różnych pór roku. Polecam też test szminki.
Z palet najbardziej pasuje mi Dark Winter. W bardzo chłodnym różu albo lila źle wyglądam, miałam kiedyś taką różową szminkę i wyglądała dość okropnie Srebro też raczej nie, w makijażu prędzej bym się zdecydowała na złoto, bo chłodne odcienie się w ogóle nie komponują z moją urodą, są jakieś takie "odcięte" od całości i nie pasuję. Czerwoną szminkę też mam w cieplejszym odcieniu, mam też jedną w chłodniejszym-bardziej różowym, ale jest dość nietwarzowa, lepiej w takich pomarańczowych, ceglastych.
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 19:35   #5644
Patisha87
Raczkowanie
 
Avatar Patisha87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 329
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Heja ! Ja też poproszę o analize!

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Bardzo łatwo się opalam,raczej się nie spiekam,moja opalenizna ma kolor taki żółtawy,niestety...
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor szary,chociaż zależy od oświetlenia,czasami nawet wydaje się być niebieski...Wokół tęczówki mam delikatnie jaśniejszą obwódkę.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów chwilowo brak ale jak się opalę to wychodzą, niestety nie wiem jakiego koloru są, brązowe?

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Blada cera...odcień ziemisty,nie rumienię się.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Mój naturalny kolor to ciemny blond popielaty
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
średnio ciemny róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Wole jaśniejsze kolory...źle czuję się w ciemnych.
-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Lepiej w kremowym niż białym i lepiej w ciemno szarym.
-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zdecydowanie nie czuję się dobrze w takich kolorach.
-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Nie pasują.
-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Raczej kolory ciepłe
-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie lubie wzorów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF6092.jpg (102,2 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mu.jpg (62,1 KB, 8 załadowań)
Patisha87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 20:00   #5645
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez LadyElfiee Pokaż wiadomość
Z palet najbardziej pasuje mi Dark Winter. W bardzo chłodnym różu albo lila źle wyglądam, miałam kiedyś taką różową szminkę i wyglądała dość okropnie Srebro też raczej nie, w makijażu prędzej bym się zdecydowała na złoto, bo chłodne odcienie się w ogóle nie komponują z moją urodą, są jakieś takie "odcięte" od całości i nie pasuję. Czerwoną szminkę też mam w cieplejszym odcieniu, mam też jedną w chłodniejszym-bardziej różowym, ale jest dość nietwarzowa, lepiej w takich pomarańczowych, ceglastych.
Jeszcze powinnaś dla pewności sprawdzić kolory intensywnej wiosny i ciemnej jesieni.
Co do zimy, oprócz ciemnej możesz być też intensywną, jeśli nie eksperymentujesz z czystymi kolorami, to możesz nawet nie wiedzieć czy ci pasują czy nie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 20:06   #5646
polee
Raczkowanie
 
Avatar polee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 291
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Z koloru i opisów najbardziej prawdopodobna wydaje się wiosna, jest też pewna możliwość że zima. Radziłabym ci poprzymierzać kolory wiosny i kolory zimy, zwróć szczególną uwagę na czystą biel vs ecru i złamaną biel.
Dzięki za odpowiedź właśnie wahałam się pomiędzy wiosną a zimą ale nie mogę określić czy jestem ciepła czy chłodna. Nawet patrzyłam na kolor żył i białek u oczu ale nie mam aż tak wprawnego oka i nie umiem stwierdzić
A możesz mi jeszcze napisać, któremu typowi pasuje czysta biel a któremu ecru? bo już się pogubiłam w tym wszystkim

Po przeczytaniu Twojego bloga wiem już, że to zima lepiej w bieli wygląda. Pozostaje mi mieć nadzieję, że jestem wiosną bo zamówiłam suknię ślubną w kolorze śmietankowym :P
__________________
22.06.2013

Edytowane przez polee
Czas edycji: 2013-02-02 o 20:19
polee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 20:07   #5647
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Patisha87 Pokaż wiadomość
Wole jaśniejsze kolory...źle czuję się w ciemnych.
-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Lepiej w kremowym niż białym i lepiej w ciemno szarym.
-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zdecydowanie nie czuję się dobrze w takich kolorach.
-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Nie pasują.
-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Raczej kolory ciepłe
-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie lubie wzorów.
W sumie brzmi to jak lato, ale musiałbyś poprzymierzać różne kolory, żeby to potwierdzić. Swoją droga, skoro nie pasują ci ani jaskrawe, ani łagodne kolory, to jakie? Na zdjęciach złoto ci nie pasuje i lepiej wyglądasz w chłodnym kolorze włosów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 20:36   #5648
Patisha87
Raczkowanie
 
Avatar Patisha87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 329
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

ah ano łagodne odcienie kolorów raczej mi pasują,lubie siebie w jasnym pastelowym różu np.
Patisha87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 20:58   #5649
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz, to ja też potrzebuje pomocy. Szukałam juz na ten temat w internecie i wychodziłoby że jest soft autumn (ze względu na zgaszoną cerę, jasno brązowe włosy i niebiesko-szare oczy), ale jakoś nie widzę siebie w tych kolorach. Już prędzej w True Autumn
.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel i czerń absolutne nie. Lepiej właśnie w kremowym czy ciemnym szarym.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie pasują, np. fuksja

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Tak, ale trochę szarawe/zgaszone.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
W mojej szafie przeważają ciepłe kolory albo raczej hmm.. ciepławe. W zimnych jest mi na pewno niedobrze.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Trudno mi jest powiedzieć, bo nigdy nie ubierałam się tak. Unikam wręcz takich bardzo kontrastowych połączeń.

Kolory, w których czuje się dobrze w załącznikach (chociaż ten szary mógłby być trochę jaśniejszy plus to pierwsze bordo trochę mniej żywsze...) . Do tego jeszcze kremowy z domieszką łososiowego albo delikatnie różowego . nie wiem jak opisać ani nie mogę znaleźć zdjęć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 39-bordowy.jpg (31,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9695_4.jpg (35,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s2_159656.jpg (169,4 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13322162-papieru-z-wytloczonymi-tekstury-paski-koloru-ciemny-szary.jpg (25,7 KB, 0 załadowań)

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-02-02 o 21:02
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 21:20   #5650
richkidsblue
Raczkowanie
 
Avatar richkidsblue
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 96
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - raczej szybko na rózowo, potem jestem taka bezowo-brązowa


2. Kolor oczu - zielono-piwne (bardziej zielone), oprawa oczu tak pół na pół. Rzęsy mam zgaszony brąz, tak samo brwi.


3. Piegi - nie mam.


4. Cera - jasna, porcelanowa coś takiego ( niestety mam trądzik ale o małym nasileniu ), rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - gdy byłam mniejsza miała bardzo jasne, teraz mam ciemne, ciemny blond. Popielate, mysie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) czerwony, nie jakoś bardzo nasycony (osobiście mi się bardzo podoba)


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Nie mam pojęcia w jakich źle ale lubie nosić kolory stonowane


P.S. Na avatarze to ja, ale zdjęcie jest przerobione takze nie dajcie się zwieść pozorom, nieznacznie ale jednak
__________________



Here I am a rabbit hearted girl...

Edytowane przez richkidsblue
Czas edycji: 2013-02-02 o 21:23
richkidsblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 21:35   #5651
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję Wampierzu
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 21:44   #5652
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez polee Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź właśnie wahałam się pomiędzy wiosną a zimą ale nie mogę określić czy jestem ciepła czy chłodna. Nawet patrzyłam na kolor żył i białek u oczu ale nie mam aż tak wprawnego oka i nie umiem stwierdzić
A możesz mi jeszcze napisać, któremu typowi pasuje czysta biel a któremu ecru? bo już się pogubiłam w tym wszystkim
Zimie pasuje czysta biel. Ecru będzie lepsze dla wiosen i jesieni, lata najlepiej wyglądają w bieli złamanej szarością.

Najlepiej rozpoznać tonację po pasujących kolorach, bo tak na oko czasem można, ale bywa to bardzo trudne, jako że większośc osób ma zarówno tony ciepłe, jaki chłodne.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Patisha87 Pokaż wiadomość
ah ano łagodne odcienie kolorów raczej mi pasują,lubie siebie w jasnym pastelowym różu np.
Tak myślałam, w sumie możesz skupić się na paletach lata.

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Wampierz, to ja też potrzebuje pomocy. Szukałam juz na ten temat w internecie i wychodziłoby że jest soft autumn (ze względu na zgaszoną cerę, jasno brązowe włosy i niebiesko-szare oczy), ale jakoś nie widzę siebie w tych kolorach. Już prędzej w True Autumn
.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel i czerń absolutne nie. Lepiej właśnie w kremowym czy ciemnym szarym.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie pasują, np. fuksja

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Tak, ale trochę szarawe/zgaszone.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
W mojej szafie przeważają ciepłe kolory albo raczej hmm.. ciepławe. W zimnych jest mi na pewno niedobrze.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Trudno mi jest powiedzieć, bo nigdy nie ubierałam się tak. Unikam wręcz takich bardzo kontrastowych połączeń.

Kolory, w których czuje się dobrze w załącznikach (chociaż ten szary mógłby być trochę jaśniejszy plus to pierwsze bordo trochę mniej żywsze...) . Do tego jeszcze kremowy z domieszką łososiowego albo delikatnie różowego . nie wiem jak opisać ani nie mogę znaleźć zdjęć.
Kolory, które pokazujesz, są zdecydowanie jesienne.
Najlepiej poprzymierzaj kolory z palet jesieni i do tego spróbuj też kolorów wiosennych. Jeśli faktycznie ciepłe i zgaszone lepiej od ciepłych i czystych, to musi być jesień.

A o podtypie też decydują pasujące kolory, wiec jeśli kolory zgaszonej jesieni są zbyt zgaszone, to sprawdź w innych podtypach. Skoro unikasz w ogóle chłodnych kolorów, to jak najbardziej wchodzi w grę ciepła jesień.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez richkidsblue Pokaż wiadomość
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Nie mam pojęcia w jakich źle ale lubie nosić kolory stonowane


P.S. Na avatarze to ja, ale zdjęcie jest przerobione takze nie dajcie się zwieść pozorom, nieznacznie ale jednak
Musisz poprzymierzać jakieś kolory, żeby wiedzieć na czym stoisz.
Polecam zapoznanie się.z paletami różnych podtypów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 21:56   #5653
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Kolory, które pokazujesz, są zdecydowanie jesienne.
Najlepiej poprzymierzaj kolory z palet jesieni i do tego spróbuj też kolorów wiosennych. Jeśli faktycznie ciepłe i zgaszone lepiej od ciepłych i czystych, to musi być jesień.

A o podtypie też decydują pasujące kolory, wiec jeśli kolory zgaszonej jesieni są zbyt zgaszone, to sprawdź w innych podtypach. Skoro unikasz w ogóle chłodnych kolorów, to jak najbardziej wchodzi w grę ciepła jesień.
Czyli może się okazać że mogę pofarbować się na miedziany . Poprzymierzam jeszcze różne kolory i posprawdzam. Dziękuję bardzo

A i jeszcze jedno pytanie. Czytałam, że soft autumn nie pasują czarne eyelinery...
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 22:06   #5654
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Czyli może się okazać że mogę pofarbować się na miedziany . Poprzymierzam jeszcze różne kolory i posprawdzam. Dziękuję bardzo

A i jeszcze jedno pytanie. Czytałam, że soft autumn nie pasują czarne eyelinery...
Bo np. ciemnobrązowe wyglądają lepiej i bardziej naturalnie. Co nie znaczy, że czarny będzie wyglądał tragicznie, po prostu nie będzie tak naturalnie wyglądał i "stapiał się".
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 22:12   #5655
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Bo np. ciemnobrązowe wyglądają lepiej i bardziej naturalnie. Co nie znaczy, że czarny będzie wyglądał tragicznie, po prostu nie będzie tak naturalnie wyglądał i "stapiał się".
Aha, no okej.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 10:18   #5656
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To zdecydowanie brzmi jak zima, skoro możesz nosić złoto, to raczej nie chłodna.
Poprzymierzaj kolory z różnych palet i polecam też test szminki.
Dzięki Wampierz
właśnie zastanawiałam się czy intensywna zima czy jednak intensywna wiosna, przewertowałam Twoj blog (nota bene jest świetny) i po tych wszystkich postach juz mętlik miałam (pod koniec to mi wszystkie palety tak samo wyglądaly ) i odnalazlam jeden z ostatnich wpisow "intensywna wiosna" i chyba jednak to jest to, ta charakterysztyka ma najwięcej punktów wspólnych ze mną (cieplejsze odcienie szminek i paleta do makijazu zimy jednak troche z chłodna) no i ... cytujac z Toba np: "Uwaga na ceglaste i złamane brązem kolory, oliwki, khaki itp. Zamiast nich poszukajcie kolorów zbliżonych, ale czystych" zawsze wmawiano mi że to moje kolory bo jestem jesień a ja w nich bardzo źle sie czuje...
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 13:48   #5657
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny, proszę o pomoc gdyż ostatnio próbuję zweryfikować mój image - i kompletnie nie mogę dojść jakiego typu jestem. Zawsze coś się wyklucza :/

1. Jak się opalasz - zerowo, jestem kompletnie nadwrażliwa na słońce, bierze mnie od razu na czerwono, potem schodzi, skóra nadal biała.

2. Kolor oczu - czyste, klarowne, mocno niebieskie, odcinające się od białka.

3. Piegi - zero, nigdy ich nie miałam

4. Cera - zdecydowanie zimna z niebieskimi żyłkami, różowo-biała.

5. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciemny róż, bardzo chłodny, wszystkie szminki muszą mieć niebieski podton

6. Naturalny kolor włosów- i tutaj największa zagwozdka, bo to jest jasne złoto, takie pszeniczne trochę, w lecie mam piękne złote refleksy. Brwi/rzęsy mam w podobnym kolorze, jakby trochę bardziej "szarawe".

Wg pięciu pierwszych cech jestem Panią Zimą, ale ciągle gdzieś czytam że powinnam mieć ciemne włosy, wyraźną oprawę oczu...

Najlepiej się czuję w praktycznie każdym odcieniu niebieskiego, bieli, czerni, chłodnych czerwieniach, fioletach. W pastelach wyglądam....nijako wg mnie. Ale wiele osób mnie namawia do nich, bo nie podoba im się, że mocne kolory podkreślają moją bladość.

Ogólnie to z własnego wyglądu jestem zadowolona, nie chcę nic farbować/zmieniać się, ale zawsze mam problem jakie kolory nosić.

EDIT.

Z prześwietnego bloga Wampierza wychodzi że jestem "Bright Winter"

Kolorystykę mam podobną do tej pani http://12blueprints.com/a-blonde-true-winter/

No i świetny post o typach zimy i mitach z nią związanych.

Edytowane przez mikia20
Czas edycji: 2013-02-03 o 14:11
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 15:17   #5658
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam,
nie jestem pewna czy dobrze tutaj trafiłam, z tego co się zdążyłam zorientować można tu uzyskać pomoc w określeniu swojego typu tzw. urody? Jeśli to możliwe to proszę o pomoc, wg załączonego schematu:

1.Jak się opalasz - na twarzy często zaczerwienienia bo zanim zaopatrzę się w coś ochronnego już mnie słońce "muśnie", efekt czerwony nos, najbardziej wysunięty punkt ;( ale to raczej skutek oparzenia a nie opalenia, reszta ciała raczej brąz, rzadko ulegam oparzeniu, ale brąz "wykluwa się" pomału...

2. Kolor oczu - tzw. piwne, wg mnie jest to typowy brąz, w kierunku ciemnego, rzęsy i brwi ciemne

3. Piegi - nigdy nie posiadałam

4. Cera - na twarzy raczej jasna, blada

5. Naturalny kolor włosów- ciemny brąz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - róż, uwielbiam szminki tzw. nude, uważam, że u mnie wyglądają dobrze,

Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
biały tak i czarny też, uwielbiam czerń, ale ciemny szary i brąz, ciemny borowy to też moje kolory
-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
raczej nie, może czerwień, no nie wiem, bo w ogóle ich nie używam, nigdy nie lubiłam
-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Raczej nie, chociaż szary bardzo lubię, na oczach, jako cień, jako kolor ścian
-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
srebro zdecydowanie, kolory chyba zimne
-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
nie lubię pstrych kolorów, ale wydaje mi się, że połączenie czerni i bieli na przykład mi pasuje, z drugiej strony drobne wzorki to też nie dla mnie

Jeśli możliwe jest określenie na podstawie tego opisu, to bardzo proszę o pomoc, z góry serdecznie dziękuję, łączę pozdrowienia ,

Edytowane przez luboczka
Czas edycji: 2013-02-03 o 15:39 Powód: dopisanie
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 15:27   #5659
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
Witam,
nie jestem pewna czy dobrze tutaj trafiłam, z tego co się zdążyłam zorientować można tu uzyskać pomoc w określeniu swojego typu tzw. urody? Jeśli to możliwe to proszę o pomoc, wg załączonego schematu:

1.Jak się opalasz - na twarzy często zaczerwienienia bo zanim zaopatrzę się w coś ochronnego już mnie słońce "muśnie", efekt czerwony nos, najbardziej wysunięty punkt ;( ale to raczej skutek oparzenia a nie opalenia, reszta ciała raczej brąz, rzadko ulegam oparzeniu, ale brąz "wykluwa się" pomału...

2. Kolor oczu - tzw. piwne, wg mnie jest to typowy brąz, w kierunku ciemnego, rzęsy i brwi ciemne

3. Piegi - nigdy nie posiadałam

4. Cera - na twarzy raczej jasna, blada

5. Naturalny kolor włosów- ciemny brąz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - róż, uwielbiam szminki tzw. nude, uważam, że u mnie wyglądają dobrze,

Jeśli możliwe jest określenie na podstawie tego opisu, to bardzo proszę o pomoc, z góry serdecznie dziękuję, łączę pozdrowienia ,
Odpowiedz na te pytania:

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?


-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?


-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 16:31   #5660
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Już napisałam , przepraszam, przeoczyłam dalsza część pytań.
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 16:41   #5661
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Zróbcie testy z doborem kolorystycznym ubrań - to naprawdę pomaga rozwiać wątpliwości, bo bez tego możecie się sugerować tym, jakie kolory Wy lubicie (a które niekoniecznie są najlepszym wyborem np. ja tak mam z czarnym ).
W popołudniowym naturalnym świetle przykładałam do twarzy różne tkaniny i próbowałam obiektywnie ocenić, które podkreślają kolor cery, a które sprawiają, że twarz przybiera kolor spleśniałego chleba.

BTW: Kaguya twój awatar...
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 16:52   #5662
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
Dzięki Wampierz
właśnie zastanawiałam się czy intensywna zima czy jednak intensywna wiosna, przewertowałam Twoj blog (nota bene jest świetny) i po tych wszystkich postach juz mętlik miałam (pod koniec to mi wszystkie palety tak samo wyglądaly ) i odnalazlam jeden z ostatnich wpisow "intensywna wiosna" i chyba jednak to jest to, ta charakterysztyka ma najwięcej punktów wspólnych ze mną (cieplejsze odcienie szminek i paleta do makijazu zimy jednak troche z chłodna) no i ... cytujac z Toba np: "Uwaga na ceglaste i złamane brązem kolory, oliwki, khaki itp. Zamiast nich poszukajcie kolorów zbliżonych, ale czystych" zawsze wmawiano mi że to moje kolory bo jestem jesień a ja w nich bardzo źle sie czuje...
Siostrzane typy są do siebie mocno podobne i na ogół można nosić "siostrzane" kolory, ale widać, że są nie do końca takie - najlepiej wyglądają własne. To szczególnie dobrze widać w makijażu, bo na twarzy jest mniejsza tolerancja niepasujących kolorów - w ubraniu często można nosić kolory sąsiednich typów z dobrym efektem.

I tak, zgaszone kolory typom intensywnym wybitnie nie pasują. Ani intensywna wiosna, ani intensywna zima nie mają domieszek zgaszonych.

cegła, rdzawy- koral, pomidorowa czerwień
zgniła zieleń, oliwka - zielony groszek, żółtozielony
zielonobrązowy, "zgniłe" brązy - czysty ciepły brąz, czekoladowy
pomarańczowobrązowy, żółtobrązowy - czysty pomarańczowy i żółty

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
biały tak i czarny też, uwielbiam czerń, ale ciemny szary i brąz, ciemny borowy to też moje kolory
-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
raczej nie, może czerwień, no nie wiem, bo w ogóle ich nie używam, nigdy nie lubiłam
-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Raczej nie, chociaż szary bardzo lubię, na oczach, jako cień, jako kolor ścian
-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
srebro zdecydowanie, kolory chyba zimne
-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
nie lubię pstrych kolorów, ale wydaje mi się, że połączenie czerni i bieli na przykład mi pasuje, z drugiej strony drobne wzorki to też nie dla mnie

Jeśli możliwe jest określenie na podstawie tego opisu, to bardzo proszę o pomoc, z góry serdecznie dziękuję, łączę pozdrowienia ,
Zapoznaj się z paletami różnych typów i najlepiej z opisami też. Przykro mi, że dla niektórych z was nie mam więcej rad, ale tak naprawdę, jeśli nie przymierzałyście wielu kolorów, to trudno coś powiedzieć, a ponieważ was nie widzę na żywo, to wy lepiej ocenicie wpływ kolorów na wasz wygląd.

Jak pisze Dante, bardzo często wierzymy, że jakiś kolor jest dla nas dobry i dopiero takie staranne i uważne przymierzanie w dobrym świetle, bez makijażu, kolor po kolorze sprawia, ze można zrewidować swoje przyzwyczajenia.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 17:39   #5663
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Tak, dziewczyny mają rację, przymierzanie kolorów!

Dante,
też mam to samo z czernią, niby pasuje, ale nie do końca (choć tragedii nie ma), ale bardzo ją lubię. Tak samo jak np. nie znoszę delikatnych odcieni, bo czuję się w nich słaba, ale np. łososiowy czy brzoskwiniowy bardzo mi pasuje

Ano, awatar
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 17:55   #5664
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo Dziękuję za radę, z tym przymierzaniem kolorków chyba muszę zaczekać do jutra, na światło dzienne, no i wyszperać gdzieś te różne kolorystycznie ciuchy
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 18:03   #5665
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Tak, dziewczyny mają rację, przymierzanie kolorów!

Dante,
też mam to samo z czernią, niby pasuje, ale nie do końca (choć tragedii nie ma), ale bardzo ją lubię. Tak samo jak np. nie znoszę delikatnych odcieni, bo czuję się w nich słaba, ale np. łososiowy czy brzoskwiniowy bardzo mi pasuje

Ano, awatar
High five!

U mnie też nie ma tragedii z czarnym, ale jednak tak ciemny kolor trochę mnie przytłacza. Jednak przy odpowiednim makijażu mogę to negatywne wrażenie nieco zmniejszyć.

Z takich jaśniejszych odcieni również celuję w ciepłe róże i łosoś oraz brzoskwinia są najlepsze. Chociaż jeszcze bardzo dobrze wyglądam w żółtym i turkusowym (o ile nie są zbyt zgaszone i brudne).
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 18:13   #5666
Afrodyta14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czysta biel i czerń, ale również w kremowym i ciemnym brązie dobrze wyglądam.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Ekstremalnie jaskrawe, ale w tych w miarę również nie najgorzej.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?

Bardzo pastelowe jak najbardziej-jasne typu mięta, jasny beż czy błękit.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

I takie i takie zależy chyba od konkretnego koloru. Złoto i srebro jak najbardziej.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

I tak i tak jest ok.
__________________

Wydaje mi się, że jestem Bright winter lecz mam pewne wątpliwości, ze może true autumn,a może jednak zupełnie inaczej? Z góry dziękuje za pomoc.
Afrodyta14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 18:31   #5667
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja wyglądam cudnie (co za skromność! ) w żółtym, jeśli jest ciepły, taki kolor słoneczny, nie cytrynowy turkusy też pasują. Ty się "zdiagnozowałaś" jako który typ?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 19:07   #5668
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja wyglądam cudnie (co za skromność! ) w żółtym, jeśli jest ciepły, taki kolor słoneczny, nie cytrynowy turkusy też pasują. Ty się "zdiagnozowałaś" jako który typ?
Light spring czyli mieszanka lata i wiosny.

Odrzuciłam jesień w każdym wydaniu (zbyt ciepła, zbyt ciemna, zbyt zgaszona), chłodne lato (zbyt zimne), mieszankę lata i jesieni (zbyt zgaszone) oraz ciepłą wiosnę (za ciepła).

Zimom nawet się nie przyglądałam, bo wydają mi się co do zasady zbyt kontrastowe (chyba, że się mylę).

Ewentualnie mogę być true spring chociaż ta paleta mniej mi odpowiada (lepsza jest soft spring).

Na pewno jestem mieszanką ciepło-zimną z przewagą ciepłych tonacji. Nie jestem "zamglona", szara - kolory są bardziej nasycone. Mam jednak problem z określeniem kontrastu. Z jednej strony kolor cery, włosów i oczu są jakby do siebie podobne - nic się szczególnie nie odcina, ale z drugiej strony tęczówka zdecydowanie odcina się od białka oka, a włosy są ciemniejsze i nie zlewają się z cerą.

Jakbym miała porównać swój typ kolorystyczny do jakiejś znanej osoby, to była by to Scarlett Johansson.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 01:07   #5669
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Nie każda zima jest super kontrastowa, poziom kontrastu jest raczej od średniego do wysokiego.

Trzeba też się trochę przestawić na postrzeganie naturalnych kontrastów, a nie podkręconych makijażem, photoshopem itd. Szczególnie jasnowłose zimy i wiosny mogą być mylące, bo niby nie ma dużego kontrastu między walorem włosów, brwi i skry. Ale jak się przypatrzeć, to jednak się odcinają np. kolorem, albo u osób o jaśniejszej oprawie oczu i tak bardzo wyraźnie widać kontur oczu. Efekt jest taki, że wszystkie te elementy jednak się od siebie wyraźnie odcinają.

Głównie radzę opierać rozróżnienie wiosen od zim po kolorach - zimy lepiej wyglądają w chłodniejszych kolorach, wiosny w cieplejszych.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 08:54   #5670
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ale jak się przypatrzeć, to jednak się odcinają np. kolorem, albo u osób o jaśniejszej oprawie oczu i tak bardzo wyraźnie widać kontur oczu. Efekt jest taki, że wszystkie te elementy jednak się od siebie wyraźnie odcinają.
No właśnie, patrzę te wszystkie zdjęcia osób zdiagnozowanych jako wiosny (nie sugeruję się opisem wyglądu) i widzę lśniące, takie szkliste oczy nawet jeśli kolor jest niejasny, to i tak odcina się mocno.

U mnie tego nie ma. Oczy mam spokojne, nie wyróżniające się, nie wypadające z kontekstu. Wiosny na zdjęciach mają oczy takie czyste (nie o kolor mi chodzi), błyszczące i mokre.
Ale mam cudowny kontrast między mocno chłodnym kolorem oczu i ciepłą cerą (mimo że jest jasna, zimą wręcz blada, a piegi złote). Włosy są mieszanką ciepło-chłodną, jeśli farbuję na popiele, wyglądam tragicznie, ciepłe blondy mi pasują, byle nie żółte, ale takie złote.

Cytat:
Głównie radzę opierać rozróżnienie wiosen od zim po kolorach - zimy lepiej wyglądają w chłodniejszych kolorach, wiosny w cieplejszych.
I to mi pomaga. Lepiej mi w ciepłych, więc np. Latem bym być nie mogła, nie? Czuję się jak dziwaczna nie pasująca nigdzie Wiosna, bo ładnie mi głównie w tych barwach, kolory Lata i Jesieni odpadają, bo albo mnie rozmywają, albo przytłaczają. Aż dziw bierze, że (według mnie, podobnie jak Dante) mając tak niski kontrast jestem Wiosną. Chyba że Jasną.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.