Kwas salicylowy BHA w kosmetykach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-12, 20:29   #31
neysa
Raczkowanie
 
Avatar neysa
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 443
GG do neysa
Dot.: kwasy BHA

Dokładnie tak.
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie- to czuję, że jestem

When I'm in your arms, nothing seems to matter!
neysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 17:42   #32
maja22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Hagen
Wiadomości: 83
Dot.: kwasy BHA

[QUOTE=nan]Jeszcze jedno - czuję się w obowiązku przestrzec Cię, że krem ten zawiera kontrowersyjny składnik, który miał być zabroniony do stosowania w kosmetyce - Diethyl Phtalate i to na wysokim miejscu w składzie.


Mnie takze zainteresowal ten krem dlatego chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej o skladniku, ktory wymienilas i dlaczego jest zabroniony (powoduje uczulenie czy moze jakies gorsze skutki). Na stronie internetowej znalazlam taki sklad:
Aktywne składniki: kwas salicylowy 2% (pH 3.5), alantoina, aloes, wyciąg z rumianku, bisabolol, kolagen morski.
Z gory dziekuje za informacje
maja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 18:42   #33
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: kwasy BHA

Są na rynku jakieś nowe produkty z kwasami BHA?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 16:41   #34
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy BHA

w Polsce chyba nie ma nic nowego, za to Paula Begoun zaczęła prowadzić sklep internetowy na Europę, wysyła do Polski. koszt przesyłki jest dosyć wysoki, więc najlepiej zamawiać w kilka osób, właśnie niedawno tak zamawiałyśmy na Wizażu, było o tym w jakimś wątku o kwasach.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 16:08   #35
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: kwasy BHA

dziewczyny ,zabieram sie pomału za kwaski,zaczne oczywiście od lzejszych.
Mam pytanko:czy kremik sie nakłada na całą twarz,czy lepiej omijac okolice oczek?
P.S.szkoda ze sie nie załapałam na Paule Begoun
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 16:34   #36
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez mimi44
dziewczyny ,zabieram sie pomału za kwaski,zaczne oczywiście od lzejszych.
Mam pytanko:czy kremik sie nakłada na całą twarz,czy lepiej omijac okolice oczek?
P.S.szkoda ze sie nie załapałam na Paule Begoun

Lepiej okolice oczu omijać. Znaczy teoretycznie coś jest z Aha pod oczy - chyba Neostrata ma coś takiego, kwasy AHA w dużym stężeniu działają nawilżająco (najnowszy krem Biothermu pod oczy z linii Line Peel też zawiera kwasy) - ale ja byłabym ostrożna, mnie kwasy AHA najczęściej lekko podrażniają. Na pewno nie wolno w okolicy oczu stosować BHA.

Co do zamówienia od Pauli, nie martw się - myślę, że jeszcze nie raz będziemy powtarzać taką akcję - naprawdę udało się nam nieźle zminimalizować koszty przesyłki! Ostrzę sobie ząbki na kilka produktów od Pauli jeszcze (finanse mnie trochę ograniczają), pewnie za jakiś czas będziemy zamawiać coś znów
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 17:56   #37
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Lepiej okolice oczu omijać. Znaczy teoretycznie coś jest z Aha pod oczy - chyba Neostrata ma coś takiego, kwasy AHA w dużym stężeniu działają nawilżająco (najnowszy krem Biothermu pod oczy z linii Line Peel też zawiera kwasy) - ale ja byłabym ostrożna, mnie kwasy AHA najczęściej lekko podrażniają. Na pewno nie wolno w okolicy oczu stosować BHA.

Co do zamówienia od Pauli, nie martw się - myślę, że jeszcze nie raz będziemy powtarzać taką akcję - naprawdę udało się nam nieźle zminimalizować koszty przesyłki! Ostrzę sobie ząbki na kilka produktów od Pauli jeszcze (finanse mnie trochę ograniczają), pewnie za jakiś czas będziemy zamawiać coś znów
dzieki,Smoczyco właśnie sie zastanawiałam z tymi oczami,a chodzi mi o BHA właśnie(bo ja naczyniowiec jestem).No ale teraz juz wszystko wiem.

Dziewczyny napiszcie prosze jakie wrazenia po kosmetykach Pauli?

No i prosze !!!koniecznie!!! jakoś wyróżnic wątek dla zamawiających jak będziecie sie zbierac plissss.......
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-28, 18:10   #38
maja22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Hagen
Wiadomości: 83
Dot.: kwasy BHA

Ja mam jeszcze pytanko, czy wie moze ktos jaka jest roznica w konsystencji kwasu tzn. lepsze sa lotiony czy gel, a moze plyny?
maja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 20:09   #39
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez mimi44
dzieki,Smoczyco właśnie sie zastanawiałam z tymi oczami,a chodzi mi o BHA właśnie(bo ja naczyniowiec jestem).No ale teraz juz wszystko wiem.

Dziewczyny napiszcie prosze jakie wrazenia po kosmetykach Pauli?

No i prosze !!!koniecznie!!! jakoś wyróżnic wątek dla zamawiających jak będziecie sie zbierac plissss.......
Oj będziemy zamawiały na pewno, ja jestem oczarowana wprost działaniem dziewczyn (SMoczycy i Piti) oraz samymi kosmetykami Pauli, byłam dość sceptycznie nastawiona, ale to naprawde genialnie działa

stosuje zaledwie kilka dni, a skóra juz zyskuje na wyglądzie - nie wiem teraz co zrobic z całym zapasem przeróźnych kremów i innych mazideł, bo to co mam, to kompleksowa pielęgnacja jak na moje potrzeby.

Już mi się marzą inne produkty Pauli, ostatnio przeglądałam stronę i żałowałam, że tak mało zamówiłam
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 20:20   #40
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Oj będziemy zamawiały na pewno, ja jestem oczarowana wprost działaniem dziewczyn (SMoczycy i Piti) oraz samymi kosmetykami Pauli, byłam dość sceptycznie nastawiona, ale to naprawde genialnie działa

stosuje zaledwie kilka dni.........
buuu....to póki wam sie skończy to i lato sie zacznie,hehe.
Madlaine napisałam ci PW
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 11:46   #41
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez mimi44
No i prosze !!!koniecznie!!! jakoś wyróżnic wątek dla zamawiających jak będziecie sie zbierac plissss.......
Jak będziemy zamawiać znów to przyklei się wątek u góry forum, żeby każdy mógł się wpisać
Ja kosmetyków Pauli używam już od ładnych kilku lat, w większości mam opinie pozytywne, coś nawet zrecenzowałam na KWC
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-30, 16:50   #42
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: kwasy BHA

a jakie sa ceny tych kosmetyków i sama przesyłka po ile jest? Kusicie straaasznie
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 17:08   #43
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: kwasy BHA

ceny rózne, najlepiej wejśc na europejską stronę Pauli i popatrzec

http://www.paulaschoice-eu.com/shop/

ja jestem zadowolona, i to bardzo, zwłaszcza z serum i kremu, nie pamiętam już, kiedy moja twarz posmarowana nawilżającym kremem rano nie chciała pić po kilku godzinach, a teraz nie musze nic z nia robić aż do pójścia do łózka
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 17:20   #44
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: kwasy BHA

dzięki za linka, lecę wybrać coś dla siebie jak ozywiście znajdę też dobrą cenę
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 18:54   #45
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kwasy BHA

Ja też się chcę dołączyć, jeśli będziecie coś zamawiać!! Spróbuję nie przegapić następnej okazji.
A używałyście może tego serum/koncentratu antyoksydacyjnego (http://www.paulaschoice-eu.com/shop/...2A03&pid=394)? Tak na zapas z ciekawości pytam, bo w KWC ani słowa o nim nie ma, a brzmi bajkowo
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 19:01   #46
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: kwasy BHA

ja kupiłam to serum, trudno na razie cos napisać o jego działaniu, za krótko na wymierne efekty, ale na pewno nie podrażnia, szybko się wchłania, nie świeci sie na twarzy, ma postać gęstego żelu, nie podrażnia skóry wokół oczy, nawet nałozony na obie powieki nie migruje do oka. Jest bardzo komfortowy w użyciu, stosuję na całą twarz wieczorem i dodatkowo na okolice oczu rano, pod krem nawilżający, bloker i make-up
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 10:59   #47
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kwasy BHA

Aha. No to napisz za jakiś czas, czy przynosi jakiekolwiek zauważalne efekty. A jego się właśnie raz dziennie powinno używać? (tj. żeby były efekty, to wystarczy?)
Ciągle zmieniam zdanie co do pielęgnacji nocnej - na razie kończę Diacneal, a od wiosny mam w planach albo serum z wit. C (ale jestem leń i nie wiem, czy mi się będzie chciało robić...), albo Diroseal, bo mnie kusi retinol i działanie antynaczynkowe. Ale taki koncentrat od Pauli też brzmi zachęcająco... Ciekawe, czy jest wydajny Napisz koniecznie, na ile czasu starczyło Ci jedno opakowanie.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 22:10   #48
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: kwasy BHA

Od kilku dni uzywam 2% kwasu BHA od Pauli i troche skora mi sie wysuszyla ,ile czasu od nalozenia musze poczekac zeby nalozyc jakis nawilzacz np kwas hialuronowy
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 09:32   #49
Lanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kluczbork
Wiadomości: 21
Smile Dot.: kwasy BHA

Jakąś godzinkę, jeżeli skóra mocno się ściąga, ja po kwasach Pauli już nic nie kładę. Na twoim miejscu kwasów nie kładłabym codziennie jeżeli skóra tak reaguje. Spróbuj z małymi przerwami, np. 2 dni kwasy, 1-2 jakiś inny specyfik odżywczy.
Lanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-22, 20:37   #50
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: kwasy BHA

Wlasciwie to zle napisalam bo nie wysuszyla tylko taka sciagnieta sie zrobila po nalozeniu kwasu ale i tak sprobuje tak jak radzisz czyli z przerwami ,sliczne dzieki za rade .
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 21:42   #51
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: kwasy BHA

Dziewczyny, a moze napiszecie coś więcej o produktach Pauli? Zakupy tuż, tuż, na KWC raczej mało komentarzy na ich temat, więc takie doświadczenia z ich stosowania -co i dla jakich skór i z jakim efektem - byłoby bardzo przydatne w robieniu zakupów, bo te jak wszyscy wiemy, nie są wcale taką prostą sprawą. Szkoda więc byłoby przegapić jakiś wartościowy kosmetyk. Ja, z góry dziękuję za pomoc
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 08:50   #52
Lanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kluczbork
Wiadomości: 21
Dot.: kwasy BHA

Moja wersja kwasów Pauli to emulsja, a właściwienawet lekki kremik do ciała, którym z powodzeniem smaruję całą buźkę (bo wychodzi bardziej ekonomicznie za całe opakowanie). Nie stosowałam wczesniej kwasów jakichkolwiek, więc nie wiem, czy w ocenie będę miarodajna. Mnie nie uczula, ładnie znikają po nim pojawiające sie niespodzianki, odczuwam lekkie mrowienie w pierwszym momęcie po nałożeniu na twarz, ale znika ono po paru sekundach. Jakiś efektów specjalnych w postaci znikających porów raczej nie zauważyłam, może lekkie ich zwężenie.
Na kwasy AHA zawsze źle reagowałam, a pozatym gdzie niegdzie lekko popękane małe naczyńka, więc wolałam nie ryzykować.
Lanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:57   #53
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez Lanaa
Moja wersja kwasów Pauli to emulsja, a właściwienawet lekki kremik do ciała, którym z powodzeniem smaruję całą buźkę (bo wychodzi bardziej ekonomicznie za całe opakowanie). Nie stosowałam wczesniej kwasów jakichkolwiek, więc nie wiem, czy w ocenie będę miarodajna. Mnie nie uczula, ładnie znikają po nim pojawiające sie niespodzianki, odczuwam lekkie mrowienie w pierwszym momęcie po nałożeniu na twarz, ale znika ono po paru sekundach. Jakiś efektów specjalnych w postaci znikających porów raczej nie zauważyłam, może lekkie ich zwężenie.
Na kwasy AHA zawsze źle reagowałam, a pozatym gdzie niegdzie lekko popękane małe naczyńka, więc wolałam nie ryzykować.
a mogłabyś napisać co to za emulsja? bo raczej nie jest to ani lotion ani żel? :0
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:31   #54
Lanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kluczbork
Wiadomości: 21
Talking Dot.: kwasy BHA

Dokładnie jest to ten specyfik http://www.paulaschoice-eu.com/shop/...D4F138&pid=566
i chociaż w opisie jest lotion, to według mnie jest czymś bardziej w stronę lekkiego kremiku, bo dosyć tępawo wychodzi z butelki, tak jakby był tam zasysany (sorry za określenie ), ale jak go wydobędziesz, to bardzo fajnie się rozsmarowuje i wchłania. Stężenie kwasu salicylowego takie samo jak w produktach do twarzy, w butelce 2 x więcej, więc po co przepłacać.
Lanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:52   #55
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: kwasy BHA

A co od Pauli policiłabyście mi, bo jestem totalnie zielona w tym temcie Mam cerę młodzieńczą, mieszaną, dosyć wrażliwą. No i mam te nieszczęsne krostki , ale nie ejst to trądzik raczej 3-4 na krzyż plus przebarwienia po okropnym wyciskaniu Teraz stosuję AD, który jest całkeim dobry. Potem na lato chciałam używać Effaclaru K, a jesienią przejść na tonik Lysanel, bądż własnie na Paulę
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 13:32   #56
Lanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kluczbork
Wiadomości: 21
Dot.: kwasy BHA

Przejrzyj wszystkie wątki o kwasach, jest tego dosyć dużo, na KWC widziałam też opinie o preparatach Pauli, linka do jej strony masz powyżej, ja nie jestem też jakoś specjalnie wypryszczona, ot pojawiają się od czasu do czasu jakieś niespodzianki. Kwas w wersji jakiej ja używam nie wywołuje jakiś specjalnych efektów, ale z całą pewnością ładnie uspokaja moją cerę. Pamiętaj jedynie, że żel będzie działał mocniej od emulsji czy kremu. Dopiero niedawno zaczełam stosować kwasy, więc może jeszcze ktoś bardziej kompetentny coś ci doradzi.
Lanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 13:00   #57
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Question Krem z BHA

Oto skład kremu zawierającego kwasy BHA.Warto go stosować czy nie ?

Autres ingredients : Aqua, Sodium C 14-16 Olefin Sulfonate, Cocamidopropyl Betaine, Salicylic Acid, Glycerin, Decyl Glucoside, Acrylates Copolymec Cŕpryloyl Glycine, Cinnamomum Zeylanicum, Cedrus Atlantica, Portulaca Oleracea, Allantoin, Bisabolol, Potassium C12-13 Alkyl Phosphate, Butylene Glycol, Hexylene Glycol, Propylene Glycol, Disodium Edta, Sarcosine, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparuben, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Parfum.

Dodam,że go mam,czasem stosuję,jestem zadowolona,ale czy ten skład jest godny uwagi?
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 13:03   #58
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Krem z BHA

Aneta??? co to za krem? I jakie ma ph, bo to jest najważniejsze przy stosowaniu kremów z BHA.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 13:06   #59
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Krem z BHA

Cytat:
Napisane przez Smok
Aneta??? co to za krem? I jakie ma ph, bo to jest najważniejsze przy stosowaniu kremów z BHA.
Ph-brak i w tym problem .Krem jest niedostępny w Polsce,Roc.
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 13:07   #60
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Krem z BHA

To może można zapytać producenta o pH?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-23 09:38:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.