ile maseczek "naraz" ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-06, 13:26   #1
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Smile

ile maseczek "naraz" ?


Zauważyłam, że kosmetyczki podczas zabiegów dają jedną maseczkę za drugą i tak sie zastanawiam, czy ja w domu też tak mogę czy sobie pory pozapycham a moja strefa T będzie się świecić tak, że nie będę musiała płacić za prąd? Może powiem jakie mam i co planuję:
- peeling enzymatyczny
- maseczka z drożdży i mleka
- maseczka z babana i mleka
- maseczka Daxa na naczynka
- maseczka Daxa Nawilżanie z sokiem aloesowym
Czy powinnam zastosować je w konkretnej kolejności, albo które mogę ze sobą łaczyć a które nie? A może powinnam zastosować coś innego?
Jeszcze parę szczegółów tak na wszelki wypadek:
24 lata-cera mieszana, naczykowa
Z góry dziekuję za pomoc!!
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 15:14   #2
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

mysle ze to troche za duzo. Nalezy zacząc od peelingu, a po peelingu wystarczy maseczka nawilzajaca. Drozdze tez sa oczyszczające wiec wydaje mi sie ze nie ma potrzeby stosowania peelingu i mas. z drozdzy. Po peelingu mozesz uzyc tej maski z aloesem. Im mniej tym lepiej
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 15:18   #3
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

Powinnaś ustalić sobie jakiś plan pielęgnacji np. wieczór I: peeling, wieczór II: maseczka 1 itd.
Czytałam, że nie powinno sie dawać więcej niż 2 maseczki za jednym razem.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 16:00   #4
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

Nie ma sensu stosować kilku maseczek po sobie; zrób peeling raz-dwa razy w tygodniu i po nim nałóż maseczkę - którą?to zależy od potrzeb skóry kiedy potrzebuję lekkiego nawilżenia nakładam odżywczą, nawilżającą o kremowej konsystencji; przed imprezą lub gdy moja skóra zaczyna wariować przed okresem stosuję glinkę, drożdze, peel-off.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 16:32   #5
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Smile Dot.: ile maseczek "naraz" ?

W gabinecie kosmetyczki kładą kilka maseczek naraz aby wzmocnić działanie jednej lub żeby sie nawzajem uzupełniły np. po rozpulchniającej i detoksykujacej masce z borowiny kładzie głęboko nawilżającą maskę z alg itp.
W domu nie ma sensu nakładać tylu preparatów,które wymieniłaś,bo co ma sie wchłonąc wchłonie sie na początku,a im dalsze zabiegi tym mniej sie wchłoną w skórę,aż w pewnym momencie preparat "osiadzie" na powierzchni ,a po co marnowac tyle kosmetykow
Wystarczy peeling a po nim maseczka dobrana do potrzeby cery( jak już ktos napisał).
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 16:36   #6
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

Możesz równierz po peelingu nalożyć oczyszczajacą maseczke na strefę T a maseczke na cerę naczynkową w miejscach,gdzie one wystepują( najprawdopodobniej policzki).
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 18:34   #7
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

Spokojnie dziewczyny nie miałam zamiaru ich wszystkich stosować jedna po drugiej
Dzięki za odpowiedzi
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-06, 21:20   #8
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

Cytat:
W gabinecie kosmetyczki kładą kilka maseczek naraz aby wzmocnić działanie jednej lub żeby sie nawzajem uzupełniły np. po rozpulchniającej i detoksykujacej masce z borowiny kładzie głęboko nawilżającą maskę z alg itp.
tak , peeling 2 x w tygodniu po nim nakłądaj maseczki, zamieniaj je porpoestu, wszyskti na raz nie jest to dobre rozwiązanie, skąłdniki z np ostatniej mogłyby nei wniknąć, a kosmetyczki nakładają kilka ale na kilka partii, moze o to Ci chodzilo? mozesz wtedy oczyszczajacą na nos, drozdze na czoło, mawilzajaca pod oczy, okolice ust, na naczynka na miejsca objęte teleangiektazjami
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 17:39   #9
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

absolutnie mija sie to z celem. radze tak jak Emilia1 i inne dziewczyny. 2x razy w tygodniu peeling enzymatyczny, i max 2 razy w tygodniu maske, ktora bedzie odpowiednio dobrana do Twojego rodzaju skory. Jezeli nie ma takiej potrzeby to nawet jedna maska w tygodniu
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 17:49   #10
kaczina
Rozeznanie
 
Avatar kaczina
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 501
GG do kaczina
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

A tak poza pytaniem, to nie radze stosowac tej z aloesem do cery naczynkowej, bo ponoc aloes (takze miód) nie jest wskazany na naczynka, bo zdaje sie ze rozszerza naczynia skórne.
kaczina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 18:39   #11
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

pewnie zauważyłas, ze kosmetyczki nakładają maski jedna po drugiej w trakcie zabiegu oczyszczania twarzy. wtedy najpierw bezposrednio po mechanicznym czyszczeniu nakłada sie maskę ściągającą(np. glinka) a potem, dla złagodzenia efektów czyszczenia dobiera sie jeszcze odpowiednia maseczke do typu cery jaki sie ma( maska kremowa, nawilżająca, odżywcza itp). ty równiez mozesz tak zrobic, nie widze w tym nic złego. ale nakładanie dwóch masek o podobnym działaniu nie ma sensu
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-08, 12:39   #12
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

ja stosuję zawsze maksymalnie 2 maseczki - po peelingu i oczyszczeniu twarzy nakładam maseczkę ściągającą pory, a później maseczkę intensywnie nawilżającą
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 13:15   #13
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

Z tym aleosem to tak serio? Szkodzi na naczynka?
Po raz pierwszy użyłam maseczki pod oczy, właśnie tej aloesowej z Daxa i rzeczywiście, ze zdziwieniem odkryłam, że ani mi oczeka nie podrażniła ani nic Chyba zrezygnuję z kupowania drogich kremów pod oczy bo widzę, że nie warto
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 14:17   #14
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

ja stosuję jednoerazowo jedną maseczkę.
A wogóle nie przepadam za maseczkami, jakos nie widzę szczególnych efektów po nich
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 17:15   #15
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

Cytat:
Napisane przez Sathi Pokaż wiadomość
ja stosuję jednoerazowo jedną maseczkę.
A wogóle nie przepadam za maseczkami, jakos nie widzę szczególnych efektów po nich
ja za to uwielbiam maseczki szczególnie zas te z glinkami, buzia jest po nich taka odświeżona i czysta!
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 19:05   #16
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

Kaczina zauważyłam po przejrzeniu Twoich recenzji, że chyba używasz peelingów mechanicznych ale zaznaczyłaś że masz cerę naczynkową więc jeśli faktycznie ich używasz to jak najszybciej przerzuć się na enzymatyczne bo się robisz strasznej ilości popękanych naczynek A z tym aloesem masz racje.. szkoda, ale jak mus to mus bede go używać tam gdzie naczynek nie mam
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 21:48   #17
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

ja z reguly robie tak:
- peeling
- maseczka peel off
- maseczka z glinka
- maseczka nawilzajaca lub odzywcza
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 08:40   #18
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

hmm troche tego za duzo,możesz sobie podraznic skóre,Ja polecałabym peeling bo to podstawa i gwarant lepszego wchłaniania oraz nałożenie 1 góra 2 maseczek.Pozostałe możesz przeciez stosować w inne dni tygodnia.np 2 razy nakładać maseczke oczyszczająca i 2 nawilżającą lub ta na naczynka.Owszem w salonach kosmetycznych nakłada sie kilka maseczek w celu wzmocnienia ich efektu działania ale nalezy pamiętać,że maseczki dobierane sa do siebie zarówno składem jak i tak aby jedna nałożona na drugą (aktywowała) zawarte w niej substancję i zwiekszała jej wchłanialność oraz w lepszy sposób umożliwiała wnikanie substancji odzywczych.Pamietać nalezy ,że salonowe specyfiki aa bardziej skoncentrowane niż te do kupienia w drogeriach czy aptekach.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 08:55   #19
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

Zgadzam się z dziewczynami. Poza tym częste stosowanie maseczek wbrew pozorom źle wpływa na skórę, rozleniwia ją. Nie warto stosować ich częściej czy trzymać dłużej niż zaleca to producent, ani kombinować tak, by w każdy dzień tygodnia stosować inną, bo nie przyniosą rezultatów. Mogą przyczynić się za to do pogorszenia stanu cery.
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 10:14   #20
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ile maseczek "naraz" ?

mogą pogorszyc jesli sie uzywa nieodpowiednich , to prawda, z resztą jak z kremami tak samo, a,poza tym wiekszosc maseczek nawilzajacych ktore trzyma sie duzej na skórze to poprostu kremy nawilzajace
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.