Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-12, 13:57   #2041
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kropka - spokojnie, zastosuj zasade złotego środka. Nie cała biochemia naraz, ale też nie ma co rzucac tego w cholerę.

Ani Ty nie jesteś naiwna, ani producenci nie oszukują. Wszystko zależy od indywidualnej reakcji skóry i oczekiwań wobec produktów kosmetycznych, przecież to nie leki ani cudowne środki. Effaclar oczyszcza pory i domyka, ale nie każdemu wyczyści i zamknie na amen, poza tym powienien być używany stale.
To, że coś ma w zamierzeniu oczyszczać skórę, to nie znaczy, że likwiduje zaskórniki. Mydło tez oczyszcza, ale czy oczekujesz od niego zamknięcia porów i oczyszczenia z zaskórników? Moja skóra jest ciągle głęboko oczyszczana i traktowana kwasem BHA, a zaskórniki mam stale, co nie znaczy że rzucam to wszystko w cholerę.

Może przemyśl to jeszcze raz.

To, co stare, dobre i sprawdzone - czyli kremy odżywcze typu Dermedic - nie zadziałają niestety na czystość porów i zmarszczki. One tylko nawilżą buzię.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 18:31   #2042
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a ja mam do Was taie pytanie. Moja koleżanka ma 35 lat. Kosmetyczka zaproponowała jej 5 zbiegów kwasami owocowymi w odstępach tygodniowych. Powiedziała jej również, że przez 2 tygodnie nie może potem chodzić na solarium i żeby używała tłustego kremu (wybaczcie ale nie mogłam sie powstrzymać) W związku z tym moje pytanie, czy można robić taką serię zabiegów tuż przed wiosną i czy te kwasy owocowe to są mocne czy raczej słabe i czy nadają się dla osób z cerą naczynkową ?? Będę baaardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 18:37   #2043
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tylko dwa tygodnie ...bez solarium??? a kolezanka często chadza na solarium?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 18:56   #2044
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
tylko dwa tygodnie ...bez solarium??? a kolezanka często chadza na solarium?
po moich wykładach już nie, ostatnio była na sylwestra, ale już nie może wytrzymać, bo zaczęło sie robić ciepło na dworku. Ona ogólnie kocha solarium i opalanie. Obawiam się że jak tylko nie będzie mnie przez kilka dni to odrazu poleci
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 10:32   #2045
marta78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, ja mam już dość, ile razy jeszcze skóra będzie się złuszczać? Stosuję kremy z retinolem piąty miesiąc.Zaczęłam od kremu Ystheal po którym łuszczyłam się i marszczyłam przewlekle,ale też nie nawilżałam się wtedy jak należy. Od 1,5 miesiąca stosuję Eluage i właśnie zaliczam drugie złuszczanie, pierwsze było jeszcze gorsze niż po kremie Ystheal. Czy to jeszcze norma czy już przesada? a może nie powinnam używać kremu codziennie?
marta78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 11:38   #2046
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
po moich wykładach już nie, ostatnio była na sylwestra, ale już nie może wytrzymać, bo zaczęło sie robić ciepło na dworku. Ona ogólnie kocha solarium i opalanie. Obawiam się że jak tylko nie będzie mnie przez kilka dni to odrazu poleci
to po co jej kwasy?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 11:54   #2047
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
to po co jej kwasy?
głównie chodzi jej o zwężenie porów poszła do kosmetyczki i spytała co z tym zrobić, a ta zaproponowała jej kwasy owocowe
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-13, 12:16   #2048
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

trochę mnie to śmieszy- skoro chodzi na solarium ...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 12:27   #2049
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
trochę mnie to śmieszy- skoro chodzi na solarium ...
szczerze mówiąc mnie też, ale zmuszenie jej do używania samoopalacza graniczy z cudem Już nie wiem co jej poradzić. Powiedzieć żeby poszła na kwasy i dała sobie spokój z solaium chociaż na miesiąc, czy zaproponować zrezygnowanie z kwasów, bo to wszytsko będzie mijało sie z celem ??
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 12:41   #2050
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Przyciągnij ją na wizaż poczyta o skutkach opalania i się wyleczy
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 12:51   #2051
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Przyciągnij ją na wizaż poczyta o skutkach opalania i się wyleczy
tak myślisz ?? Ale pozostaje mi jeszcze nauczyc ją korzystania z internetu
będę nadal próbować. Ja na solarium już rok nie byłam tak mnie wizaż wyleczył
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-13, 15:48   #2052
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez marta78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja mam już dość, ile razy jeszcze skóra będzie się złuszczać? Stosuję kremy z retinolem piąty miesiąc.Zaczęłam od kremu Ystheal po którym łuszczyłam się i marszczyłam przewlekle,ale też nie nawilżałam się wtedy jak należy. Od 1,5 miesiąca stosuję Eluage i właśnie zaliczam drugie złuszczanie, pierwsze było jeszcze gorsze niż po kremie Ystheal. Czy to jeszcze norma czy już przesada? a może nie powinnam używać kremu codziennie?
rzeczywiscie jeśli się łuszczysz powinnaś zmniejszyc częstotliwość używania kremu i nawilżac, nawilzac i jeszcze raz nawilzać.
Choc z drugiej stronie niektórzy tak mają, ja po zoracu łuszczyłam się przez cały czas jego używania czyli przez rok. Teraz używam Retinu A i łuszczenia nie ma w ogóle.


Smoku, Rayna
tak sobie poczytałam o toniku BHA z clinique ( boze, jak to się piszę) i nie wytrzymałam juz robie zapas na wypadek skonczenia się Paula choica.. nie piszcie juz lepiej o niczym dobrym, skutecznym i przez was polecanym bo zbankrutuje albo mnie TŻ eksmituje
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 18:20   #2053
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez marta78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja mam już dość, ile razy jeszcze skóra będzie się złuszczać? Stosuję kremy z retinolem piąty miesiąc.Zaczęłam od kremu Ystheal po którym łuszczyłam się i marszczyłam przewlekle,ale też nie nawilżałam się wtedy jak należy. Od 1,5 miesiąca stosuję Eluage i właśnie zaliczam drugie złuszczanie, pierwsze było jeszcze gorsze niż po kremie Ystheal. Czy to jeszcze norma czy już przesada? a może nie powinnam używać kremu codziennie?
Marta, ja po pół roku stosowania Retinu A poddałam się i zmniejszyłam częstotliwość aplikacji. Miałam do wyboru albo używać co drugi dzień i się łuszczyć praktycznie bez przerwy albo stosować 2 razy w tygodniu i łuszczenie mieć z głowy. Chyba do końca lata pozostanę już przy tych 2 razach a na jesieniu znowu zwiększę do 4 razy, może już przyzwyczaiłam skórę . Dlatego też chcę kontynuować retinowanie przez lato, nie wyobrażam sobie przechodzenia po raz drugi przez temat odpadającej skóry.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 07:43   #2054
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Kropka - spokojnie, zastosuj zasade złotego środka. Nie cała biochemia naraz, ale też nie ma co rzucac tego w cholerę.

Ani Ty nie jesteś naiwna, ani producenci nie oszukują. Wszystko zależy od indywidualnej reakcji skóry i oczekiwań wobec produktów kosmetycznych, przecież to nie leki ani cudowne środki. Effaclar oczyszcza pory i domyka, ale nie każdemu wyczyści i zamknie na amen, poza tym powienien być używany stale.
To, że coś ma w zamierzeniu oczyszczać skórę, to nie znaczy, że likwiduje zaskórniki. Mydło tez oczyszcza, ale czy oczekujesz od niego zamknięcia porów i oczyszczenia z zaskórników? Moja skóra jest ciągle głęboko oczyszczana i traktowana kwasem BHA, a zaskórniki mam stale, co nie znaczy że rzucam to wszystko w cholerę.

Może przemyśl to jeszcze raz.

To, co stare, dobre i sprawdzone - czyli kremy odżywcze typu Dermedic - nie zadziałają niestety na czystość porów i zmarszczki. One tylko nawilżą buzię.
Ale nawilżają. A te co teraz mam tylko mnie marszczą.
Nie wiem, zobaczę co dalej. Na razie jestem zła.

A propos - jak długo trwa zmarszczenie (zakładając, że nawilżam i nawilżam) po retinaldehydach?

Cytat:
Napisane przez marta78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja mam już dość, ile razy jeszcze skóra będzie się złuszczać? Stosuję kremy z retinolem piąty miesiąc.Zaczęłam od kremu Ystheal po którym łuszczyłam się i marszczyłam przewlekle,ale też nie nawilżałam się wtedy jak należy. Od 1,5 miesiąca stosuję Eluage i właśnie zaliczam drugie złuszczanie, pierwsze było jeszcze gorsze niż po kremie Ystheal. Czy to jeszcze norma czy już przesada? a może nie powinnam używać kremu codziennie?
To po retinaldehydach można się łuszczyć? Dobrze, że tego nie wiedziałam.
Używam Eluage w koncentracie (choć nie wiem jaka to różnica) 1,5 miesiąca i poza pomarszczeniem nic innego mnie nie spotkało.
Współczuję.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 14:36   #2055
marta78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki dziewczynki spróbuję może co drugi dzień a jeśli będzie trzeba to rzadziej zamiennie z kremem Redermic. Chyba jestem uzależniona od kremów przeciwzmarszczkowych. Mam nadzieję ze będzie OK.

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Dlatego też chcę kontynuować retinowanie przez lato, nie wyobrażam sobie przechodzenia po raz drugi przez temat odpadającej skóry.
marta78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 14:56   #2056
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czesc.Byłam dzis u dermatologa i stwierdzil ze mam starsznie duzo zaskornikow,a to i ja wiedzialamZAlecil mi abym poddala sie kuracjii a dokladnie pilingowi kwasamii owocowymiii u niej w gabinecie,koszt takiego zabiegu to 100zl.Oczywiscie Na jednym by sie nie skonczylo tylko przynajmniej z 3 razy bym musiala isc na takie cos w odstepach czasowych.
Co o tym sadzicice????Czy takie pilingiii sa w stanie pomoc cerze z zaskornikamii???
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 16:41   #2057
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ale trzy razy to za mało, aby prniosło zadowalające efekty.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 16:44   #2058
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majorka:) Pokaż wiadomość
Czesc.Byłam dzis u dermatologa i stwierdzil ze mam starsznie duzo zaskornikow,a to i ja wiedzialamZAlecil mi abym poddala sie kuracjii a dokladnie pilingowi kwasamii owocowymiii u niej w gabinecie,koszt takiego zabiegu to 100zl.Oczywiscie Na jednym by sie nie skonczylo tylko przynajmniej z 3 razy bym musiala isc na takie cos w odstepach czasowych.
Co o tym sadzicice????Czy takie pilingiii sa w stanie pomoc cerze z zaskornikamii???
"kwasami owocowymi", czyli pewne glikolowym. Coś tam na pewno pomoże, ale szczerze Ci polecam wydać kilkanaście złotych w mazidłach czy innym sklepie z półproduktami, kupić kwas migdałowy albo salicylowy i zrobić sobie peeling samodzielnie. Tanio i efekty te same.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 09:06   #2059
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Przenoszę dyskusję z watku o żelu De Noyles 9% AHA:

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
Jedynym minusem jest "oczyszczanie", ale niestety na początku używania jakiegokolwiek kwasu następuje te "oczyszczanie".
Smarowałam się tym żelem i żadnego wysypu nie było.

Regularnie "kwaszę się" od raptem 2 miesięcy, może troszkę dłużej, małymi kroczkami doszłam do etapu na którym używam:
- tonik migdałowy codziennie,(kwas migdałowy ok 8% teraz, na poczatku 5%) na twarz, dekolt, plecy
- Peeling migdałowy tak co ok 10 dni (+/- 18%)
- Diacneal, na twarz i dekolt, codziennie (retinol + kwas glikolowy)
- Ysthealu+ pod oczy co 2 dni (retinol)
- raz w tygodniu maseczka aspirynowa (kwas BHA?) twarz, dekolt, plecy
- czasami machnę się EffaklarK - wykańczam tybkę z kiedyś (Kwas LHA?)

W sumie 4 różne kwasy i retinol wprowadzone do codziennej pilęgnacji w dość krótkim czasie.

I nie mam żadnego "oczyszczania" objawiającego się wysypem krost, wręcz przeciwnie, skóra jest w coraz lepszej formie własciwie tylko doleczam stare sprawy i ataku po toniku salicylowym, bo od rozpoczęcia "kwaszenia", nic nowego nie wyłazi

Za to po tonku z kwasem salicylowym nastąpiła... masakra "oczyszczania początkowego" . Tonik od razu wywaliłam, nie o takie efekty mi chodzi.
Tak samo kiedyś zareagowałam na tonik złuszczający Clinique - a to chyba była ta sama kombinacja: kwas salicylowy i alkochol i to ona tak źle na mnie działa - bo np. po maseczce aspirynowej nic mi nie jest.

Nie wierzę w początkowe oczyszczanie, uważam że taki wysyp to kwestia złego przygotowania skóry pod dany kosmetyk ( np. za mocne stężenie kwasu/rertinolu na początek) lub nietolerowania przez nią któregoś z jego składników.
Np. kiedyś kupiłam sobie Diakneal i od razu zastosowałm i tak mnie wysypało juz po 3-4 dniach, wielkimi podskórnymi gulami że strach.
Teraz zaczęłam powoli od słabszego Ystheala stosowanego na początku co 2 dni, Diacneal wprowadziłam powoli, ostrożnie na przygotowaną Ysthealem skórę i "jest pięknie".
(Szkoda że nie sprzedają Diaknealu w 200ml tubach po jakiejś ludzkiej cenie - smarowałabym się nim od stóp po czubek głowy )

Kwas migdałowy tez wprowadzałam powoli, od 5% tonik, potem peeling jakies 16%, teraz tonik 8% i peeling jakies 18%.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-17, 10:21   #2060
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cava rozumiem, że kładziesz Diacneal na tonik migdałowy? Fajna kombinacja.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 15:10   #2061
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

Za to po tonku z kwasem salicylowym nastąpiła... masakra "oczyszczania początkowego" . Tonik od razu wywaliłam, nie o takie efekty mi chodzi.
Tak samo kiedyś zareagowałam na tonik złuszczający Clinique - a to chyba była ta sama kombinacja: kwas salicylowy i alkochol i to ona tak źle na mnie działa - bo np. po maseczce aspirynowej nic mi nie jest.
Wszystko ok, ale jeśli masz na myśli Mild Clarifying Lotion Clinique'a, to on nie ma alkoholu. Inne toniki mają (Cl. Lotion 1, 2 itd.), ten nie - chyba, że nie dowidzę
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10324

Oczywiście nie neguję, cavo, tego, że mógł Cię podrażnić i "wysypać". Wierzę i współczuję "efektów specjalnych".
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 15:52   #2062
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Przenoszę dyskusję z watku o żelu De Noyles 9% AHA:



Smarowałam się tym żelem i żadnego wysypu nie było.

Regularnie "kwaszę się" od raptem 2 miesięcy, może troszkę dłużej, małymi kroczkami doszłam do etapu na którym używam:
- tonik migdałowy codziennie,(kwas migdałowy ok 8% teraz, na poczatku 5%) na twarz, dekolt, plecy
- Peeling migdałowy tak co ok 10 dni (+/- 18%)
- Diacneal, na twarz i dekolt, codziennie (retinol + kwas glikolowy)
- Ysthealu+ pod oczy co 2 dni (retinol)
- raz w tygodniu maseczka aspirynowa (kwas BHA?) twarz, dekolt, plecy
- czasami machnę się EffaklarK - wykańczam tybkę z kiedyś (Kwas LHA?)

W sumie 4 różne kwasy i retinol wprowadzone do codziennej pilęgnacji w dość krótkim czasie.

I nie mam żadnego "oczyszczania" objawiającego się wysypem krost, wręcz przeciwnie, skóra jest w coraz lepszej formie własciwie tylko doleczam stare sprawy i ataku po toniku salicylowym, bo od rozpoczęcia "kwaszenia", nic nowego nie wyłazi

Za to po tonku z kwasem salicylowym nastąpiła... masakra "oczyszczania początkowego" . Tonik od razu wywaliłam, nie o takie efekty mi chodzi.
Tak samo kiedyś zareagowałam na tonik złuszczający Clinique - a to chyba była ta sama kombinacja: kwas salicylowy i alkochol i to ona tak źle na mnie działa - bo np. po maseczce aspirynowej nic mi nie jest.

Nie wierzę w początkowe oczyszczanie, uważam że taki wysyp to kwestia złego przygotowania skóry pod dany kosmetyk ( np. za mocne stężenie kwasu/rertinolu na początek) lub nietolerowania przez nią któregoś z jego składników.
Np. kiedyś kupiłam sobie Diakneal i od razu zastosowałm i tak mnie wysypało juz po 3-4 dniach, wielkimi podskórnymi gulami że strach.
Teraz zaczęłam powoli od słabszego Ystheala stosowanego na początku co 2 dni, Diacneal wprowadziłam powoli, ostrożnie na przygotowaną Ysthealem skórę i "jest pięknie".
(Szkoda że nie sprzedają Diaknealu w 200ml tubach po jakiejś ludzkiej cenie - smarowałabym się nim od stóp po czubek głowy )

Kwas migdałowy tez wprowadzałam powoli, od 5% tonik, potem peeling jakies 16%, teraz tonik 8% i peeling jakies 18%.

Wydaje mi sie, że każda skóra reaguje inaczej. Nie upieram, że "oczyszczanie" jest regułą. Zazdroszcze, że Ty go nie miałaś Od jakiegoś czasu czytam biochemie i zauważyłam, że dużo dziewczyn ma wysyp na początku stosowania kwasów czy retinoidów. Ja miałam tak, gdy dopiero zaczynałam przygode z kwasami. Teraz moja cera chyba już sie tak oczyściła, że nie mam wysypów, kiedy zaczynam używać czegoś nowego /chyba, że przesadze i za bardzo sobie wysusze buziaka /
leelee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 17:55   #2063
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No ale przeciez pisałam że miałam, pierwsze spotkanie z Diacnealem, używanie toników z kwasem salicylowym i alkocholem.
Tyle że nie wydaje mi się to efektem pozytywnym, raczej znakiem że coś jest nie tak - teraz używam Diacnealu i obyło się bez wysypu - a róznica taka że wcześniej przygotowałam twarz kremem z mniejsza iloscią retinolu.

Nie wiem jak jest u innych, ale mnie jak wysypie, to ślady widać i ponad pół roku później - tak więc "wysypy poczatkowe" to dla mnie raczej wątpliwa atrakcja.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 19:04   #2064
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No ale przeciez pisałam że miałam, pierwsze spotkanie z Diacnealem, używanie toników z kwasem salicylowym i alkocholem.
Tyle że nie wydaje mi się to efektem pozytywnym, raczej znakiem że coś jest nie tak - teraz używam Diacnealu i obyło się bez wysypu - a róznica taka że wcześniej przygotowałam twarz kremem z mniejsza iloscią retinolu.

Nie wiem jak jest u innych, ale mnie jak wysypie, to ślady widać i ponad pół roku później - tak więc "wysypy poczatkowe" to dla mnie raczej wątpliwa atrakcja.
Dlatego napisałam, że wysyp nie jest regułą. Każda skóra reaguje inaczej. Na początku używania kwasów miałam wysyp, ale pewnie było to wynikem tego, że moja skóra była bardzo zanieczyszona. Teraz, kiedy te oczyszczanie mam za sobą, nie mam wysypów.
Co do śladów... Dzięki stosowaniu kwasów mam wrażenie, że moja skóra szybciej "dochodzi" do siebie i większość błyskawicznie znika. Moją zmorą są comiesięczne niespodzianki. Oczywiście jest ich coraz mniej, ale zawsze jakaś musi się trafić
leelee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 23:42   #2065
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jeszcze raz prosze o pomoc Czy moge polaczyc stosowanie Isotrexinu z lysanelu activ (krem) czy to by bylo juz za duzo? Narazie stosuje Isotrexin z effaclarem K.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:32   #2066
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczyny mam pytanie odnosnie czas poniewaz robi sie coraz cieplej czy teraz powinno sie przerwac stosowanie kwasow i retinoidow czy mozna pociagnac kuracje jeszce do lata?
z gory dziękuje za odpowiedzi
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:11   #2067
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja nie przerywam stosowania kwasów tylko dlatego, że robi się ciepło. Filtruję się zawsze i dlatego nie mam powodu, aby zaprzestać stosowania kwasów. Rezygnuję z nich tylko podczas urlopu z plażowaniem, a to z czystej wygody, bo mi się nie chcę brac tego wszystkiego.

Zatem, jeśli używasz filtrów, nie ma takiej potrzeby.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:16   #2068
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

pewnie ze uzywam filtrow tylko od pewnego czasu twarz mnie szypie myslałam ze to przez to ze robi sie za ciepło na te kuracje bo wyczytałam ze w czasie lata koniecznie tzreba je przerwac ale widocznie musi byc inny powod
mam pytanie jeszce jedno dziewczyny duzo pizecie o toniku i peelingu migdałowym gdzie go zamawiacie i do jakiego rozaju skory go polecacie?dziekuje za informacje
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:17   #2069
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ja nie przerywam stosowania kwasów tylko dlatego, że robi się ciepło. Filtruję się zawsze i dlatego nie mam powodu, aby zaprzestać stosowania kwasów. Rezygnuję z nich tylko podczas urlopu z plażowaniem, a to z czystej wygody, bo mi się nie chcę brac tego wszystkiego.

Zatem, jeśli używasz filtrów, nie ma takiej potrzeby.
właśnie i ja się tak zastanawiam, czy mogę cały czas stosowac effaclar k, ponieważ planuję jechać do pracy do grecji na 3 miesiące. Filtry wiadomo będe stosować, ale i tak boje sie słońca.
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:19   #2070
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
pewnie ze uzywam filtrow tylko od pewnego czasu twarz mnie szypie myslałam ze to przez to ze robi sie za ciepło na te kuracje bo wyczytałam ze w czasie lata koniecznie tzreba je przerwac ale widocznie musi byc inny powod
mam pytanie jeszce jedno dziewczyny duzo pizecie o toniku i peelingu migdałowym gdzie go zamawiacie i do jakiego rozaju skory go polecacie?dziekuje za informacje
peeling migdałowy możesz zrobic sobie sama wystarczy zrobić zamówienie na mazidłach. Tutaj jest obszerny wątekna ten temat

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ng+migda%B3owy
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.