Idziemy do ginekologa - grupa wsparciowo-motywująca ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-14, 00:36   #1
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Smile

Idziemy do ginekologa - grupa wsparciowo-motywująca ;)


Posty w tym wątku zostały wydzielone jako osobny ze względu na powstały off-top


Cytat:
Napisane przez tussia89 Pokaż wiadomość
Niedawno zaczelam wspolzyc z moim chlopakiem. Zabezpieczamy sie tylko prezerwatywami. Czy myslicie ze to bezpieczne? Pękła wam kiedys gumka? Strasznie wstydze sie isc do ginekologa. A poza tym slyszalam ze tabletki sa rakotworcze...czy widzicie jakies inne rozwiazanie? Pozdrawiam
Gumka zawsze może pęknąć, zdarza się. Osobiście zamierzam przejść niedługo na tabletki, bo przy gumkach jednak się denerwuję.

Nie byłaś nigdy u ginekologa? Powinnaś się wybrać, choćby po to, żeby zrobić sobie badania

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Aha tez nie lubie chodzic do ginekologa, mimo, ze mam abonament w prywatnej przychodni, gdzie wszyscy sa bardzo mili.
Nie znam kobiety, która to lubi
Też mam taki abonament i mimo wszystko czuję wielki opór przed taką wizytą, ale trzeba się czasem przemóc . A badania przed przepisaniem mi tabletek już całkiem mnie przerażają, bo jest tam pobieranie krwi, a ja mdleję na widok strzykawki

W każdym razie doradzam pójście do gina. Może przyjemność roku to nie jest, ale nie przesadzajmy - nie jest wcale tak źle i strasznie

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2007-12-19 o 19:38
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 00:46   #2
liyahh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 146
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A badania przed przepisaniem mi tabletek już całkiem mnie przerażają, bo jest tam pobieranie krwi, a ja mdleję na widok strzykawki
To są jakieś badania?? Brr. Nie wiedziałam. Myślałam, że przepisuje ot tak, na podstawie przeprowadzonego "wywiadu" z pacjentką
liyahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 09:45   #3
I'llFindAWay
Raczkowanie
 
Avatar I'llFindAWay
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 274
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez liyahh Pokaż wiadomość
To są jakieś badania?? Brr. Nie wiedziałam. Myślałam, że przepisuje ot tak, na podstawie przeprowadzonego "wywiadu" z pacjentką
Bo tak się robi, a nie powinno.
__________________

W ciągu życia człowiek zjada przeciętnie około 5 krów, 20 świń, 29 owiec, 760 kurczaków, 46 indyków, 18 kaczek,7 królików i około 1000 ryb.



"I like work. It fascinates me. I can sit and look at it for hours "

I'llFindAWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 09:57   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez liyahh Pokaż wiadomość
To są jakieś badania?? Brr. Nie wiedziałam. Myślałam, że przepisuje ot tak, na podstawie przeprowadzonego "wywiadu" z pacjentką
Zdaje się, że często tak się przepisuje. Ja mam skierowanie na badanie krwi, na cytologię i USG. Przy czym nie jestem pewna, czy usg jest związane z tabletkami, czy niekoniecznie i to tylko takie zwyczajne badanie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 14:23   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Nie znam kobiety, która to lubi
Też mam taki abonament i mimo wszystko czuję wielki opór przed taką wizytą, ale trzeba się czasem przemóc . A badania przed przepisaniem mi tabletek już całkiem mnie przerażają, bo jest tam pobieranie krwi, a ja mdleję na widok strzykawki

W każdym razie doradzam pójście do gina. Może przyjemność roku to nie jest, ale nie przesadzajmy - nie jest wcale tak źle i strasznie
Oj ja tez nie lubie badania krwi, ale zawsze pokazuje miejsce, z ktorego maja pobrac (jesli to pobieranie z zyly), bo podobno z niego najprosciej brac. A ja nie patrze. Wskazuje zyle (zeby pielegniarka bron boze nie eksperymentowala) i zamykam oczy. Uklucie nie jest przyjemne, ale okazuje sie ze najgorszy to dla mnie wlasnie widok strzykawki.
Raz to nawet zemdlalam u dentysty, gdy robila mi zastrzyk ze znieczulenia.

Ja wlasnie tez sie musze zmusic pojsc do gina Prosze o zmotywowanie. Ja akurat kiedys probowalam brac tabletki anty, ale bardzo zle sie czulam po nich i dlatego odstawilam. Pozniej probowalam inne, bo lekarz stwierdzil, ze byly zle dobrane, ale tez cos mi nie pasowalo. To bylo dobrych kilka lat temu. Potem okazalo sie, ze prezerwatywy wystarczaja.

Cytat:
Napisane przez liyahh Pokaż wiadomość
To są jakieś badania?? Brr. Nie wiedziałam. Myślałam, że przepisuje ot tak, na podstawie przeprowadzonego "wywiadu" z pacjentką
Cytat:
Napisane przez I'llFindAWay Pokaż wiadomość
Bo tak się robi, a nie powinno.
Dokladnie tak powinny byc badania, mi robiono, wiec trafilam na odpowiedzialna lekarke, a mimo to po tabletkach bardzo zle sie czulam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 01:16   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Oj ja tez nie lubie badania krwi, ale zawsze pokazuje miejsce, z ktorego maja pobrac (jesli to pobieranie z zyly), bo podobno z niego najprosciej brac. A ja nie patrze. Wskazuje zyle (zeby pielegniarka bron boze nie eksperymentowala) i zamykam oczy. Uklucie nie jest przyjemne, ale okazuje sie ze najgorszy to dla mnie wlasnie widok strzykawki.
Raz to nawet zemdlalam u dentysty, gdy robila mi zastrzyk ze znieczulenia.
Oj ja też potrafię zemdleć, a u dentysty to mnie borowano bez znieczulenia, bo strzykawka w ustach - to ponad moje siły

Może faktycznie widok strzykawki jest najgorszy, ale nie wiem czy odwrócenie głowy coś da - bo moja wyobraźnia robi swoje . Mój TŻ, widząc moją panikę, chce iść ze mną... Ale nie wiem, czy chcę, żeby patrzył jak dorosła baba panikuje przed pobraniem krwi...

Cytat:
Ja wlasnie tez sie musze zmusic pojsc do gina Prosze o zmotywowanie.
Motywuję Cię, Rena

No bez przesady, jeśli ja mogę iść na pobranie krwi, Ty możesz iść do gina Trzeba o siebie dbać, prawda? No i pomyśl, że będziesz to miała już za sobą. Ja zawsze wtedy czuję taką ulgę, że jestem zadowolona, że poszłam.

Przede mną jeszcze usg i cytologia, poza tym pobraniem krwi... Więc jeszcze co najmniej jedna wizyta murowana.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 11:12   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Motywuję Cię, Rena

No bez przesady, jeśli ja mogę iść na pobranie krwi, Ty możesz iść do gina Trzeba o siebie dbać, prawda? No i pomyśl, że będziesz to miała już za sobą. Ja zawsze wtedy czuję taką ulgę, że jestem zadowolona, że poszłam.
Najlepsze, ze nie mam w tym momencie presji. W sensie, ze teraz stosuje metode antykoncepcyjna ta najskuteczniejsza 100% pewna znaczy w ogole tego nie robie ...

... ale spotykam sie z nijakim M. i chce sie przygotowac tak na przyszlosc, bo mam cicha nadzieje, ze oprocz szarmanckiego przynoszenia kwiatow, propozycji przenoszenia przez kaluze (ale sie kreuje na rycerza ) pojawia sie z jego strony bardziej konkretne propozycje Takie myslenie na przyszlosc.

A badania zawsze warto zrobic kontrolnie, tak dla czystego sumienia. Wszakze profilaktyka to cos co trzeba propagowac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-15, 12:00   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Najlepsze, ze nie mam w tym momencie presji. W sensie, ze teraz stosuje metode antykoncepcyjna ta najskuteczniejsza 100% pewna znaczy w ogole tego nie robie ...

... ale spotykam sie z nijakim M. i chce sie przygotowac tak na przyszlosc, bo mam cicha nadzieje, ze oprocz szarmanckiego przynoszenia kwiatow, propozycji przenoszenia przez kaluze (ale sie kreuje na rycerza ) pojawia sie z jego strony bardziej konkretne propozycje Takie myslenie na przyszlosc.

A badania zawsze warto zrobic kontrolnie, tak dla czystego sumienia. Wszakze profilaktyka to cos co trzeba propagowac.
Ja mam presję, bo gumki to mnie jednak denerwują, a i mój facet za nimi nie przepada - ale i tak odwlekam Powinnam była iść wcześniej, załatwić te pigułki, ale wahałam się na tyle długo, że mi się okres zaczął i już nie mogłabym i tak zacząć ich od razu łykać
Teraz zresztą też do wizyty "zmusiła" mnie jakaś infekcja, a te tabletki to tak niejako przy okazji

To jak, idziesz do tego gina?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 12:46   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Lexie, Twoj TZ, to ten, o ktorym pisalas w moim watku "Jak to rozegrac?" ?

Tabletki sie zaczyna brac w pierwszym dniu okresu? Dobrze pamietam? Ja akurat mam czas i mozliwosc na ekserymenty, gdyby sie okazalo, ze musialabym zmienic na inne. Niezaleznie od wydarzen, okolicznosci i innych decyzji zyciowych (ale zabrzmialo patetycznie ) chcialabym sie jednak przestawic i nauczyc tabletek, mimo wczesniejszych zlych doswiadczen z nimi.

Jakie tabletki bierzecie? Do tych co biora oczywiscie pytanie.

Aha jak ktos jest ciekawy jakiej marki byly prezerwatywy, te z ktores pekly mojemu owczesnemu TZ (sprawa sprzed 3 lat chyba ) to byly to unimil, ale wina chyba lezala w pospiesznych i nieprawidlowym zalozeniu. Nie w marce. Najgorsze to bylo to, ze on potem strasznie nie chcial, abym zazywala tabletki po, bo wlasnie chcial, abym za niego wyszla i miala z nim dzieci. Ale ja wtedy strasznie nie chcialam. Ani dzieci, ani jego. Potem go rzucilam a on dlugo jeszcze za mna wydzwanial. Ach mi sie przypomniala ta historia z prezerwatywa i wielkie zdobywanie postinor duo w srodku nocy....

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2007-12-15 o 13:06 Powód: dopisek
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 13:27   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Lexie, Twoj TZ, to ten, o ktorym pisalas w moim watku "Jak to rozegrac?" ?
Nie, to inny - tamtego pozbyłam się w końcu z wielkim hukiem i to był zdecydowanie jeden z najlepszych manewrów jakie zdarzyło mi się w życiu wykonać
Z obecnym jestem 2 miesiące (właśnie minęły ) i cieszę się bardzo, że nie z tamtym. Potrzebowałam czasu, żeby przejrzeć na oczy i śmiało mogę tamtego określić jako życiowy błąd, który miał szanse stać się życiową porażką

Cytat:
Tabletki sie zaczyna brac w pierwszym dniu okresu? Dobrze pamietam? Ja akurat mam czas i mozliwosc na ekserymenty, gdyby sie okazalo, ze musialabym zmienic na inne. Niezaleznie od wydarzen, okolicznosci i innych decyzji zyciowych (ale zabrzmialo patetycznie ) chcialabym sie jednak przestawic i nauczyc tabletek, mimo wczesniejszych zlych doswiadczen z nimi.
Tak, od pierwszego dnia okresu. Dlatego moja lekarka się ostatnio zastanawiała, czy się "wyrobimy" w tym cyklu. Bo te święta trochę nam psują plany - ona ma ileś tam wolnego, a muszę zdążyć z badaniem krwi, wynikami, kolejną wizytą u niej, usg, cytologią i przepisaniem tych tabletek oraz wykupieniem

Mam nadzieję, że nie będę się źle czuła na tabletkach - mam trochę obaw, ale spotkałam się z kilkoma osobami, które mnie uspokajają. W tym siostra TŻta, która czuje się świetnie przy tabletkach i tylko powiedziała, żebym zbadała się wcześniej, żeby zminimalizować ryzyko skutków ubocznych.

Gdzieś tu się chyba pęta wątek o tym jakie tabletki bierzemy

Ale ja wolę nie czytać wątków o tabletkach, bo mnie jakoś zniechęcają i budzą więcej obaw, a chyba mi to niepotrzebne, skoro i tak zamierzam spróbować.

I tak najgorzej przeżyję pobieranie krwi
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 14:09   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Ok. W poniedzialek sie rejestruje do gina i biore pierwszy wolny termin, jaki mi dadza. Przypuszczalnie bedzie to poniedzialek. Trzymac kciuki, zebym nie stchorzyla.

Najbardziej sie boje fotela do badan. Niedawno skonczylam okres, wiec najbardziej pasowalo by mi zaczac brac tabletki od nowego okresu, ktory sie zacznie z poczatkiem stycznia.

A potem planuje je juz caly czas brac i sie nauczyc z nimi zyc. To w sumie wymaga niezlej dyscypliny i pamietania.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-17, 14:37   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Mnie tam Unimilki nie pekały.
Mnie też nie.

Rena, byłam na badaniu krwi. O mało tam nie zemdlałam z tą moją fobią, a teraz mnie jeszcze do tego ręka boli paskudnie
Jak tam ginekolog? Zarejestrowałaś się?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 19:12   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Melduje poslusznie, ze jestem zarejestrowana do gina na srode Mam nadzieje, ze nie zwieje spod drzwi gabinetu
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 00:02   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Melduje poslusznie, ze jestem zarejestrowana do gina na srode Mam nadzieje, ze nie zwieje spod drzwi gabinetu
Brawo, jestem z Ciebie dumna

Jutro proszę odmeldowac, że byłaś na wizycie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 09:01   #15
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Oj, dziewczyny, dziewczyny...
Ginekolog to lekarz, taki jak inni.
Jeżeli boicie się iśc do lekarza, to lepiej nie bierzcie się za seks, bo najwyraźniej nie jesteście zbyt dojrzałe i wykazujecie zatrważające lekceważenie zdrowia swojego i ewentualnego partnera.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 11:21   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Brawo, jestem z Ciebie dumna

Jutro proszę odmeldowac, że byłaś na wizycie
Jeszcze przed strach sie bac

Elfir - odwaga nie polega na tym, ze sie nie boimy, ale na tym, ze nawet jak sie boimy, to pomimo to idziemy
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 12:45   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Oj, dziewczyny, dziewczyny...
Ginekolog to lekarz, taki jak inni.
Jeżeli boicie się iśc do lekarza, to lepiej nie bierzcie się za seks, bo najwyraźniej nie jesteście zbyt dojrzałe i wykazujecie zatrważające lekceważenie zdrowia swojego i ewentualnego partnera.
Nie sądzę, żeby niechęć do ginekologów świadczyła o naszej (nie)dojrzałości, bo przecież idziemy, prawda?
Ja w ogóle za żadnym typem lekarzy nie przepadam, a za ginekologami i dentystami to tak szczególnie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 15:44   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Bylam. Ja taka spoznialska ze swej natury, siedzialam w poczekalni 20 minut przed czasem Pilam kawe z tamtejszego automatu i rozmawialam chwile z dziewczyna, ktora byla umowiona przede mna i chwalila sie, ze ona bywa regularnie (ale wstyd, bo ja nie ). Wtedy zjawil sie lekarz i zapytal nas, ktora pierwsza. Poprosil ja, a do mnie powiedzial, niech pani sobie spokojnie wypije kawe. W koncu byla moja kolej. Na moj widok lekarz: "No i jak wypila pani?", ja taka zdenerwowana nie zalapalam o co mu chodzi i powiedzialam, ze nie moge nic pic na odwage, bo samochodem jestem. On w smiech, ze pytal tylko o ta kawe.

Bylo badanie, dostalam skierowanie na badanie krwi (to juz jutro) oraz recepte. Prosilam aby mi opowiedzial dokladnie jak mam brac, bo naprawde nie pamietam. Mial takie dziwne szklane lub z przezroczystego plastiku urzadzenie do badania ginekologicznego.

Aha i cos mowil, ze lepiej tylko tabletki, a nie prezerwatywy, bo jego zdaniem powoduja one grzybice pochwy Nigdy wczesniej tego nie slyszalam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 15:54   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Rena, ale ta recepta to już na tabletki? Przed wynikami tego badania krwi?? Dziwnie jakoś

Ale z tym piciem na odwagę, to wypaliłaś
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-19, 17:12   #20
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Rena, ale ta recepta to już na tabletki? Przed wynikami tego badania krwi?? Dziwnie jakoś

Ale z tym piciem na odwagę, to wypaliłaś
ja tez dostałam tabletki bez zadnych badan
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:02   #21
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Tak recepta jest juz na tabletki, ale jeszcze jej nie zrealizowalam. Jest wazna chyba przez miesiac, a i tak najwczesniej zaczne zazywac pierwszego dnia okresu. Badania planuje zrobic wczesniej, bo juz jutro. Z tym, ze krew w miare mam regularnie badana. Kiedys podejrzewano u mnie anemie, bo jestem bardzo blada i mam cienie pod oczami. Ale wyniki krwi mam (stan na wrzesien 2007) dobre, wiec nie sadze, zeby w takim krotkim czasie cos sie zmienilo.

Jutro widze sie z M. i najlepsze, ze on kompletnie jeszcze nic nie wie, ze ja sie tu juz ostro szykuje. No ale w koncu to on ma mnie zdobyc, a nie ja jego. Jak bedzie znowu kilku godzinna pogadanka o sztuce, wydarzeniach politycznych i szeroko pojetym zyciu kulturalnym to bede bardzo cierpiec, ale poczekam cierpliwie az sam wpadnie na to, ze ja mu naprawde wierze, iz intelektualnie ma sie niezle i chetnie poznalabym jego inne zalety
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:03   #22
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Rena ja też zawsze w stresie palnę jakąś głupotę
A co do tej grzybicy, to powiem Ci, że zastanawiałam się czy przypadkiem to nie jest racja, ponieważ zawsze po użyciu prezerwatyw mam potem jakieś dziwne upławy przez dłuższy czas.
Chyba, że jestem uczulona
Powinnam się z tym w końcu wybrać do lekarza...
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:23   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Powinnam się z tym w końcu wybrać do lekarza...
Widze, ze kolejna do motywowania
Jak widzisz ja przezylam wizyte, a nawet bylo smiesznie, wiec teraz kolej na Ciebie. Do gina marsz i nie chcemy znac Twoich wymowek
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:37   #24
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Widze, ze kolejna do motywowania
Jak widzisz ja przezylam wizyte, a nawet bylo smiesznie, wiec teraz kolej na Ciebie. Do gina marsz i nie chcemy znac Twoich wymowek
no tak się zbieram i zbieram... i zebrać nie mogę
A tak poważnie to chodzę do mojej przychodni do takiej starego dziadka na emeryturze, który szczerze mówiąc przepisuje wszystko o co się go tylko poprosi bez żadnych badań.
Postanowiłam więc poszukać jakiegoś innego lekarza, tylko jakoś jeszcze nie zaczęłam szukać
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 19:03   #25
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Baby przebrzydłe, cóż to za paskudny offtop

Co do grzybicy i infekcji, to owszem miewałam, ale to właśnie przy braniu tabletek anty Nie chcę oczywiście podważać kompetencji lekarza, jednak uważam, że wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na pewne substancje, podobnie jak z kosmetykami.

Niecały miesiąc temu miałam dość samej siebie po tabletkach anty i po prostu postanowiłam je odstawić. Na szczęście mam duże wsparcie w moim TŻ, który uważa, że moje zdrowie i samopoczucie są najważniejsze. Wypróbowałam Logest, Novynette i Yasminelle i po każdych odczuwałam niezbyt przyjemne działania uboczne Dlatego powiedziałam sobie dość

Aktualnie używamy z TŻ jedynie prezerwatyw i o dziwo stresy nie zżerają mnie już tak bardzo jak kiedyś. Myślę, że spore znaczenie ma tutaj fakt, że pomimo tego, iż dziecka póki co nie chcę, ciąża nie byłaby dla mnie taką tragedią jak jeszcze kilka lat temu.

Po tym wszystkim, czego się naczytałam na temat globulek, jakoś nie mam do nich przekonania. Chociaż może zmienię zdanie jak mi pierwszy raz pęknie gumka
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 19:10   #26
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

No wlasnie na recepcie jest napisane yasminelle. Ale dam im szanse. Jakby co to odstawie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 19:19   #27
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Rena, ile kobiet, tyle reakcji na tabletki Być może Tobie będą pasować.

Ja po prostu doszłam do wniosku, że jeżeli działanie antykoncepcyjne tabletek ma polegać na tym, że albo nie mam ochoty na seks, albo prowokuję bezsensowne kłótnie z TŻ, w trakcie których siłą rzeczy ochota na sekt również nie jest zbyt wielka, to ja dziękuję
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 19:38   #28
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zabezpieczenie: tylko prezerwatywy?

Zlikwidowałam off-top

Następny wolny termin u mojej lekarki na USG to 2 stycznia
Ale chyba nie będę wybrzydzać i zapiszę się, najwyżej nie wyrobię się z tabletkami przed kolejnym cyklem. Ale może się uda, tak na styk
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 20:11   #29
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Idziemy do ginekologa - grupa wsparciowo-motywująca ;)

Ale ja na temat pisałam
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 20:20   #30
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Idziemy do ginekologa - grupa wsparciowo-motywująca ;)

Nie dało się idealnie podzielić Nigdy się nie da. Ale jest link w poprzednim wątku, ewentualnie możesz skopiować treść posta i wkleić tam. Obiecuję, że nie uznam tego za dubla No, ostatecznie ja mogę przenieść ten jeden post
Bo on wcale nie cały jest taki na temat!
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.