Kosmetyki bez Diazolidinyl Urea, DMDM itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-20, 11:41   #1
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Arrow

Kosmetyki bez Diazolidinyl Urea, DMDM itp.


Wątek o S.Lauryl S. i S.Laureth S juz jest , a co powiecie na wątek o konserwantach, jeśli chodzi o mnie to mnie bardziej szkodzą , łzawią mi oczy szczególnie po Diazolidinyl Urea.
Jeśli chodzi o Imidazolidinyl urea to podobno mniej szkodzi i rzeczywiście sprawdziłam to na podstawiem 2 kosmetyków i po D.U płakałam jak bóbr a po I.U. nie .
Jeszcze chodzi mi głowie DMDM hydantoin i 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol,?
Nie miałam ostrej reakcji alergicznej ale dopiero może za jakis czas....
A jak WY?
Jak narazie to mam niewiele typów:
Ogólnie sprawdziłam że jest niewiele firm które nie produkują bez tych konserwantów..
min.
IWOSTIN
LPR
SVR
???

Macie swoje typy?

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-09-20 o 15:15
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 12:17   #2
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

Ja też unikam tych konserwantów, ale wydaje mi się, że jest bardzo dużo produktów, które ich nie zawierają, więc pomysł raczej się chyba nie przyjmie...
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 12:37   #3
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Ja też unikam tych konserwantów, ale wydaje mi się, że jest bardzo dużo produktów, które ich nie zawierają, więc pomysł raczej się chyba nie przyjmie...
2-Bromo... widzę ostatnio w wielu kosmetykach, np. Ziaja szczególnie chętnie to pakuje do swoich produktów. Wystarczy wrzucić na wyszukiwarkę KWC dany składnik i wybrać opcję "w opisach".

Nie zauważyłam, żeby mi szkodziły, ale wypisywanie wszystkich kosmetyków bez tego konserwantu to syzyfowa praca. W wątku o SLS wymieniane były tylko żele do mycia, tutaj - właściwie wszystko.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 14:10   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

A ja chetnie poczytam o kosmetykach bez formaldehydu, ktory wystepuje pod roznymi nazwami, nie tylko tymi wymienionymi w tym watku. Staram sie uzywac kosmetykow bez formaldehydu, chodz ostatnio ciut grzesze, bo zachcialo mi sie probowac polskich tanich produktow. Mysle, ze jesli kosmetyk ma krotki kontakt ze skora ( zel do mycia czy mleczko jesli splukujemy je woda) to chyba nie bedzie tak zle, jak bedziemy go uzywac, gorzej jak jest to krem czy balsam ktore wnikaja w skore i dzialaja na nia przez dluzszy czas.

To co wyszukalam bez formaldehydu i niektore juz testowalam to:
-tonik Flos Lek do cery naczynkowej
- krem pod oczy Flos Lek do cery naczynkowej
- kosmetyki Oeparol, ale nie wszystkie, jednak wiekszosc z serii jest ok,
- Ziaja krem oliwkowy ten pierwszy tlusty
- Ziaja krem nagietkowy
- Ziaja krem dla dzieci Ziajka ten zwykly bez UV
- Ziaja krem do rak i stop
- Yves Rocher seria Riche Creme, nie jestem pewna ale chyba caly sortyment tej firmy badz jego wieksza czesc, to kosmetyki bez formaldehydu
- kosmetyki naturalne oczywiscie jak Dr. Hauschka, Weleda, Logona, Lavera, Alverde, Alterra, Martina Gebhardt itd.
- babydream kosmetyki dla dzieci z Rossmanna
- Bübchen kosmetyki dla dzieci
- Hipp kosmetyki dla dzieci

Jest tego troche, ciezko mi wszystko wymienic. Jesli chodzi o polskie kosmetyki to sie za bardzo nie orientuje, chodz to sie powoli zmienia.
Mysle, ze watek moza byc przydatny jesli nastawimy sie bardziej na polskie kosmetyki, zwlaszcza te tanie, a ktore maja super dzialanie. Wiele polskich firm konserwuje swoje produkty formaldehydem. Bedzie mi milo poczytac o czyms polskim , dobrym, tanim i bez formaldehydu( bez polyacrylamide tez)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 14:31   #5
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
2-Bromo... widzę ostatnio w wielu kosmetykach, np. Ziaja szczególnie chętnie to pakuje do swoich produktów. Wystarczy wrzucić na wyszukiwarkę KWC dany składnik i wybrać opcję "w opisach".
Masz rację, też to zauważyłam u Ziaji.
Ja miałam na myśli te dwa konserwanty na czerwono- Diazolidinyl Urea i Imidazolidinyl Urea.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 15:17   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki bez Diazolidinyl Urea itp

Jestem za,taka informacja moze byc przydatna i pozwolilam sobie zmodyfikowac tytul watku na bardziej czytelny
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 16:41   #7
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Kosmetyki bez Diazolidinyl Urea itp

Z własnych obserwacji, radzę zwrócić uwagę zwłaszcza na kosmetyki dla dzieci. Monika już podała kilka typów.

A co do polskich, tanich, dobrych do głowy przychodzi mi na razie balsam Fitomedu. Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 10:42   #8
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: Kosmetyki bez Diazolidinyl Urea itp

No ja zauważyłam że jak jakaś firma np SORAYA kupi do produkcji od producenta jeden konserwant DMDM Hydantoin, to juz pakuje go do wszytskich produktów.
Jeśli chodzi o kosmetyki BEZ.... to mam więcej danych -kosmetyki Z
mianowicie:
SORAYA - stosuje wspomniany DMDM Hydantoin
Flos Lek - używa Imidazolidinyl Urea ale trzeba sprawdzać bo nie we wszytskim, tak samo z DMDM Hydantoin
Oceanic AA - zauważyłam w kilku kremach DMDM Hydantoin, zaś I.U. i gorszego D.U. nie
Oriflame - zauważyłam imidazolidinyl urea, zaś reszty nie
DAX - używja 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol coś podobnego do DMDD chyba
Bielenda - zauważłam 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, ale wiele kremów jest bez

Zastanawiam się właśnie czy to ma sens, chyba lepiej jednak pisac konkretne przykłady kremów na przykład.....
Jak sądzicie?
Jak będe mieć coś wiecej to napisze jeszcze

Edytowane przez magdemo
Czas edycji: 2007-09-21 o 10:47 Powód: zapomniałam wspomniec jedno zdanie
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 11:27   #9
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

Wpisałam własnie "Diazolidinyl Urea" w przeglądarke wizazu i przeraził mnie wynik.
Rzeczywiście to długa lista firm i kosmetyków, prościej będzie wypisać sprawdzone typy BEZ tych konserwantów.
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 14:54   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

Wiele polskich firm konserwuje formaldehydem i ja jestem za tym zeby napisac konkretnie co za kosmetyk i z jakiej firmy jest bez formaldehydu. Jesli cala seria jest bez to wystarczy napisac firme, nazwe serii i napisac ze cala seria, ale ogolem wiele firm uzywa tego swinstwa , mimo to nie we wszystkich kosmetykach. Przykladem jest Ziaja. W bardzo wielu kosmetykach jest formaldehyd i to w roznych postaciach, ale pare kosmetykow( skladow wszystkich nie znam) jest bez. To samo dotyczy Flos Leku. W bardzo wielu jest to swinstwo, ale perelki sie znajdzie.
Ja jestem za tym zeby skupic sie na polskich firmach w miare tanich( ale drozsze tez moga byc) i poprostu napisac co za kosmetyk sie mialo bez formaldehydu. Bedzie prosciej. Ja pare typow wypisalam. Czekam teraz na wasze typy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 17:41   #11
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

Zaczełam szuka
Jak narazie przejrzałam serię Rival de Loop i nie ma Diazolidinyl Urea itd
Jak cos znajde wiecej to napisze jeszcze.
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-25, 10:06   #12
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

Mam nowe :
*serie dla dzieci Rossmann - Babydream
Ja z tej serii używam płynu do mycia, ma łagodne detergenty i nadaje sie do twarzy no i cena/jakość rewelacja.

* AVA - nie stosuje Diazolidinyl Urea, ale zauważyłam DMDM Hydantoin,
AVA mustela - bez żadnego z w/w
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 13:50   #13
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

Mam takie pytanie...mówimy o konserwantach formaldehydowych; czy taki konserwant: Methyldibromoglutaronitri le też należy do tej grupy? Wydaję mi się, że tak, bo ma to "bromo", ale poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę. Znalazłam go w skłądzie szamponu Fitomedu, Dotychczas się z nim nie spotkałam, nawet nie jestem pewna, czy to konserwant Ale jeśli tak, to może chociaż jest "łagodniejszy" i wydziela mniej formaldefyhu?
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 14:13   #14
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie...mówimy o konserwantach formaldehydowych; czy taki konserwant: Methyldibromoglutaronitri le też należy do tej grupy? Wydaję mi się, że tak, bo ma to "bromo", ale poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę. Znalazłam go w skłądzie szamponu Fitomedu, Dotychczas się z nim nie spotkałam, nawet nie jestem pewna, czy to konserwant Ale jeśli tak, to może chociaż jest "łagodniejszy" i wydziela mniej formaldefyhu?
Prosze bardzo

http://www.wizaz.pl/chemia/az_list.php?alphabet=m

http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=620
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 15:27   #15
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

O, dziękuję! Aż mi głupio, bo nawet nie pomyślałam, by zajrzeć do słownika... :/
Dzięki Hexxano, że zrobiłaś to za mnie

Czyli jednak "bromkowy" :/ wię też nie za bardzo dobrze...
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 12:50   #16
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

Wiecie co szukam i szukam i niestety sporo kosmetyków zawiera te składniki - zwłaszcza kremy do twarzy.
Szukam jakiegos ideału kremu do cery mieszanej w rozsądnej cenie nadal nic no i oczywiście żeby nie miał w/w :/
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 08:46   #17
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: SLS już było a co Wy na to żeby rozpocząć wątek KOsmetyki bez Diazolidinyl Urea

hmm ostatnio przeczytałam także że jeśli chodzi o alegrie to bardziej szkodzą parabeny.
Ja już sama nie wiem przez co mi oczy łzawią ale jak mialam mleczko do demakijazu własnie z D.U i inne pochodne to łzawiły
Oczywiście siedze po kilkanaście czasem godzin przed komputerem, ale uzywam kropli i okulary mam z filtrem...
Nie wspomnę o różnych doustnych preparatach-oszaleć można od tej nowoczesnoci
Każdy kremik prześwietlam dosłownie i sprawdzam te wszystkie stabilne i nie filtry
pudry , fluidy itp
Co szkodzi co nie i głowa mi pęka od nadmiaru informacji )))
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 09:54   #18
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Kosmetyki bez Diazolidinyl Urea, DMDM itp.

Lumene nie stosuje chyba dmdm, parabenów też nie.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 17:36   #19
sadira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki bez Diazolidinyl Urea, DMDM itp.

WY CHYBA MYLICIE POJĘCIA:

Diazolidinyl Urea

Konserwant. Środek pochodzenia naturalnego, pozyskiwany także w sposób syntetyczny, który jest dosyć powszechnym konserwantem w kosmetykach. Skutecznie przeciwdziała namnażaniu się bakterii i mikroorganizmów w produkcie w trakcie jego użytkowania, a także na skórze. Nie stwierdzono niebezpieczeństwa w stosowaniu.
sadira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.