Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-12, 09:50   #4741
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Clare Blanc znam i lubię, z tych które mają w ofercie bardziej odpowiadałby mi FRASER - tak jak piszesz zdecydowanie chłodny ale jednak może być za ciemny Może wezmę próbkę. Z Lily Lolo masz na myśli ten: http://www.costasy.pl/esklep,produkt...nzer_lily_lolo ?
Ten, ale nie widziałam go na żywo, tak tylko zasugerowałam bo ineteresowałaś się Lily Lolo Gdzieś widziałam w internecie, jak ktoś się chwalił zakupem, niby do konturowania miał być, czyli teoretycznie chłodny.

Ja bym chciała jakiś fajny krem pod oczy. Jak się nie wysypiam to strasznie wpływa to na moją skórę wokół oczu. Spuchnięte powieki, opadnięte kąciki... Dodatkowo parę miesięcy temu dostałam okropnego uczulenia (a chciałam być ładniejsza, zrobiłam sobie spa peeling, maseczka, masaż Tanaka podejrzewam próbkę kremu Tautropfen, którego użyłam do masażu, choć już raz się nim posmarowałam i nic się nie działo). Nie dość że skóra wokół oczu zaczerwieniona, sucha, swędząca i łuszcząca, to pomarszczona jakbym się postarzała o 15 lat. Wydaje mi się, że po tym nie doszła całkiem do poprzedniego stanu, jakaś taka wiotka jest. Może jakbym spała po 8h to by się zregenerowała, no ale... przydałoby się coś ujędrniającego
W tej chwili kończę i+m freistil, ale on jest leciutki bardzo. Miałam też napisać coś o rewitalizującym Avy - z lekką obawą użyłam go akurat pierwszy raz na te moje sponiewierane uczuleniem powieki. Przyniósł trochę ulgi, moim zdaniem nawilża bardzo dobrze. Ale chciałabym teraz w pakiecie czegoś poza tym. Zbyt ciężkich kremów też się boję, kiedy używałam drogeryjnych kosmetyków to tylko żel wchodził w grę, po kremach miałam opuchnięte powieki jeszcze bardziej niż zwykle. No ale czas leci, wymagania teraz inne, może właśnie ciężki kaliber potrzebny

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super, że i Tobie przypadły do gustu


Co do dezodorantów, to wczoraj kupiłam kolejny kilogram wit. C u siebie stacjonarnie i zagadałam się z panem sprzedawcą o chlorku magnezu, mówił, że to się stosuje w kąpielach i robi sobie z żoną też dezodorant i całe lato na tym jechali i że super. Magnez uzupełniany jest w organiźmie przez skórę dzięki takim kąpielom, a deo działa przeciwbakteryjnie, więc nie ma przykrego zapachu. Akurat weszliśmy w polemikę, bo chlorek magnezu stał na półce obok mojej witaminki i tej samej firmy (Stanlab). I o tym magnezie wchłaniającym się przez skórę to jest prawda, bo już kiedyś o tym czytałam gdzieś i nawet są produkty do ciała magnezowe, np w sprayu, ale to się nie opłaca.
Ponoć jego niedobry są powszechne i można poczytać o objawach w sieci, możecie nawet nie wiedzieć, że macie niedobór magnezu. Ogólnie facet i jego żona są bardzo w temacie i super mają ten sklepik i są przesympatyczni. Dużo fajnych produktów od Yerba mate, przez oleje, stewie różne takie, lubię tam chodzić, u mnie nigdzie nie ma takich sklepów, to jedyny.
Ostatnio też wpadłam gdzieś w sieci na temat chlorku magnezu i wzięłam go przy okazji zakupów w aptece. Póki co stoi i czeka aż mi się zwolni butelka z atomizerem
havana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 10:02   #4742
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Ten, ale nie widziałam go na żywo, tak tylko zasugerowałam bo ineteresowałaś się Lily Lolo Gdzieś widziałam w internecie, jak ktoś się chwalił zakupem, niby do konturowania miał być, czyli teoretycznie chłodny.

Ja bym chciała jakiś fajny krem pod oczy. Jak się nie wysypiam to strasznie wpływa to na moją skórę wokół oczu. Spuchnięte powieki, opadnięte kąciki... Dodatkowo parę miesięcy temu dostałam okropnego uczulenia (a chciałam być ładniejsza, zrobiłam sobie spa peeling, maseczka, masaż Tanaka podejrzewam próbkę kremu Tautropfen, którego użyłam do masażu, choć już raz się nim posmarowałam i nic się nie działo). Nie dość że skóra wokół oczu zaczerwieniona, sucha, swędząca i łuszcząca, to pomarszczona jakbym się postarzała o 15 lat. Wydaje mi się, że po tym nie doszła całkiem do poprzedniego stanu, jakaś taka wiotka jest. Może jakbym spała po 8h to by się zregenerowała, no ale... przydałoby się coś ujędrniającego
W tej chwili kończę i+m freistil, ale on jest leciutki bardzo. Miałam też napisać coś o rewitalizującym Avy - z lekką obawą użyłam go akurat pierwszy raz na te moje sponiewierane uczuleniem powieki. Przyniósł trochę ulgi, moim zdaniem nawilża bardzo dobrze. Ale chciałabym teraz w pakiecie czegoś poza tym. Zbyt ciężkich kremów też się boję, kiedy używałam drogeryjnych kosmetyków to tylko żel wchodził w grę, po kremach miałam opuchnięte powieki jeszcze bardziej niż zwykle. No ale czas leci, wymagania teraz inne, może właśnie ciężki kaliber potrzebny

Ostatnio też wpadłam gdzieś w sieci na temat chlorku magnezu i wzięłam go przy okazji zakupów w aptece. Póki co stoi i czeka aż mi się zwolni butelka z atomizerem
U mnie jest to samo z oczami, najlepszy produkt byłby taki, żeby był leciutki, wręcz lejący, ale nawilżający solidnie. Zerknij sobie na recenzje w kwc nt kremów-masek pod oczy Orientany. Ja właśnie chyba w nie wceluję, bo z opisów i składów wydają się idealne dla mnie. Najbardziej zawsze mam obawy, czy mi będą oczy puchnąć, bo notorycznie mam ten problem z mazidłami wszelakimi.

Co do uczulenia, to ja miałam na powiekach raz w życiu coś takiego, jak opisujesz i okazało się ze to od farby do włosów. Męczyłam się z tym wiele tygodni, swędziało bardzo i nie wiedziałam od czego to, dopiero mnie lekarz uświadomił, jak byłam w zupełnie innej sprawie, ale jakoś nie wierzyłam, bo już wiele lat farbowałam włosy i nigdy nic takiego się nie pojawiło. Ale potem w internecie zaczęłam czytać i było parę podobnych opinii, że to od farby, a dodam, że byłam wtedy w ciąży.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-09-12 o 10:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 10:04   #4743
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52739168]Widzę, że jest nawet miniaturka do przetestowania https://www.ecco-verde.pl/schmidts-d...otka-i-limonka- coś dla mnie, bo miałam już deo tego typu (m. in. Bioaroma i 100% Pure ) i niestety nie sprawdziły się [/QUOTE]
no wlaśnie, pytanie czy on "ma prawo" być lepszy od 100% pure?
Skład 100% pure: Organic Sunflower Oil*, Organic Beeswax (Cera Alba)*, Organic Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Organic Essential Oil of Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass)*, Thymol, Tocopherol (Vitamin E).
* Certified Organic

Jest niezły ale w moim przypadku, przede wszystkim powstrzymuje powstawanie przykrego zapachu, bo potu już niestety nie (a ja mam problem z potliwością dość spory) absolutnie nie daje rady dłużej niż 2 - 3 godz
To pewnie i Schmidts nie da rady

Ingredients (INCI): Butyrospermum parkii (shea butter), Sodium bicarbonate (baking soda), Maranta arundinacea (arrowroot) powder, Theobroma cacao (cocoa) seed butter, Citrus bergamia (bergamot) essential oil, Citrus aurantifolia (lime) essential oil, Tocopherol (vitamin E), Humulus lupulus (hop) extract

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ponoć jego niedobry są powszechne i można poczytać o objawach w sieci, możecie nawet nie wiedzieć, że macie niedobór magnezu. Ogólnie facet i jego żona są bardzo w temacie i super mają ten sklepik i są przesympatyczni. Dużo fajnych produktów od Yerba mate, przez oleje, stewie różne takie, lubię tam chodzić, u mnie nigdzie nie ma takich sklepów, to jedyny.
Jeśli to prawda, że kawa wypłukuje magnez, to wcale się nie dziwię, że łatwo o niedobory.


Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Ten, ale nie widziałam go na żywo, tak tylko zasugerowałam bo ineteresowałaś się Lily Lolo Gdzieś widziałam w internecie, jak ktoś się chwalił zakupem, niby do konturowania miał być, czyli teoretycznie chłodny.
dzięki póki co najbardziej biorę pod uwagę Hauschki lub Clare Blanc Fraser
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...6&postcount=64

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2015-09-12 o 10:06
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 10:37   #4744
allchemiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 821
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Effaclairu nie miałam, ale przypuszczam, że bielenda będzie mniej drażniaca, wysuszająca itp, chociaż u mnie pojawiło się łuszczenie. W każdym razie bielenda u mnie z powodzeniem nadawała się pod makijaż, gdy nie było słonecznie, nie wiem jak w tej kwestii działa Effaclair. Daj koniecznie znać co sądzisz o nowym zakupie, jak poużywasz

To prawda, jak na tę firmę, to skład wręcz powalający
Chwilę poużywałam i daję znać, powiem krótko: jest super. Cera gładka, fajnie rozjaśniona, u mnie nie wystąpiło widoczne łuszczenie, skóra jest miękka i nawilżona, na dzień używam serum z ogórkiem Avy i daje rady. Mam resztę Effaclaru, zużyję go ale już nie kupię, przerzucam się na Bielendę
allchemiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 10:40   #4745
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Ostatnio też wpadłam gdzieś w sieci na temat chlorku magnezu i wzięłam go przy okazji zakupów w aptece. Póki co stoi i czeka aż mi się zwolni butelka z atomizerem
Sylwiusaka pisała o tym nie tak dawno i podawała linki- ja zdecydowałam się na trochę inny, gotowy preparat i do ciała się sprawdza, ale pod pachami jeszcze nie próbowałam https://www.ecco-verde.pl/najel/woda...ego-koncentrat; gotowy preparat z chlorku magnezu jest natomiast tutaj http://natura24.pl/oliwka-magnezowa-90ml.html
Ja mam sól z MM Alvy, ale przeznaczyłam ją do moczenia stóp, bo tą drogą też magnez się dobrze wchłania, a ponieważ wciągam codziennie bardzo dużo kawy, więc muszę uzupełniać

Natomiast co do Orientany, to nie mam jakoś zaufania- miałam kiedyś jakąś maskę żelową i wyglądało to tak, jakbym sobie kisiel na twarz nałożyła- nawet pachniało podobnie, natomiast nie zauważyłam żadnego działania
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 10:43   #4746
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52739951]
Natomiast co do Orientany, to nie mam jakoś zaufania- miałam kiedyś jakąś maskę żelową i wyglądało to tak, jakbym sobie kisiel na twarz nałożyła- nawet pachniało podobnie, natomiast nie zauważyłam żadnego działania [/QUOTE]

mówisz o tej: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...28373#r1028373 ?

mam ją, żadnego działania nie zauważyłam - nic, zero
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 10:51   #4747
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
no wlaśnie, pytanie czy on "ma prawo" być lepszy od 100% pure?
Skład 100% pure: Organic Sunflower Oil*, Organic Beeswax (Cera Alba)*, Organic Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Organic Essential Oil of Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass)*, Thymol, Tocopherol (Vitamin E).
* Certified Organic

Jest niezły ale w moim przypadku, przede wszystkim powstrzymuje powstawanie przykrego zapachu, bo potu już niestety nie (a ja mam problem z potliwością dość spory) absolutnie nie daje rady dłużej niż 2 - 3 godz
To pewnie i Schmidts nie da rady

Ingredients (INCI): Butyrospermum parkii (shea butter), Sodium bicarbonate (baking soda), Maranta arundinacea (arrowroot) powder, Theobroma cacao (cocoa) seed butter, Citrus bergamia (bergamot) essential oil, Citrus aurantifolia (lime) essential oil, Tocopherol (vitamin E), Humulus lupulus (hop) extract
Bioaroma też taki sam tłuścioch i zużyłam go do stóp
Ten arrow root to zastępnik skrobi kukurydzianej w kwestii pochłaniania wilgoci i ktoś tu już podawał przepis na prosty i ponoć skuteczny deo z tym składnikiem http://www.misiontek.pl/maranta-trzc...-bio-200g.html- chyba olej kokosowy (jako prewencja przed namnażaniem się drobnoustrojów), glinka lub soda i dowolne olejki eteryczne;- może u kogoś z mniejszą potliwością się sprawdzi, ale u mnie- wątpię, niemniej jednak kusi, żeby go wypróbować i ew. do stóp zużyć w razie czego

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-09-12 o 10:58
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 10:51   #4748
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
mówisz o tej: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...28373#r1028373 ?

mam ją, żadnego działania nie zauważyłam - nic, zero
Dobrze wiedzieć, bo ostatnio sporo myślę o czymś z orientany;-)
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 10:56   #4749
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
mówisz o tej: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...28373#r1028373 ?

mam ją, żadnego działania nie zauważyłam - nic, zero
, to ta dokładnie.
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 12:12   #4750
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez allchemiczka Pokaż wiadomość
Chwilę poużywałam i daję znać, powiem krótko: jest super. Cera gładka, fajnie rozjaśniona, u mnie nie wystąpiło widoczne łuszczenie, skóra jest miękka i nawilżona, na dzień używam serum z ogórkiem Avy i daje rady. Mam resztę Effaclaru, zużyję go ale już nie kupię, przerzucam się na Bielendę
Dzięki za relację Fajnie, że się dobrze sprawdziło A teraz z tej serii wyszła nowość z wit. C

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52739951]Sylwiusaka pisała o tym nie tak dawno i podawała linki- ja zdecydowałam się na trochę inny, gotowy preparat i do ciała się sprawdza, ale pod pachami jeszcze nie próbowałam https://www.ecco-verde.pl/najel/woda...ego-koncentrat; gotowy preparat z chlorku magnezu jest natomiast tutaj http://natura24.pl/oliwka-magnezowa-90ml.html
Ja mam sól z MM Alvy, ale przeznaczyłam ją do moczenia stóp, bo tą drogą też magnez się dobrze wchłania, a ponieważ wciągam codziennie bardzo dużo kawy, więc muszę uzupełniać

Natomiast co do Orientany, to nie mam jakoś zaufania- miałam kiedyś jakąś maskę żelową i wyglądało to tak, jakbym sobie kisiel na twarz nałożyła- nawet pachniało podobnie, natomiast nie zauważyłam żadnego działania [/QUOTE]

nie wiem czy taki spray to to samo co deo, nie dopytałam jak on robi dezodorant, możliwe, że np z sodą.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
mówisz o tej: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...28373#r1028373 ?

mam ją, żadnego działania nie zauważyłam - nic, zero
[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52740099], to ta dokładnie.[/QUOTE]

Naprawdę nic nie robi?? A tak się na nią napaliłam, skąd ma takie dobre opinie Miałam kiedyś odlewkę wersji niebieskiej i bardzo mi się spodobała.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 12:35   #4751
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
no wlaśnie, pytanie czy on "ma prawo" być lepszy od 100% pure?
Skład 100% pure: Organic Sunflower Oil*, Organic Beeswax (Cera Alba)*, Organic Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Organic Essential Oil of Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass)*, Thymol, Tocopherol (Vitamin E).
* Certified Organic

Jest niezły ale w moim przypadku, przede wszystkim powstrzymuje powstawanie przykrego zapachu, bo potu już niestety nie (a ja mam problem z potliwością dość spory) absolutnie nie daje rady dłużej niż 2 - 3 godz
To pewnie i Schmidts nie da rady

Ingredients (INCI): Butyrospermum parkii (shea butter), Sodium bicarbonate (baking soda), Maranta arundinacea (arrowroot) powder, Theobroma cacao (cocoa) seed butter, Citrus bergamia (bergamot) essential oil, Citrus aurantifolia (lime) essential oil, Tocopherol (vitamin E), Humulus lupulus (hop) extract


To nie sa antyperspiranty tylko dezodoranty, czyli nie zatrzymuja pocenia, jedynie ma sie brzydki zapach nie wydzielac.
Chcesz antyperspirant to trzeba kupic klasyka z aluminium
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 12:51   #4752
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To nie sa antyperspiranty tylko dezodoranty, czyli nie zatrzymuja pocenia, jedynie ma sie brzydki zapach nie wydzielac.
Chcesz antyperspirant to trzeba kupic klasyka z aluminium
dokładnie tak jest w przypadku 100% pure, tę rolę spełnia, a jak sądzę schmidt's też pocenia się nie powstrzyma
klasyków nie używam, tym bardziej że i tak efekt u mnie mizerny to i po co; jestem skazana na ubrania w których się nie pocę
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 14:30   #4753
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

W balsamie NA Hemp Co. znalazłam taki składnik Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (niestety zorientowałam się dopiero po zakupie), w necie znalazłam takie info o nim: "modyfikowany polimer aktylowy, stosowany jako zagęszczacz, stabilizator i środek żelujący. Dobrze „nakleja” się na skórę tworząc ją gładką i miękką. Używa się w stężeniu 0,2%-2%. Uznawany za bezpieczny." Ale nie mam pewności czy można go stostować w ciąży, może ktoś coś wie na ten temat
Mam nadzieję, że balsam nadaje się do stosowania przez ciężarówki bo świetny jest, nawilżająco-odżywiający, konkretny, ale nie czuć go za bardzo na skórze.
To środkowe mydełko przywiozłam z zachodniej Irlandii, ręcznie robione przez zakonnice
Skusiłam się też na tusz Gosh - niedługo testy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02244.jpg (103,5 KB, 26 załadowań)
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 14:45   #4754
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć, bo ostatnio sporo myślę o czymś z orientany;-)
Toniki z Orientany są bardzo ok, ostatnio widziałam, że wprowadzili 4 rodzaje serum do twarzy . Nie powiem, że nie poluje
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 16:06   #4755
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super, że i Tobie przypadły do gustu


Co do dezodorantów, to wczoraj kupiłam kolejny kilogram wit. C u siebie stacjonarnie i zagadałam się z panem sprzedawcą o chlorku magnezu, mówił, że to się stosuje w kąpielach i robi sobie z żoną też dezodorant i całe lato na tym jechali i że super. Magnez uzupełniany jest w organiźmie przez skórę dzięki takim kąpielom, a deo działa przeciwbakteryjnie, więc nie ma przykrego zapachu. Akurat weszliśmy w polemikę, bo chlorek magnezu stał na półce obok mojej witaminki i tej samej firmy (Stanlab). I o tym magnezie wchłaniającym się przez skórę to jest prawda, bo już kiedyś o tym czytałam gdzieś i nawet są produkty do ciała magnezowe, np w sprayu, ale to się nie opłaca.
Ponoć jego niedobry są powszechne i można poczytać o objawach w sieci, możecie nawet nie wiedzieć, że macie niedobór magnezu. Ogólnie facet i jego żona są bardzo w temacie i super mają ten sklepik i są przesympatyczni. Dużo fajnych produktów od Yerba mate, przez oleje, stewie różne takie, lubię tam chodzić, u mnie nigdzie nie ma takich sklepów, to jedyny.
Ja już kilkakrotnie robiłam taką oliwkę magnezową, ale z siarczanu magnezu - soli Epsom, mimo że zawiera trochę mniej magnezu niż chlorek to ma też inne plusy i nie mam problemu z kupnem tutaj.
Podoba mi się działanie odświeżające (ostatnio zrobiłam na szałwii), pod pachy też stosuję, a na to deo.
Aby stosować samą oliwkę jako dezodorant to stężenie magnezu musiałoby być większe.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 17:02   #4756
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
W balsamie NA Hemp Co. znalazłam taki składnik Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (niestety zorientowałam się dopiero po zakupie), w necie znalazłam takie info o nim: "modyfikowany polimer aktylowy, stosowany jako zagęszczacz, stabilizator i środek żelujący. Dobrze „nakleja” się na skórę tworząc ją gładką i miękką. Używa się w stężeniu 0,2%-2%. Uznawany za bezpieczny." Ale nie mam pewności czy można go stostować w ciąży, może ktoś coś wie na ten temat
Mam nadzieję, że balsam nadaje się do stosowania przez ciężarówki bo świetny jest, nawilżająco-odżywiający, konkretny, ale nie czuć go za bardzo na skórze.
To środkowe mydełko przywiozłam z zachodniej Irlandii, ręcznie robione przez zakonnice
Skusiłam się też na tusz Gosh - niedługo testy.
Z tego co wiem, nie jest szkodliwy dla zdrowia.

Fantastyczne zakupy, daj znać, co myślisz o maskarze, jak dla mnie była bardzo fajna i może do niej wrócę, bo jak zaczęłam eksperymentować z innymi mascarami drogeryjnymi Maybelline, MaxFactor, to mam masakrę, przy zmywaniu koszmarne podrażnienia, a Gosh był naprawdę fajny i super ma szczoteczkę.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Ja już kilkakrotnie robiłam taką oliwkę magnezową, ale z siarczanu magnezu - soli Epsom, mimo że zawiera trochę mniej magnezu niż chlorek to ma też inne plusy i nie mam problemu z kupnem tutaj.
Podoba mi się działanie odświeżające (ostatnio zrobiłam na szałwii), pod pachy też stosuję, a na to deo.
Aby stosować samą oliwkę jako dezodorant to stężenie magnezu musiałoby być większe.
dzięki za info
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 18:19   #4757
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Miałam tę maskarę Gosha i była naprawdę przyzwoita Kupiłabym jeszcze raz.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 19:01   #4758
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Miałam tę maskarę Gosha i była naprawdę przyzwoita Kupiłabym jeszcze raz.
Tak w temacie maskary : patrząc po zdjęciach większość maskar naturalnych ma taką standardową szczoteczkę, znacie jakąś która ma silikonową szczoteczkę?
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 19:03   #4759
allchemiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 821
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki za relację Fajnie, że się dobrze sprawdziło A teraz z tej serii wyszła nowość z wit. C.
O dzięki za info, a jak ze składem tej nowości ?
allchemiczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 21:26   #4760
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, nie jest szkodliwy dla zdrowia.

Fantastyczne zakupy, daj znać, co myślisz o maskarze, jak dla mnie była bardzo fajna i może do niej wrócę, bo jak zaczęłam eksperymentować z innymi mascarami drogeryjnymi Maybelline, MaxFactor, to mam masakrę, przy zmywaniu koszmarne podrażnienia, a Gosh był naprawdę fajny i super ma szczoteczkę.


dzięki za info
dziękuję Tyle dobrego naczytałam się o niej przez chyba wszystkie części wątku, że aż wstyd jej nie przetestować.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 22:22   #4761
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Tak w temacie maskary : patrząc po zdjęciach większość maskar naturalnych ma taką standardową szczoteczkę, znacie jakąś która ma silikonową szczoteczkę?
Ja nie znam maskar naturalnych, wiec nie odpowiem niestety.

Używała któraś z Was szamponu Sukin?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 22:26   #4762
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Tak w temacie maskary : patrząc po zdjęciach większość maskar naturalnych ma taką standardową szczoteczkę, znacie jakąś która ma silikonową szczoteczkę?
Ta z Gosha jest prawie naturalna i ma silikonową, taką prostą i wąską szczoteczkę

Cytat:
Napisane przez allchemiczka Pokaż wiadomość
O dzięki za info, a jak ze składem tej nowości ?
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1441375803

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
dziękuję Tyle dobrego naczytałam się o niej przez chyba wszystkie części wątku, że aż wstyd jej nie przetestować.
Czekamy więc na opinię
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-12, 23:09   #4763
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
W balsamie NA Hemp Co. znalazłam taki składnik Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (niestety zorientowałam się dopiero po zakupie), w necie znalazłam takie info o nim: "modyfikowany polimer aktylowy, stosowany jako zagęszczacz, stabilizator i środek żelujący. Dobrze „nakleja” się na skórę tworząc ją gładką i miękką. Używa się w stężeniu 0,2%-2%. Uznawany za bezpieczny." Ale nie mam pewności czy można go stostować w ciąży, może ktoś coś wie na ten temat
Mam nadzieję, że balsam nadaje się do stosowania przez ciężarówki bo świetny jest, nawilżająco-odżywiający, konkretny, ale nie czuć go za bardzo na skórze.
To środkowe mydełko przywiozłam z zachodniej Irlandii, ręcznie robione przez zakonnice
Skusiłam się też na tusz Gosh - niedługo testy.
Ciekawa jestem, czy tusz Ci się spodoba
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ja nie znam maskar naturalnych, wiec nie odpowiem niestety.

Używała któraś z Was szamponu Sukin?
Chodzi o Protein czy Purifying? Zresztą- oba fajne Restoring Shampoo niestety nie było u mnie w TK Maxx...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-09-12 o 23:17
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 09:07   #4764
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52746888]Chodzi o Protein czy Purifying? Zresztą- oba fajne Restoring Shampoo niestety nie było u mnie w TK Maxx...[/QUOTE]

Protein. Mówisz, że fajny?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 09:59   #4765
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Protein. Mówisz, że fajny?
- dla moich włosów delikatny, a jednocześnie konkretny; natomiast koleżanka (kręcone włosy) wywnioskowała (na podstawie researchu w necie), że ma przeproteinowane włosy i musiała odstawić wszystko, co je zawiera, ponieważ nie chciały jej się układać ...
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 12:04   #4766
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ostatnie nowości kosmetyczne
Krem do rąk jest cudny! Już go uwielbiam
Pozostałych jeszcze nie używałam. Oprócz kolagenu oczywiście (to drugie opakowanie).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 102_5179.jpg (122,2 KB, 46 załadowań)
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 12:41   #4767
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Tak w temacie maskary : patrząc po zdjęciach większość maskar naturalnych ma taką standardową szczoteczkę, znacie jakąś która ma silikonową szczoteczkę?
Alverde, Alterra( ale w tych oczywiscie nie wszystkie) prezision od Anne Marie Börlind i Dadosen( te dwie to nie naturalne ale sklad dobry i podciagnijmy pod naturalne). Wiecej nie znam

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
jestem skazana na ubrania w których się nie pocę
Zazdroszcze, ja nawet w bawelnie sie poce mokre plamy pod pachami sa
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 12:50   #4768
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Alverde, Alterra( ale w tych oczywiscie nie wszystkie) prezision od Anne Marie Börlind i Dadosen( te dwie to nie naturalne ale sklad dobry i podciagnijmy pod naturalne). Wiecej nie znam

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------



Zazdroszcze, ja nawet w bawelnie sie poce mokre plamy pod pachami sa
Gdzie kupić kolorowke alterra? Na allegro jest mało.:/

Szkoda, ze w polskim rossmanie nie ma
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 13:01   #4769
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Alverde, Alterra( ale w tych oczywiscie nie wszystkie) prezision od Anne Marie Börlind i Dadosen( te dwie to nie naturalne ale sklad dobry i podciagnijmy pod naturalne). Wiecej nie znam
Dziękuję za odpowiedź Jakoś mam wrażenie, że te silikonowe się lepiej u mnie sprawdzają.
Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Gdzie kupić kolorowke alterra? Na allegro jest mało.:/

Szkoda, ze w polskim rossmanie nie ma
Też żałuję, ale wątpię żebyśmy się doczekały .
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 13:12   #4770
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

ja kupuje w dm

Kinga to mysle ze z AMB byla bys zadowolona a Dadosen to tez z domu od AMB i wyglada tak samo( tej nie mialam), ale skladowo wyglada na to samo, wiec pewnie i tak samo sie zachowywac bedzie

http://www.violey.com/de/annemarie-b...z_p_21363.html
http://www.violey.com/de/dado-sens-h...k_p_23759.html

tutaj widac szczoteczke
http://products.boerlind.com/de-de/p...ara-black.html

ja bardzo ja lubilam, ladny wachlarz mi robila i nawet trwalosc byla ok.

nie zdziwilabym sie jak by te maskary naprawde byly jedna i ta sama
http://www.dadosens.com/dadosens-de/...ara-black.html
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.