OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-25, 18:17   #2761
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Za często? hm... to może rano zwykły żel, a ocm wieczorem?
bo w sumie pół godziny po ocm nakładam makijaż, (najpierw kilka razy płuczę zimną wodą twarz), więc może mnie tak cholernie zapycha.... bo to są takie małe syfki, czasem z malutkim białym czubkiem, ale na calutkiej twarzy.
Ja stosuję tylko wieczorem a rano po prostu tylko tonikiem przecieram twarz i kremik nakładam... U mnie jest ok
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 21:12   #2762
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
dziewczynyyy, już nie mogę -.- Mam calutką zasyfioną twarz. Robią mi się malutkie ropne pryszcze, nie wyciskam, ocm rano i wieczorem. Olej z pestek wingron 75% i olejek rycynowy 25%. TAKI wysyp trwa tydzień. Odstawić? bo cholera, wyglądam okropnie ;(
Tydzień to nie jest długo i jeśli na całej twarzy taki wysyp to możliwe, że oczyszczasz się... właśnie po całości. Może wytrzymaj jeszcze trochę, ale moim zdaniem OCM 2 razy dziennie to chyba przesada. No i zależy jaką masz cerę, czy tłustą po calości, jak z dietą, czego dostarczasz skórze z kremami i od wewnatrz, może z jedzeniem zbyt wiele chemii ??? Warto przeanalizować się szerzej.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Ja stosuję tylko wieczorem a rano po prostu tylko tonikiem przecieram twarz i kremik nakładam... U mnie jest ok
A ja rano myję mydłem... ale takim własnej roboty, z dużą zawartością karity a potem pryskam hydrolatem i kremik - aktualnie tylko Alterra tonujaco-matująca. I jest ok
A gulę piękną i tak mam na policzku, po @ mi została Jednak OCM stosuję nadal, już ponad 3 miesiące mija i nie wyobrażam sobie już innego oczyszczania wieczorem. Gdybym jeszcze lepszą ściereczkę miała, taką wolniej stygnącą...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 09:41   #2763
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Myślę, że będę robić ocm raz na 2-3 dni. Bo kurde, nie mam miejsca na twarzy, które nie byłoby czerwone lub z białym czubkiem. Nawet pod kolczykiem w wardze mi wyszło ; o
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:04   #2764
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam cere sucha i zastanawiam sie nad zmieszaniem rycyny z kokosowym, tylko czy ktoras moglaby mi udzielic odpowiedzi czy ten nadaje sie do OCM?
Bo domyslam sie, ze rafinoanie czy nie wplywa tylko na ilosc skladnikow odzywczych w olejach, ale dalej jest to 100% natural?
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:36   #2765
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Mam cere sucha i zastanawiam sie nad zmieszaniem rycyny z kokosowym, tylko czy ktoras moglaby mi udzielic odpowiedzi czy ten nadaje sie do OCM?
Bo domyslam sie, ze rafinoanie czy nie wplywa tylko na ilosc skladnikow odzywczych w olejach, ale dalej jest to 100% natural?
Kokosowy jest dziwnym olejem, bo ma tendencje wysuszające.
A rafinowane do OCM są ok, przecież OCM tylko oczyszcza, a później można zaaplikować nierafinowaną mieszankę jakąś...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 11:09   #2766
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Kokosowy jest dziwnym olejem, bo ma tendencje wysuszające.
A rafinowane do OCM są ok, przecież OCM tylko oczyszcza, a później można zaaplikować nierafinowaną mieszankę jakąś...
Wlasnie potwierdzenia w tej sprawie potrzebowalam, dziekuje

Jak na razie kokosowy zuzywalam na wlosy, ale okazal sie totalna porazka w tym aspekcie, bo mam wysoka porowatosc i wlosy wygladaly jak straki, wiec zastanawiam sie nad ocm z nim. A po ocm uzywam bezolejowego serum nawilzajacego, wiec zobaczymy jak bedzie wspolgralo z kokosowym...
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:24   #2767
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Wlasnie potwierdzenia w tej sprawie potrzebowalam, dziekuje

Jak na razie kokosowy zuzywalam na wlosy, ale okazal sie totalna porazka w tym aspekcie, bo mam wysoka porowatosc i wlosy wygladaly jak straki, wiec zastanawiam sie nad ocm z nim. A po ocm uzywam bezolejowego serum nawilzajacego, wiec zobaczymy jak bedzie wspolgralo z kokosowym...
Ja jakoś czystym olejem kokosowym nigdy nie smarowałam włosów, ale za to używam Amli Dabur i Sesy, a tam jest w składzie z innymi olejami i ziołami. Wydaje mi się, że to dobry olej ale w połączeniu z innymi... chociaż podobno dziewczyny stosują sam kokos na włosy i były zadowolone. To pewnie indywidualna sprawa... czyli jak to zwykle z pielęgnacją bywa.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 14:44   #2768
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stosuję OCM już 2 tygodnie, buźka gładsza, to, co mi się zaczęło robić na policzkach, to się w sumie pogoiło (tylko dalej mam jakieś ślady czy inne przebarwienia).
Mieszam rycynę z olejem z pestek słonecznika i do tego olej lawendowy (żeby był antybakteryjny, full wypas). Używam ręcznika (nie dzieje mi się z tego powodu krzywda), ale nawet jak skupię się na brodzie czy przy nosie, to dalej mi coś zostaje w tych porach. No i myślę nad stosowaniem jeszcze jakiegoś peelingu, tylko nie za bardzo mam pomysł kiedy, jaki i w ogóle.
Czy kupić sobie jakiś w tubce np. ziai czy jakiś domowymi metodami. I czy po ocm czy przed, a może w trakcie?
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 15:15   #2769
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Ja jakoś czystym olejem kokosowym nigdy nie smarowałam włosów, ale za to używam Amli Dabur i Sesy, a tam jest w składzie z innymi olejami i ziołami. Wydaje mi się, że to dobry olej ale w połączeniu z innymi... chociaż podobno dziewczyny stosują sam kokos na włosy i były zadowolone. To pewnie indywidualna sprawa... czyli jak to zwykle z pielęgnacją bywa.
Sese stosowalam i to na skalp i nie przetluszczala, a kokos tylko na koncowki w minimalnej ilosci i byl masakryczny Ale tak, jak mowisz, to b. indywidualona sprawa, w zaleznosci id struktury, porowatosci wlosa, tego jak dobrze zna sie czlowiek na olejowaniu wlosow, bo odpowiednie wyplukanie tez jest wazne. Na mnie sie nie sprawdzil, wiec zaprzetastalam. Za to mam teraz ryzowy i czyni cuda

To tak w ramach offtopu A w temacie, to nigdy nie kupowalam opakowan do mieszanek w aptece, a dzis za 62 grosze nabylam szklana buteleczke 100ml z ciemnego szkla i jestem mile zaskoczona, bo b. tania, a fajnie wyglada, no i duzy plus, ze z ciemnego szkla.
__________________

Edytowane przez Kruche Ciastko
Czas edycji: 2012-06-26 o 15:16
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 20:15   #2770
Amenouzume
Raczkowanie
 
Avatar Amenouzume
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Praha
Wiadomości: 164
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny
Ja myję twarz za pomocą metody OCM już jakieś 8 miesięcy. I powiem Wam, że to najlepsza metoda do mycia twarzy jaką kiedykolwiek stosowałam. Nie mam jakoś mocno zanieczyszczonej twarzy, żadnych zaskórników itd. Ale ta metoda jest genialna dla mnie z powodu swojej delikatności. Mam cerę strasznie suchą, naczynkową a przede wszystkim alergiczną (alergia na chemie i niektóre metale). Wprowadziłam mała modyfikację - używam ciepłego ręczniczka zamiast gorącego z uwagi na naczynka. I w takiej wersji sprawdza się znakomicie. Twarz czyściutka, promienna i wypoczęta. Nie to co po innych środkach
Amenouzume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 11:35   #2771
Miszti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez moniaobcy Pokaż wiadomość
Stosuję OCM już 2 tygodnie, buźka gładsza, to, co mi się zaczęło robić na policzkach, to się w sumie pogoiło (tylko dalej mam jakieś ślady czy inne przebarwienia).
Mieszam rycynę z olejem z pestek słonecznika i do tego olej lawendowy (żeby był antybakteryjny, full wypas). Używam ręcznika (nie dzieje mi się z tego powodu krzywda), ale nawet jak skupię się na brodzie czy przy nosie, to dalej mi coś zostaje w tych porach. No i myślę nad stosowaniem jeszcze jakiegoś peelingu, tylko nie za bardzo mam pomysł kiedy, jaki i w ogóle.
Czy kupić sobie jakiś w tubce np. ziai czy jakiś domowymi metodami. I czy po ocm czy przed, a może w trakcie?
Stostuję ocm jakieś poltora miesiaca. Na samym początku zrezygnowalam z wszystkiego i stosowalam tylko ocm, co było błędem, gdyż moja skora potrzebuje peelingu, maseczek itp. Ocm robię tylko wieczorem. I z dwa, trzy razy w tygodniu robię dodatkowo peeling. Po olejowaniu i po użyciu ciepłej szmatki - kiedy pory są otwarte peelinguje (korund wymieszany z lekkim kremem) i zmywam już zimną wodą, na to nakładam maseczke z zielonej glinki Perfecty na zamknięcie porów i też zmywam zimną wodą. Na to kremik lekki i gites Czasem po peelingu namaczam wacik w toniku aspirynowym i przecieram tylko nos (ponoć tonik funduje wysyp, więc dlatego ograniczam się do nosa, gdzie są wągry).
Mam bzika na punkcie wągrów na moim nosie, jeszcze nie zauważyłam, żeby ocm je jakoś zminimalizował (może ktoś ma jakieś rady?), jedyne co, to skóra jest gładka, nie ma tych odstających główek, ale jak dla mnie to za maaałoo
Miszti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 18:15   #2772
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Miszti88 dzięki za radę
Wczoraj wygrzebałam jakąś resztkę peelingu ziai /tintin/ i chyba jest trochę lepiej. No ale ciężko stwierdzić po 1 użyciu
Też się zastanawiam co zrobić, żeby te dziady koło nosa wyszły i dały mi święty spokój. Jeszcze na brodzie tego pełno jest (skąd się to bierze? przecież nie kopię dołów swoją brodą!)
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 23:57   #2773
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jakie stężenie rycynowego mają olejki z Alterry? Szczególnie chodzi mi o wersję Migdały i Papaja.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 11:21   #2774
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tego chyba nikt nie wie oprócz producenta

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Z tego co widzę rycyna jest na drugim miejscu w składzie Migdał i Papaja więc stężenie powinno być dość duże, ciężko określić jakie dokładnie. W każdym razie jeśli chcesz go używać do OCM to dziewczyny już chyba kiedyś pisały że nie radzą dodawać więcej rycyny do niego.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 08:48   #2775
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja uzywalam alterry zawsze i moja buzia najlepiej po nim wyglada.

teraz stosuje mieszanke kokos+rycyna i buzia zachowuje sie trosze gorzej, pojawily sie gulki i pare wypryskow, ale podehrzewam, ze jest to zwiazane z tym upalem, a nie olejowaniem.

Niemniej alterre polecam, najbardziej mi sluzy oliwka+limonka.
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:25   #2776
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość

teraz stosuje mieszanke kokos+rycyna i buzia zachowuje sie trosze gorzej, pojawily sie gulki i pare wypryskow, ale podehrzewam, ze jest to zwiazane z tym upalem, a nie olejowaniem.
jestes pewna ze nie olejowaniem ? kokos jest bardzo komedogennym olejem
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 17:01   #2777
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nakładam olej na włosy od dłuższego czasu. Postanowiłam spróbować też OCM. Mam jednak parę pytań. [ Czytałam faq ] Zafascynowana metodą po obejrzeniu filmiku TheCurlyGal - uderzam do Was

Czy olej winogronowy będzie ok, dla cery mieszanej z tłustą strefą T i suchymi policzkami? Czy lepiej spróbować oliwki Hipp, BD fur mama?

Gdzie mogę kupić szmatkę, która nie byłaby zbyt "inwazyjna"? Rossman, Natura, Biedronka? Chciałabym uniknąć kupowania przez internet - koszty przesyłki, itd...

Z góry dziękuje za wyrozumiałość i pomoc.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 20:25   #2778
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Nakładam olej na włosy od dłuższego czasu. Postanowiłam spróbować też OCM. Mam jednak parę pytań. [ Czytałam faq ] Zafascynowana metodą po obejrzeniu filmiku TheCurlyGal - uderzam do Was

Czy olej winogronowy będzie ok, dla cery mieszanej z tłustą strefą T i suchymi policzkami? Czy lepiej spróbować oliwki Hipp, BD fur mama?

Gdzie mogę kupić szmatkę, która nie byłaby zbyt "inwazyjna"? Rossman, Natura, Biedronka? Chciałabym uniknąć kupowania przez internet - koszty przesyłki, itd...

Z góry dziękuje za wyrozumiałość i pomoc.
szmatka - w tesco/biedronce ( z mikrofibry)
dla mnie olej winogronowy nie był ok. zapychał.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 20:28   #2779
aiclo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny
Rzadko się tu udzielam, ale wpadłam pochwalić się efektami i zachęcić te, co się jeszcze wahają.
OCM stosuję od około 2 miesięcy (olej winogronowy). Piję ponadto skrzyp, drożdże i bratka na oczyszczenie i muszę powiedzieć, że w tym momencie nie mogłabym mieć lepszej cery chyba! (aa i nie spożywam słodyczy, fast foodów itd).
Ogólnie mam cerę mieszaną, zawsze z jakimiś problemikami, czy to okres czy nie okres, nie wspominając o wągrach i przebarwieniach.. Czasem nie mogłam na siebie patrzeć w lustrze, jeszcze przy bladej cerze wyglądało to tragicznie.
W tym momencie nie nakładam już podkładu, bo nie mam po co!!
Cerę mam ujednoliconą, bez trądziku W OGÓLE, a wągry powoli znikają, a na pewno są mniej widoczne. Zaskórników już prawie nie doświadczam, może pojedyncze. Pory zwężone. Czasem nie mogę się napatrzeć, bo nie wierzę, że to faktycznie moja cera.
Wystarczy mi kremik, albo na wyjścia krem tonujący. A kiedyś było to nie do pomyślenia.
Polecam wszystkim
aiclo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 21:53   #2780
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez aiclo Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Rzadko się tu udzielam, ale wpadłam pochwalić się efektami i zachęcić te, co się jeszcze wahają.
OCM stosuję od około 2 miesięcy (olej winogronowy). Piję ponadto skrzyp, drożdże i bratka na oczyszczenie i muszę powiedzieć, że w tym momencie nie mogłabym mieć lepszej cery chyba! (aa i nie spożywam słodyczy, fast foodów itd).
Ogólnie mam cerę mieszaną, zawsze z jakimiś problemikami, czy to okres czy nie okres, nie wspominając o wągrach i przebarwieniach.. Czasem nie mogłam na siebie patrzeć w lustrze, jeszcze przy bladej cerze wyglądało to tragicznie.
W tym momencie nie nakładam już podkładu, bo nie mam po co!!
Cerę mam ujednoliconą, bez trądziku W OGÓLE, a wągry powoli znikają, a na pewno są mniej widoczne. Zaskórników już prawie nie doświadczam, może pojedyncze. Pory zwężone. Czasem nie mogę się napatrzeć, bo nie wierzę, że to faktycznie moja cera.
Wystarczy mi kremik, albo na wyjścia krem tonujący. A kiedyś było to nie do pomyślenia.
Polecam wszystkim
To masz dokładnie tak jak ja Też czasem nie wierze, że moja skóra może aż tak wyglądać A kiedyś gdyby mi ktoś powiedział, że mam smarować się olejem to popukałabym się w głowę
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 23:21   #2781
Kaira McLilian
Przyczajenie
 
Avatar Kaira McLilian
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Nakładam olej na włosy od dłuższego czasu. Postanowiłam spróbować też OCM. Mam jednak parę pytań. [ Czytałam faq ] Zafascynowana metodą po obejrzeniu filmiku TheCurlyGal - uderzam do Was

Czy olej winogronowy będzie ok, dla cery mieszanej z tłustą strefą T i suchymi policzkami? Czy lepiej spróbować oliwki Hipp, BD fur mama?

Gdzie mogę kupić szmatkę, która nie byłaby zbyt "inwazyjna"? Rossman, Natura, Biedronka? Chciałabym uniknąć kupowania przez internet - koszty przesyłki, itd...

Z góry dziękuje za wyrozumiałość i pomoc.
Polecam sciereczke z mikrofibry z Rossmana za okolo 5 zł, jest delikatniejsza od tej z biedronki i bardzo latwo ja wyprac. Ja mam mieszana, wrazliwa ze sfera T i korzystam z alterry z papaja. Olejku rycynowego dodalam doslownie odrobinke (z 5%) i nie sciaga mnie. Winogronowego nie uzywalam, troche sie boje ze mnie zapcha.
Kaira McLilian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:46   #2782
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kaira McLilian, _Sarenka_ - dziękuje za rady

Wypróbuję Alterre - jak się nie sprawdzi pójdzie do włosów
A olej słonecznikowy? Myślałam o lnianym,ale jest chyba zbyt tłusty.

Która z oliwek ma lepszy skład? Ta Hipp, czy BD różowa?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 10:10   #2783
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
jestes pewna ze nie olejowaniem ? kokos jest bardzo komedogennym olejem
Ale to przeciez nie oznacza w prostej linii , ze zapycha. Ja mam cere sucha, sklonna do podraznien, alergiczna z niewielka iloscia zaskornikow (ktore wynikaja jak sadze, nie z rodzaju cery, tylko z tego jak o nia nie dbalam) i nie zauwazylam, aby po kokosowym pojawilo sie wiecej zaskornikow, a to bylby glowny objaw. Gulki i wypryski pojawily sie przy linii wlosow i przyisuje je datego upalom Poza tym olej kokosowy ma dzialanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne i paradoksalnie polecany jest do stosowania na cere wypryskowa, stad nie uwazam, aby to on robil mi krzywde, zlaszcza ze w rycynie pojawia sie u mnie w b. malym stezeniu, wlasnie dla nawilzenia i natluszczenia. Przetesuje miesiac i zobacze jak zachowa sie cera, gdy upaly spadna
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 11:08   #2784
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Ale to przeciez nie oznacza w prostej linii , ze zapycha. Ja mam cere sucha, sklonna do podraznien, alergiczna z niewielka iloscia zaskornikow (ktore wynikaja jak sadze, nie z rodzaju cery, tylko z tego jak o nia nie dbalam) i nie zauwazylam, aby po kokosowym pojawilo sie wiecej zaskornikow, a to bylby glowny objaw. Gulki i wypryski pojawily sie przy linii wlosow i przyisuje je datego upalom Poza tym olej kokosowy ma dzialanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne i paradoksalnie polecany jest do stosowania na cere wypryskowa, stad nie uwazam, aby to on robil mi krzywde, zlaszcza ze w rycynie pojawia sie u mnie w b. malym stezeniu, wlasnie dla nawilzenia i natluszczenia. Przetesuje miesiac i zobacze jak zachowa sie cera, gdy upaly spadna
a no to chyba, że. Ja po kokosowym byłam zapchana na całej gębie, stąd moje pytanie
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 11:21   #2785
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
a no to chyba, że. Ja po kokosowym byłam zapchana na całej gębie, stąd moje pytanie
Tez sie balam, bo z wlosow zrobil ma masakre, ale to dwa rozne zastosowania. No i wlasnie jednemu spasuje, a drugiemu niestety nie Ja sie jak na razie do niego nie zrazam, ale zobaczymy.
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 13:57   #2786
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Ale to przeciez nie oznacza w prostej linii , ze zapycha. Ja mam cere sucha, sklonna do podraznien, alergiczna z niewielka iloscia zaskornikow (ktore wynikaja jak sadze, nie z rodzaju cery, tylko z tego jak o nia nie dbalam) i nie zauwazylam, aby po kokosowym pojawilo sie wiecej zaskornikow, a to bylby glowny objaw. Gulki i wypryski pojawily sie przy linii wlosow i przyisuje je datego upalom Poza tym olej kokosowy ma dzialanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne i paradoksalnie polecany jest do stosowania na cere wypryskowa, stad nie uwazam, aby to on robil mi krzywde, zlaszcza ze w rycynie pojawia sie u mnie w b. malym stezeniu, wlasnie dla nawilzenia i natluszczenia. Przetesuje miesiac i zobacze jak zachowa sie cera, gdy upaly spadna
to że jest właśnie na wypryski nic nie znaczy, ja po oleju argaowym (smarowalam sie tak dla nawilżenia, jeszcze nie znałam metody OCM) dostałam mega wysypu, walczyłam z nim do niedawna, a tesowałam różne oleje i każdy inaczej na moją skórę wpływa, radzę być ostroznym, bo ja tez nie wierzyłam że to przez ten olej arganowy
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 18:04   #2787
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Ale to przeciez nie oznacza w prostej linii , ze zapycha. Ja mam cere sucha, sklonna do podraznien, alergiczna z niewielka iloscia zaskornikow (ktore wynikaja jak sadze, nie z rodzaju cery, tylko z tego jak o nia nie dbalam) i nie zauwazylam, aby po kokosowym pojawilo sie wiecej zaskornikow, a to bylby glowny objaw. Gulki i wypryski pojawily sie przy linii wlosow i przyisuje je datego upalom
Mnie wypryski przy linii włosów prawie nigdy się nie pojawiały, ale po jakimś czasie stosowania OCM zaczęły pojawiać się nagminnie (wtedy jeszcze nie było upałów). Po odstawieniu OCM wypryski zagoiły się w kilka dni, więc na Twoim miejscu zdecydowanie odstawiłabym olej kokosowy.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 20:55   #2788
merci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 90
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A może te pryszcze przy linii włosów to efekt niedokładnego wycierania tych okolic z olejów? Jednak najciężej je zupełnie oczyścić z olejów, a widocznie nie każdemu służy pozostawianie ich na twarzy. Mi też się ostatnio zaczęły robić,ale przyznam właśnie, że ze zmęczenia robię ocm na pół gwizdka, do tego mam grzywkę, więc to wszystko się zapaca... Dlatego wydaje mi się, że te okolice trzeba dokładnie zmywać.
merci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:44   #2789
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

przy lini wlosow robią sie od zlego zmywania, tam ciezko dokladnie zmyc. Mnie tam wysypywalo gdy nie uzywalam ocm przy myciu zwyklym zelem. Wystarczy dobrze zmyc.

Mbie zaczelo wysypywac na czole i nie wiem czy od nowego podkladu czy oleju ryzowego. Ale bardziej stwiam na podklad, oleju uzywam od tygodnia, nowy podkład nałożyłam i juz na drugi dzień zaczęły mi wyskakiwać pojedyncze wypryski na czole.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 10:53   #2790
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej dziewczyny
chciałabym się przyłączyć do Was, jeśli mogę
o OCM dowiedziałam się z blogów i postanowiłam wypróbować. mam suchą cerę ze skłonnością do powstawania zaskórników. pryszcze pojawiają się naprawdę rzadko, praktycznie wcale, ale nos i czoło były czarne.
OCM stosuję od początku miesiąca, czyli krótko, ale już są pierwsze efekty. zauważyłam, że wszelkie zaczerwienienia nie są tak widoczne, twarz wydaje się jednolitego koloru i pory są znacznie zwężone.
oczywiście zdaję sobie sprawę, że pełne działanie metody zauważę po dłuższym czasie, dlatego zrobiłam sobie zdjęcia, zebym miała co porównywać

pozdrawiam!
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.