Skrzywiona przegroda - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-02, 15:14   #1
andziaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7

Skrzywiona przegroda


Mam pytanie dotyczące skrzywionej przegrody nosowej!!! Otóz bedaca u laryngologa stwierdzono u mnie skrzwienie przegrody, o czym i tak wiedziałam bo to widac na pierwszy rzut oka. Pani doktor powiedziala mi ze istnieje mozliwosc zoperwania tego w szpitalu. Chciałam sie dowiedziec na czym dokładie polega taki zabieg i czy sa jakies przeciwskazania tym bardziej ze mam dopiero 16 lat !!! Prosze o poradę
andziaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 15:14   #2
andziaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7
Skrzywiona przegroda

Mam pytanie dotyczące skrzywionej przegrody nosowej!!! Otóz bedaca u laryngologa stwierdzono u mnie skrzwienie przegrody, o czym i tak wiedziałam bo to widac na pierwszy rzut oka. Pani doktor powiedziala mi ze istnieje mozliwosc zoperwania tego w szpitalu. Chciałam sie dowiedziec na czym dokładie polega taki zabieg i czy sa jakies przeciwskazania tym bardziej ze mam dopiero 16 lat !!! Prosze o poradę
andziaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-03, 13:52   #3
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: Skrzywiona przegroda

Ja mam tez problem z przegrodą i pytanie. Czy jeśli zdecydowałabym się na operację to jest możliwość podczas tego zabiegu zoperowanie części kostnej nosa (garbka)? Jakie są mniej więcej koszty? Pozdrawiam
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-03, 13:52   #4
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: Skrzywiona przegroda

Ja mam tez problem z przegrodą i pytanie. Czy jeśli zdecydowałabym się na operację to jest możliwość podczas tego zabiegu zoperowanie części kostnej nosa (garbka)? Jakie są mniej więcej koszty? Pozdrawiam
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:04   #5
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Skrzywiona przegroda

Witam,

Jeżeli skrzywienie przegrody nosa dotyczy części chrzęstnej to zabieg może byc wykonany juz teraz. Natomiast jeżeli dotyczy również częsci kostnej to wskazane jest wykonanie go po ukończeniu dojrzewania kostnego, tj. u Pań po 18 roku życia. Wczesniejsze wykonanie zabiegu może w konsekwencji spowodować zniejształcenie grzbietu nosa.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:04   #6
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Skrzywiona przegroda

Witam,

Jeżeli skrzywienie przegrody nosa dotyczy części chrzęstnej to zabieg może byc wykonany juz teraz. Natomiast jeżeli dotyczy również częsci kostnej to wskazane jest wykonanie go po ukończeniu dojrzewania kostnego, tj. u Pań po 18 roku życia. Wczesniejsze wykonanie zabiegu może w konsekwencji spowodować zniejształcenie grzbietu nosa.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 21:05   #7
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Skrzywiona przegroda

Witam,

Całkowita korekcja nosa (w tym: przegroda + garb) to koszt 4500 złotych.
Więcej informacji w poprzednich postach.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-06, 21:05   #8
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: Skrzywiona przegroda

Witam,

Całkowita korekcja nosa (w tym: przegroda + garb) to koszt 4500 złotych.
Więcej informacji w poprzednich postach.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 12:58   #9
joannacegla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Skrzywiona przegroda

witam wszystkich na tej str.właśnie czytałam te wszystkie wiad,,, i pomyślałam ze warto założyć sobie to konto bo nie jestem sama z tym problemem..ja jestem w tej chwili zalamanabo ja z moim zabiegiem zwlekam już ponad rok czasu wiem juz pewnie za późno na ten zabieg z Krzywa przegroda nosowa! bo powinno sie robić to do 20roku życia.."ale ja tak strasznie sie boje tego ze po nocach nie śpię i zażywam tabletki na uspokojenie w prawdzie nigdy nie byłam w szpitalu wiec może dlatego;0 slyszalam ze ten zabieg jest bardzo bolesny. mało tego nigdy bym sie nie spodziewałam ze mam krzywa przegrodę n.. poszłam do lekarza z uchem a wróciłam ze świadomością ze skierowaniem do szpitala ze mam krzywy nos a bym w życiu sie tego nie spodziewała bo wizualnie to mam prosty malo tego od momentu tej wiadomości momentalnie zle mi sie oddycha przeważnie odczuwam to w nocy przed spanie oraz zauwarzylam ze gdy spie to strasznie sie poceco ja mam !zrobić niech ktoś doda mi oduchyAsia
joannacegla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 13:50   #10
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Skrzywiona przegroda

Mam 18 lat o bylam u prywatnego laryngologa i pani doktor powiedziala,ze mam krzywa przegrodę nosową i mam się udac na operację. Koszt 3500zl.

Jednak okazalo sie ,ze moja babcia ma znajomą laryngolog (która tez przyjmuje prywatnie) wiec poszlam jeszcze do niej. Powiedziala,ze mam zwichnięta z przodu chrząstke i ze jak zrobie operacje przegrody nosa to nos mi opadnie i sie z płaszczy i powiedziała,że nie mam mocno skrzywionej przegrody więc mam sobie darować ten zabieg.
Tak wiec jednak rezygnuje z tej operacji.

Tyle,że jednak pozostaje mój wieczny katar... Przez cały rok nie rozstaję sie z chusteczkami. Robilam testy alergiczne i nie mam na nic alergi.
A jak juz na coś choruje to zawsze zapalenie zatok .. .Tak jak np teraz
Miał ktoś tak ?
__________________
WYMIANA - WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1159181


WISH - głównie ubranka i zabawki dla dziewczynki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=50710904
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.