Podróbki perfum - inne spojrzenie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-03, 11:30   #1
michalk
Przyczajenie
 
Avatar michalk
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
GG do michalk

Podróbki perfum - inne spojrzenie :)


Cześć...
Tak zawsze jakoś podróbki istniały - wszystkiego: butów, ciuchów, elektroniki (wizualnie przynajmniej)
I ja się pytam: w jaki sposób powstają podróbki? Siada koleś w firmie produkującej podróbki i wącha Kenzo. Potem czyta opis nut. Wrzuca do kociołka wszystie materiały i ma już podróbkę?
Pewnie nie, bo wówczas moglibyśmy kupować praktycznie identycznie pachnące i trwające podróbki co oryginały po cenach podróbkowych (nawet zakładając, że składniki użyte do zrobienia podróbki będą identyczne czyli wysokiej klasy naturalne - wszak cena zawiera olbrymie koszt badań pakowania oraz promocji).
Ktoś ma doświadczenia w tej materii? JAK powstają podróbki?
michalk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 13:22   #2
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

No właśnie... wiem tylko, że nigdy nie kupię podróbki, ale nie wiem jak ona powstaje, więc przyłączam się do pytania
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 13:35   #3
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

moze oni po prostu je rozcienczaja ?! a co za tym idzie podrobki sa mniej trwale..no bo przeciez pachna tak samo !!
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 13:43   #4
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

A po co mi to wiedzieć - szczegóły techniczne czyjejś nieuczciwości jakoś mało mnie fascynują.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...

Edytowane przez gosik.s
Czas edycji: 2007-07-03 o 15:54
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 14:04   #5
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Ja również nie znam się na wewnętrznej stronie tworzenia podróbek, ale na pewno ludzie Ci używają tanich, chemicznych składników, które bardzo często powodują uczulenia i wszelkiego rodzaju alergie. Byleby tylko wytwór choć mgliście przypominał oryginalne perfumy. Myślą, że sprzedają marzenia, bo przecież potem tak fajnie jest powiedzieć, że ma się zamiennik Chanel itp. Kiedyś gdy szłam na uczelnię z koleżanką, ta zachwycona opowiadała mi, że jedna ze studentek z naszej grupy posiada oryginalne perfumy Light Blue, z rozlewni... Straszna jest wiedza niektórych osób na temat perfum. Przecież, gdyby ktoś tylko chciał odłożyć sobie przez parę miesięcy te 20-30 zł to mógłby już mieć oryginalne perfumy, ale to trzeba chcieć, a myślę że dla wielu osób zapachy to zbędny luksus, więc nie używają wogóle, albo łakomią się na marne podróby, napędzając tym samym ten biznes.

Truskaffko dopiero doczytałam Twój post, nikt mi nigdy nie wmówi, że podróbki pachną tak samo jak oryginały. Miałam okazję wąchać różne podróbki, Bi-es, Catier, Federico M. itp. to są popłuczyny, które nazywa się zapachem.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 14:16   #6
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

hm... moze jeszcze zalezy kto taka podrobke robil..niektorzy sie tak wprawili ze sie nie da pozac ze to cos innego (nawet flakony inne) podrobka-podrobce- nierowna ja wachalam cale mnostwo zapachow Chanela u jakiegos typka na stoisku - ceny ..za 100ml 50zl !!!!!!!! a zapach identyczny !!! "z tira tez nie spadly"
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 15:36   #7
ninka-1
Przyczajenie
 
Avatar ninka-1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6
Wink Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Moim skromnym zdaniem do produkcji najbardziej znanych i "chodliwych" zapachów, "pseudo producenci" używają albo syntetycznych zamienników(tańszych oczywiście ,bo TO MUSI SIĘ OPŁACAĆ), które są zdecydowanie mniej trwałe i zapach już nie ten,płaski jak diabli
EWENTUALNIE tzw.przydomowe produkcje ,przelewane w orginalne flakony ,to poprostu rozcieńczone orginały.
Bo przecież niektóre podróbki na pierwszy rzut oka, wyglądają identycznie (prawie) , KTOŚ zadaje sobie mnóstwo trudu ,żeby to dość dobrze skopiować i na tym jeszcze nieżle zarobić
Właśnie wczoraj odebrałam paczuszkę z "orginalnym":confused : Escape....
Po otworzeniu .... boże ,to nawet nie można nazwać... gdzie mój ulubiony zapach, no i pierwsze moje skojarzenie to że to są rozrzedzone "siuśki" (sorrki za słownictwo, ale tak to odebrałam).Ale po dogłębnej analizie ...podróba na bazie jakiś ulotnych paskództw, ulatniająca się po 15minutach , pozostaje tylko zapach jakiegoś mydła i spirytu. A wygląda niemal identycznie jak orginał !!! Do opakowania nawet nie mogę się wogóle przyczepić, butla również nawet ,nawet... to musi kosztować
__________________
ŻYJ I DAJ ŻYĆ INNYM....
ninka-1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-03, 15:44   #8
ninka-1
Przyczajenie
 
Avatar ninka-1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Ale nie odpowiedzialam na wątek...firmy które stać na dość dobre podróbki (chodzi mi o wykonanie opakowań) stać również na dobrego chemika czy innego specjalisty ,który stworzy im odpowiednio podobny zapach , z tanich zamienników, no a potem to idzie w 1000-ce flakonów i trafia w ręce laików cieszących się ,że kupili orginalne perfumy za bezcen( jak ja wczoraj) A taki producent zarabia kokosy
__________________
ŻYJ I DAJ ŻYĆ INNYM....
ninka-1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 15:45   #9
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
u jakiegos typka na stoisku - ceny ..za 100ml 50zl !!!!!!!! a zapach identyczny !!!
Truskaffko, nie zgadzam się z Tobą. Nigdy żadna podróbk anie będzie pachniała jak oryginał.
Oryginalne perfumy rozkwitają na skórze, zapach się zmienia, ukazuje kolejne fazy, natomiast podróbka pachnie cały czas tak samo i jest zdecydowanie mniej trwała, przeważnie ulatnia się po niecałej godzinie...

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
podrobka-podrobce- nierowna
Być może, jednak to nie zmienia faktu, że to i tak podróbka i w tym momencie koło się zamyka.

Brzydzę się podróbkami, pomijam fakt żerowania na pomysłach wielkich perfumiarzy, pomijam składniki niewiadomego pochodzenia, powiem tylko, że wolałabym kupić zwykły dezodorant Nivea, albo perfumy Oriflame czy Avon, ewentualnie małe pojemności na aukcjach internetowych, ale nigdy nie zainwestowałabym w podróby !
Nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy kupują takie tandetny...

Swoją drogą, kiedyś byliśmy z TŻ na zakupach, mieliśmy dużo czasu do autobusu i podeszliśmy do stanowiska, przy którym stała Pani zajmująca się rozlewaniem "alternatywnych odpowiedników".
Z czystej ciekawości powąchaliśmy kilka propozycji, to nawet mój ukochany (który nie zna sie za bardzo na perfumach i nie rozróżnia zapachów w takim stopniu jak ja) wyśmiał wszystkie po kolei !
Euphoria była tak strasznie zniekształcona, że robiło się niesmacznie, Organza Indecence (mój Signature Scent) to była totalna porażka, podobieństwa absolutnie żadnego, zapach nie tylko inny, ale tez zwyczajnie nieładny, Black Cashmere, szkoda słów...
Ale przynajmniej się pośmialiśmy

Nikt mnie nigdy nie przekona do podróbek czy rozlewni


I nie pisz proszę:

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
ja wachalam cale mnostwo zapachow Chanela
Chanel była kobietą...
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 16:04   #10
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Truskaffko, nie zgadzam się z Tobą. Nigdy żadna podróbk anie będzie pachniała jak oryginał.
Oryginalne perfumy rozkwitają na skórze, zapach się zmienia, ukazuje kolejne fazy, natomiast podróbka pachnie cały czas tak samo i jest zdecydowanie mniej trwała, przeważnie ulatnia się po niecałej godzinie...
Zgadzam się niemal całkowicie - "niemal" dlatego, że niektóre podróbki są jednak bardzo trwałe - niestety... W pracy mam koleżankę, używającą podrabianej Mademoiselle, i to pieroństwo czuję wciąż i wszędzie... Oczywiście różnica zapachu jest mocno wyczuwalna.

Myszko, gdyby wszyscy ludzie myśleli tak, jak Ty (i bardzo wiele innych Wizażanek, i ja), ten paskudny proceder nie miałby racji bytu. Wielka szkoda, że jesteśmy w mniejszości...
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 18:15   #11
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

A chciałam zapytać przy okazji wątku, czy w Waszych miastach też stoją uliczni naciągacze, całe grupy ludzi ze sporymi torbami na ramieniu, ubrani w garnitury, ogólnie strój galowy, biało - czarny, obojga płci . Łapiący przechodni, wyciągający z olbrzymich neseserów masy "świetnych, niedostępnych jeszcze w sprzedaży w sklepach perfum". W moim mieście to norma, przynajmniej jeden dzień w tygodniu można ich spotkać, a że raczej więcej dni wolnego nie mam i w miasto sie nie zapuszczam, ale pewnie i z przykrością bym stwierdziła że są co dzień.
Być może to najazd na małe miasta, ale ja mam serdecznie dosyć. Stoją w samym centrum, czyli mając mały ryneczek kwadratowy z parkiem w środku a oni czyhający na każdym rogu, zostaje przejście przez park zwany przez tutejszych Żul Parkiem z wiadomych względów co nie należy do najprzyjemniejszych doznań.
Dziś wracając z zakupów na obiad, w świetnym humorze, czmycham sobie czym prędzej między nimi udając niewidzialną, a za mną chłopak w wieku lat 20 paru na cały głos wrzeszczy " A może Pani z ogórkami w reklamówce się zatrzyma na chwilę" gdyby nie mój dobry humor, powiedziałabym coś więcej ale odezwałam się jedynie, nie odwracając się nawet, że "Nie dziękuję", miałam dodać jeszcze że czegokolwiek by to podróbki nie były to nie jestem zainteresowana. Trzy kroki dalej kolejna grupka psikająca nad kilkoma dziewczynami litry "perfum", już wiedziałam że to chodziło o podróbki perfum.
Przechodząc na drugą stronę rynku, owa grupka stała przy pasach, więc chwilę musiałam przystanąć obok nich i widocznie jakiś ich szef tam stał bo dziewczyny żaliły się że jakiś starszy człowiek ich wyzwał, nawymyślał i był bardzo niemiły, "szef" zaczął dawać im jakieś wskazówki co w takich przypadkach robić niestety nie dosłyszałam końca bo musiałam przejść na druga stronę już.
Jak jestem cierpliwą osobą to takich sytuacji nie lubię, ja rozumiem ze Ci ludzie w ten sposób zarabiają, ale wszystko ma jakieś granice, jak ktoś chce to sam podejdzie, a nie drą się za człowiekiem, obłapiają, stają na Twojej drodze, a jak zaczynasz ich wymijać jeszcze kilka kroków idą za Tobą reklamując swój produkt.
Co to za polityka sprzedaży wciskanie komuś na siłę, łapanie na ulicy, wrzaski, krzyki, wołanie.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-03, 20:16   #12
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Myszko zgadzam się z Tobą całkowicie i swojego zdania nie zmienię, tak jak Ty uważam, że podróba to zawsze podróba i pachnie inaczej. Na początku mojej działalności na Allegro kupiłam dla mamy Miracle 50 ml za 80 zł, perfumy przyszły w 1/3 wylane ponieważ przez majstrowanie przy korkach by przelać podróbę objawia się później mniejszą ich szczelnością. A zapach cóż... popłuczyny po Miracle, całkiem trwałe.

BlueGirl u mnie jest to samo. Dziś szłam do marketu i stali tam między tym właśnie marketem, a centrum handlowym. Poubierani jak wójt w Boże Ciało. Dziewczyny dzierżyły pudełka z perfumami, na szczęście chyba miałam dość niemiły wyraz twarzy bo mnie nie zaczepiali.

Pamiętam też sytuację, z chłopakiem który wciskał jakiś masażer, akurat wtedy młodsza byłam i naiwna to wysłuchiwałam jego wywodów dopóki nie zaczął mnie tym badziewiem masować
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 22:27   #13
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

A jak poznac podróbke drogiego zapachu jesli jest w identycznym opakowaniu a nie mozna powachac? np kupujac na allegro? i czy mozna wogóle jakos rozpoznac taka podróbke jesli sie nie zna zapachu ???lub jesli jest zafoliowany??? tzn sa jakies szczególy opakowania których nie podrabiaja, lub nie moga podrobic???
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 22:41   #14
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
dyby ktoś tylko chciał odłożyć sobie przez parę miesięcy te 20-30 zł to mógłby już mieć oryginalne perfumy, ale to trzeba chcieć, a myślę że dla wielu osób zapachy to zbędny luksus, więc nie używają wogóle, albo łakomią się na marne podróby, napędzając tym samym ten biznes.
dla mnie to nie jest zbedny luksus,tylko luksus na ktory nie jest mnie stac,zbierac juz chyba pol roku na perfumy i zawsze sa ieksze wydatki,wazniejsze,chocby rachunki czy antybiotyki dla kota...a moja mama ma 50 lat,mardzy o prawdziwych perfumach,ale niestety z pielegniarskiej pensji ciezko nawet te 20-30zl...
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 23:34   #15
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Yoono, tym bardziej nie warto inwestować w podróby i przykładać ręki do rozkwitu biznesu oszustów, jeśli pieniążki są ciężko zarobione... Już chociażby z powodu takiego, że Twoja Mama uczciwie je zarabia w bardzo trudnych warunkach, a taki producent podróbkowego szitu bogaci się łatwo i bez wysiłku, działając wbrew prawu. I to jest skandal.

Ja sama też do najbogatszych nie należę.
Ale właśnie dlatego uważnie śledzę to forum i dzięki niemu np. kupiłam Eternity Calvina Kleina za 29 zł na promocji w Rossmanie. Perfumy z górnej półki można tam kupić naprawdę w bardzo korzystnych cenach. Zapachy Elizabeth Arden bywają po 39 zł.
A sprzedawcom podrób kij w oko.

Pozdrawiam
PS. Też mam kota
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 23:48   #16
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Hmmm... Ja myślę, że podróbki są robione w bardzo prosty sposób, nie wymagający tak olbrzymiego nakładu pracy jak skomponowanie zapachu "od początku". Podejrzewam, że używają sprzętu typu chromatograf - urządzenia rozdzielającego mieszaninę na poszczególne składniki i w dodatku informującego, w jakich ilościach w mieszaninie występują. Potem bierzemy syntetyczne, tańsze substancje i voila - podróba gotowa! Prawie bez wysiłku.

Nigdy nie uwierzę, że podróba Chanel może pachnieć tak samo jak oryginał!

I scenka z dzisiaj. Mój chłopak właściwie jest laikiem, jeśli chodzi o perfumy. Przez swoją mamę i przeze mnie chyba jednak przywykł do markowych zapachów, bo działa jak nieomylny detektor podróbek. Mija nas dziewczyna pachnąca Coco Mademoiselle - on nic. Minęła nas moja sąsiadka używająca podróbki tego samego zapachu - dostał biedak ataku kaszlu. "Matko, czego ona używa!"
Różnica jest - nawet nie trzeba być wytrawnym znawcą, żeby ją zauważyć...
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest

Edytowane przez dzika truskawa
Czas edycji: 2007-07-03 o 23:53 Powód: dopisek
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 23:48   #17
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Podrobka pachniec to dla mnie obciach.

Moze sie naraze jakiejs tam czesci ale sprobuje sie wytlumaczyc.

Podroba z bazarku, rozlewni czy tam allegro zapach moze przypominac - najczesciej sa to 'wariacje na temat'
czesto cena takiej podroby niska nie jest. Duzo nizsza niz oryginal ale koniec koncow przynajmniej 15 -20 zl kosztuje... I co dostajemy?

wielkie, obciachowe 'G'

Za sume, ktora chcemy wydac na jakies 'more more' czy inne mozna kupic chocby zapach AVonu lub Oriflame a ostatnio dzieki rossmanowskim promocjom (u mnie Tesco) zapach oryginalny!

Takie sunflowers E. Arden, Ardenbeauty, blue grass, Splendor, klasyczny Fendi mozna miec za 5 funtow a i w podobnych cenach wspomniane widzialam w PL...

Za troszke wiecej bo 10 funtow otwieraja sie przed nami duzo wieksze mozliwosci
provocative woman, sun moon stars lagerfelda, versace, nawet takie psikadla sygnowane przez paris hilton...

Wiec nawet kiedy portfelik raczej rozepchany kapucha nie jest mozna pachniec pieknie bez uciekania sie do podrob.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 00:05   #18
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
[

Chanel była kobietą...


Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
hm... moze jeszcze zalezy kto taka podrobke robil..niektorzy sie tak wprawili ze sie nie da pozac ze to cos innego (nawet flakony inne) podrobka-podrobce- nierowna ja wachalam cale mnostwo zapachow Chanela u jakiegos typka na stoisku - ceny ..za 100ml 50zl !!!!!!!! a zapach identyczny !!! "z tira tez nie spadly"
Miałam możłiwość porównania na nadgarstkach moje oryginalne Allure Chanel z podróbka za 80 zł z targu. Zapach nie był identyczny chociaz bardzo podobny, tyle ża pachniał 20 minut. Oryginał utrzymuje się kilka godzin.

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość
A jak poznac podróbke drogiego zapachu jesli jest w identycznym opakowaniu a nie mozna powachac? np kupujac na allegro? i czy mozna wogóle jakos rozpoznac taka podróbke jesli sie nie zna zapachu ???lub jesli jest zafoliowany??? tzn sa jakies szczególy opakowania których nie podrabiaja, lub nie moga podrobic???
Nie podrabia się zapachów mało popularnych. Jezelibędziesz chciała kupic na allegro jakiś zapach , to mamy tutaj watek :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159723

Tam możesz zapytac o aukcje lub sprzedawcę u ktorego masz zamiar kupić zapach.

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
dla mnie to nie jest zbedny luksus,tylko luksus na ktory nie jest mnie stac,zbierac juz chyba pol roku na perfumy i zawsze sa ieksze wydatki,wazniejsze,chocby rachunki czy antybiotyki dla kota...a moja mama ma 50 lat,mardzy o prawdziwych perfumach,ale niestety z pielegniarskiej pensji ciezko nawet te 20-30zl...
Prawdziwe perfumy czyli ekstrakty kosztuja od kilkuset złotych do kilku tycięcy
Ale jezeli masz na myśłi oryginalne wody perfumowane czy toaletowe
to są zupełnie dobre zapachy firmy Yves Rocher w promocjach poniżej 100 zł , np. Yria, czy niebieskie lub rózowe Ode.
Na allegro mozna kupić 30 militrowe flakoniki zapachów znanych firm w cenie od 80 - 120 zł. , są to oryginały.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 01:05   #19
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
A chciałam zapytać przy okazji wątku, czy w Waszych miastach też stoją uliczni naciągacze, całe grupy ludzi ze sporymi torbami na ramieniu, ubrani w garnitury, ogólnie strój galowy, biało - czarny, obojga płci . Łapiący przechodni, wyciągający z olbrzymich neseserów masy "świetnych, niedostępnych jeszcze w sprzedaży w sklepach perfum". W moim mieście to norma, przynajmniej jeden dzień w tygodniu można ich spotkać, a że raczej więcej dni wolnego nie mam i w miasto sie nie zapuszczam, ale pewnie i z przykrością bym stwierdziła że są co dzień.
Być może to najazd na małe miasta, ale ja mam serdecznie dosyć. Stoją w samym centrum, czyli mając mały ryneczek kwadratowy z parkiem w środku a oni czyhający na każdym rogu, zostaje przejście przez park zwany przez tutejszych Żul Parkiem z wiadomych względów co nie należy do najprzyjemniejszych doznań.
Dziś wracając z zakupów na obiad, w świetnym humorze, czmycham sobie czym prędzej między nimi udając niewidzialną, a za mną chłopak w wieku lat 20 paru na cały głos wrzeszczy " A może Pani z ogórkami w reklamówce się zatrzyma na chwilę" gdyby nie mój dobry humor, powiedziałabym coś więcej ale odezwałam się jedynie, nie odwracając się nawet, że "Nie dziękuję", miałam dodać jeszcze że czegokolwiek by to podróbki nie były to nie jestem zainteresowana. Trzy kroki dalej kolejna grupka psikająca nad kilkoma dziewczynami litry "perfum", już wiedziałam że to chodziło o podróbki perfum.
Przechodząc na drugą stronę rynku, owa grupka stała przy pasach, więc chwilę musiałam przystanąć obok nich i widocznie jakiś ich szef tam stał bo dziewczyny żaliły się że jakiś starszy człowiek ich wyzwał, nawymyślał i był bardzo niemiły, "szef" zaczął dawać im jakieś wskazówki co w takich przypadkach robić niestety nie dosłyszałam końca bo musiałam przejść na druga stronę już.
Jak jestem cierpliwą osobą to takich sytuacji nie lubię, ja rozumiem ze Ci ludzie w ten sposób zarabiają, ale wszystko ma jakieś granice, jak ktoś chce to sam podejdzie, a nie drą się za człowiekiem, obłapiają, stają na Twojej drodze, a jak zaczynasz ich wymijać jeszcze kilka kroków idą za Tobą reklamując swój produkt.
Co to za polityka sprzedaży wciskanie komuś na siłę, łapanie na ulicy, wrzaski, krzyki, wołanie.


U mnie w centrum jest ich mnóstwoo! A ponieważ w centrum mam szkołę, to bywam tam często. Już na ich "dzień dobr..." mówię: "nie, dziękuję, nie chcę perfum" :P

A przygodę z jedna taką miałam na poczatku niby ankieta, niby to tamto, zaczyna psikać jak oszalała, śmierdzi jak nie wiem, ale wybieram jej lepszy z dwojga złego zapach, ta się podnieca i mowi że 20 pierwszym osobom robi promocję i że mam niesamowite szczęście bo niech pani zgadnie którą jest pani osobą! Ja sceptycznie że pewnie 20, co?:P a ona ooh niee bliskoo, 19 :P i że może mi w promocji sprzedać za 39zł, ja że nie chcę, ona że to dwa w tej cenie sprzeda, mówię nie, ona wkurzona że to za 5zł jeden mi sprzeda, tylko żebym jej szefowi nie mowiła ;p to ja mówię że nie potrzebuję, a ona wkurzona: to nie! proszę se kupić u nas w perfumerii te perfumy za 200zł!. A ja:
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-04, 09:51   #20
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

uzylam nazwy Chanel jako firmy, a nie w formie osobowej

bluegirl, jest to praca tzw. ankietera...jeden wielki kit !! a tak naprawde to badziewstwo nigdy nie wchodzi na rynek..

tak mowicie , ze pachna nie tak samo...ja juz zglupialam...?! moze one byly kradzione?! no pachnialy identyko!!
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 09:57   #21
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Co do podrobek, to dobrych kilka lat temu postanowilam kupic na allegro swoje ukochane Dune - wybralam sprzedawce, ktory mial je drogo, w przekonaniu, ze jak drogo, to nie moze byc podrobka - potem przyszly moje perfumy i...
...i na pierwszy i drugi rzut oka buteleczka niczym sie nie roznila od mojej poprzedniej buteleczki Dune (100% oryginalnej). Zapach tez niby sie nie roznil - ale po kilku uzyciach stwierdzilam, ze ma jakas dziwna, spirytusowa nutke, bardzo delikatna, ale jednak drazniaca. Gdybym nie miala wczesniej oryginalnych Dune, to moze i bym tego nie zauwazyla - ale tak ta nutka byla dla mnie nie do zniesienia.
Perfumy postanowilam oddac mlodszej kuzynce, ktorej sie szalenie podobaly i ktora nic zlego w nich nie czula - ale jeszcze przed oddaniem dokladnie porownawalam buteleczki. Okazalo sie, ze jedyna roznica miedzy oryginalna buteleczka a podrobka byl sposob, w jaki wytloczono na niej napisy (ale roznil sie baaaardzo subtelnie, trzeba bylo sie naprawde dobrze przyjrzec i porownac).
Od tej pory juz nigdy nie kupilam perfum na allegro (tzn. dopoki nie trafilam na to forum ;-))) ) - bo nawet bardzo dobra podrobka w zyciu nie dorowna oryginalnemu zapachowi, wiec...
khy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 09:57   #22
pessahson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 76
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

witam,

wydaje mi się że wielu ludzi idzie na łatwiznę wybierając podróbki
po prostu szukają czegoś co będzie pachniało i jeszcze żeby mogli się pochwalic że to chanel czy boss czy coś innego
co do trwałości i podobieństwa podróbek do orginałów trudno mi się wypowiadac bo nie mam styczności z podróbami ale czasami denerwuje mnie fakt że ktoś snobuje się że ma "chanel" i wszyscy się zachwycają bo nie wiedzą jak pachnie orginał a ja nie usłyszę żadnej uwagi nt mojego zapachu który wybierałam ileś tam czasu tylko dlatego że nie "pachnę" na kilometr jak dziewczyna spryskana "chanel"
myślę że jest duże przyzwolenie społeczne na podróbki, po części z ignorancji co do właściwości takich specyfików(trwałosc, uczulenia, etc), czynniki ekonomiczne też pewnie odgrywają rolę ale chyba jeszcze niewiele osób twierdzi że używanie podróbek to po prostu obciach...ech
pessahson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 10:26   #23
eldl
Raczkowanie
 
Avatar eldl
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 240
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Co innego licytować od złotówki "oryginalnie zafoliowaną" Chanel ( gdzie jeszcze sprzedawca wystawia wszystkie swoje zapachy od złotówki ma zdjęcia z neta itd.) a co innego kupić podróbę za 200 zł.
Na podrobione perfumy na allegro jeszcze na szczeście nie trafiłam ale na poczatku mojego kupowania na allegro kupiłam sobie za 90 zł podróbę Diorshow ( opakowanie było identyczne ale zawartość tak śmierdziała, że już po otwarciu wiedziałam ze to nie to ), a sprzedawca oczywiście wmawiał ze to oryginał.
eldl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 10:41   #24
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Yoono, tym bardziej nie warto inwestować w podróby i przykładać ręki do rozkwitu biznesu oszustów, jeśli pieniążki są ciężko zarobione... Już chociażby z powodu takiego, że Twoja Mama uczciwie je zarabia w bardzo trudnych warunkach, a taki producent podróbkowego szitu bogaci się łatwo i bez wysiłku, działając wbrew prawu. I to jest skandal.

Ja sama też do najbogatszych nie należę.
Ale właśnie dlatego uważnie śledzę to forum i dzięki niemu np. kupiłam Eternity Calvina Kleina za 29 zł na promocji w Rossmanie. Perfumy z górnej półki można tam kupić naprawdę w bardzo korzystnych cenach. Zapachy Elizabeth Arden bywają po 39 zł.
A sprzedawcom podrób kij w oko.

Pozdrawiam
PS. Też mam kota
alez oczywiscie ja tez nie popieram podrobek,sama nie chce nimi pachniec.od niedawna sledze to forum (jestem pod wielkim wrazeniem wiedzy niektorych wizazanek a juz wasze opisy zapachow), i mam nadzieje ze uda mi sie w koncu wysledzic jakas odpowiednia promocje i zrobie wreszcie i mamie i sobie prezent
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 11:03   #25
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
moze oni po prostu je rozcienczaja ?! a co za tym idzie podrobki sa mniej trwale..no bo przeciez pachna tak samo !!
BEZEDURA!!! pachną podobnie. W większości zapachów nawet mało podobnie.

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
hm... moze jeszcze zalezy kto taka podrobke robil..niektorzy sie tak wprawili ze sie nie da pozac ze to cos innego (nawet flakony inne) podrobka-podrobce- nierowna ja wachalam cale mnostwo zapachow Chanela u jakiegoś typka na stoisku - ceny ..za 100ml 50zl !!!!!!!! a zapach identyczny !!! "z tira tez nie spadly"
WNIOSEK! Masz bardzo słabo rozwiniety zmysł powonienia. Ja to wyczówam podróbkę od razu. Dla Mnie 2-3 wachniecia i wiem w 100% ze to nie oryginał.

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość
A jak poznac podróbke drogiego zapachu jesli jest w identycznym opakowaniu a nie mozna powachac?
Malo kiedy jest w identycznym. Nawet jak podrabiaja flaszki to robia to mało starannie i widać różnice miedzy oryginałem a podróbką.

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
tak mowicie , ze pachna nie tak samo...ja juz zglupialam...?! moze one byly kradzione?! no pachnialy identyko!!
Pewnie to wina Twojego mało rozwiniętego zmysłu powonienia.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 11:15   #26
eldl
Raczkowanie
 
Avatar eldl
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 240
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Mam koleżankę która uzywa podróbek i z całą pewnością nie pachną one identycznie jak oryginały. Bardzo mocno czuć spirytus i dopiero po chwili czuć coś na kształat udawanego zapachu.
Naprawde lepiej kupić nawet małą pojemność oryginalnych perfum. Ja zuzywam 30 ml w jakieś 6 miesiecy. Koleżanka kupuje podróbki praktycznie co miesiąc. Niby tańsze ale jesli to wszystko policzyć to naprawde ekonomiczniej jest kupić oryginał.
eldl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 11:24   #27
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Pewnie to wina Twojego mało rozwiniętego zmysłu powonienia.
O tym samym pomyślałam

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Myszko, gdyby wszyscy ludzie myśleli tak, jak Ty (i bardzo wiele innych Wizażanek, i ja), ten paskudny proceder nie miałby racji bytu. Wielka szkoda, że jesteśmy w mniejszości...
Szkoda, ale cóż możemy poradzić ? Ręce opadają i tyle.

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Myszko zgadzam się z Tobą całkowicie i swojego zdania nie zmienię, tak jak Ty uważam, że podróba to zawsze podróba i pachnie inaczej.
Tak jest Kasiulko


Zgadzam się z Eenax
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 11:28   #28
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
BEZEDURA!!! pachną podobnie. W większości zapachów nawet mało podobnie.


WNIOSEK! Masz bardzo słabo rozwiniety zmysł powonienia. Ja to wyczuwam podróbkę od razu. Dla Mnie 2-3 wachniecia i wiem w 100% ze to nie oryginał.



Malo kiedy jest w identycznym. Nawet jak podrabiaja flaszki to robia to mało starannie i widać różnice miedzy oryginałem a podróbką.


Pewnie to wina Twojego mało rozwiniętego zmysłu powonienia.
Zgadzam się z Eenax całkowicie
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 11:50   #29
Anusia : )( :
Zadomowienie
 
Avatar Anusia : )( :
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 732
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

A mi się czasami zdarza podróbki kupić, nie zawsze stać mnie oryginały, a ładnie pachnieć każdy lubi, nie czuje się z tego powodu gorsza, poprostu to kwestia statusu ekonomicznego : ) No bo przecież jak by mnie było stać na oryginały i zależałoby to ode mnie, to jasne że bym je wolała od podróbek, no ale cóż - jakoś trzeba sobie radzieć : )
__________________
Zabiegana, zajęta, zapracowana,
ciągle niewyspana, ale szczęśliwa...


Anusia : )( : jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 12:01   #30
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Anusia : )( : Pokaż wiadomość
A mi się czasami zdarza podróbki kupić, nie zawsze stać mnie oryginały, a ładnie pachnieć każdy lubi, nie czuje się z tego powodu gorsza, poprostu to kwestia statusu ekonomicznego : ) No bo przecież jak by mnie było stać na oryginały i zależałoby to ode mnie, to jasne że bym je wolała od podróbek, no ale cóż - jakoś trzeba sobie radzieć : )
ale chyba zapchy np firmy Coty nie są zbyt drogie? Skoro Cię nie stać na Chanel, to warto poszukać w tych niższych półkach.
Jest przecież tyle pięknych zapachów do 30zł, które mozesz kupić w perfumerii, są to polskie marki albo po prostu mało znane.
Nie mów że nie masz innego wyjścia niż kupowanie podrób, bo to nie jest prawda
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.