obrączki matowe czy błyszczące? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-28, 17:20   #61
Lex
Raczkowanie
 
Avatar Lex
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 184
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ja wam mat zdecydowanie odradzam!!!!nam juz po 2 mies.zrobił sie z nich koszmarek-pół mat pół błysk,ale tak nie równomiernie że wyglądały jak by miały ze 100 lat.
Też bylismy na ten mat napaleni i nie słuchalismy rad,aż sie sami przekonalismy i zamiast je piaskować na nowo (czyli matowić),wypolerowaliśmy je i są calutkie błyszczące i teraz wyglądają super. Poza tym mat nietylko sie ściera,ale i rysuje.

Jednym pewnie szybciej drugim wolniej,ale jednak nie jest to efekt trwały.Moim zdaniem nawet jak wam sie podobają naprawdę sie zastanówcie,bo te piekne w dniu slubu obrączki mogą szybko stac sie czyms co na waszych palcach będzie wyglądac jak odpustowy pierścionek dla małych dziewczynek.
I potem nie kazdy model fajnie wygląda jak sie go "przerobi" na błyszczący

My chcielismy byc mądrzejsi i stwierdzilismy że przecież sobie można je co jakis czas matowić na nowo,ale
-to jest bardzo upierdliwe ciągle je do złotnika nosić (poza tym 20 zł ciągle)
-Przy matowieniu TRACI SIE NA ZŁOCIE!!!!!więc po kilku takich zabiegach może juz było by widać że sa cieńsze.

to tak ode mnie.
pozdrawiam
dlaczego masz obraczke na lewej rece?
Lex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 17:21   #62
Lex
Raczkowanie
 
Avatar Lex
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 184
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

a ja wole pomieszanie takiego i takiego
Lex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 20:05   #63
silje84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 22
GG do silje84
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

strasznie mi się podoba połączenie matowego złota z błyszczącym.... ale po tym co piszecie z żalem zrezygnuję z matu. lepiej teraz pożałować niż potem za rok chodzić z byle czym :/
troche szkoda...
silje84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 11:27   #64
agnes23
BAN stały
 
Avatar agnes23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 939
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

My zdecydowalismy się na tradycyjne, błyszczące.
Ciekawe co z tego wyjdzie...
agnes23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:04   #65
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Cytat:
Napisane przez Madzia:)) Pokaż wiadomość
po lekturze wielu artykułów o białym złocie i matowym postanowilismy kupic wyłącznie zółte złoto błyszczące,(...)
My tak samo mamy w planie kupno błyszczącyh obraczek i gdy słysze opinie o macie lub błysku ,utwierdzam sie w swojej dezycji.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:24   #66
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Nas złotnik namówił na mat w elementach wklęsłych, tak, że mat jest tłem dla błyszczącego, dzieki temu obrączki sa bardziej przestrzenne. Matowienie zrobione jest tradycyjnym sposobem, dzięki temu wszystkiemu obrączki spisują sie doskonale.
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:26   #67
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

A my z TŻ mamy błyszcząco-matowe ze wzorkiem. Podobały nam się takie i już. Wyszło to z kompromisu bo ja chciałam błyszczące a mąż matowe. I tak wyszło. Wcale nie żałuję. Moja jest zadbana bo nie pracuję fizycznie ale obrączkę mam non stop na palcu i robię w niej wszystko. Natomiast TŻ pracuje w branży budowlanej i też nosi ją cały czas wię czy byłaby matowa czy błyszcząca to widać, że się facet nie obija.
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 20:22   #68
agulenka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Przeczytałąm już wszystkie Wasze opinie i sama nie wiem.
Zamówiłam z narzeczonym obrączki z białego złota matowego znajdującego się w środku dookoła obrączki a na brzegach dolnym i górnym polerowane żółte złoto.
Wybraliśmy je dopiero w tym tygodniu we wtorek. Wtedy mi się podobały ale teraz nie mam przekonania. Nie tylko po waszych opiniach, już jak zaczęłam za dużo myśleć to stwierdziłam, że takie matowe to nie w zasadzie nie mają uroku. Myślę o tym, żeby zadzwonić najpierw do sklepu i zapytać czy można zmenić jeszcze zamówienie. Chciałabym to samo jak jest tylko całość błyszcząca.
I zmienić to jak najszybciej można
Pozdrawiam, Agnieszka
agulenka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 18:35   #69
klocuszek27
Raczkowanie
 
Avatar klocuszek27
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 371
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Nam znajoma jubilerka powiedziała, że te matowe obrączki (satynowe) jak się porysują, to wyglądają o wiele gorzej niż błyszczące. Dlatego my zamówiliśmy błyszczące
klocuszek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 23:27   #70
agulenka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Cytat:
Napisane przez klocuszek27 Pokaż wiadomość
Nam znajoma jubilerka powiedziała, że te matowe obrączki (satynowe) jak się porysują, to wyglądają o wiele gorzej niż błyszczące. Dlatego my zamówiliśmy błyszczące


Ostatnio słyszę różne opinie i wniosek wysnułam z tego taki, że to zależy od marki firmy i jakości wyrobu. Dlatego dobrze, że nie słuchaliśmy znajomych którzy mówili po co tak drogo, idzcie gdzie indziej będzie taniej. Taniej i gorzej - właśnie.
Trzeba starać się żeby nie zarysować i tyle a matowe złoto można kiedyś dać do jubilera żeby wypolerował i będą błyszczące
agulenka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 16:13   #71
Martita29
Raczkowanie
 
Avatar Martita29
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: dolnośląskie/UK
Wiadomości: 76
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

ooj niepotrzebnie to czytałam.... zamówiliśmy matowe białe złoto w srodku( i np nie wiedziałam że prawdziwe białe złoto ma odcień żółtego!) i polerowane żółte na zewnątrz. wyglądają sliczniew każdym razie i niech sie ścierają...byle by sie nie zgubiły..
__________________
życie jest piękne...!
26.09.09
Martita29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 20:55   #72
agulenka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

[quote=Martita29;12240053] i np nie wiedziałam że prawdziwe białe złoto ma odcień żółtego!)

A ja nic takiego nie napisałam. Z białego nie zrobi ci sie żółte.
Mówiłam, że białe złoto jak jest matowe można wypolerować.
Mat się zetrze, zostanie białe złoto pobłyskujące.
agulenka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 15:24   #73
Martita29
Raczkowanie
 
Avatar Martita29
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: dolnośląskie/UK
Wiadomości: 76
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

[quote=agulenka31;12260169]
Cytat:
Napisane przez Martita29 Pokaż wiadomość
i np nie wiedziałam że prawdziwe białe złoto ma odcień żółtego!)

A ja nic takiego nie napisałam. Z białego nie zrobi ci sie żółte.
Mówiłam, że białe złoto jak jest matowe można wypolerować.
Mat się zetrze, zostanie białe złoto pobłyskujące.
ale ja nie twierdzę że TY tak powiedziałaś tak nam powiedział złotnik u którego zamawiamy obrączki do białego złota które jest jasno żółte dodają jakieś "coś" i wygląda wtedy jak te które znamy, czyli jak srebro
pozdrawiam
__________________
życie jest piękne...!
26.09.09
Martita29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 15:22   #74
Martita29
Raczkowanie
 
Avatar Martita29
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: dolnośląskie/UK
Wiadomości: 76
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

o tutaj jest napisane o co mi chodziło
Białe złoto - stop złota z niklem, cynkiem (25%) czasem srebrem. Stworzone zostało w celu imitacji platyny.
Stop białego złota uzyskuje się przez dodanie do złota oprócz miedzi i srebra dodatkowo palladu lub niklu nadającemu złotu odpowiednie zabarwienie.
Wszystko oczywiście stosuje się w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać pożądaną próbę złota. Tego typu stop jest jednorodny, i w całym swym przekroju posiada jednolitą barwę.
Termin "Białe złoto" jest nazwą handlową. W rzeczywistości ma kolor jasno żółtawy, słomkowy. Większość obrączek z białego złota w sklepie ma wygląd srebra. Spowodowane jest to tym, iż są poddawane rodowaniu tzn. pokrywa się je warstwą rodu. Z czasem rod się ściera i obrączka odzyskuje swój pierwotny słomkowy kolor. Źródło: Wikipedia
__________________
życie jest piękne...!
26.09.09
Martita29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 16:46   #75
agulenka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Właśnie i wściekła teraz jestem na te obrączki jak nie wiem co.
Zgodziłam sie na te matowe w środku. Nie wiem czemu mi sie to podobało jak ja lubie błyszczeć. Obrączka musi się błyszczeć (tylko taka ma w sobie urok) a nie wyglądać jak srebro jeszcze cholera matowe. Teraz to wymienić już nie można. Dzwoniłam i pytałam. Powiedziała Pani, że oni od razu to dają do realizacji. A co w momencie gdy mam odebrać i zapytam co mam zrobić bo nie podoba mi się matowe złoto!!" Czy nie można dać do polerowania żeby chociaż to się błyszczało???
agulenka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 17:23   #76
Martita29
Raczkowanie
 
Avatar Martita29
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: dolnośląskie/UK
Wiadomości: 76
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Cytat:
Napisane przez agulenka31 Pokaż wiadomość
Właśnie i wściekła teraz jestem na te obrączki jak nie wiem co.
Zgodziłam sie na te matowe w środku. Nie wiem czemu mi sie to podobało jak ja lubie błyszczeć. Obrączka musi się błyszczeć (tylko taka ma w sobie urok) a nie wyglądać jak srebro jeszcze cholera matowe. Teraz to wymienić już nie można. Dzwoniłam i pytałam. Powiedziała Pani, że oni od razu to dają do realizacji. A co w momencie gdy mam odebrać i zapytam co mam zrobić bo nie podoba mi się matowe złoto!!" Czy nie można dać do polerowania żeby chociaż to się błyszczało???
nie mam pojęcia... ja też sie wnerwiłam bo już zamówione, też mamy matowe w środku i polerowane na zewnątrz. A macie matowe białe - białe czy białe - żółte ? jeny jak to brzmi....
__________________
życie jest piękne...!
26.09.09
Martita29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 22:25   #77
agulenka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Cytat:
Napisane przez Martita29 Pokaż wiadomość
nie mam pojęcia... ja też sie wnerwiłam bo już zamówione, też mamy matowe w środku i polerowane na zewnątrz. A macie matowe białe - białe czy białe - żółte ? jeny jak to brzmi....

my właśnie dzisiaj odebraliśmy te obrączki. nie wiem co mnie wkurzało bo bardzo ładnie wyglądają. w środku jest matowe białe złoto ale ono jest bardzo jasne i ładnie w sumie wygląda a żłótego jest więcej bo na górnym i dolnym rogu dookoła i grubsze więc mocno się mieni
agulenka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 08:38   #78
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

My też mamy w środku matowe, a na zewnątrz błyszczące. Nie przeszkadza mi to, że mat zniknie, bo lubię błyszczącą biżuterię, dam najwyżej do polerowania i wtedy będą całkowicie błyszczące. Dwie pary moich znajomych (już kilka lat po ślubie) też zdecydowało się na matowe, a teraz mają błyszczące i obydwu bardzo się to podoba, obrączki są śliczne.
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 10:27   #79
Martita29
Raczkowanie
 
Avatar Martita29
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: dolnośląskie/UK
Wiadomości: 76
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Cytat:
Napisane przez agulenka31 Pokaż wiadomość
my właśnie dzisiaj odebraliśmy te obrączki. nie wiem co mnie wkurzało bo bardzo ładnie wyglądają. w środku jest matowe białe złoto ale ono jest bardzo jasne i ładnie w sumie wygląda a żłótego jest więcej bo na górnym i dolnym rogu dookoła i grubsze więc mocno się mieni
cieszę sie że Ci sie podobają
a wiesz agulenka, że my też mieliśmy termin odbioru na wczoraj - 15.05 z tym że nie ma nas w Polsce i mama może odebrać dopiero po niedzieli
i pokażą nam przez skype....

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Harrods Pokaż wiadomość
My też mamy w środku matowe, a na zewnątrz błyszczące. Nie przeszkadza mi to, że mat zniknie, bo lubię błyszczącą biżuterię, dam najwyżej do polerowania i wtedy będą całkowicie błyszczące. Dwie pary moich znajomych (już kilka lat po ślubie) też zdecydowało się na matowe, a teraz mają błyszczące i obydwu bardzo się to podoba, obrączki są śliczne.
co racja to racja, zawsze można wypolerować i juz
__________________
życie jest piękne...!
26.09.09
Martita29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 00:02   #80
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

My zdecydowaliśmy się na błyszczące złoto, połączenie żółtego i białego. Zawsze będzie można je wypolerować. Mam nadzieję, że nie zniszczą mi się za szybko
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 22:06   #81
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: obrączki matowe czy błyszczące?

Przed zakupem obrączek, przejrzałam mnóstwo for tematycznych, naczytałam się różnych opinii- decyzja zapadła- 100 % klasyka.
Klasyczne, półokrągłe, z soczewką od wewnątrz, z żółtego złota, błyszczące, obie na 5 mm, z grawerkiem imiona plus data- najlepszy wybór
Nie żałuję, nie nudzą się
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.