Łojotokowe zapalenie skóry głowy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-11, 12:23   #91
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez dbb3 Pokaż wiadomość
Moja siostra miała łojotokowe zapalenie skóry głowy, włosy jej powychodziły, coś strasznego. Zaczęła stosować szampon NIZORAL, smarowała nim chore miejsca a także stosowała sok z cebuli. Pomogło, do dziś ma spokój a minęło juz 15 lat.
Uwielbiam Cię za ten post .
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 13:14   #92
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Najgorsze jest to, że to wraca bez ostrzeżenia i włosy wypadają. Tzn. nie tak, że jesteś od razu łysa Ale są cieniutkie. Ja myję szamponem Clobex. Też pomaga.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 22:53   #93
sylwoha
Zakorzenienie
 
Avatar sylwoha
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 245
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

tez mam raczej ta chroboe
lecze sie w wwie u dr szmurlo ale nie postawil mi diagnozy
dal diprosalic i freederm i co i nic..dalej sypal sie lupiez
teraz mam clobex, koncze 2 opakowanie i mam wrazenie nie nie pomaga wlosy leca z cebulkami a kiedys mialam tak grubne ze nie moglas znalezc gumek ktore by je zwiazely

co robic, pomozcie

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

mysle nad pirolamem i gelacetem?
sylwoha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:58   #94
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Ja też się dołączam do wątku. Właśnie się dowiedziałam, że mam łojotok skóry głowy.
Jaki łagodny szampon przeciwłupieżowy polecacie?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 22:49   #95
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Ojej, mi dermatolog wczoraj też powiedziała, że mam łojotok, ale po przeczytaniu wątku to aż trudno mi uwierzyć, ponieważ nie mam takich problemów, jak dziewczyny opisują. Fakt przetłuszczają się dość szybko, muszę myć co 2 dni, z czego w ten drugi dzień to już tak średnio się prezentują, kiedyś głowa swędziała mnie bardziej, teraz odpukać jest to znośne. Jak się przetłuszczać zaczynają, to też zostaje mi pod paznokciem taka żółta grudka. No i wypadają mi włosy
4 lata temu miałam zapalenie skóry. Dramat, właściwie nie przestawałam się drapać. (No napisałam, ze żadko mnie swędzi głowa, to właśnie zaczęła )Ja myje włosy Emolium na zamianę z Kerium DS La roche. A szampony stosowałam już wszystkie. Śmierdziuchy też. Nic nie pomagało. Wyżej wymieniony zestaw chyba jest najskuteczniejszy.
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 22:38   #96
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez mastiff Pokaż wiadomość
Ojej, mi dermatolog wczoraj też powiedziała, że mam łojotok, ale po przeczytaniu wątku to aż trudno mi uwierzyć, ponieważ nie mam takich problemów, jak dziewczyny opisują. Fakt przetłuszczają się dość szybko, muszę myć co 2 dni, z czego w ten drugi dzień to już tak średnio się prezentują, kiedyś głowa swędziała mnie bardziej, teraz odpukać jest to znośne. Jak się przetłuszczać zaczynają, to też zostaje mi pod paznokciem taka żółta grudka. No i wypadają mi włosy
4 lata temu miałam zapalenie skóry. Dramat, właściwie nie przestawałam się drapać. (No napisałam, ze żadko mnie swędzi głowa, to właśnie zaczęła )Ja myje włosy Emolium na zamianę z Kerium DS La roche. A szampony stosowałam już wszystkie. Śmierdziuchy też. Nic nie pomagało. Wyżej wymieniony zestaw chyba jest najskuteczniejszy.
Ja przed pójściem na badanie skóry głowy czytałam na forum, że dziewczynom, którym się zbytnio nie przetłuszczały włosy i nie miały problemu ze skórą głowy, "diagnozowali" łojotok, dlatego wiedziałam, że to jest "norma".
Mnie też głowa mało swędziała- owszem, troszkę swędzi mnie cały czas, ale myślałam, że to jest w granicach normy... Włosy myję tak jak Ty co 2 dni (od ok. roku, bo wcześniej myłam co 3, a nawet czasem co 4). Też jak podrapię to zostaje trochę czegoś pod paznokciami... Oprócz tego bardzo wypadają mi włosy i rosną cieńsze. Jednak nie widać jakichś zmian na skórze głowy ani łupieżu...
Myślę, że coś jest nie tak
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 23:48   #97
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Ja przed pójściem na badanie skóry głowy czytałam na forum, że dziewczynom, którym się zbytnio nie przetłuszczały włosy i nie miały problemu ze skórą głowy, "diagnozowali" łojotok, dlatego wiedziałam, że to jest "norma".
Mnie też głowa mało swędziała- owszem, troszkę swędzi mnie cały czas, ale myślałam, że to jest w granicach normy... Włosy myję tak jak Ty co 2 dni (od ok. roku, bo wcześniej myłam co 3, a nawet czasem co 4). Też jak podrapię to zostaje trochę czegoś pod paznokciami... Oprócz tego bardzo wypadają mi włosy i rosną cieńsze. Jednak nie widać jakichś zmian na skórze głowy ani łupieżu...
Myślę, że coś jest nie tak
Ja na tym badaniu byłam 2 razy. Za pierwszym(3 lata temu), farmaceutka, a właściwie przedstawiciel medyczny konkretnej firmy kosmetycznej wykonywała takie badanie. Stwierdziła łojotok. Moja derma w tym samym czasie uważała to samo. Kosmetyki przetestowałam częściowo, nie pomogły. Teraz poszłam do trychologa, który zresztą też proponuje leczenie swoimi kosmetykami. Ona stwierdziła, że to nie łojotok, tylko talogenowe i androgenowe wypadanie (badanie również kamerką, identyczne jak poprzednie + wywiad, analiza wyników badań). Jak patrzyłam na obraz na monitorze, to właściwie wydawał mi się podobny do tego sprzed 3 lat. Ponieważ androgenowe wydawało mi się mniej "przyjazne" chciałam z niej wyciągnąć, skąd ta pewność, że to nie łojotok. Tym bardziej, że ja poszłam w dzień po myciu, a co by było jakbym przyszła po 3 dniach (co zresztą wyczytałam na jakimś forum, czy portalu)? Powiedziała mi, że jakby to był łojotok, to już bym miała oblepione włosy łojem, a nie są, a jakby chciała ode mnie wyciągnąć pieniądze, to by mi kazała przyjść po 3 dniach od mycia i by mi pokazała tłustą skórę. Efekt murowany. To że myje włosy co 2 dni, nie jest niczym nienormalnym. Więc orzekła co orzekła, na co moja dermatolog, że to łojotok. No 3 rodzajów łysień na mojej biednej małej głowie to się nie spodziewałam Z tym że, przy androgenowym też jest wzmożony łojotok. Więc może trzeba wyciągnąć z tego średnią. W każdym bądź razie to badanie w jakimś stopniu pomaga ustalić przyczynę. Dzisiaj przeczytałam, że to badanie +trichogram. Najlepiej by było pewnie znalesć dermatologa, który wykonuje to kompleksowo, ale wiemy jak to jest
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-09, 20:35   #98
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez mastiff Pokaż wiadomość
Ja na tym badaniu byłam 2 razy. Za pierwszym(3 lata temu), farmaceutka, a właściwie przedstawiciel medyczny konkretnej firmy kosmetycznej wykonywała takie badanie. Stwierdziła łojotok. Moja derma w tym samym czasie uważała to samo. Kosmetyki przetestowałam częściowo, nie pomogły. Teraz poszłam do trychologa, który zresztą też proponuje leczenie swoimi kosmetykami. Ona stwierdziła, że to nie łojotok, tylko talogenowe i androgenowe wypadanie (badanie również kamerką, identyczne jak poprzednie + wywiad, analiza wyników badań). Jak patrzyłam na obraz na monitorze, to właściwie wydawał mi się podobny do tego sprzed 3 lat. Ponieważ androgenowe wydawało mi się mniej "przyjazne" chciałam z niej wyciągnąć, skąd ta pewność, że to nie łojotok. Tym bardziej, że ja poszłam w dzień po myciu, a co by było jakbym przyszła po 3 dniach (co zresztą wyczytałam na jakimś forum, czy portalu)? Powiedziała mi, że jakby to był łojotok, to już bym miała oblepione włosy łojem, a nie są, a jakby chciała ode mnie wyciągnąć pieniądze, to by mi kazała przyjść po 3 dniach od mycia i by mi pokazała tłustą skórę. Efekt murowany. To że myje włosy co 2 dni, nie jest niczym nienormalnym. Więc orzekła co orzekła, na co moja dermatolog, że to łojotok. No 3 rodzajów łysień na mojej biednej małej głowie to się nie spodziewałam Z tym że, przy androgenowym też jest wzmożony łojotok. Więc może trzeba wyciągnąć z tego średnią. W każdym bądź razie to badanie w jakimś stopniu pomaga ustalić przyczynę. Dzisiaj przeczytałam, że to badanie +trichogram. Najlepiej by było pewnie znalesć dermatologa, który wykonuje to kompleksowo, ale wiemy jak to jest
Widać, że jest potrzebne Ci t badanie. Kiedy się na nie wybierasz? Miejmy nadzieję, że to tylko łojotok... Na badaniu skóry kamerką dzień po myciu nie widać było grudek łoju?
Zastanawia mnie to czy samo przetłuszczanie się włosów co 2 dni jest równoznaczne z łojotokiem Jeśli nie występują inne objawy...?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 21:32   #99
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Widać, że jest potrzebne Ci t badanie. Kiedy się na nie wybierasz? Miejmy nadzieję, że to tylko łojotok... Na badaniu skóry kamerką dzień po myciu nie widać było grudek łoju?
Zastanawia mnie to czy samo przetłuszczanie się włosów co 2 dni jest równoznaczne z łojotokiem Jeśli nie występują inne objawy...?
Podobno jakby był łojotok, to oblepione byłyby nim włosy. A nie były. Ciężko mi samej określić, ale faktycznie wydawało mi się, że nie było strasznego łoju, ale nie było też widać z przodu ukrwienia skóry głowy, czyli tam gdzie mam najbardziej mam przerzedzone włosy. W sumie badanie miałam robione ok. 16h od mycia włosów.
Na badanie trichogramem chciałam iść w tym tygodniu, ale do środy jestem zawalona pracą, a w piątek mam fryzjera. Z tego co już wyczytałam trzeba przez kilka dni przed nie myć włosów. Mnie najbardziej ciekawi jak ja się w pracy pokaże z taką tłustą łepetyną

A co Ci powiedzieli na tym badaniu? Faktycznie miałaś grudki łoju? Ja też się zastanawiałam jak to jest z tym myciem włosów co 2 dni. Mam znajome które myją codziennie, bo 2 dni by nie dałyby rady, a nie wypadają im włosy
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 22:45   #100
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Ja robiłam badanie kamerką 15 h po myciu, więc bardzo podobnie
Tak, widać było grudki łoju w mieszkach włosowych, aż widać było jak niektóre włosy są nim przytłamszone i wychodzą tak na bok z cebulki, ponieważ większą część mieszka (chyba) zajmuje łój. Na pewno to tym biednym włoskom musi przeszkadzać w otrzymywaniu substancji odżywczych
Daj znać po badaniu
Może to wypadanie też zależy od składu łoju i od tego czy jest przy tym jakieś zakażenie bakteryjne? Nie wiem, tak sobie rozmyślam;d

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2012-09-09 o 22:51
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 10:25   #101
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Witam. Podbijam wątek. Proszę pomóżcie.

5 dni temu lakarz postawiła diagnozę ŁZS.

Objawy swędząca, piękąca skóra. Drapanie - efekt mega strupy, łuska na głowie, czerwone place i włosy, które podczas mycia tak wypadają, że zatykają odpływ oraz dywan włosów na szczotce.

W trakcie ciaży było ok. Teraz to jakaś masakra.

Ale do meritum. Lekarz przepisał mi diprosalic, plofungicid i szampon POLYTAR.

Po obu lakach widzę poprawę. Mam troszkę mniej łusek i tak jakby skóra głowy była bardziej miękka. Ale mam problem ,bo niegdzie w hurtowniach nie ma już polytaru.

Czy ma ktoś pomysł na jakiś zamiennik?? Daodam, że jestem zrozpaczona i bliska decyzji o zgoleniu włosów.
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 21:56   #102
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
Witam. Podbijam wątek. Proszę pomóżcie.

5 dni temu lakarz postawiła diagnozę ŁZS.

Objawy swędząca, piękąca skóra. Drapanie - efekt mega strupy, łuska na głowie, czerwone place i włosy, które podczas mycia tak wypadają, że zatykają odpływ oraz dywan włosów na szczotce.

W trakcie ciaży było ok. Teraz to jakaś masakra.

Ale do meritum. Lekarz przepisał mi diprosalic, plofungicid i szampon POLYTAR.

Po obu lakach widzę poprawę. Mam troszkę mniej łusek i tak jakby skóra głowy była bardziej miękka. Ale mam problem ,bo niegdzie w hurtowniach nie ma już polytaru.

Czy ma ktoś pomysł na jakiś zamiennik?? Daodam, że jestem zrozpaczona i bliska decyzji o zgoleniu włosów.
Zgadza się, coś są jakieś braki tego Polytaru. Blog: http://lojotokowaglowa.blogspot.com/, strasznie sympatyczna dziewczyna pisze właśnie o ŁZS, myślę, że jej blog to kopalnia wiedzy Ja leczyłam się z zapalenie skóry prawie 2 lata. Lekarz postawił też diagnozę ŁZS, czy faktycznie tak było, nie wiem, ale po rozmowie z innym dermatologiem teraz, potwierdził, że mogło tak być. Teraz u mnie jest ok, więc albo się ktoś myli, albo ŁZS może wejść w remisje, co znaczy, że jest szansa, że się z tego dość ładnie wykaraskasz. Więc głowa do góry. Mi jako zamiennik, polecali Nizoral, ale wiem, że niektórym dziewczynom się po nim pogarszało. Dla mnie okazał się rewelacyjny LRP Kerium seria D.S., więc wniosek z tego, że to sprawa indywidualna i trzeba szukać U mnie też istotna jest do teraz dieta, jak tylko zjem coś ostrego...TRAGEDIA! jeden dzień rozpusty, a później drapania się przez tydzień.
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 07:31   #103
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Dzięki, że się odezwałaś. Ja najpierw poszukam czegoś z dziegciem. Nizoral u mnie nieskuteczny. Poczytam też ten blog.
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:20   #104
suria_
Przyczajenie
 
Avatar suria_
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 23
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Aga_bre, u mnie też w ciąży problem ŁZS zniknął zupełnie, ale teraz problem wrocil... Ostanio słyszałam o okladach z oleju lnianego... Stosuje go na włosy, wiec przy okazji na skóre głowy też daję + stosuje szampon Polytar. I w miare naturalne kosmetyki do wlosow... Maski i odzywki ponizej lini uszu...
__________________
Początek pielęgnacji - lipiec 2012

Cel 29 cm ------>33cm .......................--> 40 cm

http://bewild-beyourself.blogspot.com/
suria_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 18:57   #105
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Mastiff, fajnie, że podałaś tego bloga, może akurat znajdę tam coś ciekawego o łojotoku

Nie wiem co może mi pomóc na ten łojotok... Na razie nic za bardzo nie pomaga. Dermena plus dawała jakby małą poprawę przez chwilę, a teraz znowu czuję te kulki łoju! Capitis duo w ogóle nie pomaga. Pirolam starczył mi na 3 razy i też poprawy za bardzo nie było, a tylko włosy mi się jeszcze szybciej przetłuszczały. Dziewczyny pomóżcie! Co jeszcze mogę wypróbować? Stosowała któraś z Was ten olej lniany na skórę głowy? Ja się boję, że dla moich włosów nie będzie to dobre...
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 07:06   #106
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Ja poszłam do dermatologa i mi przepisał plofungicid i diprosalic. Na razie stosuję jakieś 5dni i widzę poprawę bo łuska zniknęła. Niestety nie dostalam szamponu polytar, bo nie ma go ponoć w hurtowaniach.

Z tym, że mi się nie przetłuszczają włosy. Jedyne co to ta łuska, swędzenie, pieczenie i łupież. Ale to jest jakaś masakra.
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 08:09   #107
sylwoha
Zakorzenienie
 
Avatar sylwoha
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 245
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

dzeiwczyny, a daloby rade zebyscie zrobily zdjecie swojej skory glowy, zebym mogla porownoac czy mam to samo? Bo mi niby dermatolog powiedzila ze to lekki lojotok, ale ja sie boje ze to cos powazneisjzego, a fotki w necie sa dosc ubogie..
sylwoha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 10:30   #108
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Mastiff, fajnie, że podałaś tego bloga, może akurat znajdę tam coś ciekawego o łojotoku

Nie wiem co może mi pomóc na ten łojotok... Na razie nic za bardzo nie pomaga. Dermena plus dawała jakby małą poprawę przez chwilę, a teraz znowu czuję te kulki łoju! Capitis duo w ogóle nie pomaga. Pirolam starczył mi na 3 razy i też poprawy za bardzo nie było, a tylko włosy mi się jeszcze szybciej przetłuszczały. Dziewczyny pomóżcie! Co jeszcze mogę wypróbować? Stosowała któraś z Was ten olej lniany na skórę głowy? Ja się boję, że dla moich włosów nie będzie to dobre...
Ja walczyłam 2 lata z z takim mocnym łojotokiem. To nie jest prosta sprawa niestety
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 15:33   #109
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez mastiff Pokaż wiadomość
Ja walczyłam 2 lata z z takim mocnym łojotokiem. To nie jest prosta sprawa niestety
No niestety... Ale najgorsze jest to, że ja w sumie nie mam żadnej stricte łuski, więc trudno mi ocenić jak duży mam obecnie łojotok. Chociaż wiem, że go mam, bo niestety i dermatolog i trycholog tak twierdzą. Poza tym bardzo szybko się przetłuszczają, wypadają, są cieńsze i głowa lekko swędzi.

Właśnie nałożyłam Salicylol. Czy któraś z Was go stosowała? Boję się, że będzie problem ze zmyciem go...
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 18:33   #110
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
No niestety... Ale najgorsze jest to, że ja w sumie nie mam żadnej stricte łuski, więc trudno mi ocenić jak duży mam obecnie łojotok. Chociaż wiem, że go mam, bo niestety i dermatolog i trycholog tak twierdzą. Poza tym bardzo szybko się przetłuszczają, wypadają, są cieńsze i głowa lekko swędzi.

Właśnie nałożyłam Salicylol. Czy któraś z Was go stosowała? Boję się, że będzie problem ze zmyciem go...
Salicylol ja używam bo znowu mam lekki nawrót.... Oj ciężko się to zmywa.... Ja nakładam go strzykawką...Polytar podobno jest wycofany...ale ile w tym prawdy to nie wiem.... tak mi powiedzieli w aptece...
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 18:53   #111
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez kami1984 Pokaż wiadomość
Salicylol ja używam bo znowu mam lekki nawrót.... Oj ciężko się to zmywa.... Ja nakładam go strzykawką...Polytar podobno jest wycofany...ale ile w tym prawdy to nie wiem.... tak mi powiedzieli w aptece...
Mojej Mamie udało się ostatnio dla mnie upolować Polytar Liquid. Powiedzieli jej, że mają problem z tym drugim, AF. Ale ja szukałam u siebie w mieście i u mnie nie ma obu. Powiedzieli Ci, dlaczego go wycofali?
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:13   #112
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez mastiff Pokaż wiadomość
Mojej Mamie udało się ostatnio dla mnie upolować Polytar Liquid. Powiedzieli jej, że mają problem z tym drugim, AF. Ale ja szukałam u siebie w mieście i u mnie nie ma obu. Powiedzieli Ci, dlaczego go wycofali?
Czytałam niedawno na jakiejś stronce czy forum o łojotoku, że zabronili produkować szampony z dziegciem. Podobno wszystkie wtedy wycofali oprócz Polytaru. Ale to tak wiem z tego co przeczytałam co ktoś napisał, więc dane mogą nie być dokładne
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:16   #113
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Czytałam niedawno na jakiejś stronce czy forum o łojotoku, że zabronili produkować szampony z dziegciem. Podobno wszystkie wtedy wycofali oprócz Polytaru. Ale to tak wiem z tego co przeczytałam co ktoś napisał, więc dane mogą nie być dokładne
A napisali dlaczego?

Wchodziłam na stronę producenta i aktualnie figuruje tam tylko Polytar Liquid.

Edytowane przez mastiff
Czas edycji: 2012-11-08 o 21:17
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:33   #114
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez mastiff Pokaż wiadomość
A napisali dlaczego?

Wchodziłam na stronę producenta i aktualnie figuruje tam tylko Polytar Liquid.
Dopiero teraz się zorientowałam, że nie napisałam dlaczego
Podobno były rakotwórcze.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:44   #115
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Dopiero teraz się zorientowałam, że nie napisałam dlaczego
Podobno były rakotwórcze.
no jak to? I w takim razie dlaczego nadal Polytar Liquid jest nadal na rynku.

Znalazłam coś takiego odnośnie maści Proderminy: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1824. Niestety nie da się wkleić tekstu dlatego wkleiłam link. Faktycznie piszą, że przy dłuższym stosowaniu dziegieć jest rakotwórczy.

oraz: Preparaty dziegciowe działają teratogennie (nie stosować w okresie ciąży), zawierają również znane (klasyczne) składniki rakotwórcze (kancerogenne), dlatego przewlekle ich stosowanie nie jest zalecane. Ze strony: http://rozanski.ch/psoriasis_dziegiec.html

Edytowane przez mastiff
Czas edycji: 2012-11-08 o 21:53
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 12:29   #116
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

No właśnie coś w tym stylu czytałam... Może nawet to było na wizażu
W każdym bądź razie lepiej nie ryzykować, jeśli się chce przez dłuższy czas używać tego szamponu.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 09:44   #117
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

No to mi pani w aptece powiedziała, że wycofali bo używały go kobiety w ciązy, które potem urodziły chore dzieci.... Ile w tym prawdy?? Nie wiem....
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:31   #118
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez kami1984 Pokaż wiadomość
No to mi pani w aptece powiedziała, że wycofali bo używały go kobiety w ciązy, które potem urodziły chore dzieci.... Ile w tym prawdy?? Nie wiem....
Ciekawa teza Zresztą nawet jeśli by tak było to przecież powinni zrobić go na receptę i napisać to w ulotce jako przeciwskazania. W ciąży prawie żadnych leków nie można zażywać...

Kami1984, jak u Ciebie objawia się pozytywne działanie Salicylolu? Oprócz zmniejszenia łuski później Ci się przetłuszczają włosy i później pojawiają się te kuleczki łoju? Czy efekt zauważyłaś już po pierwszym zastosowaniu czy dopiero po jakimś czasie?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 15:57   #119
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Ciekawa teza Zresztą nawet jeśli by tak było to przecież powinni zrobić go na receptę i napisać to w ulotce jako przeciwskazania. W ciąży prawie żadnych leków nie można zażywać...

Kami1984, jak u Ciebie objawia się pozytywne działanie Salicylolu? Oprócz zmniejszenia łuski później Ci się przetłuszczają włosy i później pojawiają się te kuleczki łoju? Czy efekt zauważyłaś już po pierwszym zastosowaniu czy dopiero po jakimś czasie?
Na ulotce Polytara chyba było napisane, że kobiety w ciąży nie mogą go używać....
Salicylol u mnie to bardzo pozytywna deska ratunku. Od kiedy leczę się u nowej Pani doktor czyli od ponad roku nie mam łuski i kuleczek łoju...... w okresie marzec- wrzesień nie miałam w ogóle z tym problemów... nawet powiem więcej na wakacjach używałam szamponu bambino za 3 zł i głowa mnie nie piekła.... Natomiast w październiku pojawiły mi się żółte plamy i łeb zaczął swędzieć.... W tym momencie nakładam ten Salicylol... dwa razy w tygodniu.... skóra po nim nie swędzi.... ale pamiętam, że jak używałam go w tamtym roku to łuska fajnie odchodziła.... Fakt włosy się przetłuszczają, ale tylko wtedy gdy źle zmyty jest preparat.... Teraz myję głowę żelem Puri Ichtilium bo Polytarka brak.....
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 17:01   #120
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Dziewczyny, mam pytanie: ostatnio mam cały czas takie sytuacje, że muszę dobrze wyglądać...a moje włosy wytrzymują max 1,5 dnia. Nie ma opcji, żebym myła je co 2 dni(skóra w ciągu dnia robia się tłusta i to widać, zaczyna też swędzieć). I teraz mam pytanie. Które rozwiązanie jest lepsze: mycie ich codziennie wieczorem, czy co 1,5 dnia i wtedy kiedy wypadnie, że mycie jest rano, suszyć suszarką? Mam suszarkę z ciepłym podmuchem, ale zastanawiam się, czy nie zainwestować i nie kupić suszarki z chłodnym. Które opcja będzie lepsza dla skóry: mycie codzienne (mimo, że skóra tego nie potrzebuje), czy co1,5 dnia+suszarka?
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 10:33:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.