problem z nadmiernym owłosieniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 18:03   #1
rzabulenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7

problem z nadmiernym owłosieniem


mam 15 lat. mój problem to nadmierne owłosionie.. golę oczywiscie nogi, pachy, okolice intymne, ale mam też bardzo widoczne na rękach, które też gole co jest męczące. ale mam też na brzuchu, czy na plecach. jestem szatynką i są bardzo widoczne. co robić? mam się cała golić co 2 tygodnie? przeszkadza mi to, czasami przez to jestem ofiarą niemiłych komentarzy. słyszałam też kiedyś o jakiejś masie, którą sie gotuje, a potem formuje w kulkę i tym sie wyrywa włoski z cebulkami a potem one nie rosną.. co to za metoda?
btw co do wyrywania wloskow z cebulkami to potem też mi odrastają - goliłam depilatorem, który wywrywa z cebulkami.
na laserową depilację mnie nie stać, mam 15 lat ))
rzabulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 18:06   #2
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: problem z nadmiernym owłosieniem

Cytat:
Napisane przez rzabulenka Pokaż wiadomość
mam 15 lat. mój problem to nadmierne owłosionie.. golę oczywiscie nogi, pachy, okolice intymne, ale mam też bardzo widoczne na rękach, które też gole co jest męczące. ale mam też na brzuchu, czy na plecach. jestem szatynką i są bardzo widoczne. co robić? mam się cała golić co 2 tygodnie? przeszkadza mi to, czasami przez to jestem ofiarą niemiłych komentarzy. słyszałam też kiedyś o jakiejś masie, którą sie gotuje, a potem formuje w kulkę i tym sie wyrywa włoski z cebulkami a potem one nie rosną.. co to za metoda?
btw co do wyrywania wloskow z cebulkami to potem też mi odrastają - goliłam depilatorem, który wywrywa z cebulkami.
na laserową depilację mnie nie stać, mam 15 lat ))
Byłaś już u ginekologa? Miesiączkujesz już? Regularnie?
Czy zauważyłaś, żeby tych włosów przybywało w niektórych miejscach ostatnio? Jaką masz budowe ciała? Czy ktoś w Twojej rodzinie także 'problem' z nadmiernym owlosieniem?

To, co się nasuwa na pierwszy ogień- ODWIEDŹ LEKARZA. Byc moze nie bedziesz musiala bawic sie w lasery itp, jesli okaze sie ze jest tego jakas przyczyna zdrowotna
__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 07:09   #3
rzabulenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: problem z nadmiernym owłosieniem

tak, miesiączkuje regularnie, zaczeła mi sie w wieku 12 lat. jeszcztem szczupła i wysoka - 176 i 58 kg,
lekarz powiedział, że to normalne i mam się nie przejmować.. ale ja chciałabym się ich pozbyć.
rzabulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 07:26   #4
xkejti
Raczkowanie
 
Avatar xkejti
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 99
Dot.: problem z nadmiernym owłosieniem

Lekarz jakiś dziwny, mówiąc, że to normalne. Powinien badania przeprowadzić, żeby wiedzieć czy to nie wina hormonów. Lepiej skocz do jeszcze jednego lekarza.
__________________
"Wiara w coś nie jest tym samym, co wiara w to, że w coś wierzymy”
xkejti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:17   #5
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: problem z nadmiernym owłosieniem

Cytat:
Napisane przez rzabulenka Pokaż wiadomość
tak, miesiączkuje regularnie, zaczeła mi sie w wieku 12 lat. jeszcztem szczupła i wysoka - 176 i 58 kg,
lekarz powiedział, że to normalne i mam się nie przejmować.. ale ja chciałabym się ich pozbyć.

Ok, widocznie taka Twoja uroda Jestes bardzo mloda, lasery itd. zafundujesz sobie za pare lat- mozesz np. juz teraz odkladac na to jakas kase. Na stale wlosow i tak nie zlikwidujesz, ale mozesz sprawic ze beda delikatniejsze- moze zacznij uzywac depilatora elektrycznego- na początku boli, a potem skora sie przyzwyczaja, wloski są delikatniejsze i caly zabieg nie taki straszny . Szkoda się bawic prawie codziennie z maszynką... Jak mozna raz na 2 tygodnie uzyc depilatora
__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.