odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-05, 14:45   #1
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Wink

odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)


Nigdy nie przypuszczałam, że założę wątek na intymnym.
Ale nurtuje mnie taki temat właśnie - po czym poznać, czy facet pożąda, czy jest zauroczony? Facet jak to facet, zaczyna z wami flirtować, adorować was, stara się być blisko etc. i widać wyraźnie, że po prostu "wpadł" i mu zależy. Ale jak wiadomo, u mężczyzn pożądanie niekoniecznie idzie w parze z uczuciami głębszymi, do tego stopnia, że czasami faceci nie odróżniają ich od siebie. Zatem właśnie na czym mu zależy?
Wiem, że jest mnóstwo związków, gdzie facet czuje do kobiety tylko pożądanie i są to związki udane, ale u kobiet chyba jest to uczucie bardziej złożone - przeważnie czują coś głębszego do obiektu swojego pożądania.
Macie jakieś wytyczne, którymi kierujecie się przy ocenie tego typu sytuacji? Wiem, że najlepiej byłoby przeprowadzić test i np. udając chorobę śmiertelną poprosić o nerkę - jak odda, to mu zależy "bardziej".
Ale poważnie mówiąc, jak rozpoznać intencje faceta? Czy to wychodzi dopiero "w praniu"?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 14:59   #2
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30896135]Nigdy nie przypuszczałam, że założę wątek na intymnym.
Ale nurtuje mnie taki temat właśnie - po czym poznać, czy facet pożąda, czy jest zauroczony? Facet jak to facet, zaczyna z wami flirtować, adorować was, stara się być blisko etc. i widać wyraźnie, że po prostu "wpadł" i mu zależy. Ale jak wiadomo, u mężczyzn pożądanie niekoniecznie idzie w parze z uczuciami głębszymi, do tego stopnia, że czasami faceci nie odróżniają ich od siebie. Zatem właśnie na czym mu zależy?
Wiem, że jest mnóstwo związków, gdzie facet czuje do kobiety tylko pożądanie i są to związki udane, ale u kobiet chyba jest to uczucie bardziej złożone - przeważnie czują coś głębszego do obiektu swojego pożądania.
Macie jakieś wytyczne, którymi kierujecie się przy ocenie tego typu sytuacji? Wiem, że najlepiej byłoby przeprowadzić test i np. udając chorobę śmiertelną poprosić o nerkę - jak odda, to mu zależy "bardziej".
Ale poważnie mówiąc, jak rozpoznać intencje faceta? Czy to wychodzi dopiero "w praniu"?
[/QUOTE]

Zauroczenie i pożądanie to często jedno i to samo. Nie należy mylić zauroczenia czy pożądania z miłością, która wymaga więcej czasu, żeby się rozwinąć i rozkwitnąć. Z reguły na początku pojawia się pożadanie i zauroczenie, ale to czy zgaśnie, tak szybko jak się pojawiło, czy też przerodzi się w coś głębszego, to już zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego, czy dana osobą będzie kompatybilna i odpowiadająca wyobrażeniom nie tylko fizycznie ale także na płaszczyźnie charakteru i osobowości

A intencje faceta można z reguły łatwo rozszyfrować. Jeśli jest zainteresowany potencjalnym związkiem z kobietą, to dąży do jej poznania jako osoby a nie tylko "wypróbowania" jej w łózku i nie rezygnuje, jeśli kobieta nie okazuje się łatwo dostępna. Natomiast facet nakierowany tylko na seks, daje sobie spokój, jak szybko nie zaliczy i szuka innej chętnej dziewczyny.
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.

Edytowane przez tacyta
Czas edycji: 2011-12-05 o 15:06
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:01   #3
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Wg mnie to po prostu widać i czuć
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:05   #4
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Ja u siebie też nigdy nie potrafiłam tego odróżnić. Myślałam,że jestem zakochana a to tylko chemia była także ten no
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:15   #5
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
Zauroczenie i pożądanie to często jedno i to samo.
Niekoniecznie. Pożądanie może pociągać za sobą zauroczenie, ale może też istnieć niezależnie od niego.

Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
A intencje faceta można z reguły łatwo rozszyfrować. Jeśli jest zainteresowany potencjalnym związkiem z kobietą, to dąży do jej poznania jako osoby a nie tylko "wypróbowania" jej w łózku i nie rezygnuje, jeśli kobieta nie okazuje się łatwo dostępna. Natomiast facet nakierowany tylko na seks, daje sobie spokój, jak szybko nie zaliczy i szuka innej chętnej dziewczyny.
I tu się mylisz, bo jak facet bardzo pożąda kogoś, to może spędzić kilka lat polując. Prawdziwe pożądanie jest bardzo silne i ktoś może stanąć na głowie, żeby je zaspokoić.

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Ja u siebie też nigdy nie potrafiłam tego odróżnić. Myślałam,że jestem zakochana a to tylko chemia była także ten no
Widzę, że rozumiesz o co mi chodzi. Ja na szczęście już to u siebie odróżniam i nie mam problemu, że po dwóch miesiącach związku budzę się z myślami "cholera, przecież ja nic do niego nie czuję".
edit: Co ja mówię, po dwóch miesiącach. Po kilku dniach.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-12-05 o 15:19
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:29   #6
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30896642]Niekoniecznie. Pożądanie może pociągać za sobą zauroczenie, ale może też istnieć niezależnie od niego.



I tu się mylisz, bo jak facet bardzo pożąda kogoś, to może spędzić kilka lat polując. Prawdziwe pożądanie jest bardzo silne i ktoś może stanąć na głowie, żeby je zaspokoić.



Widzę, że rozumiesz o co mi chodzi. Ja na szczęście już to u siebie odróżniam i nie mam problemu, że po dwóch miesiącach związku budzę się z myślami "cholera, przecież ja nic do niego nie czuję".
edit: Co ja mówię, po dwóch miesiącach. Po kilku dniach.
[/QUOTE]

Przecież pożądanie to pewien rodzaj zauroczenia fizycznością obiektu pożądania. Chyba mylisz zauroczenie z miłością. Tak, może istnieć pożądanie czy też zauroczenie bez miłości. Pożądanie czy zauroczenie może przerodzić się w miłość ale nie musi.

Zdażają się długodystansowcy, którzy są gotowi poświęcić wiele uwagi, żeby gonić króliczka, ale wynika to chyba nawet bardziej z przyjemności gry i chęci zaliczenia, przełamania oporu czy zdobycia trofeum niż z samego pożądania. Zwykle jednak samo pożądanie nie wystarczy, żeby faceta na dłużej zatrzymać, tym bardziej że jednocześnie można pożądać więcej osób niż jedną.
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:33   #7
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30896135]Ale jak wiadomo, u mężczyzn pożądanie niekoniecznie idzie w parze z uczuciami głębszymi, do tego stopnia, że czasami faceci nie odróżniają ich od siebie. Zatem właśnie na czym mu zależy?
Wiem, że jest mnóstwo związków, gdzie facet czuje do kobiety tylko pożądanie i są to związki udane, ale u kobiet chyba jest to uczucie bardziej złożone - przeważnie czują coś głębszego do obiektu swojego pożądania.
[/QUOTE]
No coś Ty? Przecież my się nie różnimy od kobiet. Mamy te same pragnienia, tak samo czujemy, przeżywamy te same emocje. Asia z Tacytą zaraz Ci to wytłumaczą.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 15:36   #8
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
Przecież pożądanie to pewien rodzaj zauroczenia fizycznością obiektu pożądania. Chyba mylisz zauroczenie z miłością. Tak, może istnieć pożądanie czy też zauroczenie bez miłości. Pożądanie czy zauroczenie może przerodzić się w miłość ale nie musi.

Sprawdź definicję zauroczenia.

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
no coś ty? Przecież my się nie różnimy od kobiet. Mamy te same pragnienia, tak samo czujemy, przeżywamy te same emocje. Asia z tacytą zaraz ci to wytłumaczą.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:41   #9
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30896939]Sprawdź definicję zauroczenia.

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------



[/QUOTE]

Nadal uważam, że zauroczenie i pożądanie to synonimy.
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:52   #10
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
No coś Ty? Przecież my się nie różnimy od kobiet. Mamy te same pragnienia, tak samo czujemy, przeżywamy te same emocje. Asia z Tacytą zaraz Ci to wytłumaczą.
A nie? Tyle,że kobiety inaczej wychowane pożądanie i zauroczenie zwyly miłością nazywać
Ja też z koleżankami po powrocie z Chorwacji twierdziam,że się zakochałyśmy (po 2 dniach znajomości)
Kwestia nazewnictwa. Nawet wtedy do głowy mi nie przyszło tm zostać. Choć byli delikwenci, kórzy nieml bilety do Polski kupowali i z 2 lata pisali smsy mim,że mówiłam wprost,że nigdy nie przyjadę


Widzisz eos, dziewczyna przed Twoim postem napisała

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30896642]
Widzę, że rozumiesz o co mi chodzi. Ja na szczęście już to u siebie odróżniam i nie mam problemu, że po dwóch miesiącach związku budzę się z myślami "cholera, przecież ja nic do niego nie czuję".
edit: Co ja mówię, po dwóch miesiącach. Po kilku dniach.
[/QUOTE]
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2011-12-05 o 15:53
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:57   #11
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
A nie? Tyle,że kobiety inaczej wychowane pożądanie i zauroczenie zwyly miłością nazywać
Ja też z koleżankami po powrocie z Chorwacji twierdziam,że się zakochałyśmy (po 2 dniach znajomości)
Kwestia nazewnictwa. Nawet wtedy do głowy mi nie przyszło tm zostać. Choć byli delikwenci, kórzy nieml bilety do Polski kupowali i z 2 lata pisali smsy mim,że mówiłam wprost,że nigdy nie przyjadę
No to Paranoja już wiesz. Trzeba sprawdzić jak i kto wychowywał faceta, a wtedy wszystko stanie się jasne.

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Widzisz eos, dziewczyna przed Twoim postem napisała
Widzę, ale nie widzę czemu mi to pokazujesz.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 16:01   #12
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
No to Paranoja już wiesz. Trzeba sprawdzić jak i kto wychowywał faceta, a wtedy wszystko stanie się jasne.

Nie trzeba wiedziec kto, wystarczy wiedzieć w jakich czasach
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:07   #13
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Nie trzeba wiedziec kto, wystarczy wiedzieć w jakich czasach
Fakt! Przepraszam! Nie uściśliłem.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:12   #14
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Fakt! Przepraszam! Nie uściśliłem.
ano
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:14   #15
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Ale o so choźi?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:15   #16
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30897745]Ale o so choźi?[/QUOTE]
nie zrozumiesz bo jesteś tylko kobietą
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:20   #17
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

No to po prostu widać czy facetowi zależy czy nie. To nie jest trudne do rozpoznania, aczkolwiek my kobiety często coś tam nadinterpretujemy lub też przeciwnie szukamy na siłę oznak tego, że mu zalezy a facet ma nas w 4 literach. A to tylko dlatego, że gdy w grę wchodzą nasze uczucia troszkę to racjonalne myślenie szwankuje
No jeżeli ja bym miała napisać po czym można poznać że facetowi zależy a nie tylko nas pożąda, to mogę spróbować. A więc kiedy szanuje nasze zdanie, potrafi wytrzymać nasze różne nastroje, gorsze dni, jakieś pretensje czasem bez powodu, kiedy nas pocieszy. No nie dąży tylko do seksu, ale spędza z nami czasem miłe chwile bez tego, po prostu widać, że liczy się ta kobieta jako osoba a nie tylko jako obiekt pożądania. Jeszcze chyba różne objawy troski też wskazują na to że mu zależy, czyli taki delikwent mówi chociażby prozaicznie: 'ubierz się żebyś nie zmarzła', przynosi herbatkę, przykrywa kocem, całuje w czółko, we włosy, głaszcze po głowie. Nie mówię, że w tym się należy doszukiwać wskaźników na 100 % i każdy tak robi, bo mężczyźni są różni. Ale to już na pewno są jakieś oznaki czułości. No i oczywiście kiedy chce się z nami często spotykać
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2011-12-05 o 16:23
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:22   #18
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Ja u siebie też nigdy nie potrafiłam tego odróżnić. Myślałam,że jestem zakochana a to tylko chemia była także ten no
Też tak uważam, jeśli często człowiek sam siebie nie umie pod tym względem zdiagnozować to co tu w ogóle mówić o drugiej osobie.
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:35   #19
amiien_
Raczkowanie
 
Avatar amiien_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 212
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Odpowiem Ci tak:
mój dobry znajomy, który od kilku tygodni spotykał się z nową dziewoją na pytanie no i jak tam z ta nową dziewczyną?odpowiedział: eeh lipa, dobiega trzeci miesiąc, jak mi nie da , to koniec znajomości, szkoda mojego czasu.
Natomiast TEN sam facet , w sytuacji gdy zależało mu na kobiecie, potrafił czekać i nie stawiał żadnego ultimatum, dlaczego?ano dlatego że mu zależało i nie chciał tego spartolić.
Ot taka dygresja.Myślę że wiele tłumaczy.

Edytowane przez amiien_
Czas edycji: 2011-12-05 o 16:37
amiien_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 16:41   #20
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez amiien_ Pokaż wiadomość
Odpowiem Ci tak:
mój dobry znajomy, który od kilku tygodni spotykał się z nową dziewoją na pytanie no i jak tam z ta nową dziewczyną?odpowiedział: eeh lipa, dobiega trzeci miesiąc, jak mi nie da , to koniec znajomości, szkoda mojego czasu.
Natomiast TEN sam facet , w sytuacji gdy zależało mu na kobiecie, potrafił czekać i nie stawiał żadnego ultimatum, dlaczego?ano dlatego że mu zależało i nie chciał tego spartolić.
Ot taka dygresja.Myślę że wiele tłumaczy.
Wszystko tłumaczy!!! Szkoda, że tak niewiele chce słuchać.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 16:52   #21
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Myślę, że u kobiet sprawa wygląda dokładnie tak samo. Pożądanie kojarzy mi się z fizycznością, zauroczenie z takim bardziej ogólnym podejściem.
W przykładzie amiien_ doskonale to widać. Jak ktoś pożąda (czy facet czy kobieta), to często potrafi stanąć na głowie, żeby "zaliczyć"... przymilanie, adorowanie, prezenty,spacery itp. - wszystko tak jak podczas randkowania, z tą różnicą, że jeśli w końcu nie zaliczy, to olewa. Albo: zaliczy - olewa.
Natomiast jak ktoś (czy facet czy kobieta) się zauroczy, to poza pożądaniem czuje, że mu na drugiej osobie zależy... i od nowa: przymilanie, adorowanie, prezenty itp. - wszystko tak jak podczas randkowania.... jednak czy zaliczy, czy nie zaliczy - to nie ma początkowo znaczenia, bo temu komuś (czy facetowi czy kobiecie) po prostu zależy na danej OSOBIE, a nie na puknięciu

Według mnie, u obu płci jest tak samo... i tak samo ciężko/łatwo to rozróżnić
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 17:29   #22
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Wszystko tłumaczy!!! Szkoda, że tak niewiele chce słuchać.
przecież JA SAMA OSOBIŚCIE napisałam,ze jak znajdzie dziewczynę na poważnie to nie będzie robił cyrków (dodałam tylko,że kobiety również inaczej podchodzą do facetów z półki "warto")
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 17:47   #23
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Ja zawsze wiedziałam czy do kogoś coś czuje czy nie. Samo pożądanie- nigdy czegoś takiego nie czułam, więc uczucia nie znam. Po prostu zależało mi zawsze na poważnym związku i tylko takie wchodziły w grę
Zgadzam się, że są faceci, którzy długo "polują" na kobietę, nie dlatego, że są zainteresowani związkiem z nią, lecz dlatego, że bardzo podoba im się fizycznie, hyh. Jednak ja to odróżnić? Na pewno jeżeli chłopak jest zauroczony, to dba też o nią jako kobietę. Hmm, ktoś może powiedzieć, że może to robić, żeby "zaliczyć". Niby może, ale wydaję mi się, że jak człowiek już jest trochę na tym padole, to może już rozpoznać czy ktoś robi to interesowanie czy może zależy mu i dlatego dba o Ciebie. To taka moja krótka definicja, ale generalnie ciężko to zdefiniować. Jeżeli jednak widzisz, że znaczysz, dla faceta więcej niż inne, wiele dla Ciebie poświęca, to raczej to jest "to".
Jeżeli chodzi o seks, to na pewno tez stara się jej nie urazić i na 2 spotkaniu nie wpycha łapek pod bluzkę, choć wiadomo, skoro jest zauroczony, to na pewno i podoba mu się fizycznie. Myślę, że uważnie jej słucha, interesują go jej problemy. Myślę, że zakochany facet może zrobić bardzo wiele dla swojej kobiety. Jeżeli Ty widzisz, że ten wybranek nie jest w stanie, to raczej nie jest zauroczony. Po prostu jak nam zależy to jest to widoczne.
Faceta, który chce Ciebie tylko liczyć raczej nie będziesz interesować TY jako Ty i Twoje problemy albo będzie tylko udawał, ale to będzie widać, bo pewnie będzie odpowiadać "mhm mhm" i tylko gapić się w dekolt.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2011-12-05 o 17:51
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 19:01   #24
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Jak dla mnie "zauroczenie" to synonim pożądania dla dobrze wychowanych panienek
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 20:41   #25
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

No to jadę, uwaga
Można się zauroczyć małym szczeniaczkiem, wtedy mówi się "oj, ti ti ti, sceniacku". Jeśli facet mówi do Ciebie zdrobnieniami, wgapia się, podślinia, ma maślany wzrok, przynosi badyla, zabiera na kawę, kupuje ciastko, jednym słowem: kiedy widać, że robi coś dla Ciebie - to zauroczenie.
Jak majstruje przy wihajstrze na pierwszej randce - to pożądanie. Jeśli chce macać - pożądanie. Jeśli mówisz: "nie, nie, to za szybko", a on na to "no co Ty, wcale nie, jestem Tobą zauroczony" - to pożądanie.
Oczywiście "sceniackowanie" może nie wystąpić mimo zauroczenia, może też wystąpić w postaci wybitnie opanowanej gry aktorskiej.
A prawda jest taka, że jeśli macie o czym rozmawiać na randkach i spędzacie czas właśnie na rozmowach, a facet dalej się z Tobą umawia, słucha Cię, sprawia wrażenie zainteresowanego a do tego jeszcze przyniesie badyla - to zauroczenie. Albo dobra gra
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:40   #26
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
No to po prostu widać czy facetowi zależy czy nie. To nie jest trudne do rozpoznania, aczkolwiek my kobiety często coś tam nadinterpretujemy lub też przeciwnie szukamy na siłę oznak tego, że mu zalezy a facet ma nas w 4 literach. A to tylko dlatego, że gdy w grę wchodzą nasze uczucia troszkę to racjonalne myślenie szwankuje
I tu się mylisz, bo jeżeli facet pożąda to też mu zależy. I też będzie się starał.


Cytat:
Napisane przez amiien_ Pokaż wiadomość
Odpowiem Ci tak:
mój dobry znajomy, który od kilku tygodni spotykał się z nową dziewoją na pytanie no i jak tam z ta nową dziewczyną?odpowiedział: eeh lipa, dobiega trzeci miesiąc, jak mi nie da , to koniec znajomości, szkoda mojego czasu.
Natomiast TEN sam facet , w sytuacji gdy zależało mu na kobiecie, potrafił czekać i nie stawiał żadnego ultimatum, dlaczego?ano dlatego że mu zależało i nie chciał tego spartolić.
Ot taka dygresja.Myślę że wiele tłumaczy.

No dobrze, ale jaka była różnica w zachowaniach owego kolegi w zależności od celu? To mnie właśnie interesuje.

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Wszystko tłumaczy!!! Szkoda, że tak niewiele chce słuchać.

E tam. Jako facet mógłbyś podać jakieś modelowe sytuacje.


Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
Myślę, że u kobiet sprawa wygląda dokładnie tak samo. Pożądanie kojarzy mi się z fizycznością, zauroczenie z takim bardziej ogólnym podejściem.
W przykładzie amiien_ doskonale to widać. Jak ktoś pożąda (czy facet czy kobieta), to często potrafi stanąć na głowie, żeby "zaliczyć"... przymilanie, adorowanie, prezenty,spacery itp. - wszystko tak jak podczas randkowania, z tą różnicą, że jeśli w końcu nie zaliczy, to olewa. Albo: zaliczy - olewa.
Natomiast jak ktoś (czy facet czy kobieta) się zauroczy, to poza pożądaniem czuje, że mu na drugiej osobie zależy... i od nowa: przymilanie, adorowanie, prezenty itp. - wszystko tak jak podczas randkowania.... jednak czy zaliczy, czy nie zaliczy - to nie ma początkowo znaczenia, bo temu komuś (czy facetowi czy kobiecie) po prostu zależy na danej OSOBIE, a nie na puknięciu

Według mnie, u obu płci jest tak samo... i tak samo ciężko/łatwo to rozróżnić

Czyli trzeba się znaleźć w łóżku, żeby się dowiedzieć, o co komu chodziło?


Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Jak majstruje przy wihajstrze na pierwszej randce - to pożądanie. Jeśli chce macać - pożądanie. Jeśli mówisz: "nie, nie, to za szybko", a on na to "no co Ty, wcale nie, jestem Tobą zauroczony" - to pożądanie.
Oczywiście "sceniackowanie" może nie wystąpić mimo zauroczenia, może też wystąpić w postaci wybitnie opanowanej gry aktorskiej.
A prawda jest taka, że jeśli macie o czym rozmawiać na randkach i spędzacie czas właśnie na rozmowach, a facet dalej się z Tobą umawia, słucha Cię, sprawia wrażenie zainteresowanego a do tego jeszcze przyniesie badyla - to zauroczenie. Albo dobra gra
Spłycasz. Uwierz mi, że faceci, którzy czują tylko pożądanie i nie są zainteresowani żadną emocjonalną stroną znajomości, także bardzo się starają. Potrafią być naprawdę czarujący, szarmanccy, w inteligentny sposób "zagajać" dziewczynę. Nie mówię o prostych burakach, którzy przy pocałunku spychają głowę dziewczyny w dół w wiadomym celu.

I to wcale nie musi być gra, bo facet się autentycznie stara. Cel jest może mniej szczytny, ale droga do jego osiągnięcia potrafi być naprawdę fantazyjna.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-12-05 o 21:43
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:46   #27
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30904923]I tu się mylisz, bo jeżeli facet pożąda to też mu zależy. I też będzie się starał.

Spłycasz. Uwierz mi, że faceci, którzy czują tylko pożądanie i nie są zainteresowani żadną emocjonalną stroną znajomości, także bardzo się starają. Potrafią być naprawdę czarujący, szarmanccy, w inteligentny sposób "zagajać" dziewczynę. Nie mówię o prostych burakach, którzy przy pocałunku spychają głowę dziewczyny w dół w wiadomym celu.

I to wcale nie musi być gra, bo facet się autentycznie stara. Cel jest może mniej szczytny, ale droga do jego osiągnięcia potrafi być naprawdę fantazyjna.[/QUOTE]
Nie, nie spłycam, to Ty masz problem z nadmierną podejrzliwością. Zgadnij, komu żyje się łatwiej
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:49   #28
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;30904923]I tu się mylisz, bo jeżeli facet pożąda to też mu zależy. I też będzie się starał.




No dobrze, ale jaka była różnica w zachowaniach owego kolegi w zależności od celu? To mnie właśnie interesuje.



E tam. Jako facet mógłbyś podać jakieś modelowe sytuacje.




Czyli trzeba się znaleźć w łóżku, żeby się dowiedzieć, o co komu chodziło?




Spłycasz. Uwierz mi, że faceci, którzy czują tylko pożądanie i nie są zainteresowani żadną emocjonalną stroną znajomości, także bardzo się starają. Potrafią być naprawdę czarujący, szarmanccy, w inteligentny sposób "zagajać" dziewczynę. Nie mówię o prostych burakach, którzy przy pocałunku spychają głowę dziewczyny w dół w wiadomym celu.

I to wcale nie musi być gra, bo facet się autentycznie stara. Cel jest może mniej szczytny, ale droga do jego osiągnięcia potrafi być naprawdę fantazyjna.[/QUOTE]
no dobra, to lepiej (i przyjemniej ) się z nim przespać i zobaczyć czy dalej będzie się odzywał
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:56   #29
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Nie, nie spłycam, to Ty masz problem z nadmierną podejrzliwością. Zgadnij, komu żyje się łatwiej
Z nadmierną podejrzliwością? Bo zdaję sobie sprawę z tego, że faceci inaczej podchodzą do pewnych spraw niż kobiety? Oczywiście mi się żyje łatwiej, bo nie mamię się, że jak facet mnie adoruje i mi mówi, że mu na mnie zależy, to na pewno się zakochał.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
no dobra, to lepiej (i przyjemniej ) się z nim przespać i zobaczyć czy dalej będzie się odzywał

To też nie tak, bo oczywiście, że się będzie odzywał. I znowu będzie adorował i się starał. Taka wieczna powtórka z rozrywki.

Tylko że mnie nie interesuje związek oparty na pożądaniu - mało kobiet się chyba świadomie na coś takiego godzi, ale (jak już wspomniałam w pierwszej wypowiedzi) takie związki też mogą być udane.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 22:02   #30
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: odróżnić pożądanie od zauroczenia (u facetów)

Mówisz o związkach opartych na pożądaniu.
Ale wiesz, takie związki to przecież chyba nie związki na całe życie?
Chyba nie myślisz, że facet, który TYLKO pożąda kobiety i nic więcej będzie chciał wziąć z nią ślub i miec gromadkę dzieci i zestarzeć się obok niej. Dlatego takie znajomości są raczej na krócej i to się raczej czuje i faceci często nie ukrywają tego, że jest to tylko dla seksu, po prostu spotykacie sie na seks i tyle. Wiadomo, może czasem i pogadacie, ale nie jest to rozmowa zakochanych ludzi, którzy planują współną przyszłość. Naprawdę Ty nie widzisz tej różnicy ?
A nawet jeżeli wejdą w związek tylko dlatego, że się pożądają w łóżku, to przecież i tak prawdopodobnie to w końcu sie rozpadnie, gdy poznają kogoś, kto będzie odpowiadal im pod każdym względem, także emocjonalnym, duchowym.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.