zmęczony makijaż :/ - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-12, 11:22   #31
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: zmęczony makijaż :/

A u mnie sprawa wygąda tak. Rano ok. 6 robie make up. Oczywiście warstwa filtra obowiązkowo. Na to podkład niegryzący się z nim. Oczy w jasnej zieleni, lub złocie, rzadko czerń. Szminka w żywym odcieniu. Po dwóch godzinach tłuszcz na twarzy, dosłownie spływa. Cień trzyma się idealnie na bazie ponad 12 godz. Po oczami rozświetlający korektor Loreal. Użycie bibułek zniszczyłoby warstwę filtra, więc nic z tym połyskiem nie robię.
Dziś się załamałam, bo koleżanka w pracy ok 8 rano powiedziała mi, że wyglądam na strasznie zmęczoną, wprost przemęczoną! Potwierdziłam, bo głupio mi było się przyznać, że nie mam powodów do przemęczenia! Przypuszczam, że to wina tego makijażu...

Niech mi któraś z Was poradzi, jak mam ten makijaż na filtrze wykonać, żeby nie wyglądać na umęczoną???

Myślicie, że może być to wina podkładu? Faktycznie, jestem bardzo jasna na twarzy, znam wątek o bladolicych. Ale tutaj jest kwestia nie tylko wyboru jaśniutkiego podkładu, ale jeszcze, żeby współgrał z filtrem...Mam podkład True Match i LRP Unifiance. Do tego ciemne przebarwienia, które ukrywam pod tą warstwą codziennego make up-u.

W desperacji pomyślałam o powrocie do barwionego SVR 50+, coż - kolor świnkowy, ale może choć trochę tą twarz ożywi... No i on dobrze kryje, a o to mi także chodzi...

Poradźcie mi coś, błagam...
Z góry dziękuję
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 12:45   #32
kaziaa23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 776
Dot.: zmęczony makijaż :/

jeśli chodzi o kredki to u mnie wewnątrz dolnej powieki trzyma się cały dzień Essence long lasting wysuwana
kaziaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 13:32   #33
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: zmęczony makijaż :/

Cytat:
Napisane przez mysia30 Pokaż wiadomość
A u mnie sprawa wygąda tak. Rano ok. 6 robie make up. Oczywiście warstwa filtra obowiązkowo. Na to podkład niegryzący się z nim. Oczy w jasnej zieleni, lub złocie, rzadko czerń. Szminka w żywym odcieniu. Po dwóch godzinach tłuszcz na twarzy, dosłownie spływa. Cień trzyma się idealnie na bazie ponad 12 godz. Po oczami rozświetlający korektor Loreal. Użycie bibułek zniszczyłoby warstwę filtra, więc nic z tym połyskiem nie robię.
Dziś się załamałam, bo koleżanka w pracy ok 8 rano powiedziała mi, że wyglądam na strasznie zmęczoną, wprost przemęczoną! Potwierdziłam, bo głupio mi było się przyznać, że nie mam powodów do przemęczenia! Przypuszczam, że to wina tego makijażu...

Niech mi któraś z Was poradzi, jak mam ten makijaż na filtrze wykonać, żeby nie wyglądać na umęczoną???

Myślicie, że może być to wina podkładu? Faktycznie, jestem bardzo jasna na twarzy, znam wątek o bladolicych. Ale tutaj jest kwestia nie tylko wyboru jaśniutkiego podkładu, ale jeszcze, żeby współgrał z filtrem...Mam podkład True Match i LRP Unifiance. Do tego ciemne przebarwienia, które ukrywam pod tą warstwą codziennego make up-u.

W desperacji pomyślałam o powrocie do barwionego SVR 50+, coż - kolor świnkowy, ale może choć trochę tą twarz ożywi... No i on dobrze kryje, a o to mi także chodzi...

Poradźcie mi coś, błagam...
Z góry dziękuję



Witaj również używam filtrów mam podkład Gosha i nawet fajnie współgrają
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 14:05   #34
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: zmęczony makijaż :/

Ja tez mam problem z przemeczonym makijazem. Zauwazylam kilka prawidlowosci. Makijaz jest ciezki najczesciej gdy:
-nakladam go na podrazniona, przemeczona twarz. Np. rano, kiedy mam spuchniete oczy. Albo jak jestem zmeczona.
- gdy naloze zbyt duza warstwe kosmetykow. Za duzo fluidu, pudru, korektora.
- Gdy mam sucha skore.

A co do filtrow, to ja nakladam krem clinique ktory jest troche tlusty, ma filtr 25. Ale ja pudruje twarz, pudrem. Nic sie nie narusza a jest mat. Mozna nawet kupic puder z filtrem.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 16:14   #35
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: zmęczony makijaż :/

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Witaj również używam filtrów mam podkład Gosha i nawet fajnie współgrają
Cześć Neska! Rozumiem, że na filtr nakładasz ten podkład Gosh i już nie pudrujesz? Jaki masz filtr ? Bo ja używam na zmianę Vichy, LRP i Biodermę.


Asik, niestety u mnie sam puder na filtrze nie wchodzi w rachubę. Byłoby widać moje plamy
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 17:31   #36
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: zmęczony makijaż :/

Cytat:
Napisane przez mysia30 Pokaż wiadomość
Cześć Neska! Rozumiem, że na filtr nakładasz ten podkład Gosh i już nie pudrujesz? Jaki masz filtr ? Bo ja używam na zmianę Vichy, LRP i Biodermę.


Asik, niestety u mnie sam puder na filtrze nie wchodzi w rachubę. Byłoby widać moje plamy
Używam Iwostin intensywnie nawilżający z filtrem 20 , na to tylko podkład Gosh, X-Ceptional Wear Make-up i ewentualnie puder w kulkach rozświetlający na policzki jako róż.
Zazwyczaj nie pudruję, tylko na wielkie wyjścia.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 17:56   #37
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: zmęczony makijaż :/

Ja nie pisalam o samym pudrze. Bo puder przeciez naklada sie na podklad i puder uzywa sie do pozniejszych poprawek. Najpierw filtr, na to podklad, potem sypki puder (przeciez powinno sie uzywac pudru dla utrwalenia makijazu. Bez to ja sie nie dziwie, ze splywa )
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 18:09   #38
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: zmęczony makijaż :/

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Ja nie pisalam o samym pudrze. Bo puder przeciez naklada sie na podklad i puder uzywa sie do pozniejszych poprawek. Najpierw filtr, na to podklad, potem sypki puder (przeciez powinno sie uzywac pudru dla utrwalenia makijazu. Bez to ja sie nie dziwie, ze splywa )
Nie stosuję sypkiego pudru do utrwalenia a podkład mi nie spływa, natomiast Moja Mama nie używa podkładu ,tylko na krem pudruje sypkim, myślę że każdy ma indywidualny sposób.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 18:24   #39
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: zmęczony makijaż :/

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Ja nie pisalam o samym pudrze. Bo puder przeciez naklada sie na podklad i puder uzywa sie do pozniejszych poprawek. Najpierw filtr, na to podklad, potem sypki puder (przeciez powinno sie uzywac pudru dla utrwalenia makijazu. Bez to ja sie nie dziwie, ze splywa )
U mnie jest tak, że jeśli nie użyję filtra, to podkład nawet niezapudrowany wcale nie spływa (nawet 8 godzin). Więc "powinno się" jest sforułowaniem w moim przypadku niezbyt odpowiednim

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Nie stosuję sypkiego pudru do utrwalenia a podkład mi nie spływa, natomiast Moja Mama nie używa podkładu ,tylko na krem pudruje sypkim, myślę że każdy ma indywidualny sposób.
Zgadzam się z tym. Dokładnie jest tak, jak piszesz
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 18:30   #40
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: zmęczony makijaż :/

Wadomo zasady zasadami a praktyka praktyką moja cera bardzo źle reaguje na puder zarówno sypki jak i prasowany , a może jeszcze nie trafiłam na ten idealny...
Na dzień dzisiejszy nie pudruję twarzy nakładam tylko sam podkład.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 18:34   #41
giancarla
Raczkowanie
 
Avatar giancarla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 436
Dot.: zmęczony makijaż :/

A mi łzawią dodatkowo oczy i makijaż się rozmazuje. Na to żadna baza nie pomoże
__________________
Dystymiczka
giancarla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 19:01   #42
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: zmęczony makijaż :/

Mysiu,ale przeciez pisalas wczesniej ze makijaz zle wyglada. Wiec chyba masz jednak z czyms problem. Skoro nie mozesz poprawiac bibulkami (zeby nie zniszczyc filtra) to uzyj pudru sypkiego. I nie rozumiem calej tej sytuacji. Zdeyduj sie, czy masz problem czy nie bo ja chcialam pomoc a nagle czuje sie jak intruz ktory niepotrzebnie wyraza swoje zdanie bo nagle podklad trzyma Ci sie idealnie. Dziwne, ze najpierw po 2 godz mialas tlusta twarz, a teraz az 8 godz jest idealnie. To w takim razie zrezygnuj z filtra, jak jest tak super. Ja nie musze rezygnowac z filtra bo puder mnie ratuje. Ale jak chcesz. W takim razie albo nie bedziesz miala filtra albo bedziesz sie blyszczala. Powodzenia.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez giancarla Pokaż wiadomość
A mi łzawią dodatkowo oczy i makijaż się rozmazuje. Na to żadna baza nie pomoże

Ja mam identycznie. To jest zdecydowanie najwiekszy problem. Cale oczy mam czerwone- ja dodatkowo jeszcze mam fioletowe since... Korektor korektorem ale po chwili od nalozenia oczy lazawia, puchna itd. I jest jeszcze gorzej. Mam taka reakcje nawet na zwykly krem. I szczegolnie rano. Moze jakies krople?

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Wadomo zasady zasadami a praktyka praktyką moja cera bardzo źle reaguje na puder zarówno sypki jak i prasowany , a może jeszcze nie trafiłam na ten idealny...
Na dzień dzisiejszy nie pudruję twarzy nakładam tylko sam podkład.

Tu sie oczywiscie zgadzam. Jak puder nie spelnia zadania, albo nie jest potrzebny to nie ma sensu na sile go uzywac. Ale w przypadku Mysi zdecydowanie by sie przydal.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 19:03   #43
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: zmęczony makijaż :/

Cytat:
Napisane przez giancarla Pokaż wiadomość
A mi łzawią dodatkowo oczy i makijaż się rozmazuje. Na to żadna baza nie pomoże
Też tak mam czasami wtedy kładę hennę lub używam takiego tuszu w kamieniu on się tak łatwo nie rozmazuje i nie pieką mnie po nim oczy

asik123456789 przepraszam że sie wtrącę , ale zupełnie niepotrzebnie tak się czujesz, każdy wypowiada swoje zdanie. i każda rada jest dobra Skoro standardowe postępowanie nie działa to trzeba pokombinować na własną rękę

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2009-05-12 o 19:05
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 19:14   #44
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: zmęczony makijaż :/

Ja wiem, ale chodzi mi tu glownie o to, ze nie lubie gdy ktos najpierw prosi o rade a pozniej pisze ze po co mu jak makijaz moze sie spokojnie trzymac 8 godzin.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Ale jasne kazdy moze wyrazac wlasnie zdanie Skonczmy temat bo jest bez sensu
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 12:19   #45
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: zmęczony makijaż :/

Wiesz co, Asik. Nie przecztałaś tego co napisałam dokładnie, więc się nie oburzaj. Makijaż źle mi się trzyma na filtrach, po 2 godz spływa. Bez filtra trzyma się super wiele godzin. Tak jest tam napisane. Nie zrezygnuję z filtra. I nigdzie na Ciebie nie napadłam słownie, a to właśnie odebrałam po Twojej wypowiedzi. I nie tylko ja, jak widać niżej z wypowiedzi Neski:


asik123456789 przepraszam że sie wtrącę , ale zupełnie niepotrzebnie tak się czujesz, każdy wypowiada swoje zdanie. i każda rada jest dobra Skoro standardowe postępowanie nie działa to trzeba pokombinować na własną rękę[/QUOTE]

Easy. Też Ci życzę powodzenia
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 12:41   #46
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: zmęczony makijaż :/

Wlasnie tak Cie zrozumialam. Napisalas wyraznie ze nie nic nie potrzebujesz bo przeciez "jeśli nie użyję filtra, to podkład nawet niezapudrowany wcale nie spływa". WIec rada jest prosta. Nie uzywaj filtra.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:17   #47
tobb
Raczkowanie
 
Avatar tobb
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 266
Dot.: zmęczony makijaż :/

Cytat:
Napisane przez mysia30 Pokaż wiadomość
A u mnie sprawa wygąda tak. Rano ok. 6 robie make up. Oczywiście warstwa filtra obowiązkowo. Na to podkład niegryzący się z nim. Oczy w jasnej zieleni, lub złocie, rzadko czerń. Szminka w żywym odcieniu. Po dwóch godzinach tłuszcz na twarzy, dosłownie spływa. Cień trzyma się idealnie na bazie ponad 12 godz. Po oczami rozświetlający korektor Loreal. Użycie bibułek zniszczyłoby warstwę filtra, więc nic z tym połyskiem nie robię.
Dziś się załamałam, bo koleżanka w pracy ok 8 rano powiedziała mi, że wyglądam na strasznie zmęczoną, wprost przemęczoną! Potwierdziłam, bo głupio mi było się przyznać, że nie mam powodów do przemęczenia! Przypuszczam, że to wina tego makijażu...

Niech mi któraś z Was poradzi, jak mam ten makijaż na filtrze wykonać, żeby nie wyglądać na umęczoną???

Myślicie, że może być to wina podkładu? Faktycznie, jestem bardzo jasna na twarzy, znam wątek o bladolicych. Ale tutaj jest kwestia nie tylko wyboru jaśniutkiego podkładu, ale jeszcze, żeby współgrał z filtrem...Mam podkład True Match i LRP Unifiance. Do tego ciemne przebarwienia, które ukrywam pod tą warstwą codziennego make up-u.

W desperacji pomyślałam o powrocie do barwionego SVR 50+, coż - kolor świnkowy, ale może choć trochę tą twarz ożywi... No i on dobrze kryje, a o to mi także chodzi...

Poradźcie mi coś, błagam...
Z góry dziękuję
Mam kilka rad dla ciebie, może coś pomoże Nie mówię, że od razu wszystkie masz wcielić w życie ale może choć jedna z nich nieco poprawi sytuację:
tobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:13   #48
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: zmęczony makijaż :/

Cytat:
Napisane przez tobb Pokaż wiadomość
Mam kilka rad dla ciebie, może coś pomoże Nie mówię, że od razu wszystkie masz wcielić w życie ale może choć jedna z nich nieco poprawi sytuację:
Bardzo dziękuję, Tobb To bardzo pocieszające, że istnieje dla mnie szansa na poprawę wyglądu make up-u na filtrze. Bo jak wcześniej dwa razy napisałam, nie zamierzam rezygnować z filtra
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.