Profesjonalny kamuflaż vs korektory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-13, 19:05   #1
pensativ
Przyczajenie
 
Avatar pensativ
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 10

Profesjonalny kamuflaż vs korektory


Witam
Jestem ciekawa który z kosmetyków wy bardziej wolicie?
Który lepiej kryje?
I do jakich mankamentów cery jest każdy z nich dobry.
Jeśli już kamuflaż to czy można go nakładać na całą cerę, czy tylko punktowo?
Czy można nakładać przed nim baz i podkład czy już lepiej po?
Która konsystencja najlepsza?
Wybierać w jednym kolorze czy lepiej dopłacić i wybrać paletę z rożnymi rodzajami odcieni?
Bardzo zależy mi na odpowiedzi na te pytania.


Jakiś czas temu stosowałam paletę korektorów z avonu ale
mam problemy z ogromnymi sincami pod oczami z którymi nie da się nic zrobić niestety korektory i te poległy, sińce dalej były widoczne owszem troszkę mniej niż zawsze ale niestety korektor był bardzo nietrwały i po 2 godzinach w ogóle go nie było ;(

Najbardziej zależało by mi na takim kamuflażu korektorze który zamaskuje ogromne sińce pod oczami ale również na takim który zamaskował by małe krostki

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Aaa i jeśli stosowałyście jakieś kamuflaże korektory a są naprawde dobre prosiła bym o nazwś i ce
pensativ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 21:55   #2
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Profesjonalny kamuflaż vs korektory

Osobiście wybieram kamuflaże, ponieważ zapewniają lepsze krycie niż korektory. Nie mam jakiś poważnych defektów, jedynie drobne ale dość ciemne przebarwienia potrądzikowe, z którymi zwyczajne drogeryjne korektory sobie nie radzą.
Kamuflażu zdecydowanie nie nakładamy na całą cerę, tylko na niedoskonałości. Najpierw nakładam podkład a na to korektor/kamuflaż, u mnie ten sposób sprawdza się lepiej aniżeli w odwrotnej kolejności
Teraz stosuję kamuflaż Perfect Blend Janssen i mogę polecić. Szczególnie jeśli zależy Ci na zakryciu sińców pod oczami i niewielkich niedoskonałości. Nr 2 ma odcień żółty i służy właśnie do maskowania sińców. Z tym radzi sobie super. Z moimi przebarwieniami już niestety nieco gorzej W internecie można nabyć go za ok. 30 - 50 zł, zależy od strony z której zamawiasz, moim zdaniem warto, bo jest bardzo wydajny.
__________________
naturalna pielęgnacja.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2012-05-13 o 21:59
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 23:20   #3
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Profesjonalny kamuflaż vs korektory

Który lepiej kryje?

Jak sama nazwa wskazuje - kamuflaż. Jest produkt dużo bardziej napigmentowany od zwykłego korektora, ale też przez to dużo cięższy w formule.

I do jakich mankamentów cery jest każdy z nich dobry.

Kamuflarz kładzesz na to, czemu nie daje rady korektor, względnie uzywasz np do zdjęć dla efektu idealnej cery.

Jeśli już kamuflaż to czy można go nakładać na całą cerę, czy tylko punktowo?

Ani korektora ani kamuflazu nie kładłabym na całą cerę - wyłącznie punktowo. Jeśli potrzebujesz dobrego krycia na całej twarzy [ bo np. masz cere naczynkową, albo blizny albo bo tak ], to lepiej zadziała kombinacja baza - nawet kolorowa+ podkład, miejscowo kamuflaz i na to puder.

Czy można nakładać przed nim baz i podkład czy już lepiej po?
Która konsystencja najlepsza?


Bazę kładziemy zawsze przed położeniem jakiegokolwiek kosmetyku kolorowego na twarz. Co do kolejności, co pierwsze. korektor czy podkład to szkoły są tak na prawdę dwie - kładąc podkład na korektor, wykończenie jest bardziej spójne, a jesli kosmetyki mają różne kolory - kolorystyka tez bardziej jednolita, - kładąc korektor na podkład jest po prostu łatwiej, niektórzy stosują teżtechnikę kolektor- podkład- korektor, czyli np. kladą na zasinienia pod oczami żółty korektor, potem na całą twarz podkład, a następnie znów pod oczy korektor rozświetlający

Wybierać w jednym kolorze czy lepiej dopłacić i wybrać paletę z rożnymi rodzajami odcieni?

Jeśli producent ma w ofercie kolor idealny dla ciebie, to właściwie nie musisz inwestować w paletę, ale wg mnie warto - możesz stworzyć idealny odcień np, gdy się opalisz, gdy jesteś zimowo blada, gdy chcesz ukryć zaognienia lub zasinienia. Niestety jeszcze nie znalazłam palety idealnej
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 07:45   #4
mamamichałka
Zadomowienie
 
Avatar mamamichałka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 489
GG do mamamichałka
Dot.: Profesjonalny kamuflaż vs korektory

Witaj.Jeśli masz problem z sińcami-polecam kamuflaż Vanish-ma kolor jasnej-rozbielonej zieleni.Jest genialny.O taki:
http://www.ladymakeup.pl/sklep/la-fe...-pod-oczy.html
Osobiście wolę go bardziej niż żółte kamuflaże i korektory wszelkiego rodzaju.
U mnie na sińce sprawdził się Juvit krople z vit.C dla dzieci-których używam na twarz na noc i pod oczy (tylko filtr uv koniecznie).Po jakimś czasie cieni nie ma.
Jeśli chodzi o twoje pytanie-kamuflaż czy korektor-kamuflaż.I jeśli mozesz-lepiej zainwestuj w paletę-chociaż małą-jeśli nie jesteś wizażystką-tylko potrzebujesz dla własnego użytku-wybierz ze 3 odcienie-bazowy+ciemniejszy+jaśnie jszy-i je mieszaj,w zależności od pory roku.
__________________
Perfumy na wymianę

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275116
mamamichałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 20:31   #5
pensativ
Przyczajenie
 
Avatar pensativ
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 10
Dot.: Profesjonalny kamuflaż vs korektory

Która paletka kamuflazy lepsza ?
1. http://allegro.pl/kamuflaz-paleta-15...403770167.html

2.http://allegro.pl/kamuflaz-paleta-15...403461777.html
pensativ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:57.