Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-13, 19:13   #61
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
Odechciało mi się golfika
jak dobrze ze nie lubie golfikow i nie mam takich problemow.
Od teraz trzeba sie naprawde przygladac uwaznie wszystkim ubraniom to okropne ze ekspedienki chodza (niektore, w niektorych sklepach) w tych ubrankach
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 19:13   #62
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

aż dziwne że nie boją się że same zniszczą lub poplamią
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 19:26   #63
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
aż dziwne że nie boją się że same zniszczą lub poplamią
ja bym sie glupio czula na ich miejscu
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 19:52   #64
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

ja wogóle bym nie brała ciuchów ze sklepu w którym pracuje wolałabym je kupić
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 22:26   #65
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Cytat:
Napisane przez rusalka Pokaż wiadomość
a gdzie to w gliwicach takie metody stosuja?
W GCH, na najniższym poziomie, pierwsze stoisko w środkowym rzędzie, pani tam ma zawsze dużo spodni i dużo bluzeczek/sweterków i worków
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 23:00   #66
kajtecek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 175
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Opisane sytuacje znam od drugiej strony.Od półtora roku pracuje w jednym z najewiekszych sieciowych sklepów z odzieżą.Zanim zaczęłam pracować w takim sklepie myślałam że odzież z przymierzalnia jest odwieszana na swoje miejsce, na wieszaku rzecz jasna -czysta.Niestety po krótkim czasie przekonałam się że nie do końca tak jest Można by dużo pisać o tym co klientki-oczywiście nie wszystkie-potrafia zrobić z ciuchami.Oczywiste jest że każda z nas chce kupić rzecz w bardzo dobrym stanie, niestety przy takiej ilości osób mierzących często interesująca nas rzecz nie nadaje się do kupna.
Jeśli chodzi o przecenianie takich rzeczy to my jako sprzedawcy też mamy ograniczone możliwości.Wiadomo że mam nad sobą kierownika, a on następnego no i w ogóle firma narzuca nam określone zasady.Staramy sie zawsze rozsądnie podejśc do problemu-nie zawsze się to udaje są i takie przypadki kiedy osoba chce 20 zł rabatu ponieważ koszula nie ma jednego guzika przy cenie wyjsciowej 59,90.Co do brudnych rzeczy w przypadku naszej sieci klient zawsze może zareklamować daną rzecz jeśli plama nie zejdzie- na paragonie zaznaczamy że jest brudna.
W przypadku tak dużych sklepów nie jest też możliwe oddawanie ciuchów do pralni ani zbiorowe przecenianie ich-w skali sieci to byłyby ogromne koszta a i tak nie rozwiązałoby to problemu
Nie wiem czy w innych sklepach ekspedientki noszą rzeczy do sprzedazy-osobiście nie spotkałam się z tym.
Ogólnie odkąd pracuje w tej branży dokładnie oglądam ciuchy w sklepach-przez to że na codzień wiem co mogły przejśc Zdarzyła mi się nawet sytuacja że pani wytarła ciuchem ze sklepu pupę przy przewijaniu dziecka i zostawiła w przewijalni .Ale dużo można by opowiadać co można znależć w sklepowych przymierzalniach ale to już zupełnie inna historia...
kajtecek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 23:28   #67
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Po prostu nalezy pogodzić się z tym, że jeśli sklep zgadza się na zwrot towaru, to będą się zdażały rzeczy już nieco ubrudzone. Każde rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony
Ja natomiast się spotkałam z kartką w jednym z dużych sklepów po świętach a przed Sylwestrem, na której było napisane, że sukienki sylwestrowe nie podlegają zwrotom. Pewnie były i takie panie, które kupiły sukienkę przed sylwestrem a po nim ją oddawały. Nie w porządku bywają i sprzedawcy i klienci.
Nie ma co generalizować. Jeśli dadzą zniżkę na uszkodzony produkt - kupić. Jeśli nie dadzą - wyjść. Po kilku takich sytuacjach zmienią taktykę. I tyle.
A worek foliowy na głowę to niesamowity pomysł
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-14, 07:34   #68
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

zazwyczaj nie chca dac rabatu wkurza mnie takie coś. jeszcze beszczelne stwierdzenia: to wyciagnieta nitke musi pani sobei odpruć. odpruć?? sama???? to po co a kupuje nowa rzecz zeby ją szyć?? raz tylko kupilam taka bluzke na sylwestra, ale wiecej do tego sklepu nie wchodzę
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 08:38   #69
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
W GCH, na najniższym poziomie, pierwsze stoisko w środkowym rzędzie, pani tam ma zawsze dużo spodni i dużo bluzeczek/sweterków i worków
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 08:52   #70
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Cytat:
Napisane przez kajtecek Pokaż wiadomość
Staramy sie zawsze rozsądnie podejśc do problemu-nie zawsze się to udaje są i takie przypadki kiedy osoba chce 20 zł rabatu ponieważ koszula nie ma jednego guzika przy cenie wyjsciowej 59,90.


masz rację, ale często jest to przesada w drugą stronę. Kiedyś wzięłam koszulę do ręki z wieszaka i odpadły wszystkie(!) guziki. Dostałam 5zł zniżki. Z chyba 70zł. Ale bluzka była piękna, więc musiałam ją mieć
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 09:37   #71
wisienka_com
Raczkowanie
 
Avatar wisienka_com
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: east coast
Wiadomości: 444
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś chciałam przymierzyć golfik na stoisku w centrum handlowym, i sprzedawczyni mi dała zwykłą foliową torebkę do założenia na głowę Pogimnastykowałam się z tym chwilę i zrezygnowałam z mierzenia, bo aż tak mi się ten golf nie podobał, żeby dusić się w woreczku
pomysłowy patent na niebrudzenie ubrań przy przymierzaniu ...
__________________
Naku Penda Piya-Naku Taka
Piya-Mpenziwe
wisienka_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-16, 23:22   #72
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Interesujacy watek Co powiecie o moim przypadku. To tak a propos 'rozsadnego podejscia' do problemu przeceniania uszkodzonych rzeczy przez sprzedawcow i ogolnie rzecz biorac polityce sklepow w tym wzgledzie. Jesienia weszlam do HD zeby ogladnac zobaczone gdzies w czasopismie polbuciki, zamiast nich moj wzrok przykuly sliczne kozaczki. Okazalo sie ze to ostatnia para, w innych sklepach nie mieli mojego numeru bo to byla resztka kolekcji z roku poprzedniego. Dlaczego wahalam sie? No coz, but ktory mierzylam byl juz sfatygowany i dosyc wyraznie wygladem 'odstawal' od drugiego buta od tej pary, nie mierzonego. Mialam ogromny dylemat, buty kosztowaly okolo 250 zl, spytalam o to na jaki rabat moge liczyc. Bylo to 25 zl!!! Marne 10%, ale jak powiedziala sprzedawczyni podobno to gorna granica do ktorej ona jako ekspedientka moze obnizyc cene towaru. Zostawilam te buty proszac zeby odlozyla je, bo musze przemyslec decyzje czy je kupie. No i kupilam, sa bardzo wygodne, nie zaluje swojej decyzji mimo ze roznica pomiedzy butami jest wciaz zauwazalna ale na szczescie o niebo mniejsza niz na poczatku. Uwazam jednak ze rabat byl smiesznie niski ....
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 23:41   #73
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

I jeszcze jedno, wspominalyscie tutaj wielokrotnie o tym ze klientki nie tylko brudza mierzone ciuchy ale tez zostawiaja czasem nawet rzucone gdzies na ziemie w przymierzalni. Od razu powiem, ze ciuchow nie brudze i nie rzucam ich gdzie popadnie. Musze jednak powiedziec, ze mam wielokrotnie dylemat co mam zrobic z nareczem ciuchow ktore mierze, owszem moge je powiesic ladnie na wieszaki, ale nie wyobrazam sobie chodzenia po sklepie i odwieszania ich we wlasciwe miejsca. W wiekszosci sklepow ciuchy odbiera sprzedawczyni i sama odwiesza je lub sklada dzieki czemu znow ladnie moga sie prezentowac, ale sa sklepy w ktorych tego brakujeeee Pamietam, ze kiedys spytalam sprzedawczynie w reserved czy jest jakis wieszak gdzie moge zostawic ciuchy ktore mierzylam, powiedziala ze nie ma a klienci sami odwieszaja Niestety ja tego nie zrobilam, zostawilam ciuchy na jednym ze stolow gdzie sa zwykle przecenione ciuchy z roznych kolekcji i sezonow. Wiem, nie bylo to uprzejme z mojej strony ale coz przy najlepszych checiach byloby mi trudno znalezc miejsca skad wzielam mierzone przez siebie ciuchy. Teraz zwykle wkladam w reserved ciuszki na wieszaki i zostawiam w przebieralni, nie szukam sprzedawczyn ktore zasugeruja mi co powinnam z nimi zrobic
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 23:47   #74
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Z tym odwieszaniem musze sie z Toba zgodzic aprilla, generalnie moim zdaniem to lezy w obowiazkach sprzedawcy a nie kupujacego, biore do kasy to co mi sie podoba a reszte sprzedawca powinien poskladac i odwiesic na miejsce - tam jest w vero modzie, carry i innych sklepach. A w terranovie gdzie zywkle mierze naprawde sporo rzeczy zostawiam je powieszone w przebieralni, bo naprawde nia mam czaus biegac po calym sklepie i wyobrazcie sobie ze w Gliwiach to ochroniarz je odwiesza i sklada calkiem sympatyczny zreszta :P
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 00:12   #75
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 2 112
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
worek na głowe buhahah oni sobie chyba jaja robią
Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
To wcale nie jest śmieszne Chciałam kiedyś przymierzyć golfik i ekspedientka na stoisku też mi dała torebkę foliową... nawet nie wiem, jak miałam ją założyć na głowę, albo jak ściągać golf z tym workiem - obwiązać sobie wokół szyi, żeby się nie zsunął? Odechciało mi się golfika

Torebki na głowę, oni są śmieszni, czytając to o mało nie spadłam z krzesełka. Taką kobietę bym wyśmiała i powiedziałabym, żeby sama sobie założyła tą torebkę to może będzie mądrzejsza
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 13:30   #76
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Zniszczone, wybrudzone, uszkodzone ciuchy w sklepach

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
Marne 10%, ale jak powiedziala sprzedawczyni podobno to gorna granica do ktorej ona jako ekspedientka moze obnizyc cene towaru.
Niestety, często taka jest prawda. Ja również pracuję w sklepie, co prawda nie z ubraniami, ale również mam taki "limit" na przecenę. I wiem, że w wielu innych sklepach ekspedientki też mogą odjąć od ceny wyjściowej maksymalnie 10% bez konsultacji z kierownikiem.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.