ból podczas biegania- czy to niebezpieczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-23, 03:37   #1
urszula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 4
Question

ból podczas biegania- czy to niebezpieczne?


Witam
Od niedawna zaczęłam biegać . Na początku biegania dostaję bardzo silny ból macicy. Jest identyczny jak ten podczas menstruacji (który też jest bardzo silny). Ból podczas biegania pojawia się niezależnie od fazy cyklu jajnikowego. Jest tak silny , że wręcz dostaję mdłości. Po kilku minutach ból mija i mogę biec bez problemu dalej. Może ten ból jest wynikiem braku kondycji ? Zanim zaczęłam biegać , byłam u ginekologa. Wszystko było w porządku. Do następnej wizyty u ginekologa minie kilka miesięcy ( zwłaszcza , że jestem poza krajem). Chciałabym biegać dalej, tylko nie wiem , czy sobie nie zaszkodzę ,tym bardziej , że niedługo będę chciała zajść w ciążę. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
urszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 08:20   #2
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: ból podczas biegania- czy to niebezpieczne?

Sama biegam już od kilku lat i na początku różne części ciała mnie bolały ale nie tak..Nie jestem pewna, ale mdłości moga byc od nadmiernego wysiłku ( jeżeli wczesniej nie ćwiczyłaś to bieganie jest dość wymagające). A może to jakaś silna kolka, która promieniuje aż do jajników Nie wiem..ja dla świętego spokoju poszłabym prywatnie do ginekologa - nawet za granicą. Może to początki jakiejś choroby, a jeżeli planujecie dzidziusia to nie ma żartów. pozdrawiam
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 09:46   #3
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: ból podczas biegania- czy to niebezpieczne?

Powiem Ci ze ja tak mam, i czasem trzyma mnie nawet do pol godziny po bieganiu. Mam tak wtedy, kiedy biegam po dłuugim czasie niebiegania. Pytalam sie lekarza i powiedział ze to po prostu reakcja organizmu na nieoczekiwany wysiłek - skurcz mięśni. Nie ma to nic wspolnego z drogami rodnymi, mimo ze faktycznie boli jak okres
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 10:25   #4
mloda1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 19
Thumbs up Dot.: ból podczas biegania- czy to niebezpieczne?

Nie jesteś dobrze rozgrzana i mogą łapać Cię skurcze dlatego odczuwasz taki ból. Nie martw się, prawie każda kobieta to ma jeśli jest niewyćwiczona... Biegaj powoli i na początku nie przemęczaj się.
Gdy mnie złapie taki ból to czasami nawet oddychać nie mogę i mam wrażenie, ze zaraz mi coś tam pęknie
mloda1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.