Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-25, 23:35   #541
Kyarii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 813
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To ja też poproszę

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Raczej szybko, odcień jest dziwny bo żółtawy (azjatką nie jestem )

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Brąz, w zależności od światła. Przy mocnym oświetleniu taki miodowy, przy świetle dziennym orzechowy, obwódka ciemniejsza. Brwi i rzęsy mam cieeemne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegi mam na nosie, są złotawe ciepłe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Chłodny wpadający w róż, rumienię się rzadko.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Nazwałabym go jasnym brązem, takim mysim od 3 lat farbuję.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Ciepły, brzoskwiniowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

W czerwieni wyglądam dobrze, w fiolecie i zgniłym zielonym oraz pastelowym żółtym. Źle w czerni i bieli.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Źle wyglądam w czystej bieli i czystej czerni. Pozostałe warianty są okej.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Pasują, i to chyba nawet ekstremalnie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Myślę że tak, ale tylko troszkę.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Pasują mi raczej kolory ciepłe, lepiej mi w złocie.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Opcja druga

Edytowane przez Kyarii
Czas edycji: 2013-07-25 o 23:36
Kyarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 00:34   #542
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kyarii:

Poczytaj opis intensywnej wiosny, może pasuje?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 07:02   #543
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
nicole89
To może być wiosna. Ale radziłabym zrobić przymiarkę. Jaki konkretnie był ciemny kolor włosów, który nie pasował? Dość mnie też zastanawia, czy faktycznie bez opalenizny wyglądasz tak niezdrowo, czy jest to kwestia nawyków w myśleniu albo noszenia złych kolorów.
Może źle się wyraziłam, większość roku jestem nieopalona, ale jak miałam ciemne włosy i byłam blada, wyglądałam naprawdę źle i to nie tylko moim zdaniem. Teraz mam blond włosy i wyglądam o niebo lepiej, mam tylko problem z dopasowaniem odcienia. Jeśli chodzi o kolory włosów to nie pasowały mi bardzo czarne włosy, ciemno brązowe też nie, jasny brąz też średnio - moja uroda "gaśnie" w takich tonacjach, a w jasnym brązie byłam niewyraźna. Z tego co czytałam na Twoim blogu przyporządkowałabym siebie do Intensywnej Zimy, choćby z tego względu, że jak już maluję usta, to jasne, delikatne pomadki w ogóle mi nie pasują, bo jestem niewyraźna, tylko intensywne. Sama nie wiem... Mówisz o przymiarce kolorów do twarzy, tak?


edit:

hmm poprzymierzałam troszkę kolory do twarzy i wychodziłaby intensywna wiosna.. zawsze pomijałam możliwość bycia wiosną, celowałam w zimę albo lato. Dziekuję za podpowiedź. Jakie kolory włosow pasują intensywnej wiośnie?
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister

Edytowane przez nicole89
Czas edycji: 2013-07-26 o 09:34
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 10:14   #544
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nicole89 Pokaż wiadomość
Może źle się wyraziłam, większość roku jestem nieopalona, ale jak miałam ciemne włosy i byłam blada, wyglądałam naprawdę źle i to nie tylko moim zdaniem. Teraz mam blond włosy i wyglądam o niebo lepiej, mam tylko problem z dopasowaniem odcienia. Jeśli chodzi o kolory włosów to nie pasowały mi bardzo czarne włosy, ciemno brązowe też nie, jasny brąz też średnio - moja uroda "gaśnie" w takich tonacjach, a w jasnym brązie byłam niewyraźna. Z tego co czytałam na Twoim blogu przyporządkowałabym siebie do Intensywnej Zimy, choćby z tego względu, że jak już maluję usta, to jasne, delikatne pomadki w ogóle mi nie pasują, bo jestem niewyraźna, tylko intensywne. Sama nie wiem... Mówisz o przymiarce kolorów do twarzy, tak?


edit:

hmm poprzymierzałam troszkę kolory do twarzy i wychodziłaby intensywna wiosna.. zawsze pomijałam możliwość bycia wiosną, celowałam w zimę albo lato. Dziekuję za podpowiedź. Jakie kolory włosow pasują intensywnej wiośnie?
Bardzo czyste i raczej ciepłe. Poziom waloru trzeba dobrać indywidualnie do koloru skóry i poziomu kontrastów.

Być może u ciebie jasne włosy podkreślają brązowe oczy i ciemniejszą oprawę, a przy ciemniejszych włosach oczy robią się mniej intensywne albo wszystko się zaczyna zlewać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 10:37   #545
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Bardzo czyste i raczej ciepłe. Poziom waloru trzeba dobrać indywidualnie do koloru skóry i poziomu kontrastów.

Być może u ciebie jasne włosy podkreślają brązowe oczy i ciemniejszą oprawę, a przy ciemniejszych włosach oczy robią się mniej intensywne albo wszystko się zaczyna zlewać.
Chyba tak jest,jasne włosy podkreślają i rozjaśniają cerę, wygląda zdrowo, a nie szaro i blado.
Przy brązowych, ciemno-blond włosach mam wrażenie, że wszystko się zlewa, a przy czarnych/ciemnybrąz byłam blada i wygladałam na chorą.
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 21:14   #546
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Próbuję oswoić się z myślą, że mogę być jasnym typem Chyba ta wiosna mi bardziej pasuje, ale muszę jeszcze poprzymierzać (jak coś znajdę, bo same jesienne i zimowe kolory w szafie).

Załączam jeszcze 2 fotki lepiej oddające mój koloryt, 1 bez makijażu i druga w różowym błyszczyku oszczędnie nałożonym + makijażu jak dla jasnej wiosny (oprócz tuszu, który niestety posiadam tylko czarny).

I jak??

Edytowane przez joa_b
Czas edycji: 2017-02-02 o 21:48
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 22:11   #547
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Próbuję oswoić się z myślą, że mogę być jasnym typem Chyba ta wiosna mi bardziej pasuje, ale muszę jeszcze poprzymierzać (jak coś znajdę, bo same jesienne i zimowe kolory w szafie).

Załączam jeszcze 2 fotki lepiej oddające mój koloryt, 1 bez makijażu i druga w różowym błyszczyku oszczędnie nałożonym + makijażu jak dla jasnej wiosny (oprócz tuszu, który niestety posiadam tylko czarny).

I jak??
Wygląda bardzo naturalnie, czyli typ prawdopodobny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 23:30   #548
placekzhaszem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny bardzo bardzo proszę Was o pomoc już bardzo długo próbuje określić swój typ kolorystyczny jednak nie udaje mi się to. Chciałabym wiedziec w jakich kolorach będe wyglądać korzystnie. Załączam zdjęcie bez makijażu (niestety mam jedynie lekko pomalowane brwi).

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
W dzieciństwie opalałam się bardzo szybko, teraz bardzo cięzko mi się opalić. Jeśli już kolor jest złotawo brązowawy, najpierw czerwony.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy mają kolor zielony jednak nie jest to czysta zieleń lecz raczej dość ciemny zielony. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, a w środku przy źrenicy występują brązowe plamki. Oczy czasem sprawiają wrażenie jakby płonęły, błyszczą się. Brwi i rzęsy bardzo jasne mimo to że moje naturalne włosy są ciene.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam piegów.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera ma ocień chłodny, jestem dość blada. Odcień mojej cery wpada w róż, w niektórych miejscach pojawiają się prześwity w kolorach jasnoróżowych. Rumienie się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalny kolor włosów to ciemny brąz. Kolor jest raczej szarawy, nie ma w nim złotych refleksów czy brażowych przebłysków. Są bardziej popielate.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Usta są na codzień w kolorze jasnoróżowym, czasem jednak lekko się zaczerwieniają.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuje się w czerwonym, białym, zielonym, czarnym, bardzo mocno nasyconym różu i granacie. wydaje mi się że moją urode źle podkreślają kolory pastelowe i brzoskwiniowe odcienie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Najlepiej wyglądam w czystej bieli i czerni.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasują mi jaskrawe kolory, ale nie jestem pewna czy te ekstremalnie jaskrawe.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Wydaje mi sie że wyglądam w nich zbyt blado.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Co do tego nie jestem pewna, myśle że lepiej mi w kolorach chłodnych ale nie umiem do końca tego ocenić.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Myśle że lepiej mi w niezbyt kontrastowych połączeniach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ddff.jpg (18,3 KB, 36 załadowań)
placekzhaszem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 12:41   #549
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

placekzhaszem:
Oświetlenie na zdjęciu jest trochę za słabe, ale faktycznie zgadzałoby się z opisem, że typ urody raczej chłodny. W grę wchodzą więc podtypy lata lub zimy. Jeśli faktycznie dobrze ci w czystej bieli i głębokiej czerni oraz kolorach raczej czystych, to znaczy że jesteś jakimś typem zimowym. Jeśli jednak lepiej w mniej drastycznych kolorach - bieli lekko złamanej, antracytowym, kolorach mniej lub bardziej przełamanych szarością, to oznacza lato. Radziłabym wykonać przymiarkę kolorów w domu, w dobrym świetle i bez makijażu, oceniając wpływ kolorów na skórę i ogólnie wygląd twarzy.

Być może poczytanie o podtypach zimy i lata coś ci podpowie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-29, 22:55   #550
kicikici8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 51
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

hej, a jak myślicie, jakim ja mogę być typem? nie umiem sama tego określić, mam trochę problem z rozróżnianiem ciepłych i chłodnych kolorów...
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
nie mam raczej problemów z opalaniem, opalam się na złocisty brąz

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

oczy zielone, jest ciemniejsza obwódka wokół nich, przy źrenicy brązowe plamki, oczy w różnym świetle wyglądają różnie, czasem są bardziej zielone czasem bardziej szare. oprawa oczu mało wyraźna, kolor podobny do koloru włosów, rzęsy trochę ciemniejsze

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam piegów, za to mnóstwo pieprzyków, niektóre są ciemnobrązowe, niektóre takie hm, złotawe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

cera raczej chłodna, ale nie wpada w róż, rumienię się bardzo rzadko, kolor jest raczej różowy…ale nie jest to chłodny róż
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

kolor włosów, jak widać na zdjęciu taki ‘szary’, mysi, nijaki, chyba popielaty, choć w słońcu dostrzegam nieco złotych przebłysków
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
usta dosyć ciemne, jest to kolor raczej chyba ciepły, na pewno nie chłodny róż, ale też nie czerwony, ani brzoskwiniowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
lubię kolor wina, lubię bardzo granat, odcienie niebieskiego, wszelkie pastelowe róże, raczej chłodne kolory i nie takie kontrastowe
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
biały zdecydowanie nie, tak samo jak czysta czerń, w czarnym wyglądam jakbym była chora. Bardzo lubię kolor grafitowy, ciemny brąz mi nie pasuje
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
myślę, że nie. Na pewno nie lubię neonów
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
myślę, że umiarkowanie zgaszone kolory są okej. W takich bardzo wyblakłych zgaszonych lub bardzo jasnych wyglądam smutno
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
chyba chłodne

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
drobniejsze wzory, monochromatyczne zestawienia są ok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09690.jpg (124,2 KB, 25 załadowań)
kicikici8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-29, 23:33   #551
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

kicikici8
Radziłabym ci przymiarkę kolorów (instrukcja u mnie na blogu).

Jeśli faktycznie pasują ci kolory chłodne, nieco zgaszone i niezbyt kontrastowe to najbardziej prawdopodobne wydaje się lato. Ale nie wykluczałabym innych typów. Przede wszystkim sprawdź, czy rzeczywiście kolory, które lubisz i których unikasz wyglądają, tak jak piszesz.

To twój naturalny kolor brwi?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 09:48   #552
Sofiflora
Przyczajenie
 
Avatar Sofiflora
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Chcę prosić o pomoc w zdefiniowaniu mojego typu urody .
1. Opalam się szybko na kolor ciepły brąz.
2.Oczy ciemne- piwne z nieco ciemniejszą obwódka w środku z żółtymi plamkami. Oprawa oczu i brwi-czarne.
3. Piegów brak.
4. Cera w odcieniu oliwkowym. Rumieńce ciemno różowe.
5. Naturalny kolor włosów- ciemny brąz
6. Kolor ust, tu nie było łatwo... Na mój gust jest ciemny róż, nawet brudny róż.
7.Moje kolory to khaki, turkus, kanarkowy żółty, biały, czarny, odcienie niebieskiego (np. jeans)
8.Dobrze wyglądam i w kolorze czystej bieli i nasyconej czerni
9.Pasują mi kolory jaskrawe, ale nie fluorscentne . Dobrze czuje sie w kolorze intensywnej zieleni, i w wyżej wymienionych .
10. Dobrze mi w kolorach zgaszony jak i w tych nasyconych nie w których dokładnie.
11. Dobieram tonację strojów w zależności od nastroju, czasem lubię się ubrać w jaskrawy żółty, czy w odnienie brązu i beżu, a czasem na ciemno-niebiesko lub fioletowo.
12. Absolutnie nie pasują mi kontrasty, stroje jak i makijaż dobieram w podobnych tonacjach. Źle się czuje w krzykliwym makijażu, mój styl jest prosty i bardzo naturalny. Zazwyczaj w makijażu oczu bazuje zawsze na beżach, brązach z złotymi refleksami w takich się czuje najlepiej.
Sofiflora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-30, 12:12   #553
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Sofiflora:
Radziłabym zrobić przymiarkę i szczególnie zwrócić uwagę na różnicę miedzy kolorami ciepłymi a chłodnymi oraz różnicami w czystej bieli i głębokiej czerni a odcieniami złamanej bieli i czerni.

Instrukcja wykonania takiej przymiarki jest u mnie na blogu, pamiętajcie, że bez makijażu, farbowane włosy zasłaniamy, światło powinno być naturalne i mocne - najlepiej dzienne albo dobra świetlówka dająca światło podobne do dziennego.

I chodzi o wpływ poszczególnych kolorów na ogólny wygląd, gust trzeba odłożyć na bok.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-30, 14:10   #554
fleur88
Raczkowanie
 
Avatar fleur88
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z mojego gniazdka :)
Wiadomości: 80
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm, jeśli aparat przechładza to trudno jednoznacznie powiedzieć, ale ogólnie mam wrażenie, że odcienie nieco raczej żywsze. Na pewno kolor zbliżony do naturalnego kolory ust i takie odcienie pomiędzy różem a czerwienią. Wydaje mi się, że u ciebie ani skrajnie ciepłe, ani skrajnie zimne nie są odpowiednie, ale z drugiej strony, jeśli aparat źle oddaje kolor... Ale przy zielonych oczach czerwony lub różowy w pomadce zwykle dobrze się sprawdza.


Ja nie tyle obstaję przy jasnym lecie, co obstaję przy wzięciu go pod uwagę. Raz wyszło, że kolory, które wg ciebie wypadają korzystnie pasowałyby do palety, drugi że szminki też raczej w tę stronę. Chyba że właśnie przekłamywanie aparatu. Możliwe że jesteś wiosną. W takim wypadku kolory cieplejsze faktycznie wyglądałyby lepiej.

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------


Najbardziej mi wygląda na wiosnę, zaczęłabym od jasnej wiosny. Zobacz u mnie na blogu paletę i opis.

Jak już jesteśmy przy tym typie to przypomnę, ogólnie paleta jasnych typów ma sporo jasnych kolorów i kolory są ogólnie rozjaśnione, co nie znaczy że nie ma żywszych odcieni. Te żywsze kolory są wręcz potrzebne typom jasnym, szczególnie wiosnom. Dlatego to nie jest koniecznie tak jak na niektórych stronach można znaleźć, że wszystko w rozbielonych pastelach, cała garderoba - owszem w wypadku tych typów taki strój często się sprawdza i wygląda lepiej niż w przypadku pozostałych typów, ale to nie znaczy, że tak trzeba codziennie.

Tak samo typy ciemne wyglądają super w takich "ponurych", bardzo ciemnych kolorach i mogą się ubrać od stóp do głów np. w bardzo ciemne prawie czarne granaty, zielenie itp, co nie oznacza, ze źle wyglądają w jaskrawszym albo jasnym kolorze.

To na tej zasadzie, jak typy intensywne nie muszą się ubierać w neony.
Przeczytałam, opis z Twojej stron, tylko jedno mi się nie zgadza. Mi pasują właśnie bardziej ciepłe brązowe eyelinery ten w którym wyglądam najlepiej (http://www.makeupalley.com/product/s...=/rid=1342470/) lepiej widać kolor na tych zdjęciach - w porównaniu to odcień o numerze 19 (http://www.thebeautylookbook.com/200...eliners.html)W czarnym eyelinerze wyglądam głupio więc może jest taki mix jak jasna ciepła wiosna?
__________________
Urodowe Różności

Edytowane przez fleur88
Czas edycji: 2013-07-30 o 14:33
fleur88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-30, 19:27   #555
Witaminaaa
Przyczajenie
 
Avatar Witaminaaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 20
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

hm. To i ja chciałabym się dowiedzieć

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

1. - ciężko, przykurzony - raczej, ale bardzo rzadko na czerwono.


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Ciemne oczy. Brązowo żółte. Brązowe obwódki. (chociaż zmieniają kolor ), plamki. Zdecydowana oprawa oczu.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Mam trochę piegów. Zlotawe ciepłe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Ciepły brzoskwiniowy, jasny...
Rumienie się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny, czekoladowy, złotawo-brązowe pzebłyski.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Różowy, ale ciepły.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w czarnym, niebieskim, bordowym.
Źle pomarańczowe, zielone.


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czytsa biel i czerń.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Raczej nie pasują, ale jeżeli już, bardzo rzadko.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Owszem , pasują mi. Z tym różniej, ale wydaje mi się, że bardzo łagodne.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Prędzej zimne, mimo wszystko, jednak zdarzają się wyjątki.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Raczej, w strojach monochromatycznych, drobnych wzorach.
Witaminaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 13:58   #556
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez fleur88 Pokaż wiadomość
Przeczytałam, opis z Twojej stron, tylko jedno mi się nie zgadza. Mi pasują właśnie bardziej ciepłe brązowe eyelinery ten w którym wyglądam najlepiej (http://www.makeupalley.com/product/s...=/rid=1342470/) lepiej widać kolor na tych zdjęciach - w porównaniu to odcień o numerze 19 (http://www.thebeautylookbook.com/200...eliners.html)W czarnym eyelinerze wyglądam głupio więc może jest taki mix jak jasna ciepła wiosna?
Ale to jest metaliczny kolor, więc zachowuje się inaczej. Takie miedziane czy złote to nawet u mnie się nieźle sprawdzają, Jeśli jesteś wiosną, to u ciebie powinny się sprawdzać jeszcze lepiej, bo są ciepłe.

Może źle to ujęłam... po prostu linery (tusz, kredka) niemetaliczne w ciepłych odcieniach brązu często dają nieprzyjemny efekt, mimo że teoretycznie typom ciepłym powinny pasować, ale widocznie zbyt przypominają kolor podrażnionych spojówek. Może są zbyt zbliżone do czerwonego. Ale jeśli u kogoś nie dają efektu oczu królika to ok.

Metaliczne, mocno połyskujące linery dają trochę inny efekt niż matowe, często dają efekt wypukłości nawet przy ciemniejszych kolorach, ich kolor nie jest jednolity, skrzy się. Ja np. mogę kolorowymi, mocno błyszczącymi linerami objechać całe oko mocną kreską i jest ok, z matowymi już różnie bywa.

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Witaminaaa:

Polecam ci przymiarkę kolorów. Instrukcja jest u mnie na blogu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 13:05   #557
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko, odcień opalenizny jest brzoskwiniowy. równie szybko schodzi ze mnie opalenizna.
2. Kolor oczu - ciemny brąz, tęczówki mają czarną obwódkę, brwi i rzęsy są jasne.
3. Piegi - nie mam piegów.
4. Cera - zimą jestem córką młynarza, rumienię się na różowo.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, jednolite.
6. Kolor ust - jasny, brzoskwiniowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w czerwieni, czerni, brązie i beżu, natomiast nie najlepiej - w bieli, zieleni i pomarańczu.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? kremowy i ciemny brąz. zwłaszcza ciemny brąz.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? nie pasują mi jaskrawe, ale intensywne - tak. zwłaszcza czerwień.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
pasują mi mocno zgaszone kolory.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? pasują mi i ciepłe, i zimne. wybieram zazwyczaj złotą (dokładnie to 'brudne' złoto) biżuterię, bo lepiej w niej wyglądam i bardzo dobrze się czuję.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - nie czuję się i nie wyglądam dobrze w kontrastowych zestawieniach.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 18:42   #558
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko, odcień opalenizny jest brzoskwiniowy. równie szybko schodzi ze mnie opalenizna.
2. Kolor oczu - ciemny brąz, tęczówki mają czarną obwódkę, brwi i rzęsy są jasne.
3. Piegi - nie mam piegów.
4. Cera - zimą jestem córką młynarza, rumienię się na różowo.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, jednolite.
6. Kolor ust - jasny, brzoskwiniowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w czerwieni, czerni, brązie i beżu, natomiast nie najlepiej - w bieli, zieleni i pomarańczu.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? kremowy i ciemny brąz. zwłaszcza ciemny brąz.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? nie pasują mi jaskrawe, ale intensywne - tak. zwłaszcza czerwień.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
pasują mi mocno zgaszone kolory.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? pasują mi i ciepłe, i zimne. wybieram zazwyczaj złotą (dokładnie to 'brudne' złoto) biżuterię, bo lepiej w niej wyglądam i bardzo dobrze się czuję.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - nie czuję się i nie wyglądam dobrze w kontrastowych zestawieniach.
A czy paleta któregoś podtypu wydaje ci się szczególnie "twoja"? Radziłabym ci wykonać przymiarkę. Póki co wydaje mi się, że można się zastanowić nad jasną wiosną lub łagodną jesienią.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 20:20   #559
kicikici8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 51
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
kicikici8
Radziłabym ci przymiarkę kolorów (instrukcja u mnie na blogu).

Jeśli faktycznie pasują ci kolory chłodne, nieco zgaszone i niezbyt kontrastowe to najbardziej prawdopodobne wydaje się lato. Ale nie wykluczałabym innych typów. Przede wszystkim sprawdź, czy rzeczywiście kolory, które lubisz i których unikasz wyglądają, tak jak piszesz.

To twój naturalny kolor brwi?
no przyjrzałam się, kolory faktycznie, jak na moje oko pasują, mówi to też mój chłopak.
a naturalny kolor brwi wygląda tak jak na zdjęciu które załączam ( akurat to jest w makijażu)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06837.jpg (98,3 KB, 17 załadowań)
kicikici8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 01:01   #560
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kicikici8 Pokaż wiadomość
no przyjrzałam się, kolory faktycznie, jak na moje oko pasują, mówi to też mój chłopak.
a naturalny kolor brwi wygląda tak jak na zdjęciu które załączam ( akurat to jest w makijażu)
No to raczej lato. Obejrzyj palety i opisy podtypów, może coś ci się nasunie.
Jeśli pasują ci tylko zdecydowanie chłodne odcienie, to by wskazywało na chłodne lato. Kolory bliższe neutralności (nie aż tak chłodne) w zależności od czystości wskazywałyby na jasne lato (barwy czystsze) lub łagodne lato (kolory mocno zgaszone).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 12:51   #561
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A co myślicie o podziale 4x4? Rozmienianie się na drobne? Czy faktycznie ulepszenie systemu?

Po bardzo wielu przymiarkach najbardziej pasują mi są kolory z palety deep winter soft.
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 17:04   #562
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
A co myślicie o podziale 4x4? Rozmienianie się na drobne? Czy faktycznie ulepszenie systemu?

Po bardzo wielu przymiarkach najbardziej pasują mi są kolory z palety deep winter soft.
Według mnie bez sensu, przynajmniej w tej wersji, którą promuje Lora Alexander (a innej nie widziałam). Zafiksowanie na walorze, tymczasem w 12 typach walor jest różny, w każdym typie jest pewien zakres waloru i kontrastu. I to ma sens.

Tutaj dodane kilka typów i w sumie niepotrzebnie. Efekt jest taki, że zalecane palety, kolory są strasznie mdłe i monochromatyczne - chociaż nie jestem pewna na ile to wynika z 16 typów a na ile z gustu Alexander - już wcześniej miała tendencję do wpychania w takie mdłe stroje - np. propozycje strojów dla jasnego lata i na obrazku 15 sukienek w super bladych kolorach - a przecież jasne lato to nie tylko blade, strasznie rozwodnione kolory.

No i tak to wychodzi, że z wyjątkiem może typów intensywnych często zaleca ubrania tak bardzo pod kolorem, że moim zdaniem to często wygląda mdło i nudnie. No i wprowadza mylące wrażenie co do analizy kolorystycznej.

Imho 12 typów zupełnie wystarcza, jeśli się je odpowiednio opanuje - tzn. widzi się harmonię kolorystyczną, a nie fiksuje na kolorze brwi, oczu i włosów, szczególnie przy mocno przesadzonych etykietkach pokazywanych na wielu stronach (np. że intensywne typy mają oczy "jewel tones" czyli jaskrawe kolory oraz ekstremalny kontrast między skórą a włosami, że typy chłodne nie mają ani grama ciepłej barwy ani w oczach, ani we włosach itp. ekstremizmy).

Można być typem ciemnym, np. deep winter i miec jasną cerę, brązowe włosy i np. zielone oczy. Można być zgaszonym latem o wyższym poziomie kontrastu czy ciemniejszej karnacji. Różnica jednak jest, polega na czystości kolorów i tolerancji bieli i czerni.

Też na początku myślałam, że to 16 typów jest fajne, ale potem stwierdziłam, że jednak niepotrzebne. Dodanie dodatkowych 4 typów i tak nie zmienia faktu, że i w ramach podtypu ludzie się różnią walorem i kontrastem.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-08-04 o 17:06
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 20:43   #563
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja z początku też miałam mieszane uczucia, zwłaszcza jak patrzyłam na palety soft light i soft deep u zimy i lata, to stwierdzałam że pewne kolory są praktycznie identyczne. Byłam już prawie pewna, że jestem chłodnym latem, pomimo moich ciemnych oczu (piwne zmiksowane z zielenią, na zdjęciach wychodzą jak czarne ), które średnio harmonizują z paletą chłodnego lata. A kolory głębokiej zimy były przytłaczające. Wybierałam do prób te najciemniejsze, najbardziej intensywne z lata, a ciemną zimę szukałam taką, jakby pokrytą kurzem Jak patrzyłam na siebie, zawsze miałam wrażenie ze oczy mam bardziej głąbokie, ale takie "muted", a reszta jest po prostu zimna, więc jak dla mnie jest ok. Tak jakby ktoś chciał stworzyć palety bardziej dokładne.

Obawiam się tylko, że niedługo zaczną powstawać nowe palety i tak w nieskończoność...

A ja akurat przeglądałam prettyyourworld, tam przyglądałam się nowym typom.
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005

Edytowane przez AnnGe
Czas edycji: 2013-08-04 o 20:54
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 22:14   #564
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Ja z początku też miałam mieszane uczucia, zwłaszcza jak patrzyłam na palety soft light i soft deep u zimy i lata, to stwierdzałam że pewne kolory są praktycznie identyczne. Byłam już prawie pewna, że jestem chłodnym latem, pomimo moich ciemnych oczu (piwne zmiksowane z zielenią, na zdjęciach wychodzą jak czarne ), które średnio harmonizują z paletą chłodnego lata. A kolory głębokiej zimy były przytłaczające. Wybierałam do prób te najciemniejsze, najbardziej intensywne z lata, a ciemną zimę szukałam taką, jakby pokrytą kurzem Jak patrzyłam na siebie, zawsze miałam wrażenie ze oczy mam bardziej głąbokie, ale takie "muted", a reszta jest po prostu zimna, więc jak dla mnie jest ok. Tak jakby ktoś chciał stworzyć palety bardziej dokładne.

Obawiam się tylko, że niedługo zaczną powstawać nowe palety i tak w nieskończoność...

A ja akurat przeglądałam prettyyourworld, tam przyglądałam się nowym typom.
No właśnie ja mówię o prettyyopurworld.

Z tego, co pamiętam to deep winter soft jest pomiędzy soft summer a deep winter. I nawet nie wiem czy nie zakwalifikowała poprzednich typów ciemniejszych łagodnych lat do tej kategorii (typu Katie Holmes). Jeśli ta akurat paleta deep winter soft najbardziej ci pasuje, to nie używaj, ale moim zdaniem wystarczy wytypowanie czy lato czy zima. Bo mocno zgaszona zima to nie zima. Jeśli biały i czarny, ciemne kolory są niedobre, to wychodzi lato. Łagodne lato ma dużo odcieni, tylko może na prettyyourworld mało to widać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-05, 18:18   #565
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No właśnie ja mówię o prettyyopurworld.

Z tego, co pamiętam to deep winter soft jest pomiędzy soft summer a deep winter. I nawet nie wiem czy nie zakwalifikowała poprzednich typów ciemniejszych łagodnych lat do tej kategorii (typu Katie Holmes). Jeśli ta akurat paleta deep winter soft najbardziej ci pasuje, to nie używaj, ale moim zdaniem wystarczy wytypowanie czy lato czy zima. Bo mocno zgaszona zima to nie zima. Jeśli biały i czarny, ciemne kolory są niedobre, to wychodzi lato. Łagodne lato ma dużo odcieni, tylko może na prettyyourworld mało to widać.

W sumie jakby iść tym tropem, to po co w ogóle rozróżniać 12 typów? Można założyć w każda pora roku różni się w swoim obrębie walorem i kontrastem i już. Dobierać kolory pod konkretną osobę. Nie piszę tego dlatego, że jestem jakoś specjalną zwolenniczką 16 typów, tak na prawdę innym "nowym" typom się nie przyglądałam. Chodzi mi o to, że te podtypy powstały, aby ułatwić znalezienie swoich kolorów. Sama jestem ciekawa, czy to się przyjmie
A co do stylizacji - no cóż, fakt czasem są strasznie przewidywalne, czyli "light" są baaardzo jasne, a "deep" przeważnie po prostu czarne,
chłodne lato jest szaro-niebieskie itd.

Dodam palety jakie znalazłam, na tych chyba najlepiej widać różnice.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4x4.jpg (122,8 KB, 18 załadowań)
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-05, 19:30   #566
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ja odkrywam kolejne kolory: okazało się, że do twarzy mi w wielu odcieniach różu, a także w fiołkowym, a najlepiej - w tzw. blue aqua

Będę testować dalej.
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 00:51   #567
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
W sumie jakby iść tym tropem, to po co w ogóle rozróżniać 12 typów? Można założyć w każda pora roku różni się w swoim obrębie walorem i kontrastem i już. Dobierać kolory pod konkretną osobę. Nie piszę tego dlatego, że jestem jakoś specjalną zwolenniczką 16 typów, tak na prawdę innym "nowym" typom się nie przyglądałam. Chodzi mi o to, że te podtypy powstały, aby ułatwić znalezienie swoich kolorów. Sama jestem ciekawa, czy to się przyjmie
A co do stylizacji - no cóż, fakt czasem są strasznie przewidywalne, czyli "light" są baaardzo jasne, a "deep" przeważnie po prostu czarne,
chłodne lato jest szaro-niebieskie itd.

Dodam palety jakie znalazłam, na tych chyba najlepiej widać różnice.
Bo cztery to ewidentnie za mało. W dodatku mało jest spójny, bo jeśli uznamy, że zima jest skrajnie chłodna, skrajnie czysta i kontrastowa do tego ciemna to pięknie ładnie, ale osoby z tymi trzema cechami w równym natężeniu chyba ze świecą szukać.

Możliwe, że faktycznie 16 albo inna liczba jest lepsza, ale jeszcze nie widziałam przekonującego uzasadnienia.

Z tego co widzę, to te 16 typów ma przynosić twórcy zyski


Aha, i one też się różnią modelem kolorów - to przede wszystkim. Wytłumaczę później, bo teraz jestem zmęczona. Ale chodzi o to, że moim zdaniem to jest model kolorów do stosowania w malarstwie - przy mieszaniu farb.
Według mnie to raczej działa tak jak jest wytłumaczone na 12blueprints - wymieszanie naturalnych pigmentów w skórze, a nie ma raczej "dodanej bieli" bo zawsze jasna skóra będzie dodawać bieli, ale już ciemna nie. Ja po prostu inaczej widzę te podtypy kolorystyczne.

Nie wiem dlaczego np. True Spring miałaby być jak Bright Spring + dodana czerń... przecież True Spring jest cieplejsza... I dlaczego w takim razie True Autumn jest pure, a True Spring jest shaded. Bez sensu. Raczej True Autumn to True Spring z dodanym brązem, jak już. Czyli raczej odwrotnie.


Hm, żeby ułatwić znalezienie kolorów można by podawać jakieś przykładowe wariacje podtypów, tylko z tego, co widzę, to często wprowadza ludzi jeszcze bardziej w błąd... Mam wrażenie, że przymierzenia na żywo się nie przeskoczy, szczególnie że każdy ma inny gust, ale ogólnie dla każdego z 12 typów istnieją takie kolory które są na pewno "wow" i takie, które są "ble" - na blogu Truth Is Beauty można znaleźć.

---------- Dopisano o 01:51 ---------- Poprzedni post napisano o 01:51 ----------

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
A ja odkrywam kolejne kolory: okazało się, że do twarzy mi w wielu odcieniach różu, a także w fiołkowym, a najlepiej - w tzw. blue aqua

Będę testować dalej.
Ha!
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-08-06 o 01:02
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 09:09   #568
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
A ja odkrywam kolejne kolory: okazało się, że do twarzy mi w wielu odcieniach różu, a także w fiołkowym, a najlepiej - w tzw. blue aqua

Będę testować dalej.

A jakim ty jestes typem? Bo ja Czysta Wiosna I tez mi te kolory pasuja
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 11:07   #569
kicikici8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 51
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No to raczej lato. Obejrzyj palety i opisy podtypów, może coś ci się nasunie.
Jeśli pasują ci tylko zdecydowanie chłodne odcienie, to by wskazywało na chłodne lato. Kolory bliższe neutralności (nie aż tak chłodne) w zależności od czystości wskazywałyby na jasne lato (barwy czystsze) lub łagodne lato (kolory mocno zgaszone).
najbardziej chyba bym obstawiała zgaszone- jestem bardzo niewyraźna, łagodna...poza tym nie wydaje mi się, żebym miała typowo chłodny odcień koloru oczu, włosów, czy ust... ale zastanawia mnie opalenizna, bo chociaż skórę mam raczej szarą, to jak się opalę, to jestem taka hmmm... żółto-pomarańczowa, to zdecydowanie ciepły odcień, bardzo ciepły, a to przecież do lata nie pasuje, chyba...albo źle przeczytałam
kicikici8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 20:17   #570
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kicikici8 Pokaż wiadomość
najbardziej chyba bym obstawiała zgaszone- jestem bardzo niewyraźna, łagodna...poza tym nie wydaje mi się, żebym miała typowo chłodny odcień koloru oczu, włosów, czy ust... ale zastanawia mnie opalenizna, bo chociaż skórę mam raczej szarą, to jak się opalę, to jestem taka hmmm... żółto-pomarańczowa, to zdecydowanie ciepły odcień, bardzo ciepły, a to przecież do lata nie pasuje, chyba...albo źle przeczytałam
Dużo osób ma opaleniznę mniej lub bardziej ciepłą niż karnację nieopaloną. Zarówno jasne, jak i zgaszone lato mają domieszkę ciepłych pigmentów, więc nie byłoby to takie dziwne... Ale możliwe, że jesteś np. łagodną jesienią - typ bardzo podobny do łagodnego lata, tylko cieplejszy.


Co do tych typowo chłodnych czy typowo ciepłych kolorów, to należy pamiętać, że ludzie to nie postaci z kreskówek i nawet typy chłodne mogą mieć troszkę ciepłych refleksów, głównie we włosach lub oczach.

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A jakim ty jestes typem? Bo ja Czysta Wiosna I tez mi te kolory pasuja
Ostatnio nam wyszło, że joa_b może być typem jasnym
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.