KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-20, 09:53   #481
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
a ja już mogę wstępną opinie na temat podkładu dać. O dziwo u mnie nie jest bardzo ciemny( mam matt ivory), a mam bardzo bladą twarz.
Króciutko to:
moim zdaniem słabo kryje
w miarę dobrze matuje- ale raczej nie dla cer tłustych, ja takiej nie mam, więc się nie wypowiem u mnie wystarczył
wytrzymuje kilka,a nawet kilkanaście godzin bez żadnych poprawek
O tyle jest lepszy od Stay All Day Essence, że nie ciemnieje na twarzy i nie mam maski. Niestety oprócz koloru nie widzę zbyt dużej różnicy w jakości, a w cenie prawie dwukrotna. Ogólnie jestem w miarę zadowolona.
Nie zapycha.
więcej się rozpisałam TU
Dziewczyny, ale Wy troszke mylicie pojecia porownowjac Kobo np z Essence, bo Kobo jest marka profesjonalna Podklad matujacy, nie daje 100% matowego wykonczenia sam w sobie, bo trzeba dac jeszcze na niego puder sypki. Moim zdaniem jest fajny i jak najbardziej nadaje sie do cer tlustych z pudrem, bo on przede wszystkim pielegnuje, nawilza i nie wysusza jak wiekszosc podkladow do cery tlustej. Wedlug mnie mogliby tylko popracowac jeszcze nad kolorkami i zrobic i z popielem i z rozowym barwnikiem, ale miejmy nadzieje ze wszystko przyjdzie z czasem
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 10:34   #482
barwy_wojenne
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 178
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale Wy troszke mylicie pojecia porownowjac Kobo np z Essence, bo Kobo jest marka profesjonalna Podklad matujacy, nie daje 100% matowego wykonczenia sam w sobie, bo trzeba dac jeszcze na niego puder sypki. Moim zdaniem jest fajny i jak najbardziej nadaje sie do cer tlustych z pudrem, bo on przede wszystkim pielegnuje, nawilza i nie wysusza jak wiekszosc podkladow do cery tlustej. Wedlug mnie mogliby tylko popracowac jeszcze nad kolorkami i zrobic i z popielem i z rozowym barwnikiem, ale miejmy nadzieje ze wszystko przyjdzie z czasem
Jeśli to jest podkład matujący to powinien dawać matowe wykończenie bez dodatków, tym bardziej jeśli jest to marka profesjonalna. Puder służy jedynie do "ugruntowania" makijażu przez dodawanie kolejnych warstw itd, oraz do ewentualnych poprawek w ciągu dnia!

Dziwi mnie też, że marka "profesjonalna" ma tak małą siłę krycia podkładów, na planach filmowych, zdjęciowych zazwyczaj nie ma czasu żeby bawić się w nakładanie 80 warstw, nakłada się szybko i ma być kryjące, i już!
barwy_wojenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 12:01   #483
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale Wy troszke mylicie pojecia porownowjac Kobo np z Essence, bo Kobo jest marka profesjonalna Podklad matujacy, nie daje 100% matowego wykonczenia sam w sobie, bo trzeba dac jeszcze na niego puder sypki. Moim zdaniem jest fajny i jak najbardziej nadaje sie do cer tlustych z pudrem, bo on przede wszystkim pielegnuje, nawilza i nie wysusza jak wiekszosc podkladow do cery tlustej. Wedlug mnie mogliby tylko popracowac jeszcze nad kolorkami i zrobic i z popielem i z rozowym barwnikiem, ale miejmy nadzieje ze wszystko przyjdzie z czasem
Na czym ta "profesjonalność" ma polegać? Nazwać tak nie jest żadną sztuką.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 12:05   #484
barwy_wojenne
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 178
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Na czym ta "profesjonalność" ma polegać? Nazwać tak nie jest żadną sztuką.
Popieram, popieram! Kosmetyki profesjonalne, pod pojęciem, pod jakim ja je rozumiem, to kosmetyki kierowane do profesjonalistów, wizażystów, charakteryzatorów, stylistów paznokcie itd. Nawet jeśli marka rzeczywiście jest profesjonalna, to udostępniając swoje produkty w Naturze, szerszej publiczności powinna się dostosować do potrzeb masowego odbiorcy (tak jak na przykład zrobił to MAC czy Make Up For Ever).
barwy_wojenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 12:12   #485
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale Wy troszke mylicie pojecia porownowjac Kobo np z Essence, bo Kobo jest marka profesjonalna Podklad matujacy, nie daje 100% matowego wykonczenia sam w sobie, bo trzeba dac jeszcze na niego puder sypki. Moim zdaniem jest fajny i jak najbardziej nadaje sie do cer tlustych z pudrem, bo on przede wszystkim pielegnuje, nawilza i nie wysusza jak wiekszosc podkladow do cery tlustej.
Z całym szacunkiem, ale z pudrem to każdy podkład zmatowi cerę tłustą. Ja mam normalną i jak napisałam to u mnie wystarczyło, ale dla osób z cerą tłustą z pewnością nie, a nie każdy chce mieć tapetę na twarzy.
A moim zdaniem Kobo od Essence, a zwłaszcza od Catrice różni się tylko dopiskiem Profesional. A już na pewno podkład z tak słabym kryciem nie nadaje się do sesji.
Co nie zmienia faktu, że dosyć go polubiłam, za tą delikatność i właściwości pielęgnacyjne.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 12:16   #486
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez barwy_wojenne Pokaż wiadomość
Popieram, popieram! Kosmetyki profesjonalne, pod pojęciem, pod jakim ja je rozumiem, to kosmetyki kierowane do profesjonalistów, wizażystów, charakteryzatorów, stylistów paznokcie itd. Nawet jeśli marka rzeczywiście jest profesjonalna, to udostępniając swoje produkty w Naturze, szerszej publiczności powinna się dostosować do potrzeb masowego odbiorcy (tak jak na przykład zrobił to MAC czy Make Up For Ever).
Popieram, popieram!
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 12:28   #487
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Odnoszę wrażenie, że te produkty Kobo są tak profesjonalne jak szampon Syoss... :P

Wczoraj obczaiłam Naturę we wrocławskiej Magnolii i w Astrze. W obu już stoi dumnie szafa KOBO i przyznam szczerze, że produkty zrobiły na mnie wrażenie. Oczywiście tak na pierwszy rzut oka bo żadnego nie kupiłam. Jedynie "miziałam się" testerami .

To, co mi się rzuciło w oczy to cienie! Nie dość, że mają piękne kolory (może nie w takiej ilości jak w Inglocie :P) to jeszcze ich pigmentacja powala! Jak tylko nastąpi jakiś przypływ gotówki to lecę po cienie tej firmy!!! Piękne beże, eleganckie kolory... Naprawdę jestem zauroczona!

Zaciekawiły mnie też te ogromne błyszczyki w słoiczkach. Pachną cudnie i mają urocze kolory, ale czy to aby nie przypadkiem za dużo? Takiego błyszczyka (biorąc pod uwagę, że kobieta ma całe tony "mazideł" do ust :P) to chyba do śmierci wystarcza .

Mam jeszcze pytanie do Was, dziewczyny.. Czy te cienie - wkłady to są dokładnie te same cienie, co te za 12,99 zł.? Bo przy wkładach nie widziałam testerów...

A! I zaintrygowała mnie jeszcze ta baza pod makijaż... Cena dość niska jak za produkt tego typu (19,99 zł.!), więc też chyba wypróbuję. I jeśli któraś z Was używała to czy mogłaby dać znać co i jak?

I jeszcze wracając do sporu czy to profesjonalne czy też nie... Uważam, że w sumie nie ma co debatować. W końcu jeśli kosmetyki okażą się naprawdę dobre to czy to ważne, że sprzedają je akurat w Naturze? To w sumie nawet byłoby i lepiej biorąc pod uwagę dostępność.
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 12:47   #488
barwy_wojenne
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 178
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
To, co mi się rzuciło w oczy to cienie! Nie dość, że mają piękne kolory (może nie w takiej ilości jak w Inglocie :P) to jeszcze ich pigmentacja powala! Jak tylko nastąpi jakiś przypływ gotówki to lecę po cienie tej firmy!!! Piękne beże, eleganckie kolory... Naprawdę jestem zauroczona!

Mam jeszcze pytanie do Was, dziewczyny.. Czy te cienie - wkłady to są dokładnie te same cienie, co te za 12,99 zł.? Bo przy wkładach nie widziałam testerów....
To są dokładnie te same cienie, trzeba tylko szukać po numeracji, przynajmniej z tego, co ja widziałam. Napisałam nawet całą notkę na temat kupionych cieni.
http://barwy-wojenne.blogspot.com/20...zima-2010.html
barwy_wojenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 12:51   #489
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez barwy_wojenne Pokaż wiadomość
To są dokładnie te same cienie, trzeba tylko szukać po numeracji, przynajmniej z tego, co ja widziałam. Napisałam nawet całą notkę na temat kupionych cieni.
http://barwy-wojenne.blogspot.com/20...zima-2010.html
Tak, wiem, nawet skomentowałam .
Kusisz tymi cieniami, Weroniko, kusisz .
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 13:05   #490
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Oglądałam dzisiaj te kosmetyki i przyznam szczerze, że wiele szumu o nic. Korektory są gumiaste, podkreślają wszystko to, co ma być niewidzialne, pomadki nierównomiernie się nakładają, a cienie też mnie zachwyciły, wolę Inglota. Professional to może sobie ta firma napisać w nazwie, ale niestety jakość i cena tych ich produktów jest śmieszna. Także ja podziękuję.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 14:26   #491
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez barwy_wojenne Pokaż wiadomość
Jeśli to jest podkład matujący to powinien dawać matowe wykończenie bez dodatków, tym bardziej jeśli jest to marka profesjonalna. Puder służy jedynie do "ugruntowania" makijażu przez dodawanie kolejnych warstw itd, oraz do ewentualnych poprawek w ciągu dnia!

Dziwi mnie też, że marka "profesjonalna" ma tak małą siłę krycia podkładów, na planach filmowych, zdjęciowych zazwyczaj nie ma czasu żeby bawić się w nakładanie 80 warstw, nakłada się szybko i ma być kryjące, i już!
No i daje. Ja mam cere mieszana i jak naloze sam podklad cera (glownie chodzi o strefe T) jest matowa, policzki oczywiscie tez. Tylko wlasnie po to naklada sie jeszcze puder zeby taka matowa warstwa zostala przez caly dzien, bo sam podklad nalozony na buzie nie utrzyma sie na niej calego dnia i nie zapewni efektu o jaki nam chodzi. Owszem sa takie podklady, ale one maja zupelnie inna recepture ktora wysusza skore. Jesli wolicie uzywac samego podladu, ktory zmatowi owszem ale przy tym bedzie wysuszal skore to ok. Wasze prawo. Ja nie twierdze, ze kosmetyki Kobo sa super rewalacyjne, ale akurat uwazam ze podklad matujacy ma w porzadku. I nie jest tak, ze jestem mega zachwycona ta marka bo nie wszystkie produkty mi sie podobaja. Ale uwazam, ze z tego co je testowalam to sa w porzadku i to jeszcze za dosc niska cene

Jesli potrzebujesz podklad do sesji to nakladasz sobie od nich ten staly podklad i masz super krycie. Wszytko zalezy od potrzeb i skory na jakiej pracujesz. Nie wiem przy jakich sesjach pracowalas i w jakim tempie, ale nalozenie tonera podkladu i pudru na prawde nie trwa wieki zeby nie mozna bylo tego zrobic I nikt nie mowi tutaj o nakladaniu 80 warstw. Ty przy sesjach nie uzywasz pudru??

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Na czym ta "profesjonalność" ma polegać? Nazwać tak nie jest żadną sztuką.
Cytat:
Napisane przez barwy_wojenne Pokaż wiadomość
Popieram, popieram! Kosmetyki profesjonalne, pod pojęciem, pod jakim ja je rozumiem, to kosmetyki kierowane do profesjonalistów, wizażystów, charakteryzatorów, stylistów paznokcie itd. Nawet jeśli marka rzeczywiście jest profesjonalna, to udostępniając swoje produkty w Naturze, szerszej publiczności powinna się dostosować do potrzeb masowego odbiorcy (tak jak na przykład zrobił to MAC czy Make Up For Ever).
Czyli do jakich potrzeb? Bo troche nie rozumiem Mac czy MUFE rowniez sa dostepne tylko w wybranych sklepach. Owszem maja super duzy wybor kolorow i odcieni za co ich uwielbiam, ale to ze lubie Maca czy MUFE nie znaczy, ze bede zamykala sie na Kobo bo maja mniej odcieni. Musicie wziac pod uwage, ze to jest polska marka ktora dopiero wchodzi na rynek, na pewno z czasem bedzie miala coraz bogatsza oferte.

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Z całym szacunkiem, ale z pudrem to każdy podkład zmatowi cerę tłustą. Ja mam normalną i jak napisałam to u mnie wystarczyło, ale dla osób z cerą tłustą z pewnością nie, a nie każdy chce mieć tapetę na twarzy.
A moim zdaniem Kobo od Essence, a zwłaszcza od Catrice różni się tylko dopiskiem Profesional. A już na pewno podkład z tak słabym kryciem nie nadaje się do sesji.
Co nie zmienia faktu, że dosyć go polubiłam, za tą delikatność i właściwości pielęgnacyjne.
Z calym szacunkiem, ale szczerze watpie zebys miala cere normalna. Pomijajac ten fakt to ja mam mieszana i jak juz wczesniej pisalam podklad moja buzie matowi (kumpela ma tlusta i jej buzia tez byla zmatowiona), a puder stosujemy po to zeby taki efekt sie utrzymywal dluzej. Nie bede sie dublowac, bo wczesniej pisalam o tym, ze podklad pielegnuje. Ja sama na co dzien uzywam Mac'a ale mam zamaiar wyprobowac tych podkladow jak beda sprawdzaly sie na sejsach i na normalnych klientkach. Zobaczymy. Poki co jestem na tak. Jesli Wam sie nie podoba to tez Wasze prawo

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Odnoszę wrażenie, że te produkty Kobo są tak profesjonalne jak szampon Syoss... :P

Wczoraj obczaiłam Naturę we wrocławskiej Magnolii i w Astrze. W obu już stoi dumnie szafa KOBO i przyznam szczerze, że produkty zrobiły na mnie wrażenie. Oczywiście tak na pierwszy rzut oka bo żadnego nie kupiłam. Jedynie "miziałam się" testerami .

To, co mi się rzuciło w oczy to cienie! Nie dość, że mają piękne kolory (może nie w takiej ilości jak w Inglocie :P) to jeszcze ich pigmentacja powala! Jak tylko nastąpi jakiś przypływ gotówki to lecę po cienie tej firmy!!! Piękne beże, eleganckie kolory... Naprawdę jestem zauroczona!

Zaciekawiły mnie też te ogromne błyszczyki w słoiczkach. Pachną cudnie i mają urocze kolory, ale czy to aby nie przypadkiem za dużo? Takiego błyszczyka (biorąc pod uwagę, że kobieta ma całe tony "mazideł" do ust :P) to chyba do śmierci wystarcza .

Mam jeszcze pytanie do Was, dziewczyny.. Czy te cienie - wkłady to są dokładnie te same cienie, co te za 12,99 zł.? Bo przy wkładach nie widziałam testerów...

A! I zaintrygowała mnie jeszcze ta baza pod makijaż... Cena dość niska jak za produkt tego typu (19,99 zł.!), więc też chyba wypróbuję. I jeśli któraś z Was używała to czy mogłaby dać znać co i jak?

I jeszcze wracając do sporu czy to profesjonalne czy też nie... Uważam, że w sumie nie ma co debatować. W końcu jeśli kosmetyki okażą się naprawdę dobre to czy to ważne, że sprzedają je akurat w Naturze? To w sumie nawet byłoby i lepiej biorąc pod uwagę dostępność.
To moze ja sie wypowiem, bo bylam na szkoleniu i wiem co nie co a propos cen..chodzi o to, ze po 1 sa to polskie kosmetyki i juz nawet dla tego beda tansze. Firma nie wydaje milionow na marketing to po 2 a po 3 Kobo nie ma opakowan produkowanych specjalnie dla nich tylko sa to opakowania masowe, ze tak powiem.
Moim zdaniem fajnie, ze powstala taka marka, bo umowmy sie nie kazda kobieta ma mnowstwo kasy zeby isc do Mac'a i wydac 2tys na kosmetyki. No i nie kazda poczatkujaca wizazystka oczywiscie.
Powiem Wam, ze ja tez mialam na poczatku mieszane uczucia jak trafilam na szkolenie i zobaczylam ceny. Ale potestowalam, popatrzylam na sklady kosmetykow. I jestem na tak. Baza moim zdanbiem jest bardzo fajna, nie widac po niej zadnych suchych skorek ani buzia nie jest sciagnieta. Fajnie nawilza. Korektory rowniez nie przypadly mi do gustu. Jedyne co to ten poczworny mi sie spodobal. Do rozy tez mozna sie troche doczepic. Ale cienie i pogmenty jak najbardziej. Ja sie zakochalam Podobaja mi sie tez podklad matujacy, i pudry sypkie, bronzer jest bardzi ladny kolorystycznie i daje spore mozliwosci no i ten podklad mocno kryjacy najasniejszy i najciemniejszy super do modelazu na mokro Ze szminek to mi akurat podobaja sie kolorki i krycie tej szminki Fashion, blyszczyk w sloiczu tez mnie zachwycil. Daje genialny blysk no i kolorowy w sloiczku tez fajny. Bardzo dlugo sie utrzymuje.
Cienie wszystkie te male (nie wypiekane) mozesz skompletowac w kasetce i sa to te same cienie co w opakowaniach dlatego nie ma wkladow w testerach.
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 15:13   #492
barwy_wojenne
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 178
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Ja nie zamykam się na żadną firmę co wynika z mojej bezgranicznej miłości do kosmetyków w ogóle (dusza kolekcjonera). Ja tylko zwróciłam uwagę na to, że powiedziałaś, że podkład matujący sam w sobie nie matowi. Jak to nie? To co robi? Oczywiście, wiem, że do wykończenia makijażu jest KONIECZNE użycie pudru (także na sesjach), ale jego zadaniem nie jest matowić, to ma robić podkład matujący!
Zwróciłam również uwagę na to, że prosisz aby nie porównywać Essence do KOBO, dlaczego nie? Bo widzę, że nie można ich też porównywać na przykład do MUFE. Mogę sobie w zasadzie porównywać do czego mi się podoba, a to jest mniej więcej w tym samym obrębie cenowym, więc porównanie wynika naturalnie.
Nie rozumiem dlaczego wciąż powtarzasz, że to jest marka profesjonalna, na czym polega jej profesjonalizm, bo ja nie rozumiem, równie dobrze można by powiedzieć, że Bell jest marką profesjonalną, ich cienie świetnie sprawdzają się przy fotografowaniu, ładnie odbijają światło.
Nie mogę się podeprzeć ich profesjonanym składem albo składem jakimkolwiek, bo go po prostu nie widziałam.

Cieszę się, że cienie przypadły Ci do gustu, mnie też się one bardzo podobają, i chociaż w tym jesteśmy zgodne
barwy_wojenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 15:32   #493
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

signa: Ja pytałam jedynie o to, z jakich powodów producent nazwał tą markę "profesjonalną". Jakieś powody musiał mieć.

Mnie się wydaje tak jak napisała barwy_wojenne: kosmetyki profesjonalne = dostępne tylko dla profesjonalistów. Owszem, pokrętnymi drogami do zdobycia (jak np. Kryolan) również dla szarego klienta.

Uważam, że dopisek: "profesional" jest jedynie chwytem i danie kobiecie poczucia, że ma cudo w swojej kosmetyczce.


W sumie, niech sobie pisze i nazywa jak chce, czy to bardziej czy mniej zasłużenie, ale pisanie w niekórych komentarzach coś w stylu: podkład jest super bo porfesjonalny ... no proszę

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
To moze ja sie wypowiem, bo bylam na szkoleniu i wiem co nie co a propos cen..chodzi o to, ze po 1 sa to polskie kosmetyki i juz nawet dla tego beda tansze.
A ja gdzies czytałam że te kosmetyki są sprowadzane z zagranicy (Francji? nie dam sobie nic uciać) a Polbida ("Natura") jest dystrybutorem

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Co znalazłam:

"KOBO Professional - marka profesjonalnych kosmetyków do makijażu wkracza do Polski i jej produkty będzie można kupić w drogeriach Natura.

Dotychczas kosmetyki KOBO stosowali zawodowi makijażyści, od teraz mają być dostępne dla innych kobiet i to po przystepnej cenie. Kosmetyki KOBO charakteryzują się tym, że są trwałe i łatwe do nakładania, posiadają bogatą paletę kolorów i różnorodny zestaw produktów."

uwagi:
- coś co jest polskie RACZEJ nie może wkraczać do Polski
- hmmm nie jestem przekonana dlaczego tego typu kosmetyki miałaby "wkraczać" do Natury a nie do własnych salonów jak np. Inglot? Ok, dajmy na to, ze faktycznie uzywali jej makijażyści, ale wprowadzenie marki do Natury powoduje U MNIE utratę wiarygodności. Nic na to nie poradzę
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2010-10-20 o 15:34
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 15:47   #494
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez barwy_wojenne Pokaż wiadomość
Ja nie zamykam się na żadną firmę co wynika z mojej bezgranicznej miłości do kosmetyków w ogóle (dusza kolekcjonera). Ja tylko zwróciłam uwagę na to, że powiedziałaś, że podkład matujący sam w sobie nie matowi. Jak to nie? To co robi? Oczywiście, wiem, że do wykończenia makijażu jest KONIECZNE użycie pudru (także na sesjach), ale jego zadaniem nie jest matowić, to ma robić podkład matujący!
Zwróciłam również uwagę na to, że prosisz aby nie porównywać Essence do KOBO, dlaczego nie? Bo widzę, że nie można ich też porównywać na przykład do MUFE. Mogę sobie w zasadzie porównywać do czego mi się podoba, a to jest mniej więcej w tym samym obrębie cenowym, więc porównanie wynika naturalnie.
Nie rozumiem dlaczego wciąż powtarzasz, że to jest marka profesjonalna, na czym polega jej profesjonalizm, bo ja nie rozumiem, równie dobrze można by powiedzieć, że Bell jest marką profesjonalną, ich cienie świetnie sprawdzają się przy fotografowaniu, ładnie odbijają światło.
Nie mogę się podeprzeć ich profesjonanym składem albo składem jakimkolwiek, bo go po prostu nie widziałam.

Cieszę się, że cienie przypadły Ci do gustu, mnie też się one bardzo podobają, i chociaż w tym jesteśmy zgodne

Nie chodzilo mi o to, ze nie matowi tylko o to, ze w poronaniu z innymi podkladami doatpnymi na rynku skierowanymi nie do wizazystow, a do normalnej klienteli podklad nie matowi tak mocno jak te podklady wysuszajace. A co do pusru sa to rowniez pudry ktore maja za zadanie matowic.
Co docieni Bell to nie uzywam, ale z tego co wiem nie sa jakos strasznie mocno napigmentowane i ok moga sie ladnie odbijac na zdjeciu, ale nie zuyskami nimi jakogos spektakularnego efektu kolorow. Z reszta dokladnie to samo jest z Inglotem. Sprawdza sie w naturalnym swietle na sejsach, ale przy sejsiach studyjnych w sztucznym oswietleniu cienie wychodza blado niestety. Dla mnie marka profejonalna to marka, ktora ma rowniez a moze i przede wszystkim dobre sklady, dzieki ktorym kosmetyki nie beda wysuszaly. To sie niesety czesto zdaza przy bazach, podkladach czy pudrach.
Ja absolutnie nie powiedzialam, ze marki Kobo nie mozna porownywac do Maca czy MUFE, bo moim zdaniem wlasnie powinno sie co do jakosc, napigmentowania ok, ale nie co do marketingu bo to jest ogromna przepasc. A co do Essence to sa kosmetyki przeznaczone do codziennego uzytku, nie sa jakos strasznie trwale, czy jak w przypadku cieni napigmentowane i np podklad Essence ma inny sklad i dzialnia wlasnie ze wzgledu na to, ze wiekszosc kobiet stosuje sam podklad (niestety) i wtedy podklad ma totalnie matowic, niewazne czy wysuszac. Maotiwc, bo wtedy klientka jest zadowolona. Podklad Kobo jest lekki, rowniez matowi ale jest to wartwa na ktora nakladamy puder (jako wizazysci) wiec dlatego chodzi mi o to, ze jest profesjonalna. Czyli do zuytku profesjonalnego (nie tylko przez wizazystow) ale w tym sensie, ze podklad i puder a nie sam podklad.

Rowniez sie ciesze, ze cienie przypadly Ci do gustu Nie wiem jak Tobie, ale mi podobaja sie rowniez pigmenty. Czekam na wiekszy wybor kolorow. Ale co mi sie jeszcze podoba, i dzieki czemu uwazam za marke profesjonalna to, to ze jako jedna z bardzo niewielu marek maja kolory podstawowe tj zotly, czerowny, niebieski i dzieki temu jesli brakuje mi jakegos cienia w sensie koloru, majac te 3 cienie moge sama go sobie stworzyc

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
signa: Ja pytałam jedynie o to, z jakich powodów producent nazwał tą markę "profesjonalną". Jakieś powody musiał mieć.

Mnie się wydaje tak jak napisała barwy_wojenne: kosmetyki profesjonalne = dostępne tylko dla profesjonalistów. Owszem, pokrętnymi drogami do zdobycia (jak np. Kryolan) również dla szarego klienta.

Uważam, że dopisek: "profesional" jest jedynie chwytem i danie kobiecie poczucia, że ma cudo w swojej kosmetyczce.


W sumie, niech sobie pisze i nazywa jak chce, czy to bardziej czy mniej zasłużenie, ale pisanie w niekórych komentarzach coś w stylu: podkład jest super bo porfesjonalny ... no proszę

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------


A ja gdzies czytałam że te kosmetyki są sprowadzane z zagranicy (Francji? nie dam sobie nic uciać) a Polbida ("Natura") jest dystrybutorem

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Co znalazłam:

"KOBO Professional - marka profesjonalnych kosmetyków do makijażu wkracza do Polski i jej produkty będzie można kupić w drogeriach Natura.

Dotychczas kosmetyki KOBO stosowali zawodowi makijażyści, od teraz mają być dostępne dla innych kobiet i to po przystepnej cenie. Kosmetyki KOBO charakteryzują się tym, że są trwałe i łatwe do nakładania, posiadają bogatą paletę kolorów i różnorodny zestaw produktów."

uwagi:
- coś co jest polskie RACZEJ nie może wkraczać do Polski
- hmmm nie jestem przekonana dlaczego tego typu kosmetyki miałaby "wkraczać" do Natury a nie do własnych salonów jak np. Inglot? Ok, dajmy na to, ze faktycznie uzywali jej makijażyści, ale wprowadzenie marki do Natury powoduje U MNIE utratę wiarygodności. Nic na to nie poradzę
Kosmetyki profesjonalne dostepne tylko dla profesjonalistow? A czy Kryolana, Mac'a, Smashboxa, MUFE..moga kupic tylko profesjaonalisci? Nie! Idziesz do sklepu MAC, Sephory czy Kryolana i kupijesz problemu. Nie musisz udowodnic, ze jestes profesjonalista. Kryolana mozna kupic nawet przez internet nie wspominajac juz o Allegro. Wiec to chyba nie jest do konca tak jak piszesz.

Ja sie nie zachwycam tymi kosmetykami dlatego, ze maja napisane proffesional tylko dlatego, ze podobaja mi sie ich cienie czy pudry.

Co do tego, ze Kobo nie jest polska marka to dosc dziwne...A gdzie to wyczytalas? Bo ja wczoraj mialam szkolenie i prezentacje tej marki wlasnie z tworcami jej.

A Inglot zaczynal od stoiska w Realach itp potem wszedl do centrow handlowych i zaczal otwierac swoje wieksze sklepy. Kobo akurat mialo mozliwosc bycia w Naturze, nie musi placic za wynajmowanie stoisk jak kiedys Inglot wiec czemu nie? Inglot tez zaczynal zuplenie inaczej niz jest to teraz
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 15:51   #495
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Da się z kasetki wyjąc dno, żeby pomieściła więcej cieni ?
Czy ktoś próbował ?

Da się z kasetki wyjąc dno, żeby pomieściła więcej cieni ?
Czy ktoś próbował ?


Mi się ta marka spodobała, mam cienie i błystek -sa spoko, serio. Maty lepsze niż Inlgot.

Jednak nie chciałabym być malowana do np. ślubu czy inną dużą KObo czy Inglotem czy o zgrozo Essence (które lubię zresztą) - chce prawdziwe profesjonalne kosmetyki nie dostępne w jakieś sieciówce drogeryjnej.

Szczególnie, że jak czytam cenniki i ktoś chce 150-250 zł za makijaż (wykonany m.in tymi kosmetykami ) żaden profesjonalizm przed nazwą mnie nie chwyta.

Ale może to co napisałam się zmieni -nowa marka, ja daje jej kredyt zaufania.
Jeszcze żeby zwiększyli paletę kolorów podkładów, ja jako biadlica nie mam tam czego szukac na razie.
__________________
Instagram

Edytowane przez Ishikawa
Czas edycji: 2010-10-20 o 16:05
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:03   #496
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Signa: A czy napisałam że Kryolanu nie można kupić? Przeczytaj uważniej mój wcześniejszy post

Czy MAC jest profesjonalną marką? Polemizowałabym, ale niech będzie.

Chociażby podany cytat wskazuje na to, że to nie jest polska firma.
Bodajże na stronie NATURY jest napisane, że w PL są pakowane, natomiast PRODUKOWANE w zagranicznych fabrykach

proszzzzz :
"Są to kosmetyki bardzo wysokiej jakości, sprowadzane do Polski z fabryk europejskich, które produkują dla największych marek światowych."

źródło:
http://www.drogerienatura.pl/informa...r%C4%99ki.html

Celowe wprowadzenie w błąd w trakcie szkolenia? Czy może niedoinformowanie prowadzącej/cego

BTW:
czy: "z fabryk europejskich, które produkują dla największych marek światowych" ma dawać gwarancję jakości? CHYBA bardziej na jakość wpływa z CZEGO i wg jakich RECEPTUR są produkowane kosmetyki.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
A Inglot zaczynal od stoiska w Realach itp potem wszedl do centrow handlowych i zaczal otwierac swoje wieksze sklepy. Kobo akurat mialo mozliwosc bycia w Naturze, nie musi placic za wynajmowanie stoisk jak kiedys Inglot wiec czemu nie? Inglot tez zaczynal zuplenie inaczej niz jest to teraz
Oj, Inglot wcale nie zaczynał od stoisk w Realu a od obecności w zwykłych malutkich drogerii. Później faktycznie pojawiły się "wyspy" i salony, ale też pan Inglot nie zaczął tworzyć swoich kosmetyków jako "profesjonalne" i dalej za takie nie uchodzą.
Wycofanie się z drogerii miało na celu podnieść prestiż, a skoro tak, to i ceny stały się bardziej "prestizowe" niż początkowo, choć jakość wg. mnie jest ta sama (nie wiem jak te nowsze kosmetyki, ale w cieniach róznicy nie widzę). Pamietam czasy, gdy odżywki do paznocki kosztowały 7 zł, podobnie jak te duże okragłe cienie.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:09   #497
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
-------


Oj, Inglot wcale nie zaczynał od stoisk w Realu a od obecności w zwykłych malutkich drogerii. Później faktycznie pojawiły się "wyspy" i salony, ale też pan Inglot nie zaczął tworzyć swoich kosmetyków jako "profesjonalne" i dalej za takie nie uchodzą.
Wycofanie się z drogerii miało na celu podnieść prestiż, a skoro tak, to i ceny stały się bardziej "prestizowe" niż początkowo, choć jakość wg. mnie jest ta sama (nie wiem jak te nowsze kosmetyki, ale w cieniach róznicy nie widzę). Pamietam czasy, gdy odżywki do paznocki kosztowały 7 zł, podobnie jak te duże okragłe cienie.

Salony a wysepki to odrębne story, Inglota można "wynając" pod franczyze . Salon jest firmowy, natomiast wysepki często nie. Tak na marginesie
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:12   #498
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Jeszcze żeby zwiększyli paletę kolorów podkładów, ja jako biadlica nie mam tam czego szukac na razie.
Czyli ja tez nie czekam na Kobo u mnie
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:13   #499
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Salony a wysepki to odrębne story, Inglota można "wynając" pod franczyze . Salon jest firmowy, natomiast wysepki często nie. Tak na marginesie
Niech i tak będzie W każdym bądź razie początkowo Inglot był dostępny w "małych drogeriach".
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 16:20   #500
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Tak jak np. Soraya wypuściła podkład sceniczny - a czym on jest sceniczny ? No właśnie, watpie, żeby Panią Foremniak nim malowano w TV.

Myślę, że może podobnie być z Kobo, lepsze jakościowo niż Rimmele, Maybelline , Manhattany etc - ale takie na 100 % profesjonalne ?
Mam wątpliwości.
Ale czy to ważne, grunt żeby mi pasowały
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:27   #501
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Przerywając burzliwą dyskusję... Przepraszam, ale jak nakłada się tą bezę pod cienie? I czy wszystkie cienie muszą być na nią nakładane na mokro?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:35   #502
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
To moze ja sie wypowiem, bo bylam na szkoleniu i wiem co nie co a propos cen..chodzi o to, ze po 1 sa to polskie kosmetyki i juz nawet dla tego beda tansze. Firma nie wydaje milionow na marketing to po 2 a po 3 Kobo nie ma opakowan produkowanych specjalnie dla nich tylko sa to opakowania masowe, ze tak powiem.

Aż się ciśnie na usta pytanie -po co wydawać miliony na reklamę,jak można za darmo na różnych forach internetowych?!
Prosto do zainteresowanego odbiorcy,szybko i konkretnie.



Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Jednak nie chciałabym być malowana do np. ślubu czy inną dużą KObo czy Inglotem czy o zgrozo Essence (które lubię zresztą) - chce prawdziwe profesjonalne kosmetyki nie dostępne w jakieś sieciówce drogeryjnej.

Szczególnie, że jak czytam cenniki i ktoś chce 150-250 zł za makijaż (wykonany m.in tymi kosmetykami ) żaden profesjonalizm przed nazwą mnie nie chwyta.

Jeśli można wiedzieć,to jakie kosmetyki masz na myśli?

Edytowane przez marryme21
Czas edycji: 2010-10-20 o 16:36
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:54   #503
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość


Jeśli można wiedzieć,to jakie kosmetyki masz na myśli?
No takie dla np. charakteryzatorów.....

np. mehron, kryolan (ok, sa sklepy, ale nie wszedzie) , joe blasco, graftobian , coverderm, stagecolor,
Pewnie,że i te sephorowe sa super, jak np. make up store,Bobbi Brown, Illamasqua (chyba jej nie ma S.), Ben Nye, mac pro - są drogie i ponoć jakościowo super - czasem na Yt oglądam modelki na wybiegu i są malowane np. Lancome itp.

Byłam na 2ch weselach gdzie panna młoda była malowana średnią półką Inglotami, Max faktorami L'orealem - makijaż super , ale trwałość ... a zapłaciła cięzką kasę ;/

Idąc do wizażysty oczekuje profesjonalizmu, a to kosztuje (m.in dobre kosmetyki).
__________________
Instagram

Edytowane przez Ishikawa
Czas edycji: 2010-10-20 o 17:00
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 17:04   #504
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
To moze ja sie wypowiem, bo bylam na szkoleniu i wiem co nie co a propos cen..chodzi o to, ze po 1 sa to polskie kosmetyki i juz nawet dla tego beda tansze. Firma nie wydaje milionow na marketing to po 2 a po 3 Kobo nie ma opakowan produkowanych specjalnie dla nich tylko sa to opakowania masowe, ze tak powiem.
Moim zdaniem fajnie, ze powstala taka marka, bo umowmy sie nie kazda kobieta ma mnowstwo kasy zeby isc do Mac'a i wydac 2tys na kosmetyki. No i nie kazda poczatkujaca wizazystka oczywiscie.
Powiem Wam, ze ja tez mialam na poczatku mieszane uczucia jak trafilam na szkolenie i zobaczylam ceny. Ale potestowalam, popatrzylam na sklady kosmetykow. I jestem na tak. Baza moim zdanbiem jest bardzo fajna, nie widac po niej zadnych suchych skorek ani buzia nie jest sciagnieta. Fajnie nawilza. Korektory rowniez nie przypadly mi do gustu. Jedyne co to ten poczworny mi sie spodobal. Do rozy tez mozna sie troche doczepic. Ale cienie i pogmenty jak najbardziej. Ja sie zakochalam Podobaja mi sie tez podklad matujacy, i pudry sypkie, bronzer jest bardzi ladny kolorystycznie i daje spore mozliwosci no i ten podklad mocno kryjacy najasniejszy i najciemniejszy super do modelazu na mokro Ze szminek to mi akurat podobaja sie kolorki i krycie tej szminki Fashion, blyszczyk w sloiczu tez mnie zachwycil. Daje genialny blysk no i kolorowy w sloiczku tez fajny. Bardzo dlugo sie utrzymuje.
Cienie wszystkie te male (nie wypiekane) mozesz skompletowac w kasetce i sa to te same cienie co w opakowaniach dlatego nie ma wkladow w testerach.
Dużo racji w tym, co piszesz. A przynajmniej wszystko układa się w logiczną całość, oczywiście jeśli chodzi o te ceny . MAC jest drogą firmą, ale m.in. w Polsce. Z tego, co mi wiadomo produkty tej firmy w UK czy w USA są znacznie tańsze. Oczywiście nie mówię, że są tanie, ale na pewno ich cena w stosunku do średnich zarobków konsumentów jest o wiele niższa niż w Polsce.
Dlatego takie KOBO będzie u nas kosztowało o wiele, wiele mniej niż MAC. A uważam, że jakościowo nie będzie jakiejś diametralnej różnicy. No bo przecież jeśli coś jest dziesięć razy droższe wcale nie oznacza, że jest dziesięć razy lepsze, prawda? Dlatego powstała ogólnodostępna marka KOBO.
Nie mogę się doczekać przypływu gotówki, żeby sobie co nieco zakupić .
Co do cieni to ja chyba na te bez paletki się zdecyduję, na razie na 2, co by sprawdzić .

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishikawa
Byłam na 2ch weselach gdzie panna młoda była malowana średnią półką Inglotami, Max faktorami L'orealem - makijaż super , ale trwałość ... a zapłaciła cięzką kasę ;/
Rzeczywiście gdybym zapłaciła kupę kasy za makijaż ślubny to chciałabym, żeby był jak najlepszy i jak najtrwalszy, to oczywiste.
Ale wiecie... Moja mama kiedyś pracowała w pewnym studium policealnym i prowadziła tam zajęcia. W w/w szkole wiadomo... miała trochę koleżanek. Jedna zajmowała się makijażem. A że akurat miałam studniówkę to kochana rodzicielka poprosiła swoją koleżankę, żeby zrobiła mi makijaż na tę, jakże ważną dla każdego licealisty imprezę... Pani P. zrobiła mi makijaż kosmetykami z naprawdę niskiej półki jeśli chodzi o "profesjonalizm". Produktami Manhattan i Maybelline z tego, co pamiętam. Co do tych drugich mam wątpliwości, ale Manhattan był na pewno. Gdy Pani P. mnie malowała w tym samym czasie jakieś laski pisały u niej poprawę jakiejś kartkówki czy sprawdzianu... I dziwiły się strasznie, że pani maluje mnie takimi kiepskimi kosmetykami, że przecież to ze mnie spłynie... I wiecie co? Makijaż trzymał się w stanie nienaruszonym przez całą noc. Wykonany kosmetykami z Manhattanu! No... Wiadomo, że błyszczyk zszedł po pierwszym daniu i po kilku godzinach buzia troszkę zaczęła się świecić, ale to normalne, nie oczekujmy cudów. To są jednak usterki, które w kilka sekund możemy naprawić.
Jak widać trzeba po prostu umieć zrobić trwały makijaż, zastosować odpowiednie metody a nie wydawać kilka tysięcy na kosmetyki :P.
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 17:12   #505
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość




Rzeczywiście gdybym zapłaciła kupę kasy za makijaż ślubny to chciałabym, żeby był jak najlepszy i jak najtrwalszy, to oczywiste.
Ale wiecie... Moja mama kiedyś pracowała w pewnym studium policealnym i prowadziła tam zajęcia. W w/w szkole wiadomo... miała trochę koleżanek. Jedna zajmowała się makijażem. A że akurat miałam studniówkę to kochana rodzicielka poprosiła swoją koleżankę, żeby zrobiła mi makijaż na tę, jakże ważną dla każdego licealisty imprezę... Pani P. zrobiła mi makijaż kosmetykami z naprawdę niskiej półki jeśli chodzi o "profesjonalizm". Produktami Manhattan i Maybelline z tego, co pamiętam. Co do tych drugich mam wątpliwości, ale Manhattan był na pewno. Gdy Pani P. mnie malowała w tym samym czasie jakieś laski pisały u niej poprawę jakiejś kartkówki czy sprawdzianu... I dziwiły się strasznie, że pani maluje mnie takimi kiepskimi kosmetykami, że przecież to ze mnie spłynie... I wiecie co? Makijaż trzymał się w stanie nienaruszonym przez całą noc. Wykonany kosmetykami z Manhattanu! No... Wiadomo, że błyszczyk zszedł po pierwszym daniu i po kilku godzinach buzia troszkę zaczęła się świecić, ale to normalne, nie oczekujmy cudów. To są jednak usterki, które w kilka sekund możemy naprawić.
Jak widać trzeba po prostu umieć zrobić trwały makijaż, zastosować odpowiednie metody a nie wydawać kilka tysięcy na kosmetyki :P.
Zielona, chyba mnie nie zrozumiałaś.

Nie neguje używania drogeryjnych kosmetyków w wizażowaniu -ale pisałam konkretnie o ślubie, bo na co dzień się sama maluje.

Ale kiedy ktos używa Avonu,Inglota czy nawet Kobo i bierze za to 200 zł to ja mam mieszane uczucia.
Pisze o osobach które na co dzień się zajmują wizażem, są zawodowcami (a przynajmniej za takich się uważają).

Poza tym ranga studniówki i ślubu jest trochę inna ihmo.
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 17:16   #506
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość

Jednak nie chciałabym być malowana do np. ślubu czy inną dużą KObo czy Inglotem czy o zgrozo Essence (które lubię zresztą) - chce prawdziwe profesjonalne kosmetyki nie dostępne w jakieś sieciówce drogeryjnej.

.

Ja się malowałam do ślubu Essence (o zgrozo) i makijaż wytrzymał mi całą noc bez poprawek (oprócz pudrowania nosa)

A były płacze i całowanie panny młodej i tańce do białego rana.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 17:22   #507
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Elianko, Ty się sama malować,prawda ?

Ja pisze o syt., gdzieś ktoś Ciebie maluje i bierze gruba kasę, a efekt jest ładny,ale nie trwały.
I gdzie tu profesjonalizm ?
Ja nie tego oczekuje od wizażysty i kosmetyków.

Wam się dziewczyny te makijaże trzymały - a na mnie sie Essence nie trzymał (poco mi podkład na 3 h ?) , i był za ciemny, Manhattan mi się zważył na twarzy.

A wydaje mi się, że po to są robione kosmetyki dla charateryzatorów dla tv, dla teatrów żeby takie syt. wyeliminować do minimum - ale i tak się zawsze znajdzie osóba,której to nie podszedł podkład ,spłynął itp. Jednak mi sie wydaje, że takie ryzyko jest mniejsze niż malowanie się Essence, Manhattanem i i podobnymi.

Tak na koniec napiszę raz jeszcze, jeżeli ja idę do prawdziwego wizażysty, oczekuje profesjonalizmu zarówno w makijażu jak i kosmetykach.
Uważam, że drogeryjne marki mogą mi tego nie dać (a czemu ? Bo je kupuje i wiem jak mi na buzi się sprawdzają), a ja nie chce płacić dużych kwot za chałturę.
__________________
Instagram

Edytowane przez Ishikawa
Czas edycji: 2010-10-20 o 17:28
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 17:27   #508
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez Ishikawa
Poza tym ranga studniówki i ślubu jest trochę inna ihmo.
Ranga tak, ale teoretycznie na studniówce jest o wiele więcej okazji do tego, żeby ten make-up zszedł niż na ślubie i mimo wszystko mi nie zszedł . To chciałam Wam przekazać.
I doskonale Cię zrozumiałam bo gdybym miała być malowana na ślub to też tylko najlepszymi produktami i raczej nie byłabym zadowolona z tego, że ktoś, komu płacę mnóstwo pieniędzy przychodzi do mnie z Essence np. :P haha
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 17:31   #509
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Ranga tak, ale teoretycznie na studniówce jest o wiele więcej okazji do tego, żeby ten make-up zszedł niż na ślubie i mimo wszystko mi nie zszedł . To chciałam Wam przekazać.
I doskonale Cię zrozumiałam bo gdybym miała być malowana na ślub to też tylko najlepszymi produktami i raczej nie byłabym zadowolona z tego, że ktoś, komu płacę mnóstwo pieniędzy przychodzi do mnie z Essence np. :P haha
otóż to

no ale popatrz Zielona, śluby zaczynają się wcześniej niż studniówka, masz dużo gęb do obcałowania, ściskania itp, wszyscy Ci foty robią.....ja takich atrakcji nie miałam na studniówce....ale kiedy to było


u,ale off top sie zrobił. Zaraz nas Elianka pogoni
Fajnie się z Wami dyskutuje
__________________
Instagram

Edytowane przez Ishikawa
Czas edycji: 2010-10-20 o 17:47
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 17:51   #510
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: KOBO PROFESSIONAL COSMETICS nowość w naturze

Tak malowałam się sama. Wiem o co wam chodzi z tym makijażem, ale wiecie jest coś za coś.

Mój makijaż trzymał się całą noc, ale bez podkładu Essence, bo ja jestem niemal przeźroczysta i mało który podkład ma dla mnie dobry kolor.

Abstrahując od Essence- makijaż telewizyjny czy zdjęciowy to coś zupełnie innego niż taki "do ludzi". Make up sceniczny to gruba maska, tapeta, która dobrze wygląda w świetle lamp i widać ją na zdjęciach, ale na żywo wygląda koszmarnie. Moje dwie przyjaciółki miały takie coś na twarzy na swoich ślubach. Co z tego, że na zdjęciach wyglądało super, skoro na żywo wyglądały jakby zaraz miały się odłupać....

Ja uważam, że makijażysta powinien umieć wymodelować rysy twarzy, podkreślić jej naturalne piękno odpowiednio dobierając kolory (podkładu, cieni, róży). Makijaż ma wydobywać to co najpiękniejsze a ukrywać niedoskonałości. I jest mi całkowicie obojętne jakimi kosmetykami te efekt jest osiągnięty.

A makijaż mega trwały i sceniczny zazwyczaj jest zwyczajnie za mocny, żeby pokazywać się w nim na żywo.

BTW na ślubie makijaż jest poddawany ekstremalnej próbie- bo całuję pannę młoda kilkaset ust, bo tańcząc człowiek się poci , bo czasem kapnie łza. I można nałożyć nieestetyczną maskę, która wytrzyma betonem całą noc. Tylko po co?

ps. nie pisze o cieniach, bo moje cienie ZAWSZE trzymają sie całą noc czy to essence czy kryolan. Kwestia odpowiedniego przygotowania. jak baza nie wystarczy, to trzeba sięgnąć po duraline lub fixator kryolan . I tu tkwi tajemnica trwałości a nie w marce cienia.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-06 14:46:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.