Studia- matematyczne? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-01, 16:21   #31
isabella_swan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 52
Dot.: Studia- matematyczne?

To chyba nie dla mnie. Z tego co przeczytałam na logopedię z audiologią trzeba być osobą otwartą, na UMCSie jest tylko 45 miejsc, a poza tym biologia pewnie też będzie na tym kierunku, a ja tego nie lubię
__________________
isabella_swan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 16:29   #32
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Studia- matematyczne?

Cytat:
Napisane przez isabella_swan Pokaż wiadomość
Nie widziałam planu na budownictwie ale widziałam na necie że uczy się tam chemii i fizyki, a to jest coś czego nie rozumiem i nie lubię... A informatyka to już w ogóle dla mnie jest czarna magia. Nie wiem co miałabym dokładnie robić po budownictwie, ale źle znoszę duże wysokości, ogólnie jestem panikarą, no i chyba kontakty z ludźmi trzeba też tu wziąźć pod uwagę, a ja nie jestem zbyt odważna i rozmowna, asertywna itp.

Chyba będzie lepiej jak zrezygnuję ze studiów matematycznych.

Przejrzałam kierunki studiów- i nic Może jestem zbyt wybredna, ale na każdym mam jakieś "ale"...

Coraz bardziej zastanawiam sie nad ekonomią, co prawda nie lubię tych wszystkich finansów, ale za to jest tu trochę matmy. Coś za coś..
o ja nie wiedzialam, ze tyle mozna rzeczy nie lubic.
Informatyka dla kazdego na poczatku jest trudna - ale to z czasem przechodzi tylko trzeba sie przemoc i nie poddawac sie pierwszym trudnosciom. Jak jestes dobra z matematyki to powinnas sobie poradzic.

Cytat:
Napisane przez nadia_9o Pokaż wiadomość
Na ekonomii jest statystyka... Nie wiem czy już miałaś z nią styczność, ale przynajmniej dla mnie, łatwiej policzyć coś co jest oczywiste niż uczyć się dziwnych regułek i próbować zrozumieć wszystkie rozkłady, prawdopodobieństwa itp. Znam wiele osób, które miały z tym problem.
W każdym zawodzie masz kontakt z ludźmi, więc musisz coś wybrać, mniejsze zło dla Ciebie. Trzymam kciuki, żeby podjęta decyzja była tą właściwą.
Statystyka jest fajna. Najczesciej problemy maja z nia osoby bez zdolnosci matematycznych.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 16:32   #33
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia- matematyczne?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 16:43   #34
isabella_swan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 52
Dot.: Studia- matematyczne?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
o ja nie wiedzialam, ze tyle mozna rzeczy nie lubic.
No widzisz, a jednka można Od informatyki odpycha mnie to programowanie, może dlatego że nie miałam zbyt dobrego nauczyciela Ledwo co podstawy znam.

A z biologii nie lubię tych wszystkich kości, tkanek, budowy różnych miejsc itp. Reszta może być
__________________
isabella_swan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 17:01   #35
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia- matematyczne?

Cytat:
Napisane przez isabella_swan Pokaż wiadomość
To chyba nie dla mnie. Z tego co przeczytałam na logopedię z audiologią trzeba być osobą otwartą, na UMCSie jest tylko 45 miejsc, a poza tym biologia pewnie też będzie na tym kierunku, a ja tego nie lubię
ale na pewno nie miałabyś tej biologii przez całe studia, może tylko jeden semestr, nie warto?

a poza tym - na jakąkolwiek pedagogikę trzeba być osobą otwartą. na życie trzeba być osobą otwartą.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Statystyka jest fajna. Najczesciej problemy maja z nia osoby bez zdolnosci matematycznych.
to nie jest reguła, przykładem jestem ja i moi znajomi z roku.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 17:08   #36
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Studia- matematyczne?

Po prostu poszukaj kierunku, który nie jest jakis bardzo trudny, ale tez nie odpycha Cie nic od niego.
Z rozszerzona matmą masz sporo mozliwosci... zarzadzanie, ekonomia, finanse i rachunkowosc, logistyka, mozesz rowniez wybrac bardziej humanistyczne kierunki, ale na nie z reguły treudniej sie dostac, bo jest wieksze parcie... politologia, stosunki międzynarodowe, jest wiele mozliwosci, sprawdz sobie co oferuje jaka uczelnia.
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 17:18   #37
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia- matematyczne?

Cytat:
Napisane przez whitechocolateraspberry Pokaż wiadomość
politologia, stosunki międzynarodowe,
łohoh nie polecam.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 20:29   #38
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Studia- matematyczne?

Psychologia jest fajna i ciekawa, tylko trudno sie tam dostac i na pewno nie z 1 rozszerzonym przedmiotem... niestety :P A szkoda.
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:56   #39
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Studia- matematyczne?

na pedagogice Cię biologia też nie ominie, chociażby na biomedyce, jeden semestr chyba można przeżyć
statystyka jest na każdych studiach
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:36   #40
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Studia- matematyczne?

Cytat:
Napisane przez isabella_swan Pokaż wiadomość
No widzisz, a jednka można Od informatyki odpycha mnie to programowanie, może dlatego że nie miałam zbyt dobrego nauczyciela Ledwo co podstawy znam.
Informatyka to nie tylko programowanie - dzialow jest duzo. A programowanie faktycznie na poczatku bardzo odstrasza, wiem po sobie ze naprawde dlugo sie nie moglam przekonac i sie migalam jak sie dalo. Az pewnego razu musialam sie przemoc - wtedy pamietam jak dzis - trauma, lzy w oczach, totalna zalamka. Dzis juz tak nie wydziwiam - jest cos do napisania, poprawienia w kodzie programu - robie to po prostu, a nawet zaczelam lubic. Chociaz ja mam gdzies gleboko zakorzenione, ze fajnie wymyslec scenariusz, koncepcje, algorytm programu - juz takie kodowanie tego i sprawdzanie poprawnosci komend jest lekko monotonne, ale jak trzeba to sie zakasuje rekawy.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2011-05-01 o 21:38
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:27   #41
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia- matematyczne?

No ale informatykę wymagającą programowania to ona może spotkać chyba tylko na matmie (z kierunków jakie tu były omawiane) ani na budownictwie nie będzie programować, a tym bardziej na pedagogice.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 09:03   #42
isabella_swan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 52
Dot.: Studia- matematyczne?

Może informatyka tak mnie odstrasza bo mój brat ją studiuje i całe dnie w niej przesiaduje
Nawet jeśli bym chciała iść na logopedię to jeśli by mi się nie poszczęściło- nie zaliczyłabym testu praktycznego, bo czasami zdaża mi się jąkać. A na np. przedszkolankę trzeba być otwartą, gadatliwą osobą, a ja do takich nie należę.

Wiem, że w jeden dzień nie można podjąć takiej decyzji, ale wydaje mi się, że jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie Matematyka finansowa i ubezpieczeniowa lub Ekonomia lub Finanse i rachunkowość. Ale które wybrać?
__________________

Edytowane przez isabella_swan
Czas edycji: 2011-05-02 o 10:36
isabella_swan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:06   #43
aaangaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 124
Dot.: Studia- matematyczne?

Cytat:
Napisane przez isabella_swan Pokaż wiadomość
Może informatyka tak mnie odstrasza bo mój brat ją studiuje i całe dnie w niej przesiaduje
Nawet jeśli bym chciała iść na logopedię to jeśli by mi się nie poszczęściło- nie zaliczyłabym testu praktycznego, bo czasami zdaża mi się jąkać. A na np. przedszkolankę trzeba być otwartą, gadatliwą osobą, a ja do takich nie należę.

Wiem, że w jeden dzień nie można podjąć takiej decyzji, ale wydaje mi się, że jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie Matematyka finansowa i ubezpieczeniowa lub Ekonomia lub Finanse i rachunkowość. Ale które wybrać?
z tych 3 pierwszy jest najlepszy
aaangaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 14:06   #44
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia- matematyczne?

Cytat:
Napisane przez aaangaaa Pokaż wiadomość
z tych 3 pierwszy jest najlepszy
też tak myślę
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 10:22   #45
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Studia- matematyczne?

Tylko nie wiem czy zdajecie sobie sprawe z tego, ze matematyka finansowa niewiele rozni sie od zwyklej matematyki, u mnie na studiach pierwszy rok jest dokladnie taki sam dla wszystkich specjalizacji - jest czysta matematyka rowniez abstrakcyjna. Na drugim roku dooiero zaczynaja sie przedmioty specjalizacyjne i finansowa jest jeszcze trudniejsza niz np. teoretyczna. Trzeba swietnie znac rachunek prawdopodobienstwa, aby sie za to brac. A rachunek prawdopodobienstwa to jeden z trudniejszych przedmiotow, wyjatkowo skomplikowany, statystyka rowniez jest okropna na studiach. Poza tym rozni sie od innych specjalizacji 1 przedmiotem na 2 roku, a na 3 2 przedmiotami, takie rzeczy jak logika, rachunek rozniczkowy, rownania rozniczkowe, calki, programowanie dalej zostaja...
No i na matmie finansowej rowniez b. duzo komputerów.
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 15:38   #46
isabella_swan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 52
Dot.: Studia- matematyczne?

Cytat:
Napisane przez whitechocolateraspberry Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem czy zdajecie sobie sprawe z tego, ze matematyka finansowa niewiele rozni sie od zwyklej matematyki, u mnie na studiach pierwszy rok jest dokladnie taki sam dla wszystkich specjalizacji - jest czysta matematyka rowniez abstrakcyjna. Na drugim roku dooiero zaczynaja sie przedmioty specjalizacyjne i finansowa jest jeszcze trudniejsza niz np. teoretyczna. Trzeba swietnie znac rachunek prawdopodobienstwa, aby sie za to brac. A rachunek prawdopodobienstwa to jeden z trudniejszych przedmiotow, wyjatkowo skomplikowany, statystyka rowniez jest okropna na studiach. Poza tym rozni sie od innych specjalizacji 1 przedmiotem na 2 roku, a na 3 2 przedmiotami, takie rzeczy jak logika, rachunek rozniczkowy, rownania rozniczkowe, calki, programowanie dalej zostaja...
No i na matmie finansowej rowniez b. duzo komputerów.
Aha. czyli w takim razie to odpada Zostają Finanse i rachunkowość.
__________________
isabella_swan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 19:15   #47
kwiatuszek199011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 20
Dot.: Studia- matematyczne?

hej mam pytanie czy studia matematyczne na ukw w bydgoszczy sa trudne? Uwielbiam matematyke od podstawowki w liceum to zadania liczylam za nauczyciela bo on nie umial rozwiazac. Dostalam sie na ukw w bydzi na kierunek matematyka o spec. nauczycielskiej czy sa one trudne
kwiatuszek199011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.