Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 16:21   #1
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela

Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.


Witam, od długiego czasu (3-4) lata męczę się z trądzikiem, mam 18 lat, stosowałam dużo leków (Isotrexin,Clindacne,Skin oren,Davercin,Zineryt,Mec rtolon N, Dexapolcort N, Differin, Brevoxyl aktualnie), od jakiegoś czasu myślę, aby poprosić dermatologa o jakiś lek doustny, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że takie leki lepiej stosować na jesień, tak samo jak kremy i żele z kwasami. Forma mojego trądziku nie jest porażająca, jednak bardzo mi dokucza. Szczególnie zaskórniki i pryszcze na policzkach, które zostawiają u mnie ślady. Kiedyś miałam trądzik na czole i tylko na czole, teraz raczej na brodzie, od pół roku broda i policzki, zastanawia mnie z czego wynika to przemieszczanie się.. Myję twarz szarym mydłem, albo z nanosrebrem 'mydełkiem naturalnym;, nawilżam twarz oliwką HiPP kiedy nie stosuję Brevoxylu, piję dużo zielonej herbaty, biore tabletki z bratka, wcześniej cynk i droższe, narazie widzę poprawę, jednak zastanawia mnie co z latem. Mam jasną cerę, jednak nie umiem w stanie odmówić sobie słońca w lato, nie chodze na solarium, ale chciałabym chociaż w lato mieć opaloną twarz, tym bardziej, że wybieram się do Bułgarii na 12 dni. Jak mogę ją pielęgnować, aby nie przesadzając ze słońcem oczywiście, nie przestawająć jej leczyć silniejszymi środkami? Domyślam się, że Differin i Brevoxyl na pewno odpadają, ale czy są jakieś równie skuteczne, a delikatniejsze alternatywy?

Edytowane przez Dzela
Czas edycji: 2009-05-08 o 12:09
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 18:58   #2
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Cytat:
Napisane przez Dzela Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie, jak można opisac postać mojego trądziku? Poniżej załączam zdjęcia, po ogaśnięciu w świetle dziennym, aparat nie odzwierciedli rzeczywistego wyglądu skóry, ale mniej więcej?
Szczerze to ja widzę tylko jednego pryszcza na czole, a cała reszta na moje oko to blizny.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 19:13   #3
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Prawda, blizn jest troszkę, ale nie tylko na czole jest coś konkretniejszego.
to sa takie dziwne czerwone grudki, ja sama nie wiem..
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:01   #4
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Ja tez jestem ciekawa co z latem. I co mozna używac ewentualnie jak bedzie słońce
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:04   #5
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Czy stosowałaś już kuracje tabletkami antykoncepcyjnymi? jeśli nie sądzę że to powinno pomóc i w dodatku rozumiem twoją gorycz (jeśli chodzi o słoneczko) nic nie działa lepiej niż czekoladowa opalenizna :P

Poza tym pochwalam Cię za to że nie paćkasz na buzie żadnych fluidów i innych maskaratorów
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 21:23   #6
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

właśnie mam zamiar się czymś takim zainteresować, ale to już raczej ginekolog.. tylko zastanawiam sie czy akurat antykoncepcja.
Jak jestem w domu, to nie. Przebarwienia, blizny, cokolwiek to jest gdy wychodzę zakrywam korektorem flos leku, ale fluidu unikam
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 07:41   #7
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Mam takie pytanie, trochę odbiegając od wątku. Jak wyżej wspominałam, używałam Differinu i chwilę potem nabyłam Brevoxyl, więc przerwałam używanie Differinu na rzecz tego drugiego.. I teraz, jeżeli w moim mniemaniu Brevoxyl już mi spowodował wysyp oczyszczający, czy gdy znów zacznę używać Differinu razem z Brevoxylem musze się spodziewać drugiego?
Czy jest możliwość że blizny i przebarwienia po trądziku same wybledną, bo zauważyłam to w przypadku niektórych?
Nie pamiętam, jak radziłam sobie z twarzą w zeszle lato, chyba też zdecydowałam się odstawienie leków i danie odpocząć skórze, ale zmiana wody, klimatu i inny tryb życia spowodował wysyp chwilami mocniej, chwilami mniej nasilowy, dlatego moje pytanie. Bo lato jest jednak porą, kiedy chce się mieć ładną twarz, a nie wiele można z nią zrobić, aby sobie nie zaszkodzić...
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 11:40   #8
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Z bliznami to wygląda tak że dzielą się na zanikowe i te trwałe, zanikowe przeważnie tworzą się na zew. warstwie naskórka, wiec nie są głębokie, te trwałe zwykle sięgają aż do skóry właściwej.

Samemu ciężko to określić, warto zasięgnąć porady specjalisty by później nie mieć do siebie żalu że zrobiło się za mało w kierunku pięknej buźki.
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 17:03   #9
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Cytat:
Napisane przez Dzela Pokaż wiadomość
Czy jest możliwość że blizny i przebarwienia po trądziku same wybledną, bo zauważyłam to w przypadku niektórych?
Każda blizna z biegiem lat staje się coraz mniej widoczna, lecz u każdego ten proces przebiega inaczej.
Nie liczyłabym na to na Twoim miejscu - masz bardzo jasną karnację, a przez to blizny są o wiele bardziej widoczne i możesz poczekać kilka dobrych lat zanim zniknę same, a mogą też na baaardzo długo pozostawić widoczne ślady.

Edytowane przez sabona89
Czas edycji: 2009-03-12 o 17:05
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 17:22   #10
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

dziękuję... najpierw spróbuje pozbyć sie trądziku, ale widze, blizny to kolejny problem... a co z powodnym wysypem po differinie?
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 17:37   #11
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Ja bym ci odradzala jakiekolwiek opalanie, slonce tylko utrwali przebarwienia i blizny. Zaopatrz sie w jakis duzy filtr przeznaczony do cery tradzikowej, teraz duzo firm ma takie produkty. Mycie twarzy szarym mydlem to nie jest za dobry pomysl, proponowalabym raczej delikatny zel do tradzikawej i wrazliwej buzi. Wlasciwie to czemu myjesz szarym mydlem?
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 18:13   #12
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Również walczę z trądzikiem, czasem jest to parę niedoskonałości, a ostatnio znów mnie obsypało, ale ze mną to długa historia. Ja w przeciwieństwie do Ciebie, chcę być blada i zamierzam kupić krem z filtrami do cery trądzikowej SPF 50 Avene lub LRP. Myślę, że aby zabezpieczyć skóre powinnaś również używać kremów z filtrami, ale jeśli chcesz się opalić to trochę mniejszych, a potem stopniowo zmniejszać wysokość filtru, lecz też przeznaczonych do cery trądzikowej. W lato, kiedy odstawisz te leki, bierz może cynk, pij/łykaj drożdze, a z "delikatnych" mazideł, to trudno mi doradzić bo większość jest raczej "zimowych". Nie wiem jak z maścią cynkową u Ciebie? Jedyne co tak nie szkodzi chyba w lecie.
illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 20:42   #13
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

"Wlasciwie to czemu myjesz szarym mydlem?"
Tak mi poleciła Pani dermatolog, do tego jeszcze pocieranie twarzy szorstką częścią gąbki, ale po paru nieudanych próbach zrezygnowałam z gąbki.
Powiedziała, że ma prosty skład i dobrze myje, bo w żelach nie wiadomo co jest, i tyle, ale coś w tym jest bo po mydle się tak nie błyszczę, jak po najdelikatniejszych żelach, np. Ziaja, i piance Pharmaceris T. Poza tym przy lekach tak zalecają, o ile się nie myle przy brevoxylu np.

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Również walczę z trądzikiem, czasem jest to parę niedoskonałości, a ostatnio znów mnie obsypało, ale ze mną to długa historia. Ja w przeciwieństwie do Ciebie, chcę być blada i zamierzam kupić krem z filtrami do cery trądzikowej SPF 50 Avene lub LRP. Myślę, że aby zabezpieczyć skóre powinnaś również używać kremów z filtrami, ale jeśli chcesz się opalić to trochę mniejszych, a potem stopniowo zmniejszać wysokość filtru, lecz też przeznaczonych do cery trądzikowej. W lato, kiedy odstawisz te leki, bierz może cynk, pij/łykaj drożdze, a z "delikatnych" mazideł, to trudno mi doradzić bo większość jest raczej "zimowych". Nie wiem jak z maścią cynkową u Ciebie? Jedyne co tak nie szkodzi chyba w lecie.
Kiedyś używałam, ale przestałam bo zatykała mnie, ale może spróbuję jeszcze, tylko maść cynkowa chyba wybiela prawda?
Może w ciągu 12 dni bardzo mi się nie pogorszy stan... nadzieja matką głupich?
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 20:48   #14
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Wg mnie szare mydlo to zly pomysl. Mocno wysusza i ma nieodpowiednie PH. Na poczatku moze byc poprawa, bo wysuszy ci wypryski, ale przez przesuszenie skory bedziesz ich potem miec jeszcze wiecej. Teraz sa zele z bardzo dobrymi skladami wiec nie ma powodu, by ich nie stosowac.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 06:30   #15
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

mogłabyś zaproponować jakiś z dobrym składem bez parafiny i sls? pewnie myślisz o physiogelu?
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 08:02   #16
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Gąbka to dla mnie jeszcze gorszy pomysł niż mydło siarkowe.
Nie dość, że bardzo podrażni i tak już podrażnioną leczeniem twarz, to gąbka jest ogromnym skupiskiem wszelakiego świństwa, które rozwija się w wilgotnym środowisku.

Dobrze, że z niej zrezygnowałaś.


Od siebie dodam, że Physiogel jest bardzo delikatny i bardzo przyjemny w stosowaniu.
Nie rozumiem co to znaczy, że "w żelach nie wiadomo co jest" - gdyby pani dermatolog je [składy] czytała, to by wiedziała.

Edytowane przez sabona89
Czas edycji: 2009-03-13 o 13:15 Powód: drobne przeoczenie słowne
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:05   #17
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Dzelko oglądnełam Twoje zdjęcia, niestety trudno mi określić jaki to trądzik tak na oko, potem poszukam i moze cos sie dopasuje, jednak to nie jest tak bardzo teraz istotne - Kochana radzę pójść do DOBREGO endokrynologa żeby zrobił Ci badania hormonalne bo wygląda mi to na właśnie takie problemy, z resztą nie wiem czy to jest w mocy drematologa ale może zasugeruj jemu że przydały by sie takie badania - szczególnie jeśli chciałabyś zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, koniecznie trzeba zbadac poziom miedzy innymi testosteronu, androstendionu. Bo lekarze w ciemno przypisują tablety , a potem to dopiero moze powstac burza hormonalna w organizmie - co z tego ze stan skory moze sie polepszyc jak reszta bedzie rozchwiana...

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem co to znaczy, że "w żelach nie wiadomo co jest" - gdyby pani dermatolog je czytała, to by wiedziała.
no właśnie rozśmieszyło mnie to zdanie, to już chyba wizażanki na biochemii kosmetycznej u nas lepiej się znają na składach niż lekarze, lekarz wręcz według mnie powinien wspomniec jakie składniki są nie takie, żeby pacjentka wiedziała czego mniej więcej szukać w składach. Oni sami nie wiedza co jest - żenada i wstyd - dlatego już teraz leczę trądzik na własną rękę - juz mam dość słuchania uwag typu "z tym sie żyje" "niech sobie pani kupi effaclar K", tragedia istna.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)



Edytowane przez northwestpassage
Czas edycji: 2009-03-13 o 10:09
northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 13:23   #18
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Cytat:
Napisane przez Dzela Pokaż wiadomość
mogłabyś zaproponować jakiś z dobrym składem bez parafiny i sls? pewnie myślisz o physiogelu?
Ani troche nie mysle o nim, zawiera Cetearyl Alcohol a ja osobiscie musialabym sie znowu leczyc, gdybym tego uzywala dluzej niz 2 tygodnie, bo potwornie mnie zapycha
Moge polecic z czystym sercem Avene Cleanance albo Nawilzajaco-Kojacy zel do mycia twarzy z Lirene. Ale najlepiej przejrzyj KWC i sama cos wybierz. Zele nie musza a wlasciwie nie moga nawet byc agresywne przy takiej cerze. Trzeba dzialac z wrogiem kremami i lekami na noc a w dzien nawilzac i regenerowac.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 15:43   #19
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Ani troche nie mysle o nim, zawiera Cetearyl Alcohol a ja osobiscie musialabym sie znowu leczyc, gdybym tego uzywala dluzej niz 2 tygodnie, bo potwornie mnie zapycha
Moge polecic z czystym sercem Avene Cleanance albo Nawilzajaco-Kojacy zel do mycia twarzy z Lirene. Ale najlepiej przejrzyj KWC i sama cos wybierz. Zele nie musza a wlasciwie nie moga nawet byc agresywne przy takiej cerze. Trzeba dzialac z wrogiem kremami i lekami na noc a w dzien nawilzac i regenerowac.
ten z Lirene to chyba odpowiednik genialnego jak dla mnie żelu, z seri Tilia, który wskoczył na chwilę, zdążyłam się w nim zakochać i uciekł

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez northwestpassage Pokaż wiadomość
Dzelko oglądnełam Twoje zdjęcia, niestety trudno mi określić jaki to trądzik tak na oko, potem poszukam i moze cos sie dopasuje, jednak to nie jest tak bardzo teraz istotne - Kochana radzę pójść do DOBREGO endokrynologa żeby zrobił Ci badania hormonalne bo wygląda mi to na właśnie takie problemy, z resztą nie wiem czy to jest w mocy drematologa ale może zasugeruj jemu że przydały by sie takie badania - szczególnie jeśli chciałabyś zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, koniecznie trzeba zbadac poziom miedzy innymi testosteronu, androstendionu. Bo lekarze w ciemno przypisują tablety , a potem to dopiero moze powstac burza hormonalna w organizmie - co z tego ze stan skory moze sie polepszyc jak reszta bedzie rozchwiana...

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------


no właśnie rozśmieszyło mnie to zdanie, to już chyba wizażanki na biochemii kosmetycznej u nas lepiej się znają na składach niż lekarze, lekarz wręcz według mnie powinien wspomniec jakie składniki są nie takie, żeby pacjentka wiedziała czego mniej więcej szukać w składach. Oni sami nie wiedza co jest - żenada i wstyd - dlatego już teraz leczę trądzik na własną rękę - juz mam dość słuchania uwag typu "z tym sie żyje" "niech sobie pani kupi effaclar K", tragedia istna.

Własnie zmieniłam dermatologa 17 mam pierwszą wizytę więc napewno zapytam o te badania na hormony i nie dam się tak łatwo spławić.
Myślę, że to nie jest już zwykły trądzik okresu dojrzewania, jak wmawia mi każdy dermatolog od ok.4 lat, wcześniej nie robiły mi się takie blizny i jakoś mniej inwazyjnie to wszystko wyglądało, a wszyscy znajomi, którzy mieli do czynienia z trądzikiem młodzieńczym już się tego pozbyli przy niewielkim wysiłku tylko ja taka łaciata zostałam
No właśnie mnie to zastanawia czemu jako lekarze zamiast leczyć przyczyny chcą zaleczać tylko skutki, zamiast od razu dać jakieś skierowanie na badania, żenada. Co do gąbki to tez się okropnie zdziwiłam i zapytałam, czy to się nie rozniesie, dostałam odpowiedz, że "nie ma prawa" a zrobiłam sobie poprostu zaorane pole na twarzy po zacnej gąbeczce. Miało to na celu odblokowanie porów. Pani była starsza, miała dobrą opinie w mojej okolicy... Podczas ostatniej wizyty uświadomiła mnie, że można spróbować jeszcze jeden lek bo nie chce mnie truć, ale podziękuję, póki nie jest za późno.
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 19:16   #20
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Z żeli ja polecam z iwostinu do cery trądzikowej. Używam już od jakiś 2 lat tylko tego i bardzo fajny.
Właśnie też pomału zaczełam sie zastanawiać co z latem. Pytałam ostatnio mojego dermatologa o to, czy przepisze mi jakies łągodniejsze środki nie złuszczające na lato itp. to stwierdził ze nie trzeba, ze mogą byc te co mam tylko filtr na twarz. A ja nie jestem zabardzo przekonana do tych filtrów. Po pierwsze strasznie świecenie po tych kremam i zostawiają taką białą powłokę, a po 2 zapychają a to jest najgorsze bo będe sobie szkodzić niż działać zeby było lepiej.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:35   #21
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Cytat:
Mam jeszcze jedno pytanie, jak można opisac postać mojego trądziku? Poniżej załączam zdjęcia, po ogaśnięciu w świetle dziennym, aparat nie odzwierciedli rzeczywistego wyglądu skóry, ale mniej więcej?
Z góry dziękuję.
Masz ostry trądzik, nie rozumiem dlaczego przez tyle lat nie dostałaś antybiotyków doustnych. Blizny, które masz - możliwe, że tych głębszych się już nigdy nie pozbędziesz. Cóż, życie.

Przede wszystkim przeraża mnie Twoja pielęgnacja. Nie będę powtrzać w kółko tego samego - nie wolno myć twarzy trądzikowej szarym mydłem. I koniec.Jak chcesz to sobie myj, ale wtedy nie pisz na forum, że masz trądzik i ojojoj co tu zrobić. A już zalecienie używania jakiejś gąbki ściernej ... Masakra. Tej lekarce trzeba byłoby tą gąbka wytrzeć.

W tej chwili powinnaś używać do mycia twarzy delikatnego żelu, na dzień mocno nawilżającego kremu z wysokim filtrem plus pudru/podkładu - jeśli nie możesz bez niego wyjść z domu. Na noc powinnaś stosować leki - wg mnie Brevoxyl jest za słaby już dla Ciebie, powinnaś używać po koloei: 1 noc Differin, 2 noc nawilżacz, 3 noc jakis antybiotyk.

No i oczywiście leki doustne - antybiotyki oraz antykoncepcyjne.

Po poprawie stanu zdrowia powinnaś powoli pozbywać się blizn - złuszczać się tretinoiną i kwasami, mocno, często i gęsto.

Cytat:
Napisane przez Dzela Pokaż wiadomość
Bo lato jest jednak porą, kiedy chce się mieć ładną twarz, a nie wiele można z nią zrobić, aby sobie nie zaszkodzić...
Powiem tak. Jesteś chora. Na trądzik. Masz dość ciężka postać tego trądziku. Jeśli zrobisz sobie przerwę i teraz zaniedbasz leczenie i pielęgnację - skończysz z twarzą jak tatar. I tyle ode mnie.


Cytat:
Własnie zmieniłam dermatologa 17 mam pierwszą wizytę więc napewno zapytam o te badania na hormony i nie dam się tak łatwo spławić.
Myślę, że to nie jest już zwykły trądzik okresu dojrzewania, jak wmawia mi każdy dermatolog od ok.4 lat, wcześniej nie robiły mi się takie blizny i jakoś mniej inwazyjnie to wszystko wyglądało, a wszyscy znajomi, którzy mieli do czynienia z trądzikiem młodzieńczym już się tego pozbyli przy niewielkim wysiłku tylko ja taka łaciata zostałam
Tak jak napisałam wyżej.
Albo będziesz się leczyć, albo będziesz udawać, że się leczysz. Wybór należy do Ciebie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2009-03-14 o 19:36
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:42   #22
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Oj tam szugarbejb, po co od razu tak agresywnie Widac, ze dziewczyna nie ma pojecia i ufa dermatologom to ja tu trzeba lagodnie oswiecic
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:59   #23
Sadelmelik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Masz ostry trądzik, nie rozumiem dlaczego przez tyle lat nie dostałaś antybiotyków doustnych. Blizny, które masz - możliwe, że tych głębszych się już nigdy nie pozbędziesz.
Ostry trądzik? Chyba nie widziałaś trądzika... Jeśli już, to bardzo umiarkowany. Btw. super, że widzisz głębokie blizny. Ja powiększając zdjęcie wielokrotnie nie dopatrzyłem się żadnej - jedynie przebarwienia pozapalne.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Przede wszystkim przeraża mnie Twoja pielęgnacja. Nie będę powtrzać w kółko tego samego - nie wolno myć twarzy trądzikowej szarym mydłem. I koniec.Jak chcesz to sobie myj, ale wtedy nie pisz na forum, że masz trądzik i ojojoj co tu zrobić.
Nie Ty jesteś wyrocznią. Mydło szare jak i w ogóle np. mydło Protex bardzo często polecane jest przez znakomitych dermatologów, do mycia twarzy.
Skoro wśród lekarzy pojawiają się sprzeczności, to tym bardziej nie możesz wypowiadać się w tak autorytatywny sposób.

Cytat:
Po poprawie stanu zdrowia powinnaś powoli pozbywać się blizn - złuszczać się tretinoiną i kwasami, mocno, często i gęsto.
I przy okazji przysporzyć sobie problemów z naczynkami... To nie działa na zasadzie, że im głębiej złuszczysz, tym prędzej pozbędziesz się blizn i przebarwień. Powoli, stopniowo aż kolagen się odbuduje.
Sadelmelik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 21:41   #24
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

"Masz ostry trądzik, nie rozumiem dlaczego przez tyle lat nie dostałaś antybiotyków doustnych. Blizny, które masz - możliwe, że tych głębszych się już nigdy nie pozbędziesz. Cóż, życie. "


-Wiem, że mam ostry trądzik, bo widzę, że wszystko co używam ma skutek w zasadzie zerowy, nie rozumiem, czemu dermatolodzy lekceważą to.
Blizny są w sumie od paru miesięcy, zaczęły się pojawiać po tym, jak zaczęłam uzywać płynu zrobionego w aptece, zaleconego przez dermatologa wraz z mydłem i gąbką, ale juz dawno tego nie stosuje i zmieniam lekarza, a te nadal się pojawiają. Myślę, że to raczej przebarwina nie blizny.

"Przede wszystkim przeraża mnie Twoja pielęgnacja. Nie będę powtrzać w kółko tego samego - nie wolno myć twarzy trądzikowej szarym mydłem. I koniec.Jak chcesz to sobie myj, ale wtedy nie pisz na forum, że masz trądzik i ojojoj co tu zrobić. A już zalecienie używania jakiejś gąbki ściernej ... Masakra. Tej lekarce trzeba byłoby tą gąbka wytrzeć. "

-Wydaję mi się, że pierwszy raz mi piszesz to, że nie wolno, są różne opinie, niektórzy dermatolodzy i nie tylko mówią, że to mydło szare nie szkodzi, bardzo mnie też nie wysusza, nie błyszczę się tak jak po żelach... Nie rozumiem trochę tej ironi, a skoro pisze na forum, to znaczy, że wiem, że mogę robic coś nie tak i mam rzeczywiście problem, a nie dlatego, że mi się np. nudzi.. "Chcesz to sobie myj" - Nie jest to moja jakaś głupia zachcianka, jak jakis dermatolog by mi wkońcu konkretnie powiedział co mam robić, to pewnie bym się dostosowała, bo to nie ja jestem specjalistą od tego, bynajmniej teoretycznie.

"W tej chwili powinnaś używać do mycia twarzy delikatnego żelu, na dzień mocno nawilżającego kremu z wysokim filtrem plus pudru/podkładu - jeśli nie możesz bez niego wyjść z domu. Na noc powinnaś stosować leki - wg mnie Brevoxyl jest za słaby już dla Ciebie, powinnaś używać po koloei: 1 noc Differin, 2 noc nawilżacz, 3 noc jakis antybiotyk. "

-Stosuje Differin, drugą Brevoxyl, a co powie mi dermatolog to się okażę.


"Powiem tak. Jesteś chora. Na trądzik. Masz dość ciężka postać tego trądziku. Jeśli zrobisz sobie przerwę i teraz zaniedbasz leczenie i pielęgnację - skończysz z twarzą jak tatar. I tyle ode mnie."

-Skoro tak piszesz, to jestem w stanie odmówić sobie dłuższej ekspozycji na słońcu, jednak wybieram się na wakacje do Bułgarii i niestety nie mogę już wycofać rezerwacji bez straty, a przed słońcem za bardzo się nie ukryję.

"Albo będziesz się leczyć, albo będziesz udawać, że się leczysz. Wybór należy do Ciebie."

-Nie udaję, że się lecze, nie na niby wydałam już sporo na te wszystkie leki.

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

no niestety ufam, jakie mam inne wyjście?
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 21:43   #25
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

A stosowalas juz moze zel Duac?
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 21:45   #26
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

W tej chwili powinnaś używać do mycia twarzy delikatnego żelu, na dzień mocno nawilżającego kremu z wysokim filtrem plus pudru/podkładu - jeśli nie możesz bez niego wyjść z domu.

- używam korektowa, podkładu unikam jak mogę bo to pogarsza każdorazowo stan, a bez pudru mogę się obejść

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
A stosowalas juz moze zel Duac?
Nie stosowałam, ostatni dermatolog wspominał, że można jeszcze to przetestować jakby Differin nie pomógł

Edytowane przez Dzela
Czas edycji: 2009-03-14 o 21:46 Powód: błąd
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 21:48   #27
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Powinnas sprobowac, wielu osobom pomogl. Jest na recepte, ale ja zawsze znajde jakas apteke, gdzie sprzedaja bez.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 21:59   #28
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Powinnas sprobowac, wielu osobom pomogl. Jest na recepte, ale ja zawsze znajde jakas apteke, gdzie sprzedaja bez.
Dziękuję, na pewno zapytam o ten lek
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 22:10   #29
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Cytat:
Napisane przez Sadelmelik Pokaż wiadomość
Ostry trądzik? Chyba nie widziałaś trądzika... Jeśli już, to bardzo umiarkowany.
Trądzik leczony 4 lata antybiotykami zewnętrznymi i niewyleczony to trądzik ostry.

Cytat:
Btw. super, że widzisz głębokie blizny. Ja powiększając zdjęcie wielokrotnie nie dopatrzyłem się żadnej - jedynie przebarwienia pozapalne.
Ja widzę blizny.

Cytat:
Nie Ty jesteś wyrocznią. Mydło szare jak i w ogóle np. mydło Protex bardzo często polecane jest przez znakomitych dermatologów, do mycia twarzy.
Skoro wśród lekarzy pojawiają się sprzeczności, to tym bardziej nie możesz wypowiadać się w tak autorytatywny sposób.
Proszę o opinię znakomitego dermatologa, że szare mydło nie szkodzi cerze trądzikowej. Daj mi linki do wypowiedzi lekarzy na poziomie dr nauk medycznych.


Cytat:
I przy okazji przysporzyć sobie problemów z naczynkami... To nie działa na zasadzie, że im głębiej złuszczysz, tym prędzej pozbędziesz się blizn i przebarwień. Powoli, stopniowo aż kolagen się odbuduje.
Napisałam - po poprawie stanu zdrowia. proszę czytać moje wypowiedzi ze zrozumieniem i bez wyrywania z kontekstu.

Cytat:
Napisane przez Dzela Pokaż wiadomość
Myślę, że to raczej przebarwina nie blizny.
A ja myślę,m ze to już blizny i dziury.


Cytat:
-Wydaję mi się, że pierwszy raz mi piszesz to, że nie wolno
Tobie tak. Natomiast obowiązkiem każdego użytkownika jest korzystanie z wyszukiawarki w temacie związanym. Nie tylko ja , i nie raz pisaliśmy o szarym mydle.

Cytat:
jak jakis dermatolog by mi wkońcu konkretnie powiedział co mam robić, to pewnie bym się dostosowała, bo to nie ja jestem specjalistą od tego, bynajmniej teoretycznie.
Naszym forum opiekuje się wybitny specjalista, Pani dr Nowicka - wystarczy napisać do Niej wiadomość.

Cytat:
-Skoro tak piszesz, to jestem w stanie odmówić sobie dłuższej ekspozycji na słońcu, jednak wybieram się na wakacje do Bułgarii i niestety nie mogę już wycofać rezerwacji bez straty, a przed słońcem za bardzo się nie ukryję.
Wysoki filtr 50 reaplikowany co 2 - 3 godziny, szeroki kapelusz.

Cytat:
, nie na niby wydałam już sporo na te wszystkie leki.
Dla mnie na niby. Gdy po pół roku leczenie nie przyniosło efektu trzeba było zmienić lekarza.

__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 22:23   #30
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: Zabezpieczenie i pielęgnacja na lato - leczenie trądziku.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

Tobie tak. Natomiast obowiązkiem każdego użytkownika jest korzystanie z wyszukiawarki w temacie związanym. Nie tylko ja , i nie raz pisaliśmy o szarym mydle.


Wysoki filtr 50 reaplikowany co 2 - 3 godziny, szeroki kapelusz.



Dla mnie na niby. Gdy po pół roku leczenie nie przyniosło efektu trzeba było zmienić lekarza.

Czytałam inne tematy, akurat nie o szarym mydle, mój błąd.

Tak się składa, że zmieniam, może źle trafiam.


W takim razie prosze o usunięcie tego wątku, jeśli naruszam jakieś zasady obowiązujące na tym forum, jednak wydaję mi się, że skoro to jest forum kazdy ma prawo do poruszenia swojego problemu, nie wszytskie są takie same.
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.