Kosmetyki naturalne - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-01, 20:47   #1771
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
na nosie akurat mam ich malo.. najgorzej jest z broda.. tam jest ich pelno nie moge tam wyciskac bo robia mi sie plamy i blizny od razu
aletez mysle ze to z powodu malego oczyszczana buzi..
Zaskórniki potrzebują troche czasu żeby powstać, wiec powinnaś spojrzeć podejrzanie na to co używasz od dłuższego czasu. Nie jestem przekonana do używania glinki codziennie, glinka z racji swojej natury jest silnie wysuszająca i odtłuszczająca, wiec twoje gruczoły bronią nie przed tym produkując wiecej sebum. Co do mydła to już sie kiedyś wypowiadałam na składowym, ja bym w życiu nie używała na dłuższą mete, ale widze, że sporo osób je lubi i ceni (co jest dla mnie zaskakujące przy cerze tłustej/trądzikowej).
Ta wiec przychylam sie do braku odpowiedniego oczyszczania.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:54   #1772
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja uważam, że glinkę powinno się używać raz, dwa razy w tygodniu. Zresztą na każdym opakowaniu glinki tak jest napisane.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:01   #1773
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

ale ja alwanie nie mam tlustej cery.. tylko sucha.. nawet bardzo sucha, mydlo chce wlasnie odlozyc, zreszta jak rozdzielilam je dla dziewcyzn to i tak mi sie cale pokruszylo :<

polecacie wiec jakis inny dobry sposob na oczyszcanie? jakies zele?
ja naprawde mam b.sucha skore, wiec potrzebuje jakiegos dobrego nawilzacza, glinke juz zamowilam ta zielona.. w sumie to jakos lubie glinki, bardziej bylabym sklonna odlozyc to mydlo..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:05   #1774
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A czego dokładnie uzywacie do twarzy, co do mycia, jakie kremy czy toniki?
Ja ee... więc makijaz zmywam płynem micerlanym Avene, potem Cetaphil że do mycia ,
rano Cetaphil, krem Avene Hydrance spf 20 (każdy filtr mnie zapycha).
próbowałam Hydrolatu oczarowego- wysuszył, podrażnił
próbowąłam olejku z Bu- zapchał...
próbowałam glinki z Organique- wypryszczyło mnie na czole niemiłosiernie...
próbowałam każdego filtru jaki jest na rynku- zapycha/podraznia
próbowałam kremu dr. Scheller, Fitomed, Lavera- porazka....


mam leki od derm: Differin wieczorem i Dalacin t rano. i... g**** to daje.
nie wyciskam chociaz długo musiałam się z tego leczyc.
bo jak już ZACZNE to końca nie widać. tyle TEGO mam w twarzy, że jestem przerażona czarnych zaskórników prawie w ogóle, najwięcej jakiś zmian podskórnych tysiące chociaz drobne to są grudki i takie powierzchniowe pozatykane pory..

RECE MI OPADSAJA.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ale ja alwanie nie mam tlustej cery.. tylko sucha.. nawet bardzo sucha, mydlo chce wlasnie odlozyc, zreszta jak rozdzielilam je dla dziewcyzn to i tak mi sie cale pokruszylo :<

polecacie wiec jakis inny dobry sposob na oczyszcanie? jakies zele?
ja naprawde mam b.sucha skore, wiec potrzebuje jakiegos dobrego nawilzacza, glinke juz zamowilam ta zielona.. w sumie to jakos lubie glinki, bardziej bylabym sklonna odlozyc to mydlo..
podpisuję sie pod pytaniem

i ja też niemam tłustej cery nigdy nie miałam! mieszana raczej a teraz to wrecz sucha chociaz to pewnie odwodnienie.

myśląłam o tym zelu do oczyszczania klik
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:24   #1775
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Ja ee... więc makijaz zmywam płynem micerlanym Avene, potem Cetaphil że do mycia ,
rano Cetaphil, krem Avene Hydrance spf 20 (każdy filtr mnie zapycha).
próbowałam Hydrolatu oczarowego- wysuszył, podrażnił
próbowąłam olejku z Bu- zapchał...
próbowałam glinki z Organique- wypryszczyło mnie na czole niemiłosiernie...
próbowałam każdego filtru jaki jest na rynku- zapycha/podraznia
próbowałam kremu dr. Scheller, Fitomed, Lavera- porazka....


mam leki od derm: Differin wieczorem i Dalacin t rano. i... g**** to daje.
nie wyciskam chociaz długo musiałam się z tego leczyc.
bo jak już ZACZNE to końca nie widać. tyle TEGO mam w twarzy, że jestem przerażona czarnych zaskórników prawie w ogóle, najwięcej jakiś zmian podskórnych tysiące chociaz drobne to są grudki i takie powierzchniowe pozatykane pory..
Oj widze że masz bardzo wybredną cere. I dość prosta pielęgnacje, ciężko sie do czegoś przyczepić.
Jak długo używasz Differinu, bo oczyszczanie przy retinoidach czy kwasach moze trwać nawet kilka tygodni?

Hydrolat oczarowy ma właściwości ściągające, zwężajace pory dlatego dobry jest przede wszystkim do cery tłustej i trądzikowej
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-01 o 21:28
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:29   #1776
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Kosmetyki naturalne

differinu od grudnia 2010....... TERAZ dopiero chyba cos zaczeło się dziać.
moze to oznaka tego, ze zanieczyszczenia siedza mi tak "głęboko" w skórze?
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:30   #1777
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dla mnie Differin to też g***o. Kiedyś używałam i nic nie dał.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 21:35   #1778
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
differinu od grudnia 2010....... TERAZ dopiero chyba cos zaczeło się dziać.
moze to oznaka tego, ze zanieczyszczenia siedza mi tak "głęboko" w skórze?
Cieżka sprawa... ja zawsze od razu dostawałam ok 2-tyg. wypryszczenia po takich specyfikach. Differin akurat był świetny na krostki
Co właściwie ostatnio zmieniałaś?

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dla mnie Differin to też g***o. Kiedyś używałam i nic nie dał.
Pamiętam, że pisałaś, że używałś go tylko miesiąc. Co w takim krótkim czasie mógł ci dać oprócz początkowego wysypu? To jest kuracja na kilka miesięcy i po tym czasie można w miare rzetelnie oceniać
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:43   #1779
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Pamiętam, że pisałaś, że używałś go tylko miesiąc. Co w takim krótkim czasie mógł ci dać oprócz początkowego wysypu? To jest kuracja na kilka miesięcy i po tym czasie można w miare rzetelnie oceniać
Owszem, używałam go miesiąc, bo moja dermatolog mi po miesiącu zmieniła lek.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:47   #1780
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Cieżka sprawa... ja zawsze od razu dostawałam ok 2-tyg. wypryszczenia po takich specyfikach. Differin akurat był świetny na krostki
Co właściwie ostatnio zmieniałaś?

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------


Pamiętam, że pisałaś, że używałś go tylko miesiąc. Co w takim krótkim czasie mógł ci dać oprócz początkowego wysypu? To jest kuracja na kilka miesięcy i po tym czasie można w miare rzetelnie oceniać
z ost zmian to tylko uzywanie 3x na cala twarz fitra Soarya spf 45, 3 tyg hydrolat oczarowy i glinka 1x na czolo tylko (mam grzywke to moge zasłonić :brzydal i yy to tyle..

aaaha.. i jeszcze puder MineralizeSkinFinish z MAC.. ale i tak stosuje go odrobine NA podklad wiec nie styka sie bezposrednio ze skórą..
INGREDIENTS: TALC [] MICA [] DIMETHICONE [] POLYSORBATE 20 [] SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL [] YEAST EXTRACT\FAEX\EXTRAIT DE LEVURE [] TOCOPHERYL ACETATE [] RETINYL PALMITATE [] LAUROYL LYSINE [] ISOPROPYL PALMITATE [] ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE [] MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE [] BHT [] SODIUM DEHYDROACETATE [] PHENOXYETHANOL [] [+/- TITANIUM DIOXIDE (CI 77891) [] IRON OXIDES (CI 77491, CI 77492, CI 77499) [] BLUE 1 LAKE (CI 42090) [] BISMUTH OXYCHLORIDE (CI 77163) [] CARMINE (CI 75470) [] CHROMIUM HYDROXIDE GREEN (CI 77289) [] CHROMIUM OXIDE GREENS (CI 77288) [] FERRIC FERROCYANIDE (CI 77510) [] MANGANESE VIOLET (CI 77742) [] RED 6 (CI 15850) [] RED 7 LAKE (CI 15850) [] ULTRAMARINES (CI 77007) [] YELLOW 5 LAKE (CI 19140) [] YELLOW 6 LAKE (CI 15985)]


Wczesniej uzywałam ten: i bylo ok
Bobbi Brown Sheer Finish Pressed Powder – Talc, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethicone, Pentaerythrityl Tetraisosterarate, Cetearyl Octanoate, Zinc Sterarate, Zea Mays (Corn) Starch, Zeolite, Tocopheryl Acetate, PEI-10, Sorbic Acid, Tetrasodium Edta, Methylparaben, BHT, Propylparaben, Butylparaben
(May Contain) Mica, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Red 30 (CI 73360), Yellow 6 Lake (CI 15985), Carmine (CI 75470), Yellow 5 Lake (CI 19140)
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-05-01 o 22:07
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:37   #1781
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ale ja alwanie nie mam tlustej cery.. tylko sucha.. nawet bardzo sucha, mydlo chce wlasnie odlozyc, zreszta jak rozdzielilam je dla dziewcyzn to i tak mi sie cale pokruszylo :<

polecacie wiec jakis inny dobry sposob na oczyszcanie? jakies zele?
ja naprawde mam b.sucha skore, wiec potrzebuje jakiegos dobrego nawilzacza, glinke juz zamowilam ta zielona.. w sumie to jakos lubie glinki, bardziej bylabym sklonna odlozyc to mydlo..
Na codzień używam łagodnych żeli oczyszczających, kilka razy w tygodniu antybakteryjne mydło, które pozwala porządnie oczyścić twarz i to się dobrze sprawdza u mnie. Może zaopatrz się w takie antybakteryjne mydełko. Oczywiście nie do stosowania na codzień, szczególnie jeśli masz suchą skórę.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 06:46   #1782
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

A do mycia używam od 3 lat tylko mydeł.Przez prawie 3 lata używałam mydła clinique,a teraz od 2 tygodni używam węglowego tuli.Służa mi mydełka świetnie.I pierwszy raz przeczytałam,że mydeł nie powinno stosować się codziennie.

A co do glinki to max 1-2 w tygodniu używam.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:31   #1783
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

pewnie dlatego, że mydełko ma z reguły mocne działanie, nierzadko peelingujące.. a nie można nadmiernie złuszczać buźki kochana, jaką glinkę byś mi poleciła, jako pierwszą? [chyba ana doz się ubezpieczę] chcę zniszczyć [noooo chociaż troszkę] podskórne wągry na nosku oraz walczyć z poszarzałą buzią...
zamówiłam z Aceroli maseczkę na BU, już leci
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:52   #1784
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
pewnie dlatego, że mydełko ma z reguły mocne działanie, nierzadko peelingujące.. a nie można nadmiernie złuszczać buźki kochana, jaką glinkę byś mi poleciła, jako pierwszą? [chyba ana doz się ubezpieczę] chcę zniszczyć [noooo chociaż troszkę] podskórne wągry na nosku oraz walczyć z poszarzałą buzią...
zamówiłam z Aceroli maseczkę na BU, już leci
Raczej jest więcej mydeł niepeelingujących niż pellingujących i mydło nie służy do złuszczania buzitylko do oczyszczania.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:34   #1785
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Zaskórniki potrzebują troche czasu żeby powstać, wiec powinnaś spojrzeć podejrzanie na to co używasz od dłuższego czasu. Nie jestem przekonana do używania glinki codziennie, glinka z racji swojej natury jest silnie wysuszająca i odtłuszczająca, wiec twoje gruczoły bronią nie przed tym produkując wiecej sebum. Co do mydła to już sie kiedyś wypowiadałam na składowym, ja bym w życiu nie używała na dłuższą mete, ale widze, że sporo osób je lubi i ceni (co jest dla mnie zaskakujące przy cerze tłustej/trądzikowej).
Ta wiec przychylam sie do braku odpowiedniego oczyszczania.
Coś musi być z nadmiernym stosowaniem glinki a powstawaniem zanieczyszczeń na buzi, bo gdy używałam glinki jako peelingu codziennie przez ok. 3-4 dni to dostałam po tym takiego dziwnego wysypu, którego nie miałam chyba od nastoletnich czasów. Zaczęłam używać parę tyg. temu kilku nowych kosmetyków na raz i nie za bardzo wiedziałam co mogło mi zaszkodzić, ale teraz po Waszych komentarzach stawiam na glinkę. Teraz wróciłam do używania jednego kremu, Biodermy i wody z kranu i czekam aż się wszystko unormuje. Nie wiem tylko od czego powinnam zacząć wprowadzając nowe kosmetyki:
- hydrolatu oczarowego
- glinki zielonej
- serum Lemon
- krem na noc z olejem arganowym
- olejek myjący pomarańczowy
- maseczka wulkaniczna
- kapsułki Dermogal

?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:44   #1786
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

seige a może kapsułki dermagal?na kwc dużo dziewczyn pisało,że mają po nich niespodzianki.

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Mi te kropki na czole i pod okiem nie znikają,wczoraj było trochę lepiej,ale są dalej.I ja to już pomysłu w ogóle nie mam od czego.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:23   #1787
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja mam kilka njusów.
1. Byłam dzisiaj w Tesco ,a tam od groma tych Blokerów, których ludzie ciągle szukają.
2. Był też ten samoopalacz, co teraz taki w modzie z Daxa. Też rozchwytywany.
3. W Aptece nie było oczywiście wody z Avene, więc wzięłam na początek inną.
4. Za to to, co mnie zdziwiło najbardziej to fakt, że za szklaną szybką, na półeczce masa kosmetyków z Sanoflore. Szok! Po raz pierwszy je widziałam gdzieś poza internetowymi stronami.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-05-02 o 11:26
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:20   #1788
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja mam kilka njusów.
1. Byłam dzisiaj w Tesco ,a tam od groma tych Blokerów, których ludzie ciągle szukają.
2. Był też ten samoopalacz, co teraz taki w modzie z Daxa. Też rozchwytywany.
3. W Aptece nie było oczywiście wody z Avene, więc wzięłam na początek inną.
4. Za to to, co mnie zdziwiło najbardziej to fakt, że za szklaną szybką, na półeczce masa kosmetyków z Sanoflore. Szok! Po raz pierwszy je widziałam gdzieś poza internetowymi stronami.
A którą wzięłaś?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:22   #1789
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A którą wzięłaś?
Z małych była tylko Iwostin, więc na początek skusiłam się na nią, chociaż wiem, że jest przeciętna.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 14:06   #1790
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

a używałyście może wód kwiatowych (tych stosowanych jako przyprawy w kuchni) w pielęgnacji? Ja miałam tylko pomarańczową - moją cerę jednak za mocno obsuszała po dłuższym stosowaniu. Różana jest chyba najpopularniejsza (ma nawilżać), jest jeszcze lotosowa.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 14:30   #1791
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
a używałyście może wód kwiatowych (tych stosowanych jako przyprawy w kuchni) w pielęgnacji? Ja miałam tylko pomarańczową - moją cerę jednak za mocno obsuszała po dłuższym stosowaniu. Różana jest chyba najpopularniejsza (ma nawilżać), jest jeszcze lotosowa.
Ja się zastanawiam czy kupić z gorzkich pomarańczy,tylko nie wiem czy warto dawać 40 zeta za 150ml takiej wody.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 14:36   #1792
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

a w takiej cenie to jeszcze nie widziałam tylko taką ok. 10 zł w "smakach świata" czy indyjskich.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 14:52   #1793
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Z małych była tylko Iwostin, więc na początek skusiłam się na nią, chociaż wiem, że jest przeciętna.
Dlaczego jest przeciętna?

Woda w takiej postaci znacznie upraszcza przygotowywanie glinek. To rozwiązanie idealne dla leniwych... Można wymieszać porcję gliny na dłoni, nie ma naczyń do mycia, a potem już na twarzy wygodnie się ją zrasza.

Tyle że ona tak zupełnie "eko" to nie jest, z uwagi na opakowanie, które zalegnie na wysypisku i transport... :/

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Mam od niedawna krem pod oczy i na szyję. Jest raczej delikatny, szybko się wchłania, dobrze nawilża. Nie zapchał mnie, a też mam mieszaną cerę. Stosuję pod oczy, na szyję i dekolt. Masło shea nie powinno zapchac, a tym bardziej aloes. Zamówiłam (przez doz) jeszcze peeling solny i masło do ciała. Cała seria be eco ma certyfikat ecocert i całkiem niezłe składy. Seria jest nowa i jeszcze nie widziałam jej w żadnej aptece/ drogerii. Kup jedną rzecz, jeśli Ci się spodoba, to weź następną
Gdzie jest produkowana ta seria? Pytam, bo dziwnie przypominają kosmetyki Absolute Organic - INCI (jeśli informacje od sprzedawców są wiarygodne), a nawet opakowania.

http://www.b4you.co.il/products-ao-rm-products.asp
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:41   #1794
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Kosmetyki naturalne

To mnie zdziwiłyście z tymi glinkami.Używam do mycia raz dziennie ,czasem dwa po mydełku Alepii - glinka ziel. Montmorillonite i chyba rzeczywiście za często
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:47   #1795
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
a używałyście może wód kwiatowych (tych stosowanych jako przyprawy w kuchni) w pielęgnacji? Ja miałam tylko pomarańczową - moją cerę jednak za mocno obsuszała po dłuższym stosowaniu. Różana jest chyba najpopularniejsza (ma nawilżać), jest jeszcze lotosowa.
O jakie konkretnie wody ci chodzi? I skoro są używane w kuchni to jak je użyć na ciało? O więcej informacji proszę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:55   #1796
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Dlaczego jest przeciętna?

Woda w takiej postaci znacznie upraszcza przygotowywanie glinek. To rozwiązanie idealne dla leniwych... Można wymieszać porcję gliny na dłoni, nie ma naczyń do mycia, a potem już na twarzy wygodnie się ją zrasza.

Tyle że ona tak zupełnie "eko" to nie jest, z uwagi na opakowanie, które zalegnie na wysypisku i transport... :/
Chyba chodziło o to, że akurat woda z Iwostinu jest trochę gorsza niż ta np. z Avene
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:08   #1797
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Z małych była tylko Iwostin, więc na początek skusiłam się na nią, chociaż wiem, że jest przeciętna.
Jak oceniasz wartość wody? Jestem zdania że wszystkie termalki na polskim rynku są tak samo dobre, inne pod względem niektórych składników, ale dobre. Plusem ich wszystkich jest to ze nie zawierają zanieczyszczeń biologicznych czy ogólnie organicznych oraz że są miękkie czyli z niską zawartością jonów Ca i Mg i to przede wszystkim jest dobre dla cery, jakieś tam śladowe składniki - oligoelementy to sprawa drugorzędna, choć na pewno niektóre mogą być są bardzo wartościowe zależnie od potrzeb cery.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:27   #1798
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jak oceniasz wartość wody? Jestem zdania że wszystkie termalki na polskim rynku są tak samo dobre, inne pod względem niektórych składników, ale dobre. Plusem ich wszystkich jest to ze nie zawierają zanieczyszczeń biologicznych czy ogólnie organicznych oraz że są miękkie czyli z niską zawartością jonów Ca i Mg i to przede wszystkim jest dobre dla cery, jakieś tam śladowe składniki - oligoelementy to sprawa drugorzędna, choć na pewno niektóre mogą być są bardzo wartościowe zależnie od potrzeb cery.
Popsikam się troszkę dłużej to dam znać.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:51   #1799
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Smile Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
O jakie konkretnie wody ci chodzi? I skoro są używane w kuchni to jak je użyć na ciało? O więcej informacji proszę.
Używanie tych wód jako kosmetyku wywodzi się z ajurwedy i tradycji arabskiej, w których tez stosuje się w kuchni. Nie wiem, czy to jest to samo co hydrolat, bo oczywiscie na opakowaniu jako składniki wymieniona jest woda i odpowiednia "esencja".
Chyba o wodzie różanej wspominała już wizażanka w jakimś starszym poście w tym wątku, że używa jej do mycia twarzy ...Głownie chyba wykorzystuje się jej zamiast wody, rozrabiając różne kosmetyczne proszki. No, ale róża i pomarańcza dobrze by się sprawiły jako toniki równoważące ph skóry...Obydwie mają składniki antybakteryjne, ale właśnie tą pomarańczową bym jednak poleciła cerze, która zniesie jej odtłuszczające właściwości. Ja następnym razem kupię różaną (wit. C!).
Link: http://www.fabrykasmakow.pl/shoper/i...&search=szukaj
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 19:27   #1800
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jak oceniasz wartość wody? Jestem zdania że wszystkie termalki na polskim rynku są tak samo dobre, inne pod względem niektórych składników, ale dobre. Plusem ich wszystkich jest to ze nie zawierają zanieczyszczeń biologicznych czy ogólnie organicznych oraz że są miękkie czyli z niską zawartością jonów Ca i Mg i to przede wszystkim jest dobre dla cery, jakieś tam śladowe składniki - oligoelementy to sprawa drugorzędna, choć na pewno niektóre mogą być są bardzo wartościowe zależnie od potrzeb cery.
Tylko, że ja na przykład po popsikaniu twarzy Iwostinem nadal czuję ściągnięcie, a po Avene już nie. Tak oceniam wartość wody - po rezultatach
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.