Nietypowe bóle zębów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-05, 19:43   #1
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698

Nietypowe bóle zębów


Witam,

Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek poradę i pomoc, ponieważ przez nieustanny ból zębów jestem osobą właściwie totalnie zrezygnowaną i zmęczoną życiem.
Zdaję sobie sprawę z tego, iż mój problem jest raczej nietypowy, bo szczerze wątpię, aby ktokolwiek cierpiał na tak dziwaczne bóle zębów.
Owy ból pojawił się parę miesięcy temu i od tej pory odczuwam go praktycznie nonstop. Najbardziej dokucza mi dolna szóstka, która miała głęboką plombę, niedawno wymienioną, ubytek został dokładnie oczyszczony, ale ząb boli nadal. Dodam jeszcze, że na RTG nie stwierdzono żadnego zapalenia. Ból ma charakter kłujący, przeszywający, to taki jakby nerwoból - zwiększa się po ciepłym i zimnym napoju, ale najgorsze jest to, że odczuwam go nieprzerwanie. Podobny typ bólu odczuwam również w innych zębach, także tych leczonych kanałowo (jakim cudem?).
Mój dentysta nie wie o tych dolegliwościach, wszystkie zęby mam już przeleczone, są zdrowe i według lekarza wyglądają dobrze.
Ja jednak nie mam już siły męczyć się co dzień i noc z takimi bólami - mam ochotę powyrywać sobie wszystkie bolące zęby i wstawić jakąś protezę (mam 28 lat). Leczenia kanałowego też się boję, bo jak wcześniej wspomniałam - zęby wyleczone kanałowo także mam nadwrażliwe, choć może w mniejszym stopniu.
Poradźcie coś , please
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 19:47   #2
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Iść do dentysty. Dlaczego przy wizytach nie powiedziałaś o swoich problemach?
__________________
Razem od 24.02.2015
Zaręczyny 02.05.2017
Ślub 23.06.2018
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 19:49   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Nie masz nerwicy? Duzo stresow w zyciu? Bol zebow moze byc rowniez konsekwencja stresow, problemow itp.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 20:58   #4
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Te bóle nie są związane ze stresem, ponieważ nasilają się często po ciepłym lub zimnym słodkim posiłku, jak również występują samoistnie. Lekarzowi mówiłam jedynie o przeszywaniu jednego z zębów, wymienił starą w nim plombę, stwierdził, że zapalenia nie ma ale mnie on nadal boli, zupełnie tak jak gdyby ktoś dmuchał w niego powietrzem To jest prawie.nie do zniesienia, a wstyd mi pójść do dentysty i mu o tym powiedzieć, ponieważ te bóle są tak dziwaczne.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 21:13   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Nadwrazliwosc dziasel moze?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

A dokladniej, nadwrazliwosc zebow

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 22:37   #6
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Okej rozumiem, ale taka nieprzerwana ciągła silna nadwrażliwość wydaje mi się podejrzana. Gdyby ząbki bolały tylko przy piciu i jedzeniu to niczym bym się nie przejmowała, ale ten ból jest nieustanny ..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 07:50   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Ok, objawy sie zgadzaja, bol sie zgadza. Co Ci szkodzi kupic te paste na nadwrazliwosc i sprobowac? Rady z forum be, konsultacja z dentysta be. Chyba az tak bardzo te zeby Cie nie bola, skoro kazda rade odrzucasz

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 10:25   #8
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Past na nadwrażliwość próbowałam już kilku, kupiłam sobie nawet specjalne serum do wcierania, ale nie pomogło.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 11:29   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nietypowe bóle zębów

No to czas na wizyte u dentysty

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 12:06   #10
Wafelkowo0
Przyczajenie
 
Avatar Wafelkowo0
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Idź na konsultacje do innego dentysty, czasami nie widać na zdjęciu wszystkiego. A ból z jednego zęba możesz odczuwać w innych. Może masz zapalenie nerwu trójdzielnego skoro twój dentysta sądzi, że wszystko jest w porządku. Ale radziłabym to skonsultować gdzie indziej, może potrzebne będzie kanałowe leczenie. Nie ma sensu się męczyć, bo przyczyna może być prosta.
Wafelkowo0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 20:03   #11
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Przy okazji wymiany plomby w jednej z szóstek, która mnie przeszywa, dentysta zwrócił uwagę na dużą głębokość ubytku pod plombą była próchnica, ale mówił, że zapalenia nie ma. Ten ząb daje mi właśnie najmocniejsze objawy, ale jaka jest przyczyna bólu pozostałych zębów? Dodam jeszcze, że to przeszywanie ma charakter wędrujący, tzn. odczuwam ból najpierw w jednym zębie, potem w innym, z tym, że najdłużej utrzymuje się on w dolnej szóstce.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 20:18   #12
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Moze bol po prostu promieniuje na reszte zebow? Ja przy kanalowce odczuwalam bol w kilku zebach, a on po prostu promieniowal.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 07:59   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nietypowe bóle zębów

MNie kiedyś nękało zapalenie dziąseł.
Miało charakter nawracający i ból jest okropny. Na poczatku w ogóle nie kojarzyłam go z dziąsłami, miałam wrażenie ze dostałam zapalenia okostnej i to w kilku zebach na raz. Bolało potwornie, ból był trudny do zlokalizowania, wiedziałam zę mnie boli, że bolą mnie zęby, ale nie umiałam powiedzieć gdzie mnie boli, bo bolało mnie wszędzie, raz tu, raz tam mocniej.
Ból zwiękzsał sie oczywiście po każdym "podrażnieniu" dziaśeł, czyli jedzeniu, piciu, zimnym, ciepłym, próbie mycia zebów, w ostrych atakach nawet przy przełykaniu śliny.

Na dodatek nie miałam typowych objawów, dziąsłą wygladały dość normalnie, gdy przy klasycznym przebiegu są na ogół mocno napuchnięte i obrzmiałe , dentystka mówiła ze wygladają wtedy "jak kalafiory".
Dentystka wpadłą na to przypadkiem i chyba w akcie desperacji, bo pomiedzy moimi wuzitami trafił się pacjent z bardziej klasycznymi objawami a jej się skojarzyła skala bólu i niemożnośc jego precyzyjnego zlokalizowania.

Ja nie pamiętram co mi robili. N apewno raz przeszłąm jakieś czyszczenie dziąseł i ich naświetlanie (laserem? UV? co miało zdezynfekować)
Potem używałam taniutkiego zelu z apteki, przeznaczonego do pielęgnacji jamy ustnej przez osoby niezdolne do mycia zebów. Nie pamiętam nazwy, jest bez recepty, madziałąnie lekko zniczulajace i bardzo odkażajace.


Zasugeruj dentystce. A może?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 10:27   #14
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nietypowe bóle zębów

U mnie raczej te problemy związane są typowo z zębami, umiem to rozróżnić, ponieważ kiedyś miałam zapalenie dziąseł. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że mam dolegliwości ze strony stawu skroniowo - szczękowego, mam mieć za niedługo zakładany aparat i być może za 2 lata operacja żuchwy. Ortodontka stwierdziła silną wadę zgryzu, zgryz głęboki i nadzgryz. Ja nie wiem jednak czy zdecydować się na leczenie ortodontyczne, jeśli bolą mnie zęby, to chyba nie ma sensu wydawać mnóstwo kasy na aparat , który będzie zakładany na bolące zęby
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 21:53   #15
bulka114
Wtajemniczenie
 
Avatar bulka114
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: młp
Wiadomości: 2 122
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Ból po wyczyszczeniu zęba przy głębokim ubytku, może utrzymywać się nawet do ponad miesiąca po wizycie.
Druga opcja, nadwrażliwośc, skoro pasty nie pomagają, może masz odsłonięte szyjki zębowe?
Jeśli to nie to, to warto zrobić RTG panoramiczne ( wszystkich zębów, z tym, że trzeba miec skierowanie od stomatologa) albo przynjamniej punktowe tej nieszczęsnej 6. Możesz mieć stan zapalny przy wierzchołku korzenia, który może pulsować do innych zębów.
Ciężko powiedzieć. Wybierz się do dentysty, to żaden wstyd, od tego jest. I nie bój się, nie jesteś jedynym przypadkiem, nadzwyczajnym. PRacuję na codzien w gabinecie i ludzie na prawdę z różnymi problemami przychodzą grunt, to odważyć się i pójść a nie zlekceważyć i męczyć się.
__________________
"Granica tego, co możliwe, jest w Twojej głowie. Mogą Cię zatrzymać tylko te ściany, które stawiasz sam."


"Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale."
bulka114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 17:53   #16
flamme
Rozeznanie
 
Avatar flamme
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 847
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Mam podobny problem. Okropna nadwrażliwość i ból połowy szczęki. Stomatolog stwierdził, że to przez odsłonięte szyjki zębowe. Może u Ciebie przyczyna jest zupełnie inna. Lepiej szybciej udaj się na wizytę, niż później.
flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 19:04   #17
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nietypowe bóle zębów

Cytat:
Napisane przez bulka114 Pokaż wiadomość
Ból po wyczyszczeniu zęba przy głębokim ubytku, może utrzymywać się nawet do ponad miesiąca po wizycie.
Druga opcja, nadwrażliwośc, skoro pasty nie pomagają, może masz odsłonięte szyjki zębowe?
Jeśli to nie to, to warto zrobić RTG panoramiczne ( wszystkich zębów, z tym, że trzeba miec skierowanie od stomatologa) albo przynjamniej punktowe tej nieszczęsnej 6. Możesz mieć stan zapalny przy wierzchołku korzenia, który może pulsować do innych zębów.
Ciężko powiedzieć. Wybierz się do dentysty, to żaden wstyd, od tego jest. I nie bój się, nie jesteś jedynym przypadkiem, nadzwyczajnym. PRacuję na codzien w gabinecie i ludzie na prawdę z różnymi problemami przychodzą grunt, to odważyć się i pójść a nie zlekceważyć i męczyć się.
Bardzo dziękuję za wszelkie porady Byłam umówiona do dentysty, ale niestety przepadła mi wizyta - lekarz odwołał, ponieważ nie ma czasu, jest dosłownie uwalony pacjentami.
Wiem, że nadwrażliwość pozabiegowa jest stanem normalnym, lecz od czasu wymiany plomby minęły 3 miesiące ... Stanu zapalnego przy tym zębie prawdopodobnie nie ma, niedawno miałam wykonywany pantomogram - nic nie wykazał. Ciężko stwierdzić co to jest, ja ewidentnie czuję nerwoból, taki jakby chłód w tym zębie oraz kilku innych..

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez flamme Pokaż wiadomość
Mam podobny problem. Okropna nadwrażliwość i ból połowy szczęki. Stomatolog stwierdził, że to przez odsłonięte szyjki zębowe. Może u Ciebie przyczyna jest zupełnie inna. Lepiej szybciej udaj się na wizytę, niż później.
U mnie akurat (tak podejrzewam) owa dziwaczna, całodobowa nadwrażliwość zębów jest raczej niezwiązana z problemami szczękowymi. Mam poważną wadę zgryzu, prawdopodobnie to ona jest przyczyną dolegliwości bólowych ze strony stawu - ale jej leczenie potrwa co najmniej 3-4 lata, do tego czasu chyba się wykończę..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 16:09   #18
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nietypowe bóle zębów

AKTUALIZACJA SPRAWY:

Niedawno byłam u dentysty i po moich objawach stwierdził, że prawdopodobnie mam przewlekłe zapalenie miazgi. Skoro problem trwa już tak długo, to pewnie nie przejdzie, więc radził mi abym ząbek przeleczyła kanałowo - to powinno rozwiązać problem.
Niestety.. w trakcie leczenia nastąpiły komplikacje - ząb zaczął krwawić, ale co najgorsze dentysta stwierdził, iż pozostałe kanaliki są tak głęboko ukryte i wąskie , że po prostu nie da się ich znaleźć.. nie mógł ich oczyścić - zostawił mnie z na wpół przeleczonym zębem.. i co ja mam teraz zrobić? Niestety będę chyba musiała usunąć tego zęba, w dodatku zaczął mnie teraz boleć - inaczej niż przedtem, tak jakby był uszkodzony/ranny..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-29 17:09:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.