Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-08, 10:54   #751
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Wolfshade, a próbowałas tego kremu Auriga na sińce?

Ja co prawda sińców nie mam, ale mam dość wysokie wymagania co do nawilżania. Po prostu muszę czuć, że mam coś na skórze pod oczami

Cytat:
Moze rzeczywiście skusze sie na ten żel HA-peptydowy? jakbyśmy sie nie polubili mama pewno chętnie przygarnie Właśnie czytałam ze wiele dziewczyn grubo przed zalecana 35 + sięga po to cudo, tylko nie chce 'rozleniwić' skory.
Zawsze się jakiś amator na ten żel znajdzie Z tego co pamiętam jest ważny 6 miesięcy, dużo możliwości zastosowania, więc pewnie na twarz wszystko nie pójdzie. Taka kuracja pewnie skórze nie zaszkodzi, a i peptydy na topie
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 11:20   #752
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez seclusion Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Ostatnio w aptece mialam robione badanie skory skorzystalam bo chcialam sie dowiedziec jak moja nowa pielegnacja dziala w tych glebszych wartswach skory. Okazalo sie ze moja cera kiedys tlusta, potem wysuszona teraz stala sie... naczynkowa.

Uzywam produktow samorobnych z BU i ZSK. Gdy pani ktora robila mi badanie to uslyszala zlapala sie za glowe, powiedziala mi ze wpadlam w pulapke naturalnie robionych kosmetykow, pokazalam jej Puder bambusowy ktory mialam ze soba i pokazalam jej sklad i powiedziala ze oni oszukuja ze niemozliwe zeby skladal sie z 1 skladnika, ze bambus ma zapach itp :/... Poza tym powiedziala ze filtr który stosuje : Soraya 45 jest chemiczny i zly i wogole cala moja pielegnacja jest do dupy.
Prosze zebyscie skomentowaly to co ona powiedziala i czy tez sie spotkalyscie z takimi opiniami? Jestem zaskoczona bo myslalam ze moja pielegnacja jest dobra.
Wiesz, zawsze mnie to zastanawiało jaka mamy gwarancje ze dostarczane przez BU, ZSK itp firmy kosmetyki są tym co rzeczywiście firma deklaruje. Kiedys na laborkach badalismy sklad kremu, szkoda ze mi do glowy nie przyszło przebadać czegos z BU )
Szczerze - mi te kosmetyki służą.. Probowalam przerzucic sie na gotowce ECO tzn. Lavera, alverde, alttera, logona - i szczerze ; wole BU/ZSK.
Skoro pielęgnacja z BU to 'pic na wodę' - powiedz mi jakim cudem służą tylu osobom?
Puder bambusowy : nie zapycha, matuje, łagodzi podrażnienia + owies i jedwab : świetnie nawilża. Nawet jesli to zwykła maka - i tak go lubię ^^ I nawet jeśli nie jest w 100% naturalny i cos tam jest 'gratis'- cieszy mnie. Wspolczesna 'czlowieka' zjada, wdycha, wchłania przez skore takie świństwa i ilości chemii - ze fakt przejścia na naturalna pielęgnacje jest zbawienny dla spokoju ducha, ale nawet GDYBY nie wszystko było tak ECO jak deklarują - póki mi służy jestem zadowolona.
Ja mam dosc prosta regule w doborze kosmetyków - NIE dla zapychających, duszących skore i rakotwórczych składników.
Zaglądam na
Skin Deep Cosmetics Database - wklepuje, jeśli ma powyżej 4 - nie używam.
Wez tez pod uwagę, ze Pani która 'złapała się za głowę' robiła Ci 'darmowe' (tak?) badanie tylko dlatego ze liczono ze w wyniku tego badania - być może coś zakupisz. Taka polityka firmy, większość darmowych badan skory sponsorowane jest przez firmy kosmetyczne/apteczne które liczą na to ze kupisz ich produkt.
Co do firmy SORAYA - ja jej nie lubię Gdzies dziewczyny pisaly o niedobrych , niestablinych filtrach - poczytaj, spójrz na INCI i zobacz ile w tym prawdy



Paradiso, nie nie próbowałam Oj nie podsuwaj mi tyle pomysłów na raz, bo zbankrutuje :P Dzis zaglądnęłam na mazidla i eliksir winogronowy patrzy na mnie tak proszaco..i tylko 4 zl .. i mi się tak powrzucało do koszyka jeszcze parę innych rzeczy Dobra duszyczka poradzila mi eliksir winogronowy + HA pod oczka - właśnie na przesuszenia i drobne zmarszczki i jako profilaktyka obrzęków i cieni pod oczami zobaczymy - z BU sie wstrzymam chwilowo, bo z mazidel i tak muszę zamówić niedostępne na BU składniki, a w dodatku nie wytrzymam 3 tyg oczekiwania ale mysle ze za 2 miesiace wypróbuję - chyba ze eliksir winogronowy mnie oczaruje - obiecuje się podzielić

Edytowane przez wolfshade
Czas edycji: 2011-10-08 o 11:30
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 11:45   #753
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Paradiso, nie nie próbowałam Oj nie podsuwaj mi tyle pomysłów na raz, bo zbankrutuje :P
Każdy wątek powinien mieć dopisek "wchodzisz na własną odpowiedzialność"
W takim razie czekamy na recenzje!
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 14:26   #754
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez seclusion Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Ostatnio w aptece mialam robione badanie skory skorzystalam bo chcialam sie dowiedziec jak moja nowa pielegnacja dziala w tych glebszych wartswach skory. Okazalo sie ze moja cera kiedys tlusta, potem wysuszona teraz stala sie... naczynkowa.

Uzywam produktow samorobnych z BU i ZSK. Gdy pani ktora robila mi badanie to uslyszala zlapala sie za glowe, powiedziala mi ze wpadlam w pulapke naturalnie robionych kosmetykow, pokazalam jej Puder bambusowy ktory mialam ze soba i pokazalam jej sklad i powiedziala ze oni oszukuja ze niemozliwe zeby skladal sie z 1 skladnika, ze bambus ma zapach itp :/... Poza tym powiedziala ze filtr który stosuje : Soraya 45 jest chemiczny i zly i wogole cala moja pielegnacja jest do dupy.
Prosze zebyscie skomentowaly to co ona powiedziala i czy tez sie spotkalyscie z takimi opiniami? Jestem zaskoczona bo myslalam ze moja pielegnacja jest dobra.
Pułapka naturalnie robionych kosmetyków? Ciekawe co to za pułapka xD
Jak dla mnie ta pani z apteki powiedziała tak tylko żebyś używała no dermokosmetyków. Skoro ludzie kupują naturalne kosmetyki raczej nie kupują tych normalnych, spada im sprzedaż, zyski są mniejsze no i mniej pieniążków do kieszeni.
Oczywiście jest to moja własna opinia, może być zupełnie inaczej, pani z apteki może i ma rację.

A tak w ogóle zauważyłaś że masz jakieś cechy cery naczynkowej?
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 16:15   #755
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny a co to za badanie skóry w aptece o którym piszecie? to robi jakaś konkretna firma sprzedająca kosmetyki apteczne?
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 18:07   #756
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co to za badanie skóry w aptece o którym piszecie? to robi jakaś konkretna firma sprzedająca kosmetyki apteczne?
Takie badania są zawsze prowadzone przez konkretne firmy, jest to ich forma promocji. Dlatego nic dziwnego, że pani skrytykowała Twoją pielęgnację, bo ich celem jest skłoneinie klientki do zakupu ich produktów. 'Puder MUSI miec zapach' hahahahaha
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 20:00   #757
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez seclusion Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Ostatnio w aptece mialam robione badanie skory skorzystalam bo chcialam sie dowiedziec jak moja nowa pielegnacja dziala w tych glebszych wartswach skory. Okazalo sie ze moja cera kiedys tlusta, potem wysuszona teraz stala sie... naczynkowa.

Uzywam produktow samorobnych z BU i ZSK. Gdy pani ktora robila mi badanie to uslyszala zlapala sie za glowe, powiedziala mi ze wpadlam w pulapke naturalnie robionych kosmetykow, pokazalam jej Puder bambusowy ktory mialam ze soba i pokazalam jej sklad i powiedziala ze oni oszukuja ze niemozliwe zeby skladal sie z 1 skladnika, ze bambus ma zapach itp :/... Poza tym powiedziala ze filtr który stosuje : Soraya 45 jest chemiczny i zly i wogole cala moja pielegnacja jest do dupy.
Prosze zebyscie skomentowaly to co ona powiedziala i czy tez sie spotkalyscie z takimi opiniami? Jestem zaskoczona bo myslalam ze moja pielegnacja jest dobra.
Badanie skóry w aptece jest totalnie niemiarodajne - skóra do badania musi być oczyszczona i pozostawiona na 15 minut "goła", a nie jak te babki robią - "dzień dobry, daj polika, ojej wysuszona, tak aparat mówi, a tu mamy taką linię specjalnie na ten problem"... :/

Ostatnio przeszłam się do apteki po próbki podkładów i nacięłam się na panią kosmetolog, która uznawała jedną jedyną firmę na świecie (Clinique) i dałaby się za nią pociąć, ale już składu kosmetyku przeczytać nie umiała. Fuknęła na moje stwierdzenie, że kremu w sklepie nie kupiłam od 1,5 roku, bo sama robię, albo nakładam olej z HA "no bo to tak nie można na dłuższą metę". Nie wiem skąd się u tych aptecznych bab biorą takie stwierdzenia.

Uwaga, chwalę serum flavo C zużywam czwartą połówkę (zamawiam z koleżanką, bo nie jestem w stanie zużyć całego serum w 3 miesiące) i widzę jak ładnie uspokaja mi naczynka. A poza tym lubię ten efekt lekkiego peelingu, więc nie muszę się złuszczać niczym innym
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-08, 20:33   #758
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Uwaga, chwalę serum flavo C zużywam czwartą połówkę (zamawiam z koleżanką, bo nie jestem w stanie zużyć całego serum w 3 miesiące) i widzę jak ładnie uspokaja mi naczynka. A poza tym lubię ten efekt lekkiego peelingu, więc nie muszę się złuszczać niczym innym
Ooo, widzę, że nie tylko ja tak robię Na mnie czeka teraz akurat Flavo C to Auriga dla porównania działania
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 21:34   #759
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Ooo, widzę, że nie tylko ja tak robię Na mnie czeka teraz akurat Flavo C to Auriga dla porównania działania
Zamawiam sobie recenzję serum Aurigi, jak już się doczeka na użycie
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 09:57   #760
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Zamawiam sobie recenzję serum Aurigi, jak już się doczeka na użycie
Jak się doczeka... Teraz wciąż daję szansę olejowi z pestek malin, ale coś ciągle mnie wyprszcza. Dam mu jeszcze parę dni i zabieram sie za Aurigie
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 11:01   #761
lvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 261
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czy używacie produktów z BU do pielęgnacji biustu? Jeżeli tak to co Wam pomaga. Interesuje mnie jeszcze coś co pomoże na małe "worki" albo podpuchnięte oczy.
__________________

Edytowane przez lvi
Czas edycji: 2011-10-09 o 11:14
lvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 12:56   #762
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Ostatnio przeszłam się do apteki po próbki podkładów i nacięłam się na panią kosmetolog, która uznawała jedną jedyną firmę na świecie (Clinique) i dałaby się za nią pociąć, ale już składu kosmetyku przeczytać nie umiała. Fuknęła na moje stwierdzenie, że kremu w sklepie nie kupiłam od 1,5 roku, bo sama robię, albo nakładam olej z HA "no bo to tak nie można na dłuższą metę".
kawo może podzielisz sie przepisem na dobrze nawilżajacy krem . Mieszam , nakładam różności a mojej skórze ciagle za mało .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:24   #763
kasiabelgia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 24
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

czesc dziewczyny mam pytanie moze troche glupie ale powiedzcie z kad wiecie ze cos was zapycha ??
ja tez niedawno dowiedzialam sie z takiego badania skory ze mam strasznie odwodniona 19% nawodnienia strefa T swieci sie i sa zaskorniki ale nie mam pojecia czy cos mnie zapycha czy nie , nie wiem jak to rozpoznac
takze zrobilam zamowienie na BU i nie moge sie doczekac chociaz tak naprawde stracilam nadzieje ze cos moze mi jeszcze pomodz

Hydrolat aloesowy
Krem regenerujący z RETINOLEM
Maseczka różana
Olejek myjący - pomarańczowy
Puder bambusowy z jedwabiem
Żel hialuronowy odżywczy
kasiabelgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:06   #764
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kasiabelgia Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny mam pytanie moze troche glupie ale powiedzcie z kad wiecie ze cos was zapycha ??
ja tez niedawno dowiedzialam sie z takiego badania skory ze mam strasznie odwodniona 19% nawodnienia strefa T swieci sie i sa zaskorniki ale nie mam pojecia czy cos mnie zapycha czy nie , nie wiem jak to rozpoznac
takze zrobilam zamowienie na BU i nie moge sie doczekac chociaz tak naprawde stracilam nadzieje ze cos moze mi jeszcze pomodz

Hydrolat aloesowy
Krem regenerujący z RETINOLEM
Maseczka różana
Olejek myjący - pomarańczowy
Puder bambusowy z jedwabiem
Żel hialuronowy odżywczy
Odstaw wszystkie kosmetyki i myj się jakimś delikatnym płynem, ja np obecnie mam jakieś mydełko bio jabłkowe. Nowe kosmetyki wprowadzaj stopniowo. Ja gdy wprowadzam nowy kosmetyk u mnie od razu widać zapychanie, bo mam wtedy więcej pryszczy niż zwykle, pory są powiększone i ciemne.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:30   #765
kasiabelgia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 24
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Limone chcesz powiedziec zebym niczego nie stosowala tylko plyn do mycia ? kurcze ja bez kremu nie wytrzymam 60sek sciaga mi tak twarz ze boje sie aby oczy nie wypadly
z BU zamowilam procz kremu raczej takie delikatne kosmetyki olejek zamiast mydla hydrolat zamiast toniku i zel h idealny do nawodnienia jedynie krem jest chyba konkretny , myslisz ze nie powinnam odrazu tego wszystkiego stosowac
co do zaskornikow to zawsze byly czarne kropy ja chyba juz z takimi sie urodzilam

Edytowane przez kasiabelgia
Czas edycji: 2011-10-09 o 14:31
kasiabelgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 15:24   #766
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kasiabelgia Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny mam pytanie moze troche glupie ale powiedzcie z kad wiecie ze cHydrolat aloesowy
Krem regenerujący z RETINOLEM
Maseczka różana
Olejek myjący - pomarańczowy
Puder bambusowy z jedwabiem
Żel hialuronowy odżywczy
A czy znasz może ten krem z retinolem czy pierwszy raz wziełaś? Pytałam o niego stronę wcześniej, ale nikt się nie wypowiedział
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 15:31   #767
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
kawo może podzielisz sie przepisem na dobrze nawilżajacy krem . Mieszam , nakładam różności a mojej skórze ciagle za mało .
Nie wiem w zasadzie, co mam ci napisać, bo jeszcze nie było takiego kremu dla mnie, który bym ukręciła 2 razy Zazwyczaj bazuję na mazidlanych przepisach (na biobazie) i dodaję to, co uważam, że moja skóra potrzebuje (albo to, co mam w lodówce ;D). Jak się okazuje, że formuła mi nie pasuje, to modyfikuję i robię nowy, zużywam niewypał na łydki . Moja skóra ma różne potrzeby w różnym czasie, dlatego też nie istnieje jeden uniwersalny krem, który spełnia wszelkie jej zachcianki. Lubię biobazę, bo kremy wchłaniają się na matowo, ale są treściwe. Dostałam SLP i będę testować, może coś z tego wyniknie Jak znajdę dobre przepisy, to się podzielę na twoim wątku (świetna rzecz! )

Jak nie mam cierpliwości wymyślać nic nowego, to stosuję ekspresowe sera, gdzie podstawą jest olej+HA i do tego mazidlany NMF (), D-pantenol czy hydromanil.

Paradiso mnie malina tez nie urzekła. Najlepiej mojej skórze służą olej arganowy i z róży rdzawej, a nie jestem sucharkiem.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 15:32   #768
kasiabelgia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 24
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

pierwszy raz zrobilam zakupy na BU ale wczesniej wysylalam zapytanie do BU ktory by mi polecili opisalam dokladnie stan skory i zaproponowali dwa, sama jestem bardzo ciekawa czy bedzie jakis efek , cudow sie jednak nie spodziewam mialam juz przerozne cudactwa z calego swiata i nic ,jedne sa lepsze inne gorsze ale zeby pozbyc sie zmarszczek albo zaskornikow albo naczynek ? nic z tych rzeczy
kasiabelgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 16:11   #769
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja tylko robie sera ekspresowe i jakies psikadla do wlosow na razie. Potem moze cos ukrece bardziej skomplikowanego

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Paradiso mnie malina tez nie urzekła. Najlepiej mojej skórze służą olej arganowy i z róży rdzawej, a nie jestem sucharkiem.
Arganowy mowisz, to mnie zaskoczyłaś Mam jeszcze z roży i orzechów wloskich.
A jak oceniasz ten hydromanil (na LU bylo przydatne porownanie jesli chodzi o stosowanie HA i hydromanilu, polecam). Zamowilam je na zysku, a przyjrzalam sie skladowi i to jest na glicerynie, do ktorej mam sredni stosunek ;/

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiabelgia Pokaż wiadomość
... mialam juz przerozne cudactwa z calego swiata i nic ,jedne sa lepsze inne gorsze ale zeby pozbyc sie zmarszczek albo zaskornikow albo naczynek ? nic z tych rzeczy
Hihi, widzę, ze nie tylko ja chciałabym magii Też mam z tymi rzeczami, co wymienilas problem
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 17:00   #770
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kasiabelgia Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny mam pytanie moze troche glupie ale powiedzcie z kad wiecie ze cos was zapycha ??
ja tez niedawno dowiedzialam sie z takiego badania skory ze mam strasznie odwodniona 19% nawodnienia strefa T swieci sie i sa zaskorniki ale nie mam pojecia czy cos mnie zapycha czy nie , nie wiem jak to rozpoznac
takze zrobilam zamowienie na BU i nie moge sie doczekac chociaz tak naprawde stracilam nadzieje ze cos moze mi jeszcze pomodz

Hydrolat aloesowy
Krem regenerujący z RETINOLEM
Maseczka różana
Olejek myjący - pomarańczowy
Puder bambusowy z jedwabiem
Żel hialuronowy odżywczy
Bacznie obserwuj skórę po maseczce różanej zawiera białą glinkę - mnie wysuszyła .

kawa jaki emulgator stosujesz ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 17:41   #771
kasiabelgia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 24
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Bacznie obserwuj skórę po maseczce różanej zawiera białą glinkę - mnie wysuszyła .

kawa jaki emulgator stosujesz ?
o dzieki za rade , kurcze to teraz obawiam sie ze mnie tez moze wysuszac , a uzywalas moze tej drugiej morskiej z perlami ?
ja zrobilam dopiero zamowienie i mysle ze jeszcze mogla bym zmienic maseczki jej sklad jest taki :

# Spirulina z Hawajów; Postać: drobny, zielony proszek, o zapachu charakterystycznym dla wodorostów,
# Mleko + serwatka w proszku; Postać: drobny, kremowo-biały proszek, o zapachu charakterystycznym dla mleka,
# Sproszkowana Masa perłowa;
co myslicie ?
pani z bu napisala ze do suchej jedna i druga jest dobra
kasiabelgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 17:53   #772
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez seclusion Pokaż wiadomość
Uzywam produktow samorobnych z BU i ZSK. Gdy pani ktora robila mi badanie to uslyszala zlapala sie za glowe, powiedziala mi ze wpadlam w pulapke naturalnie robionych kosmetykow, pokazalam jej Puder bambusowy ktory mialam ze soba i pokazalam jej sklad i powiedziala ze oni oszukuja ze niemozliwe zeby skladal sie z 1 skladnika, ze bambus ma zapach itp :/... Poza tym powiedziala ze filtr który stosuje : Soraya 45 jest chemiczny i zly i wogole cala moja pielegnacja jest do dupy.
Prosze zebyscie skomentowaly to co ona powiedziala i czy tez sie spotkalyscie z takimi opiniami? Jestem zaskoczona bo myslalam ze moja pielegnacja jest dobra.
Nie martw się tym, że ktoś próbuje Cię negatywnie nastawić do naturalnej kosmetyki
U mnie bywa tak, że ktoś, kto pyta o kosmetyki jakich używam, również się krzywi jak opisuję co mam i jak to działa. Ludzie po prostu nie ufają temu, co jest dla nich obce, nieznane. Wolą pójść do sklepu i kupić coś, co według nich jest bezpieczne bo znają producenta albo widzieli reklamę w tv. Często zakładają, że coś, o czym się nie pisze w kolorowych czasopismach, czego nie widać na sklepowych półkach i czego nie można z miejsca wziąć do ręki i pooglądać - jest podejrzane A do tego jest z internetu, to już w ogóle nic nie warte Co ciekawsze, nie mają żadnego "ale" do produktów z porażającymi składami... Ale to pewnie wynika ze zwykłej niewiedzy, więc ja się temu nawet nie dziwię

Uważam, że należy samemu wszystkiego spróbować i używać tego, co nam najbardziej odpowiada
Tak więc kieruj się efektywnością specyfików, które kupujesz i ich działaniem na Twoją skórę, a nie opiniami osób, które nigdy z takimi produktami nie miały do czynienia
Ja osobiście nigdy nie zrezygnuję z kosmetyki naturalnej
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-10-09 o 18:02
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 18:58   #773
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kasiabelgia Pokaż wiadomość
o dzieki za rade , kurcze to teraz obawiam sie ze mnie tez moze wysuszac , a uzywalas moze tej drugiej morskiej z perlami ?
ja zrobilam dopiero zamowienie i mysle ze jeszcze mogla bym zmienic maseczki jej sklad jest taki :

# Spirulina z Hawajów; Postać: drobny, zielony proszek, o zapachu charakterystycznym dla wodorostów,
# Mleko + serwatka w proszku; Postać: drobny, kremowo-biały proszek, o zapachu charakterystycznym dla mleka,
# Sproszkowana Masa perłowa;
co myslicie ?
pani z bu napisala ze do suchej jedna i druga jest dobra
Morską z perłami pomimo skarpecianego zapachu wielbię . Efekt jej działania na mojej skórze jest bardzo widoczny -skóra rozpromieniona ,świeza , jędrna. Minusem jest zapach , ktory nie wszyscy potrafią wytrzymać i mocny ciemnozielony kolor (nakładam przed myciem głowy).
Polecała bym Ci jeszcze wypróbować pilling z bromelainą -dla naczynkowcow.
Maseczka różana pewnie też ma swoje wielbicielki ale u mnie sie nie sprawdziła -jak wszystko co zawiera glinkę . Mam cerę bardzo suchą , naczynkową , mocno kapryśną.

Na naczynka polecam hydrolat z kocanki a na zaskorniki moze tonik PHA -dla naczynkowców . Tak jak poradziła Limone nowe kosmetyki wprowadzaj pojedyńczo , powoli abyś wiedziała co Ci służy a co nie np. stosuj dotychczasowe zestawy odstaw tylko myjadło i zacznij zmywać twarz olejkiem pomaranczowym powiedzmy przez tydzien jak wszystko gra(nie pojawią sie nowe krostki nie zauważysz podraznienia czy uczulenia )stosuj dalej i dołącz na nastepny tydzień hydrolat i tak po kolei . Jeśli coś sie nie sprawdzi odstaw i za jakiś czas spróbuj ponownie. Czasem skóra musi mieć czas by sie przyzwyczaić do nowego kosmetyku.
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-10-09 o 19:20
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 19:56   #774
kasiabelgia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 24
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Morską z perłami pomimo skarpecianego zapachu wielbię . Efekt jej działania na mojej skórze jest bardzo widoczny -skóra rozpromieniona ,świeza , jędrna. Minusem jest zapach , ktory nie wszyscy potrafią wytrzymać i mocny ciemnozielony kolor (nakładam przed myciem głowy).
Polecała bym Ci jeszcze wypróbować pilling z bromelainą -dla naczynkowcow.
Maseczka różana pewnie też ma swoje wielbicielki ale u mnie sie nie sprawdziła -jak wszystko co zawiera glinkę . Mam cerę bardzo suchą , naczynkową , mocno kapryśną.

Na naczynka polecam hydrolat z kocanki a na zaskorniki moze tonik PHA -dla naczynkowców . Tak jak poradziła Limone nowe kosmetyki wprowadzaj pojedyńczo , powoli abyś wiedziała co Ci służy a co nie np. stosuj dotychczasowe zestawy odstaw tylko myjadło i zacznij zmywać twarz olejkiem pomaranczowym powiedzmy przez tydzien jak wszystko gra(nie pojawią sie nowe krostki nie zauważysz podraznienia czy uczulenia )stosuj dalej i dołącz na nastepny tydzień hydrolat i tak po kolei . Jeśli coś sie nie sprawdzi odstaw i za jakiś czas spróbuj ponownie. Czasem skóra musi mieć czas by sie przyzwyczaić do nowego kosmetyku.
a myslisz ze ten hydrolat z kocanki bedzie lepszy od aleosowego do cery suchej i odwodnionej ? musze tez troche hydrolatu dodac do kremu , dziwi mnie fakt ze kazdego hydrolatu mozna dodac do okreslonego kremu

Edytowane przez kasiabelgia
Czas edycji: 2011-10-09 o 19:57
kasiabelgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 23:02   #775
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Arganowy mowisz, to mnie zaskoczyłaś Mam jeszcze z roży i orzechów wloskich.
A jak oceniasz ten hydromanil (na LU bylo przydatne porownanie jesli chodzi o stosowanie HA i hydromanilu, polecam). Zamowilam je na zysku, a przyjrzalam sie skladowi i to jest na glicerynie, do ktorej mam sredni stosunek ;/
Poczytam LU Hydromanil używam dopiero od 3 dni. Jak poużywam dłużej, to powiem, co o nim myślę Pewnie krem z nim zrobię właśnie przez tą glicerynę w składzie - nie lubię jej, bo się klei - daję do mazideł max 2% i to tylko jak jest alkohol w składzie.

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
kawa jaki emulgator stosujesz ?
Najpierw używałam MGS i Alkoholu Cetylowego, ale nie lubię tego, że w kwaśnym pH się emulsje rozjeżdżają. Potem dodawałam do nich GSC, ale krem już się robił klejący, za to pH tolerował niższe. Teraz używam biobazy, bo jest dla leniwych Mam jeszcze Polysorbate 80 i SLP, ale nie robiłam jeszcze na nich kremów.
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Mam cerę bardzo suchą , naczynkową , mocno kapryśną.
Ja mam mieszaną odwodnioną (też naczynkową), więc moje przepisy nie będą dla ciebie wystarczająco tłuste.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 00:12   #776
seclusion
Raczkowanie
 
Avatar seclusion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 223
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dzięki dziewczyny za odzew oczywiscie nie porzucam mojej pielegnacji,mimo to pojde w pt do tej babki bo bedzie znow w aptece i bedzie juz po lekturze stron BU i ZSK o ktorych jej powiedzialam i jestem ciekawa co mi powie.
Co do mojej cery to faktycznie zauwazylam ze sie czerwienie jak wchodze do miejsc z inna temperatura i gdy sie stresuje, od niedawna.
Ale nie uwazam ze to efekt naturalnej pielegnacji. Mysle ze to sie stalo z moja cera juz przed przygoda z BU i w ciagu 4tyg kosmetyki naturalne nie zdazyly jeszcze nic zmienic glebiej w skorze, nie wiem tak to sobie tlumacze, bo pasuje mi ta pielegnacja i widze poprawe.
Co w takim razie polecilybyscie do cery naczynkowej z BU? Nigdy jeszcze nie kupowalam kosmetykow dotakiej cery kiedys do tlustej, potem do suchej... i chcialabym zebyscie mi polecily cos odpowiedniego.

Narazie uzywam:
Olejek myjacy slonecznikowy
Hydrolat z kocanki EKO
Serum na blizny
Olej tamanu
Żel hialuronowy z pantenolem

Co warto dodac/odjac w pielegnacji cery naczynkowej? Cyz ktorys z tych w.w produktów moze na nia zle dzialac?
__________________
Niezależność
radość życia
brak obsesji.
Dobry kontakt
zdrowy dystans
garść perspektyw.
seclusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 01:13   #777
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A ja chyba pokocham tonik BHA tudziez krem azelo... Uzywa obu tych kosmetykow od miesiaca i moja cera po chcilowym wysypie zaczyna wygladac coraz lepiej...
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 07:05   #778
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Poczytam LU Hydromanil używam dopiero od 3 dni. Jak poużywam dłużej, to powiem, co o nim myślę Pewnie krem z nim zrobię właśnie przez tą glicerynę w składzie - nie lubię jej, bo się klei - daję do mazideł max 2% i to tylko jak jest alkohol w składzie.


Najpierw używałam MGS i Alkoholu Cetylowego, ale nie lubię tego, że w kwaśnym pH się emulsje rozjeżdżają. Potem dodawałam do nich GSC, ale krem już się robił klejący, za to pH tolerował niższe. Teraz używam biobazy, bo jest dla leniwych Mam jeszcze Polysorbate 80 i SLP, ale nie robiłam jeszcze na nich kremów.
Ja mam mieszaną odwodnioną (też naczynkową), więc moje przepisy nie będą dla ciebie wystarczająco tłuste.


Dzięki za odpowiedź . Niekoniecznie będą niewystarczajaco tłuste . To by było zbyt proste . Tłuste treściwe kremy mnie zapychają . W moim ostatnim kremie jest 30% fazy tluszczowej , robiłam go z MGS i AC . Krem nie zapycha ale nawilżanie jest niewystarczajace . Innych emulgatorów jeszcze nie testowałam . Na celowniku mam SLP -napiszesz jak coś na nim ukręcisz ?

kasiabelgia Jesli nie chcesz brać dwóch hydrolatów to zamów narazie tylko hydrolat aloesowy . Zobaczysz czy chcesz stosować pielegnację naturalną . Jeśli tak to napewno wkrótce będziesz składać kolejne zamówienie
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-10-10 o 07:12
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 09:16   #779
kasiabelgia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 24
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

kasiabelgia Jesli nie chcesz brać dwóch hydrolatów to zamów narazie tylko hydrolat aloesowy . Zobaczysz czy chcesz stosować pielegnację naturalną . Jeśli tak to napewno wkrótce będziesz składać kolejne zamówienie [/QUOTE]

zmieniam swoje zamowienie na BU ze wzglendu na maseczke i nie wiem terz czy hydrolaty tez zamienic czy wziasc z kocianki czy lepiej aleosowy kurcze poradzcie ktory na poczatek wyprobowac
kasiabelgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:46   #780
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez seclusion Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odzew oczywiscie nie porzucam mojej pielegnacji,mimo to pojde w pt do tej babki bo bedzie znow w aptece i bedzie juz po lekturze stron BU i ZSK o ktorych jej powiedzialam i jestem ciekawa co mi powie.
Co do mojej cery to faktycznie zauwazylam ze sie czerwienie jak wchodze do miejsc z inna temperatura i gdy sie stresuje, od niedawna.
Ale nie uwazam ze to efekt naturalnej pielegnacji. Mysle ze to sie stalo z moja cera juz przed przygoda z BU i w ciagu 4tyg kosmetyki naturalne nie zdazyly jeszcze nic zmienic glebiej w skorze, nie wiem tak to sobie tlumacze, bo pasuje mi ta pielegnacja i widze poprawe.
Co w takim razie polecilybyscie do cery naczynkowej z BU? Nigdy jeszcze nie kupowalam kosmetykow dotakiej cery kiedys do tlustej, potem do suchej... i chcialabym zebyscie mi polecily cos odpowiedniego.

Narazie uzywam:
Olejek myjacy slonecznikowy
Hydrolat z kocanki EKO
Serum na blizny
Olej tamanu
Żel hialuronowy z pantenolem

Co warto dodac/odjac w pielegnacji cery naczynkowej? Cyz ktorys z tych w.w produktów moze na nia zle dzialac?
polecam jeszcze kompleks na naczynka (naturalisa), mi bardzo pomógł na czerwienienie się po wejściu do ciepłego pomieszczenia, widzę że hydrolat kocankowy zamówiłaś to tez powinnaś być zadowolona bo uspokaja naczynka. nic z wymienionych powyżej rzeczy nie powinno źle działać, jedynie z kwasami ostrożnie eksperymentować, u mnie tylko migdałowy nie powoduje problemów z naczynkami
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.