suknia maxi - dodatki (ślub) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-09, 10:07   #1
tysior90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Lightbulb

suknia maxi - dodatki (wesele)


Cześć!
Niedługo czeka mnie ślub, na którym jestem świadkiem, długo poszukiwałam sukni w rozsądnej cenie i w odpowiadającym mi kroju.
I stało się - zobaczyłam, przymierzyłam i wiedziałam, że musi być moja.
Jednak jak się szybko okazało zakupy pod wpływem impulsu zrodziły kolejny problemy z dodatkami... No właśnie i tutaj zaczynają się schody. Beż/nude odnoszę wrażenie, że trochę się gryzie z suknią, a każdy mój inny pomysł kręci się wokół czarnych butów i torebki. Tylko czy nie będzie to aby zbyt ciemne ("smutne") zestawienie?
No i mam dylemat co narzucić na górę, znowu czerń?!!? Ratunku !!!




Edytowane przez tysior90
Czas edycji: 2015-04-09 o 13:24
tysior90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 12:10   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: suknia maxi - dodatki (ślub)

fajna ta kiecka, gdzie ją upolowałaś jeśli można spytać?

co do dodatków zamiast czarnych butów wybrałabym srebrne/złote sandałkowate lub szare klasyczne szpilki (oczywiście ta szarość na bardziej odkrytych butach też się sprawdzi tylko nie wiem, co prefereujesz). w każdym razie poszłabym w but "zamaskowany", nie rzucający się w oczy (nude idealnie dobrany do odcienia karnacji byłby bardzo na miejscu).
torebka czarna może być - na tle jasnej sukienki będzie wyraźna, choć tak sobie myślę, że fajnie by wyglądała butelkowo-zielona kopertówka lilou. one są dość duże, fajne się gniotą i coś w takim stylu pasowałoby mi charakterem do tej sukienki.
z górą natomiast mam problem. poszukałabym krótkiej marynarki w stylu ponczo. i chyba jednak widziałabym czerń... nie potrafię sobie wyobrazić okrycia w innym kolorze
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 12:54   #3
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: suknia maxi - dodatki (ślub)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
fajna ta kiecka, gdzie ją upolowałaś jeśli można spytać?
Obstawiam Mango.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 13:15   #4
tysior90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Dot.: suknia maxi - dodatki (ślub)

Potwornie obawiam się pstrokatości, w sensie buty beż, żakiet czarny i butelkowa torebka. Ciąglę żyję w przekonaniu, że torebka powinna współgrać z butami. Jednak z drugiej strony chciałabym to jakoś też ożywić i bądź tu człowieku mądry. Hmmm... szare buty brzmi jak pomysł, myślicie, że w ogóle zamsz wchodzi w grę?
Zdecydowanie preferuję buty zakryte, zawsze mam wrażenie, że w sandałkach na obcasie zaraz któryś z pasków mi strzeli w najmniej odpowiednim momencie
Co do poncza zupełnie zapomniałam o takim wynalazku, czasem jednak warto podpytać!

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Obstawiam Mango.
Dokładnie. Zakupiona w Mango na wyprzedażach (styczniowych).

Edytowane przez tysior90
Czas edycji: 2015-04-09 o 13:20
tysior90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 14:35   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: suknia maxi - dodatki (ślub)

stawianie akcentu na but (czyli but w przykuwającym wzrok kolorze - np. tej butelkowej zieleni) przy długiej zwiewnej sukience w jasnym kolorze może odebrać jej lekkości. kolor może nieładnie przebijać u dołu, a jeśli sukienka nie jest do samego dołu tylko kończy się kilka mm nad podłogą - może spowodować wrażenie, że jest za krótka. stąd sugeruję jasne, neutralne kolory.
zamsz oczywiście może się sprawdzić, choć wiele zależy od kształtu buta i koloru. trzeba uważać, żeby but nie był zbyt cieżki, bo kiecka jest leciutka.

jeśli chodzi o nakrycie - widzę czerń (może granat, choć nie przekonuje mnie to), bo na sukience masz elementy w tym kolorze. czyli poruszasz się w jednej kolorystyce.
dorzucenie torebki w innym kolorze to nie spowoduje pstrokacizny - bo będzie to jeden jedyny "inny" akcent. tak sobie myślę, że jeśli chciałabyś nadać kreacji bardziej letni charakter - żółta czy fioletowa też by wyglądała fajnie. róże i fiolety są z kolei wdzięczne, aby nawiązać do nich w makijażu czy lakierze do paznokci (oczywiście nie musi być idealnie ten sam odcień)

tak naprawdę masz całkiem spore pole do fantazji
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 15:35   #6
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: suknia maxi - dodatki (ślub)

Bardzo fajna sukienka!

A dodatki dałabym szare jasno szare szpilki, ewentualnie srebrne, srebrna biżuteria. Żakiet czarny/szary i do tego torebka w mocnym kolorze. Może i nie byłaby to feeria barw, ale na pewno bym się czuła tak sobą
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 16:05   #7
zuzannapik
Raczkowanie
 
Avatar zuzannapik
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 133
Dot.: suknia maxi - dodatki (ślub)

dokładnie takie szare jak plamki na sukience i delikatna złota biżuteria.
albo nawet niedelikatna, byle nie już na szyi, bo tam się już sporo dzieje, tylko raczej bransoletki, włosy albo kolczyki.
zuzannapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-07, 13:22   #8
chwasciki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5
Dot.: suknia maxi - dodatki (ślub)

Kup sobie srebrne dodatki - buty i torebkę. Sukienka nie straci lekkości.
chwasciki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 21:49   #9
Bercy
Raczkowanie
 
Avatar Bercy
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 49
Dot.: suknia maxi - dodatki (ślub)

Jeśli nie chcesz przełamywać tej kolorystyki to też polecam szarość i srebro, ale gdybyś nabrała ochoty poszaleć z kolorem, to wydaje mi się żółty powinien pasować (nie kanarkowy, nieco delikatniejszy odcień).Moim zdaniem ten kolor ładnie wygląda na takim wzorzystym tle.

Chodzi mi raczej o klasyczne szpilki, jak na drugim zdjęciu, ale to pierwsze dobrze pokazuje jak komponują się te barwy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 470572156.jpg (275,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_4068 01_resize.jpg (166,5 KB, 15 załadowań)
Bercy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 10:21   #10
klaudiuszz
Raczkowanie
 
Avatar klaudiuszz
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 84
Dot.: suknia maxi - dodatki (ślub)

Cytat:
Napisane przez Bercy Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz przełamywać tej kolorystyki to też polecam szarość i srebro, ale gdybyś nabrała ochoty poszaleć z kolorem, to wydaje mi się żółty powinien pasować (nie kanarkowy, nieco delikatniejszy odcień).Moim zdaniem ten kolor ładnie wygląda na takim wzorzystym tle.

Chodzi mi raczej o klasyczne szpilki, jak na drugim zdjęciu, ale to pierwsze dobrze pokazuje jak komponują się te barwy.
fantastyczny pomysł!
klaudiuszz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 14:10   #11
mikaforever
Raczkowanie
 
Avatar mikaforever
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 57
Dot.: suknia maxi - dodatki (ślub)

też stawiałabym na srebrne buty, a na okrycie dla mnie najlepiej szal (kaszmir, lub tym podobne) jednokolorowy.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

też stawiałabym na srebrne buty, a na okrycie dla mnie najlepiej szal (kaszmir, lub tym podobne) jednokolorowy.
mikaforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 15:10:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.