Retinoidy, a kwasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-07, 15:29   #1
Naturegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3

Retinoidy, a kwasy


Witam!

Mam trądzik zaskórnikowy, ze stanami zapalnymi. Dermatolog przepisała retinoidy (Izotziaja) i Duac. Dużo czytałam o dobroczynnych właściwościach kwasów na cerę trądzikową. Czy kwasy można stosować razem z retinoidami? Oczywiście używam filtrów przeciwsłonecznych. I jaki kwas na cerę z masą zaskórników zamkniętych, otwartych i stanami zapalnymi? Myślałam o kwasie migdałowym bądź salicylowym.
Naturegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 13:05   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Retinoidy, a kwasy

Cytat:
Napisane przez Naturegirl Pokaż wiadomość
Witam!

Mam trądzik zaskórnikowy, ze stanami zapalnymi. Dermatolog przepisała retinoidy (Izotziaja) i Duac. Dużo czytałam o dobroczynnych właściwościach kwasów na cerę trądzikową. Czy kwasy można stosować razem z retinoidami? Oczywiście używam filtrów przeciwsłonecznych. I jaki kwas na cerę z masą zaskórników zamkniętych, otwartych i stanami zapalnymi? Myślałam o kwasie migdałowym bądź salicylowym.
Izotziaja to mocny retinoid i stosowanie do tego kwasow jest masochizmem lub co najmniej lekkomyślnością.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 15:21   #3
Naturegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy, a kwasy

Dziękuję ślicznie za odpowiedź, chciałam się po prostu dowiedzieć jakie mam opcje
Naturegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 11:10   #4
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Retinoidy, a kwasy

Jeśli to twój pierwszy raz to po kilku sekundach pewnie zmyjesz kwas i zostaniesz z burakiem bo nie wytrzymasz Salicylowy dodatkowo powoduje zmniejszanie wydzielania łoju, co przy retinoidach powiększy suchość skóry (sucha skóra też może powodować powstawanie zaskórników). Osobiście przy mojej tretinoinie, czy słabszej krajowej czy czarnorynkowej mocniejszej używam jednocześnie kwasu azaleinowego w kremie (skinoren, acnederm - tańszy). Jak pisałam w innym wątku regularne stosowanie kwasu azaleinowego zmniejsza rumień, przy dłuższym regularnym stosowaniu (są tam podpięte publikacje). No i oczywiście działa wybielająco na przebarwienia nie ryzykując jednocześnie odbarwienia skóry i zabija bakterię trądzikowe. Radziłabym się bardziej zastanowić nad formą nawilżania i natłuszczania skóry, która nie będzie Cię drażnić przy retinoidach.
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 10:05   #5
Zuzka0za
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy, a kwasy

słyszłam, że kwasy w gabinecie dają fajne efekty. mam ogolnie twarz suchą, a na nosie czole i brodzie sporo porów i zaskórników. jaki kwas byłby dla mnie najlepszy i od jakiego wieku mozna zacząc je stosować, bo nie przekroczylam jeszcze 25 lat
Zuzka0za jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-18 11:05:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.