Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 19:07   #1
Susette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 25

Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz


Wczoraj wzięłam ostatnią tabletke z substancją czynną Qlairy i nie wiem jak mam zacząć brać Yaz teraz. Z moim lekarzem nie szło się dogadać. Mam skończyć dwie placebo qlairy czy zaczac yaz od razu po ostatniej czerwonej? Plamienia z odstawienia dostałam przedwczoraj i tak jakby się skończyło prawie już, a chciałabym zachować ciągłość i sie nie zabezpieczać dodatkowo. Co wy na to? A powiecie mi jeszcze czy Yaz jest słabsza od Qlairy?
Susette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 19:28   #2
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Cytat:
Napisane przez Susette Pokaż wiadomość
Wczoraj wzięłam ostatnią tabletke z substancją czynną Qlairy i nie wiem jak mam zacząć brać Yaz teraz. Z moim lekarzem nie szło się dogadać. Mam skończyć dwie placebo qlairy czy zaczac yaz od razu po ostatniej czerwonej? Plamienia z odstawienia dostałam przedwczoraj i tak jakby się skończyło prawie już, a chciałabym zachować ciągłość i sie nie zabezpieczać dodatkowo. Co wy na to? A powiecie mi jeszcze czy Yaz jest słabsza od Qlairy?
Najszybciej to sama sprawdzisz, które są słabsze. Masz ulotkę to porównaj zawartość EE. I od tego czy są słabsze, czy mocniejsze - zależy co dalej.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 19:35   #3
Susette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 25
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Qlaira ma 2 mg estradioli valeras a yaz ma 0.02 mg ee. Nie wiem czy to coś bardo podobnego czy zupełnie innego I nie wiem w końcu jak mam wziąć ten yaz, żeby zachować ciągłość antykoncepcji
Susette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 19:42   #4
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Cytat:
Napisane przez Susette Pokaż wiadomość
Qlaira ma 2 mg estradioli valeras a yaz ma 0.02 mg ee. Nie wiem czy to coś bardo podobnego czy zupełnie innego I nie wiem w końcu jak mam wziąć ten yaz, żeby zachować ciągłość antykoncepcji
Qlaira to tabletki fazowe i maja rozne stezenia walerianu estradiolu. Nie da sie praktycznie porownac mocy tabletek, raz ze masz zupelnie inna skladowa estrogenowa, dwa - stezenie estrogenu zmienia sie w czasie.
Yaz mozesz zaczac brac w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia, albo po zazyciu ostatniej zoltej tabletki Qlairy.
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 19:45   #5
Susette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 25
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Qlaira to tabletki fazowe i maja rozne stezenia walerianu estradiolu. Nie da sie praktycznie porownac mocy tabletek, raz ze masz zupelnie inna skladowa estrogenowa, dwa - stezenie estrogenu zmienia sie w czasie.
Yaz mozesz zaczac brac w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia, albo po zazyciu ostatniej zoltej tabletki Qlairy.
Dostałam tego krwawienia przy czerwonej więc za późno żeby brać w pierwszym dniu krwawienia (raczej wyszlo plamienie które sie praktycznie skończyło po dwóch dniach). Więc wziąc dzisiaj pierwszą yaz (w miejsce pierwszej placebo qlairy), a czy mogę jutro kochac sie bez zabezpieczenia czy poczekać tydzień?

Edytowane przez Susette
Czas edycji: 2014-01-21 o 19:48
Susette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 20:01   #6
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Cytat:
Napisane przez Susette Pokaż wiadomość
Dostałam tego krwawienia przy czerwonej więc za późno żeby brać w pierwszym dniu krwawienia (raczej wyszlo plamienie które sie praktycznie skończyło po dwóch dniach). Więc wziąc dzisiaj pierwszą yaz (w miejsce pierwszej placebo qlairy), a czy mogę jutro kochac sie bez zabezpieczenia czy poczekać tydzień?
Wez dzisiaj Yaz i dla swietego spokoju zabezpieczaj sie tydzien dodatkowo. Taka juz jest Qlaira - wymaga specyficznego podejscia
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 20:02   #7
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Cytat:
Napisane przez Susette Pokaż wiadomość
Qlaira ma 2 mg estradioli valeras a yaz ma 0.02 mg ee. Nie wiem czy to coś bardo podobnego czy zupełnie innego I nie wiem w końcu jak mam wziąć ten yaz, żeby zachować ciągłość antykoncepcji
Nie znam tych Qlaira za bardzo, ale moim zdaniem powinnaś zacząć brać w dniu krwawienia z odstawienia żeby była zachowana ciągłość antykoncepcji. Jak zaczniesz później to musisz się dodatkowo zabezpieczać.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-21, 20:06   #8
Susette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 25
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Na szczęście kończę z nią przygodę już, oby yaz się chciała ze mną zaprzyjaźnić bardziej Dziękuję Ci bardzo

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Nie znam tych Qlaira za bardzo, ale moim zdaniem powinnaś zacząć brać w dniu krwawienia z odstawienia żeby była zachowana ciągłość antykoncepcji. Jak zaczniesz później to musisz się dodatkowo zabezpieczać.
Ale ja jakoś dziko dostawałam krwawienia nie przy białych placebo tylko przy dwóch czerwonych
Susette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 20:11   #9
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Cytat:
Napisane przez Susette Pokaż wiadomość
Na szczęście kończę z nią przygodę już, oby yaz się chciała ze mną zaprzyjaźnić bardziej Dziękuję Ci bardzo

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------


Ale ja jakoś dziko dostawałam krwawienia nie przy białych placebo tylko przy dwóch czerwonych
Teraz już nic nie zrobisz. Żeby mieć pewność, że nie będzie wpadki to musisz się zabezpieczać dodatkowo.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 20:12   #10
Susette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 25
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Teraz już nic nie zrobisz. Żeby mieć pewność, że nie będzie wpadki to musisz się zabezpieczać dodatkowo.
Tydzień wystarczy? Skoro plamienia dostałam w niedzielę
Susette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 20:17   #11
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Cytat:
Napisane przez Susette Pokaż wiadomość
Tydzień wystarczy? Skoro plamienia dostałam w niedzielę
Myślę podobnie jak quench, że tydzień. Tylko koniecznie weź dzisiaj.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-21, 20:19   #12
Susette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 25
Dot.: Zmiana tabletek z Qlairy na Yaz

Dzięki dziewczyny <3 Przeżywam bo bawie się w tabletki dopiero 3 miesiące
Susette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-21 21:19:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.