Nocne jedzenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-23, 15:26   #1
ffiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1
GG do ffiona

Nocne jedzenie


Ja chodzę na fitness prawie od roku, i to w przeważającej części 4 x w tygodniu! Ale co z tego, jak jem w nocy? Trzymam wagę, nie schudłam ani grama. Czy ktoś ma podobny problem?
ffiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 18:36   #2
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Nocne jedzenie

Taka ciekawostka: "naukowcy z Kansas grupę otyłych osób skierowali na ćwiczenia 5 razy w tygodniu. Nie zalecano im żadnej diety. Trenując, osoby te odżywiłay się tak samo jak przedtem. Po roku wzmożonej aktywności żadna z kobiet nie schudła!!!"
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 19:27   #3
nurthena
Raczkowanie
 
Avatar nurthena
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 206
Wink Dot.: Nocne jedzenie

moze problem w tm ze wlasnie za duzo cwiczysz?? O ktorej masz treningi?? Czy przed treningiem jesz cos energetycznego? Moze pozakonczeniu brakuje ci energii i nie masz juz sily wiec organizm domaga sie czzegos a wtedy najtrudniej sie powstrzymac i zazwyczaj je się "to co tygryski lubia najbardziej" czyli pyszne slodkosci.
__________________
**** Jeżeli chcesz o czymś zapomnieć, to znaczy, że nie możesz przestać o tym myśleć....****
nurthena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 20:30   #4
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Nocne jedzenie

Cytat:
Napisane przez ffiona
Ja chodzę na fitness prawie od roku, i to w przeważającej części 4 x w tygodniu! Ale co z tego, jak jem w nocy? Trzymam wagę, nie schudłam ani grama. Czy ktoś ma podobny problem?
Z jednej strony można powiedzieć: dzięki temu, że cwiczysz, nie przytyłas dzieki tejh nocnej uczcie

A tak poważnie: jeszc cos po treningu? Nie walcz z głodem, to tak, jakbyś walczyła z sobą samą.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 18:53   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Nocne jedzenie

To zależy chyba od tego, jakie masz w ogóle "parametry" - ja też nie schudłam, ale to pewnie dlatego, że nie miałam żadnej nadwagi (wręcz przeciwnie...). Może Ty też nie masz?
A może Twoje ćwiczenia są raczej z tych rozwijających mięśnie, a nie spalających tłuszcz? A w ogóle to trzymanie wagi nie wyklucza poprawy proporcji ciała i ogólnego 'wyrzeźbienia' sylwetki. Mięśnie są podobno cięższe od tłuszczu, więc jeśli zaczynają stopniowo zastępować fałdki to można nawet więcej zacząć ważyć.
Poza tym najbardziej odchudzająco działa podobno ćwiczenie na czczo (to jeśli chodzi o aeroby).
Co do podjadania w nocy, to wiem, że ciężko się od tego czasem powstrzymać, ale jest kilka trików, o których tu czasem dziewczyny piszą. Można iść wcześniej spać, umyć wcześnie zęby, przygotować jakieś napoje zamiast jedzenia albo coś bardzo lekkostrawnego i niskokalorycznego, nie trzymać absolutnie żadnego zapasowego jedzenia w domu etc.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 22:34   #6
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Nocne jedzenie

Na apetyt poćwiczeniowy pomaga mi najzwyczajniejszy w świecie kefir. Żołądek po nim nie domaga się jak oszalały góry jedzenia. Spróbuj, może Tobie też to pomoże;-)
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:18   #7
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Nocne jedzenie

Kiedyś piłam kefir po intensywnym treningu biegowym (na czczo). Powiem tak: starczał mi na pół godziny, bo później organizm domagał się "normalnego sniadania", a przede wszystkim białka, którego kefir nie ma za dużo Nie mówiąc już o wizycie w toalecie
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 21:42   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Nocne jedzenie

Mi się rano organizm domaga śniadania nawet bez biegania Ale na wieczór to chyba kefir ujdzie. Z jajkiem na twardo na przykład. Trochę białka to zawsze już będzie. Albo jakiś twarożek. Ja właściwie też mam problem z jakimś w miare rozsądnym białkiem w niewielkiej porcji (nie jem mięsa).
A może się podzielicie pomysłami na takie białkowe przekąski po-treningowe (zwłaszcza wieczorne), oprócz gotowych odżywek, bo to jasne...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:53   #9
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Nocne jedzenie

Midi ja właśnie kiedyś jadłam kefir (wydawało mi się, że ma więcej białka niż wegli ) Ogólnie dobrze na mnie wpływa, zresztą jest pod wieloma względami lepszy niż np. mleko.
Co do białkowych "przekąsek", które ja nazywam u siebie "posiłkami" to głównie tuńczyk, jaja, albo biały ser. Traktuje to jako posiłek, normalny, wieczorny, bo po ćwiczeniam rzadko kiedy nie jestem głodna Ale jeśli masz na myśli przekąski, takie typowe snacki to zupełnie nie wiem Jajko na twardo? Za dużo białka też być nie może.
Za odzywki się nie biorę
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 09:49   #10
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nocne jedzenie

A Inch co sądzisz o moim posiłku potreningowym?Czytałam w twoich artykułach,że muszą mieć węglowodany proste,więc jem najczęsciej:
ryż biały z kefirem,jogurtem lub maślanką a do tego
miód
lub
daktyle i wiórki kokosowe-pychotka(mnóstwo błonnika-2 łyżeczki wsypuje).
Jako posiłek przedtrenigowy jem kanapke z pełnoziarnistego pieczywka lub muesli(płatki owsiane,słonecznik,rodzyn ki,orzechy lub migdały,planuje jeszcze dokupić morele) z jednym z w/w produktem bogatym w wapń
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 14:12   #11
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Nocne jedzenie

ja nie zdecydowałabym sie na taki posilek potrenigowy, jak dla mnie zbyt duzo w nim weglowodanow. chce rosnąć, ale nie w oczach a przed treningiem jesz tylko jedną kanapkę? nie jest to dla Ciebie za mało?

o białkowych przekąskach nie będe juz pisała, bo Inch wyczerpała pomysły
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-26, 15:00   #12
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Nocne jedzenie

Ja mam na myśli treningi wieczorne, bo rano po bieganiu zjadam po prostu duże śniadanie (nawet baaardzo duże ).
Godzina intensywnego aerobiku, najczęściej step, kończy mi się o 20:00. Przed treningiem zjadam normalny obiad ok. 15:30 (późnej nie mogę - kolki, wzdęcia itp.). No a po - chciałam sobie te kefiry i jogurty jakoś urozmaicić, ale widzę, że też nie macie pomysłów.
Nie lubię jeść wieczorem dużo i nigdy nie jestem jakoś specjalnie głodna, dlatego używam słowa "przekąska". Czy jeden kefir 400 ml to wystarczająco dużo białka? Czy jedno jajko wystarczy? Albo np. garść suszonych daktyli (ok. 10 sztuk)?... Ile tego białka ma być w gramach (ważę ok. 60 kg)? Tzn. ile go ma być w tym posiłku potreningowym, bo dziennie to już znalazłam w artykułach. Za dużo białka mi nie grozi, bo nie jadam mięsa, ale za to codziennie wchłaniam ok. 300 ml mleka 1,5% z muesli, 1 jajko (no, prawie codziennie) i jakiś ser w ilości na 2-3 kanapki, na obiad często soja albo jakieś inne strączkowe. No i nie wiem, co by do tego dorzucić wieczorem właśnie, żeby było racjonalnie (ach, jak ja lubię to słowo ) i z pożytkiem dla mięśni.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 07:53   #13
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nocne jedzenie

Ależ Suz-ja zjadam dwie kromeczki przed treningiem albo 4-5 łyżek płatków owsianych(optymalna ilość-za dużo błonnika jest nie zdrowo,a i tak go jem ok. 30 g)Po treningu(2-godzinnym dla przypomnienia)musze jeść sporo,bo jestem głodna,bardzo głodna,często jest to mój obiad,a zresztą po teningu zjałabym konia z kopytami-ćwicze b.intensywnie.Myslisz Suz,że to sa złe pomysły na posiłki???Błagam niech ktoś mnie doifnormuje.Inch i Suz odpowiedzcie.



SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 11:12   #14
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Nocne jedzenie

myśle, że nie są złe! Tylko nie wyobrażam sobie jeść jako posiłek potrenigowy ryzu z kefirem, powniewaz to sa prawie same weglowodany. kefir wcale nie ma tak duzo bialka, zreszta jogurty rowniez. przy takich posilkach obawialabym sie, ze zbytnio "urosnę". wiadomo, ze nie przybralabym rozmiarow kulturystki, ale jestem pewna, ze przekroczylabym zamierzony cel. poza tym zwykle posilek potreningowy jest moja kolacja, wiec sama rozumiesz, moje obawy poza tym, zdarza mi się jeść odwrotnie, tzn przed treningiem ryz, po nim mleko z platkami.

moja kolezanka stosowala kiedys diete-przy treningu silowym- oparta na bialym miesie, brazowym ryzu i warzywach. na sniadania jadla jaja z platkami owisianymi i warzywa. a reszta posilkow byla oparta o wczesniej wymienione produkty. osiagnela swoj cel, ladnie sie wyrzezbila i stracila tkanke tluszczową.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 11:21   #15
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nocne jedzenie

Suzanko-ale ja nie chce wyrobić za dużo mięśni,te co mam mi odpowiadają.Myslisz,że brazowy powinnam jeść przed treningiem(bo to złozone),a po treningu co??? Przecież muszą to być proste,ja zazwyczaj ćwicze do obiadu,czasem przed kolacją lub do 18,a wtedy na kolacje jakieś warzywka(ok.20).Myslisz że za dużo węgli spożywam?Bo jeszcze jem na śniadanko chlebek ciemny(3 kromeczki) i płatki owsiane-muesli przed treningiem-musze jeść codziennie,bo błonnik-wiadomo,a zwiększam błonnik w diecie-taki jest mój cel
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 11:33   #16
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Nocne jedzenie

Sandruś a dlaczego zrezygnowałaś z białka po treningu? proste tak, ale nie radziłabym w taki "duzych" ilościach. ALE ja jestem drobna, znam swoje zapotrzebowanie, moze po prostu masz inne

a z jakich stronek to wyczytalas, dla kulturysów?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 11:42   #17
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nocne jedzenie

Inch zamieściła te artykuły...A to może jajko albo tofu-nadawałoby się?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 11:48   #18
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Nocne jedzenie

Inch zamiescila tam tez artykul o bialku w odzywianiu kobiety jajka jak najbardziej, to najlepsza forma bialka istniejaca w przyrodzie. pomijam tu odzywiki bialkowe, produtkowane przez ludzi. a tofu ma duzo bialka?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 11:52   #19
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nocne jedzenie

Tofu feta-9,9 g w 100g(przy tym tłuszczy ok.28g),a serek twardy- 12 coś,to chyba dużo,nie???
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-27, 11:53   #20
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nocne jedzenie

Jem też jakies orzechy po trenin☠☠☠☠☠☠ją dużo tluszczy,ale tez troszkę białka
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 13:51   #21
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Nocne jedzenie

tluszczu duzo? jak dla mnie tak
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 14:20   #22
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nocne jedzenie

A myślisz że ten zwykły tofu (ma chyba z 12 czy 13 g tłuszczu,może mniej),który ma 12 g białka to dobry jest???
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 15:11   #23
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Nocne jedzenie

a nie lepiej zjesc zwykly ser bialy z zerową zawartoscia tluszczu?

jak bede w sklepie to sie poprzygladam temu tofu
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 20:09   #24
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nocne jedzenie

ok.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 20:11   #25
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Nocne jedzenie

Suzana ja już Cie kiedyś pisałam o tofu Ten sojowy serek. Ale jeszcze go nie próbowąłam, bo siostra mi podpowiedziała, że nadaje się wybitnie do sałatek, a ja takowych nie robię.

Sandra , po treningu białko konieczne, nawet po to, by ujędrnić ciało. Za dużo weglowowanów w proporcji do białka może objawić się "nadmiernym przyrostem"
Ja zresztą tak, jak Suz, ćwicze pod wieczór, wiec na noc jem białkową kolację, po której zresztą najlepiej się czuje. Ale jak mam taką możliwość i czas, to przed treningiem: ryż, makaron- w końcu to "żywa energia" Nie często się zdarza, ale nie traktuje tego, jako coś, po czym miałabym sie źle czuć (także psychicznie). Już przestałam się tym przejmowac jakiś czas temu.

Edytowane przez inch
Czas edycji: 2005-10-27 o 20:12 Powód: pomyliłam litery - zdarza się ;)
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 20:15   #26
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nocne jedzenie

To co byś proponowała na posiłek potreningowy-zazwyczaj ćwicze między 11 a 16(2 godzinki).To tofu może zjeść na kolację?A na posiłek przedtreningowy ryż brązowy(bo to złożone,pisało w tych artykułach by jeść złożone) lub płatki owsiane lub kanapki z chlebka pełnoziarnistegoA po treningu może jajko,śledzie?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 20:16   #27
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Nocne jedzenie

Ale tofu ma chyba więcej białka niż zwykły biały ser, no i lepiej przyswajalnego.
A w ogóle to ja już kilka razy słyszałam, że białko i wapń gorzej się przyswajają bez tłuszczu, dlatego należy raczej jeść sery i twarogi pełnotłuste
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 20:17   #28
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Nocne jedzenie

To też słyszałam Midi...
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 20:19   #29
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Nocne jedzenie

Inch, tofu jest też pyszne na gorąco, tylko koniecznie z jakimś sosem albo czymś o w miarę ostrym smaku. Można na pewno spróbować u jakichś Chińczyków (mam na myśli bistro ).
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 20:23   #30
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Nocne jedzenie

Cytat:
Napisane przez Midi
Inch, tofu jest też pyszne na gorąco, tylko koniecznie z jakimś sosem albo czymś o w miarę ostrym smaku. Można na pewno spróbować u jakichś Chińczyków (mam na myśli bistro ).
to może dodam do sosu do spaghetti, jak myslisz? Tofu jest takie ostre czy bardziej łagodne, mdłe?
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.