Wlosy-druty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 08:35   #1
mandarynki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 57

Wlosy-druty


Od jakiegos czasu zauwazylam, ze wierzchnia warstwa moich wlosow (zwlaszcza na czubku glowy) robi sie sztywna i brzydko powyginana (pojedyncze wlosy sa jak cieniutkie druciki, nieco grubsze niz pozostale wlosy - wlasciwie to taki wlos jest miejscami grubszy i cienszy, lubia sie lamac). Reszta wlosow jest miekka i falowana (wcale nie mam takich grubych sztywnych lokow jak niektorzy). Niby niedawno dotarlam do Waszego watku o olejowaniu i juz po kilku takich zabiegach widze ogolna poprawe, ale zaczelam sie zastanawiac, czy te druty nie byly efektem jakiegos przeladowania moich wlosow roznymi specyfikami, w tym silikonami, ktore bez wiekszego zastanowienia kupowalam i stosowalam namietnie (wysokie ceny nie szly w parze ze skutecznoscia). Chyba powinnam solidnie umyc wlosy... Czy moglybyscie polecic mi jakis szampon, ktory by to wszystko dobrze zmyl? Bede tez wdzieczna za porady, jak czesto go uzywac. O lagodnych szamponach juz sobie tutaj poczytalam, wiec wiem
Dzieki!
mandarynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 11:23   #2
Lithiumae
Raczkowanie
 
Avatar Lithiumae
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: z daleka:)
Wiadomości: 186
Dot.: Wlosy-druty

Babydream z rossmanna, Hipp
Lithiumae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 11:38   #3
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Wlosy-druty

Nie pomogę Ci niestety w Twoim problemie ze sztywnymi włosami, ale Babydrean czy Hipp to delikatne szampony. Jeśli chodzi o szampon solidnie myjący: np. szampony Barwy, Polleny Malwy.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:27   #4
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Wlosy-druty

Dołączam się do pytania o szampony.

Czy szampony najzwyczajniejsze dla dzieci na przykład mogą dobrze wymyć silicony z włosów i inne pozostałości po kosmetykach?

Czy lepiej używać do zniszczonych włosów właśnie te dla dzieci niż łapać za szampony popularnych firm ze sklepowych pułek, które zawierają te wszystkie "poprawiacze" wyglądu?
Bo myślę że te dla dzieci nie mają takich rzeczy w składzie..
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:35   #5
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez Skyrim Pokaż wiadomość
Czy szampony najzwyczajniejsze dla dzieci na przykład mogą dobrze wymyć silicony z włosów i inne pozostałości po kosmetykach?
Nie wszystkie szampony dla dzieci są delikatne.
Silikony zmyją przykładowe szampony, o których napisałam wyżej.

Cytat:
Czy lepiej używać do zniszczonych włosów właśnie te dla dzieci niż łapać za szampony popularnych firm ze sklepowych pułek, które zawierają te wszystkie "poprawiacze" wyglądu?
Jeśli chcesz, żeby włosy były ładniejsze i zdrowsze, szampon tego nie sprawi. Moim zdaniem, zadaniem szamponu to umyć włosy, odżywianie pozostawiam odżywkom, maskom, olejom - informacje na ten temat znajdziesz w osobnych wątkach.

Cytat:
Bo myślę że te dla dzieci nie mają takich rzeczy w składzie..
tzn. jakich? Silikonów dziecięce szampony nie mają (przynajmniej nie spotkałam się z takowymi), ale sls owszem.

Właśnie Baby dream z Rossmana czy Hipp to delikatne szampony, nie zawierają siarczanów. Jednak do zmycia cięższych silikonów potrzebny będzie mocniejszy szampon z sls (barwa, pollena, malwa).
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:49   #6
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Nie wszystkie szampony dla dzieci są delikatne.
Silikony zmyją przykładowe szampony, o których napisałam wyżej.


Jeśli chcesz, żeby włosy były ładniejsze i zdrowsze, szampon tego nie sprawi. Moim zdaniem, zadaniem szamponu to umyć włosy, odżywianie pozostawiam odżywkom, maskom, olejom - informacje na ten temat znajdziesz w osobnych wątkach.

tzn. jakich? Silikonów dziecięce szampony nie mają (przynajmniej nie spotkałam się z takowymi), ale sls owszem.

Właśnie Baby dream z Rossmana czy Hipp to delikatne szampony, nie zawierają siarczanów. Jednak do zmycia cięższych silikonów potrzebny będzie mocniejszy szampon z sls (barwa, pollena, malwa).
Nic nie mówiłam o tym że szamponem chce poprawić wygląd.

Pytam sie o szampony dziecięce bo niestety nie mieszkam w polsce i nie mam dostępu do polskich produktów a szampon z hipp jest jak dla mnie trochę za drogi..choć jeżeli to będzie jedyna szansa na dobry taki szampon to chyba będę musiała go zakupić
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:58   #7
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez Skyrim Pokaż wiadomość
Nic nie mówiłam o tym że szamponem chce poprawić wygląd.
Wiem napisałam to od siebie.

Cytat:
Pytam sie o szampony dziecięce bo niestety nie mieszkam w polsce i nie mam dostępu do polskich produktów a szampon z hipp jest jak dla mnie trochę za drogi..choć jeżeli to będzie jedyna szansa na dobry taki szampon to chyba będę musiała go zakupić
Rozumiem. Na forum są dziewczyny, które nie mieszkają w Polsce i na pewno znają odpowiednie produkty. Tu niestety nie pomogę. A gdzie mieszkasz? Wtedy łatwiej będzie poszukać czegoś odpowiedniego.

Spróbuj poszukać w zanalizowanych produktach. Może tutaj znajdziesz coś dla siebie. Przeanalizowane są również produkty nie występujące w Polsce. Niestety oddzielną grupę stanowią jedynie odżywki zagraniczne. Szampony polskie i zagraniczne są w jednej grupie.
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2012-01-07 o 14:02
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 14:07   #8
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Wiem napisałam to od siebie.

Rozumiem. Na forum są dziewczyny, które nie mieszkają w Polsce i na pewno znają odpowiednie produkty. Tu niestety nie pomogę. A gdzie mieszkasz? Wtedy łatwiej będzie poszukać czegoś odpowiedniego.

Spróbuj poszukać w zanalizowanych produktach. Może tutaj znajdziesz coś dla siebie. Przeanalizowane są również produkty nie występujące w Polsce. Niestety oddzielną grupę stanowią jedynie odżywki zagraniczne. Szampony polskie i zagraniczne są w jednej grupie.
Wiem wiem, właśnie trochę głupio to zrobione, powinny być produkty zagraniczne w oddzielnej grupie i też na kategorie, no ale cóż..będę musiała poszukać
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 14:16   #9
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez Skyrim Pokaż wiadomość
Wiem wiem, właśnie trochę głupio to zrobione, powinny być produkty zagraniczne w oddzielnej grupie i też na kategorie, no ale cóż..będę musiała poszukać
Robienie takiej listy zajmuje trochę czasu. Czasem pomagam, ale dziewczyny mają całą masę pracy z tym. Dasz radę. Powinny tam być szampony z Francji, Niemiec, Anglii i Irlandii. Więcej nie pamiętam. Niektóre na pewno będą dość drogie, ale myślę, że znajdziesz coś odpowiedniego.

A wracając do Twojego pierwszego postu, pamiętam, że kiedyś któraś z Wizażanek pisała o takich włosach (sztywnych, odstających). Nie mogę sobie przypomnieć która. Czytałam o tym albo na zakręconym wątku albo na olejowym. Nie pamiętam.
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2012-01-07 o 14:19
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 14:20   #10
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Robienie takiej listy zajmuje trochę czasu. Czasem pomagam, ale dziewczyny mają całą masę pracy z tym. Dasz radę. Powinny tam być szampony z Francji, Niemiec, Anglii i Irlandii. Więcej nie pamiętam. Niektóre na pewno będą dość drogie, ale myślę, że znajdziesz coś odpowiedniego.
Napewno, choć najczęściej mam problem ponieważ cała prawię kolekcja zagranicznych produktów to produkty na prawdę drogie, czasem aż tak, że dla mnie cena jest po prostu kosmiczna czyli całkiem inaczej niż jest to w polskich produktach gdzie każdy szuka jak najtańszych kosmetyków, a ostatnio proszę, odżywki - dr organic - 18 funtów rozumiem że to produkt dobry..ale prawie 20 funtów za trochę płynu w butelce to nie dam
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 14:22   #11
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez Skyrim Pokaż wiadomość
Napewno, choć najczęściej mam problem ponieważ cała prawię kolekcja zagranicznych produktów to produkty na prawdę drogie, czasem aż tak, że dla mnie cena jest po prostu kosmiczna czyli całkiem inaczej niż jest to w polskich produktach gdzie każdy szuka jak najtańszych kosmetyków, a ostatnio proszę, odżywki - dr organic - 18 funtów rozumiem że to produkt dobry..ale prawie 20 funtów za trochę płynu w butelce to nie dam
Czyli mieszkasz w Anglii? Jeśli kupuję szampon, też szukam najtańszego. Niekoniecznie drogie znaczy dobre, czasem owszem jest dobre, ale nie różni się od tańszego produktu.

A nie masz w miejscu zamieszkania polskich sklepów?
Znalazłam wątek o kosmetykach w Wielkiej Brytanii. Być może tam znajdziesz coś odpowiedniego.
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2012-01-07 o 14:27
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 16:11   #12
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Czyli mieszkasz w Anglii? Jeśli kupuję szampon, też szukam najtańszego. Niekoniecznie drogie znaczy dobre, czasem owszem jest dobre, ale nie różni się od tańszego produktu.

A nie masz w miejscu zamieszkania polskich sklepów?
Znalazłam wątek o kosmetykach w Wielkiej Brytanii. Być może tam znajdziesz coś odpowiedniego.
Dzięki Ci za ten wątek zapisałam go sobie w wolniejszej chwili go opsznupię.
Owszem jest, ale tylko z produktami do jedzenia, nie ma tutaj kosmetyków a ze sklepów polskich internetowych boję się coś zamawiać..chyba że znasz/ktoś zna jakiś dobry i wiarygodny?
Chodzi mi o taki, w którym np płaci się funtami i po prostu dostarczają paczkami polskie produkty na zasadzie allegro/ebay'a

Edytowane przez Skyrim
Czas edycji: 2012-01-07 o 16:12
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:20   #13
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez Skyrim Pokaż wiadomość
Dzięki Ci za ten wątek zapisałam go sobie w wolniejszej chwili go opsznupię.
Nie ma za co
Cytat:
Owszem jest, ale tylko z produktami do jedzenia, nie ma tutaj kosmetyków
szkoda, bo wiem, że w takich sklepach bywają joanny naturie np.
Cytat:
a ze sklepów polskich internetowych boję się coś zamawiać..chyba że znasz/ktoś zna jakiś dobry i wiarygodny?
Chodzi mi o taki, w którym np płaci się funtami i po prostu dostarczają paczkami polskie produkty na zasadzie allegro/ebay'a
tu niestety nie pomogę. Musiałabyś sprawdzić, które sklepy wysyłają za granicę.
A nie mógłby Ci ktoś z Polski ze znajomych, z rodziny wysłać paczki?
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:22   #14
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Nie ma za co
szkoda, bo wiem, że w takich sklepach bywają joanny naturie np.

tu niestety nie pomogę. Musiałabyś sprawdzić, które sklepy wysyłają za granicę.
A nie mógłby Ci ktoś z Polski ze znajomych, z rodziny wysłać paczki?
Cholernie drogo to wychodzi i jest nieopłacalne, stąd moje pytanie o sklepy bo mają bardzo tanie i szybkie wysyłki, po prostu ktoś sprowadza sobie i legalnie sprzedaje już w uk. Poza tym okropnie kradną
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:24   #15
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez Skyrim Pokaż wiadomość
Cholernie drogo to wychodzi i jest nieopłacalne, stąd moje pytanie o sklepy bo mają bardzo tanie i szybkie wysyłki, po prostu ktoś sprowadza sobie i legalnie sprzedaje już w uk. Poza tym okropnie kradną
No tak, przesylka rzeczywiście drogo wychodzi. W takim razie nie umiem pomóc niestety.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 22:59   #16
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Wlosy-druty

No nic, dzięki Ci za pomoc
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 09:00   #17
fluorescencyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 26
GG do fluorescencyjna
Dot.: Wlosy-druty

myślę, że to też jest kwestia tego, jakie są nasze włosy i jak reagują na dane kosmetyki. ja miałam jedynie tygodniową przerwę od szamponów i odżywek z silikonami i stosowalam babydream'u, hipp'u, jakichś żeli do mycia włosów dla niemowląt i moje włosy były w tragicznym stanie. to samo działo się podczas używania szamponów Iwoniczanki, czyli z wodą termalną i solą leczniczą prosto z Iwonicza Zdroju (jest to półprodukt w produkcji kosmetyków Iwostin).. i teraz już wiem, że muszę używać silikonów i jakoś od nich specjalnie nie uciekam. Używam bowiem szamponu herbal essences zielonego, odżywki alterra, odżywki b/s gliss kur itp. wszystko drogeryjne, aczkolwiek unikam ostatnio paru firm ! jeśli inwestuję w jakiś odżywki fryzjerskie, to i tak są one naszpikowane silikonami
__________________
"Urodziwym ludziom wydaje się, że świat powinien wybaczyć im grzechy, ponieważ oni istnieją." [ Jonathan Carrol ]
Fluorescencyjna.
fluorescencyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 23:36   #18
mandarynki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 57
Dot.: Wlosy-druty

Dziewczyny, bardzo dziekuje za porady i linki oraz za rozpetanie pouczajacej dyskusji! (w ktora nie mialam dzis nawet chwili sie wlaczyc)
Jak bede w PL, to kupie sobie na zapas kilka z tych szamponow, ktore polecacie (oprocz kukulek i trufli z Wawla )

Skyrim (bosz, kiedy ja wreszcie bede miala czas w to pograc ), wlasnie dzis kupilam w Waitrose szampon z listy, ktora podala nam *Basia* zgodny z CG za nieco ponad £4 (https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1953).

fluorescencyjna, Herbal Essences rozowy to chyba czyste silikony!! Umyslilam sobie, ze skoro to szampon protujacy, to swietnie pomoze na moje "druty", ale efekt byl tragiczny. Dziwne, ale zauwazylam, ze to juz nie pierwszy produkt w rozowym opakowaniu, ktory fatalnie dziala na moje wlosy
mandarynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:07   #19
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Wlosy-druty

Cytat:
Napisane przez mandarynki Pokaż wiadomość
wlasnie dzis kupilam w Waitrose szampon z listy, ktora podala nam *Basia* zgodny z CG za nieco ponad £4 (https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1953).
Bardzo się cieszę, że udało Ci się znaleźć odpowiedni szampon. Analiza jest obiecująca
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 17:40   #20
czekolasia
Przyczajenie
 
Avatar czekolasia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 28
Dot.: Wlosy-druty

silikony powinien zmyc szampon z sodium laureth sulfate czy jakos tak. wszyscy mowia ze wysuszaja itd, ale raz na tydzien, dwa mozesz go uzyc
czekolasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 10:52   #21
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Wlosy-druty

Ja czasem zmywam sylikony sodą.
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.