Ratujcie-świeża zmarszczka senna w okolicy oczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-11, 07:15   #1
arbuz30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 46

Ratujcie-świeża zmarszczka senna w okolicy oczu


Witam
Mam 35 lat. Trzy dni temu spotkało mnie niemiłe wydarzenie - po wstaniu z łóżka stwierdziłam obecność dość głębokiej zmarszczki w okolicy oczu (bardzo blisko oka) oraz kilku mniejszych. Najbardziej widać je podczas uśmiechu, ale i bez tego ta duża jest widoczna, tyle że znacznie płytsza. Jej przebieg jest zupełnie inny niż pozostałych, niewielkich zmarszczek mimicznych. Jestem pewna, że powstały od spania na lewym boku i mocnego wciskania twarzy w poduszkę. Prawdopodobnie czynnikiem pomocniczym było odwodnienie - poprzedniego dnia mało piłam. Jakby tego było mało, skórę pod oczami mam cienką, prześwitują przez nią naczynia krwionośne (tak się stało 2 lata temu po ciężkiej chorobie). Muszę dodać, że buzię mam nieco okrągłą i "pucołowatą" i nie mam tendencji do zmarszczek, podobnie jak mama i babcia (która po 90 roku życia jeszcze miała dość gładką buzię). Niestety skórę mam dość wrażliwą, a po wspomnianej chorobie stała się naczynkowa. Zaraz o obudzeniu się i umyciu feralnego ranka nałożyłam na okolice oka to, co najlepszego udało mi się znaleźć w domu - a była to maseczka Bielendy "skuteczny lifting - plasma repair complex - 3 x kwas hialuronowy + komórki macierzyste + pro-retinol". Po południu zastosowałam płatki do oczu Perfecty z retinolem i wit. E (Eye patch), a wczoraj oprócz wspomnianej maseczki Bielendy nałożyłam Luksusowe przeciwzmarszczkowe złote płatki pod oczy Eveline. Na dzisiaj kupiłam maseczkę Perfecty Multi kolagen retinol oraz płatki Perfecty. Zdaję sobie sprawę, że takie kosmetyki są dość słabe i nie można spodziewać się cudów. Mam możliwość zdobycia leków na receptę. Co byście poleciły w tym przypadku? Myślałam o kosmetykach z retinolem, ale kompletnie się na tym nie znam, nie wiem nawet jakie preparaty są teraz dostępne na rynku. No i czy można je stosować pod oczy. Miałam ochotę na krem z serii AA z retinolem, ale było tam napisane, żeby omijać okolice oczu. Czyli co - retinolu w ogóle nie można stosować pod oczy? Moja najbardziej "wkurzająca" zmarszczka jest bardzo blisko oka, maseczka Bielendy powoduje bardzo lekkie łzawienie (tzn. mam trochę "mokre oczy"), ale nic więcej. Ale Bielenda to akurat jedna z firm, której kosmetyki mi nigdy nie zaszkodziły, widocznie są hipoalergiczne mimo braku takiej informacji na opakowaniu. Za to wieeeelu kremów nie mogę stosować, a jeszcze pod oczy... Proszę, doradźcie coś! Będę bardzo wdzięczna. Szczerze mówiąc jestem załamana tym wszystkim.
arbuz30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 12:54   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ratujcie-świeża zmarszczka senna w okolicy oczu

Cytat:
Napisane przez arbuz30 Pokaż wiadomość
Czyli co - retinolu w ogóle nie można stosować pod oczy?
Raczej nie stosuje się retinoidów pod oczy. Co prawda jak się zrobił boom na stosowanie preparatow z retinoidami na receptę w celach anti-age (bo docelowe działanie przewidziane przez producenta to walka z trądzikiem), to pojawiały się wpisy osób, które używały tych preparatów też pod oczy i polecały, ale jest to dyskusyjne. Czytałam też opinie, że tzw skóra staruszki, która się pojawia często przy retinoidach i niby jest to stan przejściowy, u niektórych osób okazał się być trwały. Zacznij może od czegoś normalnie stosowanego w kosmetyce np ser peptydowych typu NIOD FECC albo Hylamide Subq eyes.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 14:31   #3
Monikaaaaa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 28
Dot.: Ratujcie-świeża zmarszczka senna w okolicy oczu

To nie używasz zadnych kremów na zmarszczki? Ja to i kremów używam i biorę ziołowe suplementy z mederelab żeby skóra dobrze się prezentowała. Zresztą te suplementy wpływają pozytywnie na cały organizm. Jak młodsza byłam to nie miałam tyle energii co teraz.
Monikaaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 07:26   #4
julka_julka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 93
Dot.: Ratujcie-świeża zmarszczka senna w okolicy oczu

Chimay, a można wiedzieć, gdzie kupujesz NIOD ?
julka_julka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 08:00   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ratujcie-świeża zmarszczka senna w okolicy oczu

Cytat:
Napisane przez julka_julka Pokaż wiadomość
Chimay, a można wiedzieć, gdzie kupujesz NIOD ?
U producenta, Deciem. W zeszłym roku byli bardzo hojni na Black Friday. W Polsce marki Deciem też są dostępne w niektórych sklepach internetowych, ale nie kojarzę w tym momencie nazw.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 08:31   #6
julka_julka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 93
Dot.: Ratujcie-świeża zmarszczka senna w okolicy oczu

dziękuję
julka_julka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-22 08:31:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.