Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-26, 23:50   #4111
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zrobiłam sobie tonik 12% - Patryka dzięki za proporcje Zaapałka również dziękuję za odpowiedź, już będę wiedziała, ale i tak zrobiłam 30ml
Z tymi cytatami to głupio zrobili, może jeszcze to naprawią, bo gdybym chciała wielocytuj, to musiałabym chyba do worda najpierw skopiować sobie wszystkie interesujące mnie wypowiedzi. A może naprawili? Dzisiaj nie miałam zdrowia ryzykować nerwów
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 01:29   #4112
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez andzelika123
A powiedz mi czy Cię po mlekowym wysypuje bądź wysypywało? Bo ja mam wrażenie, że u mnie się tak dzieje... Po migdale było okej, po salicylu też, a po mlekowym wyskoczyło mi kilka rzeczy. Niby tragedii nie ma, ale jednak wolałabym mieć cały czas ładną buzię A nic innego nie zmieniłam oprócz właśnie peelingu.
Ciężko mi powiedzieć, czy mnie wysypuje po mlekowym. Chyba nie. Mnie wysypuje ogólnie. Kwas robię co trzy dni, dzisiaj przypadł dzień peelingu, a skóra zaszalała jeszcze przed nim.

Cytat:
Napisane przez Amu Ikito
Zrobiłam sobie tonik 12% - Patryka dzięki za proporcje Zaapałka również dziękuję za odpowiedź, już będę wiedziała, ale i tak zrobiłam 30ml
Z tymi cytatami to głupio zrobili, może jeszcze to naprawią, bo gdybym chciała wielocytuj, to musiałabym chyba do worda najpierw skopiować sobie wszystkie interesujące mnie wypowiedzi. A może naprawili? Dzisiaj nie miałam zdrowia ryzykować nerwów
Nie ma sprawy
Cytatów nie naprawili...

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:26 ----------

Amu Ikuto sorki, przekręciłam Ci nicka, a teraz nie można też wygodnie edytować BTW, czy to coś oznacza po japońsku?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 22:32   #4113
justyna_ju
Raczkowanie
 
Avatar justyna_ju
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Wiadomości: 220
GG do justyna_ju
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej, a ja mam takie pytanie: zrobiłam peeling kwasem migdałowym stężenie 15%, bo robiłam pierwszy raz. Trzymałam ok. 5 min, bo dłużej już nie dałabym rady i nie zrobił kompletnie nic na mojej twarzy, poza lekkim uczuciem ściągnięcia skóry na drugi i trzeci dzień. Co dalej? Trzymać dłużej czy zwiększyć stężenie?
__________________
28.08.2012: zaczynam z CG
ujarzmiam fale, dbam o włosy....zapuszczam?
justyna_ju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 10:45   #4114
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość
Hej, a ja mam takie pytanie: zrobiłam peeling kwasem migdałowym stężenie 15%, bo robiłam pierwszy raz. Trzymałam ok. 5 min, bo dłużej już nie dałabym rady i nie zrobił kompletnie nic na mojej twarzy, poza lekkim uczuciem ściągnięcia skóry na drugi i trzeci dzień. Co dalej? Trzymać dłużej czy zwiększyć stężenie?
teraz czekasz na wylinkę, w sumie bardzo krótko trzymałas i niewiadomo czy sie cos złuszczy
stężenie ok, nie za słabe
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 11:19   #4115
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny juz 2 raz robiłam 40% migdala na glikolu propylenowym ale w ogole mnie to nie piecze i tez slabo sie luszcze, na spirytusie pieklo strasznie i oblazilam jak jaszczurka a tu sobie moge sedziec tak pol godziny z kwasem na twarzy to normalne?? i kolejne pytanie czy glikolu butylenowego dac tyle samo co propylenowego do rozpuszczania migdala??

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość
Hej, a ja mam takie pytanie: zrobiłam peeling kwasem migdałowym stężenie 15%, bo robiłam pierwszy raz. Trzymałam ok. 5 min, bo dłużej już nie dałabym rady i nie zrobił kompletnie nic na mojej twarzy, poza lekkim uczuciem ściągnięcia skóry na drugi i trzeci dzień. Co dalej? Trzymać dłużej czy zwiększyć stężenie?
Ja się po 15 % luszczylam znikomo wiec mozliwe ze i Ty sie nie bedziesz luszczyc, nastepnym razem mozesz zrobic 20% i zobaczyc, ale u mnie luszczenie sie pojawia dopiero na 3 dzien wiec poczekaj
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 12:09   #4116
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[QUOTE=ksenka;50872641]Dziewczyny juz 2 raz robiłam 40% migdala na glikolu propylenowym ale w ogole mnie to nie piecze i tez slabo sie luszcze, na spirytusie pieklo strasznie i oblazilam jak jaszczurka a tu sobie moge sedziec tak pol godziny z kwasem na twarzy to normalne?? [COLOR="Silver"]

Ja też tak miałam, że siedziałam z pół godziny z 40% migdałem i nic dlatego potem zmieniłam go na inny kwas.
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 12:19   #4117
justyna_ju
Raczkowanie
 
Avatar justyna_ju
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Wiadomości: 220
GG do justyna_ju
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

no właśnie chodzi o to, że robiłam peeling 21.03 i czekałam, czekałam, czekałam i nic
__________________
28.08.2012: zaczynam z CG
ujarzmiam fale, dbam o włosy....zapuszczam?
justyna_ju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 13:26   #4118
Pietrek1
Przyczajenie
 
Avatar Pietrek1
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość
Hej, a ja mam takie pytanie: zrobiłam peeling kwasem migdałowym stężenie 15%, bo robiłam pierwszy raz. Trzymałam ok. 5 min, bo dłużej już nie dałabym rady i nie zrobił kompletnie nic na mojej twarzy, poza lekkim uczuciem ściągnięcia skóry na drugi i trzeci dzień. Co dalej? Trzymać dłużej czy zwiększyć stężenie?
Cześć )
koncentracja powinna być minimum 20 i trzymać trzeba 7-10, lecz nie więcej
Pietrek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 13:36   #4119
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość
no właśnie chodzi o to, że robiłam peeling 21.03 i czekałam, czekałam, czekałam i nic
Cytat:
Napisane przez Pietrek1 Pokaż wiadomość
Cześć )
koncentracja powinna być minimum 20 i trzymać trzeba 7-10, lecz nie więcej
No w sumie 15 % to raczej dla takiego lekkiego odswiezenia skóry
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 13:49   #4120
justyna_ju
Raczkowanie
 
Avatar justyna_ju
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Wiadomości: 220
GG do justyna_ju
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Wszędzie jest napisane, żeby zaczynać od jak najniższych stężeń. Miałam tonik 10%, więc postanowiłam zacząć od 15%, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Teraz spróbuję z 20%
__________________
28.08.2012: zaczynam z CG
ujarzmiam fale, dbam o włosy....zapuszczam?
justyna_ju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 13:58   #4121
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość
Wszędzie jest napisane, żeby zaczynać od jak najniższych stężeń. Miałam tonik 10%, więc postanowiłam zacząć od 15%, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Teraz spróbuję z 20%
A no to tak tak oczywiscie ze zaczynamy od najnizszych stezen tylko to nie zmienia faktu ze te nizsze to wlasnie takie delikatne i przyzwyczajaja nas do silniejszych stezen
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 21:11   #4122
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Muszę się "pochwalić" moimi ostatnimi doświadczeniami w wyrobie domowych kosmetyków. Ukręciłam sobie zapas toniku z kwasem mlekowym, ok. 50 mililitrów, na hydrolacie różanym. Zawsze miałam na nim dobre pH, mierzyłam i zawsze było ok. 4. Tym razem z lenistwa nie zmierzyłam pH toniku, przelałam do butelki, zakonserwowałam i tyle. Dziwnie mocno jednak mnie szczypał i podrażniał. Używałam jednak twardo, z drobnymi przerwami na peeling. Zdziwiłam się jednak mocno, kiedy dzisiaj, piąty dzień po peelingu znowu mocno mnie podrażnił, a na plecach i dekolcie dostałam wysypki i podrażnienia. Stwierdziłam, że to dobry moment, by jednak zmierzyć pH - no i wyszło piękne, między 1 a 2 Im bardziej o tym myślę, tym mniejszą mam pewność, czy na pewno użyłam hydrolatu, może się machnęłam i nalałam wody demineralizowanej, nie pamiętam już W każdym razie dziwię się, że moja cera w miarę bezboleśnie to przetrzymała. Tu właśnie objawia się przewaga gotowców nad samoróbkami - dobrze że mam skórę jak słoń
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 12:09   #4123
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Patryka piknie zrobilas, dobrze ze masakry na twarzy ci nie zrobilo

Nie majac odpowiedzi rozpuscilam kwas migdalowy w glikolu butylenowym tak jak w propylenowym 2 ml glikolu i 2 ml kwasu i nie chce sie rozpuscic, ciagle sie krystalizuje
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 12:46   #4124
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Nie majac odpowiedzi rozpuscilam kwas migdalowy w glikolu butylenowym tak jak w propylenowym 2 ml glikolu i 2 ml kwasu i nie chce sie rozpuscic, ciagle sie krystalizuje
Ciężar właściwy glikolu propylenowego: 1,04 g/ml
Ciężar właściwy glikolu butylenowego: 1 g/ml (MAZIDŁA)

Peelingi na glikolach są delikatniejsze od tych na spirytusie, stąd różne odczucia przy tych samych stężeniach. Nie wiem jak wygląda rozpuszczalność migdała przy tak wysokich stężeniach, spróbowałabym PEG400, ewentualnie zamienić część glikolu na spirytus
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 12:54   #4125
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ciężar właściwy glikolu propylenowego: 1,04 g/ml
Ciężar właściwy glikolu butylenowego: 1 g/ml (MAZIDŁA)

Peelingi na glikolach są delikatniejsze od tych na spirytusie, stąd różne odczucia przy tych samych stężeniach. Nie wiem jak wygląda rozpuszczalność migdała przy tak wysokich stężeniach, spróbowałabym PEG400, ewentualnie zamienić część glikolu na spirytus
To moze dodam do tej mieszanki kilka kropel spirytu i zobacze jak sie rozpusci
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 20:43   #4126
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
To moze dodam do tej mieszanki kilka kropel spirytu i zobacze jak sie rozpusci
Ja tak robiłam jak mi się nie chciał salicyl rozpuścić w oleju i wtedy ładnie się kryształki rozpuszczały i nie wysuszało tak jak na samym spirycie.
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 10:03   #4127
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Peeling kwasem migdałowym 10 - 40%

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do przygotowania peelingu można użyć strzykawek 2 i 5 ml lub łyżeczek miarowych. Kwasu migdałowego nie trzeba mocno ściskać czy ubijać przy dozowaniu. Polecam stosować wodę do iniekcji w ampułkach.

Przykładowe proporcje (stężenia % przybliżone):
------------------------------------------------------------------

40% (4 ml)
Uwaga: kwas rozpuszczony w spirytusie może rekrystalizować po nałożeniu na skórę.
Jeżeli zależy nam na silniejszym działaniu, warto rozpuszczać w glikolu (do kupienia m.in. na aukcjach).

Spirytus rektyfikowany - 2,5 ml
Kwas migdałowy - 2 ml

Glikol propylenowy lub PEG - 2 ml
Kwas migdałowy - 2 ml

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziewczyny! Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy glikolem propylenowym i butylowym?
I jak to się ma do proporcji mieszanki na peeling podanej wyżej? W jakiej ilości mogę ew zastąpić propylenowy butylowym? Chciała bym też wiedzieć, jak zrobić niższe stężenia (20 - 25 - 30%) z którymś z glikoli. Może już to gdzieś padło, ale niestety czytając cały wątek nie znalazłam
Miałam 40% kwas z BU w roztworze z butylenowym, chciała bym teraz mieszać sama z którymś z glikoli, stężenia od 20 do 40%.

Byłabym bym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Z góry dziękuje i Pozdrawiam!
__________________
[eucerin][/eucerin]

Edytowane przez kasiura
Czas edycji: 2015-04-02 o 10:45 Powód: zmiana adresata
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 10:37   #4128
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Lorri od jakiegoś czasu nie udziela się na forum, więc pozwolę sobie odpowiedzieć na ile potrafię, może uda mi się choć trochę pomóc.
Z jakiego sklepu pochodzi Twój kwas i glikole?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 10:43   #4129
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Lorri od jakiegoś czasu nie udziela się na forum, więc pozwolę sobie odpowiedzieć na ile potrafię, może uda mi się choć trochę pomóc.
Z jakiego sklepu pochodzi Twój kwas i glikole?

Oczywiście pytanie odnosi się do wszystkich dziewczyn też
Dziękuje zapaałka za pomoc
Kwas migdałowy jak i glikol butylenowy które były razem w zestawie pochodziły z Biochemii Urody. Niestety nie wiem w jakich proporcajach występowały, bo dostałam odmierzone ilości do zmieszania.
Teraz chciałam zamówić z Mazideł kwas i właśnie glikol butylenowy lub propylenowy.
Nie wiem który jest lepszy, piszecie, że w glikolowym jednak lepiej się rozpuszcza. O butylenowym myślałam tylko dlatego, że taki miałam i znałam z Biochemii Urody... No i chciałam też robić różne moce od 20-40%

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
__________________
[eucerin][/eucerin]

Edytowane przez kasiura
Czas edycji: 2015-04-02 o 10:46
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-02, 11:02   #4130
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Do obliczania proporcji domowych mazideł używamy kalkulatora stężeń. Przy jego użyciu obliczysz wszystko czego potrzebujesz w kilka sekund, jednak trzeba pamiętać, żeby sprawdzić ciężary/gęstości półproduktów, bo te użyte w kalkulatorze nie zawsze są aktualne/poprawne stąd moje pytanie o sklep. Dla składników z mazideł:
Ciężar właściwy glikolu propylenowego: 1,04 g/ml
Ciężar właściwy glikolu butylenowego: 1 g/ml
Ciężar właściwy kwasu migdałowego: 0.8 g/ml

I tak na przykład:

peeling 20 %
kwas migdałowy 1 ml
glikol propylenowy 3 ml

peeling 32 % (łatwiej do odmierzenia)
kwas migdałowy 1.5 ml
glikol propylenowy 2.5 ml

Z glikolem butylenowym proporcje będą bardzo podobne
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 11:06   #4131
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Do obliczania proporcji domowych mazideł używamy kalkulatora stężeń. Przy jego użyciu obliczysz wszystko czego potrzebujesz w kilka sekund, jednak trzeba pamiętać, żeby sprawdzić ciężary/gęstości półproduktów, bo te użyte w kalkulatorze nie zawsze są aktualne/poprawne stąd moje pytanie o sklep. Dla składników z mazideł:
Ciężar właściwy glikolu propylenowego: 1,04 g/ml
Ciężar właściwy glikolu butylenowego: 1 g/ml
Ciężar właściwy kwasu migdałowego: 0.8 g/ml

I tak na przykład:

peeling 20 %
kwas migdałowy 1 ml
glikol propylenowy 3 ml

peeling 32 % (łatwiej do odmierzenia)
kwas migdałowy 1.5 ml
glikol propylenowy 2.5 ml

Z glikolem butylenowym proporcje będą bardzo podobne
zaapałka - serdecznie Ci dziękuje za odpowiedź i obliczenia! Nie wiedziałam, że jest dostępny taki kalkulator! Teraz będę to już liczyć samodzielnie.

A czy macie jakieś spostrzeżenia co do różnic między tymi glikolami? Który lepszy? sluteczniejszy, łagodniejszy itp?
__________________
[eucerin][/eucerin]
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 18:28   #4132
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kasiura Pokaż wiadomość
zaapałka - serdecznie Ci dziękuje za odpowiedź i obliczenia! Nie wiedziałam, że jest dostępny taki kalkulator! Teraz będę to już liczyć samodzielnie.

A czy macie jakieś spostrzeżenia co do różnic między tymi glikolami? Który lepszy? sluteczniejszy, łagodniejszy itp?
Nie zdążyłam wcześniej edytować ze względu na przerwę techniczną Wizażu, ale gdybyś miała jakiś problem z kalkulatorem to pytaj śmiało, bo naprawdę bardzo ułatwia rozpisywanie receptur Przy zamówieniu na mazidłach polecam dorzucić miarki, szczególnie 0,15 ml i 0,5 ml, dużo łatwiej odmierzać nimi różnego rodzaju proszki

Zaciekawiłaś mnie tym pytaniem o glikole, bo jak większość osób tutaj jako rozpuszczalnik stosuję wodę/spirytus, jednak nie udało mi się znaleźć niczego konkretnego na ten temat poza tymi zdaniami: "Butylene glycol is a better humectant (skin moisturizer) and less toxic than propylene glycol" i "There is not much difference between BG and PG. Both are used frequently though the BG is supposed to be less irritating for folks who might be irritated by a PG base. "
Jeżeli nikt nie odpowie to może warto zwrócić się z takim pytaniem do właścicieli sklepu?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-02 o 18:39
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 18:59   #4133
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie zdążyłam wcześniej edytować ze względu na przerwę techniczną Wizażu, ale gdybyś miała jakiś problem z kalkulatorem to pytaj śmiało, bo naprawdę bardzo ułatwia rozpisywanie receptur Przy zamówieniu na mazidłach polecam dorzucić miarki, szczególnie 0,15 ml i 0,5 ml, dużo łatwiej odmierzać nimi różnego rodzaju proszki

Zaciekawiłaś mnie tym pytaniem o glikole, bo jak większość osób tutaj jako rozpuszczalnik stosuję wodę/spirytus, jednak nie udało mi się znaleźć niczego konkretnego na ten temat poza tymi zdaniami: "Butylene glycol is a better humectant (skin moisturizer) and less toxic than propylene glycol" i "There is not much difference between BG and PG. Both are used frequently though the BG is supposed to be less irritating for folks who might be irritated by a PG base. "
Jeżeli nikt nie odpowie to może warto zwrócić się z takim pytaniem do właścicieli sklepu?
Z tego co czytałam to glikole generalnie są do wysokostężonych peelingów lepsze, bo nie podrażniają skóry jak alkohol i są lepszymi nośnikami kwasu, ułatwiają jego wnikanie w skóre, a zarazem nie wysychają, tak więc są idealne na peeling. Do tego, przynajmniej w teorii, lepiej rozpuszczają cząsteczki kwasu. Mój kwas migdałowy z Biochemii rozpuścił się w glikolu butylenowym w kąpieli wodnej (a potem buteleczke rolowałam w dłodniach) idealnie.
Tak więc ja zdecydowanie jestem zwolenniczków peelingów na glikolach, a nie spirytusie...
Co do porównań, przynajmniej teoretycznie, tak jak pisałaś butylenowy powinien być lepszy... W sklepach z surowcami jest droższy (choć to może głupi argument...) no i nie bez powodu BU zaleca taki właśnie zestaw.
__________________
[eucerin][/eucerin]
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 23:12   #4134
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dostałam dzisiaj zamówienie z zsk i jestem po pierwszym peelingu kwasem migdałowym 10%. Trochę piekło, ale skóra nie jest zaczerwieniona. Teraz, po myciu mydłem, przetarciu hydrolatem oczarowym i nałożeniu tłustego kremu nie piecze prawie w ogóle, czuję trochę takiego ciepła od skóry, no i wypiła krem, więc zaraz nakarmię ją drugą warstwą. Nie mogę się doczekać rezultatów.

Nawiasem mówiąc, zabawne jest to, że na zajęciach na studiach mam mnóstwo zajęć w laboratorium i podchodzę do tego na zupełnym luzie, mieszam, dosypuję, dodaję, podgrzewam... Ale jak chodzi o własną skórę to byłam dziwnie ostrożna i zestresowana przy mieszaniu składników, heh.

Edit: Pomyliłam wątki. Ale nic, tutaj też w sumie pasuje ten post.

Edytowane przez Meell
Czas edycji: 2015-04-02 o 23:15 Powód: dopisek
Meell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 08:56   #4135
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Pisałam ostatnio, że zrobiłam tonik mlekowy na hydrolacie różanym (na pewno się nie pomyliłam, bo tonik pachnie różą ), którego pH okazało się ok. 1-2. Wczoraj podnosiłam mu pH, i na ok. 30-40 ml toniku użyłam aż 40 kropli mleczanu sodu, aby pH wynosiło ok. 4. Dziwne, zawsze miałam na tym hydrolacie dobre pH, a to był prosty tonik - tylko kwas mlekowy, hydrolat i FEOG.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 10:11   #4136
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Pisałam ostatnio, że zrobiłam tonik mlekowy na hydrolacie różanym (na pewno się nie pomyliłam, bo tonik pachnie różą ), którego pH okazało się ok. 1-2. Wczoraj podnosiłam mu pH, i na ok. 30-40 ml toniku użyłam aż 40 kropli mleczanu sodu, aby pH wynosiło ok. 4. Dziwne, zawsze miałam na tym hydrolacie dobre pH, a to był prosty tonik - tylko kwas mlekowy, hydrolat i FEOG.
To rzeczywiście dziwne, ja na hydrolacie różanym zawsze miałam pH prawidłowe lub zbliżone Właśnie dlatego zawsze na nim kręciłam toniki

Nie podnosisz wodorowęglanem sodu (sodą)?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 17:23   #4137
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez andzelika123 Pokaż wiadomość
Ja tak robiłam jak mi się nie chciał salicyl rozpuścić w oleju i wtedy ładnie się kryształki rozpuszczały i nie wysuszało tak jak na samym spirycie.
W sumie nie wiedzialam czy moge spirytu dodac do glikolu, ale dodalam kilka kropel i sie ladnie rozpuscilo, za kilka dni sprobuje nalozyc na twarz


Cytat:
Napisane przez kasiura Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy glikolem propylenowym i butylowym?
I jak to się ma do proporcji mieszanki na peeling podanej wyżej? W jakiej ilości mogę ew zastąpić propylenowy butylowym? Chciała bym też wiedzieć, jak zrobić niższe stężenia (20 - 25 - 30%) z którymś z glikoli. Może już to gdzieś padło, ale niestety czytając cały wątek nie znalazłam
Miałam 40% kwas z BU w roztworze z butylenowym, chciała bym teraz mieszać sama z którymś z glikoli, stężenia od 20 do 40%.

Byłabym bym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Z góry dziękuje i Pozdrawiam!
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Do obliczania proporcji domowych mazideł używamy kalkulatora stężeń. Przy jego użyciu obliczysz wszystko czego potrzebujesz w kilka sekund, jednak trzeba pamiętać, żeby sprawdzić ciężary/gęstości półproduktów, bo te użyte w kalkulatorze nie zawsze są aktualne/poprawne stąd moje pytanie o sklep. Dla składników z mazideł:
Ciężar właściwy glikolu propylenowego: 1,04 g/ml
Ciężar właściwy glikolu butylenowego: 1 g/ml
Ciężar właściwy kwasu migdałowego: 0.8 g/ml

I tak na przykład:

peeling 20 %
kwas migdałowy 1 ml
glikol propylenowy 3 ml

peeling 32 % (łatwiej do odmierzenia)
kwas migdałowy 1.5 ml
glikol propylenowy 2.5 ml

Z glikolem butylenowym proporcje będą bardzo podobne
Tez o to pytalam wczesniej bo wolalabym robic na butylenowym wlasnie sobie zrobilam ok 40% i po niedzieli go naloze na twarz to zobaczymy jak podziała , tez wole robic na glikolu bo na spirytusie zaraz mi sie wszystko krystalizuje i nic z tego nie wychodzi
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 12:36   #4138
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;50912908]To rzeczywiście dziwne, ja na hydrolacie różanym zawsze miałam pH prawidłowe lub zbliżone Właśnie dlatego zawsze na nim kręciłam toniki

Nie podnosisz wodorowęglanem sodu (sodą)?[/QUOTE]

Ja właśnie też zawsze miałam na nim dobre pH, wcześniej używałam hydrolatu różanego z tej samej butli, i było ok Żałuję, że nie zmierzyłam pH od razu, wiedziałabym, czy spadło tak po upływie czasu, czy od razu było z niskie...

Kiedyś podnosiłam pH sodą, teraz wolę mleczan sodu, ze względu na łatwość stosowania oraz dodatkowe jego właściwości. Łatwiej mi to również potem uwzględnić w recepturze - np. zapisuję sobie, że do serum z witaminą C potrzebowałam przykładowo 40 kropli mleczanu, żeby podnieść pH, a z sodą tak nie mogłam wyliczyć.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 14:19   #4139
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, pH sprawdzacie papierkami lakmusowymi? Które z ZSK warto zamówić, te tańsze, jednobarwne czy te 4 polowe? Do jednobarwnych dodawana jest skala kolorów czy nie?

Ile dni może postać tonik z kwasem mlekowym w lodówce?
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 14:50   #4140
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pH sprawdzacie papierkami lakmusowymi? Które z ZSK warto zamówić, te tańsze, jednobarwne czy te 4 polowe? Do jednobarwnych dodawana jest skala kolorów czy nie?

Ile dni może postać tonik z kwasem mlekowym w lodówce?
Ja biorę te tańsze. Skala kolorów jest dołączona do całego "kompletu".
Tonik do dwóch tygodni w lodówce.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.