Pasta cukrowa - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-15, 10:50   #541
Moody
Raczkowanie
 
Avatar Moody
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 209
Dot.: Pasta cukrowa

Za pierwszym razem pasta wyszła mi w sam raz, dobrze wyrywało się włoski, ale tym razem pasta jest tak jakby za miękka, już po chwili tak strasznie się klei, że ciężko ją oderwać od skóry. Czy da się ją jakoś naprawić, czy lepiej zrobić nową?
Moody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 19:13   #542
samanta00
Wtajemniczenie
 
Avatar samanta00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Heaven And Hell.:)
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez Moody Pokaż wiadomość
Za pierwszym razem pasta wyszła mi w sam raz, dobrze wyrywało się włoski, ale tym razem pasta jest tak jakby za miękka, już po chwili tak strasznie się klei, że ciężko ją oderwać od skóry. Czy da się ją jakoś naprawić, czy lepiej zrobić nową?
Może za krótko rozrabiałaś ją w rękach?
__________________
"Tam Gdzie Nie Ma Nic,Wszystko Się Zaczyna (...)"

"Nigdy Nie Jest Za Późno...Zacząć Tak Jak Chce Się Żyć..."
samanta00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 19:39   #543
Moody
Raczkowanie
 
Avatar Moody
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 209
Dot.: Pasta cukrowa

Raczej nie, chwilę ją ugniatałam, aż nabrała takiego matowego koloru, a im dłużej ją miałam, tym bardziej lepka się robiła. Spróbuję rozpuścić całość i dosypać cukry, tylko boję się, że wtedy z kolei zrobi mi się za twarde :P Następnym razem będę się dokładniej trzymać przepisu
Moody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 10:34   #544
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: Pasta cukrowa

kupilam gotową pastę z allegro. i spróbowałam wydepilować bikini według przepisu.. niestety nie idzie mi to za dobrze, nie wiem jak w ogóle złapać tą pastę w palce, skoro jest o konsystencji miodu... jest lejąca i nie da się tego nakładać, juz nie mówiąc o zrywaniu!
włożyłam ją nawet do lodówki na noc żeby stwardniała, fakt, jest trochę twardszy ale napewno nie jest matowa i nie da się jej ugniatać, dalej jest jak miód. jak biorę w palce to wszystko sie klei, pomóżcie jak podejść tą pastę
__________________

blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 06:12   #545
Moody
Raczkowanie
 
Avatar Moody
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 209
Dot.: Pasta cukrowa

A może źle ją wyrabiasz w rękach? Gdzieś w tym wątku były podane linki do filmików instruktażowych na youtubie, obejrzyj je sobie i spróbuj jeszcze raz.
Poza tym jak ją podgrzewasz to nie rozpuszczaj jej całkowicie, tylko do takiej półpłynnej konsystencji.
Moody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 08:08   #546
boxia
Raczkowanie
 
Avatar boxia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 108
GG do boxia
Dot.: Pasta cukrowa

nie stosowałam nigdy wosku.. mam depilator, a wrażliwe miejsca golę, postanowiłam wypróbować paste cukrowwą powiedzcie mi ile trzeba odczekac od nałożenia pasty i "przyczepienia" do niej jakiegoś paska bawełnianego do chwili zerwania??
__________________
I deszcz myślą barwimy
I uderzenia gromu, będące przypomnieniem.
San Rice
boxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:21   #547
Martitaa
Przyczajenie
 
Avatar Martitaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tczew
Wiadomości: 8
Dot.: Pasta cukrowa

dziś zrobiłam paste po raz drugi ( za pierwszym ja spalilam;p) teraz ma sliczny karmelkowy kolorek i czekam az ostygnie i do dzieła. Mam nadzieje ze zadziała

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------


Udało się , już nie mam wąsika
i żadnych podrażnień
__________________
"Bóg ukrył piekło w samym sercu raju"
Martitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 13:40   #548
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez Sensuel Pokaż wiadomość
Mam na myśli to czy w moim przypadku ten karmel będzie skuteczny skoro woski ze sklepu kompletnie na moje nogi nie działały .Kupowałam różnych firm i podchodziłam kilka razy do tej formy depilacji i nic.Wyrwało kilka włosków i to wszystko.Reszta zostawała na nogach.
A tak chwalicie ta pastę cukrową,więc się zastanawiam czy i na mnie podziała depilacja tym karmelem
ja mysle ze bedzie bo.. na moje tez nie dzialaly xD choc pasta nog nie depiluje a raczej depilatorem za to bikini... rewelacja po 2 zabiegach nawet nie czuje ze wyrywam

Cytat:
Napisane przez Moody Pokaż wiadomość
Raczej nie, chwilę ją ugniatałam, aż nabrała takiego matowego koloru, a im dłużej ją miałam, tym bardziej lepka się robiła. Spróbuję rozpuścić całość i dosypać cukry, tylko boję się, że wtedy z kolei zrobi mi się za twarde :P Następnym razem będę się dokładniej trzymać przepisu
ja kiedys tez mialam za rzadka a to dlatego, ze za krotko gotowalas i na za duzym ogniu


dziewczynki mam pytanietroche glupie ale co tam;D mam pewien problem
depilacja bikini idzie mi fajnie oprocz.. doslownie miejsca miedzy nogami wzgorek zawsze idzie szybko a im nizej tym gorzej wiem, ze tam jest wilgotniej wiec czasem skore sypie sie talkiem ale mi nawet talk nie pomaga. wlosy tam rosna jakos dziwnie. kazdy w inna strone

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Martitaa Pokaż wiadomość
dziś zrobiłam paste po raz drugi ( za pierwszym ja spalilam;p) teraz ma sliczny karmelkowy kolorek i czekam az ostygnie i do dzieła. Mam nadzieje ze zadziała

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------


Udało się , już nie mam wąsika
i żadnych podrażnień
gratuluje fajna jest prawda?
ja pedze do sklepu po cytryme i.. do gotowania! bo zapuscilam wlosy xD
prosze wiec o rade co z tymi nozkami
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 19:03   #549
Moody
Raczkowanie
 
Avatar Moody
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 209
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
ja mysle ze bedzie bo.. na moje tez nie dzialaly xD choc pasta nog nie depiluje a raczej depilatorem za to bikini... rewelacja po 2 zabiegach nawet nie czuje ze wyrywam


ja kiedys tez mialam za rzadka a to dlatego, ze za krotko gotowalas i na za duzym ogniu


dziewczynki mam pytanietroche glupie ale co tam;D mam pewien problem
depilacja bikini idzie mi fajnie oprocz.. doslownie miejsca miedzy nogami wzgorek zawsze idzie szybko a im nizej tym gorzej wiem, ze tam jest wilgotniej wiec czasem skore sypie sie talkiem ale mi nawet talk nie pomaga. wlosy tam rosna jakos dziwnie. kazdy w inna strone

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------


gratuluje fajna jest prawda?
ja pedze do sklepu po cytryme i.. do gotowania! bo zapuscilam wlosy xD
prosze wiec o rade co z tymi nozkami
Zrobiłam nową pastę, tym razem dłużej gotowałam i wyszła świetna Paszki już zrobione, teraz jeszcze bikini. Mam dokładnie taki sam problem jak ty, a na dodatek jak próbuję wyrywać to strasznie boli i nie potrafię szarpnąć szybko.
Ma ktoś jakiś specjalny sposób na depilację bikini?
Moody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 13:37   #550
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez Moody Pokaż wiadomość
Zrobiłam nową pastę, tym razem dłużej gotowałam i wyszła świetna Paszki już zrobione, teraz jeszcze bikini. Mam dokładnie taki sam problem jak ty, a na dodatek jak próbuję wyrywać to strasznie boli i nie potrafię szarpnąć szybko.
Ma ktoś jakiś specjalny sposób na depilację bikini?
mi wyszla zła wczoraj bo na taaaaakim ogniu ja postawilam a nie zauwazylam.. zjadłam ja xD bo bylo jej malutko dzis kupilam cukier i z cwierci zrobilam paste wlasnie stygnie mam zamiar dzis brac sie za paszki i bikini

ciekawe czy komus sie to udało mi to sie wydaje nierealne bo tam pasta przykleja mi sie totalnie, zostaja jej resztki ktore w zaden sposob nie chca sie odkleic... nie wiem.. moze cos zle robie
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 12:59   #551
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Pasta cukrowa

Już od paru lat stosuję depilację pastą cukrową i muszę przyznać, że nic jej nie dorównuje
Początki były trudne, 'zabieg' zajmował mi około 2 godzin, nie zawsze mi ta pasta wychodziła itd, ale dość szybko nabrałam wprawy
Najlepsze jest to, że włoski odrastają mi dopiero po 3 tygodniach
Dzisiaj nawet zjadłam przez przypadek trochę tego specyfiku Ale przecież to cukier, sok z cytryny i woda, więc nie ma się czego bać
Koszt przygotowania też wynosi zapewne około 2

Polecam Wam bardzo dziewczyny i radzę nie zrażać się na początku, tylko metodą prób i błędów dążyć do idealnej proporcji składników

Pozdrawiam
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-29, 23:42   #552
boxia
Raczkowanie
 
Avatar boxia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 108
GG do boxia
Dot.: Pasta cukrowa

z bawełnianą szmatką mi się nie udało, ale za to świetnie w tej roli sprawdził sie papier do pieczenia ciast
__________________
I deszcz myślą barwimy
I uderzenia gromu, będące przypomnieniem.
San Rice
boxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 14:53   #553
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
ja pedze do sklepu po cytryme i.. do gotowania! bo zapuscilam wlosy xD
prosze wiec o rade co z tymi nozkami
Też muszę znów ugotować, wykończyłam poprzednią gotową miksturę. Genialna sprawa, o moich przygodach pisałam w drugim wątku "Eureka!! Pasta cukrowa"

Trzymam kciuki za wszystkie niecierpliwe dziewczyny Z czasem MUSI się udać
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:42   #554
YipYip
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 665
Dot.: Pasta cukrowa

Udało mi się osiągnąć taki kolorek (mętno-miodowy), ale powiem Wam, że na nóżki to nie bardzo mi się ta pasta sprawdziła, coś tam wyrywała (czułam ciągnięcie), ale zostawiała strasznie dużo, i tak potem musiałam zastosować brzytwę Też tak macie? Zostawia ta kulka włoski? Bo to nie były nawet pojedyncze, tylko tak jakby TYLKO trochę przerzedzone. Może powinnam dłużej zapuszczać, ale i tak już się tak zapuściłam, że prawie mi się ciągnęły po podłodze
__________________

YipYip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 13:27   #555
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Pasta cukrowa

YipYip na początku też mi nie bardzo wychodziło, ale to zależy od tego jak wyrywasz te włoski i czy pasta ma odpowiednią temperaturę Jak jest za ciepła, to dosłownie rozpada się w palcach i raczej obkleja wszystko wokoło zamiast coś wyrywać A jak za zimna, to jest zbyt twarda i nie przykleja się dobrze do włosków
Kiedyś, jak dopiero zaczynałam swoją przygodę z pastą, byłam rozczarowana, że tak niewiele włosków wyrywa, ale postanowiłam się nie poddawać i po 30min nieudolnej pierwszej depilacji tym cudeńkiem w końcu zaczęło działać
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 18:35   #556
skemmtun
Zakorzenienie
 
Avatar skemmtun
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 354
Dot.: Pasta cukrowa

No to mi chrapkę na ta paste narobiłyscie... po weekendzie zabieram sie za przyrządzanie, oczywiscie "po" zdam relacje
__________________
29
skemmtun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 18:11   #557
anitka56711
Raczkowanie
 
Avatar anitka56711
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 43
Dot.: Pasta cukrowa

A ja czytałam na jakiejś stronie o troszke innej tej pascie cukrowej :
*3/4 szklanki wody
*1/2 szklanki cukru
*1/2 cytryny
*1/2 łyżeczki rumianku
Wodę i cukier z cytryną podgrzać , poczekać aż zmienią kolor , a następnie wsypać do mikstury pół łyżeczki rumianku . Przestudzić, wygnieść w palcach niewielką kulkę, nasępnir nałożyć na skórę wygładzić zerwać zgnieść , nałożyć zerwać itd.

Zna ktoś tą metode ? ciekawe czy jest równie dobra
we wtorek mam zamiar zrobić sobie ta paste niepełna szklanka wody sok z 1/2cytryny i poł szklanki cukru zobaczymy co wyjdzie
anitka56711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 18:19   #558
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez anitka56711 Pokaż wiadomość
A ja czytałam na jakiejś stronie o troszke innej tej pascie cukrowej :
*3/4 szklanki wody
*1/2 szklanki cukru
*1/2 cytryny
*1/2 łyżeczki rumianku
Wodę i cukier z cytryną podgrzać , poczekać aż zmienią kolor , a następnie wsypać do mikstury pół łyżeczki rumianku . Przestudzić, wygnieść w palcach niewielką kulkę, nasępnir nałożyć na skórę wygładzić zerwać zgnieść , nałożyć zerwać itd.

Zna ktoś tą metode ? ciekawe czy jest równie dobra
we wtorek mam zamiar zrobić sobie ta paste niepełna szklanka wody sok z 1/2cytryny i poł szklanki cukru zobaczymy co wyjdzie
Ja właśnie tak robię Ale częściej bez rumianku (on tam i tak niewiele daje ) Na początku może być trochę trudno, ale po jakimś czasie dochodzi się w wprawy i włoski łatwo wychodzą
Życzę powodzenia
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 12:39   #559
malyktos17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
Dot.: Pasta cukrowa

nie wiem czy ja jestem ulomna czy co ;/ pierwszy raz zrobilam z miodem w ogole nie zadzialalo do tego poparzylam reke ;/ drugi raz zrobilam z woda gotowalam pol godziny... nie zadzialalo rowniez po wyjeciu tego z garnuszka zastygalo bardzo szybko i bylo twarde tak ze sie lamalo i nei mozna bylo tego rozgniesc... co robie nie tak??
malyktos17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 18:55   #560
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez malyktos17 Pokaż wiadomość
nie wiem czy ja jestem ulomna czy co ;/ pierwszy raz zrobilam z miodem w ogole nie zadzialalo do tego poparzylam reke ;/ drugi raz zrobilam z woda gotowalam pol godziny... nie zadzialalo rowniez po wyjeciu tego z garnuszka zastygalo bardzo szybko i bylo twarde tak ze sie lamalo i nei mozna bylo tego rozgniesc... co robie nie tak??
Z miodem nigdy nie próbowałam, więc nie wiem
Ale z wodą zbyt długo gotowałaś To jak przy robieniu karmelu na krówki - im dłużej gotujesz i mieszasz ('ucierasz') tym krówki będą kruchsze Wystarczy, że pogotujesz kilka minut, aż będzie miało kolor miodu Pamiętaj też o odpowiednich proporcjach między składnikami
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 19:35   #561
anitka56711
Raczkowanie
 
Avatar anitka56711
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 43
Dot.: Pasta cukrowa

zrobiłam sobie ta paste strasznie żadka mi wyszła cała sie pokleiłam ale zadziałało włoski sie wyrwały
anitka56711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 09:44   #562
wpnatalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2
Dot.: Pasta cukrowa

... bo gotowałaś za krótko, dlatego. Moje koleżanki martwiły się, że za twarda. Wtedy trzeba dłużej ugniatać, miętolić, by zmiękła. Jak bardzo twarda i nie da sie jej nabrać, trzeba ją rozmiękczyć poprzez włożenie do gorącej wody, albo wstawienie na króciutko do mikrofalówki albo po prostu ogrzać suszarką do włosów. Prawde mówiąc, trudno tą pastę zepsuć. Jak zrobiła mi się za rzadka i miałam po wystygnięciu problemy ze zrobieniem kulki, bo mi z rąk ściekała, wkładadam do mikroweli, przelewam do garnka, pogotuje chwileczkę i jest ok. Powodzenia

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

dokładnie, gotowałaś zbyt długo. Co do składu tej pasty. Podstawowa wersja to cukier, woda i sok. Modyfikując, możesz dodać np miód czy zioła. Ja dodaję małą łyżeczkę miodu, a zamiast wody, zaparzam rumianek i tym zalewam cukier. Ma właściwości kojące. I taka modyfikacja zupełnie nie zmienia właściwości tej pasty. Te dodatki traktuje jako maseczki do ciała, bo wcierając tą pastę w ciało, dostarczam tez innych substancji.
Wogóle, zakochałam się w tych cukrowych wariacjach. I tak, wczoraj zrobiłam sobie cukrowy peeling nie tylko ciała, ale i twarzy. SUPER!!!! I jaki TANI!!!! 100% natury!!!!
Nasypałam na dłoń trochę cukru, na to wcisnęłam ze 2 - 3 "pompnięć" mydła w płynie i już. Wcierałam w ciało. Wow, cudowna sprawa!!! Próbujcie, zobaczycie jak tanio możemy być piękne i gładkie.

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

coś źle przycisnęłam, odpowiadałam dwóm innym osobom, dlatego hehehe, takie bzdety wyszły, że piszę raz za długo, raz za krótko gotowałaś. Ale, z pewnością "wtajemniczone" wiedzą w czym problem, pozdr
wpnatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 20:19   #563
Kulka88
Zadomowienie
 
Avatar Kulka88
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Sławków
Wiadomości: 1 022
Dot.: Pasta cukrowa

Witam dziewczyny!!! mnie wyszła IDEALNA pasta za 2 razem:
1 szklanka cukru
sok z 1 małej cytrynki (jesli duza to pół)
pół szklanki wody
gotowałam az zrobiło się bursztynowe jak miód
SUPER!!!
Tylko nie polecam do twarzy..niewiem moze ja mam jakąś delikatną cere czy cos,ale tam gdzie depilowałam mam teraz chrostki coś jak pryszcze :/ także nie ładnie to wygląda i twarzy tym raczej wiecej nie zrobię
Kulka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 20:39   #564
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Pasta cukrowa

Cytat:
Napisane przez Kulka88 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny!!! mnie wyszła IDEALNA pasta za 2 razem:
1 szklanka cukru
sok z 1 małej cytrynki (jesli duza to pół)
pół szklanki wody
gotowałam az zrobiło się bursztynowe jak miód
SUPER!!!
Tylko nie polecam do twarzy..niewiem moze ja mam jakąś delikatną cere czy cos,ale tam gdzie depilowałam mam teraz chrostki coś jak pryszcze :/ także nie ładnie to wygląda i twarzy tym raczej wiecej nie zrobię
Tak samo robię A cytryny zawsze mam duże, to pół
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 21:46   #565
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Pasta cukrowa

a czy ktoras wizazanka zna salon ktory owa depilacje robi?bo nie moge znalezc a mi samej bardzo trudno wykanac ta depilacje (nie paste!bo ta wychodzi mi dobrze )
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 09:13   #566
ulcia2007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 28
Dot.: Pasta cukrowa

polecam Dotyk Spa lub Fabryka Proznosci w Warszawie, tam robia taka depilacje
ulcia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 09:24   #567
Nesca81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Pasta cukrowa

Zrobiłam według przepisu, przygotowałam pociete na paski stare przescieradło. Pierwsze próby na rękach i nogach nie przyniosły efektu - wszystkie włoski sie urywały. Być może wina jest to że mam je tam bardzo jasne i cieniuchne. Próba na bikini wypadła pomyślnie. Troche sie wydarłam - nigdy nie depilowałam tych miejsc inaczej niz maszynką, ale ból został zrekompensowany widokiem masy wyrwanych włosków z cebulkami. Chciałam zrobić pełną depilacje brazylijską, jednak najbardziej newralgicznych miejsc nie dałam rady. Za pare dni jak ochłoną wydepilowane miejsca zrobie podejscie z kremem Emla. Obyło sie bez krwi, nie ma kropek, skóra zaraz po lekko spuchnięta i zaczerwieniona. Potraktowałam ją zimnym prysznicem i bepanthenem. Dzis zostało leciutkie zaczerwienienie. Przypuszczam ze do wieczora nie bedzie śladu.
__________________
pozdrawiam, Nesca81

54kg - 53kg - 52kg - 51kg - 50kg - 49kg - 48kg
Nesca81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 10:04   #568
katarzynaaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

Tak czytam i czytam o tej paście i postanowiłam zrobića było to tak: szklanka cukru, 1/4 szklanki H2O i sok z cytryny zagotowałam na większym ogniu do rozpuszczenia. Następnie zmniejszyłam ogień do minimum i tak to wszystko gotowało się jakieś 25 minut aż uzyskałam brązowy kolorciut jaśniejszy od coli czekam teraz aż zastygnie i niestety z depilacją będę musiała zaczekać aż włoski mi urosną:/powodzenia!!!!

Edytowane przez katarzynaaa26
Czas edycji: 2009-06-07 o 10:05
katarzynaaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 15:27   #569
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

ile Wy gotujecie masę, by miała konsystencję dobrą do wykonania kuli? 5-20 minut? Chcę spróbwoać, ale nie wiem ile to bulgotać ;/ I wtedy jak nakładacie na skórę, to już bez bawełnianego paska zrywacie? I jaką to powinno mieć przy końcu gotowania konsystencję? Bo ja to gotuję już z 10 minut, a to ma słonkowy kolor i trochę gęstsze jest niż woą ;/ wyłączyć i samo zastygnie, czy za krótko robię?
__________________

Edytowane przez chilanes
Czas edycji: 2009-06-21 o 15:48
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 17:00   #570
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
ile Wy gotujecie masę, by miała konsystencję dobrą do wykonania kuli? 5-20 minut? Chcę spróbwoać, ale nie wiem ile to bulgotać ;/ I wtedy jak nakładacie na skórę, to już bez bawełnianego paska zrywacie? I jaką to powinno mieć przy końcu gotowania konsystencję? Bo ja to gotuję już z 10 minut, a to ma słonkowy kolor i trochę gęstsze jest niż woą ;/ wyłączyć i samo zastygnie, czy za krótko robię?
Ja gotuję aż będzie miało taki miodowy kolor Czasu nigdy nie mierzyłam
Potem chwilkę odczekać, nabrać kulkę około 3cm średnicy (pasta musi być ciepła, bo jak wystygnie to robi się twarda jak kamień, a dobrze ją podgrzać jest potem trudno) i tak jakby "miętolisz" ją w palcach, rozciągając i składając spowrotem, aż zrobi się mętna, jakby mleczno-złota. Wtedy rozciągasz na skórze (pod włos!) dość mocno przyciskając i energicznym ruchem zrywasz (z włosem!). Następnie rozciągasz na następnym fragmencie skóry i znowu energicznie zrywasz Niepotrzebne są paski materiału, jeżeli pasta ma odpowiednią konsystencję i temperaturę (jeśli jest zbyt ciepła i zbyt rzadka, wtedy nie zerwiesz jej palcami ze skóry, ale możesz się poratować przyklejając pasek materiału Wtedy działasz jak przy wosku, ale zrywasz zawsze z włosem ) Pamiętaj, żeby pastę nakładać na małe fragmenty skóry, bo inaczej trudno jest ją zerwać, a efekt może być kiepski
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-02 21:21:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.