Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-17, 07:20   #4471
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Witam Ja póki co dwa dni używam tego z Avene i jestem zadowolona. Póki ci nic nowego się nie pojawia, skóra nie jest wysuszona, a za to matowa.

Do niedawna używałam tego żelu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-6...nalosciami.htm
teraz ma nieco inne opakowanie i byłam nim zachwycona, ładnie oczyszczał, nie wysuszał, nie zapychał. Niestety po roku stosowania przestał na mnie działać No i do nabycia w wybranych sklepach i aptekach.

EDIT: Ja to mam chyba pecha, dopiero teraz znalazłam że Avene też ma zapychacze https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3743
a tak go L_V polecała w innym poście No cóż pozostaje mi mieć nadzieję, że jednak mnie nic nie zapcha, szkoda by było bo tani to nie był
ja już mam dosyć tych kremów.
używałam Hydrarene(Hydrarene?) z LRP (podrażnił, zapchał, Toleriane LRP (zapchał), Bioderma Sensibio Light ( zapchał na 100%. rano posmarowałam a po połdniu w tych miejscah takie małe pryszczyki...). Dlatego odeszłam od LRP i Biodermy i skupiłam sie na Avene..
zainteresował mnie ten Hydrance Legere i LV w liscie zanalizowanych komsetyków tez go polecała ze lżejszy nawet od LRP.
Drugim, o którym myślałam to CCPI z Avene (krem do skory nadwrażliwej), ale obawiam się, że on może mieć w sobie jakieś oleje i być takim bardzo odżywczym kremem... Jest też Tolerance Extreme i po prostu Krem Kojący do skóry normalnej i mieszanej.


Kompletnie nie wiem co wybrać.

Najgorzej, że nie jestem pewna co mnie zapycha. Parafina, oleje i może capric? Bo on własnie był w tej biodermie.. Silikony raczej nie bo mam podkład, gdzie są i nie smaruje nim czoła tylko policzki i mimo to na czole mam grudki więc to nie od niego.

(swoją drogą mówię o: Bobbi Brown Natural Finish Fundation- super podkład, drogi ale ja zapłace każdą kwotę zeby mnie tylko nie zapychało! Jest lekki, wytrzymuje 8h - moja skóra się nie przetłuszcza zazwyczaj, ale co innego w upalny 35* dzień... Ten podkład też wytrzymuje! )

Nie wiem już.
Moze ta Bioderma Sensibio miceralny płyn- też mi nie służy? Ale ma TAKIE pozytywne opinie na KWC .

eh
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 09:02   #4472
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
ja już mam dosyć tych kremów.
używałam Hydrarene(Hydrarene?) z LRP (podrażnił, zapchał, Toleriane LRP (zapchał), Bioderma Sensibio Light ( zapchał na 100%. rano posmarowałam a po połdniu w tych miejscah takie małe pryszczyki...). Dlatego odeszłam od LRP i Biodermy i skupiłam sie na Avene..
zainteresował mnie ten Hydrance Legere i LV w liscie zanalizowanych komsetyków tez go polecała ze lżejszy nawet od LRP.
Drugim, o którym myślałam to CCPI z Avene (krem do skory nadwrażliwej), ale obawiam się, że on może mieć w sobie jakieś oleje i być takim bardzo odżywczym kremem... Jest też Tolerance Extreme i po prostu Krem Kojący do skóry normalnej i mieszanej.


Kompletnie nie wiem co wybrać.

Najgorzej, że nie jestem pewna co mnie zapycha. Parafina, oleje i może capric? Bo on własnie był w tej biodermie.. Silikony raczej nie bo mam podkład, gdzie są i nie smaruje nim czoła tylko policzki i mimo to na czole mam grudki więc to nie od niego.

(swoją drogą mówię o: Bobbi Brown Natural Finish Fundation- super podkład, drogi ale ja zapłace każdą kwotę zeby mnie tylko nie zapychało! Jest lekki, wytrzymuje 8h - moja skóra się nie przetłuszcza zazwyczaj, ale co innego w upalny 35* dzień... Ten podkład też wytrzymuje! )

Nie wiem już.
Moze ta Bioderma Sensibio miceralny płyn- też mi nie służy? Ale ma TAKIE pozytywne opinie na KWC .

eh
Widzę, że nie tylko ja mam takie problemy z kremami. Ja akurat z marki aptecznej jak do tej pory próbowałam tylko Iwostin i to jeden krem. Ale nie byłam zadowolona.

Póki co Avene użyłam dwa razy i na razie jestem bardzo zadowolona - krem jest wodnisty i w pierwszej chwili pozostawia na twarzy dość nieciekawą warstwę, która po kilku minutach się wchłania, żeby zostawić matowe wykończenie I ta warstwa utrzymuje się o dziwo całą noc, bo tylko na noc na razie kremu używałam.

Co do CCPI Avene to niestety składu nie znalazłam, ale Tolerance Extreme ma w składzie na drugim i trzecim miejscu Glycerin i Paraffinum Liquidum, więc dla mnie pewnie odpada. Mam nadzieję, że silikony mnie tez nie zaszkodzą, nie zwróciłam na to uwagi gdy krem wybierałam
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 09:28   #4473
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kupcie sobie Humektan - prosty skład, całkiem niezłe nawilżanie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 10:10   #4474
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Kupcie sobie Humektan - prosty skład, całkiem niezłe nawilżanie.
O właśnie, zapomniałam o tym kremie! Ma dobre opinie, ale mnie akurat wcale nie nawilża, wręcz wysusza. A szkoda...
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 12:51   #4475
satsu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 52
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny, czy wy też macie problem z kupnem humektanu? Przeszłam 4 apteki na moim osiedlu i p. farmaceutki mówiły mi, że krem został wycofany z produkcji
satsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 13:29   #4476
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez satsu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy też macie problem z kupnem humektanu? Przeszłam 4 apteki na moim osiedlu i p. farmaceutki mówiły mi, że krem został wycofany z produkcji
Ja nie miałam problemu, kupiłam go w małej aptece. Chociaż co prawda parę miesięcy temu.
Ale możesz go sobie zamówić na stronie aptek Dbam o zdrowie.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 09:15   #4477
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
ja już mam dosyć tych kremów.
używałam Hydrarene(Hydrarene?) z LRP (podrażnił, zapchał, Toleriane LRP (zapchał), Bioderma Sensibio Light ( zapchał na 100%. rano posmarowałam a po połdniu w tych miejscah takie małe pryszczyki...). Dlatego odeszłam od LRP i Biodermy i skupiłam sie na Avene..
zainteresował mnie ten Hydrance Legere i LV w liscie zanalizowanych komsetyków tez go polecała ze lżejszy nawet od LRP.
Drugim, o którym myślałam to CCPI z Avene (krem do skory nadwrażliwej), ale obawiam się, że on może mieć w sobie jakieś oleje i być takim bardzo odżywczym kremem... Jest też Tolerance Extreme i po prostu Krem Kojący do skóry normalnej i mieszanej.
Kompletnie nie wiem co wybrać.
Najgorzej, że nie jestem pewna co mnie zapycha. Parafina, oleje i może capric? Bo on własnie był w tej biodermie.. Silikony raczej nie bo mam podkład, gdzie są i nie smaruje nim czoła tylko policzki i mimo to na czole mam grudki więc to nie od niego.

Nie wiem już.
Moze ta Bioderma Sensibio miceralny płyn- też mi nie służy? Ale ma TAKIE pozytywne opinie na KWC .

eh
Hmm, tzn. nie jestem wielkim ekspertem, ale skoro zmieniasz kremy i mimo wszystko cały czas wyskakują ci krostki to może powinnaś odstawić coś innego z pielęgnacji? Mówisz, że używasz micela Biodermy Sensibio, on zawiera caprilic/capric glyceride i to praktycznie na samym początku składu, często zapycha mieszane i tłuste cery.
Na twoim miejscu zrezygnowałabym z niego na jakiś czas i zobaczyła czy się poprawi.

Ten krem Avene jeśli piszesz o tym (klik) na pierwszym miejscu ma parafinę, czyli innymi słowy olej mineralny a jeśli zapychają cię tak lekkie kremy jak Hydreane Legere z LRP to nie ryzykowałabym.
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*







Edytowane przez la dra
Czas edycji: 2010-08-18 o 09:54
la dra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 10:20   #4478
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny ja póki co jestem zachwycona działaniem tego żelu AveneCleanance - choć konsystencja i opakowanie średnio mi przypadło do gustu. Ale cera jest czyściutka i ma ładny kolor. Używam go rano i wieczorem. Rano jeszcze przemywam twarz tonikiem Soraya Care&Control z serii antytrądzikowej, skład wydaje mi się ok, ale czekam na analizę. Gdy dostanę hydrolat oczarowy to zastapię tonik nim. Wieczorem po umyciu od razu nakładam ten Krem Avene HOL i rano buzia jest gładka, matowa, promienieje Dopiero trzy dni co prawda go używam, ale jeszcze mnie nie zapchał Na drobne wyskakujące czasem zmiany maść z antybiotykiem od dermatologa.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 10:27   #4479
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
O właśnie, zapomniałam o tym kremie! Ma dobre opinie, ale mnie akurat wcale nie nawilża, wręcz wysusza. A szkoda...
aż niemożliwe.
dokup sobie żel hialuronowy i mieszaj. lepsze nawilżenie. ja stosuję na noc i jest super
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 10:50   #4480
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja póki co jestem zachwycona działaniem tego żelu AveneCleanance - choć konsystencja i opakowanie średnio mi przypadło do gustu. Ale cera jest czyściutka i ma ładny kolor. Używam go rano i wieczorem. Rano jeszcze przemywam twarz tonikiem Soraya Care&Control z serii antytrądzikowej, skład wydaje mi się ok, ale czekam na analizę. Gdy dostanę hydrolat oczarowy to zastapię tonik nim. Wieczorem po umyciu od razu nakładam ten Krem Avene HOL i rano buzia jest gładka, matowa, promienieje Dopiero trzy dni co prawda go używam, ale jeszcze mnie nie zapchał Na drobne wyskakujące czasem zmiany maść z antybiotykiem od dermatologa.
Fajnie, że Ci odpowiada. Mi też! Kilka krostek, które mi się zaczęły robić zniknęły, nic z nimi nie robiłam, a mam wrażenie, że to ten żel je tak złagodził. Po myciu cera jest taka matowa, ale nie wysuszona, aż dziwne, ale super uczucie.
Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
aż niemożliwe.
dokup sobie żel hialuronowy i mieszaj. lepsze nawilżenie. ja stosuję na noc i jest super
A czy ten żel hialuronowy nie zapycha? Trochę się go boję szczerze mówiąc...
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 10:54   #4481
misterybusiness
Raczkowanie
 
Avatar misterybusiness
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 280
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Fajnie, że Ci odpowiada. Mi też! Kilka krostek, które mi się zaczęły robić zniknęły, nic z nimi nie robiłam, a mam wrażenie, że to ten żel je tak złagodził. Po myciu cera jest taka matowa, ale nie wysuszona, aż dziwne, ale super uczucie.

A czy ten żel hialuronowy nie zapycha? Trochę się go boję szczerze mówiąc...

Żel nie zapcha, sama stosuję, moją skórę zapycha wszystko (nawet Humektan), tylko hilauron mi odpowiada
__________________
"Najpierw zdjęłam koszulę, potem trochę tańczyłam"...
misterybusiness jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 11:00   #4482
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez misterybusiness Pokaż wiadomość
Żel nie zapcha, sama stosuję, moją skórę zapycha wszystko (nawet Humektan), tylko hilauron mi odpowiada
W takim razie może dam mu jeszcze jedną szansę. Powiedz mi proszę jeszcze, ile dodajesz tego żelu do porcji kremu, żeby się nim wysmarować? I zanim nałożysz na twarz dokładnie mieszasz żel z kremem czy nie jest to konieczne (powiesza się sam na buzi? ) ?
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 11:16   #4483
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hm chyba masz racje z tą biodermą.
Jakoś teraz po złych doświadczeniach z LRP, Vichy, Biodermą nastawiłam się na avene..
chyba zamienie Biodermę na to:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...azu-twarzy.htm
i kupie do tego ten krem Hydrance Optimale Legere

jeszcze co mnie nurtuje to ten żel Clean AC jest super ale jego skład:
avene thermal aqua,water, COCO GLUCOSIDE, SLS, sodium laureth 8, glycol palminate, cetearyl alcohol, glicerin, glycol stearate, palm oil, peg 6- estres, peg 40 hydrogenatet oil............

no wiec on ie jest taki OIL FREE.


jezus.
nienawidzę wszystkich kosmetyków..
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 11:18   #4484
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

misterybusiness a gdzie kupujesz żel? W biochemii urody ten 1%? Myślisz, że w wieku 24 lat mogłabym go stosować, czy lepiej jednak zaczekać?

BlackCati1990 a zastanawiałaś się nad wizytą u dermatologa? Jak u Ciebie sprawa hormonów - bo to też może być przyczyną problemów z cerą? Ja np mam podwyższoną znacznie prolaktynę po obciążeniu i bardzo nieznacznie testosteron. Leczę się bromergonem i może przetłuszczanie mojej skóry mam nadzieję się nieco zmniejszy jak ustabilizuje hormony.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-18 o 11:27
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 12:17   #4485
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczyny możecie polecić mi jakiś niedrogi krem odżywczy lub jakiś dobry krem na noc? ważne żeby nie zapychał
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 12:40   #4486
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
dziewczyny możecie polecić mi jakiś niedrogi krem odżywczy lub jakiś dobry krem na noc? ważne żeby nie zapychał
No niestety kilka ostatnich stron tematu pokazuje, że o takie kremy bardzo ciężko
Ostatnie propozycje jakie tutaj padły to Avene HOL, Humektan i Ziaja Med (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-na-dzien.htm)

Nie są to co prawda kremu typowo odżywcze lub na noc, ale może akurat Ci będą pasowały. Padła też propozycja żelu hialuronowego.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-18 o 13:01
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 13:22   #4487
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
misterybusiness a gdzie kupujesz żel? W biochemii urody ten 1%? Myślisz, że w wieku 24 lat mogłabym go stosować, czy lepiej jednak zaczekać?

BlackCati1990 a zastanawiałaś się nad wizytą u dermatologa? Jak u Ciebie sprawa hormonów - bo to też może być przyczyną problemów z cerą? Ja np mam podwyższoną znacznie prolaktynę po obciążeniu i bardzo nieznacznie testosteron. Leczę się bromergonem i może przetłuszczanie mojej skóry mam nadzieję się nieco zmniejszy jak ustabilizuje hormony.
leczę się derm. dostalam od niej na miesiac duac i clindacne ktore koncze właśnie.
byłam u niej wczoraj na kontroli i powiedziala ze na moje grudki juz nic nie pozmoze zew i musze wziać Izotek. (jasne..)
zleciała tez badania hormonalne wiec pewnie jutro je zrobie.
z nowych rzeczy przepisąła mi tonik na bazie alkoholu i kwasu salicylowego robiony i metronidazol zel. (nie komentuje toniku z % ............. )

plan jest taki: zmiana micela, krem HOL z avene , badania i nowy derm.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 14:17   #4488
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
plan jest taki: zmiana micela, krem HOL z avene , badania i nowy derm.
Clindacne też mam, ale przemywam też wypryski spirytusem salicylowym i smaruje pastą cynkową - zależy jak wyglądają i czy wyciskałam. Ale nie mam tego zbyt wiele - było gorzej.
Jakie badania Ci kazała zrobić? Prolaktynę z obciążeniem też masz?

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-18 o 14:19
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 14:23   #4489
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

badania: TSH, DHEA-S, Prolaktyna, Testosteron

skład tego toniku robionego:
Ac. salicylici
detromicin aa 2,0
resorcin aa2,0
spir vini 60% ad 100,0
M.f. sol


Szczerze, to mam już serdecznie dosyć dermatologów. Byłam u kilkudziesięciu w swoim życiu i gdy poszlam z najgorszym stanem mojej skóy tzn (po wzmożonym wyciskaniu, ranach, zabrudzeniach ranek, stanami zapalnymi) dostałam tetralysal (nie mialam nawet wysypu podczas jego brania) i potem na podtrzymanie duac/differin. To było 2 latat temu. Potem używałam głownie jakieś lekii punktowe, maście i własną pielegnacje.

W ogole przetestowałam WSZYSTKO na moje grudki: duac, davercin, brewoxyl, zineryt, benzacne, dalacin T, clindacne, fucidin, mtronidazo, zineryt, retin A zel i wiele innych...

i chyba głowną przyczyną jest niedobrana odpowiedno pielegnacja (dlatego teraz mam takie dylaemty jaki żel/tonik itp..) co powodowuje ze moja skóra jest zle oczyszczona i te wszystkie bakterie gnieżdzą się pod skórą, której nie oczyszczam.. ORAZ oczywiscie WYCISKANIE.

eh.

nie mam pryszczy. zmiany ropne powstaja dop gdy rozdrapie jakas grudkę mała a na całej twarzy mam stado małych zaskórniczków..

przypopomniało mi się ze db recenzje słyszałam o kremie http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=3412 ale jak widać ile osob tyle opinii..

Edytowane przez BlackCat1990
Czas edycji: 2010-08-18 o 14:32
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 14:36   #4490
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
badania: TSH, DHEA-S, Prolaktyna, Testosteron
Ja bym doradzała zrobienie dodatkowo prolaktyny po podaniu metoklopramidu - ja np mam dopiero tę prolaktynę podwyższoną. LS, FSH i estradiol tez bym zrobiła, ale to 2-3 dzień cyklu musi być.

Co do toniku to nie wiem, może miejscowo stosuj?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 19:57   #4491
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Seria trzech kroków Clinique dla cery mieszanej / tłustej ma pewnie tylu zwolenników ilu przeciwników; osobiście nigdy nie używałam, bo z góry musiałam je odrzucić ze względu na zawartość kwasu salicylowego (uczulenie), ale link do lotionu, który podałaś to chyba krem do cery suchej, ew. normalnej przesuszonej; w składzie na pierwszym miejscu są znowu: mineral oil (paraffinum liquidum), sesame (sesamum indicum) oil,(...) petrolatum, czyli tak jak w przypadku kremu, który podawałaś wcześniej zdecydowanie nie polecałabym dla cery, która - jak piszesz do zapychania ma wręcz skłonność. Na wizazu jest chyba wątek dot. zapychających składników w kosmetykach, polecam lekturę.

O micelu Avene, do którego link podałaś na KWC nic powiedzieć nie mogę; ale przeczytałam, że wg. niektórych zapycha.

Krem z Avenki wygląda na ciekawy; zdaj relację ze stosowania!
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*






la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 22:28   #4492
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

zdecydowałam się na ten micel Avene, ma lepszy skład niz Bioderma bo może macie racje ze ten capric mnie zapychał. Odstawiłam i zobacze jak Avene bedzie sie spisywał.


naczytałam się teraz duzo o effaklar K, może on by mi pomógł na te zaskórniki i grudki podskórne? tylko nigdzie nie mogłam znaleźć odpowiedzi w jaki sposob on "leczy", czy aby nie wyciąga >>tego<< na wierzch, że w rezulatcie wyglada to jeszcze gorzej?
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 07:08   #4493
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
zdecydowałam się na ten micel Avene, ma lepszy skład niz Bioderma bo może macie racje ze ten capric mnie zapychał. Odstawiłam i zobacze jak Avene bedzie sie spisywał.


naczytałam się teraz duzo o effaklar K, może on by mi pomógł na te zaskórniki i grudki podskórne? tylko nigdzie nie mogłam znaleźć odpowiedzi w jaki sposob on "leczy", czy aby nie wyciąga >>tego<< na wierzch, że w rezulatcie wyglada to jeszcze gorzej?
Moja wiedza nt. Effaclaru K jest czysto teoretyczna, bo ze względu na zawartość salicylu nie mogę go stosować, ale jest na wizażu wątek zbiorczy na jego temat.
Jeśli chodzi ci o to, czy może wystąpić wysyp - nikt ci nie zagwarantuje, że go nie będzie, to sprawa indywidualna. Może jakaś inna wizażanka się wypowie dokładniej, która zna bardziej effaclar k, ja niestety nie pomogę...

Pamiętaj tylko, że jak z każdym kremem z kwasami trzeba używać kremów z wysokiem filtrem. O filtrach też jest na Biochemii oddzielny temat.
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*






la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 07:17   #4494
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

bardzo dziękuje za odpowiedz
poczytam na jego temat, teraz bede ostrożniej dobierać kosmetyki.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 08:56   #4495
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

BlackCat1990 a próbowałaś pilingu kawitacyjnego u kosmetyczki? Regularny mógłby pomóc na Twoją cerę. Nie jest to drogie - ja zapłaciłam 80 zł za jeden zabieg mając do tego regulację brwi, maskę nawilżająca i lekki oczyszczanie manualne. Skóra po była bardzo ładna
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 20:03   #4496
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

oh ja to o wszystkim myślałam, ale po prostu jakos się boje.. poza tym musialabym miec sprawdzoną kosmetyczkę.

dzisiaj byłam w super-pharmie zeby kupic ten krem z Avene, pierwsze co mnie powaliło to cena- 78zł a ost był jeszcze w promocji za ok 48zł chyba.
druga rzecz, ktora mnie zaskoczyła to zupełnie inny skład niz ten na kwc! na drugim lub 3 miejscu był CAPRIC trigliceryde - czyli składki ktory podobno mnie zapcyha. w wersji HOL z filtrem tego nie było, ale ja mam uraz do filtów bo anthelios z lrp spowodował jakas wysypkę u mnie i podraznienie, poza tym uzywam podklad juz z spf i nie wiem jak to by razem współgrało..........

jeszcze jest ten clean-ac krem, ale ma słabe recenzje na kwc.

BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 20:14   #4497
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
oh ja to o wszystkim myślałam, ale po prostu jakos się boje.. poza tym musialabym miec sprawdzoną kosmetyczkę.

dzisiaj byłam w super-pharmie zeby kupic ten krem z Avene, pierwsze co mnie powaliło to cena- 78zł a ost był jeszcze w promocji za ok 48zł chyba.
druga rzecz, ktora mnie zaskoczyła to zupełnie inny skład niz ten na kwc! na drugim lub 3 miejscu był CAPRIC trigliceryde - czyli składki ktory podobno mnie zapcyha. w wersji HOL z filtrem tego nie było, ale ja mam uraz do filtów bo anthelios z lrp spowodował jakas wysypkę u mnie i podraznienie, poza tym uzywam podklad juz z spf i nie wiem jak to by razem współgrało..........

jeszcze jest ten clean-ac krem, ale ma słabe recenzje na kwc.

Poszukaj jakiejś kosmetyczki, ja w sumie poszłam do pierwszej z brzegu i do niej na pewno wrócę.

Co do kremu to wyrzuciłam już swoje opakowanie, ale z tego co pamiętam skład był taki jak na wizażu - jesteś pewna że miałaś w ręce właściwy krem? I jeszcze ta cena?! Ja za swój też sporo zapłaciłam ale ta cena to przesada stanowczo. Idź może do inne apteki i sprawdź jeszcze raz co i jak...

EDIT Poszukałam teraz na internecie i faktycznie jest podawany skład o jakim piszesz:
http://www.skinxpert.com/hydrance_op...gere_avene.htm
Już sama nie wiem co myśleć, głowę bym sobie dała uciąć, że mój miał ten z wizażu... Czyżby zmienili skład i kupiłam jeszcze o starym? Jeśli tak, to super że gdy znalazłam w końcu krem okazuje się, że prawdopodobnie już go więcej nie kupię

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-19 o 20:32
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 20:40   #4498
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

masz racje, chyba poszukam w jakiś "osiedlowych aptekach" moze tam ostał się z tym straszym składem.. ah jeszcze dzisiaj widzialam z LRP Hydraphase legere całkiem fajny skład poza sylikonem nic typowego zapychajacego nie było, ale cena tez ok 80zł (!!!!!!) co jest moim zdaniem przesada. Tak samo zel cleanance zazwyczaj widzialam w cenie 38zł? a w superphatmie byłza 56! nie wiem co im sie stało. Jutro ruszam kolejny raz na podbój aptek -.- '
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 20:44   #4499
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
masz racje, chyba poszukam w jakiś "osiedlowych aptekach" moze tam ostał się z tym straszym składem.. ah jeszcze dzisiaj widzialam z LRP Hydraphase legere całkiem fajny skład poza sylikonem nic typowego zapychajacego nie było, ale cena tez ok 80zł (!!!!!!) co jest moim zdaniem przesada. Tak samo zel cleanance zazwyczaj widzialam w cenie 38zł? a w superphatmie byłza 56! nie wiem co im sie stało. Jutro ruszam kolejny raz na podbój aptek -.- '
A ja się przejdę do apteki w której ja byłam, żeby tylko zobaczyć na skład... Szukanie tego ze starą wersją to nie rozwiązane - za kilka miesięcy znów będziesz szukać kremu. Rany obym miała jednak ten nowy i żeby mnie nie zapychał... A co do żelu to ja kupiłam po 33 zł więc uciekaj z tej apteki bo naciągają strasznie
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 21:18   #4500
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

to fakt w SP przesadzają z cenami... kupuje tam tylko jak są promocje na coś . przykładowo koleżanka kupowała podkład z Vichy... w SP był za 72 zł,w aptece obok za 58 zł ...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.