Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-03, 22:56   #871
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Właśnie, też chcę to zrobić, a w aptekach nie ma wody destylowanej (byłam już w 6, w tym w najbliższej, w której kiedyś kupowałam te wode bez problemu). Nie znacie czasem apteki (w Wa-wie), gdzie można to dostać?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 23:52   #872
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

a stacje benzynowe?
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 05:12   #873
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Właśnie, też chcę to zrobić, a w aptekach nie ma wody destylowanej (byłam już w 6, w tym w najbliższej, w której kiedyś kupowałam te wode bez problemu). Nie znacie czasem apteki (w Wa-wie), gdzie można to dostać?
ja kupowała na stacji beznynowej taka wodę do chłodnicy
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 08:43   #874
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

w marketach na dziale samochodowym zwykle jest ja mam wodę demineralizowaną, to CHYBA to samo
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 11:59   #875
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
w marketach na dziale samochodowym zwykle jest ja mam wodę demineralizowaną, to CHYBA to samo
Właśnie - ta woda na pewno się nada, bo gdzieś czytalam, że musi być z apteki?
A ponadto -na ona zwykle jest w ilościach typu 5 litrów ;/ Dużo trochę...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 13:09   #876
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

to jest woda destylowana (demineralizowana) na stacji benzynowej 0,5l kosztuje ok 4zł
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 17:13   #877
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez paulinkaa_nh92 Pokaż wiadomość
http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2 tutaj jest ta wersja z konserwantem, chciałabym taki zrobić, ale bez kwasu hialuronowego, więc jakie proporcje mam zastosować?
Takie jak są napisane: 3,12ml kwasu, 0,24ml konserwantu a resztę do 50ml wody (czyli jakieś 46ml). Po prostu HA zastępujesz wodą i masz takie same stężenie jak w przepisie.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 06:44   #878
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

wode demineralizowana to nie to samo co destylowana Demineralizowana nie ma mineralow ale moze miec np bakterie Ja uzywam wody kupowanej bez problemu w aptece- taka w ampulkach do zastrzykow. Wtedy jestem spokojna ze zadnego swinstwa w tej wodzie nie ma. Chlodnica nie jest wrazliwa na bakterie- nie dalabym tej wody do kosmetykow...
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 11:16   #879
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
wode demineralizowana to nie to samo co destylowana Demineralizowana nie ma mineralow ale moze miec np bakterie Ja uzywam wody kupowanej bez problemu w aptece- taka w ampulkach do zastrzykow. Wtedy jestem spokojna ze zadnego swinstwa w tej wodzie nie ma. Chlodnica nie jest wrazliwa na bakterie- nie dalabym tej wody do kosmetykow...
to co kupujesz w aptece to nie przypadkiem sól fizjologiczna?
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 11:43   #880
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
to co kupujesz w aptece to nie przypadkiem sól fizjologiczna?
wygląda tak samo, bo w podobnych buteleczkach, ale etykieta jest inna podobnie jak zawartość
nazywa sie to woda do iniekcji/wstrzykiwań
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:13   #881
hania_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
GG do hania_
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

cześć dziewczyny
jeszcze się tutaj nie wypowiadałam,ale chciałam coś powiedzieć zwłaszcza tym ,co dopiero zaczynają przygodę z mazidłami i innymi tego typu,mi stuknie niedługo 2 lata ,jak robię kremy,sera ,toniki itp i powiem ,że jest więcej niż super,nawet jak nie mam czasu na zrobienie kremu,to wolę posmarować się tylko olejem i ha,ale do rzeczy,ja sobie opracowałam taką pielęgnację kompletną ,mycie twarzy glinkami ,toniki (przeważnie z kwasami) sera,kremy .......
i nie zniechęcać się jak coś nie wyjdzie,na rezultaty trzeba poczekać,ale warto
odnośnie biobazy-bardzo ja lubię do kremów,structure używam tylko do szamponów,z kolei mgs brałam do kwaśnych kremów
hania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 16:18   #882
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hania_ Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
jeszcze się tutaj nie wypowiadałam,ale chciałam coś powiedzieć zwłaszcza tym ,co dopiero zaczynają przygodę z mazidłami i innymi tego typu,mi stuknie niedługo 2 lata ,jak robię kremy,sera ,toniki itp i powiem ,że jest więcej niż super,nawet jak nie mam czasu na zrobienie kremu,to wolę posmarować się tylko olejem i ha,ale do rzeczy,ja sobie opracowałam taką pielęgnację kompletną ,mycie twarzy glinkami ,toniki (przeważnie z kwasami) sera,kremy .......
i nie zniechęcać się jak coś nie wyjdzie,na rezultaty trzeba poczekać,ale warto
odnośnie biobazy-bardzo ja lubię do kremów,structure używam tylko do szamponów,z kolei mgs brałam do kwaśnych kremów
A to to jak działa? Napiszesz coś więcej na ten temat?
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:18   #883
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

ja sobie dzisiaj zrobiłam tonik http://mazidla.com/index.php?option=...id=98&Itemid=2

i wytrącił mi się kwas salicylowy wie któraś z Was dlaczego tak się stało i czy mogę coś z tym teraz zrobić czy tonik jest do wywalenia?
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:29   #884
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
ja sobie dzisiaj zrobiłam tonik http://mazidla.com/index.php?option=...id=98&Itemid=2

i wytrącił mi się kwas salicylowy wie któraś z Was dlaczego tak się stało i czy mogę coś z tym teraz zrobić czy tonik jest do wywalenia?
Mazidła radzą trzymac je w lodówce, a BU przy podobnym toniku (AHA/BHA) zabraniają tego. Może w tym tkwi problem? BHA wytrąca się przy niskiej temperaturze?
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:36   #885
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Mazidła radzą trzymac je w lodówce, a BU przy podobnym toniku (AHA/BHA) zabraniają tego. Może w tym tkwi problem? BHA wytrąca się przy niskiej temperaturze?
nie sądzę żeby to była wina temperatury to kwas się wytrącil od razu podczas mieszania, wydaje mi się że może coś z proporcjami skladników, chociaż starałam się wszystko dokładnie odmierzać...
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 20:57   #886
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
nie sądzę żeby to była wina temperatury to kwas się wytrącil od razu podczas mieszania, wydaje mi się że może coś z proporcjami skladników, chociaż starałam się wszystko dokładnie odmierzać...
też mam problem z BHA, nie chciał się rozpuścić, wytrącił mi się z toniku BHA 2%, teraz mam tonik z BU 10% AHA/BHA i póki co jest ok.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 10:04   #887
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Mi też nigdy nie wyszedł BHA z mazideł, też się wytrącał tak jak wam
Z BU nie było problemu - tym samym, który ma Syrenka,a polecam też przepis na tonik z BHA (ale chyba samym BHA, trzeba bysprawdzić) z ZSK, nic a nic się nie wytrąca
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 11:41   #888
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
nie sądzę żeby to była wina temperatury to kwas się wytrącil od razu podczas mieszania, wydaje mi się że może coś z proporcjami skladników, chociaż starałam się wszystko dokładnie odmierzać...
a może złe ph?
Cytuję komentującą z tego przepisu:
Magda Biazik 2010-08-18 07:43
Cytat:
uwaga!!! dla wszystkich, którzy chcą zrobić ten tonik!
bardzo uważnie dodawajcie kwas mlekowy - jeżeli ph roztworu spadnie poniżej 3 kwas salicylowy wytrąci się i nici z całego toniku
wiem co mówię, bo sama tak zrobiłam i zmarnowałam ostatnią porcję kwasu salicylowego i kwasu mlekowego jaką miałam
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 12:21   #889
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

nie zauważyłam tego komentarza na dole że komuś też się tak zrobiło. jeżeli chodzi o ph to niestety nie mam pasków do sprawdzania, chyba przy najbliższym zamówieniu będę musiała się w nie zaopatrzeć. a wracając do toniku to wczoraj wieczorem go użyłam, coś tam trochę poszczypało czyli chyba działa mam nadzieję że nic się nie stanie że takiego poużywam, szkoda mi go wywalać

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Mi też nigdy nie wyszedł BHA z mazideł, też się wytrącał tak jak wam
Z BU nie było problemu - tym samym, który ma Syrenka,a polecam też przepis na tonik z BHA (ale chyba samym BHA, trzeba bysprawdzić) z ZSK, nic a nic się nie wytrąca
dzięki, następnym razem zrobię wg ich przepisu
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 08:29   #890
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Planuję złożyć dziś zamówienie i zastanawiam się nad czymś przeciwzmarszczkowym pod oczy.Tak zapobiegawczo.
Co jest takim absolutnym must have?Możecie mi polecić konkretny produkt/serum/krem?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 10:09   #891
hania_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
GG do hania_
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

aeronauta
dziewczyny na poprzednich stronach pisały o olejkach myjących np. z cromolientem,wystarczy taki olej przed dodaniem emulgatora zagęścić
alkoholem cetylowym ,na końcu dodać sporo glinki (oczywiście ustalić sobie składniki %)
albo glinkę z peelingiem (suuuper!) potem kulkę wielkości pestki rozetrzeć na dłoni,rozprowadzić wodą i umyć twarz ,moje autorskie dzieło ja robię i z samą glinką i z peelingiem od razu-- używam na zmianę
hania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 16:20   #892
lanuit_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam
Niechcę już zakładać nowego wątku więc napiszę tutaj.
Niedawno zakupiłam w mazidłach m.in.: cococin, owies hydralizowany, d pantenol, ekstrakt z rozmarynu, shikakai i brahmi i chciałabym zrobić z tego jakieś serum do włosów tylko nie wiem czy można to ze sobą mieszać i co jeszcze dodać kompletnie sie na tym nie znam Chociaż z drugiej strony łatwiej chyba by było to dodać do jakiejś odżywki ? Hm.. Proszę o jakieś rady bo pierszy raz biorę się za te mieszanki A i jeszcze chciała bym o dokładne wyjaśnienie o co chodzi z tymi gramami np. 0,59g/cm3 bo stężenia to po prostu jak jest 5% do znaczy, że na 100g jest 5 g składniku tak ?
Sorry za głupie pytania ale muszę się upewnić
lanuit_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:08   #893
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hania_ Pokaż wiadomość
aeronauta
dziewczyny na poprzednich stronach pisały o olejkach myjących np. z cromolientem,wystarczy taki olej przed dodaniem emulgatora zagęścić
alkoholem cetylowym ,na końcu dodać sporo glinki (oczywiście ustalić sobie składniki %)
albo glinkę z peelingiem (suuuper!) potem kulkę wielkości pestki rozetrzeć na dłoni,rozprowadzić wodą i umyć twarz ,moje autorskie dzieło ja robię i z samą glinką i z peelingiem od razu-- używam na zmianę
Dopiero teraz zauważyłam Twoją odpowiedź . Dziękuję

Cytat:
Napisane przez lanuit_ Pokaż wiadomość
Witam
Niechcę już zakładać nowego wątku więc napiszę tutaj.
Niedawno zakupiłam w mazidłach m.in.: cococin, owies hydralizowany, d pantenol, ekstrakt z rozmarynu, shikakai i brahmi i chciałabym zrobić z tego jakieś serum do włosów tylko nie wiem czy można to ze sobą mieszać i co jeszcze dodać kompletnie sie na tym nie znam Chociaż z drugiej strony łatwiej chyba by było to dodać do jakiejś odżywki ? Hm.. Proszę o jakieś rady bo pierszy raz biorę się za te mieszanki A i jeszcze chciała bym o dokładne wyjaśnienie o co chodzi z tymi gramami np. 0,59g/cm3 bo stężenia to po prostu jak jest 5% do znaczy, że na 100g jest 5 g składniku tak ?
Sorry za głupie pytania ale muszę się upewnić
Spokojnie wszystko możesz ze sobą mieszać . Ja bym z tego ukręciła takie serum (10ml):
Woda destylowana / hydrolat - 9ml
Pantenol - 0,05ml (to jest teoretycznie górne stężenie pantenolu w odżywce bez spłukiwania, ale ja szczerze mówiąc stosuję zawsze wyższe - w granicach 1-2%)
Owies - 0,3-0,5ml (0,1-0,5ml to przedział sugerowanego stężenia tego składnika. Osobiście bym dała tutaj akurat maksymalne stężenie )
Cocoin - 0,5ml (stężenie 2,5%; a przedział stężeń wynosi 0,2-1ml)
Ekstrakt z rozmarynu - 0,12ml

Shikakai i brahmi nie rozpuszczają się w wodzie, więc do sprayi bez spłukiwania ich raczej nie dodasz. Ale możesz albo dodawać do odżywek do spłukiwania, albo stosować płukanki, lub przygotować sobie maskę z samych tych ziół lub z dodatkiem miodu jeszcze.
Wszystkie te składniki możesz też dosypywać / wkrapiać do jednorazowych porcji odżywki do włosów zaraz przed zastosowaniem jej na włosy
Co do Twojego pytania to tak: 5% stężenia to 5g w 100g. Nie zawsze 1g równa się 1ml i jeśli odmierzasz łyżeczkami miarowymi to trzeba sobie przeliczać. Dlatego są podane ciężary danych substancji.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 19:45   #894
lanuit_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zauważyłam Twoją odpowiedź . Dziękuję



Spokojnie wszystko możesz ze sobą mieszać . Ja bym z tego ukręciła takie serum (10ml):
Woda destylowana / hydrolat - 9ml
Pantenol - 0,05ml (to jest teoretycznie górne stężenie pantenolu w odżywce bez spłukiwania, ale ja szczerze mówiąc stosuję zawsze wyższe - w granicach 1-2%)
Owies - 0,3-0,5ml (0,1-0,5ml to przedział sugerowanego stężenia tego składnika. Osobiście bym dała tutaj akurat maksymalne stężenie )
Cocoin - 0,5ml (stężenie 2,5%; a przedział stężeń wynosi 0,2-1ml)
Ekstrakt z rozmarynu - 0,12ml

Shikakai i brahmi nie rozpuszczają się w wodzie, więc do sprayi bez spłukiwania ich raczej nie dodasz. Ale możesz albo dodawać do odżywek do spłukiwania, albo stosować płukanki, lub przygotować sobie maskę z samych tych ziół lub z dodatkiem miodu jeszcze.
Wszystkie te składniki możesz też dosypywać / wkrapiać do jednorazowych porcji odżywki do włosów zaraz przed zastosowaniem jej na włosy
Co do Twojego pytania to tak: 5% stężenia to 5g w 100g. Nie zawsze 1g równa się 1ml i jeśli odmierzasz łyżeczkami miarowymi to trzeba sobie przeliczać. Dlatego są podane ciężary danych substancji.
Bardzo dziękuję za odpowiedź
lanuit_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 20:41   #895
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

lanuit_ ja z brahmi, eclipty i jakiejś maski do włosów robię sobie taką pastę i na głowę, pod ręcznik na dłużej
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 17:40   #896
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziewczyny mam do Was pytanie!
Od jakiegoś czasu używam frakcji sojowej i jestem z niej bardzo zadowolona. Fajnie natłuszcza i matuje, i chyba tylko dzięki niej nadal stosuję minerały Ale gdzieś przeczytałam że gasi rumień a u mnie mam wrażenie że jest zupełnie inaczej! Podobno mam cerę płytko unaczynnioną, nie mam jako takich pajączków, ale raz na jakiś czas dostaje zwyczajnie buraka na twarzy;p głównie na uczelni, w jakimś dusznym pomieszczeniu. I o ile przed rozsmarowaniem frakcji cera jest ok, to po robi mi sie rumień, co prawda gaśnie po jakimś czasie no ale jednak... I tu pytanie do was: czy te grudki we frakcji mogą podrażnić cerę naczynkową? Czy któraś z was się z tym spotkała?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 12:46   #897
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witajcie, czy któraś z Was używała niacynamid z jakimkolwiek hydrolatem celem zredukowania przebarwień ? Udało się taki przedsięwzięcie ?
Czy może lepiej go sobie zastosować w czymś o cięższej konsystencji ? Jeśli tak, to co byście poradziły ?
Myślałam o połączeniu niacynamid + kwas hialuronowy (ale wtedy albo wielkocząsteczkowy, albo mało- i wielko-, a na to drugie moje fundusze nie pozwalają) + jakiś antyoksydant, może olej ? W na tyle lekkiej formulacji, żeby się nadawało pod filtr, na dzień.

monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 14:34   #898
piekło
Raczkowanie
 
Avatar piekło
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 370
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witajcie
od jakiegoś czasu was podczytuje i od ok pół roku zmieniłam całkowicie skład mojej kosmetyczki.I rzeczywiście moja skóra wygląda o niebo lepiej niż przedtem co nie oznacza że rewelacyjnie.Jestem ruda i mam strasznie delikatną,przesuszającą się skórę do tego naczynka i przebarwienia po ciąży.Mnóstwo jakichś plamek w kolorze czerwonym.Ale najgorsze są zmarszczki.Niestety powstają jak grzyby po deszczu.Dobre nawilżanie,kremy,oleje,se ra niestety nie poradzą są z tym problemem
I tu moje pytanie do Ghost19?
Przeczytałam o podanym tu przez ciebie przepisie na serum z adenozyną i o tym że sama się ostrzykujesz?Czy to prawda?Proszę powiedz mi jak to robisz?nie zostają ci ślady?
Próbowałam już adenozynę z soją na HA ale powiem szczerze że niestety nie poradziło sobie to mazidło z moim czołem i bruzdami wokół ust.
piekło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 18:45   #899
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez piekło Pokaż wiadomość
Witajcie
od jakiegoś czasu was podczytuje i od ok pół roku zmieniłam całkowicie skład mojej kosmetyczki.I rzeczywiście moja skóra wygląda o niebo lepiej niż przedtem co nie oznacza że rewelacyjnie.Jestem ruda i mam strasznie delikatną,przesuszającą się skórę do tego naczynka i przebarwienia po ciąży.Mnóstwo jakichś plamek w kolorze czerwonym.Ale najgorsze są zmarszczki.Niestety powstają jak grzyby po deszczu.Dobre nawilżanie,kremy,oleje,se ra niestety nie poradzą są z tym problemem
I tu moje pytanie do Ghost19?
Przeczytałam o podanym tu przez ciebie przepisie na serum z adenozyną i o tym że sama się ostrzykujesz?Czy to prawda?Proszę powiedz mi jak to robisz?nie zostają ci ślady?
Próbowałam już adenozynę z soją na HA ale powiem szczerze że niestety nie poradziło sobie to mazidło z moim czołem i bruzdami wokół ust.
Ostrzykuję, ale bardzo płytko. Pobieram z buteleczki z serum mała porcję do strzykawki 2 -ml i zamykam igłą. Nakłuwam naskórek jednocześnie naciskając tłok strzykawki i wprowadzam serum pod skórę. Zaraz po takim zabiegu skóra jest zaróżowiona, trochę szczypię. Na drugi dzień zazwyczaj nie ma już śladu ingerencji.
Z efektów tak jak pisałam wcześniej jestem zadowolona. W tej chwili używam 3 razy w tygodniu.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Witajcie, czy któraś z Was używała niacynamid z jakimkolwiek hydrolatem celem zredukowania przebarwień ? Udało się taki przedsięwzięcie ?
Czy może lepiej go sobie zastosować w czymś o cięższej konsystencji ? Jeśli tak, to co byście poradziły ?
Myślałam o połączeniu niacynamid + kwas hialuronowy (ale wtedy albo wielkocząsteczkowy, albo mało- i wielko-, a na to drugie moje fundusze nie pozwalają) + jakiś antyoksydant, może olej ? W na tyle lekkiej formulacji, żeby się nadawało pod filtr, na dzień.

B3 + hydrolat jak najbardziej
Sama dodaję do hydrolatu oczarowego. Do tego parę kropli zelu H i już masz proste serum pod filtr.
Niestety nie wypowiem się na temat redukcji przebarwień, bo w jednym czasie używam paru specyfików wybielających.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 19:21   #900
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
B3 + hydrolat jak najbardziej
Sama dodaję do hydrolatu oczarowego. Do tego parę kropli zelu H i już masz proste serum pod filtr.
Niestety nie wypowiem się na temat redukcji przebarwień, bo w jednym czasie używam paru specyfików wybielających.
B3 masz już wcześniej gdzieś rozpuszczoną ? W hydrolacie ? A później tylko na dłoni mieszasz z HA ? Napisz proszę dokładnie jak to wygląda
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.