Pajączki na nogach, opuchlizna, co mi jest?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-27, 13:49   #1
ence_pence1234
Raczkowanie
 
Avatar ence_pence1234
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 183

Pajączki na nogach, opuchlizna, co mi jest??


Cześć dziewczyny. Zaczynam powoli martwić się stanem swoich nóg...

Mam 22 lata, a okropny problem z pajączkami-na łydkach i udach, odczuwam też takie 'przepełnianie się" żył, nie wiem jak to opisać-jakby był jakiś 'zator' i krew chce to ominąć.

Od 1,5 roku biorę tabletki anty, ale problem z nogami miałam wcześniej-chociaż mniejszy...

Mam pracę biurową, do tego studiuję, więc rzadko uprawiam sport. Głównie siedzę na tyłku.
Nie chodzę na szpilkach, nie używam depilatora, nie chodzę na solarium.

Na nogach pojawiają się pajączki, nie znikają...! i mam takie uczucie ciężkich nóg

Myślałam, że mi przejdzie po wakacjach, ale jest coraz gorzej....

Dziewczyny, macie jakieś rady? Jakich kosmetyków używać, jakieś leki? Jaki lekarz powinien to obejrzeć, zrobić sobie jakieś badania?

BARDZO dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
ence_pence1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 14:48   #2
madlenee
Raczkowanie
 
Avatar madlenee
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 193
Dot.: Pajączki na nogach, opuchlizna, co mi jest??

Moim zdaniem to nie ma co czekać i dopytywać na forum. Nie znam się na tym, ale słyszałam o tworzeniu się skrzepów w żyłach przez brak ruchu i sportu. Skrzepy te mogą się oderwać i powędrować do serca i nieszczęście gotowe. Nie chcę cię straszyć bo to tylko coś zasłyszanego, ale skoro masz uczucie przepełniania się żył to raczej to coś chorobowego niż kosmetycznego. Radzę się udać do lekarza rodzinnego i on już pokieruje dalej.
madlenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 17:40   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Pajączki na nogach, opuchlizna, co mi jest??

Najlepszym lekarzem w takim przypadku będzie chirurg naczyniowy. idź do rodzinnego, przedstaw problem i weź skierowanie do chirurga naczyniowego, on obejrzy nogi i najprawdopodobniej skieruje (przynajmniej powinien to zrobić) na usg żył tzw. doppler.
Niestety tabletki anty mogą powodować zakrzepicę żył głębokich. W zasadzie przy takich objawach powinnaś je odstawić, jednak najpierw koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Zakrzepica jest bardzo groźną chorobą i w razie objawów ją choćby przypominających nie należy zwlekać.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 18:27   #4
ence_pence1234
Raczkowanie
 
Avatar ence_pence1234
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 183
Dot.: Pajączki na nogach, opuchlizna, co mi jest??

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Najlepszym lekarzem w takim przypadku będzie chirurg naczyniowy. idź do rodzinnego, przedstaw problem i weź skierowanie do chirurga naczyniowego, on obejrzy nogi i najprawdopodobniej skieruje (przynajmniej powinien to zrobić) na usg żył tzw. doppler.
Niestety tabletki anty mogą powodować zakrzepicę żył głębokich. W zasadzie przy takich objawach powinnaś je odstawić, jednak najpierw koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Zakrzepica jest bardzo groźną chorobą i w razie objawów ją choćby przypominających nie należy zwlekać.
ok, dzięki. w poniedziałek idę do rodzinnego, na razie leżę z nogami w górze i smaruję maścią aranikową :p ale to możliwe, że teraz pojawiły mi się te objawy, jak tabletki biorę 1,5 roku??
ence_pence1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 19:55   #5
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Pajączki na nogach, opuchlizna, co mi jest??

Podobno największe ryzyko wystąpienia zakrzepicy, jesli właśnie o niej mówimy występuje w pierwszych 12 miesiącach brania tabletek, jednak nie oznacza to że później to ryzyko nie występuje. Tak więc istnieje możliwość, że objawy mają związek z przyjmowanymi tabletkami. Choć z reguły przy zakrzepicy noga/nogi są opuchnięte, ale tak jak piszę, z reguły co nie musi oznaczać że zawsze taki objaw występuje.

Dobrze, że idziesz jak najszybciej do rodzinnego. Zapewne też jeśli będzie podejrzewał niedrożność żył doraźnie przepisze Ci jakieś leki wspomagające krążenie krwi.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 16:06   #6
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pajączki na nogach, opuchlizna, co mi jest??

Z tym problemem to jak najszybciej do flebologa .
A z domowych sposobów to należy spać z nogami wyżej niż poziom serca czyli nogi na poduszce . Albo pod tę stronę łóżka gdzie miejsce na nogi podłożyć coś aby ta część była wyżej.Dobre są cegły owinięte w coś aby ładniej wyglądały.
Może to śmiesznie brzmi ale jest skuteczne.
Dobrze by było co kilka godzin na kilka minut poleżeć z nogami wyżej.
Co jakiś czas wstawaj od biurka na kilka minut.
Jest taka zasada przy problemach z żyłami , "że lepiej chodzić i leżeć niż stać i siedzieć".

Nie wolno też kąpać się w gorącej wodzie.
Mycie kończyć zimnym prysznicem na nogi.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 20:17   #7
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Pajączki na nogach, opuchlizna, co mi jest??

Cytat:
Napisane przez ence_pence1234 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Zaczynam powoli martwić się stanem swoich nóg...

Mam 22 lata, a okropny problem z pajączkami-na łydkach i udach, odczuwam też takie 'przepełnianie się" żył, nie wiem jak to opisać-jakby był jakiś 'zator' i krew chce to ominąć.

Od 1,5 roku biorę tabletki anty, ale problem z nogami miałam wcześniej-chociaż mniejszy...

Mam pracę biurową, do tego studiuję, więc rzadko uprawiam sport. Głównie siedzę na tyłku.
Nie chodzę na szpilkach, nie używam depilatora, nie chodzę na solarium.

Na nogach pojawiają się pajączki, nie znikają...! i mam takie uczucie ciężkich nóg

Myślałam, że mi przejdzie po wakacjach, ale jest coraz gorzej....

Dziewczyny, macie jakieś rady? Jakich kosmetyków używać, jakieś leki? Jaki lekarz powinien to obejrzeć, zrobić sobie jakieś badania?

BARDZO dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
Polecam żel z mentolem, który działa silnie obkurczająco i zmniejszają obrzęki. Kupisz go w aptece. Również w aptece możesz kupić naturalny olejek miętowy(zawiera mentol) lub eukaliptusowy. Oba działają chłodząco i zmniejszają obrzęki. Zrób sobie kompres aromaterapeutyczny. Będziesz potrzebowała 2 bandaże elastyczne (po jednym na nogę). Wymieszaj 10 kropli olejku w szklance letniej, a najlepiej zimnej wody. Roztwór wlej do miski i zanurz w nim bandaż elastyczny. Następnie owiń nogi bandażami na 15-20 minut i połóż się wygodnie. Najlepiej, aby nogi były wyżej od reszty ciała. Nie jest to przyjemne uczucie, bo już po chwili olejek intensywnie chłodzi skórę, ale gwarantuję, że działa. Po zdjęciu kompresu już powinnaś odczuć ulgę i zauważyć różnicę.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.