Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-26, 18:12   #91
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam 10% serum z Body SHopu, ale musze Cie od razu uptrzedzic ze ich ampułki i sera zawieraja sporo silikonów [na czerwono], ktore mogą zapychac i/lub podrazniac. Ja mam akurat wysoką tolerancje na silikony, dlatego tez chwale sobie Redermic [ten ma akurat mniej silikonow od tego serum z Body Shopu], ale wiele Wizazanek narzeka na ten krem wlasnie z powodu tychże skladnikow. Jaka jest Twoja tolernacja na silikony? Próbowałaś Redermic? Muslę, ze od tego zalezy czy ampułki bedą sie Tobie podobały....
A skłądników "szkodliwych" jako takich tu nie ma
Dziekuje bardzo L_V Naleze do osob ktore nie potrafia okreslic co tak naprawde je zapycha. Moze tez za malo wagi przykladalam, albo za duzo na raz rzeczy uzywam Sprobuje kremik - i sie okaze w praniu.
Redermic - nie probowalam, poszukam jakichs info na ten temat.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 18:43   #92
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pomoc w rozszyfrowaniu skladu-HELP

Nie wiem pod jakim katem mam analizować skłąd??? Szukać skłądników zapychających czy nawilżających i przeciwzmarszczkowych??

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
witam wszystkich. mam prosbe, dostalam krem z napisem przeciwzmarszczkowy i zastanawiam sie czy go uzywac ( mam 21 lat),
Wiek nie ma tu nic do rzeczy - kremy dobiera sie do stanu i potrzeb skóry, a nie do metryki.

[po chwili] OK. Znalazłam Twój krem, to Dr.Brandt, ulubiona ostatnio marka snobów z Hollywood To ten krem: http://www.drbrandtskincare.com/full...ents.php?pk=15

Lineless Cream, czyli faktycznie, ma byc p/zmarszczkowy. CHlubą tego kremu ma być hydroxyprolisilane C - skłądnik ktory wg producenta ma spowolnic proces glikacji białek, tzn, starzenia sie ich.POwstala w tym procesie glukoza [m.in.] atakuje włokna kolagenowe i elastynowe, co powoduje, że skóra traci na elastyczności i pojawiają się w niej jakby "ubytki" = zmarszczki. Skóra staje sie takze bardziej podatna na uszkodzenia promieniami UV. Skłądnik ten ma zatrzymywac również proces oksydacji.

Ło matko, jaki długi skład

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
ingredients: aqua(deionized water), cyclomethicone, methylsilanol hydrozyproline aspartate, h.oligopeptide-20 ( TIMP-2), C12-15 alkyl lactate, acrylamide/ammonium acrylate copolymer, caprylyl trimethicone, lecithin/ glycerin/buthylene glycol/sodium styrene/acrylates copolymer, octyldodecyl stearate, glyceryl stearat ( and) PEG-100 stearate, disopropyl carbonate, sodium hyaluronate, methylmetacrylate crosspolymer, urea, cetyl palmitate, allantoin, sorbitan stearate, ammonium acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, phenoxyetanol/methylparaben/propylparaben/butylparaben, PEG-40 stearate panthenol, camellia sinensis ( green tea) extract, camelllia sinensis ( white tea) extract, buthylene glycol/silanediol salicylate/triethanolamine, fullerene, lavandula angustifolia ( lavender) oil, alcohol, glycerin/hydrogenated lecithin/magnessium ascorbyl phosphate, himanthalia elongate extract, vitis vinifera(grapeseed) extract, disodium edta, castoryl maleate, BHT, silanetriol/hydrolyzed collagen.

No i znalazłam, chodzi o ten składnik : methylsilanol hydroxyproline aspartate. Skłądnik ten znajduje sie m.in. w krmach p/rozstępom dla ciężarnych [czyli jest bezpieczny]. Równie ciekawy jest koleny skłądnik: h.oligopeptide-20 ( TIMP-2), o ktorym nic nie wiem - wystepuje on tylko w prodyktach Dr.Brandt, wiec podejrzewam ze firma ma na niego patent.Jest jeszcze fullerene - mało wiem na temat tego skłądnika, oprócz tego co znalazłam w Wikipedii. To forma węgla -C60, ni wiem jaka jest jego rola w tym kosmetyku. Producent podaje, ze ma działac jak gąbka i wychwytywac promienie UVA/UVB. Nigdzie nie czytałam, ze to jest filtr W wikipedii natomiast znalazłam niepokojące odniesienie do badan z 2005 r, ze fulereny uszkadzja DNA. Ale jak zostaly one przeprowadzone, na czym/kim??

Potem w skłądzie lecą już substancje żelujące, emulgatory, zagęszczacze, stabilizatory emulsji, regulatory ph. Ogólnie więcej w tym kremie takich "technicznych" skłądników, niz czegos co ma konkrenty, widzialny wpływ na skóre - oprocz pierwszych dwoch skladnikow wspomnianych na początku.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 19:14   #93
airam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu



Uprzejmie prosze o analize składu szczególnie pod katem zapychania i potencjalnego nawilżania-czy na noc nie bedzie za ciężki?

Oto skład kremu
Johnson's Baby, Soothing Naturals, Krem intensywnie nawilżający

Skład: Water, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Glycine Soja, Zea Mays, Dimethicone, Helianthus Annuus, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Oleic/Linoleic/Linolenic Polyglycerides, Mauritia Flexuosa, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Olea Europaea, Chamomilla Recutita, Aloe Barbadensis, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum.

a także
Rossmann, Babydream, Uniwersalny żel do mycia

Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

pod kątem ewentualnego podrażniania i wysuszania i dobrego oczyszczania.


Bardzo dziękuję!!!!!!!!!
Pozdrawiam serdecznie
airam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 20:13   #94
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
L_V bardzo Ci dziękuję i gratuluję tak rozległej wiedzy!
Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość

Dziekuje L_V za pomoc
Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
L_V, jesteś Wielka, baaardzo dziękuję Twoja wiedza jest naprawdę imponująca, zazdroszczę
Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo L_V .
Dziękuję ślicznie - rozpieszczacie mnie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 20:17   #95
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez airam Pokaż wiadomość


Oto skład kremu
Johnson's Baby, Soothing Naturals, Krem intensywnie nawilżający

Skład: Water, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Glycine Soja, Zea Mays, Dimethicone, Helianthus Annuus, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Oleic/Linoleic/Linolenic Polyglycerides, Mauritia Flexuosa, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Olea Europaea, Chamomilla Recutita, Aloe Barbadensis, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum.
Fajny kremik, myślę, że nie powinien zapychać. Uyzwalam go wieki temu
Cytat:
Napisane przez airam Pokaż wiadomość
a także
Rossmann, Babydream, Uniwersalny żel do mycia

Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

pod kątem ewentualnego podrażniania i wysuszania i dobrego oczyszczania.
Seria Babydream jest szeroko chwalona i znana na BK z tego, ze właśnie nie zawiera agresywnych detergentów - ja ich preparaty bardzo lubę i sobie cenię. A cena tez bardzo przyjazna
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 20:27   #96
Imbruglia
Raczkowanie
 
Avatar Imbruglia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: u siebie :)
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Używam podkładu Kryolana Ultrafoundation I zastanawiam się, czy to normalne dla podkładów, że mają tak wysoko trójglicerydy? Czy wszystko tutaj zapycha? Jak ten podkład zachowa się z kwasami? Nie czuję się zapchana po tym, chociaż jest ciężki. Ale wysusza mi naskórek i często po zmyciu makijażu mam suche skórki, pomimo peelingu dzień wcześniej… Pomocy

Skład:
Caprylic/Capric Triglyceride, Octylododecanol, Cetyl Palmitate, Petrolatum, Camauba (Copernicia Cerifera (Camauba) Wax), Candelilla Cera (Euphorbia Cerifera (Candalilla) Wax) Kaolin, C18-38 Alkyl Hydroxystearoyl Stearate, Tocopherol, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Cumarin, Eugenol, Geraniom, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylopropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, perfum (Fragrance) and may contain: [+/- Titanium Dioxide CI 77891, Iron Oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499, Red 7 CI 15850, Ultramarines CI 77007, Chromium Oxide Greens CI 77288, Yellow 5 Lake CI 19140, Red 36 CI 12085, Carmine CI 75470, Yellow 6 Lake CI 15985, Chromium Hydroxide Greek CI 77289, Red 40 Lake 16035, Mica]
__________________
"Sceptycyzm to elegancja strachu" - Emil Cioran
Imbruglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 20:39   #97
Imbruglia
Raczkowanie
 
Avatar Imbruglia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: u siebie :)
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

i jeszcze jedno, jeśli można poprosić, maseczka Avonu "Japanese sake and rice" wygładzająca.

skład:
Aqua, Polyvinyl Alkohol, Alkohol Denat, Poloxamer 185, Xanthan gum, parfum, methylparaben, oryza satina bran oil, propylene glycol, bht, rice fermrnt filtrate (sake), camellia sinensis extract, glycine soja extract, CI 77891

czy mogę ją używać pomimo alkoholu tak wysoko? Mam lekko pokazujące się naczynka. Widzę zapychacze w stylu propylene glycol i gumy. A ryż dość daleko... Czy nie wysuszy zbyt zamiast wygładzić i jak miałam nadzieję nawilżyć? Większości składników nie mogłam znaleźć w słowniku wizażowym, a tym bardziej globalnie nie umiem podejść do tego "przepisu"
__________________
"Sceptycyzm to elegancja strachu" - Emil Cioran
Imbruglia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-26, 20:40   #98
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Imbruglia Pokaż wiadomość
Używam podkładu Kryolana Ultrafoundation I zastanawiam się, czy to normalne dla podkładów, że mają tak wysoko trójglicerydy? Czy wszystko tutaj zapycha? Jak ten podkład zachowa się z kwasami? Nie czuję się zapchana po tym, chociaż jest ciężki. Ale wysusza mi naskórek i często po zmyciu makijażu mam suche skórki, pomimo peelingu dzień wcześniej… Pomocy

Skład:
Caprylic/Capric Triglyceride, Octylododecanol, Cetyl Palmitate, Petrolatum, Camauba (Copernicia Cerifera (Camauba) Wax), Candelilla Cera (Euphorbia Cerifera (Candalilla) Wax) Kaolin, C18-38 Alkyl Hydroxystearoyl Stearate, Tocopherol, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Cumarin, Eugenol, Geraniom, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylopropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, perfum (Fragrance) and may contain: [+/- Titanium Dioxide CI 77891, Iron Oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499, Red 7 CI 15850, Ultramarines CI 77007, Chromium Oxide Greens CI 77288, Yellow 5 Lake CI 19140, Red 36 CI 12085, Carmine CI 75470, Yellow 6 Lake CI 15985, Chromium Hydroxide Greek CI 77289, Red 40 Lake 16035, Mica]
Są i podkłądy i bronzery [np. CLinique] gdzie firma postanowiła wepchać trochę trójglicerydów, także nie jest to ani nowość ani wymysł Kryolanu

Podkłąd jest faktycznie cięzki - dużo w nim wosków [wszystko z "wax" w nazwie] - na brązowo. Cała górna linijka skladu - na czarno - to znane zapychacze.

Mamy tez glinkę kaolinową - sciąga pory w skórze, tu pewnie dodano ją aby zwiększyc przywierlanosc kosmetyku do skóry, tym samym zwiększając jego trwałość.Ten tez skladnik oskarżałabym o wywoływanie "suchych" skórek. Ale, Jjesli przeprowadzasz kuracje kwasami, to one mogą byc za ich powstawanie odpowiedzialne, a podkład tylko je dodatkowo podkresla.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-01-27 o 10:46
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 09:45   #99
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V jestem pod wielkim wrażeniem Twojej wiedzy. Pokłony
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 11:13   #100
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Imbruglia Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno, jeśli można poprosić, maseczka Avonu "Japanese sake and rice" wygładzająca.

skład:
Aqua, Polyvinyl Alkohol, Alkohol Denat, Poloxamer 185, Xanthan gum, parfum, methylparaben, oryza satina bran oil, propylene glycol, bht, rice fermrnt filtrate (sake), camellia sinensis extract, glycine soja extract, CI 77891

czy mogę ją używać pomimo alkoholu tak wysoko? Mam lekko pokazujące się naczynka. Widzę zapychacze w stylu propylene glycol i gumy. A ryż dość daleko... Czy nie wysuszy zbyt zamiast wygładzić i jak miałam nadzieję nawilżyć? Większości składników nie mogłam znaleźć w słowniku wizażowym, a tym bardziej globalnie nie umiem podejść do tego "przepisu"
Polyvinyl Alkohol nie jest to alkohol tylko polimer.Alkoholem jest tu denat, jednak obydwa skladniki moga podrazniac naczynka. Ryż jest daleko w skłądzie, za gumą ksantanową i za zapachem - tyle co kot napłakał Nie polecam


Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
L_V jestem pod wielkim wrażeniem Twojej wiedzy. Pokłony
Zawstydzasz mnie, Aga Dziękuję ślicznie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 11:40   #101
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V nie ma sie czego wstydzic, tylko byc dumnym
Az zajrzalam w Twoj profil i wielce sie zdziwilam ze jestes anglistka - myslalam ze po jakich studiach chemicznych, albo farmacji
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 12:15   #102
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
L_V nie ma sie czego wstydzic, tylko byc dumnym
Az zajrzalam w Twoj profil i wielce sie zdziwilam ze jestes anglistka - myslalam ze po jakich studiach chemicznych, albo farmacji
Nie, Biochemia to moje hobby i z radością i bezkarnie tutaj się mu oddaje...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 12:36   #103
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zawstydzasz mnie, Aga Dziękuję ślicznie
powinnaś byc z siebie dumna
Wybór Ciebie i justy na modki Biochemii to znakomity pomysł Świetnie i profesjonalnie zarządzacie forum
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 13:59   #104
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V również podziwiam za taką wiedzę

i proszę o pomoć w przejrzeniu składów pod względem składników komodogennych:

podkład Vichy area teint fond de teint creme satinee

aqua, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, glycerin, prunus armeniaca, polyglyceryl-4 isosterate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, nylon-12, pentylene glycol, disteardimonium hectorite, octyl methoxycinnamate, bisabolol, arginine pca, tocopherol, glycine soja, diphenyl dimethicone, methylparaben, celulose gum, magnesium sulfate, phenoxyethanol, disodium stearoyl glutamate, aluminum hydroxide, tristearin, acetylated glycol stearate, acrylates copolymer, butylparaben, parfum (+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499)


Maybelline, Pure Make up

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 15:16   #105
airam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuje za pomoc i prosze o jeszcze

Czy moge używac poniższego kremu jeżeli mam 24 lata cere mieszana w strefie T zaskórniki na policzkach pojedyncze naczynka- bardzo prosze o analize pod katem zapychania i potencjalnego nawilżania

Ziaja, Aretina Q, Krem nocna regeneracja

Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin,Diisostearoyl Polyglyceryl- 3 Dimer Dilinoleate, Trifolium Pratense(Clover), Flower extract, Butylene glycol, Lecithin, Dimethicone, Glycine Soya(Soybean) Oil, Retinol, Atecollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopherol Acetate,Ubiquinone, Cera Alba(Beeswax), Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate,2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butyphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal.

a teraz peelingi-
Proszę o analize pod katem podrażniania i zapychania( o ile peelingi mogą zatykać). Szukam skutecznego peelingu do twarzy i dekoltu. Maske aspirynową znam
Oceanic, AA Face Cera wrażliwa, Peeling krem-maska oczyszczająco-złuszczająca

Aqua, Octyl Stearate, Polyamid-11, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Mineral Oil, Steareth-2, Triisonanoin, Steareth-21, Cetearyl Citrate, Chamimila Recutita and Bisabolol, Methylparaben and Propylparaben, Allantoin, Tocopheryl Acetate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

Garnier Skin Naturals, Czysta Skóra, Podwójny peeling przeciw niedoskonałościom
Skład: Faza 1 - aqua/water, glycerin, stearyl alcohol, glycolic acid, PPG-15 stearyl ether, steareth-21, methyl gluceth-20, salicylic acid, triethanolamine, polyethylene, sodium hydroxide, ammonium polyacryloydimethyl taurate, pumice, zinc gluconate, eucalyptus globulus leaf extract, polysorbate 60, propylene glycol, tetrasodium edta, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, BHT, parfum/fragrance, benzyl salicylate, citral, hexyl cinnamal, limonen, linalool

Faza 2 - aqua/water, alcohol denat., glycerin, glycolic acid, sodium hydroxide, salicylic acid, lactic acid, hydroxyethylcellulose, propylene glycol, zinc gluconate, eucalyptus globulus/eucalyptus globulus leaf extract



Tonik
Uroda, Melisa, Tonik bezalkoholowy z zieloną herbatą, wyciągiem z melisy, alantoiną i prowitaminą B5 (łagodny + nawilżający

Aqua, Sorbitol, Panthenol, Propylene Glycol, Melissa Officinalis, Camellia Sinesis, Allantoin, Parfum, Disodium EDTA, Tridecth-9, PEG-5, Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Benzophenone-1, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, CI 19140, CI 42090

niepokoi mnie składnik DMD Hyndatoin, na stronie Różańskiego pojawiła się informacja ,że powoduje nadmierne owłosienie u kobiet
z lektury tego wątku dowiedziałam się toniki zapychają, nie byłam tego świadoma- więc czy ten może mnie zapchać??? ma świetne recenzje w KWCi jeszcze jeden tonik- czy może zapychac potencjalnie
Ziaja, PhytoAktiv, Tonik do cery z problemami naczynkowymi

Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Lecithin, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid

DZIEKUJE BARDZO
airam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 09:01   #106
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
podkład Vichy area teint fond de teint creme satinee

aqua, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, glycerin, prunus armeniaca, polyglyceryl-4 isosterate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, nylon-12, pentylene glycol, disteardimonium hectorite, octyl methoxycinnamate, bisabolol, arginine pca, tocopherol, glycine soja, diphenyl dimethicone, methylparaben, celulose gum, magnesium sulfate, phenoxyethanol, disodium stearoyl glutamate, aluminum hydroxide, tristearin, acetylated glycol stearate, acrylates copolymer, butylparaben, parfum (+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499)
Ma troche silikonów, ale widziałąm podkłady, które miały więcej. Zaznaczyłam te silikony na niebiesko - jeśl mas zcere naczynkową moga ewentualnie podrazniac, chociaz te dwa pierwsze mają opinie "bezpiecznych". Ogólnie -
całkiem ok

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Maybelline, Pure Make up

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)
Tutaj, silikon [na niebiesko] i gliceryna [na czarno] to najbardziej znane zapychacze. Nie podoba mi sie bardzo polyacrylamide na 7 miejscu w składzie - uważam że jest go to za dużo. Zaznaczylam tez glinkę kaolinową, która w podkłądzi ema pełnic role "utrwalającą", ale moze potęgować uczucie ściągnięcia skóry i może podkreślać odstające, łuszczące się skórki po kwasach/ retinoidach. Ogólnie:
niekoniecznie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 14:26   #107
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cieszę się, ze ten pierwszy jest całkiem okbo przyjemnie się go używa.

Nie zauważyłam Polyacrylamidu poza tym łuszczę się cały czas, wiec podkreślanie skórek mi nie pasuje. Dziękuję bardzo
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 18:06   #108
Imbruglia
Raczkowanie
 
Avatar Imbruglia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: u siebie :)
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V bardzo Ci dziękuję !!!!
__________________
"Sceptycyzm to elegancja strachu" - Emil Cioran
Imbruglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 12:17   #109
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o pomoc w rozszyfrywaniu.
Co zawiera te serum i jakie ma dzialanie.

NaturFarm Caviar Eye Gel Flash Serum
Sklad:
Aqua. Titicum SSP, Roe (Caciar Extract), Hedychium Coronarium, Protein, Oxido Redutases, Silybum Marianum Gaerth, Achemila, Xanthichlora Rothm, Dextran: Tripeptide-1, Euquisetum Arvense L, Glycine Soja Siebold Y Zucc, Methyl Gluceth-10, Sclerotium Gum, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Aloe Barabadensis, Foeniculum, Vulgare, Humulus Lupulus, Matricaria Chamomilla, Melissa Offinalis, Viscum Album, Achillia Mille Folium.
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-29, 14:48   #110
Iam
Rozeznanie
 
Avatar Iam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 680
warte to coś?koncentrat wyszczuplający na zimno

biochemiczki,

proszę o ocene składu koncentratu wyszczuplającego na zimno, bielendy. dopiero, co nabyłam ten produkt, a jestem ciekawa czy ma coś fajnego w składzie, czy to co w większości kosmetyków wyszczuplających ciało.

oto skład:

aqua, polysorbate 20, triethanolamine, caffeine, ethoxydiglycol, carnitine, propylen glycol, hydrolyzed pea protein, citrus grandis peel oil, fucus vesciculosus extract, hedera helix extract, acrylates alkyl acrylate crosspolymer, diazolodinyl urea, parfum, amyl cinnamal, benzyl benzoate. limonene, linalool, eugenol.
Iam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 14:55   #111
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: warte to coś?koncentrat wyszczuplający na zimno

Wczoraj słyszałam opnie dr Jacka Arcta (ceniona osoba w naukowym świecie kosmetycznym) na temat wszelakich kremów antycelulitowych. Otóż podobno nie mają one większych skutków gdyż substancje w nich zawarte pomimo tego że mają swoje antycelulitowe działanie nigdy nie dotrą do miejsca gdzie są wystarczająco potrzebne. Chodzi głównie o to aby pobudzić krążenie krwi i limfy. Chodzi głównie o masaź. Podobno równie dobrze można wcierać w siebie krem nivea a skutek będzie taki sam. Czyli nawilżenie + masaż. I jeśli rozmawiamy o cellulicie (a nie o cellulitisie) to może to wystarczyć. Dużo większą skuteczność odnoszą zastrzyki podskórne wykonywane z kofeiny która pobudza krążenie. W tym kremie o którym piszesz też jest Tylko jej efekt będzie znikomy.

Nie chcę nikogo zniechęcać ale moim zdaniem te kremy antycelulitowe to się nadaje do bajek marketingowych
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 15:20   #112
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: warte to coś?koncentrat wyszczuplający na zimno

tak ja popieram kolezanke, na wlasnym przykladzie wiem ze kremy daja nie wiele a kupowalam i takie za 500 zl. od jakiegos czasu masuje sie pod prysznicem rekawicą i smaruje zwyklym balsamem nawilzającym i efekty sa zdumiewające

Edytowane przez MonalisaG
Czas edycji: 2007-01-30 o 08:11
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 16:54   #113
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Nowy podklad Kanebo z lini dla cery dojżałej Sensai, mlodsza skora tez moze go uzywac??
oto sklad
INGREDIETNS: aqua, cyclomethicone, titanium dioxide, mineral oil(paraffinum liquidum), dipropylene glycol, ethylexyl methoxycinnamate, petrolatum, sorbitan isostearate, maltitol, tribehenin, hydrogenated castor oil hydroxystearate, acrylates copolymer, barium sulfate, niacinamide, prunus armeniaca(apricot) kernel oil, prunus armeniaca(apricot) juice, alcohol, lauroyl lysine, glycerin, silica, fragrance, dimethoxy Di-p-cresol, methylserine, bht, prunus armeniaca(apricot) kernel extract, pyracantha fortuneana fruit extract, sorbic acid, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxyaldehyde, limonene, [may contain (+/-)] iron oxides (ci 77491) iron oxides(ci77492) iron oxides( ci77499) talc
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 18:14   #114
GosiaAnia
Raczkowanie
 
Avatar GosiaAnia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: warte to coś?koncentrat wyszczuplający na zimno

Zgadzam sie z przedmówczyniami Zauważyłam nawet, że wszystkie specyfiki antycellulitowe (które przeglądałam) miały wspólny mianownik: zaleca się wmasowywanie produktu przez co najmniej 5 minut... I zastanawiam się wobec tego, czy jakikolwiek krem/oliwka etc. (opcjonalnie ) nie działałby tak samo, bo chodzi po prostu o masaż (pobudzenie krążenia)...
GosiaAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 18:46   #115
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Garnier NutriDermist pod oczy- czy to coś warte?

Kupiłam sobie ten kremik i chciałabym abyście określiły czy taki skład rzeczywiście jest "regenerujący, przeciw cieniom i opuchnięciom oraz stymuluje odnowę skóry" jak zapewnia producent?
Cytat:
aqua, zea mays/corn starch, glycerin, cyclopentasiloxane, hydrogenated polyisobutene, actinidia chinensis/kiwi fruit water, rosa canina/rosa canina fruit oil, caffeine, glycine soja/soybean oil, panthenol, tocopherol, guanosine, hydroxyproline, magnesium pca, manganese pca, sodium pca, zinc pca, ammonium polyacryloyl-dimethyl taurate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, cl 77891/titanium dioxide, sodium edta, mica, aluminium hydroxide, imidazolidinyl urea, methylparaben, phenoxyethanol, sodium hydroxide
trochę długaśna ta lista a kremik kosztował 27,90
i jeszcze hasło reklamowe: "Stworzony przez dermatologów i specjalistów żywienia; uzupełnij dietę skóry- Omega 3+6, Magnez, Kofeina"


EDIT: przepraszam za bałagan i dziękuję za podłączenie do właściwego watku
__________________
*
Łydka
*

Edytowane przez rzyrafka
Czas edycji: 2007-01-29 o 23:01
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 09:35   #116
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez airam Pokaż wiadomość
katem zapychania i potencjalnego nawilżania

Ziaja, Aretina Q, Krem nocna regeneracja

Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin,Diisostearoyl Polyglyceryl- 3 Dimer Dilinoleate, Trifolium Pratense(Clover), Flower extract, Butylene glycol, Lecithin, Dimethicone, Glycine Soya(Soybean) Oil, Retinol, Atecollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopherol Acetate,Ubiquinone, Cera Alba(Beeswax), Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate,2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butyphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal.
Myslę, ze ten krem bedzie bezpieczny - zapychacze zawsze sie da wynależź, ale te są "niegroźne" Krem powinien bardzo fajnie nawilzac - zaznaczylam na niebiesko skladniki za to odpowiedzialne. Skladniki, ktore podkreslilam jako komodogenne tez nawilzaja!!!

Krem tez byl chwalony przez uzytkowniczki sterego forum BU - p.Basia doradzała stosowanie go na szyję i dekolt.


Cytat:
Napisane przez airam Pokaż wiadomość

Oceanic, AA Face Cera wrażliwa, Peeling krem-maska oczyszczająco-złuszczająca

Aqua, Octyl Stearate, Polyamid-11, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Mineral Oil, Steareth-2, Triisonanoin, Steareth-21, Cetearyl Citrate, Chamimila Recutita and Bisabolol, Methylparaben and Propylparaben, Allantoin, Tocopheryl Acetate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

Garnier Skin Naturals, Czysta Skóra, Podwójny peeling przeciw niedoskonałościom
Skład: Faza 1 - aqua/water, glycerin, stearyl alcohol, glycolic acid, PPG-15 stearyl ether, steareth-21, methyl gluceth-20, salicylic acid, triethanolamine, polyethylene, sodium hydroxide, ammonium polyacryloydimethyl taurate, pumice, zinc gluconate, eucalyptus globulus leaf extract, polysorbate 60, propylene glycol, tetrasodium edta, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, BHT, parfum/fragrance, benzyl salicylate, citral, hexyl cinnamal, limonen, linalool

Faza 2 - aqua/water, alcohol denat., glycerin, glycolic acid, sodium hydroxide, salicylic acid, lactic acid, hydroxyethylcellulose, propylene glycol, zinc gluconate, eucalyptus globulus/eucalyptus globulus leaf extract
NA czarno - potencjalne zapychacze
na czerwono - skłądniki, ktore mogą ewentualnie podraznic. Są wsrod nich kwasy, ktore skąd inąd są cennymi skłądnikami, ale trzeba je stosować z głową.
na niebiesko - skłądniki łągodzące.

Ogólnie co do peelingu Garniera - nie stosuj go zbyt często.


Cytat:
Napisane przez airam Pokaż wiadomość

Uroda, Melisa, Tonik bezalkoholowy z zieloną herbatą, wyciągiem z melisy, alantoiną i prowitaminą B5 (łagodny + nawilżający

Aqua, Sorbitol, Panthenol, Propylene Glycol, Melissa Officinalis, Camellia Sinesis, Allantoin, Parfum, Disodium EDTA, Tridecth-9, PEG-5, Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Benzophenone-1, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, CI 19140, CI 42090

niepokoi mnie składnik DMD Hyndatoin, na stronie Różańskiego pojawiła się informacja ,że powoduje nadmierne owłosienie u kobiet
z lektury tego wątku dowiedziałam się toniki zapychają, nie byłam tego świadoma- więc czy ten może mnie zapchać??? ma świetne recenzje w KWCi jeszcze jeden tonik- czy może zapychac potencjalnie
Skłądnik, który wspomniałas - DMDM Hydantoin - jest środkiem pleśnio- i grzybobóczym, konserwuje produkt. Nie ufam [zbynio] doniesieniom dr Różanskiego w wielu kwestiach ma rację, ale lubi tez siac popłoch...

Informacje,kotre uwazam za autorytatywne znajduje na stronie np. takiej: http://www.ewg.org/reports/skindeep2...EDIENT&id=1762

EWG dało temu składnikowi eykietkę "moderate hazadr" - czyli zagrozenie sredniego stopnia. Tutaj wymieniaja dwa zagrozeni dla zdrowia - jesli skłądnik ulegnie skazeniu, wtedy rozkłada sie na szkodliwe produkty uboczne. Drugie zagrozenie to fakt, iz moze wywołać dosyc ostre objawy alergiczne.

Cytat:
Napisane przez airam Pokaż wiadomość
Ziaja, PhytoAktiv, Tonik do cery z problemami naczynkowymi
Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Lecithin, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid

DZIEKUJE BARDZO
Ten jest OK!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 10:18   #117
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sommerfugl Pokaż wiadomość
Prosze o pomoc w rozszyfrywaniu.
Co zawiera te serum i jakie ma dzialanie.

NaturFarm Caviar Eye Gel Flash Serum
Sklad:
Aqua. Titicum SSP, Roe (Caciar Extract), Hedychium Coronarium, Protein, Oxido Redutases, Silybum Marianum Gaerth, Achemila, Xanthichlora Rothm, Dextran: Tripeptide-1, Euquisetum Arvense L, Glycine Soja Siebold Y Zucc, Methyl Gluceth-10, Sclerotium Gum, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Aloe Barabadensis, Foeniculum, Vulgare, Humulus Lupulus, Matricaria Chamomilla, Melissa Offinalis, Viscum Album, Achillia Mille Folium.
Titicum SSP - pojęcia nie mam co to, chyba jakias odmiana zboża.....?

Roe (Caviar) - na pewno jest to ekstrakt z ikry, nie wiem czy na 100% z kawioru. Roe jest ogólna nazwą na ikrę, z kolei "kawior" jest zastrzeżony tylko dla jesiotrowatych. W nawiasie podają jednak "caviar"

Hedychium Coronarium - imbir biały; poprawia mikrokrążenie w skórze

protein - proteiny

Silybum Marianum Gaerth - ekstrakt z ostu

Achemilla - przywrotnik

Tripeptide-1 - syntetyczny peptyd o działąniu ujedrniajacym

Glycine Soja Siebold Y Zucc - wyciag z soji GM

Euquisetum Arvense L - skrzyp polny

To by były skłądniki aktywne - dalej juz stabilizatory, konserwanty. Jest jeszcze troche wyciągów pod sam koniec skłądu, ale zbyt mało zeby faktycznie zadzaiałaly. Ciekawe serum.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 10:26   #118
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
Nowy podklad Kanebo z lini dla cery dojżałej Sensai, mlodsza skora tez moze go uzywac??
oto sklad
INGREDIETNS: aqua, cyclomethicone, titanium dioxide, mineral oil(paraffinum liquidum), dipropylene glycol, ethylexyl methoxycinnamate, petrolatum, sorbitan isostearate, maltitol, tribehenin, hydrogenated castor oil hydroxystearate, acrylates copolymer, barium sulfate, niacinamide, prunus armeniaca(apricot) kernel oil, prunus armeniaca(apricot) juice, alcohol, lauroyl lysine, glycerin, silica, fragrance, dimethoxy Di-p-cresol, methylserine, bht, prunus armeniaca(apricot) kernel extract, pyracantha fortuneana fruit extract, sorbic acid, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxyaldehyde, limonene, [may contain (+/-)] iron oxides (ci 77491) iron oxides(ci77492) iron oxides( ci77499) talc
Mozesz, gdyz:
1) kosmetyki dobieramy do skóry, a nie do metryki urodzenia
2) podkłąd jest po prostu bardziej odzywczy, aby nie wysuszał cer dojrzałch [z reguły suchych]. Ma kilka dobrych skłądnikow - na niebiesko.


Cytat:
Napisane przez Iam Pokaż wiadomość
biochemiczki,

proszę o ocene składu koncentratu wyszczuplającego na zimno, bielendy. dopiero, co nabyłam ten produkt, a jestem ciekawa czy ma coś fajnego w składzie, czy to co w większości kosmetyków wyszczuplających ciało.

oto skład:

aqua, polysorbate 20, triethanolamine, caffeine, ethoxydiglycol, carnitine, propylen glycol, hydrolyzed pea protein, citrus grandis peel oil, fucus vesciculosus extract, hedera helix extract, acrylates alkyl acrylate crosspolymer, diazolodinyl urea, parfum, amyl cinnamal, benzyl benzoate. limonene, linalool, eugenol.
Koncentrat na pewno bedzie miał działanie usprawniające mikrokrążenia, a co za tym idzie - ujędrniajace. Zawiera kofeinę, karnitynę oraz wyciągi z grejpfruta, alg brunatnych oraz bluszczu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 10:30   #119
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Garnier NutriDermist pod oczy- czy to coś warte?

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie ten kremik i chciałabym abyście określiły czy taki skład rzeczywiście jest "regenerujący, przeciw cieniom i opuchnięciom oraz stymuluje odnowę skóry" jak zapewnia producent?

trochę długaśna ta lista a kremik kosztował 27,90
i jeszcze hasło reklamowe: "Stworzony przez dermatologów i specjalistów żywienia; uzupełnij dietę skóry- Omega 3+6, Magnez, Kofeina"

aqua, zea mays/corn starch, glycerin, cyclopentasiloxane, hydrogenated polyisobutene, actinidia chinensis/kiwi fruit water, rosa canina/rosa canina fruit oil, caffeine, glycine soja/soybean oil, panthenol, tocopherol, guanosine, hydroxyproline, magnesium pca, manganese pca, sodium pca, zinc pca, ammonium polyacryloyl-dimethyl taurate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, cl 77891/titanium dioxide, sodium edta, mica, aluminium hydroxide, imidazolidinyl urea, methylparaben, phenoxyethanol, sodium hydroxide
Całkiem Ok ten kremik - na czarno zaznaczyłam skłądniki odzywczo - regenerujace, na turkusowo - te odpowiedzialne za obkurczanie "worków" i redukcje cieni i zasinien.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 10:48   #120
faustissima
Raczkowanie
 
Avatar faustissima
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Titicum SSP - pojęcia nie mam co to, chyba jakias odmiana zboża.....?
Chyba znalazłam co to jest: triticum ssp, czyli jakieś ekstrakty z pszenicy, szkoda że nie napisali czy to olej czy hydrolizowane białka. Wygląda raczej na germ oil. A może po prostu mąki dosypali .
L_V chylę czoła przed Twoją wiedzą
__________________
'Mam kota, na gorącym dachu mojej głowy...'
M. Peszek 'Mam kota'
faustissima jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.