Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-20, 12:40   #391
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez vanessa1111 Pokaż wiadomość
do MAREA-dziękuje za odpowiedź.mam jeszcze jedno pytanie. stosuje ten zestaw kosmetyków od 2 tygodni i nie widzę żadnego zluszczania. moze te kwasy są dla mnie za slabe? dodam że rok temu mialam wykonany zabieg cosmelan ale efekt byl tylko przez miesiąc potem wszystko wrócilo. lekarz stwierdzil że mam popekane naczynka i dlatego caly czas powracają bo barwnik wypycha sie nazewnątrz aby je chronić przed slońcem ale nie wiem czy to nie bylo naciąganie bo jeździlam 10miesiecy do niego a na koniec zaproponowal laser na zamkniecie naczyń. czy to wogóle możliwe że przez naczynka powstają przebarwienia? moja kosmetyczka twierdzi że nie mam popekanych naczyn! a wracając do pytania- zamienić diacenal lub neostrate na acne derm lu cos innego?
Powiem szczerze ze o cosmelanie nie wiem nic, bo sie tym nie interesowalam.
Jezeli faktycznie mozesz miec jakas sklonnosc do naczynek diacneal moze je wybic i zrobic male auc, bo ma aha kwas
Dziewczyny zachwalaja acne derm pod wzgledem niwelowania przebarwien i jest bezpieczny dla naczynek, mozesz zaryzykowac, mozesz rowniez postawic na retinoidy na recepte, nie wiem dokladnie jakie masz problemy z cera jaka ona jest i jakiego efektu oczekujesz?!
Ja odstawilam diacneal osobiscie bo nie widzialam zbytniej poprawy i zaczynam romans z zorakiem w celu oczyszczenia wyregulowania cery, walki z przebarwieniami i prewencji zmarszczkowej zanim jeszcze na dobre zaczna byc widoczne, mam lat, bardzo niebawem 28 boszz jak ten czas leci
napisz cos wiecej o swojej cerze i postaram sie cos doradzic, ale smailo kup acne derm i zacznij od niego, odstaw neostrate i diacneal
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:31   #392
vanessa1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Powiem szczerze ze o cosmelanie nie wiem nic, bo sie tym nie interesowalam.
Jezeli faktycznie mozesz miec jakas sklonnosc do naczynek diacneal moze je wybic i zrobic male auc, bo ma aha kwas
Dziewczyny zachwalaja acne derm pod wzgledem niwelowania przebarwien i jest bezpieczny dla naczynek, mozesz zaryzykowac, mozesz rowniez postawic na retinoidy na recepte, nie wiem dokladnie jakie masz problemy z cera jaka ona jest i jakiego efektu oczekujesz?!
Ja odstawilam diacneal osobiscie bo nie widzialam zbytniej poprawy i zaczynam romans z zorakiem w celu oczyszczenia wyregulowania cery, walki z przebarwieniami i prewencji zmarszczkowej zanim jeszcze na dobre zaczna byc widoczne, mam lat, bardzo niebawem 28 boszz jak ten czas leci
napisz cos wiecej o swojej cerze i postaram sie cos doradzic, ale smailo kup acne derm i zacznij od niego, odstaw neostrate i diacneal
Wielkie dzieki za tak szybką odpowiedź.Moja cera mieszana+ przebarwienia na gorną wargą i po trądziku i policzkach ok 1cm.zaraz lece do apteki po acne derm-dostanę bez recepty? jak stosowac? ile razy w tygodniu? uzywac zamiennie z diacenalem lu neostratą czy tylko ac? hydrolat cytrynowy i serum z wit c z BU zostaje bez zmian? filtr avene spf40 wystarczy?z wczesniejszych postów wynika że można stosowac latem odstawic tylko przed plażowaniem? jeszcze raz dziekuję za pomoc
vanessa1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:55   #393
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez vanessa1111 Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki za tak szybką odpowiedź.Moja cera mieszana+ przebarwienia na gorną wargą i po trądziku i policzkach ok 1cm.zaraz lece do apteki po acne derm-dostanę bez recepty? jak stosowac? ile razy w tygodniu? uzywac zamiennie z diacenalem lu neostratą czy tylko ac? hydrolat cytrynowy i serum z wit c z BU zostaje bez zmian? filtr avene spf40 wystarczy?z wczesniejszych postów wynika że można stosowac latem odstawic tylko przed plażowaniem? jeszcze raz dziekuję za pomoc
Acne derm jest bez recepty, przebrnij przez watek o nim http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816
Stosuj np co druga noc i nawilzaj buzke dobrze czyms, w razie wiekszych przesuszen siegnij po cos bardziej odzywczego aptecznego
Moze narazie ogranicz sie sie do acne dermu i odstaw wszytsko inne, mozesz dolaczyc cos z bha np tonik 2% z bu po jakis czasie, to wspomoze walke z oczyszczaniem z zaskornikow
Co do okresow slonecznych acne derm rowniez powinien byc ograniczony podczas gdy duzo przebywasz na sloncu i odstawiony kilka tyg przed jezeli planuejsz sie opalac...skora tak samo jak po innych tego typu srodkach jest uwarzliwiona na slonce i jesli nie bedziesz jej chronic, nabawisz sie jeszcze wiecej przebarwen. Tez czytalam rozne sprzeczne informacje na ten temat, ale wiesz zawsze lepiej dmuchac na zimne
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 15:44   #394
lunaire
Raczkowanie
 
Avatar lunaire
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 77
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hm. od miesiąca używam effeclaru k, zaczynam już drugą tubkę, jest lepiej (zrezygnowałam nawet z podkładu ) i filtra Iwostin. hm. chyba dopiero teraz zaczyna mi sie wysyp, ale nie wiem, co sie dzieje z moim czołem. zawsze było dość gładkie, sporadycznie wyskakiwało mi kilka krostek, a teraz cały czas, bez żadnej poprawy, jest całe czerwone przez pryszcze (wydaje mi sie, ze zrobiło się tak odkąd używam effeclaru).

hm. i nie wiem, co używać oprócz tych kosmetyków? coś do oczyszczania, mycia?
używałam mleczka AA, ostatnio bardzo rzadko jakieś maseczki, kiedyś więcej, teraz sie obawiam.

mam 17 lat, cerę raczej normalną, trochę tłusta strefa T, ale sporo zaskórników na nosie (to mój największy problem), i trochę podskórnych grudek na brodzie.
__________________

lunaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 20:08   #395
vanessa1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ten tonik 2% z bu kiedy uzywac?
rano? na noc? rano nkladam serum z wit.c i filtry a na noc od jutra acne derm?
vanessa1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 20:30   #396
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez vanessa1111 Pokaż wiadomość
ten tonik 2% z bu kiedy uzywac?
rano? na noc? rano nkladam serum z wit.c i filtry a na noc od jutra acne derm?
Na noc, w niektore noce zastepuj acne tonikiem
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 21:31   #397
vanessa1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Acne derm jest bez recepty, przebrnij przez watek o nim http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816
Stosuj np co druga noc i nawilzaj buzke dobrze czyms, w razie wiekszych przesuszen siegnij po cos bardziej odzywczego aptecznego
Moze narazie ogranicz sie sie do acne dermu i odstaw wszytsko inne, mozesz dolaczyc cos z bha np tonik 2% z bu po jakis czasie, to wspomoze walke z oczyszczaniem z zaskornikow
Co do okresow slonecznych acne derm rowniez powinien byc ograniczony podczas gdy duzo przebywasz na sloncu i odstawiony kilka tyg przed jezeli planuejsz sie opalac...skora tak samo jak po innych tego typu srodkach jest uwarzliwiona na slonce i jesli nie bedziesz jej chronic, nabawisz sie jeszcze wiecej przebarwen. Tez czytalam rozne sprzeczne informacje na ten temat, ale wiesz zawsze lepiej dmuchac na zimne
ten tonik 2% z bu kiedy uzywac?
rano? na noc? rano nkladam serum z wit.c i filtry a na noc od jutra acne derm?
vanessa1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 07:31   #398
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, wyglądam dzisiaj jak jaszczurka podczas wylinki Pierwszsy raz w życiu...
We wtorek nałożyłam locacid na noc, a wczoraj AD i dzisiaj moja buza to jedna wielka łuszcząca się skórka. Dzisiaj na noc pójdzie nawilżacz na pewno, ale jak rozumiem to złuszczanie przy retonoidach to normalne zjawisko i tylko się cieszyć?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 08:58   #399
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wyglądam dzisiaj jak jaszczurka podczas wylinki Pierwszsy raz w życiu...
We wtorek nałożyłam locacid na noc, a wczoraj AD i dzisiaj moja buza to jedna wielka łuszcząca się skórka. Dzisiaj na noc pójdzie nawilżacz na pewno, ale jak rozumiem to złuszczanie przy retonoidach to normalne zjawisko i tylko się cieszyć?
Taa niestety ja wczoraj zauwazylam male luszczenie na brodzie, nalozylam na noc zorac i dzis czuje skorupe na twarzy ktora lada moment zacznie odpadac, pozatym moze wstrzymaj sie z acne na kilka dni czy tyg coby nie podrazniac sie za bardzo, ja acne dolacze za kilka tyg jak juz oswoje skore z zorackiem
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 08:59   #400
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez vanessa1111 Pokaż wiadomość
ten tonik 2% z bu kiedy uzywac?
rano? na noc? rano nkladam serum z wit.c i filtry a na noc od jutra acne derm?
Kwasy na noc, zamiennie z acne w niektore noce uzywaj toniku
Rano serum z wit c pod filtry
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 09:30   #401
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Taa niestety ja wczoraj zauwazylam male luszczenie na brodzie, nalozylam na noc zorac i dzis czuje skorupe na twarzy ktora lada moment zacznie odpadac, pozatym moze wstrzymaj sie z acne na kilka dni czy tyg coby nie podrazniac sie za bardzo, ja acne dolacze za kilka tyg jak juz oswoje skore z zorackiem
Teoretycznie wiem, że tak powinnam zrobić, ale jak nie widziałam żadnych efektów i NIC nie czułam po nocy z Locacidem, to chciałam dowalić, żeby jakiś efekt był No i jest Wyglądam okropnie - na około nosa i ust skórki mi odstają

Czym się nawilżasz?

edit:
Co do witaminy C, to zaczynam się denerwować - BU podobno wysłała mi je w piątek, a ja nadal tego serum nie mam
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 10:03   #402
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Teoretycznie wiem, że tak powinnam zrobić, ale jak nie widziałam żadnych efektów i NIC nie czułam po nocy z Locacidem, to chciałam dowalić, żeby jakiś efekt był No i jest Wyglądam okropnie - na około nosa i ust skórki mi odstają

Czym się nawilżasz?

edit:
Co do witaminy C, to zaczynam się denerwować - BU podobno wysłała mi je w piątek, a ja nadal tego serum nie mam
Narazie smaruje HOL Avene ale to za malo...chetnie kupilabym Humektan lub krem sutkowy Rossmanna ale nie mam dostepu do nich, musze wlasnie uderzyc do L_V po porade co wybrac z dostepnych tu u mnie kremow
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 10:06   #403
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Narazie smaruje HOL Avene ale to za malo...chetnie kupilabym Humektan lub krem sutkowy Rossmanna ale nie mam dostepu do nich, musze wlasnie uderzyc do L_V po porade co wybrac z dostepnych tu u mnie kremow
No mi się Humektan skończył A u mnie w aptekach nie ma, więc... czekam do wypłaty i robię wielkie zamówienie w Cefarmie, w którym zawrze się Humek 100ml
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 10:21   #404
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No mi się Humektan skończył A u mnie w aptekach nie ma, więc... czekam do wypłaty i robię wielkie zamówienie w Cefarmie, w którym zawrze się Humek 100ml
No dosyc tanio widzialam w lekolandii, ale jakbym sam krem zamowila do tego przesylka do polski, pozniej przesylka tu do mnie to wyjdzie z 50zl za 30ml juz sily nie mam w te przesylki sie bawic wiec nabede jak pojade do pl
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 10:26   #405
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
No dosyc tanio widzialam w lekolandii, ale jakbym sam krem zamowila do tego przesylka do polski, pozniej przesylka tu do mnie to wyjdzie z 50zl za 30ml juz sily nie mam w te przesylki sie bawic wiec nabede jak pojade do pl
Hm... ja w Cefarmie chcę teraz zrobic większe zamówienie i... na samym Xerialine w porównaniu do mojej apteki zaoszczędzę prawie 20 zł, xerial tez kupuje (15zł taniej), a humektan 100ml maja za 18zł, więc naprawdę warto licząc wszyastko razem

Byleby filtr mój mieli na czas
edit:
No musze dopisać, że nawet głupi AD mają po 16zł, a nie tak jak u mnie w aptekach 20-25..
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 11:17   #406
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Chyba przyszedł czas na mnie
23 lata, cera wrażliwa, naczynkowa, lekko tłusta w strefie T (głównie nos).
Do tej pory miałam idelną, gładziutką cere bez problemów, nie musiałam używać nawet korektora. Jednak od jakichś 6 mscy, jest z nią nienajlepiej. Chodzi mi głównie o naczynka przy skrzydełkach nosa, lekkie rumieńce (których nie ma chyba tylko po przebudzeniu).

Używam:
rano:
tonik clinique clarifying lotion 4 do cery tłustej albo l'oreal pure zone kojąco()-oczyszczający
krem nawilżający living dimension sensitive skin lub vichy oligo 25 anti-dull
(+ korektor "leczniczy" living dimension na naczynka, w sumie raczej nie leczy ale wolałam pdać)

wieczorem:
żel peeling do codziennego użytku z living dimension, purelove first touch LD157
krem pod oczy living dimension sensitive skin na zmiane z chanel precision eye lift
i na całą twarz krem iwostin purette(?) do skóry trądzikowej w celu zlikwidowania wągrów (nie wychodzi mu)

Od czasu do czasu maseczka aspirynowa, czerwona glinka (chociaż ostatnio zapominam), maseczka kremowa i żelowa flosleku, maseczka pod oczy shiseido benefiance eye treatmnt mask.

Co jest źle a co dobrze?
Moim celem jest ujednolicenie skóry, sprawienie że nie będzie się tak ohydnie różowić, zlikwidowanie wągrów i małego pękniecia skóry na czubku nosa.

Proszę o porady
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 13:05   #407
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

N twoim miejscu zrezygnowalabym z preparatow typowych do cery tlustej lub jakichkolwiek matujacych, wykreslilabym tonik Clinique i L'Oreal oraz Iwostin
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kory,t366.html
Polecam hydrolaty jako tonik, np rozany http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
, do mycia cos delikatnego bez sls
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...wagi,t317.html
a na strefe T i zaskorniki cos z bha, np effaclar lub maseczke aspirynowa 2 / 3 razy w tyg na noc w inne nocki bez bha cos nawilzajacego i prostego w skladzie
Pod oczka dziewczyny polecaja ziaje do twarzy oliwkowa, moim zdaniem preparaty podoczkowe nawet i za 200 zl nie robia szalu i szkoda kasy
Dolacz rowniez cos z wit C ktora rozjasnia koloryt i pomaga na naczynka, mozesz kupic z La Roche Posay Active C XL, ma on dodatkowo w skladzie filtr przeciwsloneczny ktory rowniez przysluzy sie wygladowi cery, nakladaj rano pod makijaz

Edytowane przez marea
Czas edycji: 2008-02-21 o 16:07
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 13:12   #408
kasiuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar kasiuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask/Birmingham
Wiadomości: 1 900
GG do kasiuniaaa86
Red face Jaki bedzie najlepszy krem z filtrem dla mojej cery?jestem w tym "zielona"

no wlasnie...nie znam sie na biochemii zupelnie,uzywam differinu 2dni potem 1dzien Brevoxyl i znow Differin itd.tylko na noc,od czasu do czasu Effaclar K i physiogel gdy mam bardzo przesuszona buzke
chcialabym sie was poradzic jaki krem z filtrem mi doradzacie,mam tlusta i wrazliwa cere nie chcialabym zeby zapychal i robil maski.
prosze pomozcie
kasiuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 13:41   #409
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy mogłybyście polecić jakiś krem z filtrem o w miarę możliwości lekkim składzie i bez silikonów? Fajnie, gdyby był z dość wysoką ochroną przeciwsłoneczną (SPF 25-50).
Do tej pory miałam Avene, ale jest za ciężki dla mojej cery - szybko się przetłuszczającej i ze skłonnością do niespodzianek.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 15:01   #410
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja osobiscie uzywalam tylko Avene mleczko i LRP dermo -pediatrics i je lubie, sa lkkie wg mnie. Ciezko mi polecac inne bo nie mam doswiadczenia
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 17:57   #411
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
N twoim miejscu zrezygnowalabym z preparatow typowych do cery tlustej lub jakichkolwiek matujacych, wykreslilabym tonik Clinique i L'Oreal oraz Iwostin
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kory,t366.html
Polecam hydrolaty jako tonik, np rozany http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
, do mycia cos delikatnego bez sls
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...wagi,t317.html
a na strefe T i zaskorniki cos z bha, np effaclar lub maseczke aspirynowa 2 / 3 razy w tyg na noc w inne nocki bez bha cos nawilzajacego i prostego w skladzie
Pod oczka dziewczyny polecaja ziaje do twarzy oliwkowa, moim zdaniem preparaty podoczkowe nawet i za 200 zl nie robia szalu i szkoda kasy
Dolacz rowniez cos z wit C ktora rozjasnia koloryt i pomaga na naczynka, mozesz kupic z La Roche Posay Active C XL, ma on dodatkowo w skladzie filtr przeciwsloneczny ktory rowniez przysluzy sie wygladowi cery, nakladaj rano pod makijaz
Boje się, że zrezygnowanie z żelu-peelingu do mycia i z tych toników może przyczynić się do powstawania nowych wągrów.
Myślisz, że hydrolaty itd. mogłyby mi pomóc się tego pozbyć?
Niestety effeclar się u mnie nie sprawdził, a nawet jeśli to teraz nie mogę sobie pozwolić na wysyp, jaki on powoduje
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 18:29   #412
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Boje się, że zrezygnowanie z żelu-peelingu do mycia i z tych toników może przyczynić się do powstawania nowych wągrów.
Myślisz, że hydrolaty itd. mogłyby mi pomóc się tego pozbyć?
Niestety effeclar się u mnie nie sprawdził, a nawet jeśli to teraz nie mogę sobie pozwolić na wysyp, jaki on powoduje
Wiesz klops w tym ze uzywajac tych produktow do cery tlustej i silnie dzialajacych podrazniasz skore a ona broniac sie wydziela jeszcze wiecej loju i stad te zaskorniki, kup lepiej peeling maseczke z bromelina np ta: http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html
i uzywaj 2 /3 razy w tyg. cera gladziutka i oczyszczona jak dupcia niemowlaczka dolacz do tego maseczke aspirynowa w inne dni lub mozesz kupic acne derm i stosowac na zanieczyszczone partie twarzy
Wg mnie zel peeling codziennie uzywany to najgprsza z mlozliych rzecz pomimo iz nie mam cery wrazliwej a mieszana i bardzo sklonna do powstawania krostek u mnie powoduje on jeszcze wieksze wysypy w rezultacie, gdy odstawilam wszelkie drogeryjne 'cudne' srodki' moja cera naprawde sie uspokoila!
Hydrolat zlagodzi podraznienia i ukoi skore, on nie ma za zadanie oczyszczac, a jedynie tonizuje po umyciu buzki innym srodkiem
Co do wysypu to niestety jakos musisz sie pozbyc tych zaskornikow a zazwyczaj to wyglada tak ze musza wyjsc na wierzch by cera sie oczyscila wiec decyzja nalezy do ciebie czy wolisz wciaz codzien walczyc, przyczyniac sie do powstawania tych zaskornikow by potem je zaleczac i tuszowac czy tez pozbyc sie ich na dobre i uspokoic cere i wyregulowac
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 21:31   #413
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea ma racie
chcialam sie pochwalic ze dzisiaj wieczoram jak zmylam makijaz zauwazylam ze mam sliczna cere, gladziutka jaśniejsza i zwężone pory, nie wiem czy to zasluga serum z wit C czy olejku do mycia i hydrolatu a moze AD ktorym posmarowalam sie wczoraj zaczelam wszystko stosowac jednoczesnie i ciezko stwierdzic ale wazne ze sa efekty

mam jedno spostrzezenie odnosnie olejku do mycia, jak go wlewam na wilgotne ręce to mam wrazenie ze sie rozplywa i ze myje buzie sama woda, lekko spienioną. W rezultacie dolewam co chwila kolejna porcje i przy jednym myciu buzki strasznie duzo go zuzywam Stosuje olejek ponad tydzien a juz nie mam polowy CzyWy tez tak macie?
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 21:54   #414
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hehe, no mi tez w miesiac znika cala buteleczka....ale wiesz nie musisz go az tak duzo brac...wlej go na lekko wiglotne rece, nie ociekajace woda! a buzka niech bedzie sucha i masuj tak chwile, naprawde nie potrzeba go duzej ilosci
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 22:56   #415
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja mam jeszcze jedno pytanko . Czy mogę naprzemiennie stosować Diacnel , AD , tonik 2% BHA z BU oraz nawilżanie. Mam te wszystkie rzeczy w domu i żal ,że tak sobie leżą a nie mogę zdecydować się co wybrać. Nic mnie nie piecze i nie szczypie a smaruję się tak od 1,5 tygodnia . Czy może tak zostać czy coś odstawić ?
Pozdrawiam.
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 23:46   #416
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A mogłabym narazie kupić Acne Derm (pomógłby na pory i wągry?), 2 razy w tygodniu robić maseczke aspirynową na noc, a w pozostałe dni używać jakiegoś prostego nawilżacza.
No i przede wszystkim muszę kupić active c xl z LRP.
Do tego odstawić tonik clinique i l'oreal, odstawić żel peeling living dimension i krem iwostinu.
Byłoby to ok na początek?

Narazie naprawdę nie chcę tego effeclaru, wiem że kiedś będę musiała znowu zacząć, ale teraz nie mam warunków żeby użerać się z wysypem .
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 08:40   #417
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Marea ma racie
chcialam sie pochwalic ze dzisiaj wieczoram jak zmylam makijaz zauwazylam ze mam sliczna cere, gladziutka jaśniejsza i zwężone pory, nie wiem czy to zasluga serum z wit C czy olejku do mycia i hydrolatu a moze AD ktorym posmarowalam sie wczoraj zaczelam wszystko stosowac jednoczesnie i ciezko stwierdzic ale wazne ze sa efekty

mam jedno spostrzezenie odnosnie olejku do mycia, jak go wlewam na wilgotne ręce to mam wrazenie ze sie rozplywa i ze myje buzie sama woda, lekko spienioną. W rezultacie dolewam co chwila kolejna porcje i przy jednym myciu buzki strasznie duzo go zuzywam Stosuje olejek ponad tydzien a juz nie mam polowy CzyWy tez tak macie?
tez mi sie tak robilo dlatego zaczelam wycierac rece przez wylaniem olejku, i jest git nie mam polowy po dwoch tygodniach [stosuje tez na szyje i dekolt]
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 08:54   #418
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzieki dziewczyny
No to juz wiadomo ze trzeba odrazu zamiawiac 2 opakowania lego olejku bo wychodzi na to ze starczy mi na 3 tyg
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 08:55   #419
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze jedno pytanko . Czy mogę naprzemiennie stosować Diacnel , AD , tonik 2% BHA z BU oraz nawilżanie. Mam te wszystkie rzeczy w domu i żal ,że tak sobie leżą a nie mogę zdecydować się co wybrać. Nic mnie nie piecze i nie szczypie a smaruję się tak od 1,5 tygodnia . Czy może tak zostać czy coś odstawić ?
Pozdrawiam.
Chyba mozesz jezeli nie ma podraznienia, byleby nie w ciagu jednej nocki , no ewentualnie mozesz przetrzec buzke tonikiem bha i po pol godz nalozyc diacneal dla wzmocnienia dzialania, i to stosowac czasami jezeli buzka bedzie tolerowala, i nawilzaj w miedzy czasie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 09:02   #420
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
A mogłabym narazie kupić Acne Derm (pomógłby na pory i wągry?), 2 razy w tygodniu robić maseczke aspirynową na noc, a w pozostałe dni używać jakiegoś prostego nawilżacza.
No i przede wszystkim muszę kupić active c xl z LRP.
Do tego odstawić tonik clinique i l'oreal, odstawić żel peeling living dimension i krem iwostinu.
Byłoby to ok na początek?

Narazie naprawdę nie chcę tego effeclaru, wiem że kiedś będę musiała znowu zacząć, ale teraz nie mam warunków żeby użerać się z wysypem .
Wiesz potestuj, sama ocenisz co dla buzki lepsze i co ona lubi bo nie ma gotowych recept kazda cera jest inna
A co do effaclaru- on jest bardzo ale to bardzo lagodnym preparatem i nie jest bardzo skuteczny..wiec generalnie mozesz go sobie podarowac, na rzecz maseczki aprirynowej bo to ten sam rodzaj kwas bha a nawet bardziej skuteczny ze wzgledu na ph mieszanki. sprobuj z acne dermem, on powinien wystarczyc do oczyszczania porow, dodatkowo rozjasni ewentualne przebarwienia i ujednolici kolor skory. Kwasy wystarcza do oczyszczania sie skory, i reszte pielegnacji skup na lagodzeniu skory i jest nawilzaniu. Zel peeling mozesz uzywac 2 / 3 razy w tyg jezeli ci sluzy ale odradzam codzienne uzywanie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.