Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-03, 18:46   #3091
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

No ale czy farba na 3% się szybko nie spłucze???? Poza tym... czy wtedy poziom 6 nie wyjdzie dużo ciemniej niż na 6%?

Mam jeszcze Allwaves 7,1... Spróbuję na 3%... zobaczymy jak będzie. Może właśnie ta 7,1 na 6% sprawiła, że mam rudawą "górę"
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 10:19   #3092
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
No ale czy farba na 3% się szybko nie spłucze???? Poza tym... czy wtedy poziom 6 nie wyjdzie dużo ciemniej niż na 6%?

Mam jeszcze Allwaves 7,1... Spróbuję na 3%... zobaczymy jak będzie. Może właśnie ta 7,1 na 6% sprawiła, że mam rudawą "górę"
Shade na pewno 6% woda sprawiła, że masz rudy odrost. #% utleniacz będzie dużo lepszy, ale kolor faktycznie może wyjść ciemniejszy, jeśli masz jeszcze tą farbę na poziomie 7, to spróbuj najpierw nią zrobić
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 12:05   #3093
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Shade na pewno 6% woda sprawiła, że masz rudy odrost. #% utleniacz będzie dużo lepszy, ale kolor faktycznie może wyjść ciemniejszy, jeśli masz jeszcze tą farbę na poziomie 7, to spróbuj najpierw nią zrobić
No też tak myślę. Gdyby mi 7 wyszła ciemniej, to skończyły by się*dylematy. Będę próbować bo jeszcze mam pół tuby 7,1 Dzięki.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 19:52   #3094
na.tka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 42
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Madziunia, mogłabyś cyknąć fotkę żeby pokazać mniej więcej swój kolor? Nie wiem czy mam coś znów kombinować z tym popielem, bo straciłam nadzieje, że może chwycić na moich teraz znów rudawych włosach.

Jaki miałaś wyjściowy kolor włosów i czy był on naturalny? A utleniacz kupowałas tej firmy czy dodałaś jakiś inny?

Pozdrawiam i czekam na znak
na.tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 08:26   #3095
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez na.tka Pokaż wiadomość
Madziunia, mogłabyś cyknąć fotkę żeby pokazać mniej więcej swój kolor? Nie wiem czy mam coś znów kombinować z tym popielem, bo straciłam nadzieje, że może chwycić na moich teraz znów rudawych włosach.

Jaki miałaś wyjściowy kolor włosów i czy był on naturalny? A utleniacz kupowałas tej firmy czy dodałaś jakiś inny?

Pozdrawiam i czekam na znak
Foty nie mam kiedy zrobić, bo kiedy jest jasno jestem w pracy, a w sztucznym świetle kolor włosów zawsze wychodzi cieplejszy. Jeżeli masz rudości to radziłabym popiel wymieszać z opalem. Ja najpierw miałam robiony popiel z opalem, więc wychłodzony kolor, a miesiąc później sam popiel, teraz widzę, że sam popiel jest zbyt szary, więc wrócę do mieszanki opalizującej. Ale nie dodaję opalu w proporcji 1:1, tylko odrobinę, bo niestety fioletowy refleks często wypłukuje się do czerwieni, i tak przy maji miałam 2 tubki 8.11 i dosłownie 7 ml (6.22). Wyszło super, włosy miała fajną poświatę fioletową, ale niestety było to pierwsze farbowanie po rozjaśnianiu, wiec dość szybko kolor się wypłukał,. Teraz chcę zrobić podobną kombinację używajac joico.
Naturalnego koloru włosów nie mam od 16 lat :/ już nawet nie pamiętam, jaki dokładnie był mój naturalny kolor włosów
Przy Joico z tego, co mówiła mi fryzjerka utleniacz powinien być joico, bo farba i utleniacz mają ponoć jakieś komplementarne składniki.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2010-01-06 o 09:19
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 23:28   #3096
asica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ja probowalam na pasemku koloru 7.1 (ale "sklepowego") najpierw na mocniejszym a potem na slabszym utleniaczu i za kazdym razem nic mi nie chwycilo, z tym ze ja mam rozjasnione wlosy do zlotorudego... czyli wytrawione... na innych powinno bez problemu przyciemnic. No i moja to farba drogeryjna...
asica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 16:20   #3097
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
agus hahah bałas sie ze wykupia ? ile tego nabrałas?
nie bałam się ale wolałam wydac raz na przesyłkę
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 16:25   #3098
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ale na zdjeciu wyglada ze masz piekny brazik
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 16:25   #3099
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny możecie mi napisać jeszcze raz przepis na kąpiel zakwaszającą?
Na litr wody (pewnie najlepiej chłodnej?) łyżka stołowa octu??
A cytrynkę też dodać czy nie trzeba?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 16:44   #3100
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie mi napisać jeszcze raz przepis na kąpiel zakwaszającą?
Na litr wody (pewnie najlepiej chłodnej?) łyżka stołowa octu??
A cytrynkę też dodać czy nie trzeba?
Shade, jak dajesz ocet to cytryny już nie dawaj, żeby włosy nie były szorstkie. Proporcje zapamiętałaś perfetto Woda niekoniecznie chłodna, powinna być trochę ciepła, kąpiel w za zimnej wodzie włosom nie wychodzi na zdrowie. Aaa i używasz do ostatniego płukania.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2010-01-06 o 16:47
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 16:51   #3101
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Shade, jak dajesz ocet to cytryny już nie dawaj, żeby włosy nie były szorstkie. Proporcje zapamiętałaś perfetto Woda niekoniecznie chłodna, powinna być trochę ciepła, kąpiel w za zimnej wodzie włosom nie wychodzi na zdrowie. Aaa i używasz do ostatniego płukania.
Oki! Dzięki! A to można płukać sobie po każdym myciu? U mnie to tak co drugi, trzeci dzień... Nie zaszkodzi?
Ogólnie chodzi mi głównie o przedłużenie kolorku po farbowaniu...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 16:56   #3102
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Oki! Dzięki! A to można płukać sobie po każdym myciu? U mnie to tak co drugi, trzeci dzień... Nie zaszkodzi?
Ogólnie chodzi mi głównie o przedłużenie kolorku po farbowaniu...
Po każdym to bez sensu, szkoda włosów, w końcu zbytnie zakwaszenie im nie służy. Generalnie stosuje sie tą płukankę po farbowaniu, ale myślę, że raz na dwa tygodnie możesz płukać
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 21:31   #3103
asica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

hej
probowalam dzis szamponu kolorzujacego na pasemku ciemny popielaty blond (mam rozjasnione ze sredniego/jasnego brazu do rudego/zlotego) i znowu nie widze roznicy czy te wlosy juz nic mi nie chwyca? moze trzeba odczekac jeszcze? rozjasnialam tydzien temu i na to dzien pozniej kladlam szampon koloryzujacy, ale zle dobralam kolor (zloty blond) i jeszcze bardziej podkreslil zlotorudosc mozliwe ze on sie tak wzarl w rozjasnione wlosy ze teraz nic nie chwyta? I dlaczego farba tez nie chwycila?- probowalam 7.1 jasny popielaty braz, zadnego efektu! pozostaje mi chyba czekac... kiedys tez tak mialam, ze farba albo rozjasniacz mi w ogole nie chwytala a po jakims tygodniu, dwoch juz tak... moze to co teraz mam na glowie musi sie zmyc...
w ogole to przez ostatnie 2 dni czytalam ten watek i naprawde przy niektorych wpisach musialam sie krzesla trzymac pocieszajace ze nie tylko ja tak szaleje z wlosami...

Edytowane przez asica
Czas edycji: 2010-01-06 o 21:36
asica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 21:34   #3104
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
ale na zdjeciu wyglada ze masz piekny brazik
może i piękny ale nie popielaty
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 01:02   #3105
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

No a ja nie byłabym sobą, gdybym nie zaczęła znów kombinować. Mam w domu już od paru miesięcy toner Redken'a - odcień titanium. Na próbniku jest oczywiście piękny metaliczny kolor, ja, rzecz jasna, aż tak chłodnego efektu na nierozjaśnianych włosach się nie spodziewam. Mimo to kusi mnie, by chwilowo zdradzić Colorance Goldwell'a z Shades EQ Redkena Gdyby kolor wyszedł choć w połowie taki metaliczny, jak na próbniku, byłabym w siódmym niebie.
http://www.rdastores.com/11850/UserF...shadechart.pdf
Paleta jest na drugiej stronie dokumentu.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 10:40   #3106
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez asica Pokaż wiadomość
hej
probowalam dzis szamponu kolorzujacego na pasemku ciemny popielaty blond (mam rozjasnione ze sredniego/jasnego brazu do rudego/zlotego) i znowu nie widze roznicy czy te wlosy juz nic mi nie chwyca? moze trzeba odczekac jeszcze? rozjasnialam tydzien temu i na to dzien pozniej kladlam szampon koloryzujacy, ale zle dobralam kolor (zloty blond) i jeszcze bardziej podkreslil zlotorudosc mozliwe ze on sie tak wzarl w rozjasnione wlosy ze teraz nic nie chwyta? I dlaczego farba tez nie chwycila?- probowalam 7.1 jasny popielaty braz, zadnego efektu! pozostaje mi chyba czekac... kiedys tez tak mialam, ze farba albo rozjasniacz mi w ogole nie chwytala a po jakims tygodniu, dwoch juz tak... moze to co teraz mam na glowie musi sie zmyc...
w ogole to przez ostatnie 2 dni czytalam ten watek i naprawde przy niektorych wpisach musialam sie krzesla trzymac pocieszajace ze nie tylko ja tak szaleje z wlosami...
może poprostu użyłaś za jasnej farby? jelsi użylaś jaśniejszej niż to co masz na głowie to nic dziwnego ze nie złapało
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 16:59   #3107
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

w najbliższym czasie zamówię sobie Joico, wezmę chyba 5 i 6, bo boję się, że sama 5 byłaby za ciemna, no i teraz kilka pytań, mam nadzieję, że pomożecie:
- mogę zamówić jedynie oksydant 9%, jak uzyskać 3%? dodam, że zużyję 2 całe tubki farby
- chciałam zamówić od razu siostrze i mamie farbę Joico, ale poziom raczej 8 i 9, mama ma sporo siwych włosów, siostra po całości ma blond, a odrosty dość ciemne, użyłabym te 9%, które zamówię, czy nie zniszczy za bardzo ich włosów?
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 19:41   #3108
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Endorfina, niech mnie ktoś poprawi, jeśli sie mylę w obliczeniach, ale jeśli chcesz mieć połowę mocy oksydantu to mieszasz go pół na pół z wodą destylowaną. Czyli jeśli masz 9% i wymieszasz pół na pół z wodą, będziesz mieć 4,5%. Wydaje mi się (ale głowy nie dam), że jeśli weźmiesz jedną część oksydantu 9% i wymieszasz go z dwiema częściami wody destylowanej, to powinno wyjść 3%. I tak utworzony nowy oksydant mieszasz z farbą wg instrukcji (1:1 albo 1:2 - nie wiem, jak jest konkretnie z Joico). Weź jednak pod uwagę, że oksydant będzie bardzo rozwodniony i w efekcie mieszanka będzie bardzo rzadka i spływająca z włosów.
Co do użycia 9% u mamy i siostry to wszystko zależey od kondycji włosów, obecnego koloru i finalnego koloru. Dziewiątka rozjaśni o 3 tony, ale może też dać efekt tzw. hot roots (gorących odrostów) przy skórze głowy. No i może podrażnić co wrażliwszą skórę. Napisz więcej co mama i siotra mają teraz na głowach i jaki efekt chcą osiągnąć.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 21:38   #3109
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Endorfina, niech mnie ktoś poprawi, jeśli sie mylę w obliczeniach, ale jeśli chcesz mieć połowę mocy oksydantu to mieszasz go pół na pół z wodą destylowaną. Czyli jeśli masz 9% i wymieszasz pół na pół z wodą, będziesz mieć 4,5%. Wydaje mi się (ale głowy nie dam), że jeśli weźmiesz jedną część oksydantu 9% i wymieszasz go z dwiema częściami wody destylowanej, to powinno wyjść 3%. I tak utworzony nowy oksydant mieszasz z farbą wg instrukcji (1:1 albo 1:2 - nie wiem, jak jest konkretnie z Joico). Weź jednak pod uwagę, że oksydant będzie bardzo rozwodniony i w efekcie mieszanka będzie bardzo rzadka i spływająca z włosów.
Co do użycia 9% u mamy i siostry to wszystko zależey od kondycji włosów, obecnego koloru i finalnego koloru. Dziewiątka rozjaśni o 3 tony, ale może też dać efekt tzw. hot roots (gorących odrostów) przy skórze głowy. No i może podrażnić co wrażliwszą skórę. Napisz więcej co mama i siotra mają teraz na głowach i jaki efekt chcą osiągnąć.

siostra ma dośc cienke włosy, całośc jasna, ale nie platyna, włosy niestety łapią jej na ciepłe kolory. mama dużo siwych, obecnie średni blond.
właśnie troszkę boję się eksperymentowania na ich głowach, a z drugiej strony mysłałam, żeby jakoś wykorzystac ten oksydant, najchętniej kupiłabym niższy, chociażby to 6%, ale kurczę, na all nie ma...

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

o, widzę, że już sprzedają utleniacz w opakowaniach 74 ml, ale kurczę, drogawo wyjdzie, 2 farby + 2 utleniacze...
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 00:02   #3110
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Nie użyłabym 9% ani na mamy, ani na siostry włosach. Mamie 6% w zupełności wystarczy do pokrycia siwych włosów. Siostra, jeśli nie ma zamiaru rozjaśniać o więcej, niż dwa tony, też nie powinna użyć oksydantu mocniejszego, niż 6%.

---------- Dopisano o 01:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:44 ----------

No i skusiłam się. Siedzę przed kompem, na łbie tytanowy toner Redken'a, za 10 minut zmywam i obym nie płakała, że zdradziłam Goldwell'a
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 13:16   #3111
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Nie użyłabym 9% ani na mamy, ani na siostry włosach. Mamie 6% w zupełności wystarczy do pokrycia siwych włosów. Siostra, jeśli nie ma zamiaru rozjaśniać o więcej, niż dwa tony, też nie powinna użyć oksydantu mocniejszego, niż 6%.

---------- Dopisano o 01:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:44 ----------

No i skusiłam się. Siedzę przed kompem, na łbie tytanowy toner Redken'a, za 10 minut zmywam i obym nie płakała, że zdradziłam Goldwell'a
daj koniecznie znać jak Ci wyszło
zastanowię się nad mamą i siostrą, bo nie chcę im krzywdy zrobić i dziękuję za rady.
a co do mojego farbowania, to troszkę szkoda mi 150 zł, zwłaszcza, że nie wiem jaki będzie efekt końcowy...
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 14:28   #3112
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

długo mnie tu nie było..
po nieudanej próbie farobwania Majirelem 5.71 na 6% - wyszedł ładny ciemny popielaty odcień, który po 2-3 myciach zmył się do klastycznego brązu z 5 poziomu.
Trudno. Powróciłam do swojego 4.0
Ostatnio wypróbowałam Wellę koleston perfect 4.0 na 3% i jestem zachwycona. Zimny ciemny brąz. Jestem już po 3 myciach i nic się nie zmienia. Nie miałam pojęcia, że tak ładnie wyjdzie na 3%.
Skusił mnie do zrobienia na 3% wątek o rozjaśnianiu. Mądra kobieta ładnie opisuje swoje doświadczenia właśnie na 3% utleniaczu. Otrzymuję ładne trwałe blondy bez rudości.
To sugestia dla lubiących ciemniejsze odcienie.
pozdrawiam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 16:18   #3113
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

no przyszedł czas na farbowanko..(specjalnie farbuje 2 tyg przed)
i tu moje pytanie czy jesli wczesniej uzywałam farby 5,1 i teraz równiez uzyje nie wyjdzie ona ciemniej?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 22:21   #3114
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Kamilanet, możesz podać link do wątku o rozjaśnianiu włosów 3% oksydantem? Brzmi ciekawie
Mini1991, dawno temu farbowałaś tą piątką? Jeśli niedawno, kolejne farbowanie tylko dołoży pigmentu do włosa i farba może wyjść ciemniej. Może warto dodać trochę szóstki, żeby kolor nie był aż taki ciemny na już uprzednio farbowanych włosach?
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 11:02   #3115
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ja juz po farbowaniu..ten odrost musi byc taki jasny??:/
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 18:25   #3116
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Kamilanet, możesz podać link do wątku o rozjaśnianiu włosów 3% oksydantem? Brzmi ciekawie

oto ten wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=325914
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 19:09   #3117
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Neith jak tam Twoje włosyyyyy????

A ja farbowałam dwa dni temu resztką Diacoloru (miałam 2 tubki do połowy zużyte) Mieszanka 7,02 i 5,12. Pofarbowałam "na szybko", bo nie chciało mi się lecieć po utleniacz 3%, żeby na nim zrobić 7,1 Allwaves. Miałam same 6% i 1,9% więc wybrałam Richesse Diacolor.

Fajnie nawet wyszło, ale dla mnie te szamponiki są zbyt słabe. Lekko przebija rudość. Włosy złapały ciemno (chociaż ja znów wolę siebie jako typową brunetkę ) i mają lekko fioletową poświatę (zapewne wynik aż podwójnej porcji opalu). Ogólnie ok.

Za jakiś czas spróbuję jeszcze tę 7,1 Alle. na 3%... A jak będzie średniawo to wracam do poziomu 6. Ten jednak kryje mi najlepiej! Szkoda, że Allwaves nie ma opali, bo mi się ten lekki fiolet na włosach podoba! Potęguje zimny efekt! No ale nie mogę używać jednak tylko opali, bo mam te durne rudości...

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-01-17 o 19:11
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 09:33   #3118
werojka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 52
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

jaką farbę polecacie do uzyskania brązu który będzie po myciach szedł w stronę zimnych barw a nie rudych?... Chodzi mi o średni brąz wpadający w czerń a nie czerwień...
Chodzi mi o farby dostępne w sklepach
z góry dziękuję)
Dodam jeszcze że ostatnio farbowałam jasnym brązem z grniera takiego w czerownej szacie graficznej i wypłukuje się pod rudość;/
__________________

Wiesz... gdy się jest bardzo smutnym, lubi się zachody słońca...
Antoine de Saint-ExupéryMały Książę
werojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 08:40   #3119
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Kamilanet, dzięki wielkie za link do wątku o rozjaśnianiu włosów słabym oksydantem. Może się skuszę?

Shade, farbowanie Redkenem okazało się niczym szczególnym. Włosy mam w tej chwili gdzieś na poziomie 6,5, jednolicie brązowe, zdecydowanie chłodne, na pewno jednak nie popielate. Farba zajeżdża dość ostro alkoholem podczas nakładania (coś jak mocny alkoholowy tonik), ZUPEŁNIE nie łapie siwków, trochę przesuszyła włosy, ale zaradziłam temu ampułką z L'oreal'a. Wracam skruszona do Colorance, choć nie wykluczam, że jeśli zdecyduję się na lekkie rozjaśnianie, dam kolejną szansę tonerowi Redkena.

Werojka, śmiem twierdzić, że większość, jeśli nie wszystkie farby sklepowe będą się wypłukiwać do rudego, bo mają mocny oksydant (6-9%), który rozjaśnia naturalne włosy i po zmyciu się farby zostają włosy naturalne, rozjaśnione do rudości lub żółci. Możesz próbować płukanek i szamponów ochładzających kolor (niebieskich, fioletowych), albo spróbować farby profesjonalnej z niskim (do 3%) oksydantem.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 09:12   #3120
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

heloł
obserwuję Was już jakiś czas (ze zmienną częstotliwością), sporo się poduczyłam nt. farbowania - wątek o słabym utleniaczu miał w tym duży udział (Kamilanet - też dziękuję)
Do farb sklepowych zraziłam się jakieś półtora roku temu i powoli dojrzewam do kupienia czegoś na alledrogo. Tymczasem (zdecydowanie za rzadko) chodzę do fryzjera - do tej pory farbowałam Wellą - CT+ lub Kollestonem, ciepłe brązy na poz. 7 (mimo, że chciałam coś chłodniejszego to jednak dawałam się przekabacić fryzjerkom). Dziś idę na Goldwella - trzymajcie kciuki by ładnie wyszło.

A jak się bardziej wczytam co Wam dobrze siwki (coraz więcej mam tego paskudztwa na głowie) trzyma to się wybiorę na wirtualne zakupy.

pozdr.
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.