Matura 2011 - co założyć ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-22, 14:43   #1
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586

Matura 2011 - co założyć ?


Witam wszystkie tegoroczne Maturzystki !
Matura już za parę dni, a na przestrzeni lat zmienia się moda związana z maturą... Więc się zastanawiam jak się ubieracie na egzaminy ? Zdjęcia mile widziane!
Ja właśnie mam dylemat, bo nie mam pojęcia jakie spodnie i spódnicę zakupić, dlatego piszę tu. Znalazłam takie a'la cygaretki przed chwilą na Allegro, ale jakoś nie pasują mi kompletnie... Co o nich myślicie ? W ogóle cygaretki pasują na taką okazję czy nie są na tyle oficjalne i eleganckie ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (18,8 KB, 119 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1 (5).jpg (43,7 KB, 123 załadowań)
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 14:49   #2
pudelkonakredki
Zadomowienie
 
Avatar pudelkonakredki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wiadomości: 1 368
GG do pudelkonakredki
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

zależy, z jakiego materiału byś kupiła - bawełniane są jak dresy, o czym pisały już użytkowniczki, więc raczej
pudelkonakredki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 14:50   #3
Sandra_92
Raczkowanie
 
Avatar Sandra_92
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 293
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Ja sobie wczoraj kupilam identyczne - czarne, śliskie i z błyszczącego materiału i do tego żakiet świetnie to wygląda.
Sandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 14:52   #4
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cygaretki OK, do tego biała bluzka [elegancka] i będzie ładnie.

Nie wiem jak na żywo wyglądają te spodnie ze zdjęć. Nie wiem jaki to materiał?

Nie dobieraj stroju do tego co niby 'modne' (na mature to co najwyzej modnie jest coś umieć ;p), tylko do swojego typu figury. Np. ładne są spódnice ołówkowe z wyższym stanem, ale nie każdemu będą pasować... Cygaretki podobno skracają nogi, ale jeżeli się założy obcasy, to powinno być dobrze

Ech, pamietam jak sie zatrulam i ledwo zywa dotarlam na mature z biologii w bialej bluzce, ciemnych dzinsach i trampkach... złoooo Ale bylam dumna, ze w ogole udalo mi sie przyjsc i cos napisac
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 14:53   #5
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Na pewno nie bawełniane, bo wiadomo jak to wygląda, chodzi o jakiś porządniejszy materiał... W ogóle chodzi mi o krój, bo materiału byle jakiego wyglądającego jak dres nie chcę.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 14:54   #6
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Nie wiem co to jest "moda na mature". Jak dla mnie, to na egzaminie ma sie wygladac skromnie, a nie jakoś specjalnie pięknie. Ja mam 4 rozne stroje, na różne dni:
1. Szerokie spodnie w kant + biala bluzka koszulowa.
2. Czarna sukienka i biały golf.
3. Spodnica do kolan + bluzka rozpinana w takim samym motywie (czarna w cienkie, biale paski, taki komplet).
4. Granatowa spódnica + biała bluzka.

I szczerze, jakoś mnie o mało obchodzi w czym tam pójde, byleby wyglądac elegancko.
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 14:58   #7
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez viera Pokaż wiadomość
Cygaretki OK, do tego biała bluzka [elegancka] i będzie ładnie.

Nie wiem jak na żywo wyglądają te spodnie ze zdjęć. Nie wiem jaki to materiał?

Nie dobieraj stroju do tego co niby 'modne' (na mature to co najwyzej modnie jest coś umieć ;p), tylko do swojego typu figury. Np. ładne są spódnice ołówkowe z wyższym stanem, ale nie każdemu będą pasować... Cygaretki podobno skracają nogi, ale jeżeli się założy obcasy, to powinno być dobrze

Ech, pamietam jak sie zatrulam i ledwo zywa dotarlam na mature z biologii w bialej bluzce, ciemnych dzinsach i trampkach... złoooo Ale bylam dumna, ze w ogole udalo mi sie przyjsc i cos napisac
Nie wiem z jakiego materiału są, bo dopiero jadę coś kupić we wtorek, nie chcę takich rzeczy kupować na Allegro, bo jeszcze nieodpowiednie i będę miała problem
Że modnie jest coś umieć, wiem, ale myślę, że z tym sobie poradzę (mam nadzieję!).

Podziwiam Cię w takim razie i gratuluję
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-22, 14:59   #8
Sandra_92
Raczkowanie
 
Avatar Sandra_92
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 293
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Nie wiem co to jest "moda na mature". Jak dla mnie, to na egzaminie ma sie wygladac skromnie, a nie jakoś specjalnie pięknie. Ja mam 4 rozne stroje, na różne dni:
1. Szerokie spodnie w kant + biala bluzka koszulowa.
2. Czarna sukienka i biały golf.
3. Spodnica do kolan + bluzka rozpinana w takim samym motywie (czarna w cienkie, biale paski, taki komplet).
4. Granatowa spódnica + biała bluzka.

I szczerze, jakoś mnie o mało obchodzi w czym tam pójde, byleby wyglądac elegancko.

Mało Cię obchodzi w czym pójdziesz ale elegancko chcesz wyglądac :d aa i widzę, że wszystko masz już też rozplanowane
Sandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 15:01   #9
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Nie wiem co to jest "moda na mature". Jak dla mnie, to na egzaminie ma sie wygladac skromnie, a nie jakoś specjalnie pięknie. Ja mam 4 rozne stroje, na różne dni:
1. Szerokie spodnie w kant + biala bluzka koszulowa.
2. Czarna sukienka i biały golf.
3. Spodnica do kolan + bluzka rozpinana w takim samym motywie (czarna w cienkie, biale paski, taki komplet).
4. Granatowa spódnica + biała bluzka.

I szczerze, jakoś mnie o mało obchodzi w czym tam pójde, byleby wyglądac elegancko.
Też się nigdy specjalnie tym nie przejmowałam, ale nie cierpię takich oficjalnych strojów, więc pojęcia nie mam w czym iść i jakie spodnie kupić. Dlatego tak sformułowałam pytanie ;-)
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 15:07   #10
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Nie wiem z jakiego materiału są, bo dopiero jadę coś kupić we wtorek, nie chcę takich rzeczy kupować na Allegro, bo jeszcze nieodpowiednie i będę miała problem
Że modnie jest coś umieć, wiem, ale myślę, że z tym sobie poradzę (mam nadzieję!).

Podziwiam Cię w takim razie i gratuluję
To zrób sobie po Świętach jakiś rajd po sklepach - przymierz cygaretki, przymierz tez proste spodnie w kant i wybierz to, w czym sie dobrze czujesz Ale moim zdaniem cygaretki są ładne i eleganckie. Ze spódnic to nie wiem, zależy od typu figury... ja mogę nosić rozkloszowane (A), ołówkowe niet, bo moje grube uda wszystko psują Niestety

No i powodzenia
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 15:16   #11
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Właśnie mam taki zamiar. Dziękuję Ci bardzo Viera ! ;-) Pozdrawiam
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-22, 18:01   #12
CharLizZie
Zakorzenienie
 
Avatar CharLizZie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 637
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Ja zakładam czarną sukienkę z bufkami albo białą koszulę i czarne rurki na zmianę z czarną ołówkową spódnicą bez szaleństw, byle było mi wygodnie (oby nic mnie nie uwierało, przez co dekoncentrowało ) i oczywiście, chcę wyglądać schludnie
__________________
wege

www.pomooc.pl> ustaw sobie na stronę startową, pajacyk, pusta miska, wszystko w jednym miejscu

Edytowane przez CharLizZie
Czas edycji: 2011-04-22 o 18:02
CharLizZie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 19:15   #13
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Dzięki za odpowiedź Też się namyśliłam na spódnicę i też chyba kupię Pozdrawiam dziewczyny!
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 21:56   #14
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Ja kupiłam spódnicę z wysokim stanem i na szelkach, koszuli jeszcze nie mam... na pisemne to mi bez różnicy właściwie, byle elegancko, ale boję się ustnych, żeby nie zrobić złego wrażenia... ale chyba sporo dziewczyn przyjdzie w takich spódnicach jak ja, bo było niedawno modne W spodniach szczerze mówiąc bym nie poszła, a nóż w komisji trafi się ktoś baaardzo czepliwy...
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 00:00   #15
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

myślę, że raczej powinnaś założyć spódniczkę i koszulę
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 00:13   #16
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez Sandra_92 Pokaż wiadomość
Mało Cię obchodzi w czym pójdziesz ale elegancko chcesz wyglądac :d aa i widzę, że wszystko masz już też rozplanowane
Bo nie robią mi różnicy spodnie i spodnica. Dla mnie ma byc skromnie.

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Też się nigdy specjalnie tym nie przejmowałam, ale nie cierpię takich oficjalnych strojów, więc pojęcia nie mam w czym iść i jakie spodnie kupić. Dlatego tak sformułowałam pytanie ;-)
Ja tez nienawidze, ale jak wyzej- ja stawiam na skromnosc.
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 13:47   #17
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Ja kupiłam spódnicę z wysokim stanem i na szelkach, koszuli jeszcze nie mam... na pisemne to mi bez różnicy właściwie, byle elegancko, ale boję się ustnych, żeby nie zrobić złego wrażenia... ale chyba sporo dziewczyn przyjdzie w takich spódnicach jak ja, bo było niedawno modne W spodniach szczerze mówiąc bym nie poszła, a nóż w komisji trafi się ktoś baaardzo czepliwy...
Ale czego miał by się czepiać, bo trochę nie rozumiem...
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 13:56   #18
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Ale czego miał by się czepiać, bo trochę nie rozumiem...
u mnie się babki czepiały na ustnym dziewczyny, że przyszła w krótkich spodenkach. najlepiej się sprawdza klasyczna elegancja i tyle.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 14:21   #19
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Ale czego miał by się czepiać, bo trochę nie rozumiem...
Wydaje mi sie, że dla niektórych elegancki strój kobiecy oznacza spódnicę w każdym razie uważam spódnicę za opcję bezpieczniejszą, tym bardziej że akurat ja mam dość odważną fryzurę i nie chcę jeszcze bardziej zwracać na siebie uwagi szanownej komisji
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-23, 15:26   #20
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Co za problemy Na maturę to biała koszula i żakiet + spódnica, albo spodnie w kancik. Te wszystkie modnisie maturzystki jak dla mnie wyglądają komicznie
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 15:58   #21
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Co za problemy Na maturę to biała koszula i żakiet + spódnica, albo spodnie w kancik. Te wszystkie modnisie maturzystki jak dla mnie wyglądają komicznie
wg mnie komicznie wygląda młoda dziewczyna w zestawie: koszula + żakiet + spódnica, ot co. uważam, że da się ubrać elegancko, a nie koniecznie tak jak swoja ciocia ale to tylko moje zdanie.

cygaretki są imo eleganckie, z żakietem tym bardziej
tak samo jak i zwykła czarna sukienka, skromna.

nie wiem, ale wg mnie to można nawet ubrać białą gładką koszulke bez dekoltu, na to marynarkę i spódnicę
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 18:27   #22
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
wg mnie komicznie wygląda młoda dziewczyna w zestawie: koszula + żakiet + spódnica, ot co. uważam, że da się ubrać elegancko, a nie koniecznie tak jak swoja ciocia ale to tylko moje zdanie.

cygaretki są imo eleganckie, z żakietem tym bardziej
tak samo jak i zwykła czarna sukienka, skromna.

nie wiem, ale wg mnie to można nawet ubrać białą gładką koszulke bez dekoltu, na to marynarkę i spódnicę
Elegancko - słowo klucz. Jeśli Tobie marynarka, spódnica i koszula kojarzą sie tylko ze strojem starszej ciotki, to gratuluję kiepskiego gustu, ew. tandetnych sklepów w których się zaopatrujesz..
A ja tam często widuję maturzystki w krótkich spodenkach, kabaretkach a do tego jakis seksi koszulinka
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 21:01   #23
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

najlepiej ubrać się tak, żeby mieć gdzie schować ściągi
http://matura2011.net/matura-gdzie-schowac-sciagi/
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 21:18   #24
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

wychodzi na to, że strój mam typowo 'ciotkowy' jak widzę: żakiet, czarna spódnica, biała bluzka na zmianę z czarną megaskromną sukienką i białym golfem. dobrze mi z tym i nie sądzę, że wygląda to komicznie
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 10:03   #25
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Elegancko - słowo klucz. Jeśli Tobie marynarka, spódnica i koszula kojarzą sie tylko ze strojem starszej ciotki, to gratuluję kiepskiego gustu, ew. tandetnych sklepów w których się zaopatrujesz..
A ja tam często widuję maturzystki w krótkich spodenkach, kabaretkach a do tego jakis seksi koszulinka
Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
wychodzi na to, że strój mam typowo 'ciotkowy' jak widzę: żakiet, czarna spódnica, biała bluzka na zmianę z czarną megaskromną sukienką i białym golfem. dobrze mi z tym i nie sądzę, że wygląda to komicznie
ja nie powiedzialam, że każdy kto tak jest ubrany wygląda komicznie
można wyglądać 'młodo' w takim zestawie, jak najbardziej, ale chyba nie każdy tak potrafi.

na mojej maturze mało która dziewczyna miała żakiet + spódnicę, a niestety te, które miały, wyglądały na 30 lat co najmniej, dlatego tak mi się to skojarzyło.

ja np nigdy nie założyłabym eleganckiej spódnicy i żakietu naraz, bo wyglądałabym jak stara malutka, bo z twarzy wyglądam podobno na 14 lat
może dlatego mam takie a nie inne podejście do tego tematu. Jeśli kogoś uraziłam, przepraszam, absolutnie nie chodziło mi o wszystkich

pewnie tak jak i nie każda 'modnisia' wygląda komicznie..
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 10:14   #26
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
wychodzi na to, że strój mam typowo 'ciotkowy' jak widzę: żakiet, czarna spódnica, biała bluzka na zmianę z czarną megaskromną sukienką i białym golfem. dobrze mi z tym i nie sądzę, że wygląda to komicznie
to jest matura, masz się popisać wiedzą a nie strojem. Tak trudno zrozumieć, że na pewne okazje nie wypada sie ubrać inaczej? :conf used:
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 09:41   #27
siulka
Zakorzenienie
 
Avatar siulka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 688
GG do siulka
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Mam pytanie
Co sądzicie o takiej sukience na maturę?
image1xl.jpg
http://www.asos.com/Asos/Asos-Pleat-...x?iid=1337832#
Do niej chcę założyć karmelowy pasek w talię, karmelowe szpilki i karmelową torebkę, jeśli będzie zimno, założę czarne kryjące rajstopy.

Dodam, że poprawiam maturę, jestem starsza od tegorocznych maturzystek o 4 lata i nie ma szans, żebym założyła białą bluzkę i czarną spódnicę, bo będę czuła się idiotycznie - jeszcze tylko czerwone kokardki we włosy przyprawić .

Na drugi dzień chcę założyć białe rurki i jeansową koszulę - mniej więcej taką:
blues2e.jpg blues3.jpg
Do tego czarne szpilki, czarny pasek czarna torebka.

Nie chcę iść na maturę i wyglądać jak pani z urzędu, bo uważam, że na pisemną maturę powinno się iść ubranym wygodnie, w stonowanych kolorach, ale nie w jakichś żakietach, garsonkach itepe... uważam, że młode osoby nie wyglądają w takich strojach korzystnie, tylko jakby coś ukradły z szafy mamy...
Dla mnie to jest po prostu kolejny, zwykły egzamin, nie traktuję tego tak jak wtedy kiedy zdawałam sama maturę - wtedy owszem - poszłam ubrana w czarną ołówkową spódnicę i białą bluzkę - czułam się okropnie, było mi niewygodnie i tylko się wkurzałam
Pytałam już kilku osób, ale wypowiadały się bardzo konserwatywnie i nie były przychylne moim rozwiązaniom, więc zastanawiam się czy tutaj też stwierdzicie, że to nieodpowiedni strój.
siulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 12:11   #28
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez siulka Pokaż wiadomość
Mam pytanie
Co sądzicie o takiej sukience na maturę?
Załącznik 3922319
http://www.asos.com/Asos/Asos-Pleat-...x?iid=1337832#
Do niej chcę założyć karmelowy pasek w talię, karmelowe szpilki i karmelową torebkę, jeśli będzie zimno, założę czarne kryjące rajstopy.

Dodam, że poprawiam maturę, jestem starsza od tegorocznych maturzystek o 4 lata i nie ma szans, żebym założyła białą bluzkę i czarną spódnicę, bo będę czuła się idiotycznie - jeszcze tylko czerwone kokardki we włosy przyprawić .

Na drugi dzień chcę założyć białe rurki i jeansową koszulę - mniej więcej taką:
Załącznik 3922328 Załącznik 3922329
Do tego czarne szpilki, czarny pasek czarna torebka.

Nie chcę iść na maturę i wyglądać jak pani z urzędu, bo uważam, że na pisemną maturę powinno się iść ubranym wygodnie, w stonowanych kolorach, ale nie w jakichś żakietach, garsonkach itepe... uważam, że młode osoby nie wyglądają w takich strojach korzystnie, tylko jakby coś ukradły z szafy mamy...
Dla mnie to jest po prostu kolejny, zwykły egzamin, nie traktuję tego tak jak wtedy kiedy zdawałam sama maturę - wtedy owszem - poszłam ubrana w czarną ołówkową spódnicę i białą bluzkę - czułam się okropnie, było mi niewygodnie i tylko się wkurzałam
Pytałam już kilku osób, ale wypowiadały się bardzo konserwatywnie i nie były przychylne moim rozwiązaniom, więc zastanawiam się czy tutaj też stwierdzicie, że to nieodpowiedni strój.
o, zgadzam się z pogrubionym, pisałam już o tym wcześniej

sukienka moim zdaniem jak najbardziej
ale jeansowa koszula z rurkami już chyba za bardzo wyluzowana ale białe rurki + normalna koszula, jak najbadziej

ja na swojej maturze tez się wkurzałam bo mi było niewygodnie
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 13:06   #29
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

ja byłam tak zesrana ze stresu, że nie mam bladego pojęcia w czym poszłam

nie mniej jednak uważam, że w przypadku ustnego egzaminu elegancja to słowo klucz, ciotkowato w żakiecie moze wyglądać 13-to latka ale nei maturzystka, osoba zaczynająca dorosły etap w życiu
chyba że żakiet jest źle skrojony- wtedy też 30-to latka wygląda ciotkowato
mówiąc krótko- dobrze skorojony do figury żakiet z dobrego materiału nikomu nie zaszkodzi ani nie uczyni go śmiesznym, bez przesady..

nie bedzie ujmą dla komisji jeśli pójdzie się w spodniach, nawt jeśli ktoś jest bardzo konserwatywny i woli maturzystki w spódnicach to nikt nie obniży oceny z ustnego egzaminu jesli nie bedzie się miał do czego przyczepić merytorycznie

podsumowując- trzeba sie dobrze przygotować do egzaminu, reszta jest totalnie niewazna :P
byle dobrze się czuć a to kwestia osobnicza w czym kto się czuje dobrze (jak nie lubisz swoich łydek nie wciskaj sie na siłe w kiecke, to Ci może co najwyżej tylko zaszkodzić)

swoja drogą "maturalna moda" to dla mnie zupełnie sztuczne zjawisko, zwykle to po prostu to, co sie akurat nosi zaadaptowane do sytuacji (bufki, długie kardigany, sukienki bombki etc- wszystko mozna nosić na wszelakie egzaminy tylko w odpowiednich zestawieniach, kolorach i w dobrej jakości)

siulka
masz pisemny i ustny czy tylko pisemny?
na ustny ta kiecka wydaje mi sie strasznie krótka, karmelowe dodatki możesz nosić na co dzień do pracy, na ustanym egzaminie chcesz sie zaprezentować elegancko i wiarygodnie
jeansowa też taka mocno codzienna, do mnie do biura na codzień nawet byłaby troche słaba
aleeee... jak masz tylko pisemne to miej twszystko powyższe w nosie, masz sie dobrze czuć a fajne ciuchy moga dodać Ci pewności siebie
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 13:54   #30
siulka
Zakorzenienie
 
Avatar siulka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 688
GG do siulka
Dot.: Matura 2011 - co założyć ?

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
o, zgadzam się z pogrubionym, pisałam już o tym wcześniej

sukienka moim zdaniem jak najbardziej
ale jeansowa koszula z rurkami już chyba za bardzo wyluzowana ale białe rurki + normalna koszula, jak najbadziej

ja na swojej maturze tez się wkurzałam bo mi było niewygodnie
a koszula zamiast jeansowej może być po prostu błękitna? o taka na przykład i też w spodnie włożona tylko w białe rurki:
klasyczna-blekitna-koszula.jpg


Cytat:
Napisane przez kariera85 Pokaż wiadomość
ja byłam tak zesrana ze stresu, że nie mam bladego pojęcia w czym poszłam

nie mniej jednak uważam, że w przypadku ustnego egzaminu elegancja to słowo klucz, ciotkowato w żakiecie moze wyglądać 13-to latka ale nei maturzystka, osoba zaczynająca dorosły etap w życiu
chyba że żakiet jest źle skrojony- wtedy też 30-to latka wygląda ciotkowato
mówiąc krótko- dobrze skorojony do figury żakiet z dobrego materiału nikomu nie zaszkodzi ani nie uczyni go śmiesznym, bez przesady..

nie bedzie ujmą dla komisji jeśli pójdzie się w spodniach, nawt jeśli ktoś jest bardzo konserwatywny i woli maturzystki w spódnicach to nikt nie obniży oceny z ustnego egzaminu jesli nie bedzie się miał do czego przyczepić merytorycznie

podsumowując- trzeba sie dobrze przygotować do egzaminu, reszta jest totalnie niewazna :P
byle dobrze się czuć a to kwestia osobnicza w czym kto się czuje dobrze (jak nie lubisz swoich łydek nie wciskaj sie na siłe w kiecke, to Ci może co najwyżej tylko zaszkodzić)

swoja drogą "maturalna moda" to dla mnie zupełnie sztuczne zjawisko, zwykle to po prostu to, co sie akurat nosi zaadaptowane do sytuacji (bufki, długie kardigany, sukienki bombki etc- wszystko mozna nosić na wszelakie egzaminy tylko w odpowiednich zestawieniach, kolorach i w dobrej jakości)

siulka
masz pisemny i ustny czy tylko pisemny?
na ustny ta kiecka wydaje mi sie strasznie krótka, karmelowe dodatki możesz nosić na co dzień do pracy, na ustanym egzaminie chcesz sie zaprezentować elegancko i wiarygodnie
jeansowa też taka mocno codzienna, do mnie do biura na codzień nawet byłaby troche słaba
aleeee... jak masz tylko pisemne to miej twszystko powyższe w nosie, masz sie dobrze czuć a fajne ciuchy moga dodać Ci pewności siebie
też uważam, że z tymi spodniami to przesada, to nie średniowiecze, żeby dziewczyna musiała mieć spódnicę... ja byłam w spodniach zarówno na ustnym polskim jak i angielskim i z obydwu po maksymalne 20 punktów zgarnęłam
ustnych nie mam, poprawiam tylko biologię rozszerzoną i piszę rozszerzoną fizykę ( ) - w zeszłym roku zabrakło mi 1 pkt. żeby się dostać na medycynę , więc próbuję jeszcze raz
siulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.