Zwierzęta w filmach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-13, 13:43   #1
Tesiorek
Przyczajenie
 
Avatar Tesiorek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Tykocin
Wiadomości: 5

Zwierzęta w filmach


Cześć! Ostatnio w wolnej chwili, gdy usiadłam spokojnie w fotelu i mogłam się delektować ciszą wzięłam do ręki gazetę, a tam była reklama z małym dzieckiem, chłopcem, i wielkim białym psem. Nowe filmy często opowiadają historie ze zwierzętami w tle (na ten czekam aż będzie dostępny online, bo nie chcę płacić za reklamy w kinie ), co w jakiś sposób oddziałuje na dzieci i ich postrzeganie odpowiedzialności za czworonogi (i nie tylko). Jak myślicie, czy jest to etyczne dedykować takie filmy dzieciom, które mogą wtedy nabrać wypaczonego spojrzenia na opiekowanie się zwierzętami? Piesek taki duży, kochany, ale jak przychodzi co do czego, to na spacer nikt nie pójdzie, nie wyczesze, nie da jeść, a jeszcze przecież słodka ogromna kruszynka brudzi w domu, więc trzeba sprzątać. Tego w filmach nie ma. Co sądzicie?
Tesiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 13:57   #2
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Zwierzęta w filmach

Cytat:
Napisane przez Tesiorek Pokaż wiadomość
Cześć! Ostatnio w wolnej chwili, gdy usiadłam spokojnie w fotelu i mogłam się delektować ciszą wzięłam do ręki gazetę, a tam była reklama z małym dzieckiem, chłopcem, i wielkim białym psem. Nowe filmy często opowiadają historie ze zwierzętami w tle (na ten czekam aż będzie dostępny online, bo nie chcę płacić za reklamy w kinie ), co w jakiś sposób oddziałuje na dzieci i ich postrzeganie odpowiedzialności za czworonogi (i nie tylko). Jak myślicie, czy jest to etyczne dedykować takie filmy dzieciom, które mogą wtedy nabrać wypaczonego spojrzenia na opiekowanie się zwierzętami? Piesek taki duży, kochany, ale jak przychodzi co do czego, to na spacer nikt nie pójdzie, nie wyczesze, nie da jeść, a jeszcze przecież słodka ogromna kruszynka brudzi w domu, więc trzeba sprzątać. Tego w filmach nie ma. Co sądzicie?
Wydaje mi się, że to bardziej sprawa rodziców, albo raczej dzieci, które mają opiekunów tylko formalnie, bo sądzą, że jak posadzą dziecko przed tv czy komputerem, to dzieci będą mieć mądrze wychowane

Jeśli dziecko ma mądrego rodzica, to wie, co jest prawdą, a co fikcją.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 14:09   #3
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Zwierzęta w filmach

Korah - nie do końca... jest czas, kiedy jako rodzic nie masz możliwości odebrać dziecku tej kolorowej naiwności... w filmie było tak, siak i koniec...

Moim zdaniem przedobrzony obraz świata - w którym nie ma obowiązków, kłopotów, smutku - jest pułapką.

Tesiorek - wychodzi na to, że najpierw rodzic musi pozaliczać te filmidła, by potem mądrze decydować, które nadają się dla dziecka

A na poważnie - mam koleżanki, które swoje pociechy zabierają na wolontariat do schroniska, biorą biedne, stare, czy zaniedbane zwierzaki na tzw. tymczas. Od początku pokjazują, że cyrk, czy zoo jest złe...

W ten sposób uczy się świata, empatii - uczy się widzieć i myśleć.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 14:43   #4
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Zwierzęta w filmach

Cytat:
Napisane przez Tesiorek Pokaż wiadomość
Cześć! Ostatnio w wolnej chwili, gdy usiadłam spokojnie w fotelu i mogłam się delektować ciszą wzięłam do ręki gazetę, a tam była reklama z małym dzieckiem, chłopcem, i wielkim białym psem. Nowe filmy często opowiadają historie ze zwierzętami w tle (na ten czekam aż będzie dostępny online, bo nie chcę płacić za reklamy w kinie ), co w jakiś sposób oddziałuje na dzieci i ich postrzeganie odpowiedzialności za czworonogi (i nie tylko). Jak myślicie, czy jest to etyczne dedykować takie filmy dzieciom, które mogą wtedy nabrać wypaczonego spojrzenia na opiekowanie się zwierzętami? Piesek taki duży, kochany, ale jak przychodzi co do czego, to na spacer nikt nie pójdzie, nie wyczesze, nie da jeść, a jeszcze przecież słodka ogromna kruszynka brudzi w domu, więc trzeba sprzątać. Tego w filmach nie ma. Co sądzicie?
filmy zawsze przedstawiają jakiś ułamek rzeczywistości, najważniejsze, ze mają pozytywny przekaz i pokazują przyjaźń psa i dziecka, a co do opieki nad psem i odpowiedzialności, to już rola rodziców, żeby to wytłumaczyć.
A gdyby tak brać na serio wszystkie filmy o zwierzętach, np. Uwolnić Orkę?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 17:36   #5
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Zwierzęta w filmach

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Korah - nie do końca... jest czas, kiedy jako rodzic nie masz możliwości odebrać dziecku tej kolorowej naiwności... w filmie było tak, siak i koniec...

Moim zdaniem przedobrzony obraz świata - w którym nie ma obowiązków, kłopotów, smutku - jest pułapką.

Tesiorek - wychodzi na to, że najpierw rodzic musi pozaliczać te filmidła, by potem mądrze decydować, które nadają się dla dziecka

A na poważnie - mam koleżanki, które swoje pociechy zabierają na wolontariat do schroniska, biorą biedne, stare, czy zaniedbane zwierzaki na tzw. tymczas. Od początku pokjazują, że cyrk, czy zoo jest złe...

W ten sposób uczy się świata, empatii - uczy się widzieć i myśleć.
Oczywiście, że dziecko ma prawo samo budować sobie wyobrażenie tego świata i też mu nie bronię telewizji, zwłaszcza filmów familijnych, gdzie dobro zawsze wygrywa ze złem ani bajek, ale czasem trzeba coś wytłumaczyć, że życie to nie bajka, ani film i wtedy nie ma obaw, że ten mały człowiek będzie mieć wypaczony obraz rzeczywistości, grunt to jakaś równowaga w tym wszystkim, poza tym wiele rzeczy wychodzi tak samo z siebie, że dzieci same widzą, jak np pies sąsiadów się męczy i wyje, bo go nikt nie wyprowadził cały dzień na spacer, bo niestety mieliśmy takich ( trzymali huskiego w bloku i niestety wyszło szydło z worka, że się nim nie zajmują, jak zalał sąsiadom z dołu sufit niejednokrotnie )

Mamy zwierzątka ( koszatniczki), a jedno z nich jest z tymczasu właśnie Syn się nimi opiekuje, jest w nim ta empatia, lubi się nimi zajmować, ale oczywiście sam by nie podołał jeszcze, bo żeby je nakarmić, to 2 razy na tydzień pamięta, a tak to mu trzeba przypomnieć codziennie, czy mają wodę w poidle, też ja muszę doglądać, ale może to tez moja wina, bo trochę go wyręczam
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 11:31   #6
Oneshantell1168
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Zwierzęta w filmach

Ja jako dziecko uwielbiałam filmy pokazujące przyjaźń dziecka i zwierzęcia. A już za Lassie, wróć! Przepadałam i się wzruszałam. Do tej pory się wzruszam. Ale ja zawsze miałam psy i wiedziałam jak to naprawdę z nimi jest - a więc fantastycznie, ale z obowiązkami I myślę, że mądrzy rodzice potrafią to wyjaśnić dzieciaczkom.
Oneshantell1168 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 13:03   #7
ECOJANIE72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Zwierzęta w filmach

Wydaje mi się, że kiedyś bajki bardziej wychowywały dzieci i uczyły dobrych "uczynków" niż teraz. W dzisiejszych bajkach i filmach animowanych coraz więcej agresji i walki zamiast zabawy i przyjaźni. To chyba nie ten wiek na takie pokazy
ECOJANIE72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 20:20   #8
Masterer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Zwierzęta w filmach

Dzieci powinny uczyć się empatii do zwierząt - zwłaszcza powinny uczyć się wyprowadzania psa na spacer, wyczesywania, karmienia itp. takie "drobne" obowiązki dla dziecka są bardzo dobre, uczy się że trzeba coś robić a przy tym dba o zwierzęta
Masterer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 11:46   #9
Mironiega2382
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Zwierzęta w filmach

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
poza tym wiele rzeczy wychodzi tak samo z siebie, że dzieci same widzą, jak np pies sąsiadów się męczy i wyje, bo go nikt nie wyprowadził cały dzień na spacer, bo niestety mieliśmy takich ( trzymali huskiego w bloku i niestety wyszło szydło z worka, że się nim nie zajmują, jak zalał sąsiadom z dołu sufit niejednokrotnie )
Dzieci może i widzą, ale nie zawsze rozumieją, co się dzieje i co to oznacza. Tutaj rola rodzica, by potrafił pokazać dziecku jak nie być obojętnym i co w takich sytuacjach należy zrobić.
Jeśli chodzi o branie zwierząt "na próbę" to mogę powiedzieć, że moim sąsiedzi przez parę tygodni zajmowali się huskym znajomych. Dzieciaki tak zaczęły się domagać, że też chcą małego husky do domu, że rodzice nie mieli wyjścia i kupili psa. Zastanawiam się, kiedy się zorientują, że branie psa pod opiekę pod wpływem dzieci to bardzo zła decyzja...
Mironiega2382 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 09:33   #10
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Zwierzęta w filmach

Cytat:
Napisane przez Mironiega2382 Pokaż wiadomość
Dzieci może i widzą, ale nie zawsze rozumieją, co się dzieje i co to oznacza. Tutaj rola rodzica, by potrafił pokazać dziecku jak nie być obojętnym i co w takich sytuacjach należy zrobić.
Jeśli chodzi o branie zwierząt "na próbę" to mogę powiedzieć, że moim sąsiedzi przez parę tygodni zajmowali się huskym znajomych. Dzieciaki tak zaczęły się domagać, że też chcą małego husky do domu, że rodzice nie mieli wyjścia i kupili psa. Zastanawiam się, kiedy się zorientują, że branie psa pod opiekę pod wpływem dzieci to bardzo zła decyzja...
Tutaj wszystko zależy od wieku i dojrzałości dziecka, czy rozumie, a rola rodziców jest najważniejsza, o czym była mowa. Tak czy siak mój syn miał ok 4 latek wtedy i był już na tyle rozumny, że dopytywał, a ciemu piesek płacze, a ciemu jest sam? Więc trzeba było wytłumaczyć mu to jego językiem i rozumowaniem. Dodam też, że nie pozostawiliśmy sprawy samej sobie, były rozmowy i prośby innych sąsiadów, żeby psa nie zostawiali bez opieki na całe dnie, teraz już tam nie mieszkamy, więc nie wiem, jak potoczyły się losy zwierzaka, ale wiem, że kupili tego psa córce i ona nauczyła go m.in. załatwiania potrzeb przez balkon ( 3 piętro), gdy nie było dorosłych w domu, potem pies już zaczął lać wszędzie, a jeszcze mieli kota.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-11-27 o 09:35
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-27 10:33:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.