mieszana,skłonna do podrażnień cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-13, 11:45   #1
Puny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 146

mieszana,skłonna do podrażnień cera


Mam 19 lat i od dłuższego czasu próbuję dobrać odpowiednie kosmetyki dla mojej cery.Jestem dośc bladą blondynką(chociaż ostatnio nabrałam trochę kolorku na wakacjach),moja skóra ma skłonności do przetłuszczania się w strefie T,za to na policzkach jest podrażniona.Wypróbowałam juz wiele kremów i wróciłam do tradycyjnego Nivea Soft, ponieważ tylko po nim moja skóra jest dostatecznie nawilżona.Używałam żelów do mycia twarzy i Garnier ale one za bardzo mnie podrażniały więc teraz testuje Nivea Visage.A moja skóra ma jeszcze jedną wadę-często przybiera różowawy lub czerwonawy odcień, co mnie strasznie irytuje.Mam też trochę wyprysków, zwłaszcza na brodzie, mimo codziennego oczyszczania i stosowania peelingów i maseczek.
Chciałaby też dobrać sobie odpowiedni podkład na jesień i zime. Przeczytałam wiele porad i zastanawiam sie nad Ever Fresh Maybelline, ale nie wiem czy będzie dla mnie odpowiedni.Co jeszcze mogłabym przetestować??
Proszę o poradę, liczę na was!!
Z góry dziękuje

Edytowane przez Puny
Czas edycji: 2005-11-07 o 17:07
Puny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 12:18   #2
frankfuterka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 24
Re: mieszana,skłonna do podrażnień cera

cześć Puny,
z tego co opisałaś to całkiem dobrze radzisz sobie ze skórą. jeśli chodzi o podkład to spróbuj AAMakup Matujący Podkład Kryjący z firmy Oceanic, jest niedrogi (chyba coś ok 20-25zł), a fajnie nawilża, matuje i ponieważ jest dość gęsty (trzeba go dobrze rozsmarować, najlepiej palcami) również kryje. Jest polecany do skóry mieszanej i tłustej i na takiej właśnie się sprawdza, dodatkowo to AA więc cera wrażliwa również się załapuje.
Pozdrawiam
zuza
p.s. nie myj skóry żelami, najczęściej zbyt mocno wysuszają i czasem podrażniają mieszaną skórę wrażliwą - taka moja mała rada
frankfuterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 08:41   #3
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: mieszana,skłonna do podrażnień cera

Puny napisał(a):
> mimo codziennego oczyszczania i stosowania peelingów i maseczek.

czy przypadkiem nie podrażniasz sobie skóry oczyszczaniem i peelingiem?
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 08:47   #4
Puny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 146
Re: mieszana,skłonna do podrażnień cera

dzięki Zuza za rady,sprawdziłam ten puder i niestety najjaśniejszy kolor(kość słoniowa)wydaje sie być pomarańczowy,a ja jestem blondynką z jasną cerą!
piszesz zebym nie myła twarzy żelami-w takim razie czym?
jeszcze raz dzięki za zainteresowanie
Puny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 08:54   #5
Puny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 146
Re: mieszana,skłonna do podrażnień cera

Tomku, wydaje mi sie że nie, maseczki oczyszczającej i peelingu używam raz na tydzień i jest to konieczne żeby moja skóra sie tyle nie przetłuszczała (stosuje je tylko na strefę T).Natomiast piszac, ze codziennie ją oczyszczam miałam na myśli,ze rano i wieczorem stosuje żel Nivea Visage Hydro Balance, co nie jest chyba zbyt gorliwą pielęgnacją
Czy ktoś może mi coś jeszcze doradzić odnośnie podkładu? Co sądzicie o Stay Matte Rimmel'a?
Puny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 08:58   #6
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: mieszana,skłonna do podrażnień cera

Puny napisał(a):
> Tomku, wydaje mi sie że nie, maseczki oczyszczającej i peelingu używam raz na tydzień i jest to konieczne żeby moja skóra sie tyle nie przetłuszczała (stosuje je tylko na strefę T).Natomiast piszac, ze codziennie ją oczyszczam miałam na myśli,ze rano i wieczorem stosuje żel Nivea Visage Hydro Balance, co nie jest chyba zbyt gorliwą pielęgnacją

ok, ja sugerowałbym jednak na jakiś czas odstawić peeling, szczególnie, jeśli jest to peeling ścierny, a na pewno nie stosować go razem z maseczką oczyszczającą
natomiast uważam, że nie powinnaś rezygnować z mycia twarzy żelem nie zapominaj tylko o toniku i kremie nawilżającym
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 09:58   #7
Puny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 146
Re: mieszana,skłonna do podrażnień cera

mam jeszcze jedno pytanko:czy ktoś moze mi polecić jakiś dobry korektor do zatuszowania drobnych wyprysków(z tańszej półki).Czytałam,że warto kupić Bell(antybakteryjny) lub Vipera.Co o nich sądzicie?
Tomku,o toniku i kremie pamiętam
Puny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.