Eksfoliacja - pilne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-09, 17:31   #1
Azya
Raczkowanie
 
Avatar Azya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomo¶ci: 42
Question

Eksfoliacja - pilne


Dzień dobry!

Chciałabym się dowiedzieć, w jakiej ilości i w jakich odstępach czasu wykonuje się zabiegi eksfoliacji (w gabinecie kosmetycznym). Czy po kuracji należy po jakimś czasie ją ponowić, czy wystarczą pojedyncze zabiegi? Jak częste?
Domyślam się, że skóra przed pierwszym zabiegiem powinna zostać oczyszcona mechanicznie. Czy między zabiegami eksfoliacji jest jeszcze konieczne oczyszczanie?

Mam zamiar poddać się w najbliższym czasie temu zabiegowi. Jak się dowiedziałam w salonie kosmetycznym, kuracja składa się z 10 zabiegów. Liczba ta mnie przeraziła - mówię szczerze, że ze względu na zasobność portfela. Każdy z tych zabiegów kosztuje 65 zł; łącznie wychodzi 650 zł. Razem z pierwszym oczyszczaniem dale to sumę ponad 700 zł... Zastanawiam się, czy mogę zrobić mniej tych zabiegów?...

Zależy mi na jak najlepszym stanie skóry przede wszystkim pod koniec sierpnia (ech, mój ślub! ). Dlatego ważne jest też dla mnie pytanie, jak długo utrzymują się efekty tych zabiegów...

Mam skórę mieszaną, bardzo przetłuszczającą się w strefie T (wciąż się świecę, nawet po przypudrowaniu), z rozszerzonymi porami. Część jest chropowata, jakby w maleńkiej kaszce (to nie są prosaki); zwykłe oczyszczanie nie przynosi rezultatów, bo żadna z kosmetyczek nie usunęła mi tych chropowatości i skóra nawet zaraz po oczyszczaniu wygląda na zanieczyszczoną.

Dodam, że dbam o cerę, stosuję peelingi (enzymatyczny i mechaniczny), używam kremów nawilżających na dzień i na noc, myję twarz wyłącznie mleczkiem i tonikiem.

Pozdrawiam!
Azya jest offline Zgło¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-05-09, 17:58   #2
pysia_modnisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 33
Dot.: Eksfoliacja - pilne

nie robiłam tego jeszcze a na czym to włacie polega i w jaki sposób poamaga
pysia_modnisa jest offline Zgło¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-05-09, 20:46   #3
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 260
Dot.: Eksfoliacja - pilne

ja mialam robiona eksfoliacje (dermiki) jakies 4 lata temu.
szczerze mowiac nie wydaje mi sie, zeby to byl najlepszy czas, bo slonko juz dosc mocno grzeje, pamietam, ze moja tez zrobilam za pozno, bo opalilam sobie w miedzy czasie nos (czyli ta czesc ciala, ktora (na moje nieszczescie) jako pierwsza lapie opalenizne i to zawsze gustownie czerwona i Pani Kosmetyczka tego zdecydownie nie pochwalila, oj nie...
ale z tego co pamietam efekty byly calkiem dobre.
zabiegi co kilka dni, wczesniej cera oczyszczona mechanicznie.
to tyle z moich wspomnien
moze ktoras z Panien ma nowsze wiesci?
aaww jest offline Zgło¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 użytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysyłania wiadomo¶ci
Nie możesz zakładać nowych w±tków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Wł±czono
Emotikonki: Wł±czono
Kod [IMG]: Wł±czono
Kod HTML: Wył±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.