ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-20, 20:38   #1
marsyllie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2

ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.


Witajcie,
mojej 9-miesięcznej suczce prawie 3 tygodnie temu skończyła się pierwsza cieczka. Przedwczoraj zauważyłam u niej dosyć gęstą wydzielinę koloru żółto-mlecznego. Od razu poszłam do weta. Piesek został przebadany, ma lekko powiększoną macicę i spuchnięte sutki( wygląda na efekt hormonów po ciecze), ale wet powiedziała, że wydzieliny jest sporo. Następnego dnia zrobiłyśmy morfologię, wyniki w normie-oprócz podwyższonych limfocytów(wiem, co to oznacza u ludzi, a może ktoś z was wie, co u psów?), tyle że rozmaz może wskazywać na początki stanu zapalnego. Dzisiaj wydzieliny w ogóle nie zauważyłam. Na usg jesteśmy zapisane dopiero na poniedziałek i szczerze mówiąc strasznie się boję, że do tego czasu coś się stanie. Ogólnie sucz jest w dobrej kondycji, chętna do zabawy, ma apetyt, pije wodę w normie. Sama nie wiem, co o tym sądzić. Czy w ogóle jest możliwe ropomacicze? Raz ta wydzielina jest, raz jej nie ma. Jak było w przypadku waszych suczek? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
marsyllie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 21:50   #2
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

Wyniki badań u zwierząt są podobne do wyników ludzkich i oznaczają to samo. Zadałaś dziwne pytanie"czy w ogóle jest możliwe ropomacicze?" No skoro sunie i kotki chorują, to znaczy że jest możliwe i to od pierwszej cieczki. Generalnie jest tak, że jeśli to będzie wynik hormonów, to i tak nie masz za bardzo wyboru i będziesz musiała sunię wysterylizować. Puchnące sutki i powiekszona macica sugerują że twoja sunia może mieć problemy/jak nie teraz to w przyszłości/ z urojonymi ciążami. Te w konsekwencji prowadzą do nowotworów sutków i właśnie ropomacicza. Choć i teraz wcale nie jest to wykluczone. Przy ropomaciczu w który wydzielina ropna wypływa na zewnątrz zwierze długo zachowuje się normalnie , bo ropa nie zatruwa organizmu. Je, bawi się. Przy formie w której ropa zatruwa organizm od razu widać że z psiunią jest coś nie tak. Zignorowanie objawów kończy się uszkodzeniem nerek , zapaleniem otrzewnej itp. Można ropomacicze leczyć i suki nie sterylizować. Ale ta choroba ma to do siebie że nawraca, bo jest wynikiem zaburzeń hormonalnych i brak właściwej decyzji w kwestii sterylki może doprowadzić do raka macicy.To w znacznym stopniu genetyka, nie poradzisz.
__________________
Wszystkie idee antywolnościowe są ideami faszystowskimi.Nikt nie ma prawa ograniczać prawa kobiety i mężczyzny do własnego ciała i poglądów.

Edytowane przez Neutrina
Czas edycji: 2012-04-20 o 21:54
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 17:07   #3
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

Znajoma laczyla suke(hodowlana,z uprawnieniami) na ropomacicze az i tak trzeba bylo suke wyciac...I to jeszcze ledwo ja odratowali bo byly komplikacje na stole...Taka paskudna choroba niestety,zadko kiedy da sie je calkiem wyleczyc... A im dluzej czekasz tym wieksze ryzyko pozniej komplikacji...Jesli to suka nie rasowa,nie hodowlana to ja bym nie czekala ze sterylka....Szkoda psa
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 11:31   #4
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Znajoma laczyla suke(hodowlana,z uprawnieniami) na ropomacicze az i tak trzeba bylo suke wyciac...I to jeszcze ledwo ja odratowali bo byly komplikacje na stole...Taka paskudna choroba niestety,zadko kiedy da sie je calkiem wyleczyc... A im dluzej czekasz tym wieksze ryzyko pozniej komplikacji...Jesli to suka nie rasowa,nie hodowlana to ja bym nie czekala ze sterylka....Szkoda psa
A jak rasowa , to można nawet należy zwlekać aż zrobią się komplikacje i sunie zejdzie ? Sory w ogóle jaka to różnica czy rasowa czy nie jak jest chora?
Przy ropomaciczu i podleczeniu żaden przyzwoity wet nie powie że pozwala na to aby suka mogła mieć szczeniaki.Co to za mentalność? Szok! Ta choroba to wynik zaburzeń przy cieczce i wet kóry sam przciąga w czasie sterylizację i twierdzi że może psa wyleczyć jest naciągaczem i rzeźnikiem, a nie lekarzem.
__________________
Wszystkie idee antywolnościowe są ideami faszystowskimi.Nikt nie ma prawa ograniczać prawa kobiety i mężczyzny do własnego ciała i poglądów.

Edytowane przez Neutrina
Czas edycji: 2012-04-24 o 11:35
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 08:26   #5
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

Ja to rozumiem Ale kazdy sam decyduje o swoim psie...
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 00:31   #6
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

No ale jednak ty napisałaś

Napisane przez Garadiela
Jesli to suka nie rasowa,nie hodowlana to ja bym nie czekala ze sterylka.

hmmm masz hodowlę, wnioskuję z twoich innych postów.Bardzo reklamujesz ZK
__________________
Wszystkie idee antywolnościowe są ideami faszystowskimi.Nikt nie ma prawa ograniczać prawa kobiety i mężczyzny do własnego ciała i poglądów.
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 07:19   #7
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

Dlaczego mam miec hodowle I co ma piernik do wiatraka Teraz bawimy sie w czepianie za slowka?
Jak bym miala suke wartosciowa hodowlanie to rowniez starala bym sie ja leczyc...O ile bylbo by to poczatkowe stadium a nie rozwiniete ropomacicze i o ile wet by mnie poparl....W przeciwnym razie nie bylo by dyskusji i suka byla by cieta.
Na szczescie suk nie mam,mam jednego kastrata wiec nie mam tego problemu
Kocham wszystkie psy ale jesli chodzi o rasowe to jestem za rodowodem jesli o to pytasz
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 09:20   #8
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

Widzę, że autorka wątku już się nie odezwała ale chciałam dodać coś jeszcze od siebie. Moja suczka zachorowała na rapomacicze, wet od razu operował, bo szczerze powiedział, że szkoda czasu na badania, bo ropa może uszkodzić nerki, wątrobę. Suczka miała się dobrze po operacji, jednak przeżyła tylko niecały rok, bo wątroba przestała działać i dostała żółtaczki. W ostatnich tygodniach wet kazał dawać jej coś na wątrobę np. Hepatil. Mam żal, że nie zalecił tego profilaktycznie po operacji, skoro tak silne ropomacicze mogło uszkodzić ten narząd. Żałuję też, że sama nie byłam dociekliwa i myślałam, że udana operacja to już koniec problemu. Może mój ukochany pies żyłby jeszcze w zdrowiu, gdybym robiła jej okresowe kuracje wspomagające pracę wątroby. Jeśli wasze suczki zachorują na tę chorobę, niech wet zbada też czy nerki czy inne narządy dobrze pracują, żeby się nie okazało, że pies nie odejdzie przez ropomacicze a niewydolność nerek czy wątroby.
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 15:25   #9
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

a jesteś pewna, że żółtaczka była spowodowana zabiegiem, który przeszła przed rokiem, a nie np. babeszjozą?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 17:08   #10
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

moja sytuacja byla podobna , rodzice leczyli suke y ropomacicza zeby mogla miec mlode niepotrzebne wyrzucenie kasy na francuskie leki a po wycięciu jajnikow trzeba spr. czy wycieli dwa jajniki bo niektorzy chca zarobic podwojnie i niewalane ze kroją psa dwa razy i sie meczy
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 17:35   #11
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
a jesteś pewna, że żółtaczka była spowodowana zabiegiem, który przeszła przed rokiem, a nie np. babeszjozą?
Oczywiście, że nie jestem pewna, że to skutek ropomacicza, bo nie jestem weterynarzem. Kleszcza na pewno nie miała, bo biegając po zieleni osiedlowego blokowiska nigdy nie złapała kleszcza.
Skoro wet powiedział, że ropomacicze w takim stanie zaawansowania może uszkadzać narządy wewnętrzne to wywnioskowałam, że z miesiąca na miesiąc wątroba przestawała działać właśnie przez nagromadzoną ropę. Nie znam się, ale napisałam to, by właścicielki suczek, które zachorowały na ropomacicze chociaż zapytały weterynarza o sens np. podstawowych badań krwi już po operacji.
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 22:01   #12
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: ropomacicze u 9-miesięcznej suczki? Proszę o pomoc doświadczone osoby.

Moja 4 letnia pekinka tez miała ropomacicze,które wykryto podczas sterylizacji.Wcześniej nie miała żadnych obiawów.właśnie na dobre zaczyna wybudzać sie z narkozy.
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.