częste wymioty u dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-29, 12:02   #1
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923

częste wymioty u dziecka


moja 11 miesięczna córeczka często wymiotuje, zdarza jej się to prawie natychmiast po posiłku. Odkąd się urodziła był z tym problem, albo ulewała albo wymiotowała, karmiłam ją wtedy tylko piersią. Moja "super" lekarka powiedziała, że nie ma się co przejmować, bo bardzo dobrze przybiera na wadze więc nic złego się nie dzieje. Teraz żałuję, że jej słuchałam, bo ten problem jest do dzisiaj, teraz zdarza jej się zwymiotować raz na kilka dni, raz na tydzień. Jakiś czas temu inny lekarz stwierdził, że to wirusowe wymioty, brała leki i akurat wtedy to chyba faktycznie był wirus. Ten sam lekarz podejrzewa u niej też uczulenie na mleko, więc na razie dostaje tylko sinlac. Jednak po nim też zdarza jej się zwymiotować. Do tej pory nie przejmowałam się tym aż tak bardzo, przez to co powiedziała lekarka oraz fakt, że mała nie czuje się źle po tym jak zwymiotuje, od razu śmieje się i bawi, ma apetyt i wszystko wydaje się ok. Martwię się jednak, że ma jakiś problem, może z przełykiem a może z brzuszkiem.
Piszę to wszystko, bo liczę na to, że może któraś z Was miała podobne problemy z dzieckiem i mogłaby mi coś doradzić, np. do jakiego lekarza się udać.
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 12:40   #2
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: częste wymioty u dziecka

Trzeba odróznić wymioty od ulewania. Wymioty są wyrzucane z zoładka pod ciśnieniem, czyli mamy efekt wizualny odpowiedni. Jezeli jest to ulewanie, to treść pokarmowa wypływa jakby sama, bardziej biernie. Moze mała ma refluks zoładkowo-przełykowy?? Moga pomóc nastepujące czynności: 1. nie powinno kłaść się dziecka niedługo po posiłku, 2. niektóre dzieci nie potrafia porządnie sobie odbić i wtedy treść jest wyrzucana razem z pokarmem jako ulewanie, 3. jeżeli dziecko lezy na materacyku w łóżeczku, należy go unieśc od strony głowy tak o 20 cm wyżej niż częśc przy nogach (czyli robi nam się zjeżdżalnia) i zabezpieczyć ręcznikiem, kocykiem dół łózeczka, tak, zeby dziecko nie wpadło w szczebelki.
Kwestia alergii też jest bardzo prawdopodobna, wymioty towarzyszące alergii nie powoduja większych zaburzeń dla organizmu, czyli dziecko tak jak Twoje przybiera odpowiednio na masie do swojego wieku. Po zmianie pokarmu powinno sie to uspokoić. Szukałabym na Twoim miejscu przyczyn w obu omawianych sprawach. Szukaj dobrego pediatry i alergologa, bo to może być sprawa prosta do rozwiazania, ale lekarz pediatra może to bagatelizować. Są testy na alergię pokarmową i mozna to u takiego maluszka dośc szybko sprawdzić. Mam nadzieję, że coś pomogłam. Masz albo kiedykolwiek miałaś alergie(jakiekolwiek) lub ojciec córeczki??
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 12:53   #3
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: częste wymioty u dziecka

to są wymioty, ciężko uznać coś takiego za ulewanie, skoro wyrzuca to z niej na taką odległość, że pól pokoju mam w wymiotach...
też myślałam o refluksie, czy możesz powiedzieć jak to można zdiagnozować? lekarz zleci jakieś badania? i w jaki sposób diagnozuje się u dziecka uczulenie na mleko? te wszystkie sposoby które opisałaś znam, ale u roczniaka prawie wydaje się to być nie do zastosowania, moja po jedzeniu od razu chce wstawać i często mam wrażenie że to też jest powodem wymiotów, bo od razu "leci" gdzieś. Ale nie zawsze bo czasem zwymiotuje nawet gdy jej nie ruszam.

aha, ja nie mam alergii, mąż też nie ma. Ale mała ma bardzo dużo małych krostek na polikach i też ma tak od zawsze praktycznie. Maści pomagają na krótko.

Edytowane przez metropolitan
Czas edycji: 2011-07-29 o 12:55
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 13:08   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: częste wymioty u dziecka

Idź w kierunku refluksu żołądkowo-przełykowego. Gastrolog dziecięcy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 13:41   #5
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: częste wymioty u dziecka

Tak jak opisałaś, to zwykły refluks nie jest. Refluks diagnozuje się przy pomocy gastroskopii, ale nie wiem u jakich dzieci zaczyna się go robić. Obstawiam alergię na mleko lub ogólnie na pokarmy. Wykonuje sie badania z krwi- przy alergii powinny byc podwyzszone eozynofile i bazofile. Wykonuje się takze testy skórne płatkowe- pod odpowiednim plastrem umieszcza sie na 24 godziny próbki pokarmu i po tym czasie sprawdza się odczyn alergiczny w danym miejscu- jest czy go nie ma. Może masz dostęp do większych ośrodków medycznych w których robi się kompleksowe badania- wiem, że w Bydgoszczy takie robią- studiowałam tam dietetyke i na dietetyce pediatrycznej wszystko to mieliśmy omawiane. Warto szukac dobrego lekarza, który nie zbagatelizuje sprawy. Alergia na pokarmy to nie tylko mleko, także zboża, warzywa, owoce i cała plejada gwiazd, ale sama tego nie potwierdzisz i nie wykluczysz. Życzę z całego serca powodzenia i szczęścia do wyrozumiałych osób w służbie zdrowia Jak co to pytaj śmiało, jeżeli mogę w czymś pomóc.
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 22:59   #6
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: częste wymioty u dziecka

Moje dziecko mialo podobnie - czeste (ale nie tak czeste jak u Ciebie) wymioty po posilku.
Chyba ze 4 lekarki mowily to samo - uczulenie na mleko, zapisany Sinlac.
Jak mial 15 miesiecy, nasililo sie to, wymioty byly po kazdym posilku.

No wiec pojechalam do szpitala, tam zrobili mu setke badan, i okazalo sie ze maly mial E-Coli, i totalnie zniszczona watrobe.
Spedzilismy cos ponad tydzien w szpitalu, na kroplowkach, diecie itd.

Oczywiscie nie mowie, ze u Twojego dziecka tez tak moze byc, ale moze lepiej podjedz do szpitala, zrobic szczegolowe badania?
Krew, kał, mocz itd. Te badania wykryja ewentualną chorobe dużo wczesniej niz pediatra.

Edytowane przez shiava
Czas edycji: 2011-07-29 o 23:01
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 08:22   #7
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: częste wymioty u dziecka

u naszych znajomych była dokładnie taka sytuacja, jak opisujesz.

jak mały tylko się urodził, to pił mleko z piersi prawidłowo, a potem leżąc w łóżeczku wymiotował na dużą odległość od łóżeczka. pojechali do szpitala i najpierw lekarz powiedział, że to nic takiego, ale później jak nie odpuszczali, bo wiadomo że takie wymioty nie są normalne, to lekarz zmienił diagnozę i stwierdził, że to jakiś problem z przełykiem.
zoperowali takie malutkie dziecko otwierając klatkę piersiową, ale bardzo szybko doszedł do siebie i jest zdrowym dzieckiem. także przyczyną jest nieprawidłowa budowa przełyku.
objawem były właśnie chlustające na dużą odległość wymioty.
ten problem jest opisany w jednej książce, jak znajdę tytuł u siebie, to Ci napiszę.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 09:46   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: częste wymioty u dziecka

Shiava, też może być bakteria U mojej córy najpierw diagnozowano refluks, a potem okazało się, że nie, że raczej bakteria. A w efekcie dziecko nie jadło mi równe 3 miesiące, przestała jeść z dnia na dzień, koszmar.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 20:28   #9
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
u naszych znajomych była dokładnie taka sytuacja, jak opisujesz.

jak mały tylko się urodził, to pił mleko z piersi prawidłowo, a potem leżąc w łóżeczku wymiotował na dużą odległość od łóżeczka. pojechali do szpitala i najpierw lekarz powiedział, że to nic takiego, ale później jak nie odpuszczali, bo wiadomo że takie wymioty nie są normalne, to lekarz zmienił diagnozę i stwierdził, że to jakiś problem z przełykiem.
zoperowali takie malutkie dziecko otwierając klatkę piersiową, ale bardzo szybko doszedł do siebie i jest zdrowym dzieckiem. także przyczyną jest nieprawidłowa budowa przełyku.
objawem były właśnie chlustające na dużą odległość wymioty.
ten problem jest opisany w jednej książce, jak znajdę tytuł u siebie, to Ci napiszę.

Tez znam taki przypadek dziecka (obecnie ma 17 lat) ktore wymiotowalo jedzeniem i okazalo sie to tez problemem z przelykiem, za waskie cos tam w przelyku.....dziecko przeszlo operacje i bylo po problemie,
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 14:25   #10
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: częste wymioty u dziecka

dzięki za wszystkie wpisy.

jeśli chodzi o e.coli to ja ją mam na pewno bo wyszło mi to ostatnio w posiewie moczu. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie?

alergia też jest możliwa, zwłaszcza że właśnie ma też te skórne problemy, będę musiała zrobić te testy alergiczne.

Jeśli chodzi o refluks to nie wiem... ale mała w ogóle nawet jak nie wymiotuje po jedzeniu to ma taki odruch wymiotny, tak jakby chciała zwymiotować a nie mogła.

a i dodam jeszcze, że może to też chhodzi o gęstość pokarmów, bo jak zjada obiadek czy deserek to nigdy nie wymiotuje, tylko po tym sinlacu lub mleku, no i jak piersią karmiłam to wtedy też po karmieniach ogólnie.
tak czy sik jutro pójdę z małą do przychodni i jeśli lekarka mi nie da odpowiednich skierowań na badania i znowu zbagatelizuje sprawę, to biorę kartę i przenoszę małą do innego lekarza, bo to już jest przesada.

Edytowane przez metropolitan
Czas edycji: 2011-07-31 o 14:33
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 23:52   #11
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: częste wymioty u dziecka

moja starsza corka wymiotowala od urodzenia... jak mowilam lekarzom zbywali mnie albo olewali krotko mowiac.... sama zaczelam szperac w necie...

i jestem w 100% pewna ze miala nietolerancje laktozy... (ma ja moj tata, mialam ja ja jako dziecko- dowiedzialam sie tego po szczegolowych pytaniach do mojej mamy)

wymiotowala po wszystkim co mleczne... dalej niz widziala.. tolerowala jedynie zupki, i inne dania...

mlodsza corka miala skaze bialkowa i od poczatku dostawala bebilon pepti, potem nutramigen... minelo po ok 9mc i juz jest ok....

poszukaj dobrego lekarza niech zachamuja wymioty bo dziecko sie meczy, traci elektorlity i apetyt...

niech porobia jej szczegolowe bania np gastroskopie

ale jak dla mnie to nietolerancja laktozy z tego co pisujesz bo moja corka miala dokladnie to samo....

popros o bebilon pepti i stopniowo go wprowadzaj bo nie jest smaczny dla dziecka...
moj lekarz na tym etapie ktorym jest twoja corka kazal mi zminimalizowac mleczne posilki

wystarcza dwa po 210ml... a wiecej nabialu w postaci mieska...

moja corka jadla dwa razy zupke w ciagu dnia, jedna z miesem druga bez...

do tego kanapeczki z szyneczka, deserki, moze byc sinlac, generalnie to co lubi a mleko rano i wieczorem... ale to musisz przejsc na te dla alergikow....

i po ok 2 tyg powinna byc poprawa jakas widoczna
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 20:16   #12
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: częste wymioty u dziecka

no właśnie mleka jej już nie daję, tylko sinlac, żadnych nawet ciasteczek ani nic, jedynie do chrupania wafle ryżowe już dostaje, więc zminimalizowałam na maksa...
jeszcze dzisiaj byłyśmy u lekarki z przychodni i niestety wizyta ta utwierdziła mnie w przekonaniu, że pora na zmianę przychodni... lekarka nie wiedząc gdzie szukać przyczyny skrytykowała mnie za podawanie dziecku obiadków w słoiczkach... no bo to przecież samo zło....
dostałam to czego potrzebowałam czyli skierowania do specjalistycznych poradni: alergolog i gastrolog, więc chociaż tyle...
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 16:18   #13
sylkora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: częste wymioty u dziecka

Ostatnio w TV leciał program o dzieciach i tam opisano podobną sytuację - początkowo lekarze diagnozowali refluks, sprawy przełykowe, skazę białkową. Ostatecznie ustalono, iż dziecko ma niedobór jednej z witamin z grupy B (nie pamiętam dokładnie której).
sylkora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:30   #14
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: częste wymioty u dziecka

podbijam watek bo mi dzis rece znowu opadly
corka ma 3.5 roku, normalnie je, pije, rusza sie etc. nie skarzy sie na zadne bole, zapytana co ja boli pokazuje strupa sprzed 2ch tygodni.
i od 3 dni wymiotuje... raz dziennie, po posilku obiadowym, raz w wannie jak sie zachlysnela woda przy myciu zebow. nie bede robic paniki i isc do lekarza z perfekcyjnie zrowym dzieckiem, bo oprocz tego ze sobie raz dziennie pusci pawika to nawet temp nie chce miec. zadnych wysypek ani innego ustrojstwa
co ja mam robic?
i je dosc male porcje, w sensie tyle jej piastka, wiec raczej sie nie przejada
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:34   #15
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
podbijam watek bo mi dzis rece znowu opadly
corka ma 3.5 roku, normalnie je, pije, rusza sie etc. nie skarzy sie na zadne bole, zapytana co ja boli pokazuje strupa sprzed 2ch tygodni.
i od 3 dni wymiotuje... raz dziennie, po posilku obiadowym, raz w wannie jak sie zachlysnela woda przy myciu zebow. nie bede robic paniki i isc do lekarza z perfekcyjnie zrowym dzieckiem, bo oprocz tego ze sobie raz dziennie pusci pawika to nawet temp nie chce miec. zadnych wysypek ani innego ustrojstwa
co ja mam robic?
i je dosc male porcje, w sensie tyle jej piastka, wiec raczej sie nie przejada
A może zjadła coś ostatnio co podrażniło jej żołądek. Szczerze mówiąc to pierwszy raz spotykam się z takim problemem.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:35   #16
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
A może zjadła coś ostatnio co podrażniło jej żołądek. Szczerze mówiąc to pierwszy raz spotykam się z takim problemem.
kurcze jemy to samo, chyba ze cos w przedszkolu...
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:38   #17
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
kurcze jemy to samo, chyba ze cos w przedszkolu...
Może to głupie porównanie, ale mojemu mężowi się niedawno przykleiła do żołądka taka celulozowa kapsułka z witaminami. Potem przez 2 kolejne tygodnie zbierało mu się na wymioty.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:42   #18
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Może to głupie porównanie, ale mojemu mężowi się niedawno przykleiła do żołądka taka celulozowa kapsułka z witaminami. Potem przez 2 kolejne tygodnie zbierało mu się na wymioty.
sama nie wiem. przed chwila obrzygala mi pol stolu, po czym przyszla ze chce chleb z maslem... dalam, no bo co mam zrobic? mleczne produkty jej odstawie do poniedzialku i zoabczymy
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:46   #19
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
sama nie wiem. przed chwila obrzygala mi pol stolu, po czym przyszla ze chce chleb z maslem... dalam, no bo co mam zrobic? mleczne produkty jej odstawie do poniedzialku i zoabczymy
No chyba pozostaje Ci tylko czekać na poprawę.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 09:53   #20
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: częste wymioty u dziecka

katakumba, u mnie tez wymiotów ciąg dalszy. Długo był spokój, a teraz ostatnio znowu było prawie codziennie rzyganie. Zauważyłam, że ona ma już tak "udomowiony" odruch wymiotny, że wystarczy jakiś włosek, albo zachłyśnie się właśnie wodą w wannie czy coś i paw gotowy. Po czym śmieje się i chce jeść normalnie i pić......
nie wiem o co chodzi.
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 11:39   #21
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
katakumba, u mnie tez wymiotów ciąg dalszy. Długo był spokój, a teraz ostatnio znowu było prawie codziennie rzyganie. Zauważyłam, że ona ma już tak "udomowiony" odruch wymiotny, że wystarczy jakiś włosek, albo zachłyśnie się właśnie wodą w wannie czy coś i paw gotowy. Po czym śmieje się i chce jeść normalnie i pić......
nie wiem o co chodzi.
U nas spokój od paru dni a konkubenta teoria jest taka sie się corka nam przezarla jednak w którymś momencie: bierze sobie z lodówki jogurty albo żółty serek nic nam nie mówiąc!
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 16:44   #22
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: częste wymioty u dziecka

A my mamy tragiczną chorobę lokomocyjną. Dziś znajomi nas z parku podwieźli do domu, dosłownie 5 minut drogi. I dziecko nie dało rady i przed samym domem puściła pawia. Załamujące to jest...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 20:16   #23
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
A my mamy tragiczną chorobę lokomocyjną. Dziś znajomi nas z parku podwieźli do domu, dosłownie 5 minut drogi. I dziecko nie dało rady i przed samym domem puściła pawia. Załamujące to jest...
probowalas zakleic pepek? sprobuj, co ci szkodzi
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 20:53   #24
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
probowalas zakleic pepek? sprobuj, co ci szkodzi
Wiesz ostatnio nigdzie nie jeździliśmy więc nie miałam okazji. Ale spróbuję na pewno bo jestem w desperacji.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 20:57   #25
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Wiesz ostatnio nigdzie nie jeździliśmy więc nie miałam okazji. Ale spróbuję na pewno bo jestem w desperacji.
U mnie tez się zaczęło. I bardzo skomplikowało życie bo my dużo jeździmy.. Tzn jeździliśmy bo teraz to ja się boje sama z mała jeździć skoro są takie przygody.

Zaklejanie pepka u nas nie pomogło. Lekarz zalecił Lokomotiv ale to jest dopiero od 3 r.z. Poza tym zasugerował wozić mała z przodu ale ja nie chciałabym jej przekładać. Z tylu jest pewnie bezpieczniej
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 21:05   #26
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
U mnie tez się zaczęło. I bardzo skomplikowało życie bo my dużo jeździmy.. Tzn jeździliśmy bo teraz to ja się boje sama z mała jeździć skoro są takie przygody.

Zaklejanie pepka u nas nie pomogło. Lekarz zalecił Lokomotiv ale to jest dopiero od 3 r.z. Poza tym zasugerował wozić mała z przodu ale ja nie chciałabym jej przekładać. Z tylu jest pewnie bezpieczniej
Ja chciałabym uniknąć podawania farmaceutyków. Jakbym przed każda jazdą samochodem dawała to obojętne dla zdrowia by to chyba nie było? Co jest w takim lokomotivie? Moja córka ma 3,5 roku więc ewentualnie na dłuższy wyjazd byłaby to jakaś opcja, ale nie na co dzień...

Z przodu wozić nie będę bo raz - nie mam tam isofixa, a fotelik kupiłam bezpieczny z isofixem właśnie, a dwa - jak piszesz - z tyłu zawsze bezpieczniej. A opcja z przodu i w dodatku bez isofixa to juz zupełnie odpada.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 21:13   #27
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: częste wymioty u dziecka

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Ja chciałabym uniknąć podawania farmaceutyków. Jakbym przed każda jazdą samochodem dawała to obojętne dla zdrowia by to chyba nie było? Co jest w takim lokomotivie? Moja córka ma 3,5 roku więc ewentualnie na dłuższy wyjazd byłaby to jakaś opcja, ale nie na co dzień...

Z przodu wozić nie będę bo raz - nie mam tam isofixa, a fotelik kupiłam bezpieczny z isofixem właśnie, a dwa - jak piszesz - z tyłu zawsze bezpieczniej. A opcja z przodu i w dodatku bez isofixa to juz zupełnie odpada.
Nas czeka wyjazd nad morze, kilka godzin, w sierpniu, nie wiem jak my pojedziemy tez nie chce podawać jej leków ale jak będzie trzeba to podam... Teraz jak muszę z nią gdzieś jechać to
Nigdy prosto po jedzeniu
Nie daje dużo jedzenia
Luźne ubrania
Jeżdżę jak kursant

I wtedy czasami udaje się dojechać cało. Mała strasznie płacze jak zwymiotuje. Mam wrażenie ze nie dość ze są to nie miłe odczucia fizyczne to ona jest wystraszona ze stało się coś takiego.. Biedulka.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 23:20   #28
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: częste wymioty u dziecka

alyaih a to: http://www.paydenspharmacy.co.uk/product.asp?sku=28793Q

wiem ze lekiem na chorobe lokomocyjna w uk jest HYOSCINE jak np kwells, joy rides http://www.evidence.nhs.uk/formulary...e-hydrobromide

(akurat strona NHS EVIDENCE nie jest najlatwiejsza w operowaniu, glupio ja zrobili, ale pewne info z niej mozna wyciagnac, nie optuja za jakims lekiem etc)
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 23:27   #29
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: częste wymioty u dziecka

ojej, a o co chodzi z tym zaklejaniem pępka? że to niby pomaga?

współczuję problemu, bo dla mnie to byłby naprawdę duży problem, bo codziennie się z małą kręcimy gdzieś autem. N ale przede wszystkim biedne te dzieciaki...
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.