Prezent dla koleżanki - wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-08, 08:06   #1
nefretari87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 14

Prezent dla koleżanki - wesele


Cześć dziewczyny!
Chciałam prosić Was o poradę dotyczącą prezentu. Razem z chłopakiem wybieramy się na wesele mojej koleżanki ze studiów. Nie znamy tam nikogo poza Parą Młodą, a właściwie to ja znam Parę Młodą a mój chłopak nie Problem pojawił się przy ustalaniu prezentu ślubnego. Na początku chcieliśmy dać pieniądze, ale tu znowu problem - ile się daje..? Stwierdziliśmy więc, że może lepiej kupić prezent, ale tu znów usłyszałam głosy, że prezenty daje się jak kogoś nie stać by włożyć do koperty. Ja już sama nie wiem co robić, tym bardziej że wesele tuż tuż. Bardzo będę wdzieczna za Wasze opinie i pomysły. Pozdrawiam gorąco
nefretari87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 08:36   #2
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Z prezentem możesz nie trafić, pieniądze są bardziej uniwersalne - a daje się tyle, na ile Cię stać/ile masz ochotę dać
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 09:05   #3
enzunio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 067
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Ja bym się ucieszyła z czegoś takiego http://allegro.pl/krosno-drinki-swia...610734416.html
enzunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 10:19   #4
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Cytat:
Napisane przez enzunio Pokaż wiadomość
Ja bym się ucieszyła z czegoś takiego http://allegro.pl/krosno-drinki-swia...610734416.html
właśnie, nawiązując do tego można kupić elegancki zestaw sztućców (uważam, że to bardzo dobry prezent, bo często na różne okazje brakuje "zastawy"). Szło, porcelana też zawsze się przydaje a porządny zestaw nie należy do tanich.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 11:06   #5
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
właśnie, nawiązując do tego można kupić elegancki zestaw sztućców (uważam, że to bardzo dobry prezent, bo często na różne okazje brakuje "zastawy"). Szło, porcelana też zawsze się przydaje a porządny zestaw nie należy do tanich.
No właśnie porządny zestaw tani nie jest... myślę że do prezentu trzeba podejść indywidualnie. Pomyśleć czy para młoda mieszka ze sobą już czy nie, czy zna się ich gust dobrze. Jeśli się zna to może kupić prezent ale jeśli ma to być celowanie w ciemno to moim zdaniem lepiej dać pieniądze jeśli to nie kwota że komuś będzie głupio tyle dać. Ludzie mają różne pomysły niektórzy lubią mieć nawet ręczniki pod kolor kafelek w łazience Może postawić na bardziej uniwersalne prezenty typu karta podarunkowa do ikei (ale to trzeba wiedzieć czy para młoda lubuje się w tym sklepie - są tacy co go szczerze nie lubią i czy jest gdzieś blisko) albo voucher do biura podróży czy wykupiony weekend dla dwojga w jakimś hotelu - też przyjemny prezent. Ale takie rzeczy jak nadmieniła karolca tanie nie są jeśli ktoś chce dać porządny prezent. Z tańszych rzeczy często są to komplety ręczników, komplet śniadaniowy dla dwojga, pościel - ale to też nie wiadomo jaką kto ma kołdrę dużą.. tak więc kwestię prezentu proponuję dobrze przemyśleć kilka razy
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 20:26   #6
Rirrin
Przyczajenie
 
Avatar Rirrin
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 8
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Według mnie kupowanie drogich prezentów dla koleżanki ze studiów to lekka przesada, chociaż skąpa nie jestem. Idziecie na wesele sami, łatwiej byłoby gdyby szło więcej znajomych – wtedy to i złożyć się można na bardzo elegancki prezent.
Tak jak poprzedniczka Ananke do prezentu trzeba podejść indywidualnie, dyskretnie dowiedzieć się co by młodej parze było potrzebne, ale tym samym jest możliwość, że prezent powtórzy się i co wtedy? Sama miałam ślub miesiąc temu i od razu w zaproszeniach prosiłam aby zamiast prezentów goście dali pieniążki tyle ile mogą, przynajmniej teraz możemy kupić/dołożyć coś do tego co nam potrzeba i co się marzy.
Jeśli chodzi o dawanie pieniędzy to słyszałam nie raz, że daje się tyle aby zwróciło się chociaż trochę za osobę. Z tego co widziałam u siebie to para dawała 200-300zł.
Rirrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 22:06   #7
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Cytat:
Napisane przez Rirrin Pokaż wiadomość
Według mnie kupowanie drogich prezentów dla koleżanki ze studiów to lekka przesada, chociaż skąpa nie jestem.
(...)
Jeśli chodzi o dawanie pieniędzy to słyszałam nie raz, że daje się tyle aby zwróciło się chociaż trochę za osobę. Z tego co widziałam u siebie to para dawała 200-300zł.
jeżeli koleżanka to tylko koleżanka, nie żadna wielka przyjaźń itp to nawet to 200-300 zł bywa dużo. W tej kwocie też mozna kupić fajny prezent.

Pisząc o komplecie dobrych sztućców nie myślałam o gerlachu za 500 czy 1000 zł, w cenie tzw. "talerzyka" też można trafić coś ekstra.
A dobry komplet pościeli czy ręczników również nie kosztuje 50 czy 100 zł a oscyluje w granicy 200-300 zł.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 22:48   #8
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Cytat:
Napisane przez Rirrin Pokaż wiadomość
Według mnie kupowanie drogich prezentów dla koleżanki ze studiów to lekka przesada, chociaż skąpa nie jestem. Idziecie na wesele sami, łatwiej byłoby gdyby szło więcej znajomych – wtedy to i złożyć się można na bardzo elegancki prezent.
Tak jak poprzedniczka Ananke do prezentu trzeba podejść indywidualnie, dyskretnie dowiedzieć się co by młodej parze było potrzebne, ale tym samym jest możliwość, że prezent powtórzy się i co wtedy? Sama miałam ślub miesiąc temu i od razu w zaproszeniach prosiłam aby zamiast prezentów goście dali pieniążki tyle ile mogą, przynajmniej teraz możemy kupić/dołożyć coś do tego co nam potrzeba i co się marzy.
Jeśli chodzi o dawanie pieniędzy to słyszałam nie raz, że daje się tyle aby zwróciło się chociaż trochę za osobę. Z tego co widziałam u siebie to para dawała 200-300zł.
Ja mam podobną sytuację bo idziemy na wesele z moim tż tylko my i nikt z naszych znajomych nie idzie. Ja nie znam pary młodej - to znajomi tż. Nie jest to wielka przyjaźń ale akurat wychodzę z założenia że jak już przyjęłam zaproszenie i chcę iść to znaczy że mnie na to stać i nie będę skąpić na prezent. Inaczej jak to wielka przyjaźń gdzie na prawdę o wiele bardziej zależy mi na obecności na weselu przyjaciółki a mam trudną sytuację to dziewczyna zrozumie to i prezent nie będzie taki jakbym chciała dać - może kiedyś uda mi się coś im podarować jeszcze jak będę mieć lepszą sytuację. Bez sensu jest takie wartościowanie - o to lepsza przyjaciółka to dam jej przyzwoity prezent, o to tylko znajoma to dam jej taki sobie prezent. Wiadomo że jak kogoś darzymy głębszymi uczuciami to chcemy dać tej osobie więcej ale uważam że każdej parze należy dać przyzwoity prezent.

I akurat cena 2 talerzyków to oscyluje koło 300zł wzwyż więc akurat by kupić już jakiś porządny prezent a i taki prezent pieniężny jest ładny więc lepiej dać pieniądze moim zdaniem. Mnie by było głupio dać mniej jeśli przyjmuję zaproszenie od (tylko) koleżanki...

Wiadomo że trzeba wziąć poprawkę na to czy dany gość studiuje czy pracuje czy ma jakieś źródło dochodu czy tylko to co dostanie od rodziców czy ma pracę dobrą czy taką ledwo no ale nie wypada moim zdaniem pokazywać że się oszczędza na kimś.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 19:10   #9
wioliix
Rozeznanie
 
Avatar wioliix
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 864
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Cytat:
Napisane przez enzunio Pokaż wiadomość
Ja bym się ucieszyła z czegoś takiego http://allegro.pl/krosno-drinki-swia...610734416.html

Jak dla mnie tez super prezent

Zawsze sie przyda (sylwester urodziny parapetówka swięta)

U nas remont pochłonoł mase pieniędzy i włąśnie na takie rzeczy braknie pieniędzy jak kieliszki sztućce garnkii zastawa..

Lecz moim zdaniem jak już sztućce to gerlach i dla 12 osób bo inne mogą uczulać a mniejsza ilość to bez sensu bo potem na jakiejś imprezce każda łyżka z innej parafi tak samo jeśli chodzi o talerze czy filiżanki.
__________________
Razem od 06.05.2008
Zaręczeni 25.12.2011
Ślub 12.07.2014
wioliix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 22:54   #10
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Cytat:
Napisane przez wioliix Pokaż wiadomość
Lecz moim zdaniem jak już sztućce to gerlach i dla 12 osób bo inne mogą uczulać a mniejsza ilość to bez sensu bo potem na jakiejś imprezce każda łyżka z innej parafi tak samo jeśli chodzi o talerze czy filiżanki.
Nigdy nie doczekałam się takiego prezentu. W eleganckiej walizce, ładnie ułożone. I zawsze gotowe dla gości. I nie ma problemu z zagubionymi łyżeczkami Może kiedyś ktoś spełni moje marzenie, jeszcze dwa lata do okrągłej rocznicy ślubu
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 11:00   #11
szerszanka
Przyczajenie
 
Avatar szerszanka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

A ja uważam, że prezent na wesele nie musi być jaką wielką tajemnicą i można po prostu spytać czego potrzebują. Niektórzy robią listy prezentów, a ci którzy jej nie zrobili, zawsze mogą się określić. Wtedy masz pewność, że prezent jest trafiony, a oni nie czują, że coś od ciebie wymusili. I wszyscy są szczęśliwi. Jako element niespodziewajkowy zawsze można dorzucić coś drobnego i gustownego od siebie. Świetnie sprawdzają się wieszaki ślubne z imionami nowożeńców. Przyda się na pewno, jest oryginalne i specjalnie dla nich. Co o tym myślicie?
szerszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 16:35   #12
Zossia25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 50
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Najlepiej się zastanowić co byśmy same chciały dostać, ja zawsze daję "kopertę" bo sama tez nie lubię niespodzianek w postaci prezentów rzeczowych.
Zossia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:24   #13
Karolina_a90
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_a90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 165
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Zalezy ile chcecie wydać Ostatnio trafiłam na bardzo fajny pomysł na prezent - zegarki dla Państwa młodych
Oczywiście nie jest to prezent najtanszy, bo ładne, pasujące do siebie dwa zegarki to spory wydatek, dodatkowo grawer.... Jednak pomysł jest bardzo dobry - ja bym się z takiego prezentu bardzo ucieszyla!
Karolina_a90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 18:25   #14
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

A moze po prostu bon podarunkowy do jakiegos fajnego sklepu? Teraz juz chyba wszystkie takie cos oferuja. Home&you czy chociazby Saturn. Ja bym sie ucieszyla z czegos takiego. Doladowac mozna dowolna kwota
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 18:36   #15
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Cytat:
Napisane przez nefretari87 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Chciałam prosić Was o poradę dotyczącą prezentu. Razem z chłopakiem wybieramy się na wesele mojej koleżanki ze studiów. Nie znamy tam nikogo poza Parą Młodą, a właściwie to ja znam Parę Młodą a mój chłopak nie Problem pojawił się przy ustalaniu prezentu ślubnego. Na początku chcieliśmy dać pieniądze, ale tu znowu problem - ile się daje..? Stwierdziliśmy więc, że może lepiej kupić prezent, ale tu znów usłyszałam głosy, że prezenty daje się jak kogoś nie stać by włożyć do koperty. Ja już sama nie wiem co robić, tym bardziej że wesele tuż tuż. Bardzo będę wdzieczna za Wasze opinie i pomysły. Pozdrawiam gorąco
Znajomi zazwyczaj dają prezenty - uniewersalne sama tak robie i wcale nie uważam, ze mozna to odebrać jako skąpstwo czy pojscie na łatwizne
__________________
Nasz dzień 21.06.2014
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 22:43   #16
Zossia25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 50
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Ja bym sama wolała wybrać sobie zegarek, to zbyt osobiste. Te bony to już lepszy pomysł.
Zossia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 10:11   #17
Karolina_a90
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_a90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 165
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

fakt, że zegarek to bardzo indywidualny wybór, ale jak się kogoś dobrze zna można coś dobrze wybrać

Ja raz znajomej zamówiłam w ramach prezentu smyczki do kościoła. Koleżanka była zachwycona, bo marzyła o takim uatrakcyjnieniu ceremonii, a budżet już im na to nie pozwolił
Karolina_a90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 20:46   #18
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Odświeżę, bo szukam pomysłu na prezent dla koleżanki z pracy.
Znamy się od roku, mamy ze sobą dobry kontakt, często oczywiście prócz spraw służbowych i wzajemnej pomocy rozmawiamy (tylko telefonicznie i na komunikatorze w pracy) też o sprawach prywatnych, mimo iż nigdy się w realu nie widziałyśmy (pracujemy w innych biurach, kawałeczek od siebie).

Zostaliśmy z mężem zaproszeni na jej ślub. Niestety na wesele nie będziemy mogli pójść, ale do kościoła może nam się uda pojechać. Oczywiście niezależnie, czy nam się uda czy nie, zamierzamy PM kupić prezent. Macie jakieś pomysły?

Myślałam o czymś praktyczny, ale też niech chcę, aby dostała tysiąc takich samych rzeczy, jak to my na swoim ślubie mieliśmy.

Co powiecie na ręczniki imienne z haftem i datą ślubu (do tego mam wątpliwości)?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:32   #19
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

pościel - uniwersalny prezent
ale ja najbardziej bym się z kasy cieszyła
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 09:54   #20
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
pościel - uniwersalny prezent
ale ja najbardziej bym się z kasy cieszyła
No i właśnie tego się obawiam, że osoby nie będące na ślubie, pomyślą też o pościeli, a tego bym chciała uniknąć, bo sami dostaliśmy chyba z 5 kompletów pościeli

I wydaje mi się, że w mojej sytuacji, zważywszy, że koleżanki nigdy na oczy nie widziałam i nie będzie nas na weselu, tylko ewentualnie na ślubie nie powinno się dawać pieniędzy Bynajmniej u mnie takie coś jest praktykowane, co innego rodzina, przyjaciele, którzy z jakiegoś tam powodu nie mogą towarzyszyć w tym ważnym dla nas dniu...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 15:35   #21
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Ręczniki z haftem są naprawdę fajnym pomysłem, myślę, ze ja np. bym się z takich ucieszyła. Co do karty podarunkowej to też uważam to za całkiem ciekawy prezent, jeśli wie się, że np. PM po ślubie planują budować/meblować domek/mieszkanie to wybranie karty podarunkowej do fajnego sklepu jest rozsądne. Chociaż równie dobrze można tą kwotę włożyć do koperty.
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 11:06   #22
Roberto89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 12
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

Ja ostatnio miałem weselę koleżanki i kupiłem im po portfelu. Taki troche mniej spotykany gest, ale myślę, że byli zadowoleni. Znalazłem go na tej stronie i nie mogłem się zdecydować, który wybrać. Taki duży wybór, że trudno zdecydować, który najładniejszy.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-09-25 o 22:14 Powód: Link.
Roberto89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 12:23   #23
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: Prezent dla koleżanki - wesele

ten pomysł z zegarkami brzmi bardzo fajnie!
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-05 12:23:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.