Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-05, 14:21   #1
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53

Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(


Cześć, na początku chciałbym opisać z problemem z którym zmagam się gdzieś od ponad 4 lat to zaczęło się gdzieś w 1 klasie Technikum,miałem bujne włosy wszystko pięknie ładnie,ale z czasem zaczął dokuczać mi tzw świąd i ogólne pogorszenie stanu włosów.
Poszedłem do dermatologa dowiedzieć się co jest z nimi nie tak,Pani dermatolog przez te 4 lata przepisywała mi Witaminę PP,ZincasForte(Cynk),Biot ebal,Laticort,Witaminę B6.
Stosowałem to gdzieś ponad 3 lata,miałem niby Łojotokowe Zapalenie Skóry Głowy.
Gdzieś 2 lata temu dostałem skierowanie na badania m.in TSH 3 gen.,Żelazo,czy mam alergię i wyszło większość,że jest w porządku,Żelazo było w normie TSH czyli Hormon Tarczycy też,tylko wyszło,że mam straszną alergię na 87 wyszło 1034 (igE)
Dostałem przepisany Alertec i go stosuje na noc jak powiedziała Pani Dermatolog,badanie było wykonane przed moimi 18-stymi urodzinami.
Do tego momentu było coraz gorzej wgl gdzieś od ponad pół roku włosy lecą jak oszalałe,odstawiłem Laticort na ten Łojotok to wgl i te witaminy P, B6 i Cynk stosuje taki kompleks witaminowy Zdrovit.
Ogólnie zdrowo się odżywiam itd,nie mam problemu z łupieżem,na poduszce widzę dużo włosów po nocy z każdym dniem jest ich coraz mniej,mam strasznie poprzerzedzane,na czubku głowy to wgl masakra,codziennie strasznie mnie swędzi skóra głowy ciężko wytrzymać..od jakiś 2 miesięcy stosuje różne szampony,odżywki przez miesiąc stosowałem Selsun Blue na ten świąd i łupież+odżywkę Placentę,którą stosowałem 3 razy w tygodniu to przez miesiąc,efektu żadnego nie było.
Teraz stosuję:
-Szampon Dermena(codziennie)
-Revitax Szampon(codziennie)
-Polytar Szampom lecznicy 1% taki brązowy na łojotok i świąd (3 razy w tygodniu
-Novoxydil Szampon 3 razy w tygodniu i tonik 2 razy na dzień
-kompleks witaminowy Zdrovit
-Stosowałem Seboradin Maskę i Szampon,ale przez ten straszny świąd skóry odstawiłem i zakupiłem coś innego
-Alertec na alergię na noc jedną tabletkę
Ogólnie włosy mam w strasznym stanie wypadają jest ich coraz mniej,mam straszny świąd skóry głowy,po 2 dniach jak nie umyje to są tłuste do tego na czubku mam jakby krostki i wgl strasznie przetłuszczoną skórę wystarczy,że dotknę palcem to czuję je..
Włosy wyglądają jakby nie miały siły tyle,że są..nie są takie czarne jak wcześniej... nie wiem już co robić,czego próbować.
Myślałem,że zrobię ponowne badania,ale kompleksowe na hormony m.in na testosteron
itd,ale nie wiem czy można takie zrobić w szpitalu i jak się to nazywa robiłem 2 lata temu na TSH i wszystko było w porządku,ale myślę,że ten podwyższony Testosteron lub inny hormon powoduje ten straszny łojotok i świąd skóry..
Proszę o jakieś rady,bo już nie wiem ehh.. masakra.. wiem,że jestem w okresie dojrzewania i powinien on się skończyć jak osiągnę 21 lat,ale do tego czasu wyłysieje... ;( Proszę o pomoc;/
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 15:09   #2
blackeye79
Raczkowanie
 
Avatar blackeye79
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: stacja Uroczysko
Wiadomości: 288
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

może zostaw te dermeny i polytary i wypróbuj do mycia babydream dostepny w rossmannie.duża butla z pompką(to do kąpieli dla dzieci) niecałe 10zł. na dziale z kosmetykami dziecięcymi, możesz sie również przejść do apteki i kupić sobie żel aloesowy np.firmy Klosterfrau i na noc lub godzinę przed myciem smarować skórę głowy tym żelem.ja trzymam go w lodówce.kosztuje też około 10 zł.to sam aloes bez pantenolu itp.pozdrawiam
__________________
♥♥♥Nie lubią nas za wady, nienawidzą za zalety ♥♥♥
blackeye79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 15:42   #3
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Cytat:
Napisane przez Lukasz32 Pokaż wiadomość
Cześć, na początku chciałbym opisać z problemem z którym zmagam się gdzieś od ponad 4 lat to zaczęło się gdzieś w 1 klasie Technikum,miałem bujne włosy wszystko pięknie ładnie,ale z czasem zaczął dokuczać mi tzw świąd i ogólne pogorszenie stanu włosów.
Poszedłem do dermatologa dowiedzieć się co jest z nimi nie tak,Pani dermatolog przez te 4 lata przepisywała mi Witaminę PP,ZincasForte(Cynk),Biot ebal,Laticort,Witaminę B6.
Stosowałem to gdzieś ponad 3 lata,miałem niby Łojotokowe Zapalenie Skóry Głowy.
Gdzieś 2 lata temu dostałem skierowanie na badania m.in TSH 3 gen.,Żelazo,czy mam alergię i wyszło większość,że jest w porządku,Żelazo było w normie TSH czyli Hormon Tarczycy też,tylko wyszło,że mam straszną alergię na 87 wyszło 1034 (igE)
Dostałem przepisany Alertec i go stosuje na noc jak powiedziała Pani Dermatolog,badanie było wykonane przed moimi 18-stymi urodzinami.
Do tego momentu było coraz gorzej wgl gdzieś od ponad pół roku włosy lecą jak oszalałe,odstawiłem Laticort na ten Łojotok to wgl i te witaminy P, B6 i Cynk stosuje taki kompleks witaminowy Zdrovit.
Ogólnie zdrowo się odżywiam itd,nie mam problemu z łupieżem,na poduszce widzę dużo włosów po nocy z każdym dniem jest ich coraz mniej,mam strasznie poprzerzedzane,na czubku głowy to wgl masakra,codziennie strasznie mnie swędzi skóra głowy ciężko wytrzymać..od jakiś 2 miesięcy stosuje różne szampony,odżywki przez miesiąc stosowałem Selsun Blue na ten świąd i łupież+odżywkę Placentę,którą stosowałem 3 razy w tygodniu to przez miesiąc,efektu żadnego nie było.
Teraz stosuję:
-Szampon Dermena(codziennie)
-Revitax Szampon(codziennie)
-Polytar Szampom lecznicy 1% taki brązowy na łojotok i świąd (3 razy w tygodniu
-Novoxydil Szampon 3 razy w tygodniu i tonik 2 razy na dzień
-kompleks witaminowy Zdrovit
-Stosowałem Seboradin Maskę i Szampon,ale przez ten straszny świąd skóry odstawiłem i zakupiłem coś innego
-Alertec na alergię na noc jedną tabletkę
Ogólnie włosy mam w strasznym stanie wypadają jest ich coraz mniej,mam straszny świąd skóry głowy,po 2 dniach jak nie umyje to są tłuste do tego na czubku mam jakby krostki i wgl strasznie przetłuszczoną skórę wystarczy,że dotknę palcem to czuję je..
Włosy wyglądają jakby nie miały siły tyle,że są..nie są takie czarne jak wcześniej... nie wiem już co robić,czego próbować.
Myślałem,że zrobię ponowne badania,ale kompleksowe na hormony m.in na testosteron
itd,ale nie wiem czy można takie zrobić w szpitalu i jak się to nazywa robiłem 2 lata temu na TSH i wszystko było w porządku,ale myślę,że ten podwyższony Testosteron lub inny hormon powoduje ten straszny łojotok i świąd skóry..
Proszę o jakieś rady,bo już nie wiem ehh.. masakra.. wiem,że jestem w okresie dojrzewania i powinien on się skończyć jak osiągnę 21 lat,ale do tego czasu wyłysieje... ;( Proszę o pomoc;/


Po 1 zmień dermatologa. jeśłi lekarz na problemy skórne przepisuje Laticort (sterydy) to znaczy, że g***o się zna. Sterydami można sobei tylko pogorszyć sprawę.

To, że zrobili badanie igE nic nei znaczy. Określili tylko, że jesteś uczulony, ale nie wiadomo na co. Poza tym, Aleric czyli tabletki przeciwalergiczne dostępne na takie problemy to po prostu paranoja! Nie spotkałam się z sytuacją, żeby ktoś mi przepisał loratadynę na wykwity skórne ;/

Miałam podobne problemy, z tym, że na oczach. Okazało się, że mam alergię pokarmową na 20 alergenów + objawy atopowego zapalenia skóry (krosty, surowica, świąd, placki, ranki itp itd).

Jeśli dokucza ci świąd całego ciała, to może to być alergia na białko.

Dobra rada. Idź do dobrego prywatnego dermatologa i zrób testy, najlepiej na wszystko pokarmowe jak i wziewne.

Jak narazie widzę u Ciebie leczenie objawów, a nie przyczyny.

Edytowane przez Denaris
Czas edycji: 2012-05-05 o 15:43
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 16:32   #4
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

tyle,że u mnie raczej takiego nie znajdę.. z tego co czytałem na necie to nawet z prywatnych nie ma dobrych..musiałbym do Białegostoku jeżdzić,a to kosztuje+wizyta która kosztuje 100zł pewnie.. a te testy pokarmowe i wziewne można zrobić w szpitalu? już raz takie robiłem,ale nic nie wykazało,może prywatnie można byłoby zrobić?
Ile coś takiego może kosztować?
Właśnie tak swędzi mnie całe ciało ;/ tzn 2 razy zrobiłem,że nie brałem leku na alergię i po 2 dniach całe ciało tak swędziało,że się wytrzymać nie dało;/
Chciałbym zrobić te testy i na hormony od razu żeby mieć wszystko biało na czarnym,bo coś czuję,że to jest główny powód tego wypadania,inaczej będę wydawał pewnie bez sensu pieniądze na te wszelkie szampony i inne wynalazki,które i tak nie przyniosą skutku.
Alergię mam na prawdę dużą,aż się zdziwiłem 87 na 1034 to kilkanaście razy ponad normę..
W Poniedziałek pojadę na takie badania i zobaczymy czy to białko czy coś innego,bo normalnie 2 razy nie brałem tego leku przeciw alergii i po 2 dniach całe ciało mnie swędziało..
Myślałem jeszcze nad zrobieniem tego testu z testosteron itd bo to też może dać jakiś obraz czy nie dzieje się coś nie dobrego.. chociaż TSH wyszło dobre,ale to było 2 lata temu więc..

Edytowane przez Lukasz32
Czas edycji: 2012-05-05 o 17:13
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 19:55   #5
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Chłopie!
Jeżeli byłeś mądrzejszy od lekarza (jak odstawiłeś leki), to teraz masz za swoje.
Sama choruję na Łojtokowe Zapalenie Skóry już z (matko!) 9 lat z przerwami. Laticort to bardzo dobry lek. Niestety, z chorób skórnych nie wychodzi. Moim zdaniem po prostu skóra się przyzwyczaiła do leku. Powinieneś pójść do dermatologa (tak, le-ka-rza!), to może Cię uratuje. Prawdopodobnie ŁZP przerodziło się w Łysienie Plackowate (http://pl.wikipedia.org/wiki/Łysienie_plackowate zobacz, tak możesz wyglądać!). Jeżeli dopuścisz do rozwoju choroby, to czeka Cię tylko przeszczep. Albo łysy łeb.
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 21:10   #6
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

jak mam poprzerzedzane włosy z przodu i na czubku zakole,to jak to może być łysienie plackowate?
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 09:22   #7
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Cytat:
Napisane przez Lukasz32 Pokaż wiadomość
tyle,że u mnie raczej takiego nie znajdę.. z tego co czytałem na necie to nawet z prywatnych nie ma dobrych..musiałbym do Białegostoku jeżdzić,a to kosztuje+wizyta która kosztuje 100zł pewnie.. a te testy pokarmowe i wziewne można zrobić w szpitalu? już raz takie robiłem,ale nic nie wykazało,może prywatnie można byłoby zrobić?
Ile coś takiego może kosztować?
Właśnie tak swędzi mnie całe ciało ;/ tzn 2 razy zrobiłem,że nie brałem leku na alergię i po 2 dniach całe ciało tak swędziało,że się wytrzymać nie dało;/
Chciałbym zrobić te testy i na hormony od razu żeby mieć wszystko biało na czarnym,bo coś czuję,że to jest główny powód tego wypadania,inaczej będę wydawał pewnie bez sensu pieniądze na te wszelkie szampony i inne wynalazki,które i tak nie przyniosą skutku.
Alergię mam na prawdę dużą,aż się zdziwiłem 87 na 1034 to kilkanaście razy ponad normę..
W Poniedziałek pojadę na takie badania i zobaczymy czy to białko czy coś innego,bo normalnie 2 razy nie brałem tego leku przeciw alergii i po 2 dniach całe ciało mnie swędziało..
Myślałem jeszcze nad zrobieniem tego testu z testosteron itd bo to też może dać jakiś obraz czy nie dzieje się coś nie dobrego.. chociaż TSH wyszło dobre,ale to było 2 lata temu więc..
No niestety takie wizyty i badania są drogie. Ale czy droższe od zdrowia? Wg mnie powinieneś najpierw zrobić badania pod kątem alergii. Bez sensu płacić za testosteron jak wyjdzie, że masz alergię na cośtam. Nie odstawiaj leków i idz do innego lekarza i powiedz co się dzieje.

Nie chcę wszczynać kłótni. Sterydy są dobre, ale doraźnie. One nie leczą choroby, tylko likwidują objawy. Tyle w temacie.
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 09:56   #8
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

W Poniedziałek idę zrobić badania na alergię i zobaczymy,powinno coś wyjść,nawet jeśli to i tak pójdę do prywatnego dermatologa,powiem jak jest może on coś zaradzi.
Byłem u 3 dermatologów,ale publicznych i u każdego słyszałem ''łysiejesz'' i to cała wizyta była... nawet nie sprawdzi włosów nie zapyta się czy są jakieś objawy,ogólnie dzień w dzień swędzi mnie niesamowicie skóra głowy,wczoraj umyłem włosy oprócz tego co używam także mydłem naturalnym z nanosrebrem i jakoś cały dzień miałem spokój,ale dzisiaj znowu swędzi.. przeczesze włosy mija i zaraz znowu...
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 12:49   #9
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Cytat:
Napisane przez Lukasz32 Pokaż wiadomość
W Poniedziałek idę zrobić badania na alergię i zobaczymy,powinno coś wyjść,nawet jeśli to i tak pójdę do prywatnego dermatologa,powiem jak jest może on coś zaradzi.
Byłem u 3 dermatologów,ale publicznych i u każdego słyszałem ''łysiejesz'' i to cała wizyta była... nawet nie sprawdzi włosów nie zapyta się czy są jakieś objawy,ogólnie dzień w dzień swędzi mnie niesamowicie skóra głowy,wczoraj umyłem włosy oprócz tego co używam także mydłem naturalnym z nanosrebrem i jakoś cały dzień miałem spokój,ale dzisiaj znowu swędzi.. przeczesze włosy mija i zaraz znowu...

Doraźnie możesz posmarować jakimś olejem albo maścią z hydrokortyzonem w miejscu swędzenia
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:36   #10
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Cytat:
Napisane przez Lukasz32 Pokaż wiadomość
jak mam poprzerzedzane włosy z przodu i na czubku zakole,to jak to może być łysienie plackowate?
Bo masz początki. Przecież nie stracisz połowy włosów w jedną noc...
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 21:17   #11
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

początki końca ;/ z dnia na dzień jest coraz gorzej jutro idę na te testy na alergię i zapiszę się na wizytę do prywatnego dermatologa.
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 18:47   #12
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

A może to po prostu łysienie androgenowe? Skoro zakola i czubek...
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 19:55   #13
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Daj znać, co Ci powiedział dermatolog.
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 07:01   #14
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Zrobiłem te testy na alergię wziewne i pokarmowe i nic nie wyszło wszystko jest w porządku,dodatkowo zrobiłem na czynniki zewnętrzne jakoś tak to się nazywa i w Piątek mam dostać wyniki to napiszę czy może z nich coś będzie.
Do dermatologa zapiszę się jak będę miał ostateczne wyniki,bo tak 2 razy nie będę chodził...
Na forum polecono mi Szampon z rzepy,tonik Novoxydil,picie herbaty z pokrzywy i skrzypu,może warto zaryzykować zresztą prawie wszystko to ziółko,tylko Novoxydil chemia i jeszcze mało wydajny jest,ale da się przeboleć.
Co o tym myślicie?
Ogólnie myślę,że jednak czego bym nie wziął główne czynniki które powodują te wypadanie to bardzo duża alergia i hormony te całe DHT,które powodują ten łojotok i świąd,do tego włosy są osłabione,wyglądają jak siano,tyle,że są i tak wypadną.. + ten łupież nie wiem co to jest.. czym nie umyję włosów zaraz się przetłuszczają do tego jakieś dziwne maciupeńkie płatki mam we włosach,albo na końcu włosa czasem widzę jak wypadnie.
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 15:23   #15
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Cytat:
Napisane przez Lukasz32 Pokaż wiadomość
Zrobiłem te testy na alergię wziewne i pokarmowe i nic nie wyszło wszystko jest w porządku,dodatkowo zrobiłem na czynniki zewnętrzne jakoś tak to się nazywa i w Piątek mam dostać wyniki to napiszę czy może z nich coś będzie.
Do dermatologa zapiszę się jak będę miał ostateczne wyniki,bo tak 2 razy nie będę chodził...
Na forum polecono mi Szampon z rzepy,tonik Novoxydil,picie herbaty z pokrzywy i skrzypu,może warto zaryzykować zresztą prawie wszystko to ziółko,tylko Novoxydil chemia i jeszcze mało wydajny jest,ale da się przeboleć.
Co o tym myślicie?
Ogólnie myślę,że jednak czego bym nie wziął główne czynniki które powodują te wypadanie to bardzo duża alergia i hormony te całe DHT,które powodują ten łojotok i świąd,do tego włosy są osłabione,wyglądają jak siano,tyle,że są i tak wypadną.. + ten łupież nie wiem co to jest.. czym nie umyję włosów zaraz się przetłuszczają do tego jakieś dziwne maciupeńkie płatki mam we włosach,albo na końcu włosa czasem widzę jak wypadnie.
spróbuj, tak jak już wyżej ktoś Ci radził umyć głowę szamponem o jak najprostszym składzie.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 18:32   #16
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Cytat:
Napisane przez Lukasz32 Pokaż wiadomość
Zrobiłem te testy na alergię wziewne i pokarmowe i nic nie wyszło wszystko jest w porządku,dodatkowo zrobiłem na czynniki zewnętrzne jakoś tak to się nazywa i w Piątek mam dostać wyniki to napiszę czy może z nich coś będzie.
Do dermatologa zapiszę się jak będę miał ostateczne wyniki,bo tak 2 razy nie będę chodził...
Na forum polecono mi Szampon z rzepy,tonik Novoxydil,picie herbaty z pokrzywy i skrzypu,może warto zaryzykować zresztą prawie wszystko to ziółko,tylko Novoxydil chemia i jeszcze mało wydajny jest,ale da się przeboleć.
Co o tym myślicie?
Ogólnie myślę,że jednak czego bym nie wziął główne czynniki które powodują te wypadanie to bardzo duża alergia i hormony te całe DHT,które powodują ten łojotok i świąd,do tego włosy są osłabione,wyglądają jak siano,tyle,że są i tak wypadną.. + ten łupież nie wiem co to jest.. czym nie umyję włosów zaraz się przetłuszczają do tego jakieś dziwne maciupeńkie płatki mam we włosach,albo na końcu włosa czasem widzę jak wypadnie.

Mówiłeś dermatologowi, że nierzesz tabletki przeciwalergiczne?
Nie robi się testów skórnych przy przyjmowaniu takich leków, bo wynik zawsze będzie negatywny.
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 20:40   #17
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Teraz przed testami nie brałem i nic nie wyszło,jeszcze jutro mam dostać wyniki 2 testów i też nie biorę leku na alergię.
Jutro mam zamiar kupić jakiś ziołowy szampon z rzepą,albo Pirolam i zobaczymy może świąd ustąpi.

Edytowane przez Lukasz32
Czas edycji: 2012-05-10 o 20:41
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 20:48   #18
jedza7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Tak czytam ten wątek i nie wierzę... u mnie jest to samo... tzn mam długie włosy, co prawda farbuję, ale nie mogę się pozbyć ciągłego swędzenia skóry głowy od drapania mam nawet strupy a do tego włosy garciami mi wypadają masakra! Zauważyłam, że niestety nie mogę używać wszystkich szamponów do włosów. Ostatnio jak zaczęłam drapać głowę (chyba nerwowo bardziej) to zaczęły mi płaty skórne schodzić (okolice czoła) wyglądało to okropnie a do tego zostawała rana... koszmar! zaczęłam używać szamponu Clarsebic i Sebitrol po czym mi przeszło aczkolwiek nie wyleczyłam objawów do końca. Czy wobec tego powinnam zrobić jakieś testy ??
Co prawda mam zamiar iść do dermatologa, ale aż wstyd się przyznać...
jedza7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 07:52   #19
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Właśnie ja podejrzewam,że mam jaką alergię na te wszelkie apteczne szamponiki,które mają dużo chemii jak by nie było..umyję głowę i max dzień mnie nie swędzi,ale na następny dzień świąd powraca.. ogólnie jest trochę poprawy bo swędzi mnie raz na czubku raz przy czole,ale świąd jest,teraz wcale nie myłem,odstawiłem Novoxidyl szampon,ze względu na to,że po umyciu włosów piana leciała na czoło i po spłukaniu czoło piekło... chyba najlepiej myć włosy jak już tylko ziołowymi szamponami niż tymi z chemią bo powodują alergię przynajmniej tak sądzę,że u mnie jest..
Ogólnie oprócz tego do wzmożonego wypadania włosów doprowadzają jeszcze 2 czynniki:
-Alergia,nawet nie wiem na co..
-Hormony ten cały zły testosteron,który niszczy cebulki i włosy wypadają..
Zauważyłem,że coraz większy mam ''sweterek'' i ogólnie więcej włosów na nogach mało,twardszy zarost,a na głowie coraz mniej więc to pewnie hormony buzują.
Póki co nie tracę nadziei,dzisiaj idę ogarnąć wyniki może coś wyjdzie i jeśli tak to do dermatologa prywatnego na wizytę się zapiszę może coś mi poradzi,bo Ci szpitalni są tyle warci co nic..

Edytowane przez Lukasz32
Czas edycji: 2012-05-11 o 07:59
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 13:44   #20
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Cytat:
Napisane przez Lukasz32 Pokaż wiadomość
Teraz przed testami nie brałem i nic nie wyszło,jeszcze jutro mam dostać wyniki 2 testów i też nie biorę leku na alergię.
Jutro mam zamiar kupić jakiś ziołowy szampon z rzepą,albo Pirolam i zobaczymy może świąd ustąpi.

Przed testami trzeba odstawić tabletki na conajmniej tydzień, by wynik nie był przekładamy.

Kup sobie w Rossmanie szampon dla dzieci Babydream i może coś zmieni.
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 14:47   #21
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Zrobiłem testy i z żadnych nic nie wyszło.. najprawdopodobniej przez to,że nie było przynajmniej tygodniowej przerwy przy braniu leku,powtórzę testy,jak będzie zachowany minimum tygodniowy odstęp. Dodatkowo oddałem próbkę krwi do Ige może coś się poprawiło od razu TSH i na żelazo. Chciałbym jeszcze zrobić test na hormony,więc mam pytanie które warto zbadać w moim przypadku? Oprócz Testosteronu,T3,T4 ? Kupiłem ten szampon Babydream w Rossmanie i mam takie pytanie czy w przypadku moich włosów,przetłuszczających się,mogę nim myć głowę codziennie czy lepiej np co 2 dni? Myślałem nad kupnem jakiegoś ziołowego szamponu z rzepą co o nim myślicie? Możecie mi polecić jakiś dobry?
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 13:47   #22
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Cytat:
Napisane przez Lukasz32 Pokaż wiadomość
Zrobiłem testy i z żadnych nic nie wyszło.. najprawdopodobniej przez to,że nie było przynajmniej tygodniowej przerwy przy braniu leku,powtórzę testy,jak będzie zachowany minimum tygodniowy odstęp. Dodatkowo oddałem próbkę krwi do Ige może coś się poprawiło od razu TSH i na żelazo. Chciałbym jeszcze zrobić test na hormony,więc mam pytanie które warto zbadać w moim przypadku? Oprócz Testosteronu,T3,T4 ? Kupiłem ten szampon Babydream w Rossmanie i mam takie pytanie czy w przypadku moich włosów,przetłuszczających się,mogę nim myć głowę codziennie czy lepiej np co 2 dni? Myślałem nad kupnem jakiegoś ziołowego szamponu z rzepą co o nim myślicie? Możecie mi polecić jakiś dobry?
Myję od kilku dni głowę tym szamponem z Rossmanu i jakiejś większej poprawy nie ma,po myciu czasami swędzi,często na 2 dzień,ale nie jak wcześniej,że całe dnie i cała głowa swędziała,że się wytrzymać nie dało.
Chciałbym się zapytać jeszcze o jedną rzecz mianowicie jutro idę zrobić badania hormonalne czy wszystko jest ok TSH zrobiłem i będę miał wyniki jutro,albo we Wtorek jeszcze chciałbym zrobić T3,T4,Testosteron i dalej nie wiem jeszcze.. nie znam się na tym jest progesteron,androgeny,kor tyzol itd.. hmmm co warto wybrać na takie badanie ?
Dzisiaj umyłem znowu i nie wiem co jest daję trochę więcej tego szamponu,piana spłynęła trochę na czoło i po spłukaniu czoło miałem suche,skóra schodzi,ale nie piecze czy swędzi.
Dodam,że normalnie jak nie myję włosów to po 2 czy 3 dniach nie dość,że mam straszny łojotok,czasem świąd to jeszcze mocno przetłuszczone włosy aż się świecą..
Myślałem jeszcze nad zakupem wierzbowicy drobnokwiatowej w tabletkach przeciw temu przetłuszczaniu włosów.

Edytowane przez Lukasz32
Czas edycji: 2012-05-20 o 18:57
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 19:06   #23
Lukasz32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 53
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

reeef
Lukasz32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 12:29   #24
AniKosmoSwiat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 16
Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Cytat:
Napisane przez Lukasz32 Pokaż wiadomość
Myję od kilku dni głowę tym szamponem z Rossmanu i jakiejś większej poprawy nie ma,po myciu czasami swędzi,często na 2 dzień,ale nie jak wcześniej,że całe dnie i cała głowa swędziała,że się wytrzymać nie dało.
Chciałbym się zapytać jeszcze o jedną rzecz mianowicie jutro idę zrobić badania hormonalne czy wszystko jest ok TSH zrobiłem i będę miał wyniki jutro,albo we Wtorek jeszcze chciałbym zrobić T3,T4,Testosteron i dalej nie wiem jeszcze.. nie znam się na tym jest progesteron,androgeny,kor tyzol itd.. hmmm co warto wybrać na takie badanie ?
Dzisiaj umyłem znowu i nie wiem co jest daję trochę więcej tego szamponu,piana spłynęła trochę na czoło i po spłukaniu czoło miałem suche,skóra schodzi,ale nie piecze czy swędzi.
Dodam,że normalnie jak nie myję włosów to po 2 czy 3 dniach nie dość,że mam straszny łojotok,czasem świąd to jeszcze mocno przetłuszczone włosy aż się świecą..
Myślałem jeszcze nad zakupem wierzbowicy drobnokwiatowej w tabletkach przeciw temu przetłuszczaniu włosów.


Nie miałam aż tak zaawansowanego problemu z włosami jak Ty ale gdy zaczęłam stosować na trądzik siarkę, dokładnie Sufrin zauważyłam, że włosy które kiedyś mocno się przetłuszczały i towarzyszył temu ogromny świąd i zaczerwienienie powoli ustąpiło. Siarka reguluje prace gruczołów łojowych stąd poprawa skóry no i włosów przy okazji Może warto spróbować. Życzę powodzenia.
AniKosmoSwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 15:04   #25
Kamilo_O
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Question Dot.: Wypadająca włosy i ciągle swędząca skóra głowy:(

Witaj Łukasz32,
mam takie same problemy jak ty masz/miałeś, przeczytałem wszystkie twoje posty na Forum.Czy możesz powiedzieć czy znalazłeś rozwiązanie swoich problemów ? Jak zadziałała terapia środkami Prostenal+Sterko, działanie środków :Surfin ,Soborem,Srebro Koloidalne ? Za wszelkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Kamil
Kamilo_O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-04 16:04:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.